Bladtin op de frontpijpen van het Christiaan Müllerorgel Operette-avonden van het N.O.G. UITGAAN IN HAARLEM Taldispett Abraham van der Vies I Werkgroep voor uitwerking van plan ten grave gedragen der Y.P.R.O. voor nationale omroep -| Archeologische expeditie naar gebied bij Aboe Simbel Legpenning voor deelnemers improvisatieconcours Onderhoud met prof. Klasens premj£re „SaltO mortale" radio televisie - 'NDlGïNGEN FN Sita etcetera iS» bemors rSSSSSSUÖS.®S Radioreportages van het proces Eichmann 7 elevisieprogramma Beeldschermer Belg Cammermans krijgt platenbon voor flonkerend debuut in Nederland FILM EN FILMWERELD MUZIEK Jos. de Klerk AMATEURTONEEL DIVERSEN De radio geeft zondag De radio geeft maandag TENTOONSTELLINGEN Aan Abraham van der Vies, nog slechts korte tijd directeur van „Rotterdams To- De V.P.R.O. heeft een derde publikatie jdoen verschijnen in verband met het in neel is gisteren namens de regeri ge ,95g door deze omroep gelanceerde plan het gemeentebestuur, kunstinstellingen en voor een nat,ionale omroep, belichaamd in leden van zijn toneelgezelschap de laatste Schets voor een nationaal omroepplan". bewezen. Zijn stoffelijk overschot In deze derde publikatie „Hoe nu verder?" stond opgebaard in de hal van de Rotter damse schouwburg, die tot chapelle arden- te was ingericht. Vier jonge acteurs had den er de dodenwacht betrokken, Hans Croiset, Wim Nijholt, Han Pauwels en Rob van der Linden. Onder de aanwezigen be vonden zich burgemeester en mevrouw Van Walsum. wordt een overzicht gegeven van de reac ties, die op het V.P.R.O.-plan zijn versche nen en de opmerkingen hierop die weer van de zijde van de V.P.R.O. kunnen wor den gemaakt. ,Hoe nu verder?" kondigt voorts aan de totstandkoming van een breed samenge stelde werkgroep, die het vraagstuk van een nationale oplossing van het omroep- naar-Franssen, Bilthoven; mevr. H. van Someren-Downer, Amsterdam; dr. E. D. Spelberg, Hilversum; mr. dr. W. Verkade, Arnhem; mej. dr. A. de Waal, Utrecht; mr. G. E. van Walsum, Rotterdam; prof. dr. J. A. M. Weterman, Utrecht. Aan de leden van deze werkgroep is gevraagd het V.P.R.O.-plan voor een na tionale omroep als uitgangspunt te kiezen, zonder dat verondersteld wordt, dat elk lid van de werkgroep zich bij voorbaat achter dit plan zou stellen. De werkgroep wordt door de V.P.R.O. in het leven ge roepen, maar hij heeft na zijn oprichting imol Advertentie probleem nader zal bestuderen De volgende personen hebben zich be- Zes sprekers voerden het woord. Als I reid verklaard om in deze werkgroep zit- vertegenwoordiger van de staatssecretaris ting te nemen: prof. dr. P. J Bouman, voor Onderwijs, Kunsten en Wetenschap- 1 Groningen; ir. Z. T. Fetter, Wassenaar; de I pen, sprak dr. J. Hulsker, die de over- heer F. J. Goedhart, Amsterdam; prof. dr. ledene, namens de regering dank zegde j de Graaf. De Bilt; de heer L. Hanekroot, voor wat hij voor het openbare kunstleven £>en Haag; prof. dr. Ph. J Idenburg, Den had gedaan. Ook de wethouder voor Haag; de heer J. Kassies, Amsterdam; dr. Kunstzaken van de gemeente Rotterdam, j a. de Koning, Utrecht; ds. F. H. Lands- mej. mr. J. Zeelenberg, memoreerde met man Den Haag; ds. J. A. van Nieuwen- dankbaarheid de liefde van de heer Van huyzen, Hilversum; prof. dr. G. C. van der Vies voor de kunst in het algemeen en I Niftrik, Amsterdam; dr. E. Nordlohne, vooral voor zijn boeken. Verder werden Amsterdam; mr. dr. J. Ozinga, Luntëren; nog woorden van afscheid gesproken door I mr dr a. A. van Ahijn, Den Haag; prof. dr. W. Th. L. van Geldrop. namens het I mr' dr' M Rooij, Heemstede; ds. L H. Rui- bestuur van de Stichting Rotterdams To- tenberg, Den Haag; mevr. J. F. Schouwe- I neel, drs. W. Hofmann uit naam van de Rotterdamse Kunststichting en de heer J Honig namens de Nederlandse Opera. De mede-directeur van „Rotterdams To- I neel" Ton Lutz, sprak woorden van dank voor wat Van der Vies tijdens de acht maanden van zijn directeurschap voor hem had betekend. Hij was, getuigde hij, voor mij als een vader. Ik ben van hem I gaan houden. Tot slot werd een deel van de ouverture I I van de opera „Don Giovanni" gespeeld, muziek die de bijzondere voorliefde van de heer Van der Vies had genoten, 's Mid dags werd in Oosterbeek het stoffelijk I overschot in het familiegraf bijgezet. Er I waren kransen van het gemeentebestuur Rotterdam, van alle toneelgezel- schappen, van directid? van grote schouw burgen in den lande, van het Hol-1 land Festival en van het Scapino Ballet, waarvan de heer Van der Vies de oprich- ter is geweest. Op alle frontpijpen van het Christiaan zullen ook worden uitgereikt aan de win Müllerorgel, dat op 3 juli voor het eerst na naars van de reeds gehouden improvisatie de grote restauratie zal worden bespeeld, wedstrijden, komt op het ogenblik een laagje van 1/10 millimeter bladtin. De oude aluminiumverf bood nog maar een schrale aanblik, temeer daar deze door de walm van gaslicht zwart geworden was. De foto toont het precisie werk, dat weldra voltooid zal zijn. Hiernaast een afbeelding van het voor lopig ontwerp, door de Haarlemse beeld houwer Theo Mulder vervaardigd, van de legpenning, welke bestemd is voor de deel nemers aan de improvisatiewedstrijd van het Internationaal Orgelconcours. De com missie van het concours heeft B. en W. van Haarlem verzocht behalve de gebruikelijke oorkonde aan de deelnemers ook de leg penning uit te reiken. B. en W. kunnen zich verenigen met het ontwerp en stellen de raad voor om een krediet van f 1605 beschikbaar te stellen voor het reprodu ceren van de legpenning. De voorzijde van de penning toont Saul en David. Het randschrift, uit Koningen XVI23, Dezer dagen heeft het A.N.P. een on- I derhoud gehad met prof. dr. A. Klasens, hoogleraar in de egyptologie aan de Rijks universiteit te Leiden en directeur van het Rijksmuseum van Oudheden aldaar over de studiereis, die hij van ongeveer half januari tot 1 april in Egypte heeft ge maakt. Voor deze reis had de Nederland se Organisatie voor Zuiver-W etenschappe- I lijk Onderzoek de hoogleraar een subsidie toegekend. Donderdagavond 20 april zal de toneel groep „Comedie 1960" in de Amsterdam se Kleine Komedie voor de eerste maal Dimitri Frenkel Franks comedie „Salto mortale" opvoeren. Na deze première volgt een serie voorstellingen in hetzelfde theater tot 7 mei a.s. I WW» N ïvU" «-••vy Nadat Siebe van der Zee, zoals wij reeds meldden, woensdagavond in het sportpa- norama de Vara ervan beschuldigd had de V.P.R.O. als zodanig noch met even- hebben gelaterl) heeft Arie Kley_ tuele activiteiten, die de V.P.R.O. zen ler w gisteravond in een extra-uitzending zake van het omroepvraagstuk nog zou van ^Achter het nieuws" op de kalme en kunnen ondernemen. overtuigende wijze die wij van hem ge- Ir. Z. T. Fetter, oud-directeur-generaal wend de AVRQ terecht gewezen. van de arbeid en oud-voorzitter van ae R. betoogde dat de medische commis- Ned. centr. org. voor toegepast natuur- van de sportfederatie de zaak maar wetenschappelijk onderzoek (T.N.O.) werd verder uit m0et zoeken, maar dat zijn eer- bereid gevonden het voorzitterschap van g^e u^zencjing, aan deze kwestie gewijd, bepaald geen slag in de lucht was geweest, ten bewijze waarvan hij een tweetal do cumenten toonde die althans bij de leek een gevoel van twijfel deden opkomen over de zuivere gang van zaken bij het zwem men in Rome. In „Achter het scherm", een nieuwe de werkgroep op zich te nemen. K.R.O.-verslaggever Ben Brans is dezer dagen naar Israël vertrokken om namens I ^nek die in de toekomst Karin Kraay- de samenwerkende omroeporganisaties re- kamp zaj doen terugkeren in de huiska- portages te maken van de eerste fase van merj presenteerde Piet te Nuyl een aantal het proces Eichmann, dat maandag 10 njeuwtjes over komende televisieprogram- april a.s. te Jeruzalem begint. De repor- I ma's van de Vara. Het kan een alleszins tages worden uitgezonden in de actuali- waardeerbaar rubriekje worden, vooral teiten-rubrieken van de omroeporganisa ties op de volgende data en uren wanneer de verfilmde voorproefjes tech nisch van wat betere kwaliteit worden. 9 april 22.45—23 uur AVRO.voorbeschou- Henk de By, die bijna alle onderdelen van wing; 10 april 19.30—19.50 uur NCRV; 11 I „Spiegel der kunsten" inleidde en aan el- april 191019.25 uur KRO; 12 april 21.45 I kaar praatte, toonde in diverse gesprek- —21.50 uur VARA; 13 april 19.30—19.50 uur jes dat hij een goede neus heeft voor de NCRV; 14 april 19-1019-25 uur KRO; 16 rake vraag die een persoonlijk antwoord april 22.45—23 uur AVRO; 17 april 21.15— uitiokt en daarom het meeste boeien zal. 21 30 uur VARA; 18 april 19.1019.25 uur Qp die wijze gaan de gesprekjes in deze KRO- 19 april 19.25—19.30 uur VARA; 20 voortreffelijk actuele kunstrubriek telkens april 22.45—23 uur AVRO; 21 april 19.30— snel op hun doel af en onthullen veel in weinig tijd. De Amerikaanse filmserie „Vrije nieuws garing" beschikt kennelijk over een virtuo ze tekstschrijver die uit het gegeven sche ma: een wat ongewoon nieuwsbureau en J zijn praktijken, meer variaties weet te KRO: 17.10 Veilig verkeer. 17.10—17 40 Voor de Dersen dan men voor mogelijk had gehou- nrterer, NTS: 20.00 Joum en weeroverz. KRO: 19.50 uur NCRV. VOOR ZATERDAG kinderen. NTS: 20.00 Joum. en weeroverz 20.20 Brandpunt. 21.00 Gevar. progr 22.00 Hitch cock-film. VOOR ZONDAG den. De dialogen zijn daarbij flitsend en puntig. Op zijn welbespraakte, ontspannen manier behandelde het forum „Welbe- NTS- 16.30—18.00 Rep. Nede.rl kampioenschap I schouwd het probleem V f jp tafeltennis te Rotterdam. AVRO: 20 00 Televizier. vrouw met kinderen en de vraag OI ae 20.15 Kunstgrepen, progr over beeldende kunst. welvaart in ons land op de juiste Wijze 20.45 Spelshow. NTS: 22.00—22.30 Sportact. verdeeld wordt en kan worden. De voor zitter Van Cammelbeek leidt de discussie J doorgaans goed en met humor; toch moet NTS: 20.00 Journ en weeroverz. VARA: 20.20 j,. forum er voor oppassen niet te lang Achter het nieuws. 20.30 Politiefilm. 20.55 Film- worden en ook als de meningen venster. 21.20 Bmg Crosby-show. van sloi te wuiucii ci botsen niet zo zeer door elkaar te gaan VOOR MAANDAG roepen, dat „horen en zien wer vergaat. de toeschou- luidt: „Et refocilabatur Saul et levius habeat" (het harpspel „verkwikte Saul en het werd beter met hem"). De penningen Advertentie Het „Nieuw Operette Gezelschap" (NOG) vertoonde donderdag en vrijdag in de Haarlemse Stadsschouwburg de operette Marietta Warden-Walter Kollo, gespecialiseerd in I een genre, waarbij het kan voorkomen, dat i je uU MMM neiging lieb, roetend kStASt Hij is een nieuwe ster aan Neerlands' artiesten-firmament, deze donkere vlammende Belg Paul Cammermans. Maar hij schittert! En dus verdient hij de Pluim-Platenbonvoor zijn liedjes op de TV, zijn filmrol in Het Mes en zijn vitale creatie in De Getatoueerde Roos. Aan bon-schenker Willem O. Duys vertelde hij het volgende; OVER PLATEN: 'Heb er niet zo mirakel veel, maar wat ik heb is goed. Amerikaanse musicals vooral, vermits ik vele songs daaruit ook zelf zing. Jazz? Awel, ik spits mijn oren bij Mulligan en Davis OVER LUISTEREN: 'Luisteren doe ik graag, zeer graag zelfs. Muziek is immers iets wat je niet kunt missen in het leven. Wanneer ik een nieuwe rol instudeer draai ik zachte muziek op de achtergrond, als decor. Dat verwekt meer stemming, weet ge!' OVER PLATENBON: 'Goeie stunt! Moesten we in België eigenlijk ook hebben. Geeft gelijk 'n gevoel van prosperiteit... zo'n bon waarmee je een schoon stuk muziek kan gaan kiezen. Zal er seffens een goed gebruik van maken. Merci!' Aan het elfde internationale filmfesti val te Berlijn dat gehouden zal worden van 23 juni tot 4 juli a.s. zal Nederland deel nemen met de speelfilm „Makkers staakt uw wild geraas" van Fons Rademakers en de korte film „De lage landen" van George. Sluizer. In dit gesprek vertelde prof. Klasens dat zijn reis een oriënteringsreis een dubbel doel had. De eerste doelstel- I ling was om bij de Londense hoogleraar prof. W. B Emery ervaring op te doen in de Nubische archeologie en de plaat selijke omstandigheden te leren kennen. De tweede doelstelling, die nauw met de I eerste samenhing, was een terrein in Nu- bië te zoeken, waar een Nederlandse ar cheologische expeditie het volgende win terseizoen met subsidie van de Nederland se Organisatie voor Zuiver-Wetenschappe- I lijk Onderzoek, opgravingen zou kunnen beginnen. Sprekende over de eerste doelstelling I van de firma Bodansky-Hart I van ziin reis> zei Prof- ,Kla®e"s I 1 het overgrote deel van zijn tijd had be steed aan het deelnemen aan prof. Erne- I gelegen tegenover Wadi-Halfa, in het noor- den van de Soedan, ontgraaft de Londense I hoogleraar een vesting uit het midden-rijk. met de hand te wuiven, iedere keer wan neer je een nieuwe „oude muzikale kennis" tegenkomt. Een lepel van deze en een I veer 2000 voor christus. sausje van die, en verder een ruim gebruik Wat de tweede doeistelling betreft, vanlvm e# klaar is Kollo^Hetpubliek Klasens er in gesiaagd om niet ver I hoort immers het liefst wat het kan raden P dg berQemde tempel van Aboe Sim- °J. wat hel ™eds wef- Eigenlijk nog han- drca m kilometer ten zuiden van dig van Kollo om daar rekening mee te Agsoean op Egyptisch territoir, een opgra- houden. vjngsterrein te vinden. Voor een opgraving aldaar is thans een concessie bij de Egyp- Met dat al zal het gebrek aan muzikal tische autoriteiten aangevraagd. De opgra ving zal geschieden vanwege het museum van Oudheden te Leiden. Rijks oorspronkelijkheid de hoofdzakelijke reden niet zijn, waarom deze operette betrekke lijk weinig gegeven wordt. De reden hier voor lijkt mij eer de lang niet eenvoudige eisen die het werk aan de scenische mon tering stelt. En het dient gezegd, dat het NOG als zodanig een prestatie geleverd heeft die respect afdwingt. De decors, ontworpen door de balletleider Jan van Hemert getuigden van ruime fantasie en TONEEL aanpassing. De aankleding was doorgaans bijzonder fris en kleurig alleen die figu rerende soos-gasten vielen wat uit de toon en deelden in het algemeen gebrek van het koor, zich moeilijk te kunnen losmaken van het compacte geheel. Overigens bereikte regisseur Jan de Veer menig gelukkig detail van samenspel, vooral met de geroutineerde krachten van het gezelschap: Leni Cramer, Tini Kok, Herman Woerda, Ton Vreeswijk en, niet te vergeten, Jan de Veer zelf. Theo Jansma deed moeite om een charmeur uit te beel den. Tini Kok was een allercharmantst Romeins appelsienenvrouwtje, dat zich ook vocaal vist te meten met de vlotte actrice Leni Cramer, wier sopraan een bijzondere bekoring heeft. Herman Woerde en Ton Vreeswijk bleken zowel zingend als pra tend en acterend hun rol te beheersen. Er was een ruime taak toebedeeld aan het ballet onder leiding van Jan van He mert. Het begon al direct met een show nummer, vertoond tijdens de ouverture. Geestige dansduetjes als opening van de overige aktes, alsmede een effectrijk groot ballet aan het slot van II werkten niet weinig mee om het geheel op te fleuren en lichtvoetig te maken. De muzikale leiding was bij Matthijs de Vos in veilige handen. Het Haarlems Operette-Orkest manifesteerde zijn vlot BALLET aanpassingsvermogen. Bovendien gaf het zangpersoneel weinig aanleiding tot on effenheden. Tot het einde toe domineerde de tendens van de „make-up", namelijk met een apo theose op een dakterras in de buurt van het Forum Romanum. 't Was net echt; al leen de mimosa-geur ontbrak om de illusie volkomen te maken, mitsgaders ook een deun, die onder de pijnbomen van de Villa I Dinsdag 11 april. Concertgebouw, 20.15 uur. De Britse commerciële televisiemaat schappij ATV heeft nabij Londen een nieuwe studio in gebruik genomen. Het complex heeft rond veertig miljoen gulden gekost. Op de bijgaande foto zien we een van de opnamenruimtes: een waar woud van schijnwerpers hangt aan de zoldering. Zaterdag 8 april. Stadsschouwburg, 20 uur. Toneelgroep „Ensemble" speelt „Valstrik voor een man alleen" van Robert Tho mas, onder regie van Jan Retèl. Mede werking verlenen onder anderen Andrea Domburg, Bep Dekker, Ton van Duin hoven, Frans 't Hoen, Wim van den Heu vel en Guus Verstraete. Zondag 9 april. Stadsschouwburg, 20 uur. Toneelgroep „Ensemble" speelt „Mijn heer Die en Die" van Gabrièl Aroüt, on der regie van Luc Lutz. Medewerking verlenen onder anderen Sigrid Koetse, Loudi Nijhoff, Jan Retèl, Jan van Ees, Chris Baay en Lucas Wensing. Maandag 10 april. Stadsschouwburg, 20 uur. Revue „Rikketik" met medewer king van Berry Kievits en Gerard Wal den. (Onder auspiciën van toneelvereni ging „Nieuw Leven"). Dinsdag 11 april. Stadsschouwburg. 20 uur. De Nederlandse Comedie speelt „Cy- prienne" van Victorien Sardou, onder regie van Ko van Dijk. Medewerking verlenen onder anderen Mary Dressel- huys, Joan Remmelts, Allard van der Scheer, Will van Seist en Mies Versteeg. Woensdag 12 april. Stadsschouwburg, 20 uur. Het Amsterdamse Ballet danst onder meer Lac des Cygnes, Orphée, Raymonda (pas de deux), Nocturne en De Kruik. Medici niet zou misstaan Maar dan zou het geen Kollo meer geweest zijn! Het N.Ph.O. geeft het negende concert in de serie D, onder leiding van Henri Arends. Solistische medewerking ver leent Jennifer Vyvyan. Op het pro gramma staan werken van Bach, Mozart en Mahler. Donderdag 13 april. Concertgebouw, 20 uur. Improvisatieconcert door de stadsorganisten Albert de Klerk en Piet Kee. Donderdag 13 april. Stadsschouwburg, 19.45 uur. De letterlievende vereniging J. J. Cremer geeft een opvoering van „De familie Kegge" in een bewerking van Henk Bakker. Zaterdag 8 april. Mendelcollege, 19.30 uur. Opvoering van de kinderoperette „Jan in Dromenland" door de ballet- en ope retteclubs „Te Zaanen". (Haarlems Speeltuin Verbond). Zondag 9 april. Concertgebouw, 14.30 uur. Demonstratie door de gymnastiekvereni ging „Concordia". Zondag 9 april. Concertgebouw, 20 uur. Openbare dansavond. Maandag 10 april. Gebouw der Vrijzinnig Hervormden, 20 uur. Lezing door dr. A. Melchior. (Vereniging Weten en Werken). Dinsdag 11 april. Krelagehuis, 20 uur. De heer P. M. Heilig spreekt over „Eigen schappen en toepassingsmogelijkheden van inheemse en tropische houtsoorten". (Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde). Woensdag 12 april. Bovenzaal Concertge bouw, 20 uur. Voorlichtingsavond van het Gewestelijk Arbeidsbureau. Donderdag 13 april. Aula van de voor malige h.b.s. a aan de Raaks, 20 uur. Bijeenkomst van de Haarlemse Disco- Club. Iedere zaterdag in het sportgebouw aan de Kleverlaan: Jongerensociëteit Haar lem. HILVERSUM I. 402 m 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 11.45 VPRO. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws en postduivenber. 8.18 Ge varieerd progr. 0.45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO 10.00 Voor de jeugd. IKOR: 10.30 Kerkd. in de Doopsgez. kerk te Zaandam. 11.30 Vragen- beantw. VPRO: 11.45 Ber. uit de kerken. AVRO: 12.00 Gevar. muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Orgel en piano. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand m de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20^ Yvon ne..! 14.00 Boek bespr. 14.20 Omr.ork. en sol. 15.45 Toneelbeschouwing. 16.00 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Gesprekken met luis teraars 17.15 Moderne theologen-vergadering, le zing. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitsl. en sportjourn. 18.30 Amus.muz. 18.55 Journalistenforum. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Uitslag prijsvraag. 21.00 Populaire liedjes. 21.30 Gram. 21.55 Nieuwe Franse gram. 22 30 Nieuws en meded. 22.45 Act. 23.00 Zang en piano. 23.15 Sportuitsl. 23.20 New York calling. 23.25 Dansmuziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m 8 00 NCRV. 8.30 IKOR. 9.30 KRO. 17.00 Convent van Kerken. 18.30 NCRV. 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverz. 8.15 Gram. IKOR: 8.30 Voor de jeugd. 9.30 Herv. kerkdienst. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Gram. 9.50 Inl. Hoogmis. lO.OOHoogmis. 11.30 Clavecimbelrecital. 11.55 Ka - mermuz. 12.15 Buitenl. comm. 12.25 Gram. 12.40 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 De Wadders, hoorspel. 13.30 Strijkork. 13.50 Boekbespr. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Kamermuz. 15.10 De Vliegende Hollander, praatje. 15.20 Gram. 15.30 Muzikale lezing. 16.00 Sport. 16.30 Eenheid van Oost en West, lezing. Convent van Kerken: 17.00 Geref. kerkdienst. NCRV: 18.30 Gram. 18.55 Evangelische verant woordelijkheid voor kerk en wereld, rep. 19.05 Samenzang. 19.30 Zondagavondlezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Cabaret. 20.30 Cabaret. 20.30 Act. of gram. 20.35 Promenade-ork., koor en sol. 21.30 En zij herkenden Hem, hoorspel. 21.55 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondcollege. 23.00 Avondgebed. 23.15 Symf.orkest. 23.55—24.00 Nieuws BI.OEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/s. 9.30 ds. G. Toornvliet. 11.00 ds. G. Toornvliet (uitzend, van de dienst voor belangstellenden d.d. 2 april om 19.30 uur). 14.45 Kinderdienst. 15.30 ds. G. Toornvliet. BRUSSEL. 245 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Gram. 12.15 Amus.ork. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amus.ork. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Gram. 15.30 Sportprogr. 17.00 Sport en nieuws. 17.10 Gram. 17.45 Sport uitsl. 17.50 Gram. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.45 Negro-spi- rituals. 23.00 Nieuws. 23.05 Gram. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding 10.00 Gram. 11.00 Radio-filharm.ork. 11.45 Voordr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor ons plat teland. 12.43 Zang en piano. 13.00 Nieuws, meded. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge opend van 1017 uur: zondagen 1316 uur. Galerie Uittenhout, Kleine Houtstraat 41. Tot 10 april tentoonstelling van teke ningen en schilderijen van Hermannus van Tongeren. Dagelijks geopend van 10.30—17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse I en beursber. "l3.30 Prómenade-ork. 14.00 Sopr. en school van de 16de eeuw tot op heden T" J~~ 1 In april dagelijks geopend van 1017 uur, des zondags van 1317 uur. Tot 23 mei dagelijks van 20.3022.30 uur avondopenstelling. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy Kleine Houtweg 103: Op donderdagen ge opend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Op zondagen van 14-17 uur. Teylersmuseum, Spaarne 16. Tentoonstel ling uit eigen bezit. Schilderijen 19de en 20ste eeuw Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen, his- torisch-natuurkundige instrumenten, 31- toons Fokker-orgel. Dagelijks geopend (behalve op maandag) van 11-15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13- 15 uur. Cruquiusmuseum, aan de weg naar Hoofd piano. 14.30 Gram. 14.45 In den beginne.., lezing (III). 15.05 Gram. 16.25 Gram. 17.00 Voor de pad vinders. 17.15 Gram. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nws. 18.15 Polit. praatje. 18.25 Koper-ork. 19.00 Viool en piano. 19.30 Inleiding tot muziekbegrip, muz. lezing. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nieuwjs. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nieuws, beursber. van New York en meded. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Theol. etherleergang. 11.00 Zangrecital. 11.30 Quiz (herh.). 12.05 Gram. 12.25 Voor boer en tuinder, praatje. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lich te muz. 13.45 Gram. 14.00 Pianospel. 14.20 Gram. 14.30 Gevarieerd progr. (herh.). 15.30 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Kamermuz. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.Wetenschappelijk onderzoek in Suriname's binnenland, III, lezing door prof. dr. F. P. Jonker. 18.00 Orgelspel. 18.30 I weer^n ^.l^^Op^f^mnrTaL^raat^ê^lOJS1^^^! uur en van 13.30 tot 17 uur. Des zondags 1 g.30 Radiokrant 19.50 Gram. 20.00 Operatie Al- van 10 tot 17 uur. Kunstzaal 't Goede Uur. Nieuwe Kerks- plein. Gedurende de maand april ten toonstelling van tekeningen van Peter Vos. Dagelijks geopend van 1022 uur. Dagelijks van 2122 uur klassiek gram- mofoonplatenconcert. Gebouw Bloemenheuvel, Overveen. Tot 22 april tentoonstelling van collages, wandkleden, pastels en schilderijen van Jo Kruyder-Bouman. Dagelijks geopend van 1017 uur. Des zondags van 1417 uur. batros, hoorspel. 21.15 Vogelschrik, klankb. 21.30 Pianorecital. 22.00 Volk en staat, pari, comment. 22.15 Gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muzik. lezing. 23.35 Gram. 23.5524.00 Nieuws. I BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Voor de landbouw. 12.42 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Kamermuz. 16.00 Koersen. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 Gram. 17.45 Franse les. 18.00 I Protest, uitz. 18.15 Gram. 18.20 Voor de soldaten. I 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.00 De nozem en de nimf, kameropera. 21.00 Kunst- kaleidoscoop. 21.15 Gram. 21.30 Amus.ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Saxofoonkwart. 22.25 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5