Skodh Nederlandse muziek en Beethoven tijdens Kunstmaand Amsterdam De meden Muzen NIEUWE UITGAVEN OVER EICHMANN EN HET NAZISME Her denking semonument voor Texel Concertgebouworkest luid toegejuicht in Washington Herdenkingsmonument in Amsterdam Modigliani van 80 kreeg geen koper D i N S D A G 11 APRIL 1961 b verrassend luxueus! radio televisie - ZIJN PRIJS MÉÉR DAN WAARD Benjamin Britten dirigeert Nederlands Kamerorkest Filmuitzending van H ongarije-0 ost-Duitsland „Witte zwanen, zwarte zwanen op 21 mei Amsterdams Ballet in Haarlem De Britse televisiestaking V ergelijkenderwijs Beeldschermer De radio geeft woensdag 7 elevisiepro zraw ma I Skoda vis i is i\'"s\ ...SJSSS .WMft Verwarming, voorruitontdooiers, rollioes, binnen- en buitenspiegel, starter-contactslot, lichtsignaalschakelaar, handschoenenkastje met deksel, kofferverlichting, 2 kleerhaakjes, 3 asbakjes, zeer uitgebreide collectie gereedschap, afwasbare polyester dakbekleding, spons- rubber kussens, slaapbanken dit alles behoort tot de standaard uitrusting! rii|» i Prijs 5495.— (af Den Haag) H. ENGLEBERT N.V. - Verkoop en werkplaats: Theresiastraat 145 Den Haag - Tel. 070-723903* Magazijn: Dobbeweg 2 - Voorschoten - Tel. 01717-2010* DEALER: Garage VERBEEK, Bloemendaalseweg 5-7, Bloemendaal, tel. 52301 Ter herdenking van de tijdens de oor log omgekomen burgers van Texel zal op 4 mei, bij de begraafplaats in Den Burg, het beeld „De goede Herder" geplaatst worden, dat de Haarlemse beeldhouwer Theo Mulder in opdracht i'an de gemeente Texel heeft vervaar digd. Het beeld is gebaseerd op de ge dachte van de psalmregels: „Al ging ik ook door het dal/Van de schaduw des doods/Ik zou geen kwaad vrezen WASHINGTON Het Concertgebouwor kest uit Amsterdam, dat gisteravond te Washington het eerste concert van zijn toernee door de Verenigde Staten heeft ge geven, is door het publiek van bijna vier duizend muziekliefhebbers luid toegejuicht. Het applaus was opvallend warm na be paalde gedeelten van Wagners „Tristan en Isolde" en na de tweede suite van Ravels „Daphnis et Chloë". De tweede sympho- nie van de Nederlander Orthel leek min der in de smaak te vallen. De eerste recensie van deze tournee was echter slechts matig waarderend. Paul Hume, de muziekcriticus van de Washing ton Post, schreef in poëtische taal over de weergave van de muziek van Ravel. Deze was, volgens hem, gespeeld met een toon. die zijde had in de snaren en een zilveren glans in de blaasinstrumenten. Maar ver der bleek uit deze recensie weinig bewon dering voor orkest en dirigent. Hume noemde Haitink erg jong voor zijn hoge functie. Op vele punten zou het aan preci sie ontbroken hebben. De muziek van Beethoven en Mendelssohn rees slechts zelden uit boven het acceptabele. „De no ten waren er", aldus deze criticus, „doch dat was alles". Voor de muziek van Orthel had Hume in het geheel geen waardering. „Er zijn betere Nederlandse componisten, die op het programma hadden behoord", aldus de Washington Post. Maar, zoals ge zegd, het talrijke publiek reageerde met heel wat meer enthousiasme. Verscheide ne leden van het orkest, die wij na afloop spraken tijdens de receptie op de Neder landse ambassade, hadden de zaal in Washington moeilijk gevonden om in te spelen. De akoestiek is van dien aard, dat de orkestleden elkaar heel wat onduidelij ker horen dan bijvoorbeeld in het concert gebouw te Amsterdam. Dit maakte een extra straffe leiding van de dirigent nood zakelijk. De speciale akoestiek van Wash- ingtons Constitution Hall had echter wel tot gevolg, dat het publiek de verschillen de instrumenten veel duidelijker van el kaar kon onderscheiden dan in een zaal, waar het geluid meer ineenvloeit. Veel vooraanstaande personen woonden het concert bij en waren na afloop de gast van ambassadeur en mevrouw Van Royen op de receptie ter ambassade, onder ande ren minister Luns, de oud-ministers Lief- tinck en Samkalden alsmede de Ameri kaanse kabinetsleden Udall van het minis terie van Binnenlandse Zaken en Ribicoff, minister van Gezondheid, Onderwijs en Sociale Zaken. Bovendien waren de ambassadeurs van Portugal, Duitsland, Luxemburg en Canada onder de gasten. Het laatste concert van de serie van vijf concerten door Het Nederlands Kamer orkest in het Concertgebouw te Amster dam, op donderdag 13 april a.s. (20.15 uur), zal evenals het concert op zaterdag 15 april in Diligentia te 's Gravenhage (20 uur) en het concert op zondag 16 april in de Rot terdamse Schouwburg te Rotterdam (14.30 uur) gedirigeerd worden door Benjamin Britten. Op het programma staande Frank Bridge Variations van Britten en de Symfonie in g kl. t. K.V. 550 van Mozart. Voorts zal de tenor Peter Pears twee aria's van Mozart uitvoeren, te weten „Si mostra la sorte" K.V. 209 en „Per piëta", K.V. 420, alsmede de Nocturne voor tenor, 7 obligaat-instru menten en strijkers van Benjamin Britten. Dit werk werd voor het eerst uitgevoerd in 1958 tijdens het Festival in Leeds. Want gij zijt mijn herder. Het beeld, dat nog in brons moet worden afge goten, is 1,50 m hoog en zal geplaatst worden op een 1,20 m hoog voetstuk van bazaltlava. EICHMANN, zes miljoen doden vragen gerechtigheid, van Moshe Pearlman, ver taald door J. W. Kliphuis, verschenen bij Scheltens Giltay-H. J. W. Becht. EICHMANN, symbool van een regime, van Charles Wighton, vertaald door A. J. Richel, verschenen in de Prisma-reeks van het Spectrum, Utrecht!Antwerpen. Deze twee boeken vullen elkaar in som mige opzichten aan en wijken op onder geschikte punten onder meer in de bericht geving over de ontvoering van Eichmann, van elkaar af. Het onderwerp is wat de voorgeschiedenis betreft wel uitgeput, om dat al eerder zijn besproken „Adolf Eich mann, gezant des doods", dat ook weer een afwijkende lezing geeft van de ont voering en „Mensen als Koopwaar", het verslag van Joel Brand, die als getuige zal optreden in het proces te Jeruzalem. Zowel het boek van Pearlman, (The cap ture of Eichmann), een vroegere persat taché van Ben Goerion, die de enige heet te zijn die kennis heeft kunnen nemen van het volledige dossier van het proces, als dat van de Brit Wighton, behandelt de diplomatieke strijd over de ontvoering en de juridische aspecten van de berechting in Israel, waarbij de Israëliër het goede recht van de staat Israël met voorbeel den verdedigt, zij het niet helemaal over tuigend en Wighton dit recht bestrijdt, evenmin op overtuigende wijze. Pearl man heeft de neiging bepaalde ille gale aspecten te verdoezelen, terwijl Wighton zich te veel moeite geeft om de Joodse immigratie in het Britse mandaatgebied Israël in een verkeerd daglicht te stellen. De illustraties in het boek van Pearlman zijn grotendeels ont leend aan materiaal van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie. IN DE BAN VAN DE WAANZIN, op komst en ondergang van Hitiers Derde Rijk, (Die Reichskanslei 1933-1945), van H. S. Hegner, vertaald door drs. J. van den Broek, verschenen bij de Uitgeversmaat schappij West-Friesland te Hoorn. Dit is een gedocumenteerde en gedetail leerde beschrijving van Hitiers opkomst in 1932 tot het uitbreken van de oorlog in 1939. Het omvangrijke werk is voorzien van een aantal uitstekende foto's en een toevoeging van negen bladzijden waarin het einde van het Derde Rijk wordt be schreven. Op het Plein 1940-1945 in Amsterdam is het carillon bijna gereed gekomen, dat daar is geplaatst ter herdenking van de gevallenen in de oorlog. Het carillon ivordt op 4 mei door de Konin gin in gebruik gesteld. De klokkenstoel is door de Stichting '40- 45 aangeboden. Op het Plein, aan de Slotermeerlaan, komt nog een vlaggemast. Er moet wel op gewezen worden dat het hier kennelijk gaat om een „geroman tiseerde" historie, althans wat de aankle ding betreft. De vertaler heeft er goed aan gedaan hier in een naschrift op te wijzen, al was deze mededeling beter op haar plaats geweest aan het begin van het boek. Nu bevestigt zij het vermoeden van de lezer, die anders een gewaarschuwd man was geweest. Een tabel van enkele belangrijke data, een aantal korte biografieën van de voor naamste figuren, een toelichting op uit die tijd bekende begrippen, een lijst van rijks regeringen van 1919-1945, toelichtingen bij de illustraties en een uitgebreide littera tuurlijst, maken dit boek niettemin tot een waardevolle bijdrage tot de jongste ge schiedenis, omdat althans de feitelijke ge beurtenissen juist zijn weergegeven. TWAALF JAAR BIJ HITLER confiden ties van zijn particuliere secretaresse, ver zameld en bewerkt door Albert Zoller, als een dubbel exemplaar verschenen in de Ooievaarreeks van Bert BakkerlDaamen N.V. te 's-Gravenhage. De schrijver is een Franse verbindings officier, die na de oorlog heeft deelgeno men aan het verhoren van vooraanstaande nazi-gevangenen. Van die wetenschap merkt men niet bijzonder veel in het ver haal van Hitiers vertrouwelinge, die zich kennelijk veel moeite moet geven om on der de ban van haar vroegere heer en meester vandaan te komen. Een voor beeld:... dat het nooit Hitier zelf kan zijn geweest, die op 20 april 1945 de arrestatie en de terechtstelling van Goering heeft gelast. Het beruchte telegram kan niet an ders dan het werk van Bormann zijn ge weest, de boze geest van Hitier tijdens de laatste oorlogsjaren". Meer dan een socie ty-babbeltje over Hitiers dagelijkse omge ving, is het boekje niet. EEN HUIS IN PRAAG, van M. Y. Ben- gavriêl, uit het Duits vertaald door Maurits Mok, UIT NACHT EN NEVEL, van Engene Heimler, uit het Engels vertaald door Hans Edinga en EEN GENERATIE ZWIJGT, Anfrage van Christian Geissler, vertaald door Jo- han Winkler zijn verschenen bij Mous- sault's uitgeverij n.v. te Amsterdam als drie romans, die de jodenvervolging tot onderwerp hebben. Verreweg het beste is „Een Huis in Praag", waarin met tedere hand de lot gevallen worden beschreven van een aan tal Joden, Tsjechische patriotten en Tsjechische verraders, die samenwonen in dezelfde huurkazerne. De milde humor in dit boek, de schrijnende leegte, die steeds groter wordt en de onwezenlijke sfeer van een legende, die zich langzaamaan ontwik kelt, maken dit boek tot een diepmenselijk getuigenis tegen de waanzin van de ras senhaat. Het vreemdste boek is „Een generatie zwijgt", waarin een poging wordt gedaan om de gebrokenheid van de oorlogstijd weer te geven in een letterkundige caleido scoop van vraaggesprekken, uittreksels uit kranten en documenten, dialogen en mo nologen, tegen de achtergrond van de weg voering van een gehele Jodenfamilie. Het eigenlijke verhaal gaat over de speurtocht, die verschillende mensen ondernemen om het ene lid van die familie, dat in de stad is achtergebleven, terug te vinden. Op zoek naar die ene overlevende stuit de schrijver op de generatie die het liefst zwijgt over de gebeurtenissen in oorlogs tijd. Hij maakt daar gebruik van om de vaders van deze huidige generatie aan de kaak te stellen. Het middelste boek bevat het levensver haal van een jonge Jood, die in 1944 uit Hongarije naar een concentratiekamp werd gebracht, op weg naar Birkenau, dat bij Auschwitz behoorde, zijn vrouw verloor. Als door een wonder overleeft hij dit kamp en wordt via Buchenwald naar Troegliz getransporteerd. NAAKT ONDER DE WOLVEN door Bruno Apitz, uit het Duits vertaald door Henk Nijman, verschenen bij Pegasus te Amsterdam, is uitsluitend gewijd aan de laatste maanden van het bestaan van Buchenwald. Dit boek belicht het kampleven van een andere zijde dan men gewoonlijk in dit soort verhalen aantreft, namelijk van de organisatie binnen het kamp. De gevan genen hadden een eigen bestuur, waarvan de sleutelposten veelal in handen waren van communisten, de oudste inwoners van het kamp. Minder bekend zal zijn dat er in het kamp een internationale verzetsor ganisatie was, die actief heeft medege werkt bij de bevrijding ervan. De schrij ver heeft het kamp overleefd en is dus in staat een waarheidsgetrouw verslag te doen. Haags ballet „Marjo" naar V.S. De Haagse balletgroep „Marjo" zal op 20 sep tember met "■en tournee van twee maan den door de Verenigde Staten beginnen. De groep zal optreden op „colleges" voor de jeugd van 14—20 jaar en door middel van demonstraties trainingsoefeningen laten zien, opdat de scholieren een indruk zullen krijgen wat er nodig is om danser te worden. Behalve de trainingsdemonstraties worden dan nog enige volksdansjes ge geven, moderne uitdrukkingsdansen en wat klassiek ballet. VOOR DE ELFDE MAAL zal dit jaar de Kunstmaand Amsterdam een reeks con certen met uitsluitend Nederlandse solisten brengen. Ook aan het werk der Neder landse componisten zal wederom veel aandacht besteed worden tijdens de Kunst maand, die zich zal afspelen tussen 12 mei en 16 juni. Niet minder dan 23 van hen zijn dit jaar met één of meer werken op de programma's vertegenwoordigd. Hier onder treffen wij de namen aan van Rudolf Escher („Trio d'anches"), Marius Flothuis („Ulysses and Nausicaa" voor vier solostemmen en harp), Anthon van der Horst (Vondel's „Minnedeuntjes" voor koor), Géza Frid Concert voor piano en koor) en Jurriaan Andriessen (Divertimento voor 10 blazers). Aan Robert Heppener werd een opdracht verstrekt tot het schrijven van een Sym- foniëtta, die door het Kunstmaandorkest in eerste uitvoering zal worden gebracht. Onder de Nederlandse componisten uit het verleden van wie werk tot uitvoering komt, noemen wij Cornelis Schuyt, Jacob Obrecht, Orlando di Lasso en Jan Pieters zoon Sweelinck. Ook zal worden uitge voerd een Symfonie van Bartholomeus Ru- loffs (1735-1801), een Amsterdams musi cus. Voorts staan twee Symfonieën voor strijkorkest van Mendelssohn op het pro gramma, jeugdwerken van deze componist die tijdens de Kunstmaand hun Nederland se première beleven. Als tegenwicht tot de „officiële" Am sterdamse Beethovencyclys, die dit jaar door uitstedigheid van het Concertgebouw orkest zal worden waargenomen door het Residentie- en het Radio Filharmonisch Orkest, met de Chileense pianist Claudio Arrau als enige solist in de vijf piano concerten, zullen in de Kunstmaand vier van deze solo-concerten door Nederlandse solisten worden uitgevoerd, te weten het 2e, 3e, 4e en 5e, door resp. George van Renesse, Hans Henkemans, Jan Wijn en Daniël Wayenberg. In de afdeling kamer muziek treft men twee maal het Neder lands Strijkkwartet aan, voorts het duo Krebbers-Ölof, het Danzi-blaaskwintet, het Nederlands Kamerkoor, de bas Herman Schey, met George van Renesse aan de vleugel, in Schubert's „Winterreise", als mede het Nederlands Blazersensemble o.l. v. Thom de Klerk. Op drie extra concerten zullen, buiten de in abonnement verkochte series, optre den het sextet Alma Musica, met „Die Kunst der Fuge" van Bach, het koor „Col legium Musicum Amstelodamense" o.l.v. Toon Vranken, terwijl op 6 juni, evenals twee jaar geleden, een muzikale Kolder avond zal plaatsvinden, met een weder- optreden van het Nationaal Logeerkamer orkest o.l.v. Tom Fooi. De dramatische kunst is op bescheiden wijze vertegen woordigd met een opvoering, op 15 juni, van „The Connection" van de jonge Ame rikaanse schrijver Jack Gelber, door de Werkgroep van het Rotterdams Toneel, on der regie van Hans Boswinkel. Op zondag 16 april zal Ton Hasebos in Boedapest met een filmcamera langs de lijnen staan van het stadion, waar de voetbalwedstrijd Hongarij e-Oost-Duitsland wordt gespeeld. Zijn collega t.v.-regisseur en sportjournalist Herman Kuiphof zal aan zijn zijde staan. Deze voetbalwedstrijd be hoort tot de voorronden van het wereld kampioenschap voetbal, waarvan de fina les volgend jaar in Chili worden gehouden. De van deze wedstrijd opgenomen film wordt vertoond in het V.P.R.O.-program- ma van 20 april. Spelwijze en tactiek van de wedstrijd worden toegelicht door Her man Kuiphof. Uit de discussie, die hierop volgt en waaraan ook bondscoach Elek Schwartz meedoet, zal blijken hoe de kan sen voor het Nederlandse elftal liggen, wanneer op 30 april a.s. de wedstrijd Nederland-Hongarije wordt gespeeld. De V.P.R.O. (Nederland, de B.R.T. (België) en de F.B.C. (Finland) zullen op 21 mei a.s. het eerste televisieprogramma presenteren in de serie „Witte zwanen, zwarte zwanen", dat op zaterdagavond 20 mei door de Finse televisie zal worden uit gezonden. Deze opname, die op Ampex is opgenomen, zal de volgende morgen naar Hamburg worden gevlogen en vandaar uit op zondagavond naar België en Nederland worden gerelayeerd. De produktie van dit programma is van Wim lbo en Jaakko Jahnukainen. De regie heeft Ben Klokman en Jukka Virtanen. De Nederlandse regis seur en producer zullen begit^ mei op nieuw naar Helsinki vertrekken om het programma voor te bereiden. De Belgi sche gastvrouw zal zich een week voor de uitzending bij hen voegen. (Van onze Parijse correspondent) Een veelzeggend, om niet te zeggen onthullend licht werd er afgelopen da gen weer eens geworpen op de verhou dingen tussen prijzen in kunstzaken en op het ware inzicht van het kunstlie vende en zelfs deskundige publiek. In een mondaine badplaats bij Nice aan de Franse zuidkust, werd een groeps tentoonstelling gehouden van een plaat selijke schildersvereniging. De meeste doeken waren te koop en geprijsd te gen zeer redelijke bedragen. Over die lage prijzen sprekende had een paar weken geleden de secretaris van de dichter-tekenaar Jean Cocteau bij de vernissage een weddenschap geslo ten met een bekende kunstverzamelaar, dat niemand het verschil zou opmer ken tussen een erkend meesterwerk en de honderden croütes die hier eveneens waren opgehangen. Om die bewering waar te maken, werd er een ongesig neerde Modigliani tussen de andere schilderijen gehangen, een doek waar van de waarde op minstens 5 miljoen oude franken, of ongeveer f 40.000 mag worden geschat. Er werd op een aan gehecht kaartje voor dit meestervjerk echter niet meer dan 80 gevraagd. Van de ruim 2,5 duizend bezoekers heeft zich desondanks of vermoede lijk eerder dankzij die spotprijs toch niemand voor die Modigliani geïnteres seerd, ofschoon ook verscheidene be kende kunsthandelaren en critici de tentoonstelling bezochten. Het Amsterdams Ballet treedt morgen, woensdag 12 april, op in de Stadsschouw burg te Haarlem. Het programma vermeldt de volgende balletten: Le Lac des Cygnes, Pas de Duex „Orphée", Pas de Deux „Raymonda", Noc turne en De Kruik. De beide Pas de Deux zijn premières voor Haarlem. De choreo grafieën van de Pas de Deux zijn van Viktor Gsovsky, de Pas de Deux Orphee wordt gedanst door Maria Sylvaine en Chris Torenbosch op muziek van Franz Liszt, de Pas de Deux Raymonda wordt gedanst door Angela Bayley en Ben de Rochemont op muziek van A. Glazounov De muzikale begeleiding wordt verzorgd door Anton Dijkman en Chaim Levano san de vleugels. LONDEN Ook maandag duurde de staking van televisie-technici bij de B.B.C. nog voort. Aangezien de studiolichten ge doofd waren werd het programma van nieuws-commentaren buiten bij daglicht op de brandtrap opgenomen! De rest van het programma bestond, evenals de dag tevoren, uit film-matieraal. De verwach ting is, dat de staking dinsdagavond om 7 uur zal worden opgeheven omdat de aan de orde gestelde problemen officieel zul len worden besproken. Vaak is het nuttig voor het vellen van een waardeoordeel over een bepaald pro gramma, een vergelijking met een soort gelijke uitzinding te kunnen trekken. Dat konden de kijkers gisteravond bij het tele visieprogramma van de Vara driemaal doen. Naar ons oordeel valt de actualitei ten-rubriek „Achter het nieuws" van Arie Kleywegt dan nogal gunstig uit vergele ken met „Attentie" van de N.C.R.V. en .Brandpunt" van de K.R.O. Ongeveer van gelijke sterkte is „Flits" van de Avro, vooral omdat de presentator Nico van Vliet, waar het het voeren van kleine ge sprekjes betreft, voor Kleywegt nauwelijks onder doet. Het „Filmvenster", dat wij gisteravond zagen, is op deze wijze wel enorm veel waardevoller dan het film programma van Peter van Kampen, dat neerkomt op het vertonen van flitsen uit komende films, door een matig commen taar verbonden. Jan Blokker daarentegen wist met een aantal welgekozen fragmen ten een soort verhandeling over een as pect van de filmkunst op te bouwen. We zagen de manier waarop Hollywood een verschijnsel als Marilyn Monroe eerst op kweekt en dan weet uit te buiten tot zij zichzelf uit dat om haar heen gesponnen sprookje losscheurt en een ernstige poging doet om een echte actrice te worden; een geslaagd programma met een werkelijk interessante tekst en belangrijke filmfrag menten. En dan tot slot de Bing Crosby- show; deze eerste aflevering was toch wel een teleurstelling als wij haar vergelijken met andere uit de V.S. overgenomen pro gramma's. Het sterke punt van de Ameri kanen is altijd de gave gladheid van hun programma's, die getuigen van een grote mate van geraffineerdheid en vakman schap. Bing Crosby, die al niet zo jong meer is, en de nog veel minder jonge Maurice Chevalier zongen met weinig stem een aantal zeer brave liedjes, terwijl wat onduidelijke vrouwtjes erom heen slenterden. Juist die geoliede precisie van bij voorbeeld de Perry Como-show misten we hierbij toch wel erg. Een Napolitaan die zijn hoge noten eng lang wist aan te houden kon dit programma voor ons toch niet tot een succes maken, ondanks het ook hier weer opvallend geraffineerde ge bruik van de toneelruimte en van de uiterst eenvoudige requisieten en zetstuk ken. HILVERSUM I. 402 m. 7 00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gynrn. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.359.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. (herh.l. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Pianoduo. 13.00 Nieuws en tentoonstellingsagenda. 13.20 Roemeens ork. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Pianorecital. 14.45 Volks liedjes en -dansen. 15.00 Heeft de werkende jeugd genoeg vrije tijd?, toespr. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Hammond-trio. 17.15 Lichte muz. 17.50 Re- geringsuitz.Jeugduitz.: De brievenbus gaat open, correspondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Tech niek en bouwkunst, door prof. ir. H. T. Zwiers. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Katholieken en VARA, socialisten en KRO, toespr. 19.20 VARA- varia en gram. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Cabaret. 20.35 Morgen is het te laat, hoorsp. 21.45 Het proces Eichmann in Jeruzalem. 21.50 Viool en piano 22.20 Zestig jaar levenservaring, lezing (28). 22.30 Nieuws. 22.40 Flitsen van de bijeenkomst Dit is Gronin gen. 22.50 Lichte muziek. 23.05 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.20 Ork.muz. 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10 15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.00 Operatie Albatros, hoorsp. (herh.) 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuln- bouwmeded. 12.33 Vocaal ens. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 15.05 Gram. 15.30 Muzik. lezing. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Het Spectrum, lezingen. 18.00 De Koorzang onder de loep, muz. lezing. 18.20 Gram. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heils-muziek. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Evangelisatiesamenkomst. 21.00 Radio-filh.- ork. en soliste. 22.00 Dit is Groningen, rep. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Gram. m. comm. 23.40 Platennieuws. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.45 Schoolkoor. 15.00 Kamer- muz. 15.15 Schoolkoor. 15.30 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Gram. 16.30 Omr.orkest en solist. 17.00 Nieuws. 17.15 Kamerork. en sol. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en -filosofie. 18.20 Voor de soldaten. 18 50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.30 Volksliederen. 19.50 Doe. 20.00 Akademie des diskofielen. 21.30 Omr.ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Pe dagogisch praatje. 22.25 Etnische muz. 22.55 Nws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journ. 20.20 Tekenfilm. 20.25 Korte film. 20.40—22.35 Speelfilm. VOOR WOENSDAG NTS: 17.00 De Verrekijker. VPRO: 17.10—17.40 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journaal en weer- overz. NCRV: 20.20 Pas geperst. 20.45 Rep. ver gelijking schoolonderwijs. 21.15 Voordracht. 21.35 Attentie. 22.10 Avondwijding. Advertentie Advertentie

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5