Levenslang geëist wegens de moord op Joke Groenendaal op ieders lip! AGENDA Zakenman lichtte disconto- bank voor f 3,1 miljoen op A en nieuw, in rood pak I f Twee jaar geëist wegens fraude met huurkoopcontracten Directeur van Rotterdams marktwezen vraagt ontslag Niet storen Er komt meer bewolking Vraagt U naar het geheel nieuwe wasmiddel in rood pak h WOENSDAG 12 APRIL 1961 Kind, aan stoel vast gesnoerd, alleen gelaten Rotterdams echtpaar voor chantage veroordeeld Kerkelijk nieuws Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk NS willen onderzoek naar schade aan verpakkingen ter kennismaking: nog korte tijd pak bij aankoop van 2 Surinaamse postzegel met Joodse synagoge Rotterdamse monteurs mogen niet in Duitsland werken Publiciteit van B.B. naar Binnenlandse Zaken Herenmode-experts in Den Haag bijeen WEERRAPPORTEN (Vervolg van pag. 1) Levenslange gevangenisstraf heeft de officier van Justitie in Roermond mr. W. C. Uiterwaal, na een acht uur lange zit ting van de strafkamer van de arrondis sementsrechtbank in Roermond geëist, te gen de 25-jarige K. G. W. M. die op 10 mei van het vorige jaar het 16-jarige Venlose meisje Joke Groenendaal meelokte naar de omgeving van het kasteel de Holtmueh- le in Tegelen en haar daar op koelbloedi ge wijze wurgde. De officier legde de verdachte ten laste moord subsidiair doodslag het plegen van een gewelddadig zedenmisdrijf met dode- delijke afloop, zware mishandeling de dood ten gevolge hebbende en een aantal dief stallen en inbraken gepleegd nadat hij uit de psychiatrische inrichting in Heiloo was ontvlucht. Na het uitroepen van de recht zaak ontruimde men de publieke tribune en werd de zaak verder achter gesloten deuren behandeld. Dit geschiedde ook bij de behandeling van de ten laste gelegde diefstallen. De officier van Justitie ver klaarde na de zitting aan de pers dat hij tot de eis van levenslange gevangenisstraf was gekomen, omdat hij het primair ten laste gelegde, de moord, wettig en overtui gend bewezen achtte. Zijn bewijsvoering is geheel opgebouwd uit de feitelijke gang van zaken. De raadsman, mr. R. van Boven, uit Roermond, die enige punten van het voor onderzoek sterk heeft gecritiseerd, vroeg tijdens de zitting een vernieuwd vooron derzoek aan, doch de president wees dit na enige beraadslaging af. In het ergste geval, aldus de raadsman, kan de ver dachte zware mishandeling, de dood ten gevolge hebbende, ten laste worden ge legd. Eenzelfde verklaring heeft de ver dachte zelf gegeven. Hij zou het meisje al leen hebben willen slaan met zijn sjaal om haar te kalmeren, toen zij, angstig ge worden, begon te roepen om hulp, hier bij is de sjaal om haar hals gesnoerd. Zeventien getuigen werden ter zitting 'Advertentie 20 STUKS F1.- gehoord, onder anderen de winkelierster, waar Joke gewerkt heeft, en van wie zij een dag vrijaf had gekregen om aan haar afspraak te voldoen. De sjaal kocht ver dachte de dag tevoren bij haar in de win kel. De officier van Justitie zei ten slotte van mening te zijn dat M. te gevaarlijk is om nogmaals in de maatschappij te mo gen terugkeren. M. heeft reeds een straf blad van vier bladzijden. Hij is echter nog nooit wegens een zedendelict veroordeeld Tientallen psychiaters hebben hem reeds behandeld. Op zijn 16de jaar verbleef hij ter observatie in een inrichting. Zijn koel bloedigheid moge spreken uit het feit dat hij zich daags na zijn daad in een Heer lens café voordeed als journalist en daar onder meer verklaarde dat hij wellicht de primeur van zijn leven kon brengen. Die betrof volgens hem de moord op een jong meisje door wurging met een zijden sjaal. Uitspraak op 25 april. Twaalf weken gevangenisstraf, waarvan elf voorwaardelijk eiste de officier van Justitie bij de rechtbank in Utrecht tegen een 26-jarige gehuwde vrouw wegens mishandeling van haar 4-jarig zoontje. Op een zeer warme zondagmiddag was het echtpaar met een tweetal kinderen uitge gaan. Hun jongste kind, hadden zij thuis achtergelaten omdat zij hem erg lastig vonden. De moeder had het kind in een stoel gezet en zijn handen en voeten met touw aan de poten en spijlen gebonden. Bovendien had zij een leren riem om zijn bovenlichaam vastgemaakt. Drie uren lang bleef het echtpaar weg. Buurtbewo ners, die op het gehuil van het kind waren afgekomen waarschuwden de politie. Deze constateerde diepe rode striemen aan de polsen en enkels van het vastgesnoerde jongetje. De president van de rechtbank verklaar de, geen woorden te kunnen vinden om het laakbare van de handelwijze van de vrouw te omschrijven. „Zelfs een hond bindt men op een warme zomerdag niet zo vast om hem op die wijze uren alleen te laten, laat staan een mens", zo zei hij. De rechtbank zal op 25 april vonnis wij zen. De Rotterdamse rechtbank heeft een 45- jarige metselaar uit Rotterdam veroor deeld tot negen maanden gevangenisstraf en zijn 40-jarige vrouw tot een jaar. Vorig jaar was de vrouw door de Rot terdamse rechtbank wegens chantage van een 78-jarige gepensioneerde onderwijzer tot gevangenisstraf veroordeeld. Toen zij eind 1960 vrijkwam, begon zij opnieuw de bejaarde man te chanteren, waarin zij door haar man werd bijgestaan. Vrije Evang. Gemeenten Aangenomen naar Rotterdam-Zuid E. van der Bij te Zeist. Beroepen te Borssele K. de Gier te 's-Gravenhage. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Huizen (N.H.) N. den Oud sten, sanatoriumpred. te Amersfoort. Be roepen door de Generale Synode als pre dikant voor buitengewone werkzaam heden (stafmedewerker „Kerk en Wereld" te Driebergen) T. Poot te Middelharnis. Aangenomen naar Bergen (N.H.) (toez.) D. Visser te Zaandam; naar Den Andel (Gron(toez.) G. W. Santman, vicaris te Amersfoort. Bedankt voor 's-Gravenhage (wijkgem. 31-32) A. van Es te Hengelo (O.). Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Terneuzen: F. Mallan te Veenendaal. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Zwolle: I. de Bruyne te Rot terdam-Centrum en C. Verhage te Hilver- sum-Centrum. Beroepen te Papendrecht: M. W. Nieuwenhuijze te Amsterdam-West Geref. Kerken Beroepen te Ulrum: W. L. Mulder te Nieuwolda. c Concertgebouw: Donderdag 20 u.: Con cert door stadsorganisten Albert de Klerk en Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 13.30 en 19.30 u.: „Ben Hur", a.l. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „De schaamtelozen", 18 j. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Zorg dat je er bij komt", a.l. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Goliath en de barbaren" 14 j. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „World by night", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „De boom der gehangenen", 18 j. Minerva Theater: Vandaag en donderdag 20.15 u.: „Reich mir die Hand, mein Leben", a. 1. Minerva Theater (kleine zaal): Vandaag 20.15 u: „12000 jaar geleden". Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „O Sole Mio", a.l. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 u.: „Paspoort der schande", 18 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u.: „Pssstt, mijn dochter weet er meer van", 14 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en donderdag 20 u.: „De kinderlokker", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal In 't Goede Uur (Korte Hout straat 1): Tot 1 mei expositie van teke ningen van Peter Vos. Dagelijks 10—22 u. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 22 april exposities van collages, wandkleden, pas tels en schilderijen van Jo Kruyder-Bou- man. Dagelijks 10—17 u„ zondags 14—17 u. Kunstcentrum De Ark (Nieuw Heiligland 1-3): Tot 22 april exposities van schilde rijen en tekeningen van Mies van Oppen- raay. Dagelijks 9—17 u., tevens ma., wo. en vr. 1820 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 7 april.) WOENSDAG 12 APRIL City Theater, 20 u.: „Nachtzuster Inge borg". Rex Theater, 20 u.: „Het mysterie van de mismaakte vrouwen". DONDERDAG 13 APRIL City Theater, 20 u.: „Boris Mitrov, Rus sisch spion". Rex Theater, 20 u.: „Het mysterie van de mismaakte vrouwen". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 u. en 14—16.30 u. WOENSDAG 12 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het mes". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Kelder- jeugd". DONDERDAG 13 APRIL Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Kelder- jeugd". De Nederlandse Spoorwegen hebben, in verband met schade die geconstateerd werd aan verpakkingen van per spoor ver voerde produkten, aan het proefstation voor verpakkingen T.N.O. in Delft van 72 produkten de verpakkingen ter beoor deling gegeven, aldus het jaarverslag over 1960 van dit proefstation. De spoorwegen willen weten of zij zelf schuldig zijn aan de beschadigingen of dat deze te wijten zijn aan ondoelmatigheid van de ver pakking. Advertentie Gemakkelijker en beier hebf U nog nooit gewassen! automatische inweekwerking - vooraf weken overbodig nieuwe wonderbaarlijke waskracht 7 emmers sop in plaats van 6 uit een dubbelgroot pak, per groot pak een halve emmer sop meer Al Uw wensen zijn vervuld de witte was - witter kan niet de bonte was - helder en fris de fijne was - luchtig en zacht. En alles zo gemakkelijk: zonder apart inweken zonder lang koken zonder warm spoelen. Twee jaar gevangenisstraf heeft de offi cier van Justitie, mr. J. Corsten, voor de Maastrichtse rechtbank geëist tegen de 32-jarige zakenman W. J. L. uit Maas tricht, die kans heeft gezien in een jaren lange financiële relatie met de Maastricht se Disconto Maatschappij, door middel van gefingeerde huurkoopcontracten deze maatschappij ruim f 3,1 miljoen afhandig te maken. Aanvankelijk flatteerde hij de bedragen van huurkoopcontracten, maar sedert 1957 cedeerde hij aan de Maas trichtse Disconto Maatschappij uitsluitend gefingeerde huurkoop-overeenkomsten. De huurkoper en de te leveren goederen be stonden echter slechls in zijn verbeelding. Verdachte, die een woninginrichtingsbe- drijf voerde, kwam wekelijks met hele pakken zogenoemde huurkoop-contracten bij de Disconto Maatschappij aandragen, cedeerde die volgens een gemaakte over eenkomst aan deze bank van wie hij de Filatelistische primeur De Surinaamse minister-president, mr. S. D. Emanuels, heeft van de president van de Surinam Philateletic Agency in Pennsylvania, M. Lehman, een brief ont vangen, waarin deze de Surinaamse pre> mier onder meer dank zegt voor de histo rische gegevens over de vestiging van Joden in Suriname. Deze gegevens waren de heer Lehman toegezonden met het oog öp een door Suri name op 1 april uitgegeven postzegel ter herdenking van het feit dat 125 jaar gele den de synagoge Neve Shalom in Surina me werd afgebouwd. De postzegel, waarop deze synagoge is afgebeeld, werd gete kend door de heer Nic. Loning en in geel, blauw, rood en ..wart in Nederland ge drukt. Het is de eerste keer in de wereldgeschie denis van de postzegel dat buiten de staat Israël een postzegel is uitgegeven met de afbeelding van een Joodse synagoge. De Rotterdamse kantonrechter heeft twee arbeiders van een telefoonmaatschap pij verboden om in Duitsland te gaan wer ken en daarmee het standpunt van de di recteur van het Gewestelijk Arbeids Bu reau in Rotterdam gesanctioneerd. De mannen, zeer geschoolde monteurs, kregen vorig jaar met enkele collega's de kans op een betrekking bij een apparaten- fabriek in Aken, die evenals de gespecia liseerde Nederlandse bedrijven een tekort heeft aan bekwame krachten. Hun loon zou 30 a 35 percent hoger worden dan zij in Nederland verdienden, en bovendien zouden zij een extra verblijfstoelage van DM 10 per dag krijgen. Maar de direc teur van het Gewestelijk Arbeids Bureau weigerde zijn toestemming tot het beëindi gen van de arbeidsovereenkomst met het Nederlandse bedrijf omdat hij daarvoor geen „gewichtige reden" aanwezig achtte, zoals juridisch is vereist. De schaarste op de Nederlandse arbeidsmarkt was een factor die mede tot deze beslissing leid de. Twee der mannen gingen in beroep te gen deze uitspraak. Maar ook bij de kan tonrechter hadden zij geen succes. Deze overwoog namelijk dat de nieuwe betrek king in Duitsland voor de monteurs geen positieverbetering inhield, zoals zij hadden gesteld, omdat zij daar slechts een onder geschikte functie zouden krijgen, terwijl de Nederlandse maatschappij hen promo tie in het vooruitzicht had gesteld. Hun beroep op het hogere salaris en extra ver blijfstoelage werd eveneens afgewezen, ge zien de hoge levensstandaard in Duitsland. De kantonrechter meende dan ook dat de verandering van omstandigheden voor de mannen niet van dien aard zou zijn dat zij als een dwingende reden voor ontslag kon gelden. Beide partijen werden veroor deeld tot betaling van de eigen kosten in deze civiele procedure. Het Rotterdamse bedrijfsleven heeft de uitspraak met opluchting vernomen. Men vreesde namelijk een massale uittocht van geschoolde arbeiders naar Duitsland, van waar steeds aanlokkelijker aanbiedingen komen. In Rotterdam en omgeving is de arbeidsreserve te gering om het eventuele verloop te kunnen opvangen. financieringsbedragen, welke hij zelf zou besteden voor „aankopen" ontving. Hij zou dan wel zcrgen voor de inning van de termijnbetalingen en dat gebeurde dan ook trouw. Rond 1500 gefingeerde huurkoop contracten werden op die manier verzil verd. Totdat het de zakenman het vorige seizoen over het hoofd groeide: door zijn advocaat liet hi] de Disconto Maatschappij op de hoogte brengen van de malversa ties, met verzoek tot een schikking, waar op de maatschappij echter niet inging en een klacht bij de politie deponeerde. De officier van Justitie betitelde de zaak als de omvangrijkste financiële zwendel in het arrondissement Maastricht. Ver dachte gaf de negen ten laste gelegde falsificaties uit 1500 contractvervalsingen van de laatste jaren toe, alsmede de daar mee verband houdende oplichtingen tot een totaal bedrag van ruim 1,3 miljoen gerekend sedert 1957. (het genoemde be drag van 3,1 miljoen is sinds 1955). Totaal is thans nog bijna een half miljoen niet terugbetaald. Bij het verhoor van de directeur en van een kantoorbediende van de Disconto Maat schappij kwam vast te staan dat de con trole op verdachte en zijn overrompelen de hoeveelheid huurkoopcontracten vrijwel nihil was. Men betaalde aan verdachte 80 a 85 percent van het financieringsbedrag uit, de rest werd ingehouden. De zaken man moest echter wel het volle bedrag over de financiering terugbetalen en dit alles betekende een rente van gemiddeld 25 a 30 percent, ongeacht de 5 percent korting voor rechtszekerheid. Men geloofde het verder wel: de opper vlakkige boekhoudcontroles bij verdachte waarbij huurkoopcontracten en kaartsy stemen met de staat van termijn-betalin gen werden vergeleken, klopten uiteraard. De verbalisant in deze zaak, een Maas trichtse politiebrigadier, maar ook een accountant, die een onderzoek voor de rechtercommissaris had ingesteld, laakten de oppervlakkige wijze waarop hier door de Maatsrichtse Disconto maatschappij met gelden was omgesprongen. De president-commissaris van de Maas trichtse Disconto Maatschappij, koij weinig positiefs mededelen, al „maakte hij de dienst uit" op het kantoor. Met de hoge rente was verdachte akkoord gegaan, al dus deze getuige, en om de controle van de contracten had hij zich niet bekom merd. Hij had tot het laatst toe de indruk dat verdachte een bloeiende zaak had. Na de eis van de officier van Justitie, heeft de raadsman, mr. Tripels bijzonde re aandacht besteed aan het motief van verdachte voor zijn malversaties. Enerzijds was hier sprake van wraak tegen de Maas trichtse Disconto Maatschappij, die hem enkele jaren geleden zou hebben „ge flest" bij de overdracht van zijn zaak in Geleen, anderzijds had hij de Disconto Maatschappij met zijn uitgebreide knoeie rijen zo in een hoek gedreven, dat hij een sterke onderhandelingspositie had om het op een financieel akkoord te gooien, want hij zou het achterstallige toch wel kunnen binnenhalen. Alle werkzaamheden van de op 1 februa ri geliquideerde stichting Bevordering Be scherming Bevolking zijn of worden thans met uitzondering van de uitgifte van he maandblad van de BB „De Paladijn" (re dactie J. J. van Bommel) overgenomen door het ministerie van Binnenlandse Za ken. Ook de afdeling publiciteit, die onder lei ding van de heer T. Lodewijk de contacten met pers, radio en telelevizie onderhield, staakt dus haar werkzaamheden. Deze taak is overgenomen door de afdeling voorlichting van het ministerie van Bin nenlandse Zaken. De directeur van het marktwezen in Rotterdam, de heer J. P. Bruul, heeft met ingang van heden zijn ontslag aan de ge meenteraad aangeboden. Deze dienst was vooral de laatste tijd in opspraak geko men door de wijze waarop ambtenaren van hun functie misbruik maakten. De heer Bruul, dié 58 jaar oud is, is gedurende een lange reeks van jaren in dienst van de Rotterdamse gemeente werkzaam. Dc plaatsvervangend directeur, de heer P. Rijkee, die voorlopig met de leiding zal worden belast, zal de eerstkomende tijd met een sterk gedunde staf moeten werken, daar eerder reeds drie ambtena ren uit de dienst waren verwijderd. Uit onze prille schooljaren herinneren we ons het dierkundelesje „In mei leggen alle vogels een ei, behalve de koekoek en de griet, die leggen in de meimaand niet." Daaraan moesten we denken toen we gis teren oog in oog stonden met een duif, die deze woorden al sinds een paar dagen broedend logenstraft. De vogel moet in de afgelopen paasvakantie, toen de lagere technische school aan de Kleverparkweg in Haarlem haar een oase van rust toe scheen, daar een openstaand raampje zijn binnengevlogen. Speciale huisvestingseisen had moe Duif niet. Ze had wel andere, belangrijkere zaken aan het kopje. En daarom nam ze genoegen met een voor mensen bepaald vreemdsoortige plaats om haar nestdrift uit te leven: het toilet naast de smederij. Zo vonden de leerlingen haar op de eerste schooldag na de vakantie, on verstoorbaar twee eitjes koesterend. Ter stond werden maatregelen genomen om moeder Duif een vredig gezinsleven te verzekeren. De deur van het toilet ging op slot en er kwam een bordje op met de waarschuwing „Niet storen. Hier zit broedende mevrouw Duif". Tot nu toe heeft het beestje zich van het lawaai in de zich vlak naast de kraamkamer be vindende smederij bitter weinig aange trokken. Enkele keren per dag verlaat ze het nest om voedsel tot zich te nemen. Met een beetje spanning wachten de jon gens in de smederij dan haar terugkomst af. Benieuwd zien ze de komende gezins uitbreiding tegemoet. Onderscheiding. De ambassadeur van de Verenigde Arabische Republiek in Ne derland heeft prof. dr. J. Brugman, hoog leraar in de Arabische taal en letterkunde aan de rijksuniversiteit te Leiden, de me daille van verdienste derde klasse over gedragen, die president Nasser hem heeft verleend. Prof. Brugman is van 1948 tot 1959 verbonden geweest aan de Neder landse ambassade in Cairo. Naar Hamburg. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Cals, is naar Hamburg vertrokken, waar hij een conferentie zal bijwonen van ministers van onderwijs en cultuur uit de vijftien landen van de Raad van Europa en Spanje. Er zal worden nagegaan hoe de samenwerking van de landen op het gebied van onderwijs en wel speciaal dat van het middelbaar technisch onderwijs, kan worden versterkt. In 1959 werd op initiatief van Nederland een dergelijke conferentie gehouden in Den Haag. Een der punten die aan de orde zullen komen is het plan voor de oprichting van een universiteit der zes E.E.G.-landen in Flo rence. Gaetano Savini Brioni is de „Dior van de herenmode". Sinds jaar en dag wordt de deur van zijn exclusieve „salon" aan de Via Barberini in Rome plat gelopen door Amerikaanse klanten. Een kostuum bij hem kost een slordige 130 dollar, het geen neerkomt op ongeveer 500.-. Maar dat is toch eigenlijk ook weer niet zo ver schrikkelijk duur voor een costuum, gele verd door de kleermaker van mannen als John Wayne. Henry Fonda, Maurice Che valier en nog andere wereldberoemdhe den. Dit alles belette Brioni die eigenlijk Gaetano Savini heet, overigens niet, maandagmiddag vrijwillig in zijn hemd te gaan staan voor de Nederlandse pers: in de meest letterlijk» zin nog wel. Toen de journalisten namelijk met wat vragen over de nieuwste herenmode op de proppen kwamen, liet signor Brioni ijlings wat van zijn creaties komen, ontdeed zich snel van zijn (uiteraard subliem gesneden) jasje, trok de zwarte pullover over het hoofd en hulde zich als een volleerd man nequin achtereenvolgens in sport-, zomer-, fantasie- en smokingjasjes alsof ook dit facet van de herenmode tot zijn dagelijk se werk behoorde Gaetano Savini Brioni ontving voor deze explosie van zuidelijk temperament van de journalisten een warm applaus. Deze korte, maar zeer geslaagde show van Bri oni vond plaats tijdens een bijeenkomst van de leden van de International Men's Wear Group, een organisatie van heren mode-specialisten, die in september 1958 werd opgericht in Amsterdam met het doel internationaal ervaringen uit te wisselen op het gebied van de herenmode en op dit terrein eventueel gezamenlijk bepaalde aktiviteiten te ondernemen. Ditmaal werd de traditionele bijeenkomst van de uit ne gen landen afkomstige leden per land wordt-slechts een lid" in de groep opgeno men in Den Haag georganiseerd. Het K.N.M.I. deelt mee: Boven het vas teland van West-Europa is de luchtdruk tijdelijk flink gestegen, zodat er een hoge- drukgebied ontstond, dat zich uitstrekte van Spanje naar de Oostzee. Het hoge- drukgebied trekt langzaam naar het oos ten weg, terwijl tegelijkertijd een lage drukgebied op de oceaan naderbij komt. In verband daarmee komt er meer bewol king, terwijl de regenkansen eveneens toe nemen. De wind blijft echter vrij zuide lijk, zodat tamelijk zachte lucht blijft aan stromen. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag laatste 24 uur. S3 SE Den Helder geheel bew zzw 12 0,1 Ypenburg zwaar bew. zw 15 0 Vlissingen zwaar bew. z 14 0 Eelde mist zw 15 0 De Bilt mist zzo 15 0 Twente mist zw 16 0 Eindhoven zwaar bew. zzw 17 0 Zd-Limburg half bew. zzw 16 0 Helsinki onbewolkt n 3 0 Stockholm licht bew. z 8 0 Oslo regen z 11 0 Kopenhagen half bew. z 10 0 Aberdeen zwaar bew. windst. 17 1 Londen zwaar bew z 16 0 Amsterdam motregen z 15 0,1 Brussel onbewolkt windst. 16 0 Luxemburg geheel bew n 12 2 Parijs onbewolkt ozo 1 0 Bordeaux mist windst. 18 0,5 Grenoble zwaar bew. windst. 15 Nice licht bew. nnw 18 0 Berlijn licht bew. ozo 16 0 Frankfort half bew. n 17 0,4 München geheel bew. w 15 9 Zurich zwaar bew. nw 17 0 Genève zwaar bew. no 14 1 Locarno onbewolkt windst. 20 0,1 Wenen half bew. nnw 17 3 Innsbruck regen O 17 3 Athene zwaar bew windst. 18 Rome geheel bew ono 18 0 Ajaccio zwaar bew. ono 18 0 Madrid licht bew. windst. 22 0 Mallorca half bew nw 21 14 Lissabon onbewolkt wnw 23 Donderdag 13 april Zon op 5.49 uur, onder 19.33 uur. Maan op 5.22 uur, onder 17.25 uur. Maanstanden 15 april 6.38 uur nieuwe maan. 22 april 22.50 uur eerste kwartier 30 april 19.4. uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 12 april Hoog water 1,23 uur er 13.48 urn- Laag water 9.11 uur en 21.51 uur Donderdag 13 april Hoog water 2.17 en 14.38 uur. Laag water 10.12 en 22.40 uur. Het hoog en laag water te Z«ndvn..-< 10 tot 15 minuten vroeger dan te

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2