Chinese overmacht bij wereld kampioenschappen tafeltennis Gerard Peters ploegleider ■SIS Russische schaatsbond heeft zorgen L President is bang voor export Elek Schwartz met Moulijn naar Essen Hongarije-Oost-Duitsland op het scherm Hongaars elftal is samengesteld Clubs moeten hun militaire spelers twee weken missen Het amateurteam Rook de fijnste Amerikaanse sigaret van Scholz moet vóór 15 april zijn titel verdedigen Fraaie redding WÊB Xerophyt won de Anne Six-prijs In de Toer door Nederland gaat hij het Haarlemse team leiden Botwinnik won de tiende partij Sonneborn-Berger- systeem bracht de beslissing WOENSDAG 12 APRIL 1961 19 Voetbal Alleen de tweede helft in plastic tabakszak f L V De schaaktweekamp Gebrek Voordeel Stijl Verrassing De resultaten Sonneborn-Berger Kritiek De president van Brazilië, Janio Quadros, maakt zich zorgen om de uittocht van Braziliaanse voetballers. In een tele gram aan de president van de nationale sportraad heeft hij opdracht gegeven maatregelen te nemen om het vertrek van Braziliaanse voetballers naar bui tenlandse clubs te verhinderen. De president wees er op dat thans pogin gen werden ondernomen de beroemde speler Pele te contracteren in het bui tenland. „Het is uw plicht deze verzwak king van de wereldkampioensploeg te verhinderen. De export van onze sport mensen is niet in, onsi belang. Ik verwacht maatregelen", zo besloot de president zijn telegram. Uit Milaan was gemeld dat de club Tu rijn bereid was 432.000 dollar te beta len voor Pele. Bondscoach Elek Schwartz is met Mou lijn naar Essen (W.-Dld.) om de links buiten van Feijenoord en het Nederlands elftal een speciale onderwater-behande ling te laten ondergaan in een therapeuti sche inrichting. Moulijn heeft afgelopen zondag niet kun nen spelen door een spierverrekking in een dijbeen. Aangezien er Schwartz veel aan gelegen is volgende week woensdag tegen Mexico een fitte Moulijn ter beschikking te hebben immers ook Kruiver en Schuurman zijn geblesseerd heeft Schwartz de reis naar Essen onderno men. De Nederlandse Televisiestichting zal zondagmiddag van 17.25 uur tot 18.15 de tweede helft van de voetbalwedstrijd Hon- garije-Oost-Duitsland, te spelen in Boeda pest, uitzenden. De verslaggever is Leo Pagano. Deze nationale teams zijn in de zelfde pool ingedeeld als Nederland voor de wereldkampioenschappen 1962 in Chili. Zondag wordt in Boedapest de wedstrijd HongarijeOost Duitsland voor de voor ronde van het toernooi om de wereldtitel gespeeld. Zoals men weet zijn Hongarije en Oost Duitsland samen met Nederland in groep 4 van deze voorronden ingedeeld. De coach en samensteller van Hongarije, Lajos Baroti, heeft voor de wedstrijd de volgende ploeg geformeerd: Doel: Grosics; achter: Matrai en Dalnoki; midden: Solymosi, Sipos en Kotasz; voor: Sandor, Gorocs, Albert, Tichy en Fenyvesi. Reserves: doel: Szentmihalyi, achter: Sovari, midden: Bundzsak en voor: Ku- harszki. Het spelen van Sandor en Tichy staat in verband met niet volledig genezen blessures nog niet vast. Het is de bedoeling van Baroti, dat het zelfde vijftiental spelers naar Rotterdam zal komen voor de wedstrijd tegen Neder land, op zondag 30 april in het Feijenoord- stadion. Doordat de tweede ronde van het inter nationale militaire voetbaltoernooi dit jaar wordt gespeeld, terwijl de Nederlandse competitie nog niet is afgewerkt, zullen een aantal clubs hun geselecteerde mili taire spelers voor een tweetal wedstrijden moeten missen. Aangezien het Nederlandse team twee de pinksterdag (maandag 22 mei) naar Ankara vertrekt en op vrijdag 2 juni naar Nederland terugkeert, zullen de militai ren voor de competitiewedstrijden op 22 en 28 mei niet voor hun clubs beschikbaar zijn. Zo zal Ajax in de wedstrijden tegen Dos en NOAD zonder stopper Pronk moeten spelen. MVV kan in de ontmoetingen met Feijenoord en PSV voorts Bergholtz en Pieters niet opstellen. Voor de wedstrijden tegen Alkmaar en VVV zal verder NAC niet de beschikking hebben over Lazeroms en Visschers. Ook vyv zelf is gehandi capt, aangezien het Heynen voor de ont moetingen met Rapid en NAC zal moeten missen. Behalve deze vijf ere-divisieclubs zullen ook de leiders van de eerste divisie's A en B, alsmede de ranglijstaanvoerder van de tweede divisie niet op volle sterkte kun nen aantreden. Volewijckers, dat de eerste plaats in 1 A bezet, moet tegen Stormvogels en Her mes DVS dat zelf zonder De Groot en Eikenbroek zal spelen de steun van Boogaard missen. Blauw Wit, de leider van 1 B, dat tegen VSV en SVV uitkomt, zal het zonder Euwes moeten stellen. Haarlem, nummer een van de tweede divisie ten slotte, kan tegen Rigtersbleek en Hilversum tweede op de ranglijst Jonker niet opstellen. Het Nederlands amateurelftal, dat van daag in Ede een oefenwedstrijd speelt tegen het zaterdagelftal, is als volgt samenge steld: doel: Van Zanten (ZAC); achter: Krue- meich (Vitesse) en Werdens (Sittardia); midden: Mul (NAC), Quaedackers (Hoens- broek) en Ten Braak (ODS); voor: Rose- boom (Ede), B. Hainje (Heerenveen), Snoeck (Xerxes), Libregts (Excelsior) en Hersche (ONA). Boksen BOKSEN. De Nederlandse kampioen in het bantamgewicht Sugar Ray bokste in Calais onbeslist tegen zijn Franse tegen stander Elysee Casire. Het gevecht was vastgesteld over tien ronden. Advertentie WINNER MVOtTS De enorme vooruitgang ep tafeltennis gebied in China werd dinsdag in Peking nog eens onderstreept tijdens de eerste ronden om het wereldkampioenschap van de dames- en heren-enkelspelen. Verschil lende onbekende Chinese spelers en speel- stels versloegen zogenaamde geplaatste spelers. Nu nog 32 deelnemers, zowel bij de dames als bij de heren, in de strijd zijn en de balans werd opgemaakt, bleek dat niet minder da'n zes geplaatste heren en twee geplaatste dames zijn geëlimineerd. De ongetwijfeld beste prestatie van de dag was de overwinning van de 18-jarige schooljongen uit Kanton Tan Cho-Lin, die de Europese kampioen, de Hongaar Zoltan Berczik met 21-14 20-22 21-15 21-18 ver sloeg. De andere geplaatsten die het veld moes ten ruimen, waren Nobuya Hoshino (Ja pan), Toni Larsson (Zweden). Bjorne Mellstroem (Zweden). Itadu Negeluescu (Roemenië) en de Hongaar Lazlo Foeldi. Slechts vier Euroneanen van klasse over leefden deze Aziatische stormloop, n.l. de Hongaar Ferenc Sido, Vojislav Markovic (Joegoslavië), Conny Freundorfer (Did.) en Hans Alser (Zweden). Weer bijzonder goed op dreef was de 15-jarige Braziliaan Ubiracy da Costa, die het woensdag zeer moeilijk krijgt tegen de huidige wereldkampioen, de Chinees Jung Kuo-Tuan. Bij de dames zorgde de 17-jarige stu dente Han Yu Chen min of meer voor een sensatie door ex-wereldkampioene Tomi Okada (Japan) met 21-13 21-13 16-21 18-21 21-13 te verslaan. De belangrijkste uitslagen waren: Tweede ronde heren-enkelspel: Ubiracey da Costa (Brazilië)—Ligen Su (China) 21- 16 22-20 21-12. De Duitser Gustav „Bubi" Scholz zal zaterdag de kroon van Europees kampioen in het middengewicht, die hij 2% jaar lang heeft gedragen, ontnomen worden en wel door het bestuur van de EBU (Europese Boksunie), als hij niet zelf voor die datum in de ring verschijnt. De algemeen-secretaris van de EBU, de Fransman Edouard Rabret, heeft ver klaard, dat de unie het verzoek van de Duitser om uitstel van het titelgevecht tot 1 juni verworpen heeft. „De reglementen luiden, dat Scholz vóór 15 april in een wedstrijd tegen de Hongaar Laszlo Papp het Europees kam pioenschap dient te verdedigen", aldus Ra bret. Scholz's manager Fritz Gretzschell heeft de unie om uitstel van dit gevecht ge vraagd tot 1 juni. De EBU is hier ech ter niet op ingegaan en zal Scholz auto matisch van de titel vervallen verklaren, als de Duitser niet volgens de reglemen ten voor zaterdag tegen Papp in het strijd perk treedt. Gustav Scholz behaalde de Europese ti tel middengewicht op 4 oktober 1958, toen hij in het bijzijn van 35.000 toeschouwers in het Berlijnse stadion de Fransman Charles Humez versloeg. Derde ronde: Jung Kuo-Tuan (China) Alag Bala (Niberia) 21-6 21-5 21-1; Yang Hui Hua (China)Radu Negulescu (Roe menië) 21-13 21-9 21-15; Ichiro Ogimura (Japan)Chou Lau Sun (China) 14-21 21- 14 21-13 21-23 21-17; Chuang Tse Tung (China)Kejii Li Mura (Japan) 17-21 21- 19 21-12 21-10; Uberacy da Costa (Braz.)— Rethil (Roem.) 21-18 21-17 13-21 22-20; Ferenc Sido (Hong.)Iian Harrison (G.B.) 21-18 21-19 17-21 21-16; Peterfy (Hong.)— Ferreiro (Cuba) 21-9 21-7 21-7; Tsjang Hsich In (China)Hoshino (Japan) 18-21 21-11 16-21 22-20 21-13; Wang Chia Sheng (China)Kusinski (Polen) 22-20 21-18 21-17. Dames enkelspel: tweede ronde: Eva Koczian (Hong.)Lin Hui Ching (China) 21-16 21-14 21-16; Maria Alexandra (Roe menië)Yang Hsien (China) 21-13 21-13 21-12; Diana Rowe (G.B.)Ma Kuang Hung (China) 21-15 13-21 21-17 22-20; Chang Hsiu Ying (China)Jean Harrower (G.B.) 21-19 21-9 21-12; Han Yu Chen (China)Tomi Okada (Japan) 21-13 21-13 16-21 18-21 21-13. In de eerste divisie van de Engelse league staat Blackpool, de club van Stanley Matthews, er niet zo best voor en het lijkt waarschijnlijk dat de de gradatie een feit zal worden. Tijdens het afgelopen weekeinde speelde Blackpool tegen Arsenal, van welke match men hier een beeld ziet. Op fraaie wijze voorkomt doelman West een Arsenal-goal, maar hij kon daar mede de nederlaag van zijn ploeg toch niet verhinderen. «P? Koersen in Hilversum De uitslagen van de dinsdagavond in Hilver sum gehouden draverijen luiden: All Star Boyprijs (2000 m.): 1 Zoraya du Com merce 1.28.1; 2 Zephyr; 3. Zibello Hanover K. Winn. 4.60; pi. 1.50, 1.20; cov. 3.40; kopp. 4.20. Axkitprijs (2000 m.) eerste heat: 1. Ynno con Dios 1.25.8; 2. Ypermoron; 3. Winny Cliff. Winn. 2.00; pi. 1.30, 1.40; cov. 2.90; kopp. 3.20. Tweede heat: 1 Ynno con Dios 1.26.6; 2. Yper moron; 3. Winny Clif. Winn. 1.50; pl. 1.60, 1.60; cov. 2.10; kopp. 2.40. Amad Kinleyprijs (2000 m.): 1. Y Volann 1.32.7; 2. Ysbrandine; 3 Zippy Erebus. Winn. 7.50; pl. 3.20, 3.10; cov. 3.30; kopp. 37.60. Anja Kittyprijs (2400 m.): 1. Yardley W 1.29.1; 2. Xeres; 3. Yewel Boy. Winn. ƒ2.90; pl. 2.30, 3.60; cov. 3.00; kopp. 13.90. Annemarieprijs (.2000 m.): 1. Umber 1.24.3; 2 Troubadour; 3 Uitloper. Winn. 6.10; pl. 2.40, 3.20; cov. 4.40; kopp. 19.40. Anne Sixprijs (2400 m.): 1. Xerophyt 1.27.-; 2. Unaniem; 3. Uppsala Pluto. Winn. ƒ2.00; pl. 1.50, 1.90; cov. 3.90; kopp. 5.90. Totale omzet: 70.175.50. De Haarlemmer Gerard Peters, die zelf zo'n twintig jaar de wielersport actief heeft beoefend en als zodanig één wereld titel en drie nationale titels op zijn naam heeft staan, zal in de komende „Toer door Nederland" voor amateurs en onafhanke- lijken, die van 9 tot en met 14 juni wordt gehouden, zijn debuut maken als ploeglei der. Hij krijgt de leiding van de Haarlem- se ploeg. Dit team zal gevormd worden door vijf renners van „De Kampioen" en twee gastrenners. Als wielrenner heeft Gerard Peters, die in 1937 voor het eerst ging fietsen en in 1957 een streep onder zijn wielerloopbaan zette, vele fraaie resultaten behaald. De slanke Haarlemmer werd in 1941 nationaal wegkampioen der amateurs te Zandvoort reed daarna als beroepsrijder met veel succes op de Belgische banen vooral in omniums was hij bijzonder goed en werd in 1946 zowel nationaal kampioen achtervolging (door 'n zege op de onklop- baar gewaande Gerrit Schulte) als wereld kampioen op dit nummer. In 1949 legde Gé ook nog beslag op het nationale baankampioenschap over vijftig kilometer. Ook als zesdagenrenner heeft de Haarlemmer van zich doen spreken en samen met Gerrit Schulte vormde hij een der allersterkste koppels. Zes keer won Peters met Schulte een zesdaagse (Parijs 2x, Antwerpen, Gent, Münster en Berlijn) en tweemaal legden zij beslag op het Europees kampioenschap voor koppels. Na zijn afscheid als actief renner, is Pe ters op het Bloemendaalse strand het strandpaviljoen „Lido" gaan exploiteren, maar steeds bijzonder in de wielersport geïnteresseerd gebleven. Zijn functie als ploegleider ziet hij dan ook met vertrou wen tegemoet. Na de verschillende „klas siekers", zoals de Ronden van Friesland, Gelderland en de Haarlemmermeer, zal hij zijn ploeg definitief samenstellen. Botwinnik heeft de tiende partij van de tweekamp om de wereldtitel gewonnen. De partij was maandagavond bij de 42ste zet afgebroken in een stelling, waarbjj Botwinnik een pion meer had. Tal gaf zonder verder te spelen op toen bekend werd dat de afgegeven zet van de ex- titelhouder was: Kd7-d6. De stand in de tweekamp is nu 6V4-3 '/2 in het voordeel van Botwinnik. In de elfde partij, die vandaag wordt gespeeld, heeft Botwinnik wit. De officials van de Russische schaat- senrijdershond zijn bijzonder teleurge steld over de matige prestaties van de Russische hardrijders in het afgelopen seizoen. Zij steken dan ook niet onder stoelen of banken, dat zij de toekomst in dit opzicht niet gunstig inzien, of schoon Rusland op 't gebied nog steeds staat op de lijst van de landen, die de toon aangeven in de schaatssport. Hoogstwaarschijnlijk zouden de Rus sische hardrijders zelfs in een wedstrijd tegen de „rest van de wereld" nog als overwinnaar te voorschijn komen. Het „Waterloo" voor de Russische rij ders werd de nieuwe Ullevi-baan in Go- thenborg, waar de 25-jarige Nederlander Henk van der Grift de keten van Russi sche triomfen doorbrak en op welver diende wijze het wereldkampioenschap in het hardrijden op zijn naam bracht. Hij verwees daarmee de Europese kam pioen, de Rus Victor Kositsjkin, die sterk favoriet was voor de wereldtitel, naar de tweede plaats. Tijdens de wedstrijden om het Euro pese kampioenschap hardrijden, die veertien dagen voor het wereldkampieon- schap in Helsinki werd gehouden, waren er al aanwijzingen, dat het er niet zo brillant voorstond met de Russische hardrijsport. Het feit, dat het alleen de Rus kositsjkin gelukte zich onder de eerste zes te scharen, sprak boekdelen. De duidelijke overwinning van de 22-jari- ge Kositsjkin uit Moskou liet op dat ogenblik weinig plaats voor het zich on gerust maken over de povere resultaten van de andere Russische deelnemers, maar in Gothenborg werd de situatie des te duidelijker omlijnd. De Russische sportjournalisten zijn zeer zorgvuldig in het leveren van kri tiek, zolang niet van boven af het sein tot het uiten van kritiek gegeven wordt. Er werd echter niet verheeld in hun commentaren en artikelen, dat het ge brek aan fris bloed, aan nieuw, jong ta lent de oorzaken vormden van de hui dige crisis in de Russische schaatsenrij- derssport. Ex-wereldkampioen Oleg Gontsjaren- ko en Boris Stenin schijnen de lust in de wedstrijdsport verloren te hebben. Er was nog maar één hardrijder, die de deur wilde openstoten Kositsjkin. Maar het spreekwoord zegt echter te recht, dat één zwaluw nog geen zomer maakt. Enige weken geleden werd Ko sitsjkin, die juist zijn 23ste verjaardag had gevierd, benoemd tot sportinstruc- teur. Hierdoor kan hij over de beste trai ningsfaciliteiten beschikken, die hem ze ker geen windeieren zullen leggen. Maar de Russen zijn er eveneens van door drongen, dat hun tegenstanders ook weer beter beslagen ten ijs zullen komen. In Nederland wordt de eerste kunstma tige ijsbaan (400 meter) aangelegd, zo dat het niet meer nodig zal zijn voor de Nederlandse hardrijders naar Noor wegen te gaan om te trainen. Dit zal niet alleen van groot voordeel zijn voor de schaatssterren als Van der Grift en Liebrechts, maar ook jong talent zal schaatssterren als Hjalmar Anderson destijds snel naar voren kwamen, de Rus sen in dezelfde impasse zullen geraken als waarin de Noren zich op het ogen blik bevinden. Afgezien van Kositsjkin, houden de Russische rijders hun lichaam zo laag mogelijk, zelfs lager dan de Noren, het bovenlichaam parallel met de ijsbaan. Hierdoor brengen zij de luchtweerstand tot een minimum terug. Voor een sprin ter, zoals de Olympische kampioen en wereldrecordhouder op de 500 meter, Grishin, heeft deze stijl zeker zijn nut bewezen. Op de langere afstanden ech ter is een dergelijke houding minder ge wenst. De ademhaling wordt er namelijk door belemmerd en de rijders krijgen op de duur rugpijn. Victor Kositsjkin. hierdoor de gelegenheid krijgen zich te ontwikkelen. En Nederland beschikt over veel jong talent op schaatsenrij- dersgebied, menen de Russen. Rudi Liebrechts en de Franse „ko meet" André Kouprianoff, die tot de bes te rijders ter wereld behoren, zijn nog zeer jong. Zij kunnen hun stijl no aan zienlijk verbeteren. Dit maakt, dat het er voor de Russen niet beter op wordt. Alles wijst er trouwens op, dat wan neer de Russen de Noorse stijl, zoals deze na de tweede wereldoorlog is ont wikkeld, blijven volgen en volgens welke De stijl, welke door de vier toprijders werd gedemonstreerd tijdens de wed strijden om het wereldkampioenschap, is opmerkelijker soepeler. Het lichaam wordt meer rechtop gehouden. De leiders van de Russische schaatsenrijderssport, zoals de trainer Kudriatsjev, hebben dit goed in zich opgenomen en zij zijn zich er ook terdege van bewust, dat er iets veranderd dient te worden aan de rij stijl van de Russen. Op het ogenblik weten zij echter nog niet hoe zij dit probleem doeltreffend zullen aanpakken. Want zij hebben een dubbele taak: de stijl moet veranderd worden, maar ook jong talent moet won den opgeleid. Deze combinatie zou de taak enerzijds kunnen verlichten, maar aan de andere kant dubbel zo moeilijk kunnen maken. Schaken Pat Mat Beverwijk handhaaft zich in de overgangsklasse van de Noordhollandse Schaakbond. De beslissingswedstrijd tegen Zaandam 2 bracht weliswaar geen over winning, maar het gelijke spel dat tot stand kwam was voor Suiker c.s. juist vol doende omdat zij volgens het toegepaste Sonneborn-Berger systeem (zie ter verdui delijking het slot van dit overzicht) hoger staan geklasseerd dan Zaandam 2. Het mag dan geen overtuigende triomf zijn, ze is er niet minder verdienstelijk om. Bovendien vecht Zaandam 2 zich reeds enkele jaren lang in de laatste ontmoetin gen van de fatale laatste plaats af, terwijl Pat Mat steeds een vooraanstaande rol heeft gespeeld doch juist dit jaar (het zil veren jubileum jaar!) een grote inzinking heeft doorgemaakt. De opengevallen plaats van Zaandam 2 zal worden ingenomen door Halfweg of Schaakmat (Scharwoude). In de eerste- en derde week van mei zullen beide vereni gingen elkaar ontmoeten. Tot veler verrassing is het Zaanstreek Noord gelukt als tweede vereniging pro motie naar de eerste klasse te bewerk stelligen. In de competitie van de tweede klasse kampioenen drukt het dus de voet sporen van het IJmuider Kijk Uit 2, dat zich reeds zeker wist van promotie. Zaan streek Noord kreeg van de arbiter de ont moeting tegen Oppositie (Heiloo) met 51/2-4% gewonnen. Uiteraard heeft Opposi tie nog het recht van beroep, maar het is nog niet zeker of men hiervan gebruik zal maken. Bij de vierdeklassers kwamen in afde ling B de Weenink-reserves tegen West- zaan uit in een beslissingswedstrijd. Inzet vormde het kampioenschap van de B-af deling met de daaraan verbonden promo tie naar de derde klasse. Met nog drie partijen uit te spelen heeft Weenink 2 een 4-3 voorsprong. Indien het tot tenminste een gelijkspel komt, is het team zeker van de promotie, ook hier weer als gevolg van toepassing van het- systeem Sonne born-Berger. De uitslagen zijn: Overgangsklasse: Pat Mat—Zaandam 2, 1. M. P. SuikerD. Dekker 10; 2. J. ZoontjesJ. D. Mordhorst 10; 3. P. Zwart—D. van Hoorn 10; 4. H. Bannen bergJ. van Brederode 01; 5. P. Tijssen J. Rijneker 0—1; 6. K. ComisA. Gey- tenbeek 01; 7. P. HartC. J. de Vries 10; 8. Ir. D. G. HuygenJ. Valkenier 01; 9. J. SonneveldW. Schoonhoven 10; 10. J. A. RodenbergH. W. van On senoord 01. Totaal 55. Promotie-competite kampioenen 2e kl.: Zaanstreek NoordOppositie 5%4% (Zaanstreek Noord promoveert). Vierde klasse, afd. B: Weenink 2West- zaan 43 voorl. De eindstand in de prom.comp. 2e klas se zit: 1. Kijk Uit 2 3 3 0 0 6 18 12 2. Zaanstreek-N. 3 2 0 1 4 16%13Vè 3. Oppositie 3 1 0 2 2 15 15 4. Aalsmeer 3 0 0 3 0 10%19'/i Ter nadere verduidelijking willen wij hierbij nog even terugkomen op het Son- neborg-Berger-systeem, dat veelal toege past wordt om een beslissing te krijgen, wanneer twee of meer verenigingen (c.q. personen) met gelijk aantal punten ein digen. De toepassing ervan is vrij eenvou dig. In het geval van de ontmoeting Pat Mat-Zaandam 2 bracht de beslissingswed strijd geen uitkomst. Volgens de reglemen ten moest toen het systeem Sonneborn- Berger worden toegepast. Hiervoor dient als basis de eindrangschikking van alle verenigingen in de betreffende afdeling. Deze zag er als volgt uit: 1. V.V.V. 10 punten, 2. Kijk Uit 7 pun ten, 3. V.H.S. 2 6 punten, 4. Rolland, 6 pun ten, 5. Heemstede 5 punten, 6-7. Pat Mat 4 punten, Zaandam 2 4 punten. Pat Mat had in de competitie de 4 winst punten veroverd door overwinningen op V.H.S. 2 en Rolland. Het team kreeg hier voor volgens Sonneborn-Berger de behaal de winstpunten van genoemde verenigin gen. In dit geval dus 2x6 punten 12 punten. Zaandam 2 had gewonnen van Pat Mat en kreeg diens 4 punten. Het speelde ge lijk tegen Heemstede en kreeg dus de helft van diens punten 2% punt. Het gelijke spel tegen Kijk Uit leverde ook nog eens de helft op van de door deze ver eniging behaalde punten 3% punt. Zaandam 2 had dus totaal 4 2%> 3% 10 punten, komt dus 2 punten op Pat Mat tekort en wordt derhalve lager ge plaatst. Dit systeem is ook internationaal her haaldelijk toegepast en ondervindt bijna evenzovele malen grote kritiek. Toch is nog nimmer een betere oplossing gevon den. Het is in elk geval duidelijk dat hier van een prestatiewaardering sprake is hetgeen bij voorbeeld bij loting niet het geval is. Daarom is o.i. toepassing van het Sonneborn-Berger-systeem in de huidige verhoudingen het enig aanvaardbare systeem.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19