H. Voorzanger legde functies bij De Velser Gemeenschap neer Weer uitstekend concert door IJmuider Harmonie Een kans voor handige dames In de vishal en op zee ARCAS SHOW VAN EXCLUSIEVE AUTOMOBIELEN Jabo Tapijt VELO Zoals Acht miljoen nodig voor nieuwe werken in gemeente Velsen Vijf gewonden bij botsing in Velsen-Noord Havenberichten dfe'vil dei? CHRYSLER VALIANT COMPACT CAR IMPERIAL - CHRYSLER - DE SOTO - PLYMOUTH - VALIANT MAANDAG 17 APRIL 1961 5 STERK FLEURIG •fr VOORDELIG 7.25 p. m2 en toch 100% SERVICE Velsen koopt grond voor verdreven agrariërs Grote belangstelling voor openbare les in de Technische School STOFZUIGERS in de grote wedstrijd van de amateur-naaisters 1961 Miljoenen Velsense bijen maakten goede vlucht UITZENDBUREAU TYPE- STENCIL INRICHTING VERTAALBUREAU BOVENDIEN DOORLOPEND DEMONSTRATE EN VRIJBLIJVEND GELEGENHEID VOOR PROEFRIT MET DE NU REEDS BEROEMDE van 19 tof en met 25 april van 9.00 tot 21.00 uur HOOFDDEALERS KONINGINNEGRACHT IB - DEN HAAG - TEL. 070-18.51.65 De heer H. Voorzanger, lid van het da gelijks- en algemeen bestuur van De Vel ser Gemeenschap, voorzitter van de so ciale sectie en voorzitter van de Contact commissie Velsen-noord, heeft deze func ties neergelegd. In zijn plaats is tot voor zitter van de contactcommissie Viesen noord en tot lid van het Dagelijks- en alge meen bestuur benoemd de heer H. Groen, tandarts te Velsen-noord. Tijdens de jaarvergadering van het al gemeen bestuur heeft de Stichting De Vel ser Gemeenschap afscheid genomen van de heer Voorzanger, die, zoals de voor zitter, de heer J. van Os van den Abeelen, opmerkte, met ds. Tiemens een van de mensen van het eerste uur is geweest. De voorzitter herinnerde er aan, hoe de heer Voorzanger hem kwam vragen om wet houder H. de Boer als voorzitter op te vol gen, toen deze de tijd gekomen achtte dit werk geheel naar de particuliere sector te brengen. Daarop is een periode van inten sieve samenwerking gevolgd, waarin nau we banden zijn gelegd. De Velser Gemeenschap heeft het be sluit van dokter Voorzanger, dat hij thans genomen heeft, te aanvaarden. Niettemin betekent dit voor de Velser Gemeenschap een belangrijk verlies, al zal men hem nog vaak op allerlei terreinen ontmoeten Maar het bestuur mist nu deze kritische bestuurder, die met grote kennis en erva ring zijn werk in de Velser Gemeenschap deed. Hij heeft voor zijn opvolger de goe de basis gelegd. Zilveren penning De heer J. van Os van den Abeelen bracht de heer Voorzanger bijzonder har telijk dank namens het algemeen bestuur en de gehele burgerij voor zijn werken in de Velser Gemeenschap. „Wij blijven bij zonder prettig terug denken aan zijn werk in ons orgaan", aldus de voorzitter, die de heer Voorzanger vervolgens de zilveren penning van de Velser Gemeenschap aan een geel-blauw lint omhing. Hij verbond 'Advertentie 3 I Steeds voorradig bij de specialisten ARKIPLEIN UMUIDE8 Het gemeentebestuur van Velsen heeft de raad een lijst van noodzakelijk uit te voeren werken aangeboden. Deze lijst van urgente kapitaalsuitgaven wordt ook wel verlanglijstje van de gemeente genoemd, want lang niet alle werken, vernieu wingen of uitbreidingen kunnen meteen worden verwezenlijkt. Op de overgelegde lijst komen ook bedragen voor, waarvoor de raad in vorige vergaderingen reeds krediet heeft verleend. Het totaalbedrag van de kapitaalsinvesteringen is ruim acht miljoen gulden, waarvoor met aftrek van de bijdragen uit bepaalde fondsen en uit 's Rijks schatkist een totaalbedrag van ruim zes miljoen gulden aan leningen be nodigd is. Enkele grepen: de uitbreiding van het raadhuis zal 75000,kosten; de ver plaatsing van het kantoor van de ge meente-ontvanger 70,000,de Velsense politie krijgt nieuw materieel, zoals een nieuwe personenauto voor de commis saris en een auto voor de surveillance dienst, de belangrijkste post bij volksge zondheid is de uitbreiding van het buizen net, waarvoor twee ton nodig is; voor de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van een werf is 6000,nodig; er komt een nieuwe schoolbus, ter waarde van 15000,het totaalbedrag aan kapi taalsinvestering in het reinigings- en ontsmettingsbedrijf is 114,000, De nieuwe pontweg vanaf de Duin- vlietstraat in Velsen-Noord naar het Noordzeekanaal zal 350,000,gaan kosten. De werken die samenhangen met de verplaatsing van het pontveer moeten in het midden van het volgend jaar ge reed zijn. Het maken van een nieuwe toegangs weg naar het strand kost 240,000,er komt een nieuwe parkeerplaats bij Schoonenberg voor 60,000,Voor plant- soenaanleg is een bedrag geraamd van 121,000,de restauratie van Beecke- steijn zal nog een bedrag van 303,000, uit de gemeentekas vragen. daaraan de wens, dat de heer Voorzanger deze penning, aan de totstandkoming waarvan hij zelf met zoveel enthousiasme heeft gewerkt, vele jaren moge bewaren als een herinnering aan een stuk lang en goed werk. De heer H. Voorzanger vond het vanzelf sprekend dat op deze avond zijn gedachten teruggingen naar de beginperiode. Er is in die jaren veel gesproken over de direc te winst, die de Velser Gemeenschap de verenigingen zou kunnen geven. Nu kon hij constateren, dat de leden er niet recht streeks beter van worden. Maar met el kaar hebben zij een mogelijkheid gevon den om het verenigingsleven te bevorde ren en elkaar te helpen. Dit is een in directe winst. De scheidende bestuurder zei bijzonder dankbaar te zijn deze jaren in De Velser Gemeenschap te hebben mogen meema ken. Verheugend noemde hij het, dat het contact met anderen niet blijkt te leiden tot vervlakking, maar tot een verdieping van de eigen overtuiging en tot het zien van wat bindt. Met grote dankbaarheid nam hij daarom afscheid met de wens, dat we er met zijn allen in mogen slagen dat in de IJmond een woongemeenschap ontstaat, waarin wij met elkaar mens waardig kunnen leven. Tenslotte heeft de heer G. P. Matthijs- sen, voorzitter van de Velser Jeugd Cen trale, de heer Voorzanger dank gebracht voor de daadwerkelijke steun, die hij ook aan de V.J.C. in de begin-periode heeft gegeven. Als blijk van erkentelijkheid overhandigde hij de heer Voorzanger een boekenbon. Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige winteravonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 - 8191 GEMEENTE KOOPT WEER ENKELE HUIZEN De gemeenteraad van Velsen wordt voorgesteld over te gaan tot de aankoop van vier woningen aan de Bik en Arnold- kade te IJmuiden. Met betreft hier de per celen met de nummers 35. 36. 37 en 38 Deze woningen dateren van 1902 en ver keren in minder goede onderhoudstoestand. De gemeente kan de huizen voor de totaal som van 19.000 kopen- Het pand Presi dent Krugerstraat 35 kan de gemeente voor 2250 kopen. Het concert van de „IJmuider Harmonie" begon zaterdagavond in het Patro naatsgebouw niet met een vlotte mdrs. In plaats daarvan opende het „grote orkest" met „Blijf bij mij, Heer". Het stuk klonk ontroerend in de gevoelige uitvoering door de Harmonie. Daarna nam men een minuut stilte in acht. De IJmuider Harmonie rouwde, omdat één van de hardste werkers van de vereni ging zaterdagmorgen is heengegaan. J. F. van den Braber, die op 69-jarige leef tijd is overleden, speelde niet mee. Maar hij was in de reis.- en werkcommissie een zeer actieve figuur, waaraan de IJmuider Harmonie toch veel dank is ver schuldigd. Het hoogtepunt van het optreden van de IJmuider Harmonie was de uitvoering van de „J. A. Hasse-suite" van A. den Arend. Het eerste deel werd zeer trefze ker uitgevoerd en ook in het tweede deel werd met ^rote overgave gemusiceerd. Het bleek, dat men zeer nauwkeurig gestudeerd had op de frasering. Wellicht juist daar door klonken de sprongetjes nog wat na drukkelijk, maar dat is in elk geval be ter, dan dat men ze verwaarloost. Ongetwijfeld zal bij een herhaling de souplesse nog zijn toegenomen. In het derde deel werd het beoogde pastorale tim bre volledig bereikt en in het vierde deel zorgde men met zeer kordaat spel voor een vurige finale van een dankbaar, goed geschreven werk, dat veel bijval vond. Ook de uitvoering van Rossini's „Gaz- za Ladra"-ouverture mocht er zijn, al was het toch wel duidelijk, dat veel van de charme van het werk verloren is gegaan in het arrangement van Zurmühle. Het spitse van de kleine nootjes, gerangschikt in sierlijke lijntjes, het ragfijne van de puntige ritmen, het kwam er in deze uit voering niet uit. In plaats van een vederlicht staccato op een viool hoorde men hier zo nu en dan een nog even mooi naklinkende hoorn. Op zichzelf mooi, maar tegen het karakter van deze „diefachtige ekster", die hoort te trippelen en niet te wandelen. Jammer was het ook, dat in sommige delen van de zaal de pauken alleen aan het woord le ken te zijn. Dat de uitvoering door het publiek met De gemeenteraad van Velsen wordt voorgesteld te doen aankopen een stuk grond van ruim twaalf hectare in de pol der „De Meerweiden'zulks ter compen satie van agrariërs in Velsen, die tenge volge van de woningbouw van hun grond moeten. Bovendien heeft de gemeente grond nodig voor de vestiging van de rei nigings- en ontsmettingsdienst en het plantsoenbedrijf in dit gebied bij de Vel ser tunnel. Tevens moet het naar het oordeel van de gemeentebestuurders in het belang van de toekomstige bestemming van het huis Beeckesteijn wenselijk worden geacht dat de gemeente de vrije beschikking krijgt over aldaar nog verpachte grond. Hiermee hangt samen de ontbinding van een pachtovereenkomst tussen een boer en de eigenaresse van de grond in Beecke steijn. De eigenaresse is in staat een boer derij aan te kopen in Oosthuizen. De ge meente kan de boerderij kopen alsmede de daarbij behorende grond voor een be drag van f 102.000 -. De gemeente dient dan tevens een schadevergoeding te be talen van bijna f 40.000,-. De raad wordt voorgesteld te besluiten tot de aankoop van gronden in de polder „De Meerwei den", alsmede tot de aankoop van boerde rij met grond. De gemeente dient voorts nog een per ceel grond van ruim een hectare in bezit te krijgen voor de verplaatsing van de ge meentelijke reinigings- en ontsmettings dienst en het plantsoenenbedrijf, gelegen aan de Amsterdamseweg. De gemeente kan die grond kopen voor de prijs van f 1,25 per vierkante meter. enthousiasme werd begroet, was overigens terecht. Want men heeft veel aandacht aan het stuk besteed en hoewel de klankdose ring niet altijd juist was en de klarinetten er nog wel eens naast zaten, was het ge heel toch alleszins bevredigend. Datzelfde geldt ook voor de vaardige uitvoering van de nogal clicéachtige jazz-ouverture „Chi cago", die als men hem herhaaldelijk hoort toch wel tegenvalt. Als laatste werken stonden nog op het programma Suppé's „Dichter und Bauer" en de mars „Army and Marine", goed in het gehoor liggende werken, en dan ook dankbare slotstukken. Het jeugdorkest speelde vooraf op voortreffelijke wijze enkele nummers. De ouverture „Bloeiende lente" van Meyns viel hierbij het meest op. In de mars „Le Mont d'Orcières" bleek, dat de klarinetten nog heel wat kun nen oefenen op het trio. Overigens was ook hier de uitvoering zeer verdienstelijk. In alle opzichten is een openbare les in de Lagere Technische School te Velsen interessant. Ouders zien hier wat hun kind doen, welke instrumenten zij kunnen han teren. Anderen kunnen een goede indruk krijgen van tak van onderwijs, die een steeds grotere vlucht neemt. De leraren geven op zo'n openbare lesmiddag alle ge wenste inlichtingen en soms moeten zij wel eens een niet al te schrandere vraag van een huismoeder beantwoorden, maar «ja, zij heeft ook weinig inzicht in de techniek. Vader begrijpt er meer van. Het was za terdagmiddag druk in het schoolgebouw in IJmuiden-Oost. Er heerste grote activiteit. Veel bekijks hadden de leerling-bankwer kers, die allerlei werkstukjes maakten. Al len in de bankwerkerij dragen een bril, geen bril met sterkteglazen overigens. Het zijn veiligheidsbrillen, die van schoolwege worden verstrekt en die na het beëindigen van de cursus voor een luttel bedrag kun nen worden gekocht, zodat de geslaagden de bril ook in de fabriek, waar zij komen te werken, kunnen dragen. Vroeger werd aan de bescherming van de ogen weinig of niets gedaan en het is daarom verheu gend dat tegenwoordig op de technische school grote aandacht wordt besteed aan de veiligheid van de man in het bedrijf. Velen maakten zaterdagmiddag van de ge legenheid gebruik een kijkje te nemen in de school, waar de honderden leerlingen hun overalls pas om vier uur aan de kap stok hingen. „Kunst na Arbeid" besluit seizoen De toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" uit Beverwijk, geeft zaterdag 22 april in het Kennemer theater haar laatste toneel voorstelling van dit seizoen. Opgevoerd wordt „Dode levens", toneelspel in drie be drijven door Ab. van der Linden. De regie is van mevrouw Ruth Snel. Deze voorstel ling wordt met een bal besloten. Vijf personen zij» gisteravond gewond bij een gecompliceerde botsing op de Wij- kerstraatweg te Velsen-Noord. Een be stuurder van een bromfiets is opgenomen in het Antoniusziekenhuis in IJmuiden- Oost. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Wijkerstraatweg-Watervlietstraat, waar omstreeks half twaalf gisteravond een per sonenauto bestuurd door een 39-jarige Amsterdammer in botsing kwam en met een vrachtauto. Op dit moment naderden twee bromfietsers met duo-passagiers, die op de beide voertuigen inreden. De beide bromfietsbestuurders, alsmede de bestuur der van de personenauto kregen allen een hersenschudding, de beide duo-passagiers werden aan de benen gewond. De bestuur der van een bromfiets, een 23-jarige Haar lemmer, werd in het Antoniusziekenhuis opgenomen. De anderen konden na aldaar te zijn behandeld weer naar huis worden vervoerd. Het is overigens een weekeinde geweest vol van botsingen, waarbij enkele mensen werden gewond. Omstreeks half twaalf za terdagavond werd een bromfietser op de Middenduiner weg te Santpoort bloedend op straat aangetroffen. Toen echter de po litie arriveerde, was de man verdwenen. Hij was uit eigener beweging naar het Antoniusziekenhuis gegaan, alwaar hij is opgenomen. Over de oorzaak van het on geval tast men tot nu toe in het duister. Op het Sluisplein te IJmuiden is zater dagmiddag een botsing ontstaan tussen een fietser en een bromfietser. Beiden vielen en liepen verwondingen op. De bromfiet ser liep een hersenschudding op en is in het Antoniusziekenhuis opgenomen. De wielrijder kreeg een schouderfractuur. Licht aan het hoofd gewond werd een bromfietsbestuurder die zaterdagavond in de Snelliusstraat te IJmuiden tegen een personenauto was gereden wegens het niet verlenen van voorrang. Een andere brom fietser is zaterdagmiddag ook al wegens het niet verlenen van voorrang op de Ha venkade te IJmuiden tegen een auto ge reden. De berijder werd zodanig verwond dat hij in het Antoniusziekenhuis is opge nomen. Een hersenschudding kreeg een fietser, die zondagmorgen in de Helmstraat te IJmuiden tegen een auto was gebotst. Hij is in het Antoniusziekenhuis opgenomen. Schaafwonden aan handen en voeten kreeg een bromfietser die zondagmorgen te Vel sen-Noord tegen een fietser was opgere den. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 TELEFOON 4402 Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Brinda uit Londen; Noorderlicht, Abo; Bennekom, Antwerpen; Luban, Ventspils; Asmidiske, Norfolk; Borgund, Kopenhagen: Makkumpar; Alexander, Karlsham; Heim- kehr, Kotka; Julius Fock, Hamburg; Wil lemstad, Londen; Valldemosa, Dakar; Cor- sea, Tyne; Mentor, Bremen; Amstelstroom. Poole; Hinde, Londen; Atlantic, Swansea, ledig IJmuiden; Abel Tasman, Bollsta. Zondag kwamen in IJmuiden aan. Biri, Krageroe; Minerva 2, Swansea; Lista Skoghal; Metropole, Swansea; Josef Joham, Emden; Wonosari, Antwerpen; Otto, Man- tyluoto; Angolakust, Freetown; Kina, Rot terdam; Rijnstroom, Londen; Julia Mary, Londen; Adriaantje Elisabeth, Londen, los sen Zaandam; Bovenkerk, Bremen; Gerd, Londen; Beninkust, Hamburg; Ubbergen, Klaipeda; Neth Coast, New Castle; Harro gate, Goole; Gouwestroom, Huil; Gooiland, Hamburg.Michel Swenden, Antwerpen; Flevo, Aarhus; Aeneas, Hamburg; St. Arvans, Mormugoa, erts IJmuiden; Ama- zonas, Bremen; Statenlaan, Swansea, coils IJmuiden; Elpenor, Rotterdam; Theano, Dublin; Lebu, Hamburg; Ems, Hamburg; Eemstroom, Grangemouth. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Hoechst, Antwerpen; Ceres, Antwerpen; Canopus, Kotka, cellulose Velsen; Jason, Paramaribo; Schinkelstroom, Londen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Rei- mar E Fritzen, Stockholm; Nias, Bordeaux; Epes, Stettin, 'ledig IJmuiden; Tayga, Houston; Libra, Rotterdam; Heimdal, Em den; Afina, Londen, melkpoeder Zaandam; Bawean, Hamburg; Ladon, Demarara; Jans, Londen; Wieka, Colchester, wals- materiaal IJmuiden; Jean E, Londen; Ber nard Schepers, Aarhus; Draco, Bergen; Karl Grammersdorf, Antwerpen; Frey, Malmö; Heriot, Leith; Argo, Santander; Jacco, Immingham; Arbon, Londen, wals- materiaal IJmuiden; Nijkerk, Hamburg; Hontestroom, Huil; Lingestroom, Londen; Frits Thijssen, Kirkenes; Reint, Cuxhaven. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Minou, Quessant; Christel, Stockholm; Sparre- holm, Cadiz. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Sparreholm, Immingham; Josef Joham, Immingham; Ubbergen, Klaipeda. Advertentie op vrijdag 12 mei 's avonds 8 uur, in het Patronaatsgebouw, Zeeweg, IJmuiden. Entree voor niet-deelnemers 50 ct. Iedereen kan meedoen en u moet daar zeker bij zijn. Waardevolle prijzen liggen op u te wachten. Wij zoeken de talentvolle dames in onze plaats, die zelf hun kleding vervaardi gen. U kunt zelf kiezen wat u wilt maken. Een jurkje voor overdag, een namiddagjapon, een cocktail- of avondtoilet. Met twee dingen moet u echter rekening houden: De japon moet door u zelf gemaakt zijn en u moet deze ook zelf „showen". De gedetailleerde voorwaarden en de deel nemerskaarten zijn alleen verkrijgbaar bij MARKTPLEIN 29 TELEFOON 7541 Deze prijzen kunt u op de amateur modeshow winnen Hoofdprijs 1 Anker elektrische zig-zag naai machine. 2e prijs: een draion deken. 3e prijs: een elegante velours badmantel, beschikbaar gesteld door „Indanthren"-Warenzeichenver- band e. U. 4e prijs: een teakhouten naaibox, van de firma Schmetz GmbH., Herzogenrath, speciale fabriek voor naaimachinenaalden. 5e prijs: een coupon draion imprimé in mo dieus dessin. 6e prijs: een prachtige lederen dameshandtas, aangeboden door de N.V. „Hollantor". Veenendaal, fabrikanten van Firet wasbare tussenvoering. 7e prijs: een verzilverd koffiestel. 15-delig. van de firma Metallwarenfabrik Nagold M.F.N. 8e prijs: een japansgelakte cassette met naaizijde. Iedere deelneemster ontvangt een paar „Ju welen-kousen. U ziet, ook hier geldt: LEUKE KLEREN 'T ZELF PROBEREN „ANKER"dealer: Fa. L. Engel - Gr. Houtstraat 181 - Haarlem Aanvoer van maandag makreel, 10 varia en 45 stuks stijve kabel- In IJmuiden werden hedenmorgen 8485 kisten vis aangevoerd. Hiervan waren er 200 schelvis, 40 radio, 640 wijting, 215 gul en kabeljauw, 160 koolvis, 400 haring, 200 kleine kistjes haring, 3520 makreel, 1730 schol, 80 tarbot, 480 varia, 2900 stuks stijve kabeljauw en 55.000 kilogram tong. Deze vis werd aangevoerd door de KW 153, die aan de markt kwam met 45 schel vis, 80 koolvis, 130 haring. 780 makreel en 20 varia. De KW 121: 200 kleine kistjes haring, 25 wijting, 35 schelvis, 15 gul en kabeljauw, 15 koolvis, 60 haring, 700 ma kreel, 39 varia en 30 stuks stijve kabel jauw. De VL 7: 40 wijting, 40 schelvis. 75 gul en kabeljauw, 20 koolvis. 85 haring, 600 Speciaal de kleinste soorten tongen heb ben met het voortschrijden van de week een nogal belangrijke veer moeten laten. Slips zakten tot ongeveer 2.-, terwijl de tongen 1 en kleinmiddel tong een gulden per kilo meer opbrachten. Grootmiddel tongen lagen rond 3,20 per kg, alleen de laptongen hielden zich ongeveer op de prijs van vorige week maandag, 3.60 per kilo. Zaterdag zag de handel een aanvoer van plmin. 40.000 kilo. Kabeljauw is er ook de afgelopen week weer in voldoende kwantiteiten aangevoerd De prijs was niet om over naar huis te schrijven. Kisten kabeljauw schommelden rond 80.-, terwijl de regels grote kabel jauw van 60.- tot 85.- opbrachten. Met de schelvis-aanvoer was het ook de afgelopen week weer meer dan treurig gesteld. Gelukkig verzorgden de impor teurs nog wat schelvis, anders had het er helemaal donker voor de handel uitgezien. De prijzen lagen, hoe kan het anders, hoog. Voor de Engelse exporteurs was er maar heel weinig te halen. Grote en middel schol ziet de handel practisch helemaal niet, terwijl de zetschol en schol 1 ook maar heel zuinigjes aan de markt waren. Schol II zag de handel eveneens maar heel wei nig, alleen schol III werd in even ruimere mate aangevoerd. Van deze laatste sor tering daalde de prijs, tot f 16.- per kist. Makreel was er te kust en te keur. Over wegend kleine sortering. De prijs was laag, van 7.- tot 12.- per kist. Bonken bleven duur, en kwamen niet onder 40,-. De aangevoerde haring liet nog niet veel verbetering in de kwaliteit zien. Heel ma ger, bovendien nog steeds klein van stuk. De prijs schommelt tussen 14.14.- en 20.- per kist. jauw. IJM 97: 75 wijting, 25 gul en kabel jauw, 25 koolvis, 120 haring, 1000 makreel en 10 varia. De IJM 154: 80 wijting, 30 schelvis, 10 makreel, 15 varia, 340 stuks stijve kabeljauw. KW 75: 20 wijting, 30 schelvis. 20 gul en kabeljauw, 60 makreel, 15 varia en 600 stuks stijve kabeljauw. KW 73: 5 tarbot. 70 wijting, 20 schelvis. 20 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 170 makreel. 15 varia, 150 stijve kabelpauw. De kleine vaart was er met 68 schepen. Prijzen van maandag De exportprijzen: grote rijen kabeljauw 5675, kleine regels kabeljauw 4055. kisten kabeljauw 8590, grote schelvis 32 40. grm. schelvis 4246, gr. en mid.schol 3540, zetschol en schol 1 3542, gr. tong 3,503-60, grm. tong 33.10, kim. tong 2.70—2.90. tong 1 2.80—3.10, slips 1.80—2, tarbot 2.702.80. Binnenlandse prijzen: kisten kleine ka beljauw 86104. grote gul 3554. middel gul 3340, torren 274, zwarte koolvis 8198. witte koolvis 8088, lengen 8694, kleine en middel schelvis 4248. pennen 4854, braad 3138. wijting 2339. schol 2 32—38. schol 3 15—30, makreel 7.50—12. bonken 3339. paapjes 67. haring 1117. Besommingen van maandag KW 104 f 3460. KW 95 4710, KW 23 3400. KW 74 f 6590 KW 41 f 5090, KW 75 f 5920, KW 40 f 5020, KW 85 f 4360 KW 166 f 2230. KW 17 f 2570, KW 51 f 2360, KW 10 2610, KW 103 2850. Voor dinsdag Voor dinsdag komen in IJmuiden: IJM 79 met 10 schelvis. 95 haring, 1175 makreel, 15 gul en kabeljauw, 55 koolvis. De KW 122 met 30 schelvis. 80 haring, 850 makreel, 50 wijting, 70 koolvis. 20 varia. Voorts worden in IJmuiden verwacht de IJM 209 met 250 kisten; de IJM 207 met 100 kisten; de KW 37 met 60 kisten; de KW 52 met 350 Kisten; de IJM 210 met 40 kisten; de KW 146 met 80 kisten; de KW 143 met 40 kisten; de KW 160 met 40 kisten en de IJM 79 „Job Gouda" met 1330 kisten. Met onbekende vangst is thuisstomend de KW 80. Vierenveertig bijenvolken, eigendom van de afdeling Velsen en Omstreken van de Nederlandse Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt, hebben een geslaagde vlucht gemaakt vanuit de Flevopolder naar de korven in Velsen. Vier leden van de afdeling gingen met de bijen in een vrachtauto naar de Flevopolder, waar de nijvere hqningverzamelaars werden gelost. De heren hebben er een tocht door de modder in de polder wel voor overgehad, want de bijen kwamen veilig in Velsen terug. men de man aan zijn kleren kent. kent men de zaak aan het blad. waarin zij adverteert ZEESTRAAT 105 - BEVERWIJK Tel. 02510 - 4144 voor de IJmond van gerout. kantoorpersoneel (Steno-) typisten Facturisten, Admin. krachten e.a. voor circulaires, clubbladen, reel, folders, illustraties. Versch. lettertypen Commerciële vertalingen in en uit het Frans, Duits en Engels van uw buitenlandse correspondentie. ebrZOET

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5