m w m KERKDIENSTEN Voetbal in Kennemerland Visserij-varia „Monica's" laten genieten van frisse mondorgelklanken *Wm m slaapkamers- Havenberichten FILM EN FILMWERELD ZATERDAG 15 APRIL 1961 7 liiltllllS Praktisch verkeersexamen voor Velsense schooljeugd Luxaflex Aluminium Jaloezieën ook met dessins Hogere bijdrage gevraagd voor voogdijpupillen DE RUYTER Vergadering van raad Beverwijk uitgesteld Volleybal Zie MEER in uw vrije tijd door een GRIT prismakijker MR.OPTICIEN - UMUIDEN -GOUDA' ZWUNDRECHT Britse treiler opgebracht naar IJslandse haven Nut in Beverwijk gaat door met groter programma v.v.-HxSs mm,i De Avio-brug op Schiphol is bijna ge reed. Als het zover is, kunnen passa giers uit de intercontinentale hal zich door deze brug naar het vliegtuig be- geven. De brug scharniert in het mid den en kan met het laatste deel links en rechts, hoog en laag worden gema noeuvreerd, zodat de monding precies voor de vliegtuigdeur komt. De schooljeugd van Velsen gaat weer verkeersexamen afleggen. Zullen zij hun hand uitsteken als zij de bocht omgaan? Een van de 'vele dingen waarop de exa minatoren zullen letten. In totaal zul len in Velsen 35 scholen aan het jeugd- verkeersexamen op maandag en dinsdag aanstaande deelnemen. Dat komt neer op ruim 1500 leerlingen. Inmiddels zijn op de scholen de schrifte lijke verkeersexamens al achter de rug en daarbij werden 126 kinderen afgewe zen. Met ruim 1400 leerlingen dus zal het praktische gedeelte worden afgewerkt. De route die de kandidaten moeten rijden loopt vanaf het bureau van politie te IJmuiden-Oost, via de rotonde, De Noo- straat, Raadhuisstraat, Kalverstraat, Vel- derduinweg, Lange Nieuwstraat, Zeeweg, rotonde bij het Rex theater, politiebureau. De examens beginnen om half negen des morgens en duren tot twaalf uur 's mid dags. Van half twee tot vier uur 's mid dags worden ze voortgezet. Voor de man nen van het Velsense politiekorps dus een drukke dag. Zo ook dinsdag. Advertentie ZEESTRAAT - BEVERWIJK MARKTPLEIN - IJMUIDEN BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Anneliese A. M., d. van C. G. Aardenburg en J. J. Beentjes: Milko J„ z. van J. Punt en T. Timmer; Maria A C., d. van C. J. Huipen en M. A. C. Zomerdijk; Johannes A., z. van W. J. H. van Lieshout en M. C. Zoontjes; Jacobus A., z. van A. Cadeddu en F. Schipper; Helena D„ d. van H. Rutten en E. Strating; Gabriëlla, d. van J. Knap en E. G. Vet; Gijesbertus A„ z. van N. G. Spanjaard en E. M. Heyne; Pau- lus J. van A. C. Martens en G. J. W. Groen; André, z. van G. A. Aptroot en F. G. Ku- perus; Peter, z. van P. Ouwerkerk en J Aalbers te Castricum; Johannes J., z. van J. A. Roelofs en N. A. Bakkenes; Petrus L., z. van P. L. Roskam en J. W. Moseman; Bernhardine C., d. van J. de Jong en C. H. Kleine; Martinus J. H., z. van C. P. Nan en C. Niesten te Beverwijk; Jacqueline M., d. van Th. Hoogeland en V. van Baarsen te Beverwijk; Pieter D.. z. van J. Claus en P. Lemein; Rudy, z. van A. Klomp en M J. Scheurleer te Uitgeest; Rob, z. van K. Abbestee en P. Nootenboom te Uitgeest. Margaretha E., d. van D. J. Snijders en C Sanjep te Beverwijk; Jacobus C. J., z. van P. j. C. Timmers en J. van Egmond te Velsen. GETROUWD: J. P. van Baar te Bever wijk en C. L. E. C. Groen; C. Weber te Velsen en M A Meyer; H. van Egmond en W. A. de Ruyter; J. Broersen te Beverwijk en M. M. Beentjes. Zondag 16 april IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u. en 19 u.: ds. G. van Doorn; De Rank, 10 u.: mejuffrouw G. de Wilde, jongerendienst; Bethlehemkerk, 10 u. en 19 u.: ds. J. van den Berg; Jeugdkapel, 10 u.: Th. Mooy. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 en 17 u.: ds. W. Diepersloot; Petrakerk, 9.30 en 17 u.: ds. A. Pos. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. H. Knoop. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. M. Vlietstra. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.3o u.: stille mis; Petruskerk, 7, 8, 11.30 en 17 u.: stille mis; 9.30 u.: hoogmis. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers; dinsdag 9 u.: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: Heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 u.: open bare samenkomst Edisonstr., o.l.v. Kapt. J. van Doorn. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: Jac. Schouten; 11.15 u.: zondags school. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: bijeen komst. «Hg' Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Volle Evang. Gem., Cult. Geb., 19.30 u.: J. de Graaf; dinsdag 20 u.: G. R. Mik. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Cult. Geb., 17 u.: dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 u.: ds. P. J. van Schayck. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. S. de Roest; 19 u.: ds. G. W. IJzer man, opendeur dienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 en 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Jehovah's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Ver. van Vrjjz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 u.: ds. G. Nijenhuis. Vergad. v. Gelovigen, De Ruyterstr. 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.K. Kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg, heilige mis: 6, 8, 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; 18 u.: avond mis. Evang. ver. Eton, 10 u.: C. van der Vlis; 19.30 u.: A. E. Agtereek; 11.45 u.: kinder samenkomst. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: prof. dr. A. A. van Ruler; 19 u.: ds. L. van den Brink. Lectorium Rosicrucianum, Stationsweg 95, 10 u.: H. Huisman. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. H. P. Huisman; 19 u.: ds. P. J. de Gee- ter, jeugddienst. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. A. C. van Nood. Vrije Evang. Emanuel, 10 u.: J. E. van den Brink. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis: 6.45, 8, 9.15 en 11 u.; 18 u.: avondmis. DRIEHUIS: Evang. Lutherse Gemeente, Kapel Wes- terveld, 9.35 u.: kerkdienst. R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. SANTPOORT Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. A. J. Engels; 19 u.: ds. J. C. Remijn (open deur dienst); kerk „de Hoek steen", Santpoort-zuid, 10 u.: ds. J. C. Remijn; Jeugdkapel, 10 u.: P. Zunder- man. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 en 16 u.: ds. J. J. Rebel. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis: 7, 8.15, 9.30 en 11.30. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7, 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; Regina Caeli, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 10 u. (hoogmis). Maranatha, 10 u.: H. Veldkamp. Vrije Evang. Gem., Koningstraat 117, 9 u.: F. J. Nijkamp; dinsdag 20 u.: Evan- gelisatiedienst, H. Raven. Evang. Lutherse Gem., 10.45 u.: kerk dienst. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 u.: ds G. W. IJzerman; 19.15 u.: vie. L. A. Nag- tegaal: Irenekapal, 10 u.: ds. G. W. v. Schuppen; De Opgang, 10 u.: ds. J. v. d. Graaf: Jeugdkapel „De Opgang", 10 u.: de heer J. v. d. Pol; Oosterwijk-Meere- steyn, 10 u.: vie. L. A. Nagtegaal. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 u.: ds. J. Arth Mulder. Geref. Kerk, Moensplein, 9, 10.30 en 17 u.: ds. C. Homans. Chr. Ger. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: zondags school; 16.30 u.: kindersamenkomst; 20 u.Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 en 19 u. ds. M. Wendte. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. Joh. Knol, Heilig Avondmaal. R.-K. St. Laurentiuskerk, 6.30 en 7.45 u.: H. Missen; 9.15 u.: Hoogmis; 11 u.: Kin dermis; 12 en 17.15 u.: Avondmissen, O.L. Vrouw van Lourdeskapel, 8.15 en 10 u.: H. Missen. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 uur. Ned. Herv. Kerk, 11 u.: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. IJ. v. d 7 pp BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8.45 en 10.45 uur. Burgemeester en wethouders van Velsen stellen de raad voor het bedrag, dat per leerling voor de bijzondere school voor regerings- en voogdijpupillen beschikbaar wordt gesteld, te verhogen van 100 tot 120. Het bestuur van de school heeft name lijk meegedeeld, dat het bedrag van 100 voor de exploitatie ontoereikend is. De hoofdinspecteur van het buitengewoon lager onderwijs deelt deze mening. Advertentie I,. MARKTPLEIN De behandeling van de resterende negen agendapunten door de Beverwijkse ge meenteraad is tot nader order uitgesteld, In de vorige vergadering was men aan deze agendapunten niet toe gekomen doordat de behandeling van het voorstel van twee uitgebreid technische scl olen teveel tijd had gevergd. In de voetbalcompetitie bij de amateurs naderen we de eindstreep en daar de meeste beslissingen omtrent de onderste en bovenste plaatsen nog niet zijn geva'llen worden de wedstrijden met de zondag be langrijker. Zo staan voor de komende zondag onder meer de volgende belangrijke wedstrijden op het programma: PurmerstynVitesse, WADe Kennemers, WFCQSC, VVB Zandvoortmeeuwen, CSVVelsen, DEM Beverwijk, BloemendaalKinheim en Ter rasvogelsTHB. Door het de laatste tijd nog al eens ste ken laten vallen van QSC zijn ondermeer ook Purmersteyn (1927) en in iets mindere mate Vitesse (1823) in de running gekomen, zodart het treffen tussen beide clubs zondag van het allergrootste belang is. De eerste keer. dat beide clubs elkaar ontmoetten won Vitesse met 2-0 en wan neer de Vitessenaren er in slagen voor een herhaling te zorgen maar dat zal niet meevallen, want op eigen terrein verloren de Purmerenders nog maar één wedstrijd dan zouden hun papieren al weer in waarde stijgen. De Kennemers (19—11) speelt uit tegen WA (19—21). Het puntenverschil tussen beide clubs is inderdaad vrij aanzienlijk maar daar staat weer tegenover dat aan Kennemerszijde allicht de wil om te win nen groter is en daarom houden we het op een gelijkspel. VVB met 14 punten uit 18 wedstrijden is nog niet veilig en daarom zullen de Breesapers tegen de Zandvoortmeeuwen wel hun uiterste best doen om op één of twee punten beslag te leggen. En aange zien de Zandvoortse kansen op de bovenste plaats tot nul zijn gereduceerd, verwachten we dat de VVB-ers in hun voornemen zul len slagen. Wedstrijd van de dag In 3 A mag CSV (19—31)—Velsen (19— 33) gerust de wedstrijd van de dag worden genoemd. Voor CSV is het zelfs een wed strijd, die gespeeld wordt onder het motto „to be or not to be", want zouden de CSV-ers verliezen, dan zouden ze met nog twee wedstrijden voor de boeg vier pun ten op Velsen achter staan. Zelfs bij 'n gelijk spel zouden de Castri- cumse kansen een geduchte knauw krijgen en daarom mag verwacht worden dat op het CSV-terrein een van de spannendste wedstrijden van de dag zal worden ge speeld. Destijds won Velsen met 42, maar ditmaal houden we het op een gelijk spel. Bij deze wedstrijd vallen de andere in het niet omdat reeds bekend is dat ZAP degradeert Alleen DEMBeverwijk is vanwege het plaatselijk karakter nog enigs zins van belang. Op 9 oktober eindigde deze ontmoeting tussen beide clubs in een gelijk spel (0—0) en ook ditmaal gevoelen we wel wat voor een dergelijke uitslag. Wijk aan Zee ontvangt ZAP en het moet al raar gaan willen de punten niet in de badplaats blijven. ADO trekt naar Nibbixwoud. In Heems kerk wonnen de toen nog op dreef zijnde ADO-ers met 2-0. maar we vrezen dat dit maal de SEW-ers aan 't langste eind zul len trekken. Bloemendaal-Kinheim Kinheim (1710) wacht in Bloemendaal (17—24) van de zijde der gelijknamige club natuurlijk een warme ontvangst, want sinds zondag zijn de kampioenskansen van de Bloemendalers er niet beter op ge worden. Ten opzichte van St. Martinus (1624) mogen ze dan ook geen punt meer ver liezen en daarom zal Kinheim wel het kind van de rekening worden. Is er voor Terrasvogels (175) nog redding mogelijk. Door hun laatste drie wedstrijden te winnen kunnen de Sant poorters het nog tot elf punten brengen en daar Kinheim en THB respectievelijk 10 en 11 punten hebben, kunnen de Vogels als de drenkeling, die zich aan de strohalm vasthoudt, worden beschouwd. Zondag krijgen ze THB op bezoek. Een stapje in de goede richting zou een overwinning op de Haarlemmers zijn. maar zover brengen zij het ons inziens niet. Hoogstens komen ze tot een gelijkspel. Opstellingen Velsen (uit tegen CSV): Kaasenbrood v. d. Pieterman en Geuzenbroek; Span jaard, Hijnen en Schoorl; Böhm. Weber Graman, Hoogzaad en Wittebrood. Terras vogels (thuis tegen THB): Bre derveld; Van Dillewijn en Van Gelder Kilian, Pellemans en Van Eden; Rijke, Zaal Timmer. Zwanenburg en Bouwer. De Kennemers (uit tegen WA): Groot, Lejeune en Huisman; Peggeman, De Bie en v. d. Outenaar; De Vries. Jonker, Zwa nenburg, Mosk en Kops. DEM (thuis tegen Beverwijk): Aarden- burg; A. Niesten en Beentjes; Stuifbergen, Starman en J. Niesten; Half, Zonjee. Stel der, Aardenburg en Van Lieshout. Beverwijk (uit tegen DEM): Meyer Lindhout en Loyee; Woltermans, v. d. Wa tering en Winands; v. d. Mey, Van Zon, Arenthals, Waanders en Slinger. VVB (thuis tegen Zandvoortmeeuwen): d. Boogaard, v. d. Velde en Altena; Ef- fern, Both en Kersbergen; A. Luitjes, Hoo- gendijk, Kooimans. R. Luitjes en Koppen. Kinheim (uit tegen Bloemendaal): Van Dijke; Paap en Hatzman; v. d. Griend, Bak- kum en Van Eerden; Demmers. Haan, Mosk, Brouwer en Smit. Wijk aan Zee (thuis tegen ZAP): De Blok'; Schellevis en De Winter; Burger, Scholten en Bol; Seysener, De Boer, Durge, Bol en v. d. Wel. Vitesse (uit tegen Purmersteyn): Stuif bergen; F. Res en G. Jonker, M. Res, H. Jonker en G. Mertens; J. de Zeeuw, Th. Groot, A. Liefting, Zonneveld en D. Twisk. CSV (thuis tegen Velsen): Strick, War- menhoven en Webster; Van Diggelen, Borst en Hoberg; Van Es. Van Maarleveld, Van der Valk, N.N. en Stolk. ADO (uit tegen SEW): Burger; Welboren en v. Tunen; Schouws, Dam en Bruins; G. v. Tunen, v. d. Kolk, v. Duivenvoorde, N. v. Tunen en De Wit. SVIJ (10 uur thuis tegen Vliegende Vogels): Koekenbier; Glas en Van Eerden; N. Schaap, J. Schaap en Venus; Buding, Van Hoof, Spanjaard, Minneboo en Akker man. Voor de districtscompetitie West I speelde het Kennemers-damesteam tegen Madjoe uit Enk huizen, dat niet voor niets naar Beverwijk is gekomen, want in vier sets werd De Kennemers een 1—3 nederlaag bezorgd. Alleen in de derde set konden de Beverwijksen tot een krappe over winning komen, de overige sets gingen ruim schoots naar het Madjoeteam. Setstanden: 915 -15, 15-13, 7—15. VCK speelde twee wedstrijden. De eerste was in Alkmaar tegen JHOC, met welke ploeg de punten werden gedeeld in de merkwaardige uit slag 8 15, 15—8, 12—15, 15—12. Hierdoor waren de Kralenbergsters onbereikbaar geworden voor het Enhuizense Flevo, dat op bezoek kwam. De uitslag van die wedstrijd was van geen en kel belang meer, omdat VCK intussen een veili ge plaats had bereikt. Rest nog te vermelden, dat ook dit treffen in een gelijkspel eindigde: 152, 13—15, 14—16, 15-11. Zowel Flevo als De Kennemers moeten nu de gradatiewedstrijden spelen. Van het resultaat daarvan zal afhangen of beide ploegen in het volgende seizoen weer in de overgangsklasse zullen uitkomen VCK is thans uitgespeeld; De Kennemers moet vrijdagavond haar laatste wedstrijden spelen in de Plantage tegen HBC uit Heemstede. De VCIJ-heren kwamen niet in het veld, maar moeten zaterdagavond uitkomen tegen Rapide in Alkmaar. Gezien het feit, dat de naaste concur rent voor de ontsnapping van de degradatiewed strijdenplaats (SES uit Zaandam) deze week in een uitwedstriid van HVC (Hoorn) won, is het voor VCIJ ernstige zaak om, kost wat het kost, de wedstrijd te winnen. Momenteel is de stand SES 25 gesp., 19 punten; VCIJ 24 gesp 17 punten Het programma voor beide teams luidt: SES uit tegen Octopus (Alkmaar); VCIJ uit tegen Rapide (Alkmaar), thuis tegen Czaar Peter (Zaandam) Volop spanning dus! Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Fritz Thys- sen van Narvik; Lauting, Otterbaecken; Heimdal, Oxelosund: Transic, Gefle, erts lossen Buitenha ven IJmuiden; Groningen, Stavanger, laden Bin nenhaven IJmuiden; Visurgis, Kalmar; Diana V., Felixtowe, explosieven lossen Buitenhuizen; Tar- zan, Rotterdam; Wexford, Rochester, laden Koog aan de Zaan; Eemland, Recife; Minou, Bordeaux: Frey, Londen; Johannes, Mantyluoto, hout lossen Zaandam; World Seafarer, Caldera (Chili); Anna Elisabeth, Fowey; Armin, Hamburg; Regina, Rot terdam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Libra van Rotterdam; Nijkerk, Rotterdam; Ardeas, Rotter dam; Spaarnestroom, Dagenham; Steady, Kalmar hout lossen Zaandam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Sleipnir naar Kalberg; Ishav, Curasao; Elbstroem, Em den; Leicester Brook, Seaham, ledig van Spaarn dam; Njord, Kalmar; Hohebüchen, Bremen; Hel ga Dehde, Hamburg; Schinkelstroom, Londen Kennemerland, Las Palmas; Lies, Rendsburg Egret, Manchester; Riegel (Zweed), Stockholm; Sitaka, Gothenburg; Rigel (Fin), Helsinki; Bolt Arendal; Ceres, Rotterdam; Libertas, Kopenha gen; Imke, Ceuta; Waverstroom, Liverpool; Oli via Winther, Ciudad de Trujillo; Sunriver, Mon treal; Northern Clipper, Bremerhaven; Hydra Rotterdam; Scheldeborg, Delfzijl, ledig van Utrecht. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Zaanstroom naar Shoreham; Amyntas, Leixoes; Korsun She- venchenkovsky, Stettin, walsmateriaal geladen IJmuiden; Cawi, Swansea, walsmateriaal geladen IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Klokslag middernacht (City-theater, IJmuiden). Wan neer bekende sterren uit de amusements wereld zoals Frank Sinatra en Dean Martin in een gangsterfilm optreden kan men al nagaan, dat er wat aan de hand is. Ook in „Klokslag middernacht" is het een klucht geworden, waarin men ziet hoe gezworen kameraden een soort simul- taan-overval op nachtclubs plegen. Span ning met tenslotte een sensationele ont knoping. Zondagmiddag „Tot de laatste kogel", maandag, dinsdag en woensdag „Botsende jeugd", donderdag „Wir Wun- derkinder". Wraak van een verdachte (R ex-theater, IJmuiden). Span ning volop in de „Wraak van een verdach te", waarin keiharde verwikkelingen aan de orde van de dag zijn. Maar spannend is ook „De witte non", al is die daar wel anders gericht. Het is misschien melo dramatisch, maar de film, die woensdag en donderdagavond draait, is toch wel meeslepend voor degenen, die voor deze films gevoelig zijn. Zondagmiddag „Sjors van de rebellenclub". In Beverwijk en Heemskerk (Kennemer Theater, Beverwijk) „Klokslag middernacht" draait ook in dit theater. Zondag „Het lachkanon van de in fanterie". (Luxor-theater, Beverwijk). „O sole mio" is een film, waarin men van de ene schlager na de andere kan genie ten. Van dinsdag tot en met donderdag iets geheel anders: „De laatste reis' een spannende film. Zondagmiddag „De laatste torpedo". (W. B.-theater, Beverwijk). Van avond heeft men nog gelegenheid de „om sterfelijke sheriff" in actie te zien. Dra matisch is zondag en maandag „Marsor der Stalingrad"-. Zondagmiddag „Hopla Conny". (Marquette - theater, Heems kerk). Zaterdag en zondag kan men zien hoe inspecteur Cullighan met de geheime code wordt geconfronteerd. Zondagmid dag „Het roversnest". De Unilever heeft een voedsel-proeffa- briek bij Aberdeen overgenomen. Dit be drijf is tien jaar een regeringsbedrijf ge weest. Ongeveer tien leden van de weten schappelijke staf zullen bij de Unilever blijven werken In de tien jaar van zijn bestaan heeft men in de fabriek talrijke proefnemingen gedaan op het gebied van voedingstechnologie. Vriezen-drogen is een bestudeerd en ontwikkeld. (Fishing News), onderwerp, dat op deze fabriek grondig is De zes Noorse vissersboten, die de vori ge herfst uit Alesund naar West Afrika zijn vertrokken om daar op grote schaal tonijn te gaan vissen hebben hun project opgegeven. Ze zijn naar Noorwegen terug gekeerd. De vloot werd vergezeld door het visserij -onderzoekings vaartuig Johann Hjort en het vries- en transportschip Cari- bia. De reis is een mislukking geworden, zodat de regering geen garantie meer gaf. De stijgende produktie van vismeel heeft de prijs van 130 tot 75 dollars per ton doen dalen. Een nieuwe rederij in Groot-Brittannië, de Welsh Fisheries Ltd, wil 20 nieuwe trawlers in Milford Haven stationneren. Het ziet er naar uit, dat Atlantic Ship building Company uit Newport ze gaat bouwen. In Groot-Brittannië zal de minimum- maaswijdte (70 mm voor seinenetten en lichte trawl, 75 mm voor andere trawl) voor twee jaar onverander blijven. Dit ge schiedt overeenkomstig de aanbeveling van de permanente commissie van de in ternationale visserij conventie van 1946. Een vorige maatregel van het ministerie, die de maaswijdte op 80 mm stelde is her roepen. De Russische architect Victor Bondaren- ko heeft zijn plannen voltooid voor de bouw van een technologisch instituut voor scheepsbouw, commerciële visserij en ver werking van visserijprodukten op het In donesische eiland Amboina. (Fishing News). Het ministerie van landbouw op Bermu da wil het beroepsvissen stimuleren. Nu wordt veertig percent van de geconsumeer de vis ingevoerd. Advertentie Japanse prima kijkers - Coated - inclu sief etui: 7x35 f 87.00 7 x 50 f 105.00 8 x 40 99.75 8 x 50 118-50 10 X 50 120.00 12 x 60 195.00 Duitse merkkijkers: Sperber 8x30 163.25 Dr. Beek 8 x 32 179.50 Zeiss 6 x 30vanaf 435.00 In IJmuiden gevestigd Kennemerlaan 92 - Telef. 5072 Onder de titel „Het is feest vandaag" heeft de mondaccordeonvereniging „De Monica's vrijdagavond in het Hervormd Wijkhuis aan de Dijckmansstraat te Vel- sen-Noord een gevarieerd programma uit gevoerd, dat echter maar een matig aantal belangstellenden heeft getrokken. Hoewel het geheel eenvoudig was gehouden omdat het programma in hoofdzaak door jeugdi ge personen werd afgewerkt, was er des ondanks juist voor de jeugd veel te ap preciëren. Het frisse musiceren van de Micro Mo nica's, de jongste groep van 7 tot 11 jaar, deed zeker niet onder voor hetgeen de oudste afdeling aan vlotte, moderne lich te muziek liet genieten; een streven van de leden zelf om zich aan te passen aan de geest van deze tijd, hetgeen door di recteur G. Stolp ook sterk wordt gesti muleerd. .Want hierdoor blijven „De Mo nica's" zich niet alleen handhaven, maar weten de leden elkaar op te wekken om de band van vriendschap te bewaren. REYKJAVIK (IJsland) (UPI) Een patrouillevaartuig van de IJslandse kust wacht heeft dinsdag een Britse treiler be schoten met niet-geladen granaten, en ge dreigd met scherp te schieten als de trei ler niet een haven zou binnenlopen. Het incident betrof de treiler Kingston Andalusite, aldus een rapport van de IJs landse kustwacht. De treiler was ontdekt op vier mijl binnen de IJslandse visserij- grens. Eerst probeerde de treiler nog te ontsnappen, hoewel er een hoge zee liep. Toen dat niet lukte, werd urenlang voor gegeven dat er motorpech was. Ook werd aan de gezagvoerder van een Brits oor logsschip om advies gevraagd. Het ant woord was dat de kapitein van de treiler zelf diende te beslissen of hij de bevelen der IJslanders al dan niet zou opvolgen. Pas toen de IJslanders dreigden met scherp te gaan schieten, voer de treiler naar de door de IJslanders aangewezen haven. De kapitein van de treiler, Gilbert Cas- son, gaf tegenover de pers deze lezing: de weersomstandigheden en het zicht wa ren zeer slecht geweest, waardoor hij dich ter onder de kust moest gaan varen dan was toegestaan. Men had niet het voor' nemen gehad binnen de visserij grens te gaan vissen. Volgens de kustwacht waren nog twee andere Britse treilers te dicht onder de kust gezien, maar deze schepen waren er in geslaagd in de duisternis te ontsnappen. Geestig was daarom ook het drietal jeug dige mondaccordeonnisten, dat zich als „The little Hotcha's" niet onverdienstelijk in het genre van de „grote broers" weer de, zoals trouwens ook de accordeonsolist. In de aanvang schetste de heer D. J. Slotboom, voorzitter, de vele moeilijkheden voor het gezelschap, dat door flinke steun in staat is de vereniging te continueren. Het jonge bestuur weet vele moeilijkheden te overwinnen. Een opwekking tot meer en groter morele steun bij de behulpzaam heid tot een goede vrije tijdsbesteding voor de jeugd bleef niet achterwege. De bondsvoorzitter van de Mondaccor- deonstichting, de heer J. Versloot, die de avond bijwoonde, sloot zich hierbij aan en vroeg met klem te helpen „De Monica's" in stand te houden. De mondaccordeon, die bijdraagt tot kennis der muziek en die dus ook bij de opvoering hoort, is in ons land nog een geliefd instrument. In 1959 werden er in Nederland 360.000 mondor gels gebruikt, waarvan zeker 300.000 door verenigingen en ensembles. Het Departement Beverwijk van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal blijven bestaan. Dit werd vrijdagavond besloten in een ledenvergadering die spe ciaal voor dit doel was belegd in het vei linggebouw Het Centrum. De voorzitter, de heer G. J. Frerichs, heeft bij de aanvang de vele moeilijkhe den gememoreerd van de laatste jaren en het bestuur was van mening dat de leden nu maar eens moesten zeggen wat er ge beuren moest. Zo doorgaan kon het niet, meende men en na vele besprekingen, waaraan ook het lid Schreuder van. het hoofdbestuur deelnam, werd besloten het aantal avonden van vier op vijf te brengen en meer variatie in de avonden te leggen. Men denkt dan meer jongeren te trekken. Ook is een propagandacommissie be noemd, die denkt heel wat leden te kunnen winnen voor 't Nut. De uitbreiding van het aantal avonden heeft echter tot gevolg, dat de contributie verhoogd moet worden. Het bestuur stelde voor deze te brengen van f 3,50 op f 5,50 per lid en per jaar. Gezins- kaarten voor één avond worden afgegeven k f 2,00. Er waren nog een paar toezeggingen die het mogelijk zouden maken dat alles weer naar behoren zou gaan lopen. Besloten werd verder het bestuur met twee leden uit te breiden. Mevrouw Boogman stelde zich beschikbaar en naar een tweede be stuurder zal worden omgezien.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7