Voor Goofy i de een zelfbedieningszaak IJmuider Reddingsbrigade zal het drukker krijgen <^Brieven aan de redactie Contant geld op het juiste moment V tmt&m De Twentsche Bank Coen Bais nog steeds aan kop bij damclub „Sportief" STEEDS HET NIEUWSTE KOMT U EENS KIJKEN? Havenberichten tfe"Vxï der HOLLANDIA Nu kan iedereen filmen VAN WOENSDAG 29 MAART 1961 „Chinese draak" donderdag in Statenhuis Nu weer dagelijks veiling PRIMA NYLONS MET NAAD „Schulpen-de Meerweiden" houdt contactavond Vijftigste KABO-lid STOFZUIGERS 1 - v s --t 4^» i* ,v„* verantwoord en veilig verkregen door een Persoonlijke Lening 165 kantoren in Nederland Marktplein 29 Tel. 7541 Plein 1945 4.75 tot 6.85 Toen zij vijf weken oud was belandde Goofy voor het eerst op de kotter Neeltje. Goofy was toen nog maar een kleine bal bruine wol, en het deinende schip was dan ook allerminst een paradijs voor het hondekind. Gelukkig toas er ook nog een zusje aan boord, en zo konden ze in moeilijke ogenblikken bij elkaar troost zoeken. Maar op een noodlottige dag kwam ook daar een eind aan. Goofy's zusje was onvoorzich tig en dat is op een schip altijd fataal. Het hondje verdronk en toen was Goofy alleen op een schip dat voor haar hondebegrippen enorm groot was. Ze bleef de eerste tijd zoveel mogelijk in de stuurhut, bij de baas, schipper Jelle Visser, die van zijn kant angstvallig op Goofy lette. Een paar keer hielp dat toch niet. Goofy was de schrik te boven gekomen en ging toen weer danig de kotter verkennen. Soms met kwaad gevolg want dan maak te het schip ineens een flinke schuiver, waardoor Goofy meeschoof. Maar de mannen van de „Neeltje" letten er nu op, en omdat Goofy zo verstandig was ge weest om zo snel mogelijk zwemles te nemen kon het hondje elke keer weer binnenboord worden gehaald. En nu is Goofy al veertien maanden. Wanneer de Neeltje in het weekeinde thuis is gaat Goofy met de bemanning de Advertentie Filmcamera's waarvan de prijs werd verlaagd Agfa Movex 88 L van 470.naar 299. (met ingebouwde bel.meter). Zeiss Ikon Movinette 8 B van 368.naar f 195. (met ingebouwde bel.meter). Agfa Movex 88 van 275.naarƒ145. Kodak Brownie Movie van 168.naarƒ117.50 Voorlichting wordt gegeven door mensen die, zowel beroepshalve als uit liefhebberij, zelf fotograferen en filmen. KENNEMERLAAN 5 (bij de brug) wal op. Zij zet haar poten neer als een echte zeeman en andere honden beginnen soms dan ook wel eens plagerig te blaffen „kijk, daar heb je Goofy met de zee benen". Maar als Goofy aanstalten maakt om er wat aan te gaan doen weten ze niet hoe snel ze weg moeten komen, want de zeehond van de Neeltje is een snelle loper, vreemd maar waar. Het weekeinde duurt Goofy trouwens vaak te lang. Dan verlangt ze weer naar het deinende dek van de kotter, naar de zee en de vis. En als de „Neeltje" dan weer uitvaart, blaft Goofy uitdagend. Ze gaat weer staan kijken bij het uitzetten van het net en bij de stuurmanmanoeu vres van de baas. En als het net weer binnenboord komt, bestudeert Goofy zorg vuldig de vangst. Ze pakt de mooiste vis, die er bij is, en brengt die naar de stuur hut. Voor Goofy is de „Neeltje" ten slotte een zelfbedieningszaak. In de stuurhut gaat Goofy mooi zitten. Dat betekent „stoof dit visje even voor me". Hetgeen prompt gebeurt. Dan gaat Goofy dineren. Rustig en genietend. Een laatste kuiertje over het dek en dan gaat mejuffrouw slapen. In de stuurhut, vlak bij de baas. Voor de afdeling Beverwijk van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen zal het handpoppentheater Merlijn een een opvoering geven van het sprookje „De Chinese Draak". Deze bijeenkomst vindt op donderdag 30 maart in het Statenhuis aan de Velserweg plaats. Met ingang van donderdag 30 maart gaat de veiling „Kennemerland" te Be verwijk weer iedere dag veilen. Dit is noodzakelijk omdat de spinazie en ra- barber-aanvoeren groter gaan worden. Deze veilingen op dinsdag en donderdag zullen om half elf beginnen. Voorzitter G. J. Timmermans van de IJmuider Reddingsbrigade heeft tijdens de algemene jaarvergadering van de brigade, die dinsdagavond in zaal Kraak werd ge houden, de verwachting uitgesproken dat de activiteiten rond de IJmuider pieren, de uitvoering van het nieuwe strandplan en het toenemende strandbezoek een uit breiding van de taak van de reddingsbri gade met zich mee zullen brengen. De huidige post, die al vanaf 1947 dienst doet zal over drie of vier jaar enkele kilome ters naar het zuiden opnieuw moeten wor den opgebouwd. De heer Timmermans verwachtte verder dat de activiteiten van de redders zich zullen moeten uitbreiden tot de grens van Bloemendaal en zelfs tot het strand benoorden de noordpier. hoe wel daar de reddingsbrigade van Wijk aan Zee zal bijspringen. De IJmuider Reddingsbrigade heeft op het ogenblik 467 leden, waarvan 78 da mes, 127 meisjes, 78 heren, 140 jongens en 144 donateurs. Vooral het grote aantal jeugdleden geeft hoop voor de toekomst. Het meest roemrijke wapenfeit van de brigade in het afgelopen jaar was de hulp verlening na de overstroming in Tuindorp Oostzaan. Daar hebben mannen van de IJmuider Reddingsbrigade in samenwer king met brigades uit omliggende plaat sen uitstekend werk verricht. Verder heeft men het, dank zij de natte zomer rustig ge had. Aan het strand zijn geen ernstige ongevallen geweest, dank zij ook het in tensieve patrouilleren met boten. De IJmuider Reddingsbrigade kwam tot goede prestaties tijdens het bondszwem- toernooi in Heemstede. Drie leden haal den het instructeursdiploma. De brigade ging 1961 in met een voor delig saldo van ƒ4597,70. Dit lijkt veel, maar is het niet, gezien de kosten die de komende iaren met zich mee zullen bren gen. Zonder subsidie zal de verhuizing van de post dan ook wel niet kunnen geschie den. Ook in verband met de te verwach ten aanschaffing van eigen materieel zo als buitenboordmotoren, die men tot op heden van de Nederlandse Maatschappij tot het Redden van Drenkelingen in bruik leen had is be+ saldo niet bong De jaarlijkse feestavond zal op 6 mei worden gehouden in hotel Royal. De heer H. Hager is als bestuurslid af getreden wegens omstandigheden. Voor zitter Timmermans werd herkozen en tot het bestuur traden verder toe mevrouw Sloots en de heer Schweitzer. Na de ver gadering werd een filmprogramma ver toond met o.a. films over Tuindorp Oost zaan en het werk van de Australische red dingsbrigades. Advertentie Eerste keus in de moderne kleuren PORTO FINO en RAPALLO 1.98 Als PAASAANBIEDING Deze week 2 paar voor3.50 PLANETENWEG 28 TEX11E& GALERIJ DUINWIJ?: Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Plato uit La Pallice; Vinum, Balye; Hei- na, Antwerpen; Scheldestroom, Londen; Peregrine, Londen; Hoechst, Antwerpen; Raunala, Narvik, erts lossen Hoogovens; Nordica, Antwerpen; Athel Duchess, Alexandrië; Startpoint, Great Yarmouth, laden staalhaven IJmuiden; Vettarsoe, erts lossen Hoogovens, Gefle; Annie G, Londen; Dusseldorf, Antwerpen; Regina, Rotterdam; Ore Mercury, Puerto Oldaz. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Theodora, Hamburg; Diogenes, Antwer pen; Labotas, Rotterdam; Frema, Tevneu- zen, ledig staalhaven Hoogovens; Tucu- man, Rio de Janeiro; Sastella Mare, Pepel, erts lossen Hoogovens; Ingeborg, Antwer pen, laden Wormerveer; Carsten Russ, Norfolk kolen lossen Hoogovens. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Thórstein naar Immingham; Egda, Ant werpen; Wexford, Boston, met stijfsel en stroop van Wormerveer; Arbon, Rotter dam; Bern, Rotterdam; Maartje, Dahouet; Barcarola, Rotterdam; River Afton, Pepel, ledig Hoogovens; Kalmarsund, Bismar; Brandaris, Delfzijl; Vera, Visby; chip persgracht, Antwerpen; Rijnstroom, Lon den; Beninkust, Bremen; Groningen, Basse Indre, met walsmateriaal van IJmuiden; Margriet L, Rotterdam; Lcng- stone, Las Palmas, ledig Hoogovens; Spaarnestroom, Londen; Marin, Antwer pen; Eagle, Londen; Julia Mary, Londen; Shetland Trader, Antwerpen; Brinda, Swansea, met walsmateriaal van IJmui den; Artura, Hamburg; Hinde, Londen; Harrogate, Goole; Jonan, Duinkerken; Guineekust, Hamburg; Solon, Hamburg; Aydin, Antwerpen; Traude, Skiën; Din- kelstroom, Vlissingen; Gerd, Londen; Saint Jean, Duinkerken; Dievertje, Huil; Eem- stroom, Leith; Hado, Antwerpen; GJiwice, Stettin; Hans, Hamburg, bijlegger IJmui den. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Heina, New York; Dotterel, Rotterdam; Melampus, Rotterdam; Blankenstein, Hamburg; Mirella d'Amico, Canada; Prins der Nederlanden Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). De besturen van de samenwerkende speeltuinen „Schulpen" en „de Meerwei den" zullen donderdag in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat te Velsen-Noord voor de leden een contactavond houden. Traditiegetrouw zal deze avond in het teken van Pasen staan door 't houden van kien wedstrijden, waar voor een overvloed van prijzen beschik baar is. Deze avonden zijn steeds bijzonder in trek en dit zal ook donderdag wel het geval zijn temeer aangezien niet-leden ook toegang hebben. Een en ander komt ten goede aan het speeltuinwerk. Op woensdag 19 april volgt voor de leer lingen van de dansgroep en de drumband een uitvoering voor de ouders. Nu de paasvakantie nadert zullen beide speeltuinen weer geheel worden openge steld, zodat van woensdagmiddag af de kinderen weer naar hartelust kunnen spe len. De Heemskerkse afdeling van de Katholieke Bond voor Overheidsperso neel heeft dezer dagen het vijftigste lid ingeschreven. Op de jaarvergadering werd de nieuwe leden het bondsinsigne opgespeld, door de districtsbestuurder, de heer J. Leygraaf. Hij noemde het een voorrecht dit ook te kunnen doen bij het vijftigste lid van een zo kleine maar bij zonder actieve afdeling. Het bestuur werd met twee leden uit gebreid door de verkiezing van de heren E. A. Dekker en G. Zonneveld. Paastoernooien in Heemskerk In de komende paasvakantie zal de mannelijke jeugd van Heemskerk weer naar hartelust voetballen. Voor de meis jes wordt een handbaltoemooi gehouden Voor deze wedstrijden die verleden jaar voor het eerst werden gehouden bestond toen een grote belangstelling. De ontmoetingen vinden plaats op de sportvelden aan de Hoogdorperweg en beginnen op dinsdag 4 april. HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 19 tot en met 25 maart zijn in Amsterdam aangekomen 139 sche pen (321.506 br. reg. ton) en vertrokken 132 schepen (314.118 br. reg. ton). Advertentie Electrolux. Excelsior. Erres. Holland Electro. Ruton. AEG Philips VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 TELEFOON 440 Verkort weergegeven) Paladijn (1). Naar aanleiding van het in uw blad van 24 maart j.l. voorkomende artikel „Frischer fröhlicher Krieg" waarin uit „Paladijn" van Bescherming Bevol king werd overgenomen, wens ik mijn ad hesie te betuigen met het stukje van de heer C. Spoor van 25 dezer. Het artikel in „Paladijn" is een zó ernstige belediging van het onderscheidings-vermogen van de Nederlandse bevolking, dat het noodzake lijk wordt 'n dergelijke krenking niet lan ger geduldig te verdragen. De belasting gelden besteed aan deze bagatellisering van de gevaren der atoomwapens is een droevige verkwisting en het is van harte te hopen dat onze tegen deze propaganda on beschermde bevolking, krachtig in verzet komt. De thans nog levende slachtoffers van de op Japan geworpen „kleine" atoom bommen, dragen nu nog de gruwelijke pij nen in hun lichamen mee, die de wereld reeds lang hadden moeten overtuigen van het keiharde feit, dat er tegen atoomwa pens geen enkele bescherming mogelijk is. Het gebruik van deze wapens, waarvan de kracht thans verduizendvoudigd is, bete kent voor ons allen een onmiddellijke dood of een langdurig ondraaglijk lijden. Hier over zijn de geleerden het helaas eens. Waarom dit feit verdoezeld moet worden worden blijft een raadsel. J. J. M. SIERHUIS Paladijn (2). Daar slechts een uiterst klein gedeelte van de Nederlandse bevol king het blad van de B.B. De Paladijn in handen krijgt, is uw publicatie van vrij dag j.l. uiterst instructief te noemen. De door u afgebeelde tekeningen vor men een sinister voorbeeld van het „Voor- lichtingspeil" van de Paladijn. Grappige(?), maar tevens sterk misleidende tekeninget jes over het grootste leed dat de mens heid kan treffen, behoren niet thuis in een blad, dat met het geld van de overheid wordt uitgegeven. Uw opmerking, dat de lezers van Pala dijn geacht worden niet te weten, wat de werkelijke gevolgen van een aanval met kernwapenen zouden zijn, lijkt mij juist, anders zou het kritiek op dergelijke arti kelen moeten regenen in het blad zelf We zullen zien, of er iets in het volgende nummer over staat! Als ik daarnaast in hetzelfde blad lees dat de Voorzitter van de Raad van Be stuur en van het Dagelijks bestuur van de Stichting B.B bij zijn afscheid tot de B.B.-ers zegt: „Gij hebt het overtuigende bewijs geleverd, dat in het Nederlandse volk nog steeds een kern aanwezig is van trouw, en flinke mannen en vrouwen, die bereid zijn zich thans reeds voor te berei den om het vaderland in tijden van nood te kunnen dienen en zich daarvoor opof feringen te getroosten", dan zijn deze woor den praktisch een belediging voor diege nen, die niet tot de uitgelezen schare trouwe en flinke mannen en vrouwen van de B.B. behoren. Bovendien lijkt het mij toe, dat de kern van goede Nederlanders eerder gezocht moet worden in de kringen van hen, die hun uiterste krachten inspannen om ons vaderland voor de katastrofe van een kernoorlog te behoeden. Onder deze treft men naast vele geleerden van naam, theo logen juristen en artsen ook veel eenvou dige mensen aan, die uit hoofde van hun al of niet Christelijke levensovertuiging van mening zijn, dat het gebruik van kern wapenen, het opslaan ervan en het drei gen ermee, strijdig is met de menselijke waardigheid. Een goede voorlichting be treffende d-_ gevaren van kernbewapening de gevolgen van het gebruik van kernwa penen en de uitwerking op het nageslacht, is nog steeds bitter hard nodig. Goede voorlichting is een democratisch recht van elke burger. Dat een met overheidsgeld gepubliceerd blad deze goede en eerlijke voorlichting niet kan of wil geven, is zonder meer be schamend voo' ons volk. G. A. DE BOCK, Voorz. Anti Atoombom Actie Advertentie Ms: ^4- ;V; jc/W" f- j' Zelfs bij een goed vast inkomen is het nog lang niet altijd gemakkelijk om voldoende geld opzij te leggen voor de onverwachte of onverwacht hoge uitgaven die in ieder huisgezin toch kunnen voorkomen. Een „Persoonlijke Lening" bij De Twentsche Bank biedt U de mogelijkheid om over contant geld te beschikken in bedragen van f 500,- tot f 4.000,-. Daarbij geldt de unieke regeling dat bij overlijden alle nog niet opeisbare aflossings-bedragen worden kwijtgescholden. Bij al onze kantoren zal men U gaarne alle inlichtingen verstrekken over Persoonlijke Leningen. U kunt ook de P.L.-folder aan vragen bij De Twentsche Bank afdeling FL, Postbus 407, Amsterdam. In groep A van damclub „Sportief" troont Coen Bais nog steeds op de bovenste plaats al wil dit niet zeggen, dat de weg naar een eventueel kampioenschap voor hem gemakkelijk te bereiken valt. Relatief zijn kansen voor Piet Smit beter, daar deze vijf verliespunten minder dan Bais heeft. De spanning zal echter de komende weken wel toenemen, aangezien P. Smit nog tweemaal tegen Bais moet spelen. Henk Leeuw boekte deze week zijn eerste overwinning op C. Lodder. Deze laatste is reeds uitgespeeld. De resultaten van de laatstgespeelde partijen in afdeling A luiden: C. LodderH. Visser 2-0, J. SnelW. Post 1-1, H. LeeuwF. Postma 0-2, P. C. BaisJ. Groen sr 1-1, P. J. SmitC. Lod der 2-0, W. PostP. J. Smit 1-1, H. Leeuw C. Lodder 2-0. De stand in afdeling A is thans: 1. P. C. Bais 14 9 3 2 21 16 5 9 2 19 18 5 7 6 17 9 7 2 0 16 10 5 3 2 13 14 3 7 4 13 13 2 7 4 11 8. W. Post 13 2 6 5 10 9. J. Groen sr 13 2 3 8 7 10 1 1 8 3 In afdeling B is Henk van Nieuwenhuizen vrijwel zeker van promotie naar de A- groep. De twee die hem nog bereiken kunnen, zijn J. Groen jr en G. Mooi, welke laatste P. Jasperse uitschakelde. De twee de aankomende promoveert eveneens. De resultaten in deze afdeling zijn: N. MichelJ. Bakker 1-1, H. HoltG. Huigen 0-2, H. van NieuwenhuizenP. Jasperse 0, J. v. d. WelH. Veldman 0-2, H. Holt Advertentie Een nylontrico onderjurk met de mooiste bloemenkant die u ooit zag: CHRYSANT, een prachtig nieuw model van Hol- landia-trico! 0 <i-. Kom eens naar „GODETIA" kijken, een elegante rayontrico onderjurk met kantgarnering (maat 48 6.80) g gg De droom van elk lief meisje: CROCUSNylonbloemenkant, smocktuie en wijd uitstaande nylontule. Voor 3-8 jaar van J. Groen jr 1-1, G. MooyP. Jasperse-- 2-0. De stand luidt: 1. H, v. Nieuwenhuizen 16 9 5 2 23 2. P. Jasperse 15 7 2 6 16 3. J. Bakker 14 6 3 5 15 4. J. Groen jr 12 5 4 3 14 5. G. Mooij 11 5 3 3 13 6. G. Huigen 12 6 0 6 12 7. H. Veldman 14 4 4 6 12 8. H. Holt 15 1 9 5 11 9. N. Michel 11 3 3 5 9 10. J. H. v. d. Wel14 3 3 8 9 In afdeling C gaat de strijd voorname lijk tussen Jan Lichtendahl en Henk Dijk huizen. De uitslagen: J. LichtendahlG. Moleman 2-0, J. Hiemstra—P. Westerwal 0-2, P. Wester- wal—J. Lichtendahl 11, J. J. Wesselius— J. de Ruiter 0-2, G. Moleman—H. Dijkhui zen 0-2, J. Lichtendahl—J. Hiemstra 2-0, P. Westerwal—H. A. Mijnsbergen 2-0. Voor de bekercompetitie zijn de vol gende partijen gespeeld: W. van Dongen— H. van Nieuwenhuizen 0-2, P. Jasperse— N. Michel 0-2, J. de RuiterW. van Don gen 0-2. De stand in afdeling C is thans: 1. J. Lichtendahl 16 10 3 3 23 2. H. Dijkhuizen 14 10 1 3 21 3. J. de Ruiter 17 10 0 7 20 4. W. van Dongen 16 8 2 6 18 5. P. Westerwal 14 7 3 4 17 6. H. A. Mijnsbergen 18 5 3 10 13 7. J. Hiemstra 15 4 2 9 10 8. 15 3 3 .9 9 9. G. Moleman 9 4 0 5 8 10. J. J. Wesselius 9 3 1 5 7 In de bekercompetitie heeft J. de Ruiter de leiding met 10 punten uit 6 partijen, gevolgd door H. van Nieuwenhuizen met 7 punten uit vier partijen. Vrijdag 7 april wordt de onderlinge strijd voortgezet. Schaken In de onderlinge competitie van de IJmuider schaakclub Kijk Uit worden de laatste weken flinke vorderingen gemaakt. De uitslagen van de gespeelde partijen zijn: Groep 1: A. KistemakerP. Lanser 0-1, K. Steijn—A. Kistemaker 1-0, F. J. Walda P. Lanser 1-0, C. J. GordijnTj. de Jong 0-1, Tj. de Jong—T. A. Langedijk 1-0. P. LanserC. J. Gordijn 0-1. De rangschikking ziet er hier als volgt uit: 1. K. Steijn 2. F. J. Walda 3. Tj. de Jong 4. T. A. Langedijk 5. J. Blok 6. P. Lanser 7. C. J. Gordijn 8. A. Kistemaker 9. G. H. H. C. Maas 10. H. van Nieuwenhuizen 11. M. J. Wamez In de tweede groep zijn de resultaten van de laatste weken: P. Heidenreich—P. Kramer jr afgebroken, H. Aarts—Th. Höl- scher 0-1, W. DoornenbalW. Deelder 1-0. De rangschikking luidt: 13 12 14 ioy2 15 9 14 8Va 12 8 16 8 12 5 14 3V2 7 2!/z 10 1 10 1 1. 11 2. 10 3. 9 4. 15 8'/, 5. 14 7 V? 6. 7 7. 7 8. 4'/, 9. 4V? 10. 3

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5