Bejaarde man doodt 73-jarige vrouw en 41-jarige zoon *■*- **- 49u Wegenfinanciering afhankelijk van aantal motorrijtuigen AGENDA 3 en half linnen heeft alléén voordelen, „.Jet op dit garantie- merk DaderIk zal nooit vertellen waarom ik het heb gedaan Basisbedrag voor 1961 80 miljoen Amsterdam besluit tot vijfdaagse werkweek lil- J Mr. L. F. de Groot naar Hollandia terug Sanatorium wordt streekziekenhuis De strijd over marges in de tabakshandel Zonnige zondag Toezeggingen aan de SSK naderen de vier miljoen studeert Nederlands VERSCHENEN: JOHNNIE WALKÈR HALF LINNEN ZATERDAG 25 MAART 1961 FAMILIEDRAMA IN AMSTERDAM Het leuke nieuws voor moeders van morgen is altijd eerst bij Ger zon *-#- -** *-*• **- **- **- de stalenbocken Vraag de boeken (geheel vrijblij vend) ter inzage aan Uw behang- leverancier. Onbegrensde mogelijkheden voor een prachtige begrenzing van „Uw kamer van Ik". REGERING STELT VOOR: Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk »i i liü M Aan onze abonnees Bemiddelingspoging is mislukt WEERRAPPORTEN Sc ANTIEKE MEUBELEN houden waarde d e| g Ambassadeur van Pakistan ®aan- verlaat ons land Gevaarlijke zender zaait paniek In de Bonairestraat in Amsterdam- West heeft zich vrijdag een familie drama afgespeeld: de bejaarde kapper G. A. de G. wurgde in de ochtenduren zijn 73-jarige echtgenote en beroofde tegen de avond zijn 41-jarige zoon door hamerslagen van het leven. De dubbele moord, die om zeven uur 's avonds werd ontdekt, had bijna een derde slachtoffer geëist, want de politie trof de dader aan bij een poging zich van het leven te be roven. De man, die werd opgesloten in het politiebureau Overtoom, was aan vankelijk zeer overstuur doch werd later opvallend kalm. Tegen de hoofdinspec teur, die het onderzoek leidt, zei hij tel kens, wanneer over het motief van zijn verschrikkelijke daad vragen werden gesteld: „Waarom ik het heb gedaan, zeg ik nooit, nooit!" De G., die 72 jaar is en tot voor enkele jaren een kapperszaak dreef aan de He rengracht, woonde met zijn vrouw en zijn geestelijk niet geheel volwaardige zoon in een benedenwoning in de Bonairestraat. De zoon ging gistermorgen zoals gewoon lijk naar het kantoor waar hij als loop knecht werkzaam was. Wat zich in de ochtenduren in de woning heeft afge speeld, is nog niet geheel duidelijk. De verdachte wil zich hierover niet uitlaten Wel heeft hij bekend, zijn vrouw om half elf in de aan de achterzijde van het huis gelegen slaapkamer te hebben gewurgd. Vermoedelijk heeft de man de rest van de dag de woning niet verlaten. Toen de zoon kort na half zeven de sleutel in het slot van de voordeur stak, stapte de vader de gang in met in zijn hand een hamer. Na een korte vechtpartij sloeg de vader met de hamer zijn zoon neer. Tot op dat ogenblik waren de omwonen den nog onbekend met wat zich reeds ff eerder in het huis had afgespeeld. De worsteling van de beide mannen bleef echter niet onopgemerkt. Een bovenbuur man en een buurman kwamen op het la waai af. Via een raampje in de voordeur zagen zij wat er in de gang gebeurd was. Eén van hen belde het alarmnummer van de politie en enkele minuten later was er reeds een politieauto met twee agenten bij het huis. De agenten begaven zich, na vergeefs te hebben geprobeerd de deur open te krijgen, via de woning van de buren naar de achterzijde en sloegen een ruit van de keukendeur in. In de keuken troffen zij De G. aan. Hij had de gasleiding van het fornuis losgeschroefd en zat in een leun stoel vlak voor de opening, waaruit het gas stroomde. De politie was juist op tijd gekomen. De man was versuft, maar kwam spoedig weer bij. De zoon, die in hqt halletje lag, was dood. Tijdens de slagen, die hem met de hamer op het hoofd waren toegediend, was de kop van de steel losgeschoten. De vader had deze kop onder een mat gescho ven. De steel werd gevonden bij de keu kendeur. De agenten vonden in de slaapkamer het lichaam van de vrouw. De man be kende dat hij zijn vrouw 's morgens had gewurgd. Advertentie rw r ********************♦****************************************-♦» Weer een voorbeeld uit Gerzon's zeer grote collectie positiekleding JAPON met grotejoyeuze kraag van wit piqué, parelmoer knopen en handige steekzakken. Schuttersveld tinneroy poolvast, pletvrij U kiest uit prachBgo tinten tomaat, blauw en olijf! m r m. 38-46 MÊr uw Modehuis Advertentie collectie behang jaargang 1961 Rath Doodeheefver N.V. Het bedrag dat beschikbaar wordt gesteld voor aanleg, verbetering en onder houd van openbare verkeerswegen wil de regering afhankelijk stellen van het aantal motorrijtuigen. Stijgt in een bepaald jaar het aantal motorrijtuigen, dan zal het bedrag in evenredigheid met deze stijging toenemen. Dit is het uitgangs punt van het ontwerp van de Wet Uitkeringen Wegen, dat bij de Tweede Kamer is ingediend. Als basis voor het svsteem is in dit ontwerp opgenomen, dat over I960 80 miljoen zal worden uitgekeerd. Voor de verdeling van het jaarlijkse be drag over de provincies die hun deel ieder weer over de betrokken onderhouds plichtige instanties zullen verdelen in het ontwerp een formule opgenomen waarin de in een provincie opgebrachte motorrijtuigenbelasting over een jaar, de oppervlakte van de provincie en het aan tal inwoners der provincie zijn verwerkt, zodat de verdeling evenredig zal zijn aan deze drie factoren. Alleen voor Zeeland is een afzonderlijke formule opgenomen, ge zien de bijzondere geografie van deze provincie. In hun toelichting schrijven de ministers Korthals, Toxopeus en Zijlstra, dat zij wel iswaar bij het maken van het ontwerp zijn uitgegaan van het rapport van de commissie-Oud van 1954 over de finan ciële zelfstandigheid van gemeenten en provincies, maar niet alle voorstellen van de commissie hebben overgenomen. In het ontwerp worden drie soorten we gen onderscheiden: secundaire, tertiaire en quartaire. Deze laatste zijn wegen die niet op een secundair of tertiair wegen plan voorkomen. De gelden bestemd voor de verschillende soorten wegen in één pro vincie zullen in één bedrag dienen te wor den uitgekeerd, waarbij aan de provin- c Concertgebouw: Maandag 19.30 u.: COV met Matthaus Passion. Minerva Thearter: Vandaag en zondag 20.15 u. One-man-show Toon Hermans. Stadsschouwburg: Vandaag 20 u.: Rot terdams Toneel met „Antigone" (voorai „Zwervers Trouw"). Zondag 20 u.: Rotter dams Toneel met „Huwelijkslessen". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.. zondag tevens 16.15 u.: „De laatste reis", 18 j. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.30 u„ echter dinsdag 14 en 20 u.: „Verandering van spijs doet,.... liefhebben", 14 j. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „De Saint in actie", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Mag ik deze dans van u?". Zondag 11 u.: „Hoffmanns- vertellingen", a. 1. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Het testament van dr. Cordelier", 18 j. Minerva Theater: Zondag 14 u.: „Mijn vriend Kazan", a.l. Maandag en dinsdag 20.15 u.: „Mata Hari", 14 j. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Bemin en heers", 14 j. Zondag 11 u.: „Bij de Papoea's op Nleuw-Guinea", a.l. Roxy Thearter: Vandaag 19 en 21.15 u„ zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De laatste torpedo". 14 j. Maandag tot en met woens dag 14.30, 19 en 21.15 u. en donderdag 14.30 u.: „Misdadige meisjes", 18 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u., zondag echter 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Les yeux de l'amour", 14 j. Zondag 11 u.: „Cavalleria Rusticana", 18 j. Theater Monopole (Zandvoort): Van daag en zondag 20 u.: „Kamers te huur", 18 j. Zondag 14.30 u.: „De prinses en de zwijnenhoeder", a. 1. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april expositie van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Julia Giesberts. Dagelijks 1022 u. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 27 maart expositie van werken van Wim Hdfker. Dagelijks 1017 u., zondags 1417 u. Museum Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 27 maart expositie „Interscholaire". Dagelijks 913 u. en 1417 u., zondags 14—17 u. Galerie Ulttenhout (KI. Houtstraat 41): Tot 10 april expositie van tekeningen en schilderijen van Hermanus van Tongeren. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 24 maart.) ZATERDAG 25 MAART City Theater, 19 en 21.30 u.: „Psycho' Rex Theater, 20 u.: „Betaal of sterf". ZONDAG 26 MAART City Theater, 15 u.: „Rusty's verjaardag"; 19 en 21.30 u.: „Psycho", Rex Theater, 15 u.: „De zoon van Sind bad"; 20 u.: „Betaal of sterf". MAANDAG 27 MAART City Theater, 19 en 21.30 u.: „Psycho" Rex Theater, 20 u.: „Betaal of sterf'. Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 u en 14—16.30 uur. ZATERDAG 25 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Psycho". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Strijd om de gele rivier". W. B. Theater, 20 uur: „Heuvel 27 ant woordt niet". ZONDAG 26 MAART Kennemer Theater, 14.30 uur: „Goud dorst"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Psycho". Luxor Theater, 14.30 uur: „Zonder moe der"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Strijd om de gele rivier". W. B. Theater, 14.30 Paris"; 16.30 en 20 uur: zoekt zijn moordenaar". MAANDAG 27 Kennemer Theater, „Psycho". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur om de gele rivier". W. B. Theater, 20 uur: „M"een stad zoekt zijn moordenaar". uur: „M". „Casino de een stad MAART 19 en 21.15 „Strijd Advertentie fejt M, i cies een zekere mate van vrijheid wordt gelaten betreffende de wijze, waarop de uitkering over de verschillende soorten we gen zal worden verdeeld, De ministers achten het van groot be lang, dat in elke provincie bij de verde ling een bepaalde verhouding wordt toe gepast, waarin het b°lang van die cate gorieën wegen voor het wegverkeer tot uitdrukking komt en dat ook in de kosten van elk van die categorieën wordt bijge dragen. Daarom is in het ontwerp de be stemming van 60 percent van de uitke ring vastgelegd: 30 percent voor de se cundaire wegen, 15 percent zowel voor de tertiaire als de quartaire. Tien percent van de uitkering hoeft de provincie niet jaarlijks onder de onderhoudsplichtigen op te delen. Zij mag dit bedrag reserveren voor bijzondere bijdragen in zeer kapitaal intensieve werken. Geen wegenfonds De regering heeft de suggestie van de Commissie-Oud tot instelling van een We genfonds met een afzonderlijke begroting niet overgenomen. Gezien het systeem dat zij gekozen hebben achten de ministers een dergelijk fonds niet van belang. Wèl zijn zij het met deze commissie eens dat de materie, die op het ogenblik door de Motorrijtuigenbelastingwet wordt be heerst, over twee wetten dient te worden verdeeld. Zij zijn voornamelijk tot deze conclusie gekomen op grond van de over weging, dat in de kosten van de wegen zal worden bijgedragen naar gelang van de behoeften der wegen en dat de op brengst van de motorrijtuigenbelasting haar als index voor die behoeften niet voldoende voorkomt. Regeling van de uit keringen in een afzonderlijke wet kan er verder toe bijdragen, het begrip te doen groeien, dat de zorg voor verkeersverbin dingen buiten de bebouwde kommen als een afzonderlijke tak van overheidszorg dient te worden beschouwd, die van de De gemeenteraad van Amsterdam heeft zonder hoofdelijke stemming besloten met ingang van 1 mei van dit jaar de vijf daagse werkweek voor het gemeenteper- soneel in te voeren en in verband daar mee de arbeidstijd voor de ambtenaren op weeksalaris te brengen van 48 tot 45 uur per week en voor de overige ambte naren op 41K uur per week. De wethouder van Arbeidszaken, de heer W. Steinmetz, betoogde dat verder uitstel van arbeidstijdverkorting de gemeente een ongunstige positie zou bezorgen op de ar beidsmarkt. De gemeente mag niet ten achter raken bij het bedrijfsleven, dat „op dit moment overrompeld wordt door de gedachte van de verkorte arbeidsduur' Begin februarj had 35 percent of 120.000 personen van de 340.000 werknemers in Amsterdam een vrije zaterdag. In de me taalindustrie bedroeg dit percentage reeds 99 percent. In de Amsterdamse industrie is 69 percent van de ondernemingen over gegaan tot de vrije zaterdag. Bij het ge meentevervoerbedrijf en het energiebedrijf hebben zeer bekwame vakmensen om die reden reeds ontslag genomen. Daarom dient Amsterdam eveneens tot verkorting van arbeidstijd over te gaan. Voor de ambtenaren op jaarsalaris treedt er een arbeidstijdverschuiving op van zaterdag naar andere dagen, voor de mensen op weeksalaris wordt de totale werktijd met drie uur verkort en verdeeld over vijf da gen. Hiermee wordt de verkorting van de arbeidsdag tot acht uur, waarvoor zoveel jaren is gestreden, prijs gegeven, zei de wethouder. „Wat aan de ene kant winst Na een verblijf van ruim drie weken is de nieuwe president van het Hof van Jus titie te Hollandia, mr. L. F. de Groot, naar Nieuw-Guinea teruggekeerd. Hij was daar op verzoek van de regering op 30 decem ber haastig heengereisd in verband met enkele dringende kwesties, waaronder het vertrek van de procureur-generaal en diens op handen zijnde ontslag. Twee maanden later keerde hij naar Nederland terug, deels om zijn eigen zaken te rege len, deels om de regering over zijn bevin dingen in Nieuw-Guinea in te lichten. Mr. De Groot, die vóór zijn benoeming als luitenant-kolonel en als hoofd van de sectie juridische zaken verbonden was aan de staf van de territoriaal bevelhebber- zuid in Breda, heeft één van de twee vas- Tot onze spijt is door een samen loop van onverwachte factoren de krant van gisteren aanzienlijk later verschenen dan normaal. Dit is voor een groot aantal lezers en onze be- zorgers een onaangename ervaring Het sanatorium „Berg en Bosch" I Bilthoven, een instelling van de Rooms- katholieke Arbeidersbeweging, is omge zet in een ziekenhuis met een aparte sana- toriumafdeling. Deze maatregel is geno- men naar aanleiding van het teruglopen geweest, die wij ten zeerste betreuren, van de tbc. Een exploitatie van het sana torium uitsluitend voor tbc-patiënten zou grote financiële moeilijkheden gaan ople veren. „Berg en Bosch" krijgt nu een functie I als ziekenhuis en zal tezijnertijd kunnen beschikken over vijfhonderd bedden. De omschakeling van sanatorium naar I I ziekenhuis zal geleidelijk geschieden. Aan het ziekenhuis is momenteel reeds een groot aantal specialisten verbonden, dat in de komende maanden nog zal worden De Directie. Amerikaanse subsidie. Het Ameri- kaanse „National Institute of Health" heeft uitgebreid. Patiënten worden reeds nu op- aan prof. dr. C. J. F. Böttcher, hoogleraar genomen uit de streek rondom Bilthoven Er is bouwvolume beschikbaar voor een verpleegstershuis. De bemiddelingspogingen van het minis- I terie van Economische Zaken hebben niet tot een sluitend compromis kunnen leiden tussen de sigarettenindustrie en de detail handel in tabakswaren over de verdeling van het bedrag, dat beschikbaar kwam door de verlaging van de omzetbelasting ??.Iva.n -iaar als wethouder. Aan in de fysische scheikunde aan de rijks universiteit te Leiden, een subsidie ge geven van bijna een half miljoen gulden. Dit bedrag is bestemd voor de salariëring van acht medewerkers gedurende vijf jaar en voor de aanschaffing van apparaten ten behoeve van prof. Böttcher's onderzoek naar de oorzaken van de arteriosclerose en coronaire trombose. Prof. Böttcher ont vangt van de Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek en van de Organisatie voor Toegepast Natuur wetenschappelijk Onderzoek eveneens sub sidies voor dit doel. Wethouder van 75 nam afscheid. Tij dens een buitengewone zitting heeft de gemeenteraad van Middelburg afscheid genomen van de heer J. W. Kögeler, die meer dan 27 jaar lid van de raad is ge- op sigaretten onder gelijktijdige handha ving van de publieksprijzen. Dit hebben minister De Pous en staatssecretaris Van den Berge nader geantwoord op de des betreffende schriftelijke vragen van hel Tweede-Kamerlid de heer Peschar (P.v.d. A.). Gegeven deze besprekingen, aldus het antwoord, heeft de industrie echter beslo ten aan de detailhandel een margeverbe tering van 0,38 per 1000 sigaretten toe te kennen. Het resterende bedrag ad 0,58 per 1000 sigaretten dient in overeen stemming met de spelregels van het prijs- stabilisatiebeleid ter bestrijding van de gerealiseerde stijging van de externe kos ten der tabaksindustrie. Aangezien de industrie van mening is, dat een verdere stijging van deze exter ne kosten zal optreden als gevolg van de door haar noodzakelijk geachte kwaliteits verbetering in verband met de totstand koming van de E.E.G., heeft zij doen we ten, dat zij zich voor de toekomst aan de gewijzigde detailhandelsmarge niet gebon den acht. Deze regeling werd getroffen voor de revaluatie. Bij de prijsvorming op dit ge bied zal uiteraard met de nieuwe mone taire situatie rekening moeten worden ge houden, zo besluiten de bewindslieden hun antwoord. Advertentie de heer Kögeler werd de erepenning van de stad Middelburg uitgereikt. Directeur. Het bestuur van de stich ting Reactor Centrum Nederland heeft prof. dr. J. A. Goedkoop, hoofd van de af deling fysica, benoemd tot wetenschappe lijk directeur van de stichting. Prof. Goed koop is sinds de oprichting aan het R.C.N. verbonden. Samenwerking. De Amsterdamse ge meenteraad heeft, behoudens de commu nistische fractie, geen bezwaar gemaakt tegen het sluiten van een soort vriend schapspact met andere hoofdsteden van de landen der Europese Economische Ge meenschap. Er bestond reeds een nauw contact tussen de drie hoofdsteden van de Beneluxlanden. Op voorstel van de Brus selse burgemeester werd besloten de „ver zustering" uit te breiden tot Bonn, Parijs en Rome. Het mes. Een 12-jarige jongen heeft een eveneens 12-jarig meisje in Alphen aan de Rijn om onbekende redenen met een mes in de rug gestoken. Het meisje kwam met haar vriendinnen van een bijeenkomst in een clubgebouw en was op weg naar huis. De jongen is de meisjes geruime tijd zwaaiend met het mes achterna gehold. Het mes raakte bijna een long van het meisje. Brandkast opengebroken. In de af gelopen nacht is ingebroken in een kantoor van een limonadefabriek in Apeldoorn. De inbrekers hebben een zware brandkast opengebroken. Een bedrag van ongeveer 3.500 is verdwenen. llllllllllllllllllllHllllllillllllllllllilllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiv Het K.N.M.i, deelt mede: Het weer-in West-Europa -blijft onder invloed van een hogedrukgebied, dat zich uitstrekt van Ierland tot het Alpengebied. Aan de westzijde neemt het echter iets af en wat drogere lucht, die aan de zuidkant van het hogedrukgebied aanwezig is, stroomt daardoor nu ook in de richting van ons land. De kans is dan ook groot, dat het zondag op de meeste plaatsen overwe gend zonnig weer zal zijn. De oceaande pressies blijven op grote afstand. Een die pe kern trekt van IJsland naar het zee gebied bij Noord-Noorwegen. Deze zal wel de westelijke winden op het noordelijk deel van de Noordzee tijdelijk doen toe nemen, maar geen noemenswaardige in vloed op het weer in ons land uitoefenen. Maximum-temperaturen J? binnen- en buitenland. •O'S Neerslag: laatste 24 uur. heffing van een bepaalde belasting van de te leden van het hof, mr. A. W. Bor, voor- AmPflkfUlflCG QtYlkaccarfmir weggebruikers niet afhankelijk moet zijn. lopiS aangewezen om de functie van pro- I nvaauac; aillUdMdUcUI cureur-generaal waar te nemen. In diens Advertentie Secretaires. Chiffonnières. Stoelen, ronde Tafels, ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout, ook kleinmeubelen, canapé's. Voor restaureren en inkoop Antieke meube len. Tel. 12223. Groot Heiligland 64. A. MUDDE - Gasthuisvest 45. plaats zal een plaatsvervangend raads heer het hof completeren. Mr. Bor gaat echter in juli met verlof. Gehoopt wordt, dat vóór die tijd een nieuwe procureur- generaal zal zijn gevonden. Tijdens zijn verblijf in Nederland heeft mr. De Groot deze opvolging besproken alsmede de noodzaak, het hof met een raadsheer uit te breiden. Voorts is de stu die-opdracht voor de landrechter van Hol landia, mr. De Zoete, ter sprake gekomen. De laatste onderzoekt hoe middelbaar- rechterlijke ambtenaren uit de autochto ne bevolking kunnen worden opgeleid om met hen later de rechterlijke macht van Nieuw-Guinea uit te breiden. Tot nu toe is het Hof van Justitie het hoogste rech terlijke appèlcollege boven drie landrech ters (in Hollandia, Merauke en Manokwa- ri) en de veel talrijker politierechters. Deze drie instanties van de justitie vor men er tezamen de gouvernements-recht- spraak, waaraan de Europeanen op het eiland zijn onderworpen en allen, die met WASHINGTON, (Reuter) De nieuwe Amerikaanse ambassadeur in Nederland, John Rice, heeft vrijdag in de senaats commissie van buitenlandse zaken ver klaard dat hij en zijn vrouw ijverig Neder- I Aberdeen Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen een De Stichting Steun Kerkbouw, die zeven miljoen gulden had gevraagd van de lid maten der gereformeerde kerken voor een landelijke kerkbouwactie, maakt bekend dat de helft van het bedrag thans is toe- gezegd en dat deze week waarschijnlijk de I hen ongeveer gelijk te stellen zijn. Daar- vier miljoen gulden zal zijn volgekomen. naast echter bestaat de rechtspraak voor Zondag is het vier weken geleden dat de inheemsen, die onder toezicht staat van bidstond voor deze actie werd gehouden, bestuursambtenaren. Volgens mr. De Binnen een maand is de helft van het be- Groot staat echter de afschaffing van dit drag dus toegezegd en men heeft goede soort rechtspraak op stapel, omdat men redenen om aan te nemen dat het totale in de toekomst in geheel Nieuw-Guinea de gevraagde bedrag er zal komen. rechtspraak in handen van onafhankelijke In Haarlem-Zuid (2844 zielen) is al meer rechters wil leggen, dan 31.000 toegezegd en in Sassenheim (2068 zielen) reeds ruim 25.000. lands studeren. De commissie stelde onderzoek in naar de benoeming. Rice, die boer, zakenman en beroeps politicus is geweest, zei de benoeming te beschouwen als „een hoogtepunt in een loopbaan die rijk aan afwisseling is". Het is hem „een eer en een voorrecht" de Ver enigde Staten in Nederland te kunnen die nen. Rice hoopt ten minste zo goed Neder lands te leren dat hij een willekeurig ie mand kan verstaan, en dat die hem ook kan verstaan. Ernstige problemen tussen Nederland en de Verenigde Staten bestaan niet. De Ame rikaanse handelsbalans met Nederland is bijzonder gunstig. In 1960 bedroeg de Ne derlandse invoer uit de Verenigde Staten Athene ongeveer 700 miljoen dollar, de uitvoer I Rome naar Amerika ongeveer 250 miljoen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado zwaar bew. w zwaar bew. w zwaar bew. wzw zwaar bew. wzw zwaar bew. wzw geheel bew. wzw zwaar bew. wzw zwaar bew. zw onbewolkt wnw licht bew. wnw zwaar bew. windst. 10 zwaar bew. w zwaar bew. zw onbewolkt wnw geheel bew. wzw zwaar bew. zw mist nno onbewolkt wind onbewolkt wind; onbewolkt windst. 17 half bew. n 14 geheel bew. wnw 11 zwaar bew. windst. 15 onbewolkt zzw 11 mist windst. 13 onbewolkt windst. 13 onbewolkt windst. 15 zwaar bew. w 14 onbewolkt w 1 14 zwaar bew. zw 12 licht bew. n w c3 10 0 11 0 10 0 11 0 12 0 11 0 13 0 13 0 4 0,1 8 0 10 0 11 0 14 0 15 0 10 0 13 0 14 0 15 0 19 0 Mr. De Groot heeft een benoeming voor de tijd van drie jaar aanvaard. Zijn echt- i i T-» j genote zal over enige tijd naar Hollandia kedui-n T Al' FL De nieuwe president kent de tropen Degum l^iaquat All K.nan I goed. Na de oorlog was hij enkele jaren j landrechter in Bandoeng en van 1947 tot 1949 lid en later president van de tempo- j raire krijgsraad in Batavia, die zich be zig hield met de berechting van oorlogs misdrijven. In Batavia is hij voorts nog enige tijd plaatsvervangend lid van de Naar wij vernemen zal de ambassadeur van Pakistan, begum Raana Liaquat Ali Khan ons land over een half jaar verlaten. Zij zal haar land als ambassadeur in Italië gaan vertegenwoordigen. Een onbekende radiozender, die in de I afgelopen winter vanaf een plaats ergens in de Noordzee verschillende malen nood signalen heeft uitgezonden, is opnieuw in I de ether gekomen. De laatste twee dagen is de zender tweemaal bezig geweest met het uitzenden van noodsignalen. Nadat de eerste signalen waren opgevangen, werd j als plaats van uitzending vastgesteld een punt ten noorden van de Nederlandse kust, doch omvangrijke opsporingsmaatregelen, die werden ondernomen, leverden geen resultaat op. In de afgelopen nacht wer den wederom signalen opgevangen, doch I Ajaccio Madrid Mallorca onbewolkt onbewolkt half bew. licht bew. windst. 17 ono 17 windst. 18 windst. 18 0 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Zondag 26 maart BORN'/ 8 20 STILL GOING STRONG Als deken van het corps diplomatique de vroegere president van het hof mr fa' Z1J zyn ,w« §oed geïnformeerd Vrijheid, op. die in april van het vorige worden opgevolgd door de Belgische am- jaar is gepensioneerd Sedertdien fun leT 6Ur °n van straten Wail- J geerde mr. Bor als waarnemend presi- appèlraad en plaatsvervangend landrech- de zender gï^g uit dc lucht v^or hij kon ter geweest. In Hollandia volgt hij thans worden gelocaliseerd. in de afgelopen winter werd de zender ge I dent. hoord door radiostations in Noorwegen, I West-Duitsland en Nederland, met gevolg dat verschillende malen kostbare red dingsoperaties werden ingezet. Zon op 6.30 uur, onder 19.02 uur. Maan op 13.08 uur, onder 3.56 uur. Maandag 27 maart Zon op 6.28 uur, onder 19.04 uur. Maan op 14.07 uur, onder 4.31 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 25 maart Hoog water 10.16 en 23.02 uur. Laag water 5.17 en 18.02 uur. Zondag 26 maart Hoog water 11.43 en uur. Laag water 6.36 en 19.35 uur. Maandag 27 maart Hoog water 0.36 en 13.10 uur. Laag water 8.09 en 20.55 uur. Het hoog ey laag water te Zandvoort is iu tot 15 minsten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2