'i Bouw van nieuwe IJmuider pieren volgens revolutionaire methode Zestig jaar trouwe dienst Weer vele doden in het verkeer m „IJmuidens Bloei" nam afscheid van secretaris J. P. van Megchelen In en om de stad a Vijver Acht jaar celstraf voor twee broers uit Velsen Vier kilometer noordelijker zou het gemakkelijker gaan Visconservenindustrie m Burgemeester J. C. Biihnnann tot ere-voorzitter benoemd I DONDERDAG 6 APRIL 1961 11 Voor tien jaar geleden gepleegde roofoverval Burgerlijke Stand van Beverwijk IR. L. W. LIEVENSE VAN RIJKSWATERSTAAT i t De vijver voor het Cultureel Centrum in IJmuiden is levensgevaarlijk. De construc tie van het hek is verkeerd, het water is diep en bovendien lokt de zandbak de klei ne kinderen naar de vijverrand. De vijver voor het Cultureel Centrum is een blusvijver voor de BB, die er in oor logstijd snel gebruik van moet kunnen ma ken. Er komt nu zoveel zand in, dat de diep te van 1.25 m. slechts 35 centimeter wordt. Als er oorlog komt, haalt men het zand er wel weer uit. Dat zal waarschijnlijk net gebeurd zijn als de oorlog afgelopen is. Het hek gaat weg, zodat de kinderen van de zandbak zo naar de vijver zullen kunnen lopen. De ouders kunnen ze zien, totdat ze achter het Cultureel Centrum verdwijnen. Daar staat het water dan nog 35 centimeter hoog. Het jongetje, dat het vorig jaar om kwam, verdronk in de hoek achter het Cultureel Centrum, aan de rand waar het water heel ondiep was. De oplossing van de wethouder van de plantsoenen is geen oplossing, zomin voor de ouders als voor de BB. Als men een hek maakt met een ombuigend bovenstuk en fijne mazen, of een houten pallisade zoals bij de kinderboerderij in Beverwijk (desnoods maar half zo hoog) bereikt men drie dingen: Niet alleen de kinderen, maar ook de vaak het slechte voorbeeld gevende vol wassenen kunnen niet meer bij de vijver rand komen. De BB kan van zijn blusvijver gebruik maken wanneer dat nodig is. IJmuiden kan zijn fraaie fontein, één van zijn visitekaartjes aan de bezoekers, behouden. Twee broers uit Velsen, die vandaag pre cies tien jaar geleden drie bejaarde be woners van een boerderij in de Purmer ernstig mishandelden zodanig dat één van hen, de 76-jarige heer P. Laan, aan de gevolgen daarvan overleed en er daarna met een portemonnaie met 30 gulden van door gingen, zijn door het gerechtshof te Amsterdam beiden veroordeeld tot een ge vangenisstraf van acht jaar. De rechtbank had hen tot zes jaar veroordeeld. Pas het vorige jaar, negen jaar na het gebeurde, kwam vast te staan dat de gebroeders de daders waren van deze roofoverval. De procureur-generaal had tegen beiden negen jaar gevangenisstraf gevorderd. GEBOREN: Simone, d. van L. Klappe en K. Lagrand. Emile L., z. van J. Magnani en M. A. Perrin. Elisabeth M. A., d. van J. F. Feijen en C. E. Heemskerk. Josephi ne M., d. van R. G. N. Egmond en C. Kroon. Petra, d. van H. van den Brink en W. A. van Rooden. Geerdina W. Q., d. van W. J. B. Winkelhuijzen en C. T. G. Jans sen. Hendrikus J. M., z. van J. G. Timmer en P. H. M. Stolzenbach. Ramona, d. van A. W. J. Nieland en H. A. Pollatschek. Yvonne A. M., d. van A. J. Hogerheijde en M. T. van Midden. Anita, d. van S. de Jong en H. A. Kroon. Anna E. A., d. van D. R. Scheirlinck en P. M. Schrama. Stephanus J., z. van J. Alders en C. J. de Jong. Mir jam M., d. van M. Bierlee en J. C. Mac Gillavry. Johannes A., z. van J. J. Bruijns en W. Stengs. Stijntje, d. van A. Warink en A. M. E. Dauphin. Petronella W. E. M., d. van C. A. Trigt en G. C. M. Kuiper. Vero nica, d. van P. J. Gorter en E. M. Appel. Johannes C., z. van J. Verhorst en P. M. T. van Gijsen. Wubbina, d. van K. Zijl vaart en O. L. Bakker. Eveline, d. van J. de Vries en J. van Doom. ONDERTROUWD: J. G. P. Hanssen en J. J. M. Waarts. J. M. Weststrate en H. S. Muijs. J. van den Boogaard en F. van der Schans. B. J. Langendijk en T. J. de Smet. F. den Hartog en S. Hilberts. J. A. van Zijp en M. S. Noordeman. C. H. J. Meijn en M. van der Wel. G. J. Vaneker en C. B. van 't Hoff. GETROUWD: K. H. Schönwetter en D. S. Castricum. H. J. A. Andriessen en W. Nijkamp. S. K. Korver en C. van der Does. T. J. Zonneveld en C. H. Zweeres. W. Brasser en C. M. Hilbers. OVERLEDEN. M. H. Klinkenberg, oud 71 jaren, geh. met M. Docter. IR. L. W. LIEVENSE, hoofdingenieur bij Rijkswaterstaat en directeur van het „Bouwbureau IJmond", heeft gisteravond in Hotel Royal voor de leden van „IJmui- dens Bloei" een causerie gehouden over de uitbreiding van de havenmond te IJmuiden, van welk werk hy de leiding heeft. De heer Lievense onthulde, dat achteraf bekeken de IJmuidense pieren, of beter gezegd: de ingang tot het Noord- zeekanaal verkeerd ligt. Als men in de tweede helft van de vorige eeuw had ge weten, dat het scheepvaartverkeer zulk een omvang zou nemen als het nu reeds heeft, dan zou de keus vier kilometer noordelijker zijn gevallen, ongeveer bij Wijk aan Zee. Zouden de pieren daar staan, dan zouden vele moeilijkheden waarmee men nu geconfronteerd wordt, er niet of in mindere mate aanwezig zijn. Want de zee bodem aldaar is gunstiger dan die voor de tegenwoordige ingang van de haven, waar drie kuilen liggen. hefpontons zijn zeventig meter lang en 25 meter breed. Deze werkmethode is het veiligst en er kan continu worden doorgewerkt, waar door per etmaal niet drie meter, maar acht meter pier kan worden gelegd. Ir. Lievense ging vervolgens dieper in op de constructie en de te bezigen mate rialen bij de pierenbouw. In de „IJmuider Het strand wandelt naar voren en zo doen ook de duinen. De noodzakelijkheid van het geschikt maken van de havenin gang en het Noordzeekanaal voor schepen met een belangrijk grotere diepgang staat zo langzamerhand wel boven alle twijfel verheven. Er is voor Amsterdam geen an dere keus. Nog vorige week is gedemon streerd, dat het voor een tanker van voor IJmuiden ietwat ongewone afmetingen, niet gemakkelijk manoeuvreren is bij het binnenlopen (spreker doelde waarschijnlijk op de „Atlantic Queen", die bij het ma noeuvreren uit het roer was gelopen Red.) Hoe groter de schepen zijn, hoe gro ter de uitlooplengte is. De grotere schepen kunnen thans niet altijd tijdig afremmen. Ze moeten een grotere uitloop hebben en die wordt bepaald door de toegang van zee uit. Na langdurige studies en proeven in Delft en in de Noordoostpolder is men ge komen tot de lengte en vorm van de pie ren zoals ze uiteindelijk zullen worden. Men is tot een compromis gekomen, waarbij zoveel mogelijk rekening is gehou den met de veiligheid uit nautisch oogpunt en niet al te grote onderhoudskosten. Als de noodzakelijkheid tot al te veelvuldig baggeren vervalt, dan komt zulks tenslotte ook de veiligheid ten goede. Sneller dan in buitenland Een belangrijk punt bij de studie was het golfonderzoek. In geen geval mag het stormnadeel voor het water binnen de pie ren groter worden dan het thans is. Een studie groep heeft zich anderhalf jaar met dit probleem bezig gehouden. Het komt nu eenmaal niet zo veelvuldig voor, dat er een haven in open zee moet worden ge bouwd. Er is veel geleerd bij de aanleg van de haven van Rota bij Cadiz. Tijd wordt een hoe langer hoe belangrijker fac tor. „Wij willen sneller klaar zijn dan in het buitenland," aldus de heer Lievense. Zo is de klassieke werkwijze bij de bouw van een pier dat gebruik wordt gemaakt van een kraan op het piergedeelte dat klaar is. Maar met deze methode schiet men hoogstens drie meter per dag op. Zodoende zou men voor het verlengen van de IJmuider pieren ongeveer acht tot ne gen jaar nodig hebben. In die lange pe riode kan men vrijwel zeker op een grote storm rekenen, zodat ook met drijvende kranen een te groot risico zou worden ge lopen. Ook het bezigen van caissons moest worden verworpen, omdat het niet gaat om een „tijdelijk bouwwerk" Uiteindelijk is besloten, gebruik te maken van vier hefpontons, die zich door middel van acht poten op de zeebodem kunnen vastzetten en die zich na deze verankering op de zelfde poten boven het wateroppervlak kunnen verheffen, zodat ze geheel vrij van de golfslag komen. Deze pontons zullen elk een kraan dragen van 25 ton hijsvermogen met een arm van 56 meter. Deze kraan pontons zullen twee aan twee terweerszij- den van het bouwtracé worden opgesteld op de bouwplaats en zich met de voort gang van de pieren mee verplaatsen. De Op de rijksweg Breda-Tilburg onder de gemeente Rijen is een grote Belgische trekker met aanhanger tegen twee links van de weg staande bomen gebotst. Een van de grote bomen knapte door de schok af. Waarschijnlijk is toen de grote lading textiel en klossen garen in de wagen gaan schuiven, waardoor de cabine ook aan de achterzijde werd ingedrukt. De chauffeur raakte geheel bekneld. De wagen vloog in brand. De vuurzee was zo groot dat de Rijense brandweer, die honderden meters slang had moeten uitleggen, assistentie no dig had van de brandweer van de vliegbasis Gilze-Rijen. De chauffeur is in de vlam men omgekomen. Of zich nog meer men sen in de wagen bevonden is niet bekend. In Soest stak een 83-jarige fietser op de Stadhouderslaan de rijweg over en werd aangereden. In zorgwekkende toestand werd hij naar het ziekenhuis in Baarn vervoerd, waar hij is overleden. Op de Petrus Campersingel in Gronin gen is het twaalfjarig zoontje van het ge zin Arends onder de achterwielen van een vrachtauto geraakt en op slag gedood. In het streekziekenhuis Bennekom is overleden het vierjarig jongetje G. Wern- sen dat vrijdagmiddag ernstig werd ge wond toen het werd aangereden door een vrachtauto. Het kind raakte onder de auto toen het achter een ballonnetje aan liep. In Oss is de zesjarige Anna van Erp de niet-beveiligde spoorwegovergang overge stoken en door de trein Nijmegen-Den Bosch aangereden. Het kind was op slag dood. In het ziekenhuis in Boxtel is overleden de 41-jarige heer H. Driesen uit Alphen a.d. Rijn. De man werd gisteren ernstig gewond bij een verkeersongeval in Boxtel waarbij zijn 41-jarige echtgenote op slag werd gedood. Het echtpaar had geen kin deren. Vanmorgen is op de rijksweg Maas- bracht-St. Joost een auto-ongeluk gebeurd, waarbij vier mensen om het leven zijn ge komen. Een personenauto, komende uit de rich ting Maastricht kwam uit een file en bot ste frontaal tegen een Duitse trekker met aanhanger, komende uit de richting Roer mond. De personenauto werd verpletterd. De bestuurder werd er uit geslingerd en kwam onder de wagen. Hij, zijn vrouw en twee kinderen kwamen allen om het leven De twee inzittenden van de Duitse vrachtwagen raakten beklemd. Het makreel verbruik der visconserven industrie is van 3.957ton in 1957 tot 10.238 ton in 1960 vermeerderd dankzij het feit dat bet produktschap voor vis en vispro- dukten in 1958 de minimumverkoopprijs voor makreel ophief. In dezelfde periode verminderde het makreelvcrbruik der vis- meelindustrie van 2.077 tot 700 ton, ondanks een toeneming van de aanvoer met 10.968 ton. Dit deelde de voorzitter van het be drijfschap visconservenindustrie, de heer W. Wijnbelt, mee bjj de installatie van dit schap. Anders is het bij een andere belangrijke grondstof voor de visconservenindustrie, de haring, waarvoor nog wel een mini mum verkoopprijs geldt. Er was tussen 1957 en I960 een aanvoerstijging van 10.384 ton, maar het aandeel van de visconser venindustrie liep terug van 12.199 tot 10.755 ton. De Nederlandse visconservenindustrie is aangewezen op de internationale markt. Zij exporteert naar zeventig landen en on dervindt daarbij in hoge mate concurren tie van andere landen, waar de prijs voor een overeenkomstige grondstof aanzien lijk lager ligt dan de hier voor haring gel dende minimum-verkoopprijs van fl. 11:- per kist van 50 kg. De Nederlandse visconservenindustrie moet steeds boven ƒ11:- per kist opbieden tegen groot- en kleinhandelaren en is van mening dat zij door de instelling van een minimum-verkoopprijs waarvan zij de hoögte aanvechtbaar a'chf sterk in haar activiteiten wordt belemmerd, zowel wat haar afzetmogelijkheid al^ wat de bezet ting betreft. Zij is een veel grotere afneemster dan de vismeelindustrie en beschouwt zichzelf mede als opvangapparaat. Dat alle verse haring, die de minimum-verkoopprijs niet opbrengt, automatisch aan de vismeelin dustrie wordt toegewezen, ziet zij als een bevoorrechting van de vismeelindustrie, die bovendien door de catastrofale daling der vismeelprijzen sedert meer dan een jaar nog slechts een fractie van de mini mum-verkoopprijzen betaalt. Teleurstellend vindt de visconservenin dustrie het ook, dat zij geen vrije toegang heeft tot buitenlandse grondstoffenmark- ten. Na de revaluatie is die vrije toegang een gebiedende eis geworden, meent zij. Dat enige visconservenfabrieken zich van de vis hebben gedistancieerd, is vol gens de heer Wijnbelt uitsluitend een ge volg van de door hem gesignaleerde acti viteitsbelemmeringen. Een beeld van de recente ongeregeld heden in Angola: In de omgeving van Dembos, in de plaats Quitexe, arreste ren soldaten een man, waarvan gezegd wordt dat hij compromitterende pa pieren bij zich had, waaruit zou blijken, dat hij een agent voor vreemde mogendheden was. Erg zachtzinnig ging de aanhouding niet Coulant" van 20 maart jongstleden heeft men hierover reeds de belangrijkste bij zonderheden kunnen lezen. Gerekend wordt, dat per jaar 200 dagen kan worden gewerkt. Zal de scheepvaart hinder ondervinden gedurende de bouw van de pieren? De heer Lievense antwoordde op deze vraag, dat alle maatregelen worden geno men, dat het werk geen nadeel ondervindt van de scheepvaart, die uiteraard zoveel mogelijk ongehinderd moet doorgaan. Al le vaartuigen die aan de bouw meewerken zijn voorzien van Decca-apparaten; bij Wijk aan Zee, te IJmuiden en Bloemen- daal zijn peilantennes opgericht, waardoor het mogelijk is stipt een bepaalde route te varen, zodat de scheepvaart, die hiervan op de hoogte is, er rekening mee houdt. „We zullen altijd moeten kunnen werken". Op een vraag naar de totale kosten van het werk, wenste de heer Lievense niet in te gaan, daar een en ander wel in de Kamer-commissie is behandeld maar nog niet in de Tweede Kamer. (Wij kunnen hieraan toevoegen, dat de werkzaamheden niet vorderen zoals een maand geleden nog gedacht werd. Zo had het steentransport uit België al twee we ken aan de gang moeten zijn, maar is in werkelijkheid nog geen steen per trein aangevoerd in IJmuiden.- Red.). Crematorium in Amsterdam. De ge meenteraad van Amsterdam heeft zich er mee akkoord verklaard dat de Cremato riumvereniging Nederland toestemming wordt verleend tot het stichten van een crematorium in de hoofdstad. +vv" Zestig jaar is Annigje Pleuntje de Groot nu al in dienst van het echtpaar Van Rijn- Moolenaar, dat in Sassenheim woont, maar oorspronkelijk uit IJmuiden komt. Annigje werd geboren in een van de kleine huisjes bij het Willemsplein. Haar vader heeft nog meegebouwd aan de Mid- densluis. Toen ze dertien was kwam ze in dienst bij mandenmaker Gerrit van Rijn, die in de Neptunusstraat woonde. Twintig jaar bleef ze in de Neptunusstraat, toen gingen Van Rijn en zijn vrouw naar Sas senheim. Annigje De Groot ging mee. En ook in het huis Julianalaan 13b bleef ze haar werkgevers trouw. 'Ze bereikte het vijftigjarig jubileum, maar ze zei niets. Dezer dagen was het zestig jaar geleden, dat ze in dienst kwam, en nu vond men toch beslist, dat het maar eens in de openbaarheid moest, hoe zij haar leven voor het echtpaar Van Rijn heeft opgeofferd. Toen zij rustig aan de koffie zat met haar zuster, mevrouw Zijl-Groot uit IJmui den, en enkele buren, kwamen er twee gereformeerde predikanten op bezoek. En terwijl ze zich nog over het hoge bezoek verbaasde, kwam ook de burgemeester, baron Van Knobelsdorff binnen, vergezeld door een wethouder. Hij reikte Annigje De Groot de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uit. Voor betoonde „trouw en toewijding". Als iemand deze eremedaille verdient heeft is het toch zeker wel Annigje De Groot. DE VERENIGING voor vreemdelingenverkeer „IJmuidens Bloei" heeft gister avond tijdens een ledenvergadering in Hotel Royal afscheid genomen van haar secretaris, de heer J. P. van Megchelen, die gedurende dertien jaar deze functie heeft bekleed. De heer Van Megchelen heeft in die periode niet alleen de be langen van zijn vereniging op voortreffelijke wijze behartigd, doch hij heeft evenzeer een waardevolle bijdrage geleverd tot de ontwikkeling van de gemeente Velsen, in het bijzonder IJmuiden. Nadat de voorzitter, de heer M. Root, de grote dankbaarheid van „IJmuidens Bloei" had vertolkt, bracht de heer H. Hogetoom de waarderende gevoelens van het gemeentebestuur over. Burgemeester J. C. Bührmann, die wegens de raadsvergadering eerst laat op de avond in gezelschap van wethouder A. de Jong verscheen, deed het nog eens over. De heer Bühr mann had eerder het ere-voorzitterschap van „IJmuidens Bloei" aanvaard. De voorzitter memoreerde dat uit toe ristisch oogpunt de zomer van 1960 niet best is geweest. Toch heeft Velsen nog tienduizendt bezokeers getrokken. De pen sions waren niet volledig bezet, de hotels wel. De caravan- en tenttoeristen nemen steeds in aantal toe. Teneinde de toersit in vele opzichten beter van dienst te kun nen zijn, is besloten tot het stichten van een verkeershuis oo het Marktplein te IJmuiden. Verwacht wordt, dat de aanbe steding voor dit gebouwtje binnenkort zal plaats hebben. Spreker bracht dank aan het gemeentebestuur in het algemeen en aan wethouder A. de Jong in het bij zonder voor de verleende medewerking. „Ons Buiten" De heer Roos gaf een kort overzicht van de gebeurtenissen die uiteindelijk resul teerden in de opzegging van de huur aan „Ons Buiten". Alle door „IJmuidens Bloei" gedane pogingen om „Ons Buiten" aan een ander terrein te helpen zijn op niets uit gelopen. Doe de voorgenomen uitbreidin gen van Hoogovens zijn geen terreinen ten noorden van het Noordzeekanaal meer be schikbaar. De burgemeester van Benne- broek, die voorzitter is van de Gewestelijke Bond voor 't Vreemdelingenverkeer, heeft, op verzoek van „IJmuidens Bloei", moeite gedaan bij verschillende gemeentebesturen langs de kust. Ook dit heeft geen resultaat mogen opleveren. Het gemeentebestuur van Am sterdam „in hoge mate verantwoordelijk dat Ons Buiten van de onderhavige ter reinen wordt verjaagd, doordat dit college herhaaldelijk op het verbreden van de ha veningang te IJmuiden heeft aangedron gen", had tot voor tien dagen nog niet geantwoord op het verzoek om te helpen een oplossing voor de gedupeerden te vin den; vorige week is het verzoek herhaald. De voorzitter wees het verwijt van wet houder R. Verbeek in een openbare raads vergadering, als zou „IJmuidens Bloei1 bij „Ons Buiten" de schijn hebben gewekt, dat men langer zou kunnen blijven, met nadruk van de hand. De desbetreffende correspondentie staat ter inzage voor een ieder die dit wenst. Aldus de heer Roos Visserij De visserij in zijn overzicht betrekkend, wees de voorzitter op de zeer slechte uit komsten in het afgelopen kwartaal voor de schepen die op haring en rondvis gaan en hij vroeg zich af, of dit hoogst onbe' vredigende resultaat niet zal overslaan op de kottervloot en of het momenteel wel gewenst is om door nieuwbouw de kotter vloot nog groter te maken. WÉÉÉÉk, .V. s v-..- .%\<v.Sv:U<v .,..y Spreker sprak de hoop uit, dat de in de een of andere vorm steun door het Rijk aan de rederijen zal worden verleend, zo als dit ook geschiedt in België, Duitsland, Engeland en Frankrijk. „Wij willen onze plaats als visserijnatie in de E.E.G. be houden en dan is die steun dringend ge wenst," aldus de heer Roos. Voor de woningbouw ziet het er in 1961 zeer slecht uit. Maar verheugend is het, dat de Oranjestraat thans bijna voltooid is, waardoor de aanblik voor dit "deel van IJmuiden verbeterd is. Hopelijk zullen de thans aan de Bloemstraat en de Wilhel- minakade afgebroken panden snel door nieuwe worden vervangen, waardoor het geheel zal zijn afgerond. Erevoorzitter Op de afscheidsreceptie van de voorma lige burgemeester van Velsen mr. M. M. Kwint heeft het dagelijks bestuur deze erevoorzitter van „IJmuidens Bloei" dank betuigd voor hetgeen hij voor de vereni ging had gedaan. Spreker zei met vreugde te kunnen me dedelen, dat de nieuwe burgemeester zich op verzoek van „IJmuidens Bloei" bereid had verklaard het ere-voorzitterschap van de vereniging te aanvaarden. Burgemeester Bührmann, die, zoals we reeds in de aanhef van dit verslag ver meld hebben, eerst aan het einde van de vergadering aanwezig kon zijn, verzekerde dat het gemeentebestuur en hij persoon lijk „IJmuidens Bloei" een warm hart toedragen, vooral omdat het duidelijk is dat „IJmuidens Bloei" een belangrijke rol heeft vervuld en ongetwijfeld zal blijven vervullen in de ontwikkeling dezer ge meente. Tot de afgetreden secretaris, de heer Van Megchelen sprak mr. Bührmann waar derende woorden. Halve eeuw V.V.V. De heer Van Megchelen had tevoren ont huld, dat wanneer men als geboorte van een vereniging kan» aannemen, de eerste bestuurssamenkomst waarvan notulen zijn gemaakt, IJmuidens V.V.V. op 20 februari 1911 is opgericht, en wel onder voorzitters schap van ds. Pekema. Zodoende kan IJmuiden zich er op beroemen reeds vijf tig jaar 'n vereniging te bezitten die altijd oog heeft gehad voor de toeristische waar de van deze unieke plaats. Meer en meer wordt het V.V.V.-wezen een overheidsaan- gelegnheid. De daartoe noodzakelijke ver trouwenssfeer tussen V.V.V. en gemeente bestuur zal moeten groeien. „Moge de nieuwe burgemeester van Velsen daartoe het zijne bijdragen", aldus de heer Van Megchelen. Zichtbaar bewogen was de heer Van Megchelen bij de beantwoording van de sprekers die zoveel waardering hadden ge toond voor hetgeen hij als secretaris van „IJmuidens Bloei" heeft mogen doen. Er is in de loop der jaren veel veranderd: vergelijk de tijd waarin 'n reisgids IJmui den meende te kunnen afdoen met zeven woorden: .,Het lelijke IJmuiden laten we links liggen"., (in de herdruk van deze gids ontbreken deze lelijke woorden over IJmuiden, hetgeen niemand die de heer Van Megchelen kent 'verwonderen zal! Red.) De heer Van Megchelen dankte ook voor de vele cadeaus, die hem namens „IJmui dens Bloei" en de gemeente Velsen (de heer Hogetoorn had hem namens het ge meentebestuur een fraai boek over de Zuiderzee overhandigd) waren aangebo den. Tot opvolger van de heer Van Megchelen werd gekozen de heer Th. B. van Kleef. De leden van het bestuur die aftredend waren maar die zich herkiesbaar hadden gesteld, werden allen herkozen. Uit het jaarverslag van de penningmees ter bleek, dat het ledental van „IJmui dens Bloei" in 1960 groter is geworden. Haltewachter gewond. Bij de halte Wilgenpias op de spoorlijn Rotterdam Hof pleinDen Haag is de 52-jarige halte wachter T. Lamberts ernstig aan het hoofd gewond geraakt. Een trein raakte de zuig- pijp van een zuiger, die op een viaduct stond. De pijp zwaaide opzij en trof de heer Lamberts. Hij is in bewusteloze toestand naar een ziekenhuis vervoerd.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11