Nederland niet op z'n sterkst in Clare Benedict-toernooi i ir op hders ffp! Tennisteams zijn ingedeeld Noorwegen wil te Jeugdigen krijgen een kans VHS en Het Oosten besloten seizoen uitstekend Jan Jansen derde in Veriaine Het zoete leven van Toeroek Steeds meer inschrijvingen ondanks het banentekort Damesploeg verslagen in Mulhouse tijdens de verlenging Nog een stem voor democratisering van het IOC Goede prestaties overgangsklassers v\ OENSDAG 2 9 MAART 1961 19 VA— VA. Spelen voor doven en doofstommen „Head of the River" met 49 ploegen Nieuw-Zeeland achter het voorstel voor de „open toernooien" Professionals in Glasgow Indonesië kansloos tegen India: 4-1 Voetbal Zaterdagteam te sterk voor militaire ploeg In het afgelopen schaatsseizoen zijn de Noorse rijders er niet in ge slaagd zich aan de top te handhaven. Dit feit heeft de Noorse leiders van de schaatssport wakker geschud. En of schoon zij aanvoeren, dat het enkele jaren geleden met de Noorse schaat- senrijderssport nog slechter gesteld was dan nu, werkt men toch reeds plannen uit om het volgend seizoen weer in de voorste gelederen te ver schijnen. Men wil een herhaling van het afgelopen seizoen voorkomen, toen de Noorse schaatskoningKnut Jo hannesen zich zowel in het Europese als wereldkampioenschap zag voorhij- gestreefd door Nederlandse, Zweedse en Russische sterren. Bij de Europese kampioenschappen in Helsinki bracht Johannesen het niet verder dan een vijfde plaats. Tijdens de wedstrijden om de wereldtitel, in Zweden, stond hij na vier onderdelen zelfs als.... elfde. Verheugd Andere basis Ook Finnen Woensdag 5 april begint in Neuhausen, bij Schaffausen, het achtste Clare Bene dict toernooi. Dit schaaktoernooi wordt telkenjare in een andere plaats in Zwitser land gehouden tussen viertallen van zes van de sterkste schaaklanden van West- Europa. Het wordt daarom wel beschouwd bij Schaffhausen, het achtste Clare Bene als het officieuze teamkampioenschap van dit deel van de wereld, en voor het prestige van een land in de schaakwereld is een goede prestatie in dit toernooi dus belangrijk. Het is daarom dubbel jammer dat Ne derland ditmaal niet met zijn sterkste ploeg aan de start zal verschijnen. De meeste van onze meesterschakers zijn niet zo jong meer en kunnen zich niet zo gemakkelijk aan hun beroepsbezigheden onttrekken. Een lichtpunt is dat het toer nooi nu een ongezochte gelegenheid is enige jongere spelers wat meer ervaring te laten opdoen. Naast de Fide-meester Bouwmeester (1ste bord) en de „halve" meester dr. Ba- rendregt (4de bord) zullen Frits van Roes- sel en Kick Langeweg, resp. 2de en 3de bord, deel uitmaken van de Nederlandse ploeg. Zij hebben onder leiding van Bouw meester flink voor dit toernooi geoefend en dit, alsmede het van hen te verwach ten jeugdig enthousiasme, rechtvaardigt de hoop dat Nederland in het aanstaande toernooi een redelijk figuur zal slaan. Sinds enige jaren heeft Nederland de eerste plaats in West-Europa moeten af- De Haarlemse schaakclubs VHS en Het Oosten hebben zich in de laatste compe titiewedstrijd van de tweede klasse C KNSB uitstekend geweerd. Voor beide teams stonden grote belangen op het spel. VHS zou zich bij een gelijkspel kampioen kunnen noemen en daarmee een terugkeer naar de eerste klasse bewerkstelligen Het Oosten zou zich met een gelijkspel defini tief voor degradatie vrijwaren. Beide club hebben zelfs meer gedaan dan dat. Zij wonnen namelijk hun ontmoeting. VHS zegevierde over het gevaarlijke VAS 3 met 64, terwijl Het Oosten, er door een 7 YiVA overwinning op BSG 2, geen twijfel over liet bestaan dat zij de sterkste was. De kans dat de kring Kennemerland een derde KNSB-vereniging zal krijgen is on verwacht mogelijk geworden nu het Alk- maarse VVV (kampioen der overgangs klasse NHSB) er vanaf heeft gezien deel te nemen aan de promotiewedstrijden. Het IJmuider Kijk Uit, dat zich in dë eindrang schikking als tweede had geklasseerd, komt hier nu voor in aanmerking. Naar wij vernemen zijn de IJmuidenaren voor nemens van deze onverwachte meevaller gebruik te maken. In de NHSB-competitie zijn de promotie wedstrijden van de tweedeklasse-kampioe nen voortgezet. In tegenstelling tot de ont moetingen uit de eerste ronde bleek in de tweede ronde wel degelijk van krachts verschil sprake. De reserves van Kijk Uit ontvingen Zaanstreek-Noord en boekten een 64 overwinning, een uitslag waar mee de schakers uit Krommenie nog ruim tevreden konden zijn. In Aalsmeer was het krachtsverschil nog groter. De bloemenkwekers hadden Oppositie (Heiloo) op bezoek, maar bleken in geen enkel op zicht tegen de gasten opgewassen. De 3—7 overwinning, waarmee Oppositie naar de Noord terugkeerde, was zelfs nog iets ge flatteerd voor Aalsmeer! De wedstrijden Zaanstreek-NoordOp positie (3Yi3K) en AalsmeerKijk Uit 2 (45) kwamen nog niet tot een beslissing. In beide ontmoetingen zal de arbiter het laatste woord hebben. De kans lijkt groot dat ook in deze duels Kijk Uit 2 en Opoo- sitie als overwinnaars voor de dag zullen komen, waarmee deze twee teams dan meteen zeker zouden zijn van promotie. Deze week wordt de derde en laatste ronde gespeeld. Het programma vermeldt de wedstrijden Zaanst.reek-Noord— Aals meer en OppositieKijk Uit 2. In de derde klasse A werd de ontmoeting DOS—Wieringermeer na veel gepraat door Wieringermeer gewonnen. Het team werd daarmee kampioen en promoveert naar de tweede klasse. DOS zal in een beslissings wedstrijd met Caïssa 3 gaan uitmaken welke vereniging naar de vierde klasse zal degraderen. Nu de bondscompetitie bijna ten einde is worden bij vele verenigingen reeds de voorbereidingen getroffen voor de beker duels. De loting voor de eerste ronde om de Noordhollandse Schaakbeker heeft de vol gende paringen tot stand gebracht: Wee- ninkSantpoort 2; Cast.ricum—KSC; Op positie 2Weenink 3; Kijk Uit 2MSC; Heemstede 2—De Pion: VVVSchaaklust 2; HWP 2Santpoort; Weenink 2—HWP; Castricum 2—Driehuis; VVV 2—Halfweg; Schaaklust—Oppositie; Zaanstreek N.— Heemstede 2; Witte Paard—Kijk Uit 1. De uitslagen van de in de NHSB-compe- titie gespeelde wedstrijden zijn: Eerste klasse, afd. A: Pat Mat 2Edam 4is4Vi afgebroken (2 maal); Promotiecompetitie om twee plaatsen in de eerste klasse: Kijk Uit 2—Zaanstreek- Noord 6—4; Aalsmeer—Oppositie 3—7. Derde klasse, afd. A: DOS—Wieringer meer i'A5lA (Wieringermeer kampioen); afd. C: Zaandam 4—Santpoort 3 uitgesteld tot 29 maart; Vierde klasse, afd. C: Weenink 3—KSC 2 gK—l^; afd. D: Het Oude Slot—Halfweg 3 6—4. KNSB. 2e kl. B: VHS—VAS 3: Spinho venRoessel remise; v. d. TakPlinsinga 1_0; Van Driel—Boomgaardt 1—0; v. d. VeldeOudshoorn remise; MarwitzHar- togh o—l; Blokker—Sint 0—1; Krijnen— Kool 1—0; Mol—De Jong 0—1; Nederkoorn Meijer jr. 10; BrommerVan Altena 10. Totaal 64. Het Oosten—BSC 2: Rothert—Van Eybergen 0—1; Van Kampen—Fluit 1—0; WolffVerburg remise: Hoogland—Wee ring 10; HonsbeekDekker 10: Ho- vingh—Wunnik 1—0; A. Herfst—Meijes 1—0; Koster—Kelder 1—0; Rothert— Doijer remise; ter Plegt remise. Totaal staan aan West-Duitsland en zelfs als ons land nu met zijn sterkste ploeg aan de start zou verschijnen, zou West-Duitsland toch vermoedelijk het toernooi winnen. De Duitse ploeg is daarvoor in elk geval met Unzicker, Lothar Schmid, Darga en Teschner uitgesproken favoriet. Weliswaar won West-Duitsland verleden jaar met slechts een half bordpunt ver schil boven Engeland, maar dat de jonge Engelse ploeg deze prestatie thans zal her halen, laat staan verbeteren, is wel zeer Schaken twijfelachtig. Zij zal met Penrose, Clarke, Haygarth en Littlewood echter zeker een hartig woordje mee spreken in de strijd om de tweede plaats. Oostenrijk verschijnt aan de start met Robatsch, Dueckstein, Prameshubber en Kinzei en zal vermoedelijk in kracht niet veel verschillen van van Zwitserland, dat Keller, Walther, Bhend en Blau in de ploeg heeft genomen. Beide ploegen moeten in staat geacht worden een goede gooi naar de tweede plaats te doen. Drie jaren gele den presteerden de Zwitsers het zelfs het toernooi boven West-Duitsland te winnen. Het is een open vraag of de Nederlan ders in staat zullen blijken in de te ver wachten harde strijd om de tweede plaats een actieve rol te spelen, maar de ploeg moet zeer zeker in staat geacht worden de laatste plaats te ontlopen en die over te laten aan Italië. Dat land komt uit met de spelers Giustolisi, Paoli, Norcia en Cap- pello. Wielrennen Jan Jansen is dinsdag een van da ani mators geweest in de eerste etappe van de ronde van de negen provinciën voor amateurs. Na 43 km ging hij op avontuur uit in gezelschap van de Zweed Peterson en deze vlucht is van beslissende invloed geweest op het verloop van de rit. Het tweetal kreeg namelijk korte tijd later ge zelschap van een vjjftal Belgen, onder wie de latere winnaar Dumez en halverwege de koers van een tweede groep met onder andere de in België wonende Nederlander Sebregts. De leiders hielden elkaar scherp in het oog, maar toch viel de beslissing tons'otte niet door een eindsprint. Daarvoor zoigde een moeilijke klim, kort voor de finish, die vooral in het peloton een duidelijke scheiding teweegbracht. Aangezien van de koplopers Dumez over de beste klim merscapaciteiten bleek te beschikken, was de eerste plaats in Veriaine voor hem, Het verschil tussen de winnaar en een vijftal anderen was echter zo klein, dat de niet erg precieze wedstrijdcommissarissen voor allen dezelfde tijd noteerden. Jan Jansen eindigde als derde na de Belg Ernst Dumez, die de 142 km van Ant werpen naar Veriaine aflegde in 3 uur 24 min. 12 seconden (met bonificatie 3.23.42). De uitslag was verder: .2. Roger de Breucker (België) 3.24.12 (met bonifi catie 3.23.57); 3. Jan Jansen (Nederland) 3.24.12; 4. Van Schil (België) z.t.; 5. Leon Sebregts (Nederland) z.t.. De plaatsen van de overige Nederlan ders waren: 17. ex aequo onder andere Van de Klooster 3.25.32; 40. Verwey 3.27.11; 51. Mertens 3.32.26: 66. Van Geel 3.50.11. Van 5 tot en met 10 augustus worden in Helsinki de Spelen voor doven en doof stommen gehouden. De Koninklijke Neder landse Dovensportbond denkt aan deze Spelen deel te nemen met een ploeg van ongeveer twintig personen. Ter bestrijding van de kosten, die aan deze uitzending zijn verbonden, heeft het Nederlandsch oiympisch Comité een bedrag van 2000 gulden beschikbaar gesteld. Advertentie 10 STUKS F1 Niet minder dan 49 ploegen hebben in geschreven voor de Head of the River, het lange afstandkampioenschap van de Am- stel voor heren achten, dat op 9 april ge roeid wordt. In de eerste divisie zullen starten: Ne- reus, Laga, Argo, Njord, Proteus, Willem III, Triton, Laga II en Aegir. In de tweede divisie zijn 26 ploegen ingeschreven. Boksen De grote verrassing in het Olympische bokstoernooi in Rome was de kleine Hon gaar Gyula Toeroek, die de gouden me daille in het vlieggewicht won. De roem is hem echter slecht bekomen. Een menigte „vrienden" sleepten hem met zijn gouden medaille door de nacht clubs van de Hongaarse hoofdstad. Toe roek stond daar meestal in „benevelde toestand" in het middelpunt van de be langstelling. De 23-jarige bokser beloofde de Hon gaarse Boksbond echter beterschap en werkelijk het ging goed tot de finale van de nationale bokskampioenschappen. Toe roek verloor van Purgert en zocht daarna troost bij de „vurige Tokayer", de Hon gaarse nationale drank. De boksbond wil hem nu voor lange tijd schorsen. Toeroek's „voorbeeld" is niet te verge lijken met dat van zijn landgenoot Laszlo Papp, die drie gouden medailles won, maar eerder met dat van een andere Hongaar, Tivor Csik, die in 1948 in Lon den kampioen in het bantamgewicht werd. Csik's gewicht steeg in korte tijd door het „zoete leven" van 55 tot 100 kilogram. Zondag 23 april begint de tenniscompe- titie van de KNLTB, waarvoor de belang stelling ondanks het banentekort dat zich in het gehele land doet voelen, nog steeds toeneemt. De inschrijving voor 1961 vorm de weer een nieuw record. De speeldata zjjn: 23 en 30 april, 7, 14 en 28 mei en 4 juni. Hemelvaartsdag en tweede pink sterdag zjjn als inhaaldagen gereserveerd. Voor de promotie- en degradatiewedstry- den zijn 4 en 11 juni bestemd. Mogelijk in overeenstemming met het verzoek van en kele Haarlemse clubs heeft de competitie leider wat meer variatie in de indeling ge bracht en zjjn de elubs uit Haarlem en omgeving nu meer dan voorheen op Zuid- Holland georiënteerd. De indeling die wij hieronder laten vol gen is zodanig samengesteld dat men het eerste programma hieruit kan aflezen; de eerst genoemde teams spelen tegen elkaar en de als derde en vierde genoemde ploegen. De indeling luidt: Eerste klasse, afd. 1: Alta, Gron. LTB, Haarl. LTC, Festina. Overgangsklasse A, afd. 1: ICC 3, Haarl. LTC 2, Thor RW 4 en Groen Geel. Overgangsklasse B. afd. 1; Dash 3, Hil- verheide 3, Inside. Brederode. Afdeling 3: Baarnse LTC, Het Spieghel 2, TC Heemstede en TOZ (A'dam). Afdeling 6: Hoogeheide, Joy 2, Roomburg en LTC Bloemendaal. Tweede klasse, afd. 1: Kennemerland 2, Inside 2, WOC en Groenendaal 2. Afdeling 2: Groenendaal, TC Zandvoort, KZTV en DDV 5. Afdeling 3: Ready '28, TC Heemstede 2, Bosheim en Dash 4. Afdeling 4: Brederode 2, Haarl. LTC 3, TOZ 2 (A'dam) en Joy 4. Afdeling 6: LTC Bloemendaal 2, Fes tina 4, DDV 6 en de Meent. Afdeling 14: Leidse LTC, Jatiloo, Uni cum en TC WW 1. Derde klasse, afd. 5: DDV 9, Inside 4. TC Velsen en TC Heemstede 4. Afdeling 6: TC Zandvoort 2, LTC Bloe mendaal 4, NWTL 2 en Shell 3. Afdeling 7: Groenendaal 3, WOC 2, de Aemstelspelers 3 en Gloria 2. Afdeling 8: Kennemer Lyceum, Bastione, Score en Paraat 2. Afdeling 28: LTC Bloemendaal 3, Oranje TC 6. Teylingen en de Gravellers. Afdeling 29: TC Heemstede 3, Oranje TC 7, Oud Wassenaar 5 en LTC Noord- wijk 2. Vierde klasse, afd. 1: Helderse TC 2, Duinlust, KZTV 3 en TC Heemstede 6. Afdeling 5: Brederode 5, Groenendaal 4. Nieuw-Zeeland zal het voorstel om te komen tot z.g. „open tennistoernooien" toernooien, waaraap zowel amateurs als professionals kunnen deelnemen dat op het in juli in Stockholm te houden congres van de internationale lawntennis federatie ter tafel komt, steunen. De Nieuwzeelan- ders willen een proef voor twee of drie jaar. Nieuw-Zeeland brengt, negen stemmen in. Groot-Brittannië. Amerika en Frank rijk, die met Australië als enige landen elk twaalf stemmen hebben, zullen zich even eens achter het voorstel plaatsen. In Australië daarentegen zijn de meningen verdeeld. Welk standpunt de Australiërs zullen innemen, is nog onduidelijk. Het Britse voorstel behelst om, als ex periment, in 1962 Wimbledon en indien wenselijk andere officiële kampioenschap pen open te stellen voor amateurs èn professionals. De seriewedstrijden van de leden van de tennisgroep Jack Kramer is dinsdag in Glasgow voortgezet. De resultaten waren: Gonzales (VS) verslaat Gimeno (Spanje) 10-6; Mackay (VS) verslaat Buchholz (VS) 108; Olmedo (Peru) verslaat Tra- bert (VS) 10—4. TC Zandvoort 4 en DEM 2. Afdeling 25: TC WW 4, Esso SC 2, Jati loo 2 en Brederode 4. Afdeling 26: TC WW 8, de Leidse Hout 3. Haarl. LTC 4 en WOC 5. Afdeling 27: Brederode 3, de Metselaars 9, TC WW 7 en Groenendaal 5. Afdeling 28: Bastione 2, HBC, Thor RW 12 en Tennessee 2. Afdeling 29: TC Heemstede 5, TC Zand voort 3, Lucky Stroke 6 en Ace 2. Afdeling 30: WOC 3, de Batavieren 3, de Aëronauten 3 en Ornas. Afdeling 31: WOC 4, Leidse Studenten 3, Oranje TC 8 en TC WW 6. Vijfde klasse, afd. 6: Duinlust 2, TV Ber gen aan Zee, DEM 4 en TC Bakkum 2. Afdeling 7: HBC 4, TC Velsen 2, Mar quette en Joy 7. Afdeling 8: Kennemer Lyceum 3, Allian ce 2, HBC 3 en Bastione 4. Afdeling 9: Groenendaal 6, WOC 6, Alliance en HBC 2. Afdeling 10: Wilhelmus 4, Kennemer Ly ceum 2, TC Voorhout en LTC Bloemen daal 5. Afdeling 11: Bastione 3, TC Heemstede 8, Excelsior 3 en Unicum 5. Afdeling 12: Rooswijk 2, Jatiloo 3, Mac- cabi 6 en Score 2. Afdeling 40: TC Bloemendaal 6, Excel sior 4, TC Heemstede 7 en Welgelegen 2. India heeft de Davis Cup-wedstrijd te gen Indonesië, die in Bandoeng werd ge speeld, met 4-1 gewonnen. In de halve fi nales van de Aziatische zone zal India nu uitkomen tegen Thailand. De andere hal ve eindstrijd gaat tussen Japan en de Phi- lippijnen. Het Nederlands zaterdagelftal heeft dinsdagavond in Woerden met 2—1 ge wonnen van het Nederlands militairelftal. Bij de rust leiddende militairen met 10. Voor dit eerste doelpunt zorgde Boogard (Volewijckers) in de 44ste minuut. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd bracht rechtsbinnen Nieuwstraten (Zwart Wit '28) uit een pass van rechtsbuiten Bergstra (Heeg) de balans in evenwicht (11). Vijf minuten later scoorde Nieuw' straten het winnende doelpunt uit een dieptepass van linkshalf Van Duyn (Quick Boys). Basketbal In de voorronden van het toernooi voor het Europese basketbalkampioenschap (dames) heeft Nederland dinsdag na ver lenging met 45-43 verloren van de Franse dames. Bij de rust was de stand 20-12 in het voordeel van de Francaises. In de eerste speelhelft toonden de Fran- gaises zich duidelijk de sterksten, bij de rust hadden zij dan ook een voorsprong van acht punten (20-12). De Nederlandse meisjes herstelden zich echter in de twee de speeltijd en slaagden er zelfs in een voorsprong te nemen: 31-26. Tegen het ein de van de wedstrijd werd het spel feller vooral toen met nog 20 seconden te spelen de stand gelijk was 38-38. In de verlenging leidden beide ploegen om de beurt, maar Frankrijk won tenslot te door een doelpunt van het meisje Vignot Voor Nederland scoorden H. Remeyer en E. de Groot» resp. 13 en 12 punten. De Zweedse dames versloegen Schotland met 51-19, nadat zij bij de rust reeds met 25-7 de leiding hadden. Het mag vreemd klinken, maar de lei ders van de Noorse Schaatsenrijders- bond zijn bijzonder ingenomen met de grote Nederlandse come-back in de in ternationale schaatssport. Ook het feit, dat deze sport meer „internationaal" schijnt te worden, vinden zij een verheu gend verschijnsel. Armand Carlsen, voorzitter van de Noorse Schaatsenrijdersbond, en ex-we- reldrecordhouder op de 10.000 meter, heeft in een speciaal interview met een verslaggever van United Press Interna tional verklaard, dat het toenemen van buitenlandse rijders aan belangrijke schaatsevenementen, het beste is wat de schaatssport kan wensen. Hij wees er voorts op, dat een Scandinavische hege monie de sport eerder zou doen stagne- De Noren willen terug naar deze tijd van successen, met bij voorbeeld twee Noren Johannesen en Aas) op het ereplatform na de Europese kampioenschappen ren dan opleven. Sterren zoals de Neder landers Henk van der Grift en Rudie Lie- brechts, alsmede de Frarisman André Kouprianoff zorgden voor een sensatie en voor het „frisse bloed", dat zo hard nodig is in deze sport. Kunstijsbanen worden overal aange legd, van Scandinavië in het noorden, Nederland in West-Europa, tot commu nistisch China in het Oosten. Hierdoor krijgen de rijders in die landen elke ge legenheid tot training en voorbereiding voor internationale evenementen, meen de Carlsen. Hij vervolgde: „Wij, die van de schaatssport houden, hebben ons over de berichten verheugd, dat overal ter we reld kuhstijsbanen worden aangelegd en wij kijken met verlangen uit naar de dag, waarop in schaatsenrijwedstrijden evenveel deelnemers uitkomen als bij voorbeeld bij atletiekwedstrijden het ge val is". Carlsen wilde echter geen enkele me dedeling doen over de nieuwe trainings plannen voor het volgende seizoen, omdat deze nog niet in details zijn uitgewerkt Wel verklaarde hij, dat Noorwegen ech ter niet zal ingaan op het voorstel van Zweden, een nieuw systeem voor prijzen toe te passen, waardoor de rijders met meer animo aan de training zouden be ginnen. „Wij willen een effectievere training bereiken op andere basis", aldus Carlsen. „Er is nog talent genoeg onder de jonge Noorse rijders", zei hij. Met trots voeg' de hij er nog aan toe, dat ook het vol gend seizoen veteranen als Knut Johan' nesen en Torstein Seiersten weer op de banen zullen verschijnen. De oorzaak van het terugvallen uit de topgelederen van Jbhannesen en Seier sten lag, volgens Carlsen, in het feit, dat de rijders weinig lust hadden, na de ver overing van twee gouden medailles in Squaw Valley, nog door te gaan met de wedstrijdsport. „Een dergelijke reactie kwam voor ons niet zo verrassend", verklaarde Carlsen. Hij noemde de 22-jarige Fred A. Maier, de „kroonprins" in de Noorse schaats sport. Deze rijder, die een expert is op de lange afstand, zal geen speciale trai ning voor de sprint nodig hebben om het tot een allround rijder van grote klasse te maken, meende de voorzitter van de Noorse bond. Hij wees er nog op, dat niet alleen de rijders in Noorwegen een terugval uit de top hadden gemaakt. Hetzelfde ver schijnsel deed zich ook in Finland voor, nadat Jaervinen en Salonen jarenlang in de internationale schaatssport de toon hadden aangegeven. De toekomst voor Finland ziet er minder gunstig uit dan de onze, waren Carlsens woorden. Eenzelfde opinie hield hij er op na wat de Russische schaatssport betreft. Na de Europese kampioen Victor Kositsjkin komt een grote leegte. De Rurren be schikken op het ogenblik niet over jong talent die in de voetstappen van Ko sitsjkin kunnen treden, als deze er op zekere dag mee ophoudt, aldus de mening van Armand Carlsen. Bij hen, die zich reeds eerder uitspraken voor democratisering van het Internatio naal Olympisch Comité, heeft zich ge voegd de president van de Internationale Amateurboksfederatie, de Engelsman lui tenant-kolonel R. H. Russell. Het toonaan gevende Russische sportblad „Sovietsky Sport" heeft in een artikelenserie over dit onderwerp een vraaggesprek gepubliceerd met Russell, waarin deze zich schaart achter' de gedachte, dat alle internationale sportbonden in het IOC vertegenwoordigd dienen te zijn. Russell is van mening, dat de vertegen woordigers van de internationale federa ties niet alleen de belangen van hun eigen sport in het IOC zullen behartigen, maar ook daarnaast zeer nuttig werk kunnen doen, gezien hun ervaring en kennis van zaken in de internationale sportgemeen- schap. Voorts wil Russell de baten van de Olympische Spelen ten goede doen komen aan het IOC en aan de internationale sportbonden, opdat laatstgenoemde met deze gelden elk op eigeq terrein de sport verder tot ontwikkeling kunnen brengen. Op de vraag, of Azië en Afrika het recht hebben om in het IOC te zijn vertegen woordigd, antwoordde Russell: „Elke ge organiseerde sportbeweging, onverschillig in welk land, moet in het Internationaal Olympisch Comité zijn vertegenwoor digd". De tafeltenniscompetitie In de overgangsklasse van de tafeltennis competitie hebben de teams uit Kennemer land in het algemeen goede prestaties ge leverd. Hotac weerde zich in zijn voorlaat ste wedstrijd uitstekend tegen Nufa en speelde gelijk. Fer de Loor en Dick Kuiper wonnen beiden tweemaal en voorts wist Joop Weenink voor een punt te zorgen. Het dubbel wilde helaas niet lukken, zodat de punten werden verdeeld. Ook GTTC kwam eindelijk weer eens tot winst en versloeg het reeds gedegradeerde KLM. Louis Hamers demonstreerde een uitstekende vorm en bleef ongeslagen.Theo Blom behoefde slechts één nederlaag te incasseren en invaller Van Houten zorgde voor het zesde winstpunt in het enkelspel. Daarna maakten Blom en Hamers er In het dubbel 7-3 van. Togido streed met goed gevolg tegen Shell en won met 6-4. Cor Bakker was er ook deze week weer uitstekend in en bleef ongeslagen. Bert van Eijk speelde een veel moeilijker wedstrijd. Hij won zonder veel moeite van Jaggie in twee games, klopte Gremmen met 16-21, 21-19 en 22-20, maar verloor zijn derde wedstrijd van Gompel- man op matchpoint: 20-22, 21-15 en 21-23. Theo Hart speelde weer een zeer zwakke wedstrijd met drie daverende nederlagen. Een goed dubbel (Bakker-Van Eijk) hielp de Haarlemmers daarna aan de volle winst. Rapidity kon het niet bolwerken tegen Nedlloyd 4 en verloor eervol met 6-4. Bernard Winder won tweemaal, zijn broer Alfons en Henk Geldermans zorgden voor één punt elk. De standen zijn: Overgangsklasse F: Overgangsklasse G: V V G A 21 42 Nedlloyd 4 22 36 TYBB 18 33 Victory '55 22 30 Nedlloyd 3 18 30 Povac 2 22 29 Scylla 2 17 23 Togido 21 24 A M V J 3 18 24 Nufa 22 23 Smash 3 18 20 Hotac 22 19 A V G A 2 18 13 Shell 21 14 Treffers 17 10 Rapidity 22 14 Disnie 18 10 GTTC 21 11 Maccabi 18 9 Barna 20 11 VTC 18 6 KLM 22 3 In de eerste klasse toonde TYBB 2 zich zijn titel waardig door HBC, de naaste concurrent nogwel, met 10-0 kansloos te kloppen. In groep B werd de competitie besloten met een gelijkspel tussen DHC en Johez. In 2 A streed Togido 5 moedig, maar vergeefs voor zijn behoud. CSV werd met de opbeurende cijfers 7-3 ver slagen, maar Hotac 2 liet zich niet ver rassen en klopte de Haarlemmers met 6-4. DHC 2 kwam hierdoor bijna in veiligheid, maar het Togido-team degradeerde. De competitie krijgt hier overigens nog een verlengstukje, daar RKTVU en Hotac 3, de beide nummers twee, zullen gaan spelen om een plaats in de eerste klasse. Onderaan moeten CTTC en Ready een be slissingswedstrijd spelen om de definitieve bezetting van de negende plaats, waarna de verliezer van dit duel met DHC 2 om een plaats in de tweede klasse zal moeten spelen. In 3 D eindigde Hotac 5 definitief op de laatste plaats en verdwijnt dus naar de vierde klasse. Bij de dames werd Rapidity het kind van de rekening en werkte DSB zich ver der op in de richting van een gedeelde eerste plaats met TYBB door te winnen van Hotac en Rapidity. Bij de junioren was Alliance 4 de laatste kampioen. Slotranglijsten eerste en tweede klasse: 1 A: TYBB 2 18-36, HBC 18-27. Oranje Zwart 18-23, DSB 18-19, Rapidity 2 18-13, Togido 2 1813, Togido 4 18-12, TOG 2 18-12 GTTC 2 18-11. 1 B: TOG 18-34, Prowano 18-31, Winfried 18-24, Johez 18-20, VGZ 18-17, HBC 2 18- 15,DHC 18-14, Togido 3 18-13, GTTC 3 18- 12, Rapidity 3 18-0 2 A: TYBB 3 18-35, RKTVU 18-27, Heemskerk 18-24, Hotac 2 18-23, CSV 18-10 HBC 3 18-13, Oranje Zwart 2 18-12, TOG 3 18-12, DHC 2 18-8, Togido 5 18-7. 2 B: VTC 2 18-36, Hotac 3 18-29, Velsen 18-25, Shot 18-22, DHC 3 18-17, Johez 2 1816, CSV 2 18-14, CTTC 18-10, Ready 18- 10, Oranje Zwart 3 18-1. De eindresultaten in de overige klassen waren als volgt: (het eerst genoemde team is kampioen, het tweede degradeert) 3 A: VTC 3CSV 3, 3 B: 't SpinnewebDoko 2, 3 C: DSB 2—TZB. 3D: TYBB 4—Hotac 5, 4 A: DSB 3, 4B: DSB 4, 4 C: VTC 6. 4E: Hotac 6; dames 2de kl.: Rapidity degra deert; 3 A: VTC. 3 B: CSV, 4de kl.: HTC. Junioren 1ste kl.: TYBBTOG, 2 A: Togi do, 2 B: DHCSt. Bavo 3, 3 A: Bloemen daalFusia, 3 B: Alliance 4Fusia 2, 4de kl.: Shot 6, IJmond A: CSV. IJmond B: Doko 5. VOETBAL. Voor de eerste divisie van de Engelse league is dinsdagavond de wedstrijd Aston Villa—West Bromwich Albion gespeeld. West Bromwich won met 1-0.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19