Zesde partij remise HKB niet vertegenwoordigd bij de nationale kampioenschappen 'A Dames van Boemerang zijn kampioen in hoofdklasse Russische kritiek op IOC W er eldt it el schaken Leicester City in eindstrijd Cup m Schaap trainer bij HFC Rahn ontbrak zonder kennisgeving Italianen niet naar Haarlem? Bij heren nog veel spanning aan top Inspectie in Chili Quicksilver S heeft te grote handicap lUT "e fee «-eek De route van Olympia's Tour Dr. Van Swol gast district Haarlem «if DINSDAG 28 MAART 1961 19 Hongaarse selectieploeg die lekkere shag in de handige doos Drie Japanse fabrieks- teams naar Asser TT De Nederlandse ploeg tegen Duitsland Carlo Fassi opvolger van Eddie Scholdan Zn fiets nazien Nederlandse jeugdploeg naar Lissabon Knoops op vierde plaats in Ronde van Tunesië Louison Bobet nog steeds in perfecte conditie Coupes des Nations voor baanrenners De zesde partij in de tweekamp van het wereldkampioenschap schaken heeft even „veelbelovend" geleken voor die schaakliefhebbers, die een open veldslag als een hartverwarmend ideaal koesteren. De oude Gledhill-zet Dg4 kan namelijk tot een strijd op alle fronten leiden, het ver leden leverde tientallen bewijzen. Maar de moderne verdedigingsmethoden tegen de ze vrij premature attaque zijn gemeen goed van de moderne strateeg geworden en mits in precisie toegepast tegen al te forse aanvalsdriften afdoende. Uiteraard vermeed de wereldkampioen het „met het hoofd tegen de muur lopen' toen Botwinnik de voorgeschreven ma noeuvres zonder manco etaleerde. Bij vol bord werden risico's verlangd van hem, die nog poogde „op winst" te spelen, daar dergelijke risico's buiten de grenzen van het strategisch toelaatbare zouden ko men te liggen verkozen de matadoren de ling van het punt. De uitdager leidt, nu een vierde van de tweekamp achter de rug is, met 3'/s21/». Woensdag, als de 7de partij wordt gespeeld, heeft Botwinnik wit. De analyse van de zesde partij luidt als volgt: Wit: Tal; Zwart: Botwinnik. Franse partij (verwisseling van zetten): I. e2-e4 c7-c6; 2. d2-d4 d7-d5; 3. e4-e5 c6-c5; 4. d4xc5 e7-e6 ;5. Ddl-g4 Hier wijkt wit af van de vierde partij, waarin volgde: 4. Pc3 Pc6; 5. Lf4 Pe7; 6. Pf3 en de dame kon niet „rechtstreeks" naar de koningsvleugel. Met de tekstzet geeft wit te kennen een scherpe strijd te willen leveren. Zwart houdt zich voor lopig aan Franse defensie-motieven. 5Pb8-d7; 6. Pgl-f3 Pg8-e7; 7 Lcl- g5 h7-h6. De actie tegen de raadsheer is vermoe delijk urgent, teneinde de dame te kun nen spelen; nu zou bij voorbeeld 7 Dc7 op 8. Le7: falen. 8. Lg5xe7 Waarschijnlijk heeft wit 8. Lh4 achter wege gelaten wegens 89/5; 9. Lg3 Pf5, hoewel de zaak na 10. h4 niet geheel duidelijk is. Opmerkelijk is namelijk, dat 10h5; 11. Dg5: Dg5:; 12. Hg5: Pg3:; 13. Fg3:, wit de mogelijkheid g4 in handen doet houden. 8Dd8xe7; 9. Pbl-c3 De steunzet 9. b4 a5; 10. c3 Ab4:; 11. Cb4: b7 valt ten gunste van zwart uit. Uiteraard past de tekstzet in het openings schema, dat figuren-actie via veld b5 dreigt. 9De7xc5; 10. 0-0-0 a7-a6 Natuurlijk slaat zwart niet op f2 wegens de tactische mogelijkheid Pb5. In het ver volg is dit slaan positioneel onverant woord, daar wit op de f-lijn sterke druk zou gaan uitoefenen en zodoende de zwarte stukken (koning) aan de zwakke f-pion zou binden. II. Kcl-bl Pd7-b6; 12. Pf3-d4 Lc8-d7; 13. h2-h4 0-0-0; 14. Thl-h3 Kc8-b8; 15. f2-f4 Tot zover alles binnen het normale raam. Voor wit gaat het er nu om de op mars f5 aan de orde te stellen. Zwart zal op de- damevleugel mogelijkheden kunnen scheppen. 15. Td8-c8; 16. h4-h5 Th8-g8; 17. Pd4-b3 Dc5-c7; 18. Lfl-d3 Pb6-c4 Dreigt 19Pb2: 19. Ld3xc4 Dc7xc4; 20. Pb3-d4 Lf8-e7; 21. Th3-d3 Beide partijen hebben vrijwel alle stel lingen betrokken; maar „hoe nu verder?" 2 1Dc4-c7 Thans heeft zwart tegen f5 de aanval op e5 gereed liggen. 22. Dg4-e2 Thans dreigt weer f5. 2 2Dc7-b6 De opmars 23. f5 zou nu 23Lb4 op het tapijt brengen. 23. De2-g4 Indien nu 23Lb4 dan 24. Pd5:, daarom 2 3Db6-c7; 24. Dg4-e2 Het mechaniek werkt. 2 4Dc7-b6; 25. De2-g4 Remise. De partij werd in de volgende stelling remise gegeven: Wit: Kbl, Dg4, Tdl, Td3, Pc3, Pd4, pion nen: a2, b2. c2, e5 f4, g2 en h5. Zwart: Kb8. Db6, Tc8, Tg8, Le7. Ld7, pionnen: a6, b7, d5, e6, f7, g7 en h6. Voetbal in Engeland Leicester City zal de tegenstander zijn van Tottenham Hotspur in de eindstrijd van het toernooi om de FA cup. die 6 mei in het Wembleystadion in Londen wordt gespeeld. Leicester won maandagavond in Bir mingham de derde wedstryd tegen Shef field United met 20, na een 00 rust stand. De beide voorgaande ontmoetingen waren in een doelpuntloos gelijkspel ge ëindigd. Sheffield United en Leicester kwamen beide volledig uit. Bij Sheffield had wat dat betrof onzekerheid bestaan, daar zes spelers in de competitiewedstrijd van za terdag geblesseerd waren geraakt. Ruim 37.000 toeschouwers zagen twee strafschoppen missen door elke partij één. De eerste kwam in de elfde minuut, toen het leek dat eindelijk eens een doel punt zou komen. Toen hij alleen nog maai de doelman voor zich had, werd midvoor Leek van Leicester tegen de grond ge werkt. Stopper King nam de strafschop maar vuurde recht op doelman Hodgkin- son af. De tweede penalty kwam in de 65ste minuut toen rechtsbinnen Kettlebo- rough van Sheffield door King van de bal werd gewerkt. Doch linksachter Graham Shaw schoot naast nadat hij doelman Banks de verkeerde kant had uitgestuurd. Inmiddels waren er aan beide kanten missers genoteerd, doch geen doelpunten. Drie minuten na de rust, na 258 minuten Cup-voetbal tussen deze ploegen, kwam er eindelijk een. Rechtsbinnen Jimmy Walsh sprong toe toen doelman Hodgkinson een schot van rechtsbuiten Riley had gestopt maar de bal niet onder controle had ge kregen. Leicester vergrootte haar voor sprong toen linksachter Norman een ope ning maakte voor midvoor Leek, die het leer hard met de linkervoet en van grote afstand hoog in de touwen joeg. Voetbal De Hongaarse Voetbalbond heeft de trainingsgroep samengesteld, waaruit de spelers zullen worden gekozen voor de landenwedstrijden tegen Oost-Duitsland (16 april) en Nederland (30 april a.s.). De volgende spelers werden geselecteerd: Doel: Grosicx en Szentmihalyi; achter: Matrai, Sipos, Sarosi, Dalnoki en Sovari; midden: Bundzsak, Solymosi en Kotasz; voor: Sandor, Goeroecs, Albert, Tichy, Ku- harszky en Fenyvesi. Mi m w HFC heeft een nieuwe oefenmeester. Dit is de oud-international Rinus Schaap, die een tweejarig contract heeft gekregen bij de Haarlemse amateur eersteklasser. Schaap, die dit seizoen nog voor 't Gooi uitkomt in de eerste divisie van het be taald voetbal, zal zijn spelerscontract aan het einde van de competitie niet verlen gen en bij HFC in dienst treden. Oud-international Schaap volgt bij HFC de heer Steeman op, die zes jaar bij de Good Old was een periode, waarin HFC van de tweede naar de eerste klasse promoveerde en daarin nu een zeer voor name rol speelt. Helmut Rahn heeft zondag zonder ken nisgeving verstek laten gaan bij Sportclub Enschede. Tot tien minuten voor het begin van de voetbalwedstrijd tegen Ajax heeft men op de Duitser zitten wachten. Waarom hij is weggebleven, was het bestuur giste ren nog niet bekend. Rahn mag terecht verwachten dat de sportclub disciplinaire maatregelen tegen hem zal treffen. Honkbal De deelneming van Italië aan het in eind juli te houden internationale honkbal- toernooi in Haarlem is zeer dubieus ge worden. De KNHB ontving tot dusverre namelijk nog geen enkel bericht uit Ita lië, hoewel enige weken geleden, op de FEB vergadering in Parijs was over eengekomen dat de toe- of afzegging uiterlijk zondag j.l. zou worden gete legrafeerd. Mochten de Italianen inder daad niet komen dan zal waarschijnlijk de Duitse nationale ploeg worden uitge nodigd. Behalve drie nationale teams, zullen ook twee Amerikaanse luchtmachtploegen en een selectie van het Amerikaanse le ger in Duitsland deelnemen. Er zijn voor de Amerikanen nog enige problemen met betrekking tot de lange tijdsduur van het toernooi (8 dagen), maar die hoopt men op korte termijn te kunnen oplossen. Een der bestuurs leden van de KNHB zal daartoe na mens het Haarlemse sportweekcomité deze week naar Duitsland reizen. Advertentie Bij de dames is de beslissing in de wes telijke volleybalhoofdklasse gevallen. Boe merang won zelf van DES en omdat RVC zich door Concordia liet verrassen kunnen ook de Rijswijkse dames het puntentotaal van de hoofdstedelijken niet meer halen. De kampioenspretendenten bij de heren, Reva, DES en Libanon, hadden alle slechts drie sets nodig om hun tegenstanders te kloppen en aan de top van de ranglijst ver anderde er dus niets. Ook in de staart- groep kwam geen wijziging, al heeft OVC wel heel veel moeite gedaan om in punten- aantal met HVS gelijk te komen. Het Woerdense Valbovol bleek echter net iets te sterk voor de Hagenaars. De volleybalcompetitie Ook in de overgangsklasse van district West II is de kampioen bij de dames be kend geworden. Omdat SES een punt ver speelde aan VGW en TOG tegen Molen wiek geen fout maakte konden de Hoornse dames de titel in de wacht slepen. Bij de héren wonnen zowel die Raeckse als Octo pus, zodat de spanning onverminderd voortduurt. De uitslagen waren: Hoofdklasse West heren: AMVJReva 03, Concordia DES 0—3, Libanon—HVS 3—0, US—Sport centrum 31, OVCValbovol 23; dames: Concordia—RVC 3—1, ZVC—St. Paul 3—2, Die RaeckseReva 23, DESBoeme rang 13, CelebesVeenendaal 30, SOS—Reva 3—2. Overgangsklasse West II heren: HCSC VCIJ 30, MadjoeDie Raeckse 13, TOGMolenwiek 22, SESSportief 22, SPE—Czaar Peter 22, Molenwiek— HVC 31, Czaar PeterSportief 30, Octopus—HCSC 3—1, VCIJ—Madjoe 2—2; dames: TOGMolenwiek 31, MHBS Kennemers 3—0, SES—VGW 2—2, HBC De Blinkert 22, OctopusMadjoe 22, JHOCKennemers 31, Molenwiek VCK 3—0. Niet minder dan drie Japanse fabrieken zullen door officiële fabrieks-teams ver tegenwoordigd zijn op De Grote Prijs van Nederland der KNMV, die zaterdag 24 juni op het circuit van Drente bij Assen wordt gehouden. Behalve de Honda Motor Company, die vorig jaar voor het eerst aan de TT-races van Assen deelnam, hebben ook de Suzuki Motor Company en de Yamaha Motor Company besloten naar Nederland te ko men. Reeds tien dagen voordat de start- vlag zal vallen zullen rijders en machines in Nederland arriveren. Alle drie merken komen zowel in de 125 als in de 250 cc- klasse uit. Basketbal De Nederlandse herenbasketbalploeg, die op zaterdagavond 1 april in de Apollohal in Amsterdam tegen West-Duitsland speelt, is als volgt samengesteld: Gunter van der Berg, Ton Boot, Frans de Haan en Maarten Sleeswijk (allen The Wolves), Henny Braun, Jan Driehuis en Hans Perrier (allen The Blue Stars), Wim Franke (Monark), Rinus de Jong (The Arrows), Ger Kok en Rob Sterker (beiden Landlust) en Dolf Pouw (Argus). Schaatsenrijden De Duitse kunstrijtrainer Erich Zeiler heeft de aanbieding die hem uit Amerika had bereikt om de bij de vliegramp te Brussel verongelukte Oostenrijker Eddie Scholdan op te volgen als trainer in het vermaarde ijssportcentrum Colorado Springs, afgeslagen. Zeiler geeft er de voorkeur aan in Europa te blijven, waar hij in het trainingscentrum Oberstdorf, behalve de Europese kampioen Marika Kilius-Hansajürgen Baumler en de Duit se jeugd, ook kunstrijders en kunstrijdsters uit Italië, Zwitserland en Zweden onder zijn hoede zal krijgen. Scholdans opvolger zal nu worden de vroegere Europese kam pioen Carlo Fassi, trainer van de natio nale Italiaanse ploeg. Hoe moeilijk het valt om in de kegel- sport een districtskampioenschap te beha len en daarmede een plaats te veroveren voor de Nederlandse kampioenschappen, hebben de wedstrijden in Alkmaar weer eens bewezen. Geen enkele Haarlemmer of Haarlemse ploeg heeft een eerste plaats kunnen bereiken, hoewel dit met een nor male prestatie mogelijk was geweest. Nu de Nederlandse kampioenschappen op 30 april en 7 mei op de banen van de Haar lemse Kegelbond gehouden zullen wor den, is het jammer dat er geen Haarlem mer aan deel mag nemen omdat het spe len op eigen banen bij het kegelen een belangrijk voordeel biedt. Het heren-tiental van de HKB heeft ove rigens uitstekend partij gegeven aan Am sterdam. Na de eerste baan van 10 spe lers elk met 15 worpen, had Haarlem een voorsprong van 6 hout, na de tweede baan Amsterdam met 5 hout. Op de derde baan vergrootte Amsterdam deze echter tot 61 hout, op het totaal maar een gering per cenage. Uitslag: 1. Amsterdam 3235, 2. Haarlem 3174, 3. Alkmaar 2995 hout. J Winthorst behaalde het beste persoonlijke resultaat van alle drie bonden met 346 hout, een gemiddelde van 77. De resultaten van de Haarlemmers wa ren verder: H. Höck 336, W. Stoelman 329, J. Kales 324, J. Slenters 320, G. Smit 315, J. Voetelink 310, G. Koning 309, W. Bakker 298 en J. Mulder 287. Ook voor het dames-vijftal ging de strijd hoofdzakelijk tussen Amsterdam en Kegelen '•/"iï,, - 1 Haarlem, waarbij Amsterdam zegevierde met een totaal van 1500 hout, 2. Haarlem 1419 en 3. Alkmaar 1297. De persoonlijke resultaten waren: mevr. A. Alberts 307 (gemiddeld 68). mevr. S. Kales 302, mevr. B. Hartog 297, mevr. R. Hölsken 262, me vr. T. Franzen 251. Bij de clubkampioenschappen kon Pax zich niet ontworstelen aan de druk van deze wedstrijden en bleef beneden zijn vorm van de laatste tijd. Olympia Am sterdam werd winnaar met 1550 hout, 2. OZEK Alkmaar 1499, 3. Pax 1474. De dames van EVA hebben zich uitste kend geweerd tegen de dames van de ke gelclub „Amsterdam". EVA had na 2 ba nen zelfs de leiding genomen met 11 hout voorsprong. Op de derde baan faalden zij over de gehele linie en moesten de eer aan „Amsterdam" laten met een totaal van 1500 hout, 2. EVA 1408, 3. WIK Alk maar 1363. Voor weinig kegelaars zullen deze kam- De afvaardiging van de internationale voetbalbond (FIFA), die naar Chili is ge gaan om zich op de hoogte te stellen van de werkzaamheden, die worden verricht in verband met het wereldkampioenschap 1962, is met het onderzoek begonnen. Allereerst werd een bezoek gebracht aan het stadion in Santiago, waar de be langrijkste wedstrijden zullen worden ge speeld. Men verklaarde zich zeer tevreden over het tempo waarin gewerkt wordt. Vervolgens werd het stadion in Vina del Mar aan een inspectie onderworpen en ook hier gaven de leden van de afvaardiging uiting aan hun tevredenheid. Op het programma staan nu nog bezoe ken aan de stadions in Arica, Antofagas- ta, Rancaqua, La Serena, Conception en Talca. pioenschappen zo teleurstellend geweest zijn als voor de persoonlijke Haarlemse kampioen en mevr. Alberts en J. Mulder. Voor mevr. Alberts omdat de kampioene van Nederland 1960, mevr. Talsma op de persoonlijke banen ook faalde en het dis tricts-kampioenschap daardoor voor het grijpen lag. Daarvan profiteerde nu de Alkmaarse mevr. Van Uitert met 297 hout, 2. mevr. Alberts Haarlem 277, 3. me vr. Talsma Amsterdam 270. J. Mulder beleefde een algehele off-day Zijn werpen is de laatste tijd constant hoog, maar nu kon hij zich niet losma ken van de spanning bij deze kampioen schappen. De Amsterdammer G. van Rooij behaalde het kampioenschap met een prachtig totaal van 356 hout (ge middeld bijna 80), gevolgd door de jonge Alkmaarse kegelaar M. Kaars met 339 en J. Mulder met 268. Behalve van Rooij heeft ook Kaars door zijn gemiddelde bo ven 75 een plaats voor de Nederlandse kampioenschappen behaald. Koersen in Hilversum De in voortreffelijke vorm lopende Quicksilver S is woensdagavond in het Hilversumse Sportpark wederom van de partij, doch hij zal met zijn handicap van 60 meter over de 2000 m. lange afstand niet kunnen winnen. Dit zal vermoedelijk wel doen Vivant Hollandia, dié voldoende snel is om Typhoon, Ugoldman K en Quicksilver S achter zich te houden. In het ruim 400 meter langere nummer kan de sterk verbeterde Upupa S met enig geluk opnieuw winnen, maar omdat deze keer Vico BS een gunstiger startpositie heeft, is het raadzamer meer vertrouwen aan deze mooie hengst te schenken. De kolossale Vrolijke Frans zal bij dit duo eveneens in de eindstrijd te vinden zijn. Outsider is William Z. In de seriedraverij een groot aantal paarden, w.o. enige der snelsten uit de jaargang der 4-jarigen. De verwachting is dan ook dat de goede Ydéal Double zijn jaargenoot Ypermoron net kan kloppen, evenals de tot nu toe teleurstellende X Lady Hollandia; hoewel vrij zwaar ge plaatst mag Ybert D evenmin als een kansloze gezien worden. In de Atlantic Express-prijs kan X Tello zijn niet onmiskenbare vorderingen met een zege bekronen, daar X Straal W aan de lange afstand meer dan genoeg zal hebben. De trouwe Yacatan en de gunstig geplaatste Ylbode zouden kunnen verras sen. In de Attila-prijs overklast Young Bonni B zijn tegenstanders, waarvan de debute rende Y van Hollandia nog één der beste wordt geacht. De opkomende Y Volann en X Ray Hanover, die bij zijn laatste optre den overtuigend won, zijn de overige kans paarden. Nu de goede Zilverfazant S niet meer in het openingsnummer is gekwalificeerd zal de inzet van dit programma al direct spannend zijn. Het ziet er naar uit dat deze koers pas na een lang duel tussen Zibella Hanover en Zippora zal worden beslist. Daar Zippora betrouwbaarder lijkt zal de zuster van Theo Messidor wel aan het langste einde trekken. De overige kanspaarden voor de plaatsen zijn Zamora en Zephyrus B. Advertentie T—fe Het Russisch Olympisch Comité zal op de komende vergadering van het IOC in Athene met nieuwe voor stellen komen, die de „de mocratisering" van het In ternationaal Olympisch Comité bevorderen. De president van het Rus sisch Olympisch Comité, Konstantin Andrianov, zei, dat in het verleden enige officials van het IOC bij wie de voorzitter, de Ame rikaan Avery Brundage verklaringen hebben afge legd ter rechtvaardiging van hun conservatieve po litiek. van de reductie in het programma van de Olympische Spelen en van de discriminatie ten nadele van de socialistische landen en de naties die zich kort geleden aan het kolonialis me hebben ontworsteld. Het Russische Olympi sche Comité handhaaft het standpunt dat het program ma van de Spelen ongewij zigd moet blijven en dat die soorten tot de toekomstige spelen behoren die traditio neel Olympisch zijn. Rus land gaat er van uit dat steeds meer sporten in het programma moeten worden opgenomen, inplaats van dit te beperken. Andrianov verklaarde verder, dat in verband hiermee de Russen zullen vechten tegen de be perking van de aantallen deelnemers in ieder team en voor toelating tot het Olympisch Comité van alle landen, onafhankelijk hun status of maatschappelijk bestel. Andrianov noemde het voorstel van Brundage. de winnaars van een gouden medaille niet meer aan vol gende Olympische Spelen te laten deelnemen, absurd. Tevens wil hij de ama teurdefinitie, die zo'n vijftig jaar geleden werd aanvaard bestrijden. Hij voegde er aan toe. dat de sport echter niet een bron van inkom sten mag worden. Het Russisch Olympisch Comité heeft de voorstellen ..ter democratisering van het IOC" aan alle aange sloten landen doen toe komen. Maandagmorgen zijn 7 spelers van de Nederlandse jeugdploeg, die in Lissabon aan het UEFA-voetbaltoernooi zal deelne men, van Schiphol naar de Portugese hoofdstad vertrokken. Zij worden bege leid door de secretaris-penningmeester van de KNVB, de heer L. Brunt, en door hun trainer-coach J. van der Leek. De overige 9 spelers, voor wie in de KLM- machine geen plaats meer was, zullen van daag vertrekken. Het toernooi begint don derdag. Trainer Van der Leek liet zich over zijn verwachtingen niet uit. Onze ploeg is in een poule ingedeeld met Roemenië, België en West-Duitsland. Alleen de winnaar van die' poule gaat over naar de volgende ron de. Mocht Nederland winnen, dan komt de ploeg op 9 april terug, zo niet, dan zullri de jongens op 5 april weer op vaderlandse bodem staan. Wielrennen De volledige route van Olympia's Toer, die van 9 tot en met 14 juni wordt ver reden, is thans bekend en ziet er als volgt uit: 9 juni: Amsterdam - Loenen - Utrecht - Alblasserdam - Dordrecht - Moerdijkbrug - Dinteloord - Roosendaal over 180 km. 10 juni: halve etappe: Roosendaal - Chaam - Baarle Nassau - Tilburg - Ves- sem - Veldhoven over 135 km. Halve etappe: ploegentijdrit over 30)4 km op een parkoers rond Veldhoven. 11 juni: Veldhoven - Nederweert - Roer mond - Elsloo - Maastricht - De Zuidlim burgse heuvels - Heerlen over 165 km. 12 juni: Heerlen - Sittard - Roermond - Venlo - Groesbeek - Nijmegen - Arnhem - ^Doesburg - Zutphen over 195 km. 13 juni: Zutphen - Hellendoorn - leger plaats Steenwijkerwold - Beesterzwaag - Zwaagwesteinde - Leeuwarden over 198 km. 14 juni: Leeuwarden - Harlingen - Af sluitdijk - Hypolitushoef - Beemster - Purmerend - Schellingwouderbrug - Am sterdam (Javastraat) over 170 km. De Zweed Adamsson zegevierde maan dag in de vijfde etappe van de Ronde van Tunesië van Le Kef naar Gafsa over een afstand van 242 km in 5 uur 46 min. en 08 sec.; 2. Scheibner (O.-Dld.) 5.46.38; 3. Paradowski (Polen) 5.47.08; 4. Geeraerts (Belg) z!t.; 5. Diereken (Belg) z.t.; 6. Hoek stra (Ned.) z.t,; 7. Rol (Ned.) z.t.; 8. Delahay (Belg) z.t.; 9. Vijnoke (Belg) z.t.; 10. Dahl- bom (Zweden) z.t.; 12. Knoops (Ned.) z.t.; 14. Dieperink (Ned.) 5.52.25; 26. Verstraete (Ned.) 6.02.20. Na de vijfde etappe ziet het algemeen ploegenklassement er als volgt uit: 1. Oost-Duitsland 58 uur 28 minuten en 19 seconden; 2. Nederland 58.29.46; 3. België 58.40.44; 4. Zweden 58.57.52; 5. Frankrijk 59.01.49; 6. Polen 59.52.15; 7. Tsjechoslo- wakije 60.09.05; 8. Oostenrijk 60.21.08; 9. Zwitserland 61.14.28. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Scheibner (O.-Dld.) 19.45.50; 2. Adamsson (Zweden) 19.46.03; 3. Le Baube (Frankrijk) 19.48.20; 4. Knoops (Nederland) 19.49.19: 5. Cauvet (Frankrijk) 19.50.46; 6. Giese (O.-Dld.) 19.53.25; 7. Rol (Nederland) 19.54.55; 8. Dierken (Belg) 19.55.23; 9. Kappel (O.-Dld) 19.55.48; 10. Paradouski (Polen) 19.56.04; 11. Dieperink (Nederland) 19.56.35; 17. Hoekstra (Neder land) 20.14.55; 23. Verstraete (Nederland) 20.28.49; 33. Wesseling (Nederland) 20.56.21. De Franse wielrenner Louison Bobet, die tijdens de étappe wedstrijd Parijs-Nice opnieuw last had gekregen van een oude blessure, heeft een bezoek aan zijn dokter gebracht. Deze verklaarde, dat Bobet's toestand totaal geen zorgen baart en dat de renner zich slechts twee weken zal moeten laten bestralen. Het ziet er dus tot geruststelling van de Fransman niet naar uit dat hij zijn briljante carrière voortijdig zal moeten beëindigen. De KNWU heeft haar instemming be tuigd met het begin maart van dit jaar door vijf baandirecteuren uit Italië, Zwit serland, België Frankrijk en Nederland (de directeur van het Olympisch stadion, de heer D. J. Bessem) geopperde plan om een Coupe des Nations voor baanrenners in te stellen. De baandirecteuren wilden deze coupe laten verrijden in een serie landenwedstrijden zowel voor professionals (sprint, achtervolging, omnium en stayers als amateurs (sprint, achtervolging, om nium). Elk jaar zou dus iedere directeur vier wedstrijden moeten organiseren. Daartegen bestond van Nederlandse zijde bezwaar zodat de KNWU nu in over leg met de heer Bessem aan de UCI heeft voorgesteld deze landencompetitie steeds over twee jaar uit te smeren. T ennis Woensdagavond houdt het district Haar lem van de KNLTB om acht uur in res taurant Brinkmann in Haarlem zijn jaar lijkse propaganda-avond. Dr. A. C. van Swol, oud-kampioen van Nederland, spreekt over rechtspraakproblemen en over zijn tenniservaringen. Bovendien wordt de laatste Wimbledon-film vertoond. I

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19