Goedkoop instructiebad is te verwezenlijken: f 175.000 AGENDA Commandowisseling bij K.L.M. en f Fa. B. ENGELENBERG Vijfdaagse schoolweek in Veendam Amsterdamse begroting voor 1961 aangenomen Vijfdagenweek bij de belastingen De gaande man: I. A. ALER De komende man: DRS. E. H. VAN DER BEUGEL Washington propageert de kandidatuur-Stikker Heemstede krijgt ANWB- kampeerinformatiepost Kampeertentoonstelling op Houtrust in Den Haag Kouder en regen Hét iM&eAb u&ikockte, fnje/Ji Ui ëuJwpd Asmeta Stalen Kantoormeubelen DONDERDAG 30 MAART 1961 PRESTATIE DISTINCTIE ZUINIGHEID Off. dealer N V. Amst. Rijtuig Mij. Wegens moord gestrafte man weer gearresteerd ni "i t eal „FLEXA" MUURVERVEN Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Firma M. H. Kaaks Rustig en bekwaam SALATA SALATA L1VORNO Kerkelijk nieuws Schoolhoofd loste met overheidsgeld zijn hypotheek af Kom kijken bijLAILA WEERRAPPORTEN ■Sg él sl B-S Si u J Met ingang van 1 mei zal de gemeente Veendam voor het openbaar onderwijs en voor de kleuterscholen de vijfdaagse schoolweek invoeren met behoud van de vrije woensdagmiddag. De maatregel is genomen omdat de ouders meer vrijaf vroegen voor hun kin deren op zaterdagmorgen. De scholen zul len nu zowel des morgens als des mid dags vijftien minuten later uitgaan. De va kanties zullen elk met een dag worden be kort, zodat de scholen in plaats van op dinsdag weer op maandag zullen beginnen. Het aantal schooluren zou dan juist met een en een kwart uur boven het wettelijk voorgeschreven aantal blijven. De Amsterdamse gemeenteraad heeft vannacht na een debat van acht dagen de ontwerpbegroting voor 1961 aangenomen met 32 tegen 9 stemmen. Alleen de hele V.V.D.-fractie, die een sluitende begroting had verwacht en die vooral het beleid van B. en W. ten aan zien van het openbaar vervoer onaan vaardbaar acht, stemde tegen. De begroting heeft aan inkomsten en uitgaven op de gewone dienst een bedrag van 527.764.710. Het tekort op deze be groting bedraagt 15.325.295. Advertentie prijzen vanaf 5 895. vraagt vrijblijvend folder en demonslratierit. Haarlem Houtplein 21 Telefoon 22020 Ontucht met minderjarigen De 37-jarige winkelier en ex-glasblazer M. H. K., die indertijd tot acht jaar ge vangenisstraf is veroordeeld in verband met de moord op het jongetje Keesje Ver meulen in Rotterdam-noord is aangehou den voor het plegen van ontucht met min derjarigen. De man is sinds enkele jaren getrouwd. In tal van publicaties van de laatste tijd heeft men zijn twijfel er over uitgesproken dat de thans weer gearresteerde schuldig is geweest aan de moord op Keesje Ver meulen. Men zocht het meer in de richting van de kappersbediende die heeft bekend de 8-jarige Marcel Nivard, eveneens uit Rotterdam, om het leven te hebben ge bracht. K. is voor de officier van Justitie geleid. „Beter tien instructiebaden van 175.000 gulden dan één zwembad van 1 'li mil joen". Onder dit advies heeft een advies bureau voor badenbouw in Amersfoort een overdekt instructiebad ontworpen, dat niet alleen voor een aanmerkelijk lagere prijs kan worden gebouwd dan tot nu toe het geval was, maar dat bovendien minder van het beschikbare bouwvolume eist dan normaal voor de bouw van dergelijke ba den nodig is. Teneinde een bijdrage te leveren in het nijpende tekort, dat er niet alleen aan „open", maar vooral ook aan overdekte instructiebaden in ons land bestiat, er is een tekort van tenminste 200 instruc tiebaden heeft de directeur van het ad viesbureau, de in de zwemsport bekende Jan Pesie, in samenwerking met een ar chitect en een deskundige op het gebied van de warmtetechniek, een drietal plan nen voor overdekte instructiebaden ont worpen, die zelfs voor kleinere gemeenten van 12.000 tot 15.000 inwoners, en ook voor wijken van grotere steden, voor nog geen 2 ton te verwezenlijken zijn. Door gebruikmaking van snelverwerken- de en tijdbesparende materialen (waarmee in de Scandinavische landen reeds gedu- Advertentie I UI UrC I mixers haardrogers - keukenmachines Advertentie Doelstraat 59 - Haariem - Tel. 15252 i nrrmt-ir urhi/nnn nn/t/riin iai/i/rn •'•■A 'f>'*-• 1 rende 25 jaar met succes wordt gewerkt) kan zeer rationeel worden gebouwd. Hier door krijgt men een grote kostenbesparing, zodat een overdekt instructiebad met bas- sinmaten van 16.66 m. bij 9 m. met een vol-automatische technische installa tie, welke door één badmeester kan wor den bediend, voor ca. 175.000 gulden is te bouwen. Een royaler opzet met grotere af metingen zal op 275.000 gulden komen. Ook overdekte zwembaden met 25 en 30 m. banen zijn op deze manier tegen be langrijk lagere prijzen te verwezenlijken dan tot nu toe in de naoorlogse jaren het geval is geweest. De werktijdverkorting bij de belasting dienst gaat volgens een besluit van de mi nister van Financiën per 1 mei in. Het wordt een geleidelijke invoering van de vijfdaagse werkweek: het eerste jaar één vrije dag per 14 dagen en mogelijk per 1 mei 1962 elke week een dag vrij. Voor hen, die thans nog 48 uur per week wer ken, gaat de nieuwe regeling over een jaar een 45-urige werkweek van 5 dagen bete kenen. De dagelijkse werktijd wordt voor deze groep volgend WM1 mei tot 9 uur verlengd. Zij die thans 4IV2 uur per week werken, krijgen bij de volledige invoering van de vijfdaagse werkweek een werktijd verlenging van drie kwartier per dag. De regeling draagt in verband met het diens tenverlenend karakter van vele fiscale werkzaamheden sterk het ambtelijke stem pel „voor zover de dienst het toelaat". Verwacht kan worden, dat er volgend jaar een vakantieregeling komt, die reke ning houdt met het feit, dat men om twee weken vrij te krijgen dan niet meer als voorheen twaalf werkdagen nodig heeft, maar met 10 werkdagen kan volstaan. Op die grond kan inkrimping van het aantal vakantiedagen worden tegemoet gezien zonder dat aan de werkelijke vakantieduur wordt getornd. c 3 Concertgebouw: Vandaag 20 u.: Orgel concert door Piet Kee. Vrijdag 20 u.: „Con cert door kinderkoor „De Kleine Stem". Stadsschouwburg: Zaterdag 20 u.: Ne derlandse Comedie met „De getatoeëerde roos". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 u.: „De laatste reis", 18 j. Van vrijdag af 13.30 en 19.30 u.: „Ben Hur", a.l. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Verandering van spijs doét.... lief hebben", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag en maanaag tevens 16.30 u., echter dinsdag 14 en 20 u.: „Kolder op zolder", a.l. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „De Saint in actie", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag en maandag tevens 16.15 u.: „Zorg dat je er bij komt", a.l. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Een huishouden van Jan Steen", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag en maandag tevens 16.15 u.: „Niet iedere groen is een groentje", a.l. Minerva Theater: Vandaag 20.15 u.: „Op hoop van zegen", a.l. Vrijdag gesloten. Zaterdag 14.30 u., zondag en maandag 14 en 16.15 u.: „Laurel en Hardy bij de lucht bescherming", a.l. Zaterdag tot en met maandag 19 en 21.15 u.: „Rose Marie", a.l. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Beminen heers", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u„ zondag en maandag tevens 16.15 u.: „O Sole Mio", a.l. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Misdadige meisjes". 18 j. Vrijdag en zater dag 14.30, 19 en 21.15 u„ zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De mysterieuze planeet", 14 j. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Les yeux de l'amour", 14 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u„ zondag en maandag echter 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Pssttt, mijn dochter weet er meer van", 14 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 u.: „Onze man in Havana", 14 j. Vrijdag tot en met maandag 20 u.: „De ware Ja cob", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april expositie van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Julia Giesberts. Dagelijks 1022 u. Galerie Uittenhout (KI. Houtstraat 41): Tot 10 april expositie van tekeningen en schilderijen van Hermanus van Tongeren. DONDERDAG 30 MAART City Theater, 20 u.: „De Zwarte Orchi dee'. Rex Theater, 20 u.: „Destry". VRIJDAG 31 MAART City Theater, 20 u.: „De held van Mara thon". Rex Theater, 20 u.: „De Ridder zonder vrees". ZATERDAG 1 APRIL City Theater, 19 en 21.15 u.: „De held van Marathon". Rex Theater, 20 u.: „De Ridder zonder vrees". DONDERDAG 30 MAART Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De grote zwendelaar". VRIJDAG 31 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Zo zal je er een hebben'. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De Saint in actie". W.B. Theater, 20 u.: „Wapens voor Mexi co". Advertentie Toonkamers: Kinderhuissingel 14 - Telefoon 21649 Bureaux - Kantoorkasten Foliokasten - Cantinemeubelen De man die in mei van dit voorjaar de teugels van de K.L.M. uit handen geeft, kan terugzien op een uitzonder lijke carrière in dienst van de Neder landse luchtvaart burger zowel als militair. Wat dat betreft is Isaac Al- phonse Aler veelzijdiger dan zijn voor ganger dr. Albert Plesman, hoewel het lot heeft gewild, dat hij een leven lang in de schaduw van deze grote figuur heeft gewerkt. Toen luitenant-vlieger Plesman in 1919 naar de wereldfaam greep met de oprich ting van zijn K.L.M., werkte luitenant vlieger Aler nog in de besloten gemeen schap van de militaire luchtvaart op Soes- terberg. Zes jaar later ging Aler naar de K.L.M. en hij werd er zelfs chef van de vliegdienst. Maar de glans van Plesmans ster was toen al zo intens, dat zij alles overstraalde. Kleinere sterren vielen nauwelijks op. Na de tweede wereldoorlog zetten beide mannen zich tot een gigantentaak. Ples man herbouwde zijn bij alle Nederlanders populaire K.L.M., Aler trok de militaire uniform weer aan en moest met dienst plichtigen en belastinggelden een per defi nitie niet zo populaire luchtmacht zien op te bouwen. En toen hij eindelijk, na het overlijden van Plesman, geroepen werd de laatste stap naar voren te doen om zelf president directeur van onze nationale luchtvaart maatschappij te worden, ook toen nog werden al zijn daden afgemeten tegen het licht van zijn voorganger. Luitenant-generaal-vlieger b.d. I. A. Aler. voormalig chef van de luchtmacht staf van de Koninklijke Luchtmacht (de hoogste militaire luchtvaartfunctie in ons land) en binnenkort ex-president-direc teur van de K.L.M. (de hoogste burger- luchtvaartfunctie van Nederland), werd op 3 mei 1896 in Amsterdam geboren. Nadat hij de h.b.s. had doorlopen studeerde hij achtereenvolgens aan de cadettenschool in Alkmaar en de K.M.A. in Breda. Op 3 maart 1916 werd hij benoemd tot tweede luitenant der artillerie. Hij meldde zich echter aan voor de opleiding tot vlieger. In 1918 werd hij gedetacheerd bij de lucht vaartafdeling op Soesterberg en een jaar later behaalde hij het vliegbrevet. Na een detachering van een jaar naar Istres en Cazaux in Frankrijk kreeg hij een jaar verlof om als invlieger bij de nationale vliegtuigindustrie (Koolhoven) op Waal haven te gaan werken. Toen, het was in middels 1925, kreeg hij nogmaals een jaar verlof, nu om ervaring op te doen bij de burgerluchtvaart. Dat ene jaar bij de K.L.M. werden er veertien. Veertien drukke jaren aan de zijde van de dyna mische Plesman, een periode waarin de K.L.M. tot volle bloei kwam. In oktober 1928 was vlieger Aler tweede piloot naast Smirnof op de eerste proefvlucht van de K.L.M. naar Batavia. Bij de voormobilisatie van 1939 werd kapitein-vlieger Aler opgeroepen in ac tieve dienst en ingedeeld bij de staf van de commandant veldleger. Na de capitu latie in 1940 maakte hij van de wachtgeld regeling gebruik om in dienst te treden bij de Nederlandse Stichting voor Psycho techniek in Utrecht, waar hij functie-ana lyse en andere psychologische bedrijfspro- blemen, waarvoor zijn belangstelling in dienst bij de K.L.M. was gewekt, bestu deerde. In 1942 werd hij als krijgsgevangene naar Duitsland gevoerd. Pogingen om uit het kamp te ontsnappen mislukten. On middellijk na de oorlog werd Aler in de rang van luitenant-kolonel bij de R.A.F. gedetacheerd om op de hoogte te komen van de moderne luchtmachtproblemen. Begin 1946 volgde zijn benoeming tot kolo nel-vlieger en tot directeur van de lucht strijdkrachten. Later werd deze titel ver anderd in commandant luchtmacht Neder land. In 1948 ging generaal-majoor Aler als lid van het Air Advisory Committee naar Londen. In 1950 keerde hij naar Nederland terug om op 15 september 1950 de functie op zich te nemen van chef van de lucht machtstaf in de rang van luitenant-gene raal. Op 1 oktober 1953 werd hem op verzoek wegens volbrachte diensttijd eervol ont slag verleend. Zijn militaire loopbaan had hem de onderscheidingen van ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en offi cier in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden, alsmede het commandeurschap 1 in het Legion of Merit van de Verenigde Staten opgeleverd. Op 1 januari 1955 werd hij benoemd tot president-directeur van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij. In de zeven jaren van zijn regering heeft hij zijn maatschappij rustig, bekwaam en met de al uit zijn spreektrant blijkende bedachtzaamheid, geleid. Zijn regime bij de K.L.M. is allerminst een rustige tijd geweest. In die tijd viel de overgang van de zuigermotor naar het turbinetijdperk. Met dertien 120-passa- giersreuzen van het type DC-8, twaalf Lockheed „Electra's" en twaalf „Viscounts" staat de K.L.M. vooraan temidden van de moderne luchtvaartmaatschappijen. Nu deze gigantische vloot goede rendementen afwerpt wordt er niet dagelijks meer over gepraat. Maar bij het afscheid van Aler mag toch nog wel eens worden bedacht welk een visie en een zakelijke durf nodig waren om jaren geleden, toen niemand de prestaties van deze toestellen kon schat ten, tot de investering van deze honderden miljoenen over te gaan. De toekomstige president-directeur van de K.L.M., drs. H. van der Beu gel, is een kwieke man met een leven dige oogopslag, de habitus van een vlotte zakenman en onmiskenbaar de karakteristiek van een diplomaat. Hij spreekt snel en zakelijk en is vlug be reid tot een aanstekelijke lach. Hij is geboren op 2 februari 1918 in Amster dam en studeerde daar ook economische wetenschappen aan de gemeentelijke universiteit. Zijn carrière heeft zich voornamelijk in de ambtelijke sfeer voltrokken: directeur van het bureau Rijnscheepvaart van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, medewerker voor speciale aangelegen heden van de minister en de secretaris generaal van Economische Zaken, hoofd van het secretariaat voor Economische Aangelegenheden van de ministerraad, se cretaris van de Nederlandse delegatie op de Marshall-planconferentie in Parijs en (1948) directeur van het bureau van de regeringscommissaris voor het Europese herstelprogramma. In 1950 werd dit bureau een onderdeel van het ministerie van Buitenlandse Za ken en de heer Van der Beugel bleef presi dent, maar werd tevens chef van' de di rectie westelijk halfrond van dit departe ment. Nauwelijks twee jaar later kreeg hij weer een andere departementale func tie: dire.cte.|rr-gen£r£al voor economische en miliFarire aangelegenheden. Op deze post was hij, 34 jaar oud, verantwoordelijk voor zaken als de NAVO, E.E.G. en de West- europese Unie alsook voor specifiek mili taire vraagstukken waarbij buitenlandse zaken was betrokken. Verscheidene keren vergezelde hij de minister van Oorlog op dienstbezoeken aan de Verenigde Staten en Canada. In het midden van 1954 werd hij tevens tot financieel en economisch adviseur benoemd en in januari 1957 volg de zijn aanstelling tot staatssecretaris van Buitenlandse Zaken. In deze functie ha'd hij een zeer actief aandeel in de opstelling van het E.E.G.-verdrag. Een diplomatiek maar vasthoudend on derhandelaar met een uitgesproken eigen mening betoonde hij zich tijdens de be sprekingen in maart 1957 in Washington over de landingsrechten voor de K.L.M. in de Verenigde Staten. Men mag wel aan nemen dat dit diplomatieke gevecht, door drs. Van der Beugel met grote bekwaam- Advertentie Geref. Kerken Bedankt voor Waarder: P. J. Dondorp te Hattem; voor 's Gravenhage-Loosduinen (7de pred.pl.): H. van Benthem te Leeuw arden; voor Roermond: Th. W. A. Rijpen te Vianen. Aangenomen naar Midwolda (Old.): L. R. Krol, kand. te 's Gravenhage, die bedankte voor Bruchterveld, Hijum- Finkum, Exmorra, Allingawier, Tjerkwerd en voor Oosternijkerk; naar Nieuw-Am- sterdanj: G. Haaksma te Ee (Fr.); naar Melbourne (Australië) (Ref. Churches): T. J. Hagen te Deventer. Beroepen te Hijum-Finkum: J. de Waard, kand. te Rijsoord; te Oudega (W.): M. Kievit, kand. te Numansdorp. heid gevoerd, de kiem is geweest voor zijn latere benoeming bij de K.L.M. Enkele maanden nadat hij, in december 1958, was benoemd tot speciaal adviseur van de mi nister van Buitenlandse Zaken in de rang van buitengewoon gezant en gevolmach tigd ambassadeur, trad hij in dienst van de K.L.M., waar hij per 1 januari 1960 werd benoemd tot directeur en waar nemend president-directeur. Hoewel hij dus met de luchtvaart als zodanig tot dusver niet te maken heeft gèhad en niet, zoals beide voorgaande pre sidenten kan bogen op een vliegercarrière, wordt van hem toch vooral om zijn diplo matieke kwaliteiten, een actief en zakelijk beleid verwacht, dat de K.L.M. zeer ten goede kan komen. v WASHINGTON (DPA) De Amerikaan se regering hecht er veel waarde aan dat alle NAVO-landen overeenstemming berei ken over de keuze van mr. D. U. Stikker tot secretaris-generaal van de Noordatlan- tische verdragsorganisatie, als opvolger van Paul-Henri Spaak. De andere kandi daat voor deze post, de Italiaanse ambas sadeur in Washington Manlio Brosio, heeft tot op heden slechts de steun gekregen van Italië en Frankrijk. Alle andere leden van de Noordatlanti- sche Verdragsorganisatie hebben zich uit gesproken voor mr. Stikker, die als een der geestelijke vaders van het plan om de NAVO de vierde atoommacht te maken wordt beschouwd. In Amerikaanse regeringskringen hoopt men dat Italië thans de kandidatuur van Brosio intrekt. Berichten dat Brosio tot ambassadeur in Parijs zal worden be noemd hebben deze hoop versterkt. Op grond van ervaringen van verleden jaar zal dit jaar omstreeks de eerste mei een ANWB-kampeer-informatiedienst gaan functioneren. Deze dienst zal zoveel moge lijk onder één dak met de logies-informa- tiediensten van de ANVV en VVV's wor den gebracht. In een tijdelijk gebouwtje bij Ede en bij Heemstede zullen informa- tieposten komen. Deze kampeer-informatiedienst zal ook t-ijdens de pinksterdagen en de weekends tussen 15 juli en 15 augustus, maar ook wanneer dit op andere tijdstippen nodig zou zijn, zijn diensten verlenen. De enorme toeloop van kampeerders, die, naar verwacht wordt, reeds eind april zal beginnen, wordt voornamelijk uit West Duitsland verwacht. De kampeer-informatiedienst zal in tele fonisch en telex-contact met de ANWB-bij- kantoren staan, opdat men weet waar nog plaats is en waar niet. De dienst zal er niet alleen voor buiten landse toeristen zijn. Verleden jaar gingen anderhalf miljoen Nederlanders kamperen, zodat op drukke dagen ook voor menige landgenoot een plekje zal moeten worden gezocht. Aangezien minister Toxopeus op 7 april nog niet terug is uit Nieuw-Guinea zal de negende tentoonstelling „Goed Kamp" van de A.N.W.B. op Houtrust in Den Haag door de secretaris-generaal van Binnenlandse Zaken, dr. A. H. Günther, geopend wor den. Honderdvijftig exposanten zullen van 7 tot en met 11 april behalve tenten en uit rustingen 119 typen kampeerwagens ten toonstellen. Uit Nederland komen 74 mo dellen, uit Engeland 22, uit Duitsland 14 uit België 8 en uit Zweden 1. De grote populariteit van bungalowten ten zal op deze tentoonstelling opnieuw ge demonstreerd worden. Deze tenten ver dringen steeds meer de combinatietenten met schuine wanden. Op „Goed Kamp" zal veel worden ge daan aan voorlichting, onder meer over natuurbehoud, toerisme, kamperen, cara vanning e.d. Vijftig man van de A.N.W.B., versterkt door de nieuwe geüniformeerde A.N.W.B.-informatrices, zullen de bezoe kers rondleiden, raadgeven en ook bij aan kopen adviseren. Er zullen drie keer per dag modeshows van vakantiekleding wor den gehouden. Advertentie BOSCH ^°e^as^ei1 Traditie. De voogden van het St. Geertruidsgasthuis in Groningen hebben een vat haring naar Faan, een gehucht onder Niekerk, laten brengen. Dat gebeurt elk jaar vlak voor Pasen overeenkomstig een eeuwenoude traditie. In 1476 legateer de Menno Feltema aan het gasthuis „zes tien grazen land" in Faan-Niekerk onder beding, dat jaarlijks een vat haringen aan de inwoners moest worden gezonden. Deze traditie is steeds in ere gehouden. „Schuiling" in dienst. Op 5 april zal bij de Amsterdamsche scheepswerf G. de Vries Lentsch jr. te Amsterdam de achtste van een serie van zestien ondiepwater- mijnenvegers, tevens de laatste, welke voor Amerikaanse rekening wordt ge bouwd, als Hr. Ms. „Schuiling" in dienst worden gesteld. Het schip is genoemd naar wijlen kapitein der mariniers W. Schui ling, commandant van een compagnie ma riniers bij de verdediging van de Maas brug te Rotterdam in de meidagen van 1940. Afscheid A. Berentsen. Ter gelegen heid van het afscheid van de korpschef van de Heemsteedse politie, hoofdinspec teur A Berentsen, wordt morgenmiddag van vier tot vijf uur in het Verversings huis in het wandelbos Groenendaal een afscheidsreceptie gehouden. De rechtbank in Middelburg heeft het voormalige hoofd van een r.k. school in Vlissingen, tot een gevangenisstraf van acht maanden veroordeeld. Hem was ten- lastegelegd malversaties ten nadele van de gemeente Vlissingen en de provincie Zee land te hebben gepleegd. Bij 't onder zoek kwam vast te staan, dat door 't. in dienen van valse kwitanties me?r dan 11.000 aan gemeentelijke en provinciale subsidies was verdwenen. De verdachte zou dit geld voornamelijk hebben gebruikt om de hypotheek op zijn huis af te 'ossen. Een fabrieksdirecteur uit Roosendaal, die op de hoogte was geweest van het feit dat het schoolhoofd facturen en kwi tanties vervalste.werd veroordeeld tot een boete van 1.500. Advertentie •w •xclusicf - voordelig Aparte mantel pakken uit Israel vanaf ƒ9?.— Natuurzijden Japonnen uit Zwitserland en Italië vanaf 99-75 Maar ook. flatteuze japonnetjes ai vanaf f 29.75 Grote sortering moderne pullovers vanaf ƒ12.95 GEN. CRON1ÉSTR. 120 lillllllllllllllilllllllllllllilllllllllllllllllllliinilllllllllllllllllllllllllllllllil Het K.N.M.I. deelt mede: Aan de noord flank van een hogedrukgebied bij de Golf van Biscaje waaien krachtige westelijke winden, die vochtige en tamelijk zachte lucht aanvoeren. Een hogedrukgebied bo ven Groenland evenwel brengt koude arc tische lucht naar het zuiden. In deze lucht is de temperatuur in Schotland tot om het vriespunt gedaald, terwijl er ook sneeuw valt. Depressies volgen een baan, die van IJsland in zuidoostelijke richting loopt. Deze storingen brengen de koude lucht geleidelijk verder naar het zuiden. In ver band hiermee komt de temperatuur in ons land morgen op een wat lager niveau. De regenkansen blijven tamelijk groot. Alleenvert. N.V.Willem van Rijn, Amsterdam-W. - Postbus 8005 Maximum-temperaturen M 1 5 binnen- en buitenland. Neerslag, laatste 24 uur. E *13 aJ Den Helder regen wzw 10 3 Ypenburg regen w 10 6 Vlissingen regen wzw 9 2 Eelde regen w 4 De Bilt regen wzw 10 7 Twente regen wzw 10 6 Eindhoven regen zw 11 8 Zd-Limburg motregen zw 9 2 Helsinki sneeuw O 3 0,5 Stockholm sneeuw n 7 7 Oslo onbewolkt n 3 9 Kopenhagen onbewolkt wnw 8 2 Aberdeen geheel bew nnw 15 0 Londen regen wzw 12 0,5 Amsterdam regen wzw 10 4 Brussel geheel bew. zw 9 4 Luxemburg sneeuw zw 9 1 Parijs geheel bew wzw 13 0 Bordeaux mist windst. 17 0 Grenoble licht bew. windst. 17 0 Nice zwaar bew. n 16 0 Berlijn regen wzw 9 3 Frankfort regen wzw 11 0,1 München regen wzw 12 0,4 Zürich regen zw 13 0,1 Genève zwaar Oew. zw 16 0 Locamo onbewolkt no 16 0 Wenen zwaar bew. w 10 0 Innsbruck mist 0 15 0 Belgrado geheel bew windst. 11 0 Athene onbewolkt windst. 12 0,4 Rome onbewolkt ozo 16 0 Ajaccio half bew. 0 19 0 Madrid licht bew. windst. 22 0 Mallorca licht bew. wnw 23 0 Vrijdag 31 maart Zon op 6.19 uur, onder 19.11 uur. Maan op 18.25 uur, onder 6.16 uur. Zaterdag 1 april Zon op 6.16 uur, onder 19.13 uur. Maan op 19.34 uur, onder 6.40 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 30 maart Hoog water 3.05 en 15.18 uur. Laag water 10.49 en 23.12 uur. Vrijdag 31 maart Hoog water 3.36 en 15.49 uur. Laag water 11.25 en 23.45 uur. Zaterdag 1 april Hoog water 4.06 en 16.20 uur. Laag water 12.02 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoi.rt if 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2