Minister Marynen opende in RAI tentoonstelling „De Suiker" AGENDA Vier doen méér dan één! TL PeeMloppenburg KEIP Chefarine .4 ANORAKS 11. SPORTSHIRTS 11.®° (JCort en bondig" note Zestig etalages met zoete kunstwerken Predikanten eisen hoger traktement Vijfdaagse werkweek in het schildersbedrijf Bejaarde zakkenrolster elke woensdag jongensmarkt Dagelijks bestuur van N.-Guinearaad gekozen Herenmode-tip Nog ruime voorraad In februari 4879 huizen erbij V oorjaarsweer !!r DINSDAG 11 APRIL 1961 2 Uw bril spreekt mee OPTIEK CAO bloembollenbedrijf goedgekeurd Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EÉN TABLET Akkoord bereikt Verkeer gestremd op Rijksweg A'dam-Velsen Vakbond jeugdleiders confereren r araSe".-met praktische borstzak b'jpassend weekend-sfiawlt/e f.95 De aardappelsituatie Agent brak neusbeen bij vechtpartij Nieuwe directeur van Heldring-Stichtingen Moderne deuren in fraaie kleuren! Want wat ik pak is bceevtear CETALAC Uitverkoop stijgt verder £■3 Sc (Van onze Amsterdamse redacteur) Veilig achter glas, in een van de vitri nes van de 5e internationale tentoonstel ling „De Suiker", die door minister Ma- rijnen vanmorgen in het RAI-gebouw in Amsterdam is geopend, ligt het nieuwe koekje. Het is gekozen uit veertig inzen dingen van Neerlands beste banketbakkers door een jury van uiterst deskundige fijn proevers. Dat koekje door de Amster damse bakker Piet Oldenburg gemaakt van weenerdeeg en korstdeeg met daar tussen een vulling van onder andere fijne sinaasappelsnippers is een van de at tracties van de „5e Suiker". Wij hebben het gisteren mogen proeven. Het smaakte uitstekend. Natuurlijk kan de heer Oldenburg niet blijven bakken om alle bezoekers van de suikertentoonstelling te laten proeven. Trouwens, wie 'n paar uur heeft gedwaald tussen al die stands vol zoetigheid, ver langt vurig naar een hartig hapje uit het RAI-restaurant. De vakmensen, van wie de meesten wel tot de suikerverwerkende industrieën en bedrijven behoren, zullen dat hapje wel zo lang mogelijk laten wach ten om van stand tot stand te speuren naar nieuwe of interessante zaken. Op het gebied van de machinerieën, met name de verpakkingsmachines, zullen zij niet wor den teleurgesteld. De leek zal zich het meest aangetrok ken voelen tot die afdelingen van de ten toonstelling, waar de kant en klare pro- dukten worden geëxposeerd. En zij zullen zich ongetwijfeld verdringen voor de zes tig prachtig opgemaakte etalages die de banketbakkers de afgelopen dagen hebben ingericht. Evenals bij de vorige suikerten toonstellingen, is deze afdeling „de kunst in de suiker" genoemd. Er schuilen vele kunstenaars onder onze banketbakkers, zo leren deze etalages. Vier uitstalkasten trekken in het bijzonder Advertentie Kent u de Amerikaanse businessmandan kent u ook de stijl die hij draagt. Strak, zake lijk, weinig ornament, maar veel stijl. Een bril die past bij de sfeer waarin hij werkt! Het is de Finishing touch van zijn per soonlijkheid. Uw bril spreekt duidelijk mee. Uw bril is een bewijs van uw goede smaak. KEI P-OPTIEK zal u bij uw keuze vakkun dig adviseren. ALLE BRILLEN ZIJN GEPRIJSD EN TWEE JAAR GEGARAN DEERD Haarlem Gr. Houtstr. 137 tel. 11640 Beverwijk Breestraat 118 Op de tentoonstelling „De Suiker" in het Amsterdamse RAI-gebouw prijkt een model van de moederdagtaart die aan Koningin Juliana zal worden aangeboden. de aandacht. In een er van is het model van de taart geplaatst die op moederdag aan de Koningin zal worden aangeboden in een andere vinden we de vele heerlijk heden, waaruit Sint Nicolaas kan kiezen, een derde is gewijd aan het zakenjubileum dat volgens de bakkers ten onrechte met geschenken als sigaren en sigaretten af gedaan wordt en ten slotte is er een eta lage met taarten die zijn vervaardigd vol gens het taartenboekje. Het taartenboekje heeft sinds kort zijn intrede gedaan in de banketbakkerij, om het publiek uit een aantal modellen te kunnen laten kiezen. Wat er buiten de banketbakkerij alle maal aan zoetigheid te koop is, vindt men op de „zoetwarenbeurs", waar dertig on dernemingen hun gevarieerde produkten exposeren en waar de nadruk dusdanig op de Sint-Nicolaas-collectie is gelegd dat de bisschop uit Madrid heeft getelegrafeerd een bezoek aan de RAI te zullen brengen om zijn keuze reeds nu te doen. Temidden van al die zoete zaken is een grote stand ingericht door de Vereniging van glocosefabrikanten, waar iedere pas sant op duidelijke wijze te kennen wordt gegeven dat glucose ook suiker is en nog wel de edelste, die men zich kan denken. Wie zich interesseert voor het suikerver bruik in de verschillende landen, kan zich uitvoerig laten voorlichten in het paviljoen van het Franse studiecentrum voor de sui ker. In een bioscoopzaaltje tenslotte, worden doorlopende filmvoorstellingen gegeven met onder meer de film „lof der zoetheid die bedoeld is als propaganda voor het Nederlandse suikerwerk in binnen- en bui tenland. Jammer dat deze film zo ver on der de maat is gebleven en waar ze al wordt gedraaid in Frankrijk, Duitsland, Engeland en de Verenigde Staten, zal er misschien wel propaganda voor de suiker, maar niet voor de Nederlandse filmindu strie mee worden gemaakt. Dat echter de suikerfabrikanten en -verwerkers zich wel op internationaal niveau kunnen presente ren, bewijst de tentoonstelling zelf die on getwijfeld grote belangstelling zal trekken. De Suiker" is tot en met 19 april geopend. Het College van Rijksbemiddelaars heeft gisteren de nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst voor het bloembollenbedrijf goed gekeurd. c Concertgebouw: Vandaag 20.15 u.: con cert N.Ph.O. Stadsschouwburg: Vandaag 20 u.: Neder landse Comedie met „Cyprienne". Woens dag 20 u.: Amsterdams Ballet. BIOSCOPEN Cinema? Palace: Dagelijks 13.30 en 19.30 u.: „Ben Hur", a.l. Frans Halstheater: Dagelijks 14. 19 en 21.15 u„ echter vandaag 20 u.: „De schaam telozen", 18 j. Lido Theater: Vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Zorg dat je er bij komt", a.l. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Goliath en de barbaren", 14 j. Luxor Thea'ter: Vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „World by night", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „De boom der gehangenen", 18 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15 u.: „Sa boteur", 14 j. Woensdag 14.30 u.: „Marina", a.l. Woensdag en donderdag 20.15 u.: „Reich mir die Hand. mein Leben", a.l. Minerva Theater (kleine zaal): woens dag 8.15 uur: „12000 jaar geleden". Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „O Sole Mio", a.l. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 u.: „Paspoort der schande", 18 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15. 19 en 21.15 u.: „Pssstt, mijn dochter weet er meer van", 14 j. Theater Monopole (Zandvoort)Vandaag 20 u.: „Suddenly last Summer", 18 j. Woensdag en donderdag 20 u.: „De kinder lokker", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal In 't Goede Uur (Korte Hout straat 1): Tot 1 mei expositie van teke ningen van Peter Vos. Dagelijks 1022 u. Bloemenhenvel (Overveen): Tot 22 april exposities van collages, wandkleden, pas tels en schilderijen van Jo Kruyder-Bou- man. Dagelijks 1017 u„ zondags 1417 u. Kunstcentrum De Ark (Nieuw Heiligland 13): Tot 22 april expositie van schilde rijen en tekeningen van Mies van Oppen- raay. Dagelijks 9—17 u„ tevens ma., wo. en vr. 1820 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 7 april). DINSDAG 11 APRIL City Theater, 20 u.: „Nachtzuster Inge borg" Hervormd Jeugdgebouw, 20 u.: Concert door Velsens Gemengd Koor, met mede werking van het Chr. Mannenkoor IJmui- den. WOENSDAG 12 APRIL City Theater, 20 u.: „Nachtzuster Inge borg". Rex Theater, 20 u.: „Het mysterie van de mismaakte vrouwen". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 u. en 14—16.30 u. DINSDAG 11 APRIL Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Het mes" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Kelder- jeugd". WOENSDAG 12 APRIL Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Het mes". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Kelder- jeugd". Advertentie 4 middelen tezamen werken sneller, krachtiger en langduriger. In de hele wereld wordt tegen pijn en griep meer en meer een combinatie van middelen gebruikt. De 4 middelen van Chefarine „4" - elk op zichzelf al beroemd helpen elkaar en werken daardoor bij zonder weldadig. legen piinen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20 tabl. f 0.80. Voordelige gezinsverpakking too tabl. <3.50 De bijna 2000 Nederlandse predikanten vinden dat hun traktement moet worden opgetrokken naar het peil van de leraren met volledige bevoegdheid. Via de Bond van Nederlandse predikanten zullen zij deze uitspraak een onderdeel van het program voor 1961 kenbaar maken aan de kerkvoogden die tenslotte de salarissen uitbetalen. De Bond van Nederlandse predikanten, die in „Esplanade" in Utrecht heeft ver gaderd, is in wezen een vakbond die staat voor de materiële belangen van de Neder landse predikanten. Deze bond telt 1848 leden, van wie onder meer 1208 hervormd 81 doopsgezind, 21 luthers, 15 remonstrants en 8 gereformeerd zijn. Het tijdens de vergadering besproken programma van actie omvat voorts nog de volgende punten: de bond meent dat de huidige indeling van de standplaatsen der predikanten naar een zielental dringend herziening behoeft. De salarisschaal kent vier groepen. Groep vijf, duizend zielen en minder omvattende gemeenten, doet het nog met een minimum salaris van 6.000,-. De bond dringt voorts aan op spoedige verbetering der predikantspensioenen naar de maatstaven van het rijkspensioen. Ten slotte spreekt de bond uit dat de gedwon gen mutatie (van predikanten van de ene naar een andere gemeente) niet de juiste oplossing kan zijn van het vraagstuk der standplaatsverandering onder de prediking doch het geven van doelbewuste leiding gewenst is. Sprekend over het optrekken van de traktementen naar het peil van docenten kwam men ook op vakantietijden. Sommi gen meenden dat in het programma ook opgenomen moest worden de wenselijkheid van acht in plaats van vier weken. De werkgevers- en werknemersorgani saties in het schildersbedrijf hebben over eenstemming bereikt over de invoering van de vijfdaagse werkweek van 45 uur met ingang van 5 juni. De overeenkomst is gis teren ter goedkeuring aan het College van Rijksbemiddelaars voorgelegd. De vijf daagse werkweek geldt voor het gehele jaar. Bij de vernieuwing van de C.A.O. kwa men beide partijen vorig jaar overeen dat een eventuele werktijdverkorting tussen tijds in de C.A.O. zou worden opgenomen. Bij de thans bereikte overeenkomst is er rekening mee gehouden, dat het College van Rijksbemiddelaars goedkeuring zal hechten aan de invoering van vijfdaagse werkweek voor het bouwbedrijf, eveneens met ingang van 5 guni. Het College van Rijksbemiddelaars zal, zoals bekend is, hierover woensdag een bespreking hebben met de werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf. (Van onze Amsterdamse redacteur) De politierechter die straks een 79-jarige Amsterdamse vrouw moet berechten wegens zakkenrollerij, zal wel geen hoop meer koesteren dat de op te leggen straf veel zin zal hebben. In 1908 werd zij voor de eerste maal betrapt wegens het stelen van een portemonnee. Ze heeft sindsdien al diverse malen met de gevangenis kennis gemaakt en nu zit ze weer in de cel, op nieuw wegens het rollen van een beurs. Een vrouw, die met haar 12-jarig doch tertje inkopen deed op de markt in de Albert Cuypstraat in Amsterdam, ontdekte plotseling dat zij haar portemonnee met f 25,kwijt was. Zij herinnerde zich dat even tevoren een oud vrouwtje naast haar had gestaan. Moeder en dochter besloten ieder een deel van de markt af te zoeken. Het dochtertje zag de bejaarde vrouw lopen en waarschuwde haar moeder. Deze vroeg de bejaarde vrouw haar tas open te maken en inderdaad lag daarin de gestolen portemonnee. De zakkenrolster is opge sloten in het bureau Pieter Aertszstraat. De hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat in de directie Noordholland te Haarlem brengt namens de Minister van Verkeer en Waterstaat ter kennis van be langhebbenden, dat ten behoeve van het vernieuwen van de rij dekken op de brug gen over de Zijkanalen C en F van het Noordzeekanaal, alle verkeer, uitgezon derd dat met rijwielen en bromfietsen, over de Rijksweg Amsterdam-Velsen ter plaatse van deze bruggen zal zijn gestremd gedurende de periode van 17 april tot en met 26 april 1961. Advertentie made by „Hazewind" exclusief voor P&C waterafstotende poplin Speciaal verlaagde J. M. prijs leeftijd 4 jaar 12 jaar \7m75 Kleine stijging per maat. De Nieuw-Guinearaad heeft uit zijn mid' den het college van gedelegeerden geko zen. Dit college zal in de tijd dat de vol tallige raad niet bijeen is, de taak van de raad uitoefenen met uitzondering van en kele bevoegdheden die aan de voltallige raad zijn voorbehouden, zoals medewer king aan de totstandkoming van de begro ting en de uitoefening van het recht van initiatief. De gekozenen zijn pater Van de Berg en de heren Jouwe, Kaisiepo, ds. Kamma Tanggahma, Torey en mr. De Rijke. Zij weiden door middel van een enigszins in gewikkelde procedure gekozen zodat het college van gedelegeerden een weerspiege ling is van de Nieuw-Guinearaad. Uit gaand van het aantal leden van de raad bestaat het college uit zeven leden. De voorzitter van de raad is tevens de voor zitter van het college. Jouwe: Éénwording met Australisch N .-Guinea Nicolaas Jouwe heeft verklaard dat het uiteindelijk doel van de Papoeabevolking van Nederlands Nieuw-Guinea een samen gaan is met de Papoeabevolking van het Australische deel. „Het is op het ogenblik natuurlijk nog te vroeg", aldus Jouwe in een onderhoud met Stanley Ross van Uni ted Press International. „Maar de Pa poea's zouden graag een overeenkomst tot stand zien komen tussen Nederland en Australië, waarbij hiervoor een regeling getroffen wordt. Het moet beide regerin gen duidelijk zijn dat Nieuw-Guinea één eiland is en dat de Papoea's één volk zijn Zij moeten de Papoea's van beide delen elk jaar een gelegenheid geven om elkaar te ontmoeten en van gedachten te wisse len", aldus Jouwe. Hij sprak de hoop uit dat Nederland en Australië uiteindelijk hun toestemming zullen geven voor een samenvoeging van de beide delen van Nieuw-Guinea. Hij gaf als zijn mening dat een regeling zoals hij voorstelde, aan Indonesië alle waarde van zijn aanspraken op Nieuw- Guinea zal ontnemen. Hij zei dat binnen vijf jaar duidelijk zal zijn hoelang de sa menvoeging nog afgewacht moet worden maar zei niet te kunnen zeggen wanneer deze een feit zal zijn. Gisteren is te Egmond aan Zee de inter nationale studieconferentie geopend, die de jongerenorganisatie „Jonge Strijd" tot 15 april in het Troelstra-Oord aldaar houdt voor leiders van vakbondjeugdgroepen. Vakbondjeugdleiders uit Zweden, Oosten rijk, Duitsland, Engeland en Nederland hebben zich uitgesproken over de Duitse wet ter bescherming van werkende jonge' ren tot en met 18 jaar. De wet omvat een maximale arbeidsweek van veertig uur, een vakantie van minimaal 24 betaalde aaneengesloten dagen en -verbod van ta rief- en lopende handwerk. De deelnemers aan de conferentie achten een spoedige in voering van deze wet, ook in de andere landen, van de grootste betekenis. Van daag zal worden gesproken over de leer lingenopleiding in bedrijfstijd. Advertentie no-iron structuur» 8r°te Italiaanse mode boord open en —.i-, Speciaal verlaagde woensdagprijs Volgens de door de voedselcommissaris- sen per 14 maart uitgevoerde inventarisa tie was op die datum nog 445.000 ton aard appelen bij telers en handelaren beschik baar voor aflevering, namelijk 324.000 ton kleiaardappelen en 121.000 ton zandaard- appelen. Bij de op 24 januari gehouden in ventarisatie was nog 675.000 ton beschik baar, zodat in de tussenliggende zeven we ken de leverbare voorraad met 230.000 ton of ruim één derde is verminderd. De nog beschikbare voorraad waar van nog een deel kan uitvallen als gevolg van kwaliteitsachteruitgang zal in de eerste plaats moeten dienen ter voorzie ning van de binnenlandse consumptie. In dien de export blijft doorgaan zoals de laatste maand mede dank zij de export toeslag het geval is geweest, terwijl thans bovendien een kwantum fabrieks aardappelen kan worden uitgevoerd, dan mag worden verwacht dat de aardappel- voorraden voor de aanvang van het nieu we seizoen kunnen worden geruimd. Tenzij zich bijzondere omstandigheden zouden voordoen wordt het thans dan ook niet noodzakelijk geacht om nog aardappe len uit de markt te nemen. Ter ondersteu ning van het prijspeil blijft de egalisatie toeslag van 3,- per 100 kg op de export tot nader aankondiging gehandhaafd. Bij eventuele wijziging of stopzetting van de ze toeslagregeling zal dit tijdig van te vo ren worden bekend gemaakt. Tevens wordt de nog bestaande heffing van 0,20 per 100 kg op de export van fa brieksaardappelen bij uitvoer na 15 april opgeschort. In februari zijn volgens de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 4879 nieuwe woningen voltooid. Vorig jaar februari werden 5779 woningen opgeleverd. Het aantal in de eerste twee maanden van 1961 opgeleverde woningen bedraagt 10.416, tegen 10.344 in de overeenkomstige periode van 1960. Gerekend tot en met februari 1961 zijn sedert de bevrijding 863.458 nieuwe wonin gen gebouwd. Van de in februari gereedgekomen wo ningen werden er 681 in systeembouw uit gevoerd. In februari 1961 werd met de bouw van 7892 woningen begonnen (in februari 1960 met 6629 woningen). In de eerste twee maanden van dit jaar bedroeg het aantal woningen waarvan met de bouw is begon nen, 15.518, tegen 11.641 in de eerste twee maanden van 1960. Een Bredase politieagent is bij een vecht partij gewond en met een gebroken neus been in het ziekenhuis in Breda opge nomen. De agent bemoeide zich met een vechtpartij in de Torenstraat in Breda. Plotseling kreeg hij van een onbekende zo'n klap op het gezicht dat zijn neusbeen brak. Tot predikant-directeur van de Heldring stichtingen in Zetten is benoemd ds. G. van Leeuwen in Amsterdam. Hij heeft de benoeming aanvaard. Ds Van Leeuwen is studentenpredikant in Amsterdam, waar hij in 1959 aan de Vrije Universiteit promoveerde. In Den Haag is hij jeugdpredikant geweest. Ds. Van Leeuwen die 45 jaar is, volgt in zijn nieuwe functie ds. K. O. Finkensieper op die eind vorig jaar is overleden. S.O.S.-hulpdienst. In Amsterdam komt waarschijnlijk een telefonische hulpdienst, uitgaande van alle levensbeschouwelijke groepen. In het jaarverslag over 1960 van het Humanistisch Verbond, wordt gezegd dat de onderhandelingen reeds zover zijn gevorderd, dat een oprichting van een der gelijke S.O.S.-dienst binnenkort te ver wachten is. Deze zou dan de eerste zijn in ons land, welke uitgaat van verschillende kerkelijke inrichtingen en van Humanitas en het Humanistisch Verbond. Nieuwe burgemeester. Benoemd is tot burgemeester van Zuiddorpe (Zeeland) de heer A. J. M. Kesbeke, wethouder der ge meente Axel. De heer Kesbeke is 54 jaar en lid van de K.V.P. Voor niets gewerkt. In Roermond hebben inbrekers in het kantoor van de centrale boekhouding van de gemeentebe drijven met snijbranders de brandkast aan de achterzijde opengesneden. Hun werk was vergeefs want de inhoud bestond uit lege geldkisten en een hoeveelheid gas- munten. Legaat. De christelijk gereformeerde Kerken hebben een legaat van 40.000 ontvangen. Hiervan is 25.000 be stemd voor de theologische school in Apel doorn, 10.000 voor de christelijk gerefor meerde kerk in Deventer en 5.000 vóór de christelijk gereformeerde kerk in Er- melo. J. J. Beliên t Te Eindhoven is op 89- jarige leeftijd overleden de heer J. J. Be liên, oud-lid van Provinciale Staten van Noord-Brabant. De heer Beliên heeft ja renlang verscheidene functies vervuld bij het onderwijs. Hij is 35 jaar lid geweest van Provinciale Staten. Ook was hij enige jaren lid van het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Hij was de va der van de vrouwelijke burgemeester van Middelbeers, mevrouw Smulders-Beliên. Gouverneur Van Tilburg. De gouver neur van Suriname, de heer J. van Til burg, is voor zes weken naar Rome ver trokken. De heer Van Tilburg is drie we ken geleden uit een ziekenhuis ontslagen, waar hij een longoperatie heeft ondergaan. De gouverneur en zijn echtgenote hopen op 20 mei in Nederland terug te keren. Het js zijn bedoeling op 3 juni de terugreis naar Suriname te aanvaarden. Belastingambtenaren. In een te Utrecht gehouden vergadering van een landelijke commissie is in beginsel beslo ten tot oprichting van een vereniging van lagere en middelbare belastingambtena ren. Tot de vereniging kunnen uitsluitend in een der vakbonden georganiseerde ambtenaren toetreden. Men wil ijveren voor een volledige samenwerking vaiï be lastingvakgroepen, ondergebracht bij de verschillende in het overleg erkende vak organisaties. Een voorlopig werkbestuur zal de thans bestaande grieven bij de diverse hoofdbe sturen aanhangig maken. Advertentie haardrogers - keukenmachines mixers iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiMtiitiniiiittiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Het K.N.M.I. deelt mee: Het regengebied van een onweersachtige storing boven het noorden van Frankrijk en België drong de afgelopen nacht tot het zuiden van ons land door. Het bracht bij ons, echter in tegenstelling tot België en Frankrijk, vrij wel geen regen. Samenhangend met het povullen van de storing werd het regen- gebied vervolgens kleiner en verdween tegelijkertijd naar het zuidoosten. De sto ring wordt gevolgd door een in betekenis toenemende rug van hoge luchtdruk die het weer in Nederland morgen zal be heersen. In verband daarmee zal het rus tig, droog en over het algemeen zonnig weer zijn met iets hogere middagtempe- raturen dan vandaag. In de nacht kan plaatselijk mist voorkomen. Ten westen van Ierland bevindt zich een actieve de pressie. Deze verdwijnt echter voor het grootste deel in de richting van IJsland. Daardoor zal ook donderdag het weer in Nederland vermoedelijk niet verstoord worden. WEERRAPPORTEN Advertentie De begin 1959 ingezette stijging van de verkoop van personenauto's in Nederland heeft zich ook dit voorjaar voortgezet, zo heeft de R.A.I. medegedeeld. In het eerste kwartaal van dit jaar kwamen volgens de voorlopige cijfers 31.356 nieuwe personen auto's op de weg, tegenover 24.787 in de zelfde periode van 1960, een stijging van meer dan 25 pet. Tevens werd in maart een maandcijfer bereikt van 12.950, waar mede het record van maart 1960 (11.364) werd gebroken. Anderzijds is de stijging van de autoverkoop wat achter gebleven bij die in dezelfde periode 19591960. Door deze voortgezette stijging wordt langzaam iets van de achterstand op de ons omrin gende Westeuropese landen ingelopen. Maxtmum-temperaturen O binnen- en buitenland. w d u c Neerslag: laatste 24 uur. E 3 V e3 Den Helder geheel bew no 10 0 Ypenburg zwaar bew. nno 15 0 Vlissingen zwaar bew. n 16 0 Eelde zwaar bew. ono 12 0 De Bilt mist windst. 16 0.1 Twente zwaar bew. windst. 13 0 Eindhoven geheel bew. n 19 0 Zd-Limburg mist nw 19 0 Helsinki licht bew. no 3 3 Stockholm half bew nw 7 0 Oslo onbewolkt windst. 8 0 Kopenhagen motregen no 7 0 Aberdeen licht bew. windst. 8 0.5 Londen licht bew. n 15 6 Amsterdam mist n 14 0.2 Brussel mist w 17 0.6 Luxemburg motregen w 19 3 Parijs geheel bew nw 19 0.5 Bordeaux regen zzo 16 9 Grenoble zwaar bew. nnw 23 4 Nice zwaar bew ono 20 0 Berlijn licht bew. ono 10 0 Frankfort geheel bew. zzw 21 6 München zwaar bew. zw 17 4 Zürich regen z 22 8 Genève zwaar bew. windst. 24 1 Locarno geheel bew. windst. 21 2 Wenen regenbui windst. 17 0.1 Innsbruck onbewolkt windst. 21 1 Belgrado licht bew. ozo 20 0 Athene geheel bew nnw 20 0 Rome zwaar bew. windst. 22 0 Ajaccio regen O 0 Madrid licht bew. w 19 0 Mallorca licht bew. nw 22 0 Lissabon licht bew. wnw 17 0 Woensdag 12 april Zon op 5.51 uur, onder 19.31 uur Maan op 4.54 uur, onder 16.07 uur Maanstanden 15 april 6.38 uur nieuwe maan. 22 april 22.50 uur eerste kwartier. 30 april 19.4. uur volle maan. Hoog en laag water in Ï.Tmuiden Woensdag 12 april Hoog water 1,23 uur en 13.48 uur Laag water 9.11 uur en 21.51 uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vropget ian te ÏJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2