Beidschat's training lang niet mis in Jacksonville RUSH SUPER ARIANE SUPERLUXE Ingo" wil niet ophouden Hongaars elftal nog niet in vorm Nog geen profs in West-Duitsland Japan favoriet bij wereldtitelstrijd Strijd is gestreden in overgangsklasse Bloembollen-nachttocht" van „Onder door" Patterson tegen Machen of Cooper WINST AAN VERMOGEN BRANDSTOFBESPARING G Geen verrassingen Gordijn stootte Van Dijk van topplaats Drie lesuren l.o. per week Tal hoopt vrijdag weer te spelen Schaakcompetitie vrijwel afgelopen DONDERDAG 6 APRIL 1961 19 PRESTATIE DISTINCTIE ZUINIGHEID Off dealer N.V. Amsl Rijtuig Mi) Haarlem Houtplein 21 Telefoon 22020 In oefenwedstrijd met CCA Boekarest Everton wil Bingham niet afstaan Russische ploeg maakte een zeer goed debuut De Spelen in Tokio I A3 OLIEVERVERSEN OM DE 4.000 KM met de nieuwe motor: 5x gelagerde krukas van f7.995.- af bij onderstaande Simca dealers 99 Nederlands schaakteam versloeg Italianen in Clare Benedicttoernooi Faas Wilkes in het Limburgs elftal Leraren hopen op: Het is op het ogenblik bijzonder warm in Jacksonville, af en toe wijst de ther mometer meer dan zesendertig graden Celcius. In die hitte trainen de base ball-experts van de Pittsburgh Pirates hun veelbelovende jeugd. Onder die hardwerkende, van een grootse carrière dromende, jonge honkballers, bevindt zich ook Herman Beidschat. Onze natio nale werper heeft het er goed naar zijn zin en heeft al vele vrienden gemaakt. De training is bijzonder zwaar, maar èn het warme weer èn de prima trainers werken mee, zodat Beidschat na de vermoeiende honkballessen tevreden zijn benen kan strekken op zijn kamer van het Jacksonville-motel, dat op een steenworp afstand van de Atlantische Oceaan ligt. Beidschat krijgt zijn reis naar Ame rika niet cadeau. De serieuze EHS- pitcher is op het ogenblik in het hete Jacksonville bezig aan de zwaarste trai ning van zijn leven. Nadat de algeme ne manager van de Pittsburgh Pira tes Joe L. Brown (Beidschat staat met hem op bovenstaande foto) zich de eerste dagen over hem had ontfermd, heeft nu de ex-Detroit-speler Bill Tur ner Beidschat onder zijn hoede. Turner heeft de leiding van de jongeren-trai ning. De jeugdige veelbelovende spe lers trainen hard voor een aantrekke lijk contract en Herman doet daar ijve rig aan mee om zoveel mogelijk op te steken. De Pirates-hope staat voortdu rend onder dokterscontrole, krijgt een speciaal dieet en moet elke avond vroeg naar bed. Voor Beidschat en de andere pit chers bestaat de training niet voor het grootste deel uit gooien. Integendeel, slechts twintig minuten per dag werpt men op een catcher. Het voornaamste onderdeel van het programma bestaat voor de pitchers uit lopen, lopen en nog eens lopen. Nu de training al enige tijd aan de gang is, lopen de werpers zo'n vijftien d twintig sprints van 50 meter per dag. Bovendien worden er veel oefeningen gedaan om de beenspieren te verster ken. Deze oefeningen worden door de Pirates-arts voorgeschreven. Verder wordt grote aandacht besteed aan het fielden van een geslagen bal en tot in het oneindige wordt hierop geoefend. Dit alles geschiedt onder leiding van mr. Osborne, de pitchers-coach van de wereldkampioenen. Behalve deze specifieke werperstrai ning krijgen Beidschat en de zijnen ook nog les in andere honkbalzaken, zoals b.v. het slaan. Toch wordt hier niet te veel aandacht aan besteed. De Ameri kanen zeggen immers: „Pitchers don 't hit" en zij zijn al tevreden als een werper een redelijke stootslag kan ge ven en daar wordt dan ook vooral op geoefend. Ook de sliding wordt onder de loupe genomen en daarvoor maakt men gebruik van de zg. sliding-pits, in Nederland nog niet bekend. De sliding- pits zijn bakken, waarin gravel ge mengd is met zaagsel, zodat de sliding zonder gevaar op been- of armbreuken kan worden beoefend. Een eivol programma dus voor Her man Beidschat, die het echter nog steeds best naar zijn zin heeft, al zou hij niet graag in Amerika spelen. Hoewel hij vele vrienden heeft ge maakt, staat de mentaliteit, die de Amerikanen in de oefenwedstrijden ten toon spreiden, hem niet erg aan. Zelf heeft Beidschat nog geen wedstrijden gespeeld. Al moet hij dus hard trainen, toch valt Beidschat nog wel eens een buitenkansje ten deel. Zo bood de ex- pitcher van de New York Yankees, Lefty Gomez, die aan zijn honkbalcar rière een winstgevend baantje bij de Wilson-fabrieken heeft overgehouden, Beidschat een honkbalhandschoen aan. In zijn (spaarzame) vrije tijd rijdt Beidschat af en toe in een glanzende Pontiac I960. Hij heeft nl. een Ameri kaanse vriend opgedaan, die, als hij op school is, zijn auto ter beschikking heeft gesteld van de Nederlander, die op het ogenblik de kans van zijn leven bij zonder goed uitbuit. Advertentie prijzen vanaf f 5 895 vraagt vrijblijvend folder en demonstratierlt. Voetbal Het Hongaars voetbalelftal, dat in de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal met Oost- Duitsland en Nederland in een groep is ingedeeld, heeft woensdag in Boekarest in een oefenwedstrijd met 3-2 gewonnen van CCA Boekarest. Een groot aantal spelers van CCA maakten deel uit van het Roe meense team, dat onlangs in een oefenwed strijd met 4-0 verloor van Nederland. Bij rust hadden de Hongaren een 1-0 ach terstand. De Hongaarse spelers was het in de wed strijd tegen de Roemeense ploeg duidelijk aan te zien, dat zij momenteel niet in vorm zijn. De Hongaren zien dan ook de komende wedstrijd tegen Oost-Duitsland en Nederland voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap niet bepaald optimistisch tegemoet. Het winnende doelpunt in de ontmoeting tegen CCA kwam voort uit een strafschop. Bij de rust hadden d!e Efóemenèn een 1-0 voorsprong door een doelpunt van rechts buiten Constantin in de 45ste minuut. In de tweede helft ging het met de ge wijzigde ploeg van de Magyaren iets be ter. Na acht minuten spelen maakte San- dor gelijk en nauwelijks een minuut later bezorgde dezelfde speler zijn ploeg een 2-1 Voorsprong. Sandor was verreweg de beste Hongaar se speler en toen hij na 25 minuten door een Roemeense verdediger nog slechts met ongeoorloofde middelen kon worden ge stuit, kon Tichy uit de toegekende straf schop de stand op 3-1 brengen. Achttien minuten voor het einde bracht Constantin met een tweede treffer het ver schil weer tot een doelpunt terug en daar na had Hongarije nog de grootste moeite om de gelijkmaker te voorkomen. West-Duitsland zal waarschijnlijk niet voor 't seizoen 1963-1964 het algehele prof voetbal instellen, heeft woensdag de vice- voorzitter van de Westduitse Voetbalbond, Hans Huber. verklaard. Alle berichten over het instellen van algeheel profvoetbal in het komende jaar, noemde Huber „pre matuur". De Westduitse eerste- en tweede-divisie clubs zijn semi-professional. De spelers hebben over het algemeen een betrekking, waaruit zij de financiën putten om in het levensonderhoud te kunnen voorzien. Als men tot profvoetbal zou overgaan, zou dit hogere belastingen voor de clubs betekenen, waardoor deze wel eens in financiële moeilijkheden zouden kunnen geraken. „Zoals de zaken op het ogenblik staan, geloof ik daarom niet. dat profvoetbal vóór 1963-1964 ingang zal vinden in West-Duits land, vooropgesteld dan dat het zogenaam de Wirtschaftswunder zijn uitwerking tot dat tijdstip nog niet zal hebben verloren", aldus Huber. Voor de eerste maal sinds tien jaar zal vleugelspeler Billy Bingham niet van de partij zijn als het nationale elftal van Noord-Ierland, woensdag 12 april in Belfast tegen Wales uitkomt. Zijn vereni ging, de Engelse eerste divisie-club Ever- ton, weigert hem op die datum af te staan voor het Noordierse team, aangezien Ever- ton op diezelfde datum een wedstrijd speelt tegen de Braziliaanse club Bangu. Het elftal van Noord-Ierland is voor deze ontmoeting als volgt samengesteld: Doel: McLelland (Arsenal); achter: Keith (Newcastle) en Elder (Burnley); midden: Blanchflower (Tottenham Hotspur), Cun ningham Dunfermline) en Peacock (Cel tic); voor: Stewart (Lingfield), Dougan (Blackburn Rovers), Mc Adams (Bolton Wanderers), Mcllroy (Burnley) en McPar- land (Aston Villa). VOETBAL. Costa Rica heeft in San José het elftal van de Nederlandse Antillen met 60 verslagen in een voetbalwedstrijd voor de Amerikaanse zone van het toer nooi om de wereldbeker. VOETBAL De uitslagen van een dins dag in de Engelse league gespeelde wed strijden luidt: eerste divisie: Aston Villa Bolton Wanderers 40. T afeltennis De eerste dag van de wereldkampioen schappen tafeltennis heeft geen al te grote verrassingen opgeleverd. Want vooral Ja pan heeft zich zowel bij de heren als bij de dames als favoriet nummer een ge toond. De heren zegevierden in de team wedstrijden om de Swaythling Cup over Singapore en Engeland. Ondanks deze overwinningen moet het toch voor de hardsmashende Japanners een schok zijn geweest toen ex-wereld kampioen Jchiro Ogimura door de jonge Brit Ian Harrison met 2118, 2118 van de tafel werd gespeeld. De Japanse dames hadden in de wedstrijden om de Corbillon Cup geen meedelijden met Nieuw-Zeeland en Noord-Vietnam. Zij wonnen van hun tegenstanders in drie games. Het Hongaarse topteam versloeg Austra lië, maar het moet voor de Europese kam pioen Zoltan Berczik onaangenaam zijn ge weest toen hij met 2113, 1521, 1721 verloor van een 17-jarige student uit Sydney, Cliff McDonald. Tot een zeer goed resultaat kwam de Russische herenploeg door een ruime 51 zege op Brazilië. De Russen, die voor de eerste maal aan de wereldkampioenschap pen deelnamen, lieten een bijzonder goede indruk achter en de kans is zeker niet ge ring, dat zij, wanneer van Joegoslavië wordt gewonnen, in groep C op de tweede plaats achter Japan eindigen. In de overgangsklasse van de tafeltennis- competitie speelden de Haarlemse teams hun laatste wedstrijden. GTTC weerde zich goed tegen een aanzienlijk versterkt Barna uit Utrecht en slaagde er in gelijk te spe len. De gasten, nu met Klinkenberg, Haars- ma en Hogendoorn, boden felle tegenstand en alleen Louis Hamers hield zijn lei schoon. Tegen Haarsma ging dit verre van gemakkelijk (22-20 in de derde game), maar de overige tegenstanders versloeg hij betrekkelijk vlot. Theo Blom moest alleen in de sterke Haarsma zijn meerdere er kennen en invaller Van Wieringen verloor al zijn partijen. De wedstrijd ShellTogido is voor Bert van Eijk een grote teleurstelling geworden. Van Gremmen verloor met de vreemde cijfers 16-21 24-22 en 24-22 en tegen Jaggie was hij weinig minder ongelukkig: 28-22 21-18 en 21-18. Ook van Gompelman ver loor hij op matchpoint: 21-18 en 22-20! Heel wat gelukkiger was de eersteklasser Hans van Zwol, die zich waarlijk uitste kend weerde met drie punten. Theo Hart faalde weer volkomen en zodoende verloor Togido, na winst in het dubbelspel, met 6-4. Hotac wachtte vergeefs op het reeds gedegradeerde KLM en zal de winst nu wel cadeau krijgen. De eindstand werd zodoen de: V V G A 22 44 Hotac 22 21 Ned. Lloydt 22 36 Shell 22 16 Victory '55 22 30 Rapidity 22 14 Povac 2 22 29 GTTC 22 12 Togido 22 24 Barna 22 12 Nuf a 22 23 KLM 22 3 De organisatoren van de Olympische Spelen 1964 in Tokio verwachten dat de definitieve data voor de Spelen zijn 14 tot en met 28 juni. Wanneer het organisatie comité het betreffende voorstel van de commissie, die een onderzoek naar de gunstigste periode heeft ingesteld, over neemt, zal het worden voorgelegd aan het I.O.C., dat in juni in Athene een definitie ve beslissing zal nemen. Wandelsport De wandelsportvereniging „Onder Door" houdt ook dit jaar weer de 60 km „Bloem bollen-nachttocht". Het parcours wordt in drie'etappen afgelegd. De eerste (nachte lijke) etappe voert vanuit Haarlem zuid waarts, via De Zilk en Noordwijkerhout naar de uitspanning „De Uiver" bij Sas- senheim, waar de eerste rust zal worden genoten (27 km). Spoedig hierna, bij het eerste ochtendgloren, buigt het parcours om, waarna langs stille wegen de bloeien de bollenstreek van zuid naar noord in zijn geheel wordt doorkruist. Deze tweede etappe gaat via Voorhout en de Keukenhof naar Vogelenzang, al waar in café „Rusthoek" voor de tweede maal wordt gerust (49 km) De laatste 11 km voeren dan door bosrijke lanen via Aerdenhout en Overveen terug naar Haar lem. De „Bloembollen-nachttocht" wordt ge houden op zaterdag 6 en zondag 7 mei onder auspiciën van de NWB. De deelname staat open voor alle heren tussen 18 en 65 jaar. De start heeft plaats op zaterdag 6 mei 1961 te middernacht, vanuit het gebouw „Flora", Pretoriaplein 95 in Haar lem. Boksen De Amerikaan Floyd Patterson zal zijn wereldtitel in het zwaargewicht in sep tember in New York verdedigen, zo heeft de directeur van „Feature Sports", Tom Bolan, bekend gemaakt, waarbij hij als tegenstander noemde de Amerikaan Eddie Machen en de Engelsman Henry Cooper. Beiden hebben reeds eenmaal tegen de ex-wereldkampioen, de Zweed Ingemar Johansson, gestaan. Johansson versloeg beiden door k.o. Machen stond slechts één ronde tegen de Zweed, Cooper vijf ronden. Van veel belang is voor Machen in ver band met een eventueel titelgevecht de wedstrijd, die hij maandag in San Fran cisco bokst tegen zijn landgenoot Mike Dejohn. Bij een nederlaag namelijk valt Machen af als uitdager. Advertentie SIMCA AMSTERDAM - N.V. Smelt 020-947252 SIMCA AMSTERDAM - v. d. Gun's Autobedr. N.V. (Agent) - 020-722622 SIMCA BLOEMENDAAL - A. J. Rotteveel's Autom.bedr. - 02500-57500 SIMCA HEILOO - Alkmaar's Automobielbedrijf C. Rijke - C2200-5364 De volleybalcompetitie De volleybal-wedstrijden, die gister avond in het Krelagehuis in Haarlem wer den gespeeld, hebben geen verrassende resultaten opgeleverd. Bij de heren eerste klassers won HVS 2 zonder te spelen van PSCB, dat blijkbaar geen ploeg bij elkaar kon krijgen. OVRA toonde zich duidelijk sterker dan Gios (15-13 15-6 15-5). De overige eerste-klasse ontmoetingen waren van geen belang meer. Wel belangrijk was de eerste promotie wedstrijd tussen Die Raeckse 9 en Alliance De Lyceum-club, die al een wedstrijd ach ter de rug had, gaf de rood-witten geen schijn van een kans vooral aanvallend waren Spee c.s. uitstekend op dreef en wonnen met 15-7 15-6 en 15-4. De uitslagen waren: Heren: HVS 2- PSCB 3-0, De BlinkertEclecta 3-1, OVRA —Gios 3-0, OVRA 3—De Blinkert 2 3-0, DSSHBC 3 3-0, PSVH—Alliance 0-3, Gios 3—Die Raeckse 2 2-2, VVCL—OSS 2 0-3, FES—OSS 2 3-1, Die Raeckse 3—Alliance 0-3. Dames: VeloxHVS 3-1, EclectaVes- mia 0-3, OVRAOnze Gezellen 3-1, Die Raeckse 3—HBC 3 3-0, JBS—OSS 3-0, De Blinkert 2Vesmia 3 3-0, DSS 2Alliance 0-3. De ex-wereldkampioen boksen zwaargewicht, de Zweed Ingemar Johansson, heeft nog geen bestuit kunnen nemen of hij zich uit de bokssport zal terug trekken of dat hij in een revanche-wedstrijd de titel zal trachten de heroveren. Dit heeft Johansson woensdag in een interview aan een verslaggever van het avondblad „Verdens Gang" uit Oslo verklaard. Johansson voegde er aan toe, dat zij die hem de raad gaven er mee op te houden, het waarschijnlijk wel bij het rechte eind hadden. Maar Ingo vindt zelf dat hij op het ogenblik nog in topvorm is en hij kan daarom niet besluiten zich terug te trekken. „Ik verlang meer dan ooit tevoren om te boksen. Nu, op 28-jarige leeftijd, ben ik uitstekend in vorm. Mijn vorm is misschien beter dan deze ooit is ge weest en daarom zou het mij buitengewoon zwaar vallen er juist nu mee te stoppen", aldus de Zweed. - Johansson verklaarde dat, als hij definitief zou besluiten door te gaan met de bokssport, hij bereid is te allen tijde tegen Sonny Liston, die als eerste op de lijst van uitdagers staat, in de ring te verschijnen. Dit zou echter in die stad zijn, waar Johansson de hoogste beurs zou worden geboden. Op de eerste dag van het Clare Bene dict schaaktoernooi, dat woensdag in Neu- hausen is begonnen, heeft Nederland met 2VaIV2 gewonnen van Italië. De gedetailleerde uitslagen waren: BouwmeesterCappello 10, Roessel Paoli remise, BarendregtNorcia 10, LangewegGiustilisi 01. Enkele deelnemers aan het damkam pioenschap van Nederland. Aan het dambord rechts ir. Van Dijk, met te genover hem Beeke. De toekijkers zijn v.l.n.r. Gordijn, De Jong en Bom. Het Limburgse elftal, dat woensdag 12 april in Geleen zijn jaarlijkse ontmoe ting om de „Coupe Coenegracht" tegen het team van Belgisch Limburg speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Swinkels (VVV). Achter: Brüll (Rapid) en Pieneman (For- tuna). Midden: Notermans (Fortuna),* Smeets (Rapid) en Erkens (VVV). Voor: Heynen (VVV), Lens (Rapid), Wil kes (Fortuna), Theeuwen (VVV) en Gös- gens (Rapid). PAARDESPORT. De 22-jarige Ameri kaanse jockey Roy Gilbert is tijdens een ren op de baan Aqueduct nabij New York verongelukt als gevolg van een val van zijn paard, Plenty Papaya, waarbij hij een schedelbasisfractuur opliep. De uitslagen van de partijen van de acht ste ronde van het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland, die woensdag in Apeldoorn zijn gespeeld, luidden: Kin negenBergsma 11, GordijnDukel 20, Van DijkBeeke 11, Anderson Ansems 20, BomDe Jong 02, Wiggers Bandstra 0—2, KooymansVan Leeuwen 1—1. De uitslagen van de negende ronde waren: Van LeeuwenKinnegen 02, Bandstra—Kooymans 2—0, AnsemsBom 02, BeekeAnderson 11, DukelVan Dijk 20, BergsmaGordijn 11. De partij De JongWiggers voor de ne gende ronde is geëindigd in remise. De stand luidt nu: 1. Gordijn 13 punten, 2./3. De Jong en Van Dijk, beiden 12 punten. 4./5. Bom en Bergsma, beiden 11 punten. 6 t/m 10. Bandstra, Beeke, Dukel, Kinne gen en Van Leeuwen, allen 9 punten. 11./ 12./13. Anderson, Ansems en Wiggers, allen 6 punten. 14. Kooymans, 4 punten. Op de gistermiddag in Carlton in Am sterdam gehouden openbare vergadering van de thans 90 jaar bestaande vereni ging van leraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland, heeft de voorzitter, de heer J. M. J. Korpers' hoek, een overzicht gegeven van de ont wikkeling der lichamelijke opvoeding in ons land in de jaren na 1920, toen de lichamelijke oefening als verplicht vak voor alle scholen werd opgenomen. Wij geloven, zei de heer Korpershoek, dat het pedagogisch klimaat voor de li chamelijke oefening verbeterd is. Hiervoor zijn verscheidene oorzaken aan te wijzen De mens wordt steeds meer gezien als psychosomatische eenheid. Het is de gehe le mens die gevormd moet worden: niet alleen zijn verstand, zijn gevoel, zijn ge weten, zijn plichtsbesef. Hoe men het lichaam ook ziet als instrument of in nauwere relatiewaarde in een onscheidbare verwevenheid en een heid met het zijn en het wezen van „de mens" het moet zich kunnen ontplooien en het moet hiertoe zijn ontwikkelings prikkels krijgen. Waar school- en arbeids leven in onze dagen de motorische activi teiten hebben teruggedrongen en het zwaarste accent leggen op cerebrale en zintuigelijke functies, ontstaat een func tie-prikkeltekort voor het musculaire ap paraat en voor de organen die voor de vitale kracht en voor de ontwikkeling van het geheel van het allergrootste belang zijn: spijsvertering, ademhaling, bloeds omloop en een deel der interne secretie, o.a. van de bijnierschorsfuncties. Spreker hoopte dat het aantal lesuren l.o. tenminste van twee op drie zal ko men, zoals het op de middelbare scholen en de kweekscholen reeds het geval is, althans voor de eerste drie leerjaren. Hij gaf vervolgens een overzicht van de resultaten, die door uitbreiding der lesuren voor lichamelijke oefening zijn bereikt in Frankrijk. De wens van minister Cals en zijn staatssecretarissen, tot uitdrukking ge bracht in de „nota betreffende lichamelij ke vorming en sport" steunt op zeer goe de gronden. Moge de gewenste vooruit gang in dit opzicht bereikt worden, aldus de heer Korpershoek. In de school De formele en methodische betekenis van de lichamelijke opvoeding is een van de middelen tot persoonlijkheidsvorming op de school. Aangezien velen de school niet langer als „leerinstituut" beschouwen, dient de lichamelijke opvoeding zich bij deze vernieuwing aan te passen. Het gaat niet alleen om kunstjes leren, maar om ordening van de bewegingsvormen. Dit betoogde de Haagse inspecteur voor de lichamelijke opvoeding, dr. K. Rijsdorp, die verder in zijn inleiding over „lichame lijke opvoeding in de school' 'veel aan dacht wijdde aan de nieuwe vormen van lichamelijke opvoeding, die naar zijn me ning de integratie van het menselijke le venspatroon kunnen dienen. Schaken Doordat wereldkampioen Tal nog steeds ziek is, is de negende partij van de twee kamp om het wereldkampioenschap scha ken tussen Tal en Botwinnik wederom uitgesteld. Deze partij was al van maandag verschoven naar woensdag. Tal is aan de beterende hand, aldus werd door Tals behandelend geneesheer meege deeld. Tal mag overigens nog slechts een maal om uitstel vragen. Na deze derde maal zal Tal de partijen volgens het sche ma op de vastgestelde data moeten spelen, of anders zal hij de titel automatisch moe ten afstaan aan zijn uitdager Botwinnik. Volgens de verklaring van de medici, zal Tal, die in een suite in het hotel „Mos- kova" in bed ligt, de uitgestelde negende partij vrijdag wel kunnen spelen. Met de kampioenschappen van Schaak mat (1 A) en Bergen (3B) en de promotie van Kijk Uit 2 naar de eerste klasse, zijn in de competitie van de Noordhollandse Schaakbond bijna alle beslissingen geval len. Er resten nog slechts enkele beslis- sings- en promotiewedstrijden. In de overgangsklasse namen Pat Mat (Beverwijk) en Zaandam 2 achter de bor den plaats in een poging elkaar de onder ste plaats toe te schuiven. Aan het eind van de competitie waren deze clubs gelijk op de laatste plaats geëindigd, waardoor een beslissingswedstrijd noodzakelijk werd. Het duel werd bij de stand 4-3 ten gunste van Pat Mat verdaagd. De kans dat de Beverwijkers tot een gelijkspel zullen komen, lijkt wel aanwezig, hetgeen voor hen reeds voldoende zal zijn. om zich te handhaven. In dé eerste klasse weet de schaakclub Halfweg nu eindelijk wie het als tegen stander zal ontmoeten in de promotiewed strijden om een plaats in de overgangs klasse. Schaakmat slaagde er namelijk in Schaaklust met miniem verschil de baas te blijven. De Andijkers hebben besloten niet in beroep te gaan tegen deze uitslag. Binnenkort zal Halfweg dan ook aan de slag kunnen. De promotiecompetitie der tweede klasse kampioenen om een plaats in de eerste klasse heeft reeds één beslissing gebracht. De reserves van Kijk Uit kregen hun ter arbitrage voorgelegde partij uit de ontmoeting AalsmeerKijk Uit 2 overeen komstig hun wens remise. Daarmee kwam de eindstand op 4'/25Vi in hun voordeel. In Heiloo versloegen de IJmuidenaren ver volgens Oppositie met ruim verschil. Met de maximale winst uit drie wedstrijden is de promotie een feit geworden. Aalsmeer dat ook door Zaanstreek-Noord werd ver slagen, is uitgeschakeld. De strijd om de tweede beschikbare plaats is nu een aan gelegenheid tussen Oppositie en Zaan streek-Noord. Bij de derdeklassers werd een dreigend verlengstuk van de competitie afgewend nu Bergen er in slaagde met het kleinst mogelijke verschil Oppositie 2 te verslaan en daarmee juist een punt voor te blijven op enkele concurrenten. De uitslagen zijn: Overgangsklasse: Zaandam 2Pat Mat 3-4 voorlopig; eerste klasse: Schaaklust Schaakmat 4l/25'/2 (Schaakmat kam pioen); Pat Mat 2Edam 5'/2iVz (Edam degradeert); promotiecompetitie om 2 plaatsen in de eerste klasse: Zaanstreek NoordAalsmeer 7-3; AalsmeerKijk Uit 2 4'/25y2; OppositieKijk Uit 2 3V26V2 (Kijk Uit 2 promoveert); derde klasse, afd. A: DOSCaïssa 3 nog niet gespeeld; afd. B: BergenOppositie 5'/24Vs (Bergen kampioen); afd. C: Zaandam 4Santpoort 3 6V23'/2. De eindstanden in de NHSB-competitie luiden als volgt: Overgangski.: Eerste klasse: WV 10 Afd. A: Afd. B: KijkUit 7 Schaakmat 6-11 Halfweg 10 VHS 2 6 Schaaklust 69 Santpoort8 Rolland 6 MSC 5—4 Heemstede2.. 5 Heemstede 5 Weenink 54 Bloemendaal 4 Pat Mat 4 Pat Mat 2 6^1 VVV 2 2 Zaandam 2 4 Edam 62 VHS 3 1 Tweede klasse: Afd. A: Afd. B: Afd. C: Zaanstr. N. 10 Oppositie 9 Kijk Uit 2 9 KTV8 Castricum 8 HWP 8 Caissa 4 Purmerend.. 6 Santpoort 2 5 VVV 3 3 Saende 5 Bloemendaal 2 4 De Pion 3 Caïssa 2 2 De Torens 4 Purmerend 2 2 Zaandam 3..0 VHS 4 0 Tweede klasse: Derde klasse: Afd. D: Afd A: Afd B: Aalsmeer.... 9 Wiering.meer 8 Bergen 8 Zandvoort 7 KTV 2 6 MSC 2 7 KSC 6 Schaaklust 2 5 Pat Mat 3 7 De Uil 4 Schaakmat 2 5 Oppositie 2 5 Het Oosten 2 3 DOS 3 Schoorl 3 Rolland 2 1 Caissa 3 3 Assendelft 0 Derde klasseo Vierde klasse: Afd. C: Afd. D: Afd. A: Witte Paard 10 Hoofddorp 8 DEZ 6—9 Castricum 2 5 Halfweg 2 7 Magnus 6—7 Kijk Uit 3 4 Aalsmeer 2 7 Aardswoud 56 Santpoort 3.. 4 Zandvoort 2 5 KTV 3 5—4 Bloemendl. 3 4 HWP 2 3 Wier.mr. 2 54 Zaandam 4 3 't Oosten 3 0 VVV 4 5—0 Vierde klasse (vervolg) Afd. B: Afd. C: Afd. D: Westzaan 10 Driehuis ..14 Heemstede 3 12 Weenink 2.. 10 Kijk Uit4 ..10 'tOosten 4 ..10 Witte Paard 2 9 Lasker8 Rolland 3 ....6 Saende2 7 Weenink 3 7 Aalsmeer 3 6 De Pion 2 4 Castricum 3 6 HWP 3 5 Purmerend 3 2 SSCH 6 Oude Slot 3 Schoorl 2 0 KSC 2 ..3 Halfweg 3 0 Assendelft 2 2

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19