Vele klachten over schoorstenen in nieuwe wijken van Beverwijk Denaturering van visoverschot roept bezwaren op jongens, meisjes en vrouwen Lekker Pittig! 't Is) lekker roken Douwe zware fi-Èj Enorme collectie JAPONNEN unie SLECHTE TREK EN ROOK IN DE KAMERS TNO-onderzoek op gang In Los Angeles wonen reeds 2000 Indische Nederlanders Anderhalf jaar geëist tegen 79-jarige man HILLEGE Altijd soepel en vers tot de laatste draad! voor dames en teenagers WOENSDAG 19 APRIL 1961 7 SPECIAALZAAK dames- en kinderconfectie Papoea organisatie in Indonesië Hij heeft reeds 32 jaar in de gevangenis gezeten in de nieuwste modellen en dessins Tevens pracht collectie Kinderjurkjes WEEKABONNEMENTEN Maison Wij verzorgen uw Feestdiner, Schotels en Puddingen N.V. MANTELFABRIEK M. STIBBE HANDWERKSTERS MACHSNESTIKSTERS Luxaflex Aluminium Jaloezieën ook met dessins In dit dagblad v handig plastic m tabakszak f Hoek Lange Mieuwstr./Plein 1945 - Tel. 7541 Veel bewoners van huizen in de nieuwe wijken Oosterwijk en Meerestein te Bever wijk ondervinden al geruime tjjd hinder van een slechte schoorsteentrek of het feit, dat rook in de kamer terugslaat. Herhaaldelijk werd daarover geklaagd bij Openbare Werken, waar men direct op onderzoek uitging. Dit heeft ertoe geleid, dat op het ogenblik de afdeling warmtetechniek van het T.N.O. te Delft een onderzoek instelt, waarvan het rapport in zicht is. Het T.N.O. zou reeds een oplossing voor de schoor steenperikelen hebben, namelijk een systeem van afzuiging te doen aanbrengen. Vooral de bewoners van de woningen behorende tot de complexen van 224 wo ningen in Meerestein en 294 woningen in Oosterwijk ondervinden veel hinder van de eerdergenoemde verschijnselen. Het is voorgekomen, dat bewoners, het terugslaan van de rook in hun kamer beu geworden, de avond in de bioscoop gingen doorbrengen om toch nog een beetje warmte te krijgen. Behalve door gebreken aan kachels, aan sluitingen aan schoorstenen en aan de schoorstenen zelf, kan de trek ook ongun stig worden beinvloed door de situering van de blokken ten opzichte van elkaar. Ook de vochtigheid van de lucht heeft in vloed op de trek, evenals de tocht in de woningen zelf. Openbare Werken in Beverwijk heeft adviezen gevraagd aan het ministerie va_n Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, hét Bouwcentrum te Rotterdam en het TNO te Delft. Het werd al spoedig duidelijk dat de in Beverwijk gesignaleerde euvels niet uniek waren, maar elders in ons land ook geconstateerd worden. In steden als Delft Amsterdam, Utrecht en Rotterdam wor stelt men ook met schoorsteenproblemen. Vele proeven In Beverwijk heeft men de ingewonnen adviezen opgevolgd. Schoorstenen werden verlengd, roetzakken verkleind en schoor steenaansluitingen gewijzigd. Er werden voorts verschillende schoorsteenkappen be proefd. Dit alles had echter geen bevredi gend resultaat. Ook bleek niet dat de schoorstenen foutief geconstrueerd waren. Integendeel, zij zijn van de beste materialen gemaakt en op de juiste wijze geconstrueerd. Een schoor steenkanaal moet goed zijn voor alle soor ten kachels die in de handel worden ge bracht. De schoorstenen in te verhuren woningen worden in uniforme maten gemaakt. De lengte van het schoorsteenkanaal is van invloed op de trek. Lang niet elke kachel is op dit ogenblik aangesloten op het pre cies daarbij passende schoorsteenkanaal. In dit verband zij opgemerkt, dat som mige leveranciers van oliekachels beslist weigeren deze te plaatsen in sommige wo ningen die ap de bovenste étage zijn gele gen, ornaat de lengte van het schoorsteen- kanaal té kort is om een goede trek te ga- Op het ogenblik vertoeft in ons land miss Lucile Richards, vertegenwoordigster van de Episcopaalse kerk in Los Angeles, om lezingen te houden voor Indische Neder landers, die voornemens zijn naar de Ver enigde Staten te emigreren. Eerst vestig de zich, dank zij een garantie voor huis vesting en werk van de Episocpaalse Kerk één gezin van Indische Nederlanders in Newport Beach, een voorstad van Los An geles. Nu, na enkele jaren, zijn er 178 Indische Nederlanders in Newport woon achtig. Totaal wonen er 2000 Indische Ne derlanders in Los Angeles en omgeving, voor wie de Episcopaalse Kerk borg heeft gestaan. De belangstelling van Indische Nederlanders voor vestiging in Californië is groot gezien het zachte klimaat van deze staat. De trek naar Californië, zo zei miss Richards, wordt echter afgeremd omdat de economische situatie er niet rooskleurig is en er vrij veel werkloosheid voorkomt. Miss Richards prees de Indische Neder landers als goede werkers. Degenen onder hen, die zich behoorlijk van het Engels kunnen bedienen, zijn bij werkgevers zeer in trek. Dit wil niet zeggen, dat de emi gratie voor Indische Nederlanders naar de V.S. een onderneming zonder zorgen zou zijn. „De eerste twee jaar zijn zeer moei lijk en men moet zich veel ontzeggen om een zeker bedrag te sparen. De Indische Nederlanders die in de V.S. arriveren, krijgen soms een geheel verkeerde indruk van de kansen in Amerika wanneer zij worden afgehaald door landgenoten, die over een luxueuze auto blijken te beschik ken en wier huis is uitgerust met koel kasten, t.v.-toestellen en andere gerieflijk heden. „Die pas aangekomenen realiseren zich vaak niet, daf voor al dat comfort de bezitters jarenlang krom hebben moe ten liggen", zo zegt miss Richards. Het komt voor, dat de nieuwelingen óók deze luxe wensen te bezitten en ondoordacht en vaak op buitengewoon bedenkelijke huur- koopvoorwaarden zich dure dingen aan schaffen." In het algemeen blijkt de bereidheid van de Indische Nederlander om elke baan te aanvaarden die hij kan krijgen, groot te zijn. Hun inspanning wordt na enkele ja ren doorgaans met succes beloond. Over de aansluiting van de Indische Ne derlanders bij het kerkelijk leven zijn de uitspraken van miss Richards minder posi tief. „De Indische Nederlanders hebben niet veel begrip voor de kerkelijke activi teiten in Amerika. Voor hen is een kerk alleen iets, waar je 's zondags heen gaat. Het is moeilijk hen te bewegen tot deel neming aan allerlei kerkelijke activiteiten zoals sociaal werk en clubavonden. Een gebrek aan kennis van de taal blijkt ook dikwijls een slagboom te zijn om deel te nemen aan het kerkelijk leven". Miss Richards maakt zich daarover niet al te bezorgd: „De eerste generatie zal zeker niet volledig assimileren. Met hun kinderen zal het zeker heel anders zijn gesteld." randeren. Doch ook de ligging van de woonblok ken ten opzichte van elkaar kan de trek uitermate beïnvloeden. In Beverwijk blijkt nu, dat wat de windrichting betreft de blok ken niét juist zijn gesitueerd. Door de duinen? Een mogelijkheid is ook, dat de duinen van invloed zijn op de schoorsteentrek in de nieuwe huizen van Oosterwijk en Mee restein. De lucht meestal komend uit westelijke richtingen zou door de duin ruggen omhoog „geduwd" worden en daar achter (waar de huizen liggen) een wer velende beweging landinwaarts maken. Het is een mogelijkheid, waarmee men in ieder geval rekening houdt. Het onder zoek uitgaande van het TNO te Delft zal vermoedelijk uitwijzen waar men de oorzaak van de slechte trek kan vinden. Het kan ook een complex van oorzaken zijn. Inmiddels heeft men enkele praktische adviezen opgesteld. Ten eerste moet elke kachelpijp precies sluiten in de schoor steenopening. Want er mogen geen kieren zijn. Dit veroorzaakt veelal een valse trek. Ten tweede verdient het aanbeveling aan de windzijde van de woning een raam iets open te houden(i), zodat de luchtdruk in de woning altijd hoger kan blijven dan buiten de woning. Zodoende zal de lucht stroom door de schoorsteen steeds om hoog gericht zijn. Zodra de luchtdruk buiten hoger is dan binnen in de woning, is de kans groot dat er terugslag ontstaat. Een probleem is voorts, dat de haard- fabrikanten erop uit zijn door toepassing van speciale constructies te bereiken dat zoveel mogelijk warmte binnenskamers blijft en niet via de schoorsteen verdwijnt. Dit betekent echter, dat de temperatuur van de rookgassen laag blijft, wat weer tot gevolg heeft dat zij niet gemakkelijk hun weg omhoog kunnen vinden. Ook dit verschijnsel kan terugslag doen ontstaan. Verbranding van petroleum geeft boven dien zeer veel vocht, zodat de dampen en gassen zwaarder zijn dan die welke ons kolenkacheltje produceert. In de besloten vergadering van 16 februari van het bestuur van het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten is aan de orde geweest een aanvrage om ont heffing van het denatureringsvoorschrift ten aanzien van vis, welke de minimum prijs niet heeft behaald en bestemd wordt voor verwerking tot honden- en kattenvoer. Deze ontheffingsaanvrage had betrekking op doorgedraaide vis, welke niet onmiddellijk door de fabriek kan worden verwerkt en tijdelijk moet worden ingevroren met de bedoeling deze vis te verwerken op een later tijdstip als de verwerkingscapaciteit van de fabriek zulks weer toelaat. Als bezwaar tegen het denaturen werd opgegeven, dat de met eosine bewerkte vis gevaar zou opleveren voor consumptievis, welke in hetzelfde vrieshuis wordt opgeslagen. Na uitvoerige discussie is het bestuur ermede akkoord gegaan, bü wijze van proef, voor de tijd van zes maanden de gevraagde ontheffing te verlenen, waarbij echter zodanige voorwaarden aan de ontheffing zouden moeten worden verbonden, als nodig zou zijn voor een doeltreffende controle. Vrij spoedig daarna is aan een tweetal bedrijven in deze geest ontheffing van het denatureringsvoorschrift verleend, te we ten aan één bedrijf voor een periode van zes maanden en aan een ander aanvanke lijk voor een week, doch later tot 1 april j.l. Met ingang van 1 april is, naar van de zijde van de Stichting van de Nederlandse Visserij welke stichting zoals bekend door het Visserijschap is belast met de verkoop van overschotvis is vernomen, door de Stichting met een combinatie genaamd de Voederviscentrale waarin de Covifa en een drietal andere onder nemingen participeren, een contract af gesloten voor de afzet van overschotplat en kleine rondvis. Deze combinatie heeft zich verplicht tot een bepaalde maximum hoeveelheid deze overschotvis (plat- en kleine rondvis met uitzondering van bot en poon) voor vries- doeleinden af te nemen, voorzover deze vis te IJmuiden respectievelijk Scheve- ningen de door het Produktschap vastge stelde minimumprijs niet behaalt. Daar naast heeft de Voederviscentrale van de Stichting het recht van optie gekregen op alle andere rond- en platvis, welke ter be schikking van de Stichting wordt gesteld. De niet door de Voederviscentrale afge nomen plat- en rondvis wordt volgens het contract ter beschikking van de Covifa gesteld voor vismeeldoeleinden. Voorts zal, indien de Voederviscentrale zulks ten aan zien van bepaalde partijen overschotvis gewenst acht, aan het Produktschap toe stemming worden gevraagd om ontheffing van het denatureringsvoorschrift. De twee bedrijven, welke tevoren reeds een ontheffing van het denatureringsvoor schrift hebben gekregen, maken als par ticipanten deel uit van de Voederviscen trale. De ontheffing van het bedrijf, welke tot 1 april gold, is op haar verzoek ver lengd tot uiterlijk de ter-mijn van zes maanden, te rekenen vanaf de datum, waarop aan het eerste bedrijf ontheffing is verleend. Ten aanzien van de andere participanten is nog geen aanvrage bin nen, doch aangenomen mag worden, dat ook deze een aanvrage daartoe zullen doen. De tot dusver verleende onthef fingen hadden conform het beslotene in de bestuursvergadering van 16 februari j.l. uitsluitend betrekking op diepgevroren vis. Inmiddels heeft het dagelijks bestuur vernomen, dat een van de participanten ook ontheffing van het denaturerings voorschrift zou wensen ten aanzien van doorgedraaide vis, welke niet wordt diep gevroren, doch bestemd is om in verse toe stand te worden verzonden naar een honden- en kattenvoerfabriek in het bui tenland. Een schriftelijke bevestiging van deze aanvrage is nog niet ontvangen. Voorts is er een dezer dagen een schrij ven ontvangen van een andere ondernemer geen participant in de Voederviscen trale die mededeelt dat hem herhaalde lijk uit het buitenland aanvragen bereiken voor goedkope zeevis als voer voor de viskwekerijen. Om aan deze aanvragen te kunnen voldoen zou betrokkene vis be neden de minimumprijs moeten kopen. Hoe deze ondernemer aan overschotvis kan komen, terwijl hij geen participant is van de Voederviscentrale is niet duidelijk, zegt het dagelijks bestuur. Voorts deelt hij mede, dat denaturering van deze vis niet CONCERT FANFAREKORPS Het bijna drieënzestig jaar oude fanfare korps „Wilhelmina" te Santpoort geeft, onder leiding van zijn dirigent Jan Groot vrijdagavond 21 april aanstaande een con cert in de zaal „Zomerlust" aan de Hoofd straat. Op het programma staan de Sinfonie concertante van Gerard H. Boedijn, de ouverture van de operette „Gri-Gri" van Paul Lincke, een Finale van César Franck, fragmenten uit Méhuls opera „De twee blinden" en een tweetal marsen. Na de pauze geeft het gezelschap Tonny en Anita van Zwol enkele cabaretnum mers. mogelijk zou zijn, in verband waarmede ontheffing wordt gevraagd van het dena tureringsvoorschrift. De betrokken onder nemer stelt zich bereid desverlangd inzage te geven in zijn boeken als garantie, dat de te betrekken vis niet in dfe gewone handel komt. Niet werd medegedeeld, 'waarom denaturering niet mogelijk is. De kwestie, welke thans aan de orde is, is of deze ontheffingen nu ook voor de verse vis moeten worden verleend. Zoals hierboven reeds is vermeld, is het de be doeling van de totdusver verleende ont heffingen geweest, dat voorkomen moest worden, dat in de diepvriescellen schade zou worden berokkend aan de aldaar aan wezige consumptievis. Het besluit van de vergadering van 16 februari had danook en uitsluitend om deze reden betrekking op diepgevroren vis. Nu evengenoemde aanvragen betrekking hebben ook op het verse produkt, doet zich de vraag voor of door de gebruikmaking van eosine de vis mogelijk minder ge schikt wordt gemaakt voor het doel, waar voor zij uiteindelijk is bestemd. Hiertegen over zou dan echter kunnen worden ge steld, dat bij het besprenkelen van de vis met eosine van een eigenlijk denatureren in de zin van het veranderen van de aard van de vis geen sprake vis. Immers, de voedingswaarde van de vis wordt daar door niet aangetast, terwijl evenmin aan de vis giftige bestanddelen worden toege voegd. Aldus het dagelijks bestuur van het Produktschap. Papoea's uit westelijk Nieuw Guinea die in Indonesië wonen, zullen worden georga niseerd in een organisatie, genaamd de ..Iranese volksbeweging". Het doel van deze beweging is „te streven naar de be- vrijdang van West Irian van 't Nederland se imperialisme". Dit besluit is genomen op een conferen tie in Tjibogor op West-Java. De leider van de nieuwe organisatie is het Indonesische parlementslid Silas Papare. De officier van Justitie bij de Amster damse rechtbank heeft tegen een 79-jarige Amsterdammer een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden en onmiddellijke gevangenneming gevorderd. De bejaarde verdachte had vlot de hem ten laste- gelegde heling van twee brom fietsen bekend. Hij is geen onbekende van de justitie. De president van de rechtbank las bet strafblad voor, dat 24 veroorde lingen omvat. „U hebt bij elkaar 32 jaar in de gevangenis doorgebracht. Ook dit ge val is weer een bedroevende zaak, want er zijn slechts twee gevallen van heling ten laste gelegd terwijl het in werkelijk heid wel om veertig bromfietsen gaat," aldus de president. De verdachte vertelde, dat hij de brom fietsen kreeg van een zekere Jan Plank, die echter nooit is opgespoord. De verdachte was gesnapt toen hij op het Waterlooplein een gestolen bromfiets aan de man trachtte te brengen. De officier van Justitie was van mening, dat de hoge leeftijd van de verdachte voor hem niet van voordeel mag zijn en vorderde anderhalf jaar en onmiddellijke gevangenneming. Dit laatste verzoek werd niet door de rechtbank ingewilligd. Tegen een 36-jarige neef van de ver dachte vorderde de officier tien maanden, waarvan vier voorwaardelijk. Hij had voor zijn oom de bromfietsen onherkenbaar ge maakt door allerlei onderdelen te verwis selen. Het gereedschap daarvoor was hem door oom verstrekt. De neef was nog nooit met de justitie in aanraking geweest. Hij had een goede positie en over hem waren bijzonder goede rapporten uitgebracht. Advertentie Aanvoer van dinsdag In IJmuiden werden dinsdag 7095 kisten vis aangevoerd. Hiervan waren er 243 tong en tarbot, 3 heilbot, 285 schol, 12 schar, 675 haring, 4605 makreel, 285 schelvis, 333 wijting, 278 kabeljauw en gul, 14 wolf, 20 poon, 18 koolvis, 22 diversen. Prjjzen van dinsdag Per kg: heilbot 3,50 tot 3,30, grote tong 3,50 tot 3,40, grootmiddel tong 3,10 tot 2,90, kleinmiddel tong 3 tot 2,70, kleine tong I 3,30 tot 3,10, kleine tong II 2,22 tot 1,96, tarbot I 2,80 tot 2.50. Per 50 kg: kleinmiddel schol 31 tot 30, kleine schol I 40 tot 32, kleine schol II 31 tot 8, schar 22 tot 11, verse haring 19,60 tot 11, makreel 32 tot 5, grootmiddel schel vis 42 tot 30, grootmiddel schelvis 47 tot 30, kleinmiddel schelvis 46 tot 35, kleine schel vis 54 tot 46, kleine schelvis II 40 tot 27, wijting 19 tot 8, grote gul 35 tot 39, middel gul 31 tot 27, kleine gul 3 tot 24, poontjes 14 tot 8, kleine koolvis zwart 30 tot 24, kleine koolvis wit 40 tot 36. Per 125 kg: grote kabeljauw 144 tot 70, grote koolvis zwart 70 tot 61. grote koolvis wit 92 tot 80, grote wolf 82 tot 70. Besommingen van dinsdag KW 22 550, KW 37 4.180, KW 152 5.980, KW 52 5.080, KW 122 13.700, KW 80 f 7.750, KW 143 1.940, KW 87 11.200, KW 160 2.170, KW 146 3.670, WR 58 f 3.210, VL 197 f 4.040. VL 97 2.980, VL 85 5 870, VL 7 11.900. Aanvoer van woensdag Woensdag werden in IJmuiden aange voerd 6525 kisten vis, Hiervan waren er 345 schelvis, 570 wijting, 240 gul en kabel jauw, 250 koolvis, 830 haring, 800 kleine kistjes haring, 3855 makreel, 200 schol, 145 varia, 15 poon, 1065 stuks stijve kabel jauw en 5000 kilo tong. Deze vis werd aangevoerd door de IJM 37 (7 april) met 300 kleine kistjes haring, 20 wijting, 25 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 65 koolvis, 385 haring, 475 makreel en 20 varia. KW 49 (12 april) 310 wijting, 70 schelvis, 10 gul en kabeljauw, 5 haring, 800 ma kreel, 20 stuks stijve kabeljauw. KW 81 (5 april) 75 wijting, 75 schelvis, 65 gul en kabeljauw, 15 koolvis, 65 haring, 495 makreel, 10 varia en 100 stuks stijve kabeljauw. IJM 28 (7 april) 200 kleine kistjes haring, 10 schelvis, 65 gul en kabeljauw, 20 kool vis, 200 haring, 820 makreel en 5 kisten varia. IJM 18 (6 april) 15 wijting, 25 schelvis, 15 gul en kabeljauw, 15 koolvis, 65 haring, 435 makreel, 40 varia, 375 stuks stijve kabeljauw. HD 79 (6 april) 140 wijting, 100 schelvis, 55 gul en kabeljauw, 10 makreel, 15 varia, 550 stuks stijve kabeljauw. IJM 33 (7 april) 300 kleine kistjes haring, 10 wijting, 10 schelvis, 30 gul en kabel jauw, 120 koolvis, 110 haring, 780 makreel en 20 stuks stijve kabeljauw. Er waren zestien schepen van de kleine vaart. Prezen van woensdag Exportprijzen: grote rijen kabeljauw 90 tot 70, kleine regels kabeljauw 45 tot 62, kisten grote kabeljauw 98 loL.72,_ kisten kléine kabeljauw 94 tot 85, grote schelvis 38 tot- 49, grootmiddel schelvis 44 tot 48, zetschol en schol I 25 tot 35, grote tong 3,50 tot 3,60, grootmiddel tong 3 tot 3,10, kleinmiddel tong 2,70 tot 2,90, kleine tong I 3 tot 3,20, slips 1,85 tot 2, tarbot 2,50 tot 2,70. Binnenlandprijzen: grote gul 35 tot 41, middel gul 30 tot 40, torren 21 tot 31, zwarte koolvis 70 tot 54, koolvis I 25 tot 26, koolvis II 21 tot 25, witte koolvis 86 tot 76, lengen 92 tot 66, kleinmiddel schelvis 46 tot 51, pennen 48 tot 52, braad 28 tot 36, wijting 18 tot 28, schol II 20 tot 35, schol III 10 tot 22, haring 15 tot 19, paapjes 6, makreel 6 tot 12 en bonken 33. BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: H Kouwenoord—Andrea, d., Trompstraat 132, IJmuiden-Oost; N. Jansen De Ruiter, z.. Brederoodseweg 65, Santpoort- Zuid; M. A. StellingScheidemans, d.. Oude Pontweg 12. Velsen-Zuid; A. M. Scholten Rullmann. z.. Van Dalenlaan 157, Santpoort- Zuid; J. D. SchellingerDekker, d.. Lange Nieuwstraat 718. IJmuiden-Oost; A. Bax Verheii, d., Pleiadenplansoen 91, IJmuiden; A. MaasDienaar, d.. Velserduinweg 302, IJmuiden-Oost; M. W. Duker—Brachter, z„ Schutterstraat 15. IJmuiden; A. de Jonge—Starink, z„ Kruidbergerweg 39. Santpoort; W. C. Dekker—Molenaars, z., Zwaanstraat 39. IJmuiden; E. M. de Koning Pelt. z„ Van Dalenlaan 135, Santpoort-Zuid; P. T. Merten—Willems, z.. Heerenduinweg 83, IJmuiden-Oost; S. M. Scholts—Lettenmeijer, d.. Engelmundusstraat 14, IJmuiden-Oost; G. B. HendriksBrasser, z., Plein 1945, no. 56, IJmuiden-Oost; H. D. Zijl—De Jonge, d., Cepheusstraat 5, IJmuiden. M. H. Schipper van Heijnsbergen. d., Wijk aan Zeeërweg 134, IJmuiden. OVERLEDEN: G. Paap, 28 jr., echtgenoot van C. Majoor, Stolstraat 3, IJmuiden-Oost; G. Z. Grootveld, 78 jr., echtgenoot van N. Zwart, Pres. Krugerstraat 32, IJmuiden. Besommingen van woensdag Ariadne 10.700, KW 49 8.000, KW 81 9.720, HD 79 9.180, KW 137 3.740, KW 125 3.000. Scheveningen -In Scheveningen werden-hedenmorgen aangeroerd 90 "kisten schelvis, 90 koolvis, 900 makreel, 160 haring en 110 kisten varia. Voor donderdag Voor de donderdagmarkt zijn thuissto- mend de IJM 10 Maria van Hattum met 1200 kisten vis. Verwacht wordt ook de SCH 210 met 900 kisten vis. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Banketbakkerij - Kokerij DA COSTALAAN IA Telef. 4728 Driehuis m«n de mar» aan /.tin kleren kent. kent men de zaak aan het blad. waarin zij adverteert vraagt voor haar nieuw bedrijf te Beverwijk en Goed salaris en bijzondere sociale voorzieningen. Nadere inlichtingen kunt u van 96 uur verkrijgen Parallelweg 43, Beverwijk. GEVRAAGD voor inpakwerkzaamheden. Hoog loon. Aanmelden: VISCONSERVEN v. Z W I E T E N, Industriestraat 21, IJmtiiden. MARKTPLEIN - IJMUIDEN ZEESTRAAT BEVERWIJK la nw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft. t ri.i "A "i '- 7v .X ry"'"'N Ft ".I,.-'-'

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7