Bijna twee miljoen gulden aan schadevergoeding gevraagd X Kroon schorst Rijswijks besluit tot werktijdverkorting VIJFTIEN VRAGEN OVER RADIO EN TELEVISIE AGENDA PALTHE Meer dan achtduizend personen hebben een aanvraag ingezonden Minister Toxopeus liet het niet bij waarschuwing aan gemeenten Belastingambtenaren in Limburg willen stiptheidsactie Minister Visser naar V.S. vertrokken Zij kan lachen! In 1967 een Amerikaan op de maan Veel bewolking vee"""' 'Hsttttsiï» wat" GEBR. BEEKMAN WITTE KRUIS WITTE KRUIS i h ZATERDAG 15 APRIL 1961 DE PLANTA-AFFA1RE FIAT 500 3.840 FIAT 600 4.345.— FIAT 1100 5.900.— FIAT 1800 ƒ10.650.— FIAT 210011.650. DE pijnstiller De opvolging van Hofstra bij de G.A.V. Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Wat gaaf geschilderd Is U in 't vak? Neen, 't is BEVER CETALAC Nestor gereformeerde predikanten overleden Eerste baby in het „Vier maal Z.N."- ziekenhuis Haaf hele huis heeft nieuwe fleur want haar gordijnen zijn weer fris en schoon, verschoten plek ken zijn keurig bijgeverfd. Dat is 't succes van Reinigen: Katoen 0.75 p.m.* Velours e.d. 1.40 p.m.a Verven: (zelfs van donker naar licht!) Katoen 2.50 p.m.2 Velours e.d. 2.75 p.m.* H. Fokker opvolger van ds. Zandt WEERRAPPORTEN "li S-3 Bloeiende Betuwe Meer dan achtduizend personen hebben een schadeloosstelling aangevraagd bij Van den Bergh en Jurgens in verband met de in augustus van het vorig jaar op getreden huidziekte-epidemie bij gebrui kers van Pianta-margarine. Tot dusver is reeds bijna acht ton aan schadevergoe dingen uitbetaald. Het totaal der aange vraagde schadevergoedingen beloopt een bedrag van bijna twee miljoen gulden Dit laatste bedrag geeft een enigszins on zuiver beeld van het gemiddelde, aange zien zich hierbij aanvragen bevinden van bedragen, die in twee gevallen zelfs ho ger zijn dan een ton als claim voor scha devergoeding. In een gisteren verschenen communiqué van Unilever wordt o.a. gezegd: „Totaal zijn 6296 formulieren binnengekomen met een aanvrage om schadeloosstelling. In een aantal gevallen zijn meer leden in één gezin ziek geworden. De aanvragen wer den op één formulier vermeld. Het aantal personen, op wie de aanvragen betrek king hadden, bedroeg 8047, dat is gemid deld 1,28 personen per gezin. Tot nu toe zijn de volgende bedragen als schadevergoeding aan de slachtoffers uitgekeerd: door Van den Bergh en Jur gens in overeenstemming met de aanvra gers: ƒ357.872 (4402 aanvragen); tenge volge van uitspraken door de Commissie tot Bindend Advies 326.086 (1035 aanvra gen). Bij Van den Bergh en Jurgens zijn nu nog vijftien aanvragen in behandeling en bij de commissie tot bindend advies 844 aanvragen. Het totaal der geclaimde schadevergoe dingen beloopt 1.980.022. Daarbij bevin den zich 197 aanvragen van duizend tot vijftienduizend gulden, 22 van vijfduizend tot tienduizend gulden, 15 van tiendui zend tot vijftigduizend gulden, 3 van vijf tigduizend tot honderdduizend gulden en zelfs twee van meer dan honderdduizend gulden. Hierbij wordt echter de opmer- Advertentie AUTOMOBIELBEDRIJVEN HAARLEM Tel. 22087 BLOEMENDAAL Tel. 54801 king geplaatst, dat enige van deze zeer hoge claims „niet voldoende aanknopings punten met de werkelijkheid hebben." In de aangevraagde schadevergoedingen zijn bedragen van 78.947 voor dokterskosten, f 28.033 voor apothekerskosten, 28.203 voor ziekenhuiskosten en 107.757 voor in komstenderving begrepen. Voor de afwikkeling der aanvragen moest een afzonderlijke afdeling in het le ven worden geroepen. Gedurende ruim een half jaar hebben 25 gepensioneerden een volle dagtaak gewerkt om de inge zonden formulieren te behandelen. Daar naast is de Commissie tot Bindend Advies in het leven geroepen, aan welke commis sie de minder eenvoudige aanvragen wer den doorgegeven. Aan de commissie zijn totaal 1879 claims ter vaststelling doorgegeven. Een steekproef op de aanvragen van 1335 personen wees uit, dat 26 percent be trekking had op mannen en 74 percent op vrouwen. Het hoogste percentage betrof personen tussen tien en twintig, (20,5 per cent) jaar, het laagste personen boven 69 jaar (3 percent). Advertentie Hoofdpijn... maar ook andere pla gende pijnen verdwijnen snel mei Witte Kruis. tabletten, poeders of cachets I Advertentie DUTIM N.V. - OEGSTGEEST De Kroon heeft het besluit van het Rijs- wijkse gemeentebestuur, voor het gemeen- tepersoneel de vrije zaterdag in te voe ren, tot 1 augustus 1961 geschorst. Dit is gebeurd op voordracht van de minister van Binnenlandse Zaken, die een onder zoek instelt naar de vraag of dit besluit van B. en W. van Rijswijk in strijd is met het algemeen belang. Nog onlangs heeft de minister in een circulaire aan de gemeenten zijn verontrusting uitgesproken Vrijdag 28 april zal de aandeelhouders vergadering van de n.v. Centrale Algeme ne Verzekeringsmaatschappij beslissen I over de versnelde invoering van de volle over de opvolging van de oud-directeur dige vijfdaagse werkweek in sommige ge- Hofstra, die thans een directeursfunctie bij meenten. het Verolme-concern heeft. Men wil de lei- B. en W. van Rijswijk hadden op 20 ding van de centrale driehoofdig maken, februari besloten met ingang van 1 maart Buiten ir. H. Vos zullen waarschijnlijk be- over te gaan tot invoering van de vrije noemd worden de heer J. Oudegeest, al zaterdag voor het personeel van die ge- jaren adjunct-directeur van de centrale en meente, maar gelijktijdige verkorting van de heer H. Visser, penningmeester van de werktijd van het personeel, dat een het dagelijks bestuur van het N.V.V. Wan- werktijd heeft van 48 uren, tot 45 uren neer de nieuwe directeuren in functie zul- per week. len treden is nog niet bepaald. Voor de In zijn circulaire heeft de minister met opvolging van de heer Visser is voorlopig klem een beroep op de gemeenten gedaan enig kandidaat de heer R. Wijkstra, die om slechts in zeer speciale en uitermate een administratieve functie heeft op het knellende gevallen van de rijksregeling af N.V.V.-kantoor als chef de bureau. Het is te wijken. Deze houdt in, dat de arbeids echter mogelijk dat de aangesloten bon- tijdverkorting bij de rijksoverheid gereali den mede-kandidaten zullen stellen. Over vijftien punten wordt van de gis teren geïnstalleerde commissie Radio- televisiewetgeving advies gevraagd. Allereerst zal de commissie moeten ant woorden op de vraag of het wenselijk en mogelijk is de televisie niet langer bij al gemene maatregel van bestuur te regelen, maar in een radio- en televisiewet. Voorts wordt gevraagd of N.T.S. en N.R.U. naast elkaar moeten blijven be staan, of dat naar fusie of een andere vorm van nauwe samenwerking moet wor den gestreefd en hoe de structuur dan zou moeten zijn. Is, zo wordt verder gevraagd, een wette lijke regeling voor grotere samenwerking en betere coördinatie in de radioprogram ma's gewenst? De commissie krijgt vervolgens het ve torecht van iedere omroepvereniging ten aanzien van gemeenschappelijke program ma's, ook voor die van de N.T.S.te be oordelen, teneinde zo mogelijk een ande re oplossing aan te geven. Voorts zal uit spraak moeten worden gedaan over maat regelen ten behoeve van coördinatie van televisieprogramma's en over eventuele bepalingen van de N.T.S.-programma's. Ook zal men zijn licht moeten laten schijnen over de vraag of een wettelijke regeling voor gezamenlijk gebruik van ra diostudio's tot stand moet komen. Staatssecretaris Scholten wil biijkens de toelichting op de volgende vraag vasthou den aan de omroepverenigingen. Hij acht het V.P.R.O.-rapport over het omroepbe stel een nuttige bijdrage tot de discussie, maar geen uitgangspunt voor de vraag welke de rechten en plichten van de ver enigingen moeten zijn. Hij wenst de me ning van de commissie over de in het in getrokken ontwerp-omroepwet neergeleg de zendtijdverdeling, de normen van er kenning van omroepverenigingen, de nor men voor bijzondere uitzendingen, bij voorbeeld kerkelijke uitzendingen en het geven van zendtijd aan organisaties op geestelijke grondslag zoals het Humanis tisch Verbond. c 3 Stadsschouwburg: Vandaag 20 u.: To neelgroep Theater met „Lijmen". Zondag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Het Hemelbed". Cinema Palace: Dagelijks 13.30 en 19.30 u.: „Ben-Hur", a.l. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.30 u., echter dinsdag 14 en 20 u.: „Voor liefde gescha pen", 18 j. Lido Theater: Dagelijks 14. 19 en 21.15 u.: „Doorbraak". 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Drie Franse katjes", 18 j. Zondag 11 u.: „Het grote circus van Moskou", a.l- Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u„ zondag tevens 16.15 u.: „World by night", 18 j. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Soldaten in nylons", a.l. Zon dag 14 en 16.15 u.: „Mijn vriend Kazan", a.l. Maandag 20.15 u.: „Le diable au corps". 18 j. Bovenzaal: Tot dinsdag 20.15 u.: „12.000 jaar geleden". Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u„ zondag tevens 16.15 u.: „Avontuur in New York", 18 j. Zondag 11 u.: „Bij de Papoea's op Nieuw-Guinea", a.l. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 u„ zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De on sterfelijke sherif", 14 j. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De drift in het bloed", 18 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u„ zondag echter 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De dame met't hondjé", 14 j. Zondag 11 u.: „Canada het land van de zwarte beren", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 u.: „De grote bedrieger", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Teenager Melodie", Maandag en dinsdag 20 u.: „Kongo-despe- rado's", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal In *t Goede Uur (Korte Hout straat 1): Tot 1 mei expositie van teke ningen van Peter Vos. Dagelijks 10-22 u. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 22 april expositie van collages, wandkleden, pas tels en schilderijen van Jo KruyderBou- man. Dagelijks 10-17 u„ zondags 14-17 u. Kunstcentrum De Ark (Nieuw Heilig land 1-3): Tot 22 april exposities van schil derijen en tekeningen van Mies van Op- penraay. Dagelijks 917 u., tevens ma„ wo. en vr. 18-20 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 14 april). ZATERDAG 15 APRIL City Theater. 19 en 21.30 u.: „Klokslag middernacht" Rex Thea'ter, 20 u.: „De wraak van een verdachte". Patronaatsgebouw, 20 u.: Concert door de „IJmuider Harmonie". ZONDAG 16 APRIL City Theater. 15 u.: „Tot de laatste kogel" 19 en 21.30 u,: „Klokslag middernacht" Rex Theater, 15 u.: „Sjors van de Re bellenclub"; 20 u.: „De wraak van een verdachte". Patronaatsgebouw, 20 u.: Concert door de „IJmuider Harmonie". MAANDAG 17 APRIL City Theater. 20 u.: „Botsende jeugd". Rex Theater. 20 u.: „De wraak van een verdachte". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 u en 14—16.30 u. ZATERDAG 15 APRIL Kcnnemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Klok slag Middernacht". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „O sole mio". W. B. Theater. 20 u.: „De onsterfelijke sheriff". ZONDAG 16 APRIL Kennemer Theater, 14.30 u.: „Het lach- kanon van de infanterie"; 16.30. 19 en 21.15 u.: „Klokslag middernacht". Luxor Theater, 14.30 u.: „De laatste tor pedo"; 16.30. 19 en 21.15 u.: „O sole mio". W. B. Theater. 14.30 u.: „Hopla Conny"; 16.30 en 20 u.: „Marsorder Stalingrad" MAANDAG 17 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Klok slag middernacht". Luxor Thea'ter, 19 en 21.15 u.: „O sole mio". W. B. Theater, 19 en 21.15 u.: „Marsorder Stalingrad". Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 u.: „De vampier en het blonde meisje"; zondagmiddag 14.30 u.: „Abbot en Castello bij de kannibalen". Advertentie lijk niet meer dan 1 t/i uur per week zal bedragen, maar in beginsel zal worden uit gebreid tot 3 uur per week per 1 mei 1962. De regering meent daarmede royaal de gemiddelde arbeidstijdverkorting te heb ben bereikt, die voor het bedrijfsleven als geheel genomen geldt. Eveneens meent zij aan het totale aspect van hetgeen het be drijfsleven op het gebied van de arbeids tijdverkorting te zien geeft te beantwoor- I den door de invoering bij haar eigen or- l ganen het karakter van geleidelijkheid te geven, zodat binnen de overheidssfeer zo wel het beeld bij het begin van de in voering van de arbeidstijdverkorting (1 Vi uur per week) als het beeld dat na één jaar te verwachten is (3 uur per week) de totale situatie binnen het vrije bedrijf nagenoeg dekt. Een aantal belastingambtenaren heeft op I de districtsvergadering van de Algemene Rooms-Katholieke Ambtenarenvereniging (ARKA) in Maastricht van het hoofdbe- stuur geëist voor de bij de belastingdien sten werkzame ambtenaren een stiptheids actie te organiseren, als het ministerie van Financiën de wensen inzake de promotie kansen bij de belastingdienst niet inwilligt. De sfeer onder de belastingambtenaren in het hele land is bijzonder geladen, nu de directeur-generaal is blijven zwijgen nadat hij op 23 januari had toegezegd dat bin nen 14 dagen een standpunt zou worden be paald. dit probleem zullen richten De omvang van de belastingdiensten zijn van dien aard dat er weinig doorstroming is van ambtenaren, waardoor de kans op promotie zeer gering is. De bonden stre ven naar verbetering door middel van on- seerd zal worden door met ingang van 1 mei het wekelijkse aantal werkuren van 48-uur werkers gemiddeld met 1 Vs uur tot 46 V2 te bekorten. Hiermede gaat gepaard, dat zoveel mogelijk om de veertien da gen een vrije zaterdagmorgen wordt toe gekend, waardoor de arbeidstijd geduren de de eerste vijf dagen van de week met 15 minuten moet worden verlengd. Voor de volledige realisering van de arbeidstijd De commissie behoeft zich niet te bera- I verkorting voor personeel van de rijksover den over het invoeren van reclame-televi- ^eid tot 45 uur per week en de vijfdaagse sie, maar wel over een wettelijke regeling werkweek werd 1 mei 1962 als richtdatum voor de Zendtijdverdeling bij de televisie, gekozen. Onderdelen, waarvoor de etappe- Een aparte vraag is die naar gewenste gewijze invoering grote bezwaren zou mee- bepalingen voor uitzendingen van politieke brengen men denke aan de politie, aard via radio en televisie. waarvoor intussen een daartoe strekkend In verband met de mogelijkheid van een besluit is genomen zouden omstreeks derde radioprogramma op frekwentie-mo- november 1961 tot volledige invoering in dulatie wordt de vraag gesteld hoe de eens mogen overgaan, zendtijd daarvan verdeeld zou moeten wor- I De regering heeft zich op het standpunt den. Daarbij zou tevens de mogelijkheid gesteld dat ten aanzien van de arbeidsvoor van een geheel gezamenlijk programma in waarden van het overheidspersoneel de overweging moeten worden genomen. gang van zaken in het bedrijfsleven zou De commissie zal verder moeten beoor- worden gevolgd. De ontwikkeling in het delen of nog anders bepalingen voor vrÜe bedrijf laat zien dat in het kader draadomroep en draadtelevisie dan in het van de gedifferentieerde loonpolitiek per ontwerp-omroepwet staan, nodig zijn. 1 januari 1960 243.000 particuliere werk- Daarbij zullen zowel het N.R.U.-stand- nemers ondergebracht in C.A.O.- en bin- punt, dat de verzorging van de derde en dende loonregelingen gemiddeld 1,2 uur ar vierde lijn aan haar toekomt, als wel par- beidstijdverkorting per week deelachtig tikuliere exploitatie van draadomroep en waren geworden (10 pet.), welk aantal per draadtelevisie bezien moeten worden. 1 januari 1961 was gestegen tot 860.000 Ook de regionale omroep zal de aan- (35 percent) met gemiddeld 1,7 uur per dacht van de commissie wetgeving radio week, overeenkomende met een nationaal en televisie vergen. Men zal moeten be- gemiddelde van 0,6 uur. oordelen of nog meerdere dan de thans Een en ander is voor de regering aan- bestaande regionale omroepen moeten leiding geworden de ontwikkeling in het worden gesticht. Ook over de duur van vrije bedrijf te volgen door van 1 mei af de regionale uitzendingen wordt een uit- een arbeidstijdverkorting voor het over- spraak gevraagd. Bovendien doen zich heidspersoneel toe te staan, die aanvanke- der andere ^her^aarrieriTe van ri* vragen van organisatorische aard, bij iuncues. voorbeeld ten aanzien van de programma raden, voor, terwijl ook het vraagstuk van regionale televisie-uitzendingen ter sprake wordt gebracht. Bijzondere aandacht wordt 'Voorts ge vraagd voor de plaats en de functie van de n.v. Nozema, die de zendinrichtingen bouwt en beheert. De staat heeft hierin 60 percent van de aandelen, de vier grote omroeporganisaties bezitten veer tig percent. Aanleg en exploitatie van zenders zijn thans dus in handen van P.T.T., AVRO, K.R.O., N.C.R.V. en VARA. Gevraagd wordt of deze situatie gehand haafd kan blijven of dat ook andere ge bruikers van de zenders, ook die van te levisiezenders. als aandeelhouders of als leden van de raad van beheer bij het zen- derbeleid betrokken moeten worden. Tenslotte wordt nog de algemene vraag gesteld welke bepalingen verder nog in het ontwerp-Omroepwet zouden moeten worden opgenomen of gewijzigd, indien de televisie bij dezelfde wet als de radio wordt geregeld Op bijna 90-jarige leeftijd is in Drieber gen overleden de nestor van de gerefor meerde predikanten in ons land, ds. A. Boekenoogen. Ds. Boekenoogen werd 30 mei 1871 in Woerden geboren. Hij studeer de aan de Vrije Universiteit in Amster dam en diende van 1898 tot 1933 de ker ken van Apeldoorn, Tienncven en Wije. Na zijn emeritaat woonde Li- in Driebergen. De eerste baby die is geboren in de op 1 maart geopende gereedgekomen af deling van het in aanbouw zijnde Diaco- nessenziekenhuis te Paramaribo, is een meisje. Dit ziekenhuis is mede tot stand gekomen door de radio-actie „Vier maal ZN". De baby ontving de voornamen: JO HANNA LEONORE BARBARA. Johan na naar Johan Bodegraven, de microfoon leider van de N.C.R.V.-inzamelingsaktie. Leonore naar zuster L. Saraber, voorma lig directrice van het Diaconessenhuis te Haarlem thans besturende zuster van het Diaconessenhuis te Paramaribo en Barbara, omdat de vader dat zo'n mooie naam vond. Thans zijn voor de ziekenhuis-opname reeds beschikbaar 22 bedden, een ruime verloskamer, een behandelkamer en een bijzonder vrolijke kinderzaal met 8 bedden De bouw van de andere gedeelten van het Diaconessen-ziekenhuis maakt goede vorderingen. Het geheel zal over ongeveer anderhalf jaar zijn voltooid. WASHINGTON (UPI) Robert Sea- De voorzitter van de ARKA, mr. G.A.A. mans, een van de burgerdirecteuren van M. Boot, zei ons gisteren desgevraagd dat het Amerikaanse bureau voor de ruimte zijn vakorganisatie zich principieel tegen vaart NASA, heeft verklaard, dat naar staking verzet en dat hij persoonlijk ge- zijn mening de vertrekdatum van een neigd is een stipheidsactie als een bepaal- Amerikaanse raket voor een reis naar de de vorm van staking te zien. Hij voegde maan van 1969 tot 1967 moet worden ver- er echter aan toe: „Wij zouden trouwens vroegd. niet weten hoe zo'n actie georganiseerd Seamans besprak de mogelijkheden van moet worden. In landen als Frankrijk en de bemande ruimtevaart naar de maan Italië heeft men ervaring in dergelijke voor de commissie uit het Huis van Af dingen, maar wij staan er vreemd tegen- gevaardigden voor de ruimtevaart, naar over". aanleiding van een verzoek van president Het hoofdbestuur van de ARKA zei ech- Kennedy om toewijzing van 1.25 miljard ter, in samenwerking met de overige dollar voor de NASA in het komende fis ambtenarenbonden, te streven, naar het cale jaar. stellen van een ultimatum. Als stok ach- Seamans zei, dat het mogelijk zal zijn ter de deur wordt daarbij echter niet ge- in 1967 een Amerikaan op de maan te heb- dacht aan een modelactie maar aan„mas- ben, als de uiterste inspanning aan de dag sale demonstraties, die de aandacht van wordt gelegd, het parlement en de gehele bevolking op II *>;g§W«:> iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllllilli Het K.N.M.I. deelt mede: Randstoringen van een lagedrukgebied in de omgeving van IJsland bepalen hiet weer in West- Europa. Een dergelijke storing veroor zaakte vanmorgen in het Bovenrijngebied uitgebreide regen. Ook in Frankrijk vielen verscheidene buien. De storingen trekken langzaam in noordoostelijke richting weg, gevolgd door een gebied van hogere lucht druk, dat van de Britse eilanden nadert. Tijdens het weekeinde neemt daardoor in ons land de kans op regen af. Wel zal overdag in de onstabiele lucht vooral in het binnenland veel bewolking ontstaan. In het temperatuurverloop komt niet veel verandering. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. d g g Neerslag, laatste 24 uur. Den Helder licht bew. z 12 0 Ypenburg zwaar bew. O 15 0 Vlissingen zwaar bew. O 15 0 Eelde mist windst. 15 0 De Bilt zwaar bew. windst. 15 0 Twente zwaar bew. windst. 17 0 Eindhoven mist windst. 16 0 Zd-Limburg zwaar bew. no 16 0 Helsinki regen O 3 4 Stockholm zwaar bew. nw 11 5 Oslo mist windst. 9 1 Kopenhagen geheel bew. wnw 16 2 Aberdeen zwaar bew. windst. 15 3 Londen onbewolkt windst. 17 0 Amsterdam zwaar bew. windst. 16 0 Brussel half bew. windst. 16 0 Luxemburg regen zzw 13 4 Parijs licht bew. w 18 0 Bordeaux half bew. wzw 19 2 Grenoble zwaar bew. windst. 14 5 Nice licht bew. nnw 18 8 Berlijn mist nno 26 2 Frankfort regen nno 16 12 München geheel bew. wzw 21 4 Zurich regen z 17 5 Genève zwaar bew. wzw 14 6 Locarno regen windst. 19 5 Wenen onbewolkt z 24 0 Innsbruck zwaar bew. ozo 21 0 Belgrado onbewolkt wzw 26 0 Athene onbewolkt windst. 0 Rome zwaar bew. ozo 21 1 Ajaccio regenbui O 20 8 Madrid licht bew. windst 18 0 Mallorca half bew. zo 21 0 Zondag 16 april Een algemene oriëntering betreffende de mogelijkheden en zekerheden die de Ne derlandse defensie van Amerika kan krij- Ds. P. J. Dorsman té Santpoort, die I £.en> 20 omschreef de minister van Defen- benoemd verklaard was tot lid der Twee- sie- ir- Visser op Schiphol voor zijn ver- de Kamer in de vakature van wijlen ds. trek n.aar de Verenigde Staten het doel Zandt (Staatk.-Geref.) en die benoeming van zHn reis. aanvankelijk had aangenomen, is op zijn »Pe Amerikaanse steun is voor ons al- besluit teruggekomen. In zijn plaats is thans benoemd verklaard de heer H. Fok ker te Eindhoven. tijd belangrijk geweest, maar die steun krijgen wij niet speciaal voor de verdedi ging van ons eigen land, doch in breder verband: om de NAVO te versterken. U moet de reis zien als een algemene oriën- i tering. Ik zal niet afdalen in bepaalde on- De kersen-, peren- en pruimenbomen in derdelen van de Amerikaanse steun. Wij de Betuwe staan tijdens dit weekeinde dienen, wat onze defensie betreft altijd volop in bloei. De vroege kersen bloeien enige jaren vooruit te denken en wij kun- nu reeds. De perebomen bloeien in dikke nen pas plannen op langere termijn ma trossen. Omstreeks 22 april mag ook de ken als wij weten waar we aan toe zijn" bloei van appelbomen verwacht worden. J aldus de minister. Minister Visser begeeft zich naar het vliegtuig. Derde van rechts de staats secretaris van defensie kap. ter zee P. S. J. de Jong. Behalve met zijn Amerikaanse collega McNamara zal ir. Visser spreken met Amerikaanse chefs van staven en een be zoek brengen aan de installaties van de Nikes en de produktie-afdelingen van de Starfighter, van welk vliegtuigtype Neder land er 25 krijgt. Minister Visser zei geen rekening te houden met de mogelijkheid dat dit aantal zal worden verhoogd en het Starfighter-probleem zal dan ook niet in de besprekingen worden betrokken. Zon op 5.42 uur, onder 19.38 uur. Maan op 6.44 uur, onder 21.09 uur. Maandag 17 april Zon op 5.40 uur, onder 19.40 uur. Maan op 7.14 uur, onder 22.18 uur. Maanstanden 15 april 6.38 uur nieuwe maan. 22 april 22.50 uur eerste kwartier 30 april 19.41 uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 15 april Hoog water 3.46 en 16.07 uur. Laag water 11.47 en uur. Zondag 16 april Hoog water 4.27 en 16.49 uur. Laag water 0.08 en 12.31 uur. Maandag 17 april Hoog water 5.07 en 17.28 uur. Laag water 0.48 en 13.14 uur. terugkeren. 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2