LANGS SLUIZEN EN HAVENS „Memnon", oude bekende blauwpijper Zeventig renners starten in de ronde van Velsen-N. Plan „Hofland" betekent de sanering van 235 woningen 1 SHOW BAD- EN STRANDKLEDING - LINGERIE Bijna 100 deelnemers Jeugd en Muziek-concours Nieuw bestemmingsplan in Beverwijk Verbruik vismeel neemt toe in Nederland Ook nieuwe bedrijven in dit gebied Rees Pels in Nairobi Havenberichten bandeel U r ker vloot is sterk gestegen Spinazie doorgedraaid IJmondverenigingen vandaag en morgen Gasgeysers en Gasfornuizer WOENSDAG 19 APRIL 1961 9 SPORT IN DE 1JMOND GROOT Judo OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY A. J. v. LENT's Automobielbedrijven Meer inleggers voorgestelc in mosseladviescommissie Vier prominenten op avond van Velser Jazz Club Slachtoffers van brand op de „Bloemgracht" in Amsterdam Spiegelgevecht vrijdag 21 april 1961 aanvang 14.30 uur en 20.00 uur Hotel Royal, □muiden Badcostumes Zonnepakjes Bikini's Badjasjes Strandensembles Zonnehoeden Pyama's Baby-Dolls Nachthemden Dusters Onderjurken Petticoats ,Memnon" in bedrijf geweest. In 1957 werd de naam veranderd* in „Glaucus", even eens een bekende naam in de lange rij van blauwpijpers, die sinds 1865 de zeeën bevaren. De naam Memnon" verscheen weer in 1959. Deze „Memnon" is een mo torschip van ruim 8500 reg. ton bruto. Het was toen ruim 70 jaar geleden, dat Alfred Holt Co. haar eerste „Memnon" in de vaart bracht, die op dat moment ai 27 jaar oud was. Het was een schip van 1290 ton, dat van 1888 tot 1899 voor Holt had gevaren. Arie van der Veer De derde Memnonvan Alfred Holt. DE „MEMNON" is een schip van The Blue Funnel Line, een rederij die onder directie staat van Alfred Holt Co te Liverpool en die eigenlijk bestaat uit twee maatschappijen, namelijk de Ocean Steam Ship Co. Ltd en de China Mutual Steam Nav. Co. Ltd. Eerstgenoemde maatschappij werd opgericht in 1865. Mr. Alfred Holt was in 1852 al begonnen met de aankoop van een driemast zeilschip met hulpstoomvermogen, de „Dumarton Youth", die hij in de vaart op West-Afrika bracht. Spoedig kwamen er enkele andere schepen bij waarmede een dienst werd geopend op Bordeaux en de Middellandse Zee. Met de komst van de Ocean Steam Ship Co. Ltd. kwam een regelmatige verbinding met Oost-Azië tot stand, via Kaap de Goede Hoop. De naam van het eerste schip luidde „Aga memnon", groot 2347 reg. ton bruto. Naar het verhaal wil, vond de kapitein van het eerste door Holt aangekochte stoomschip aan boord een partij bijbels en een grote hoeveelheid blauwe verf. Wat met de bijbels is gebeurd, is niet bekend, maar de verf werd op de schoorsteen uit gestreken. De matroos die dit deed zal niet vermoed hebben, dat eens de „blue funnel" het onderscheidingsteken van een machtig concern zou worden. Een aantal schepen van Alfred Holt Co vaart onder Nederlandse vlag, ook blauwpijpers, die evenwel toebehoren aan de Nederlandse Stoomvaart Maatschappij Oceaan, gevestigd te Amsterdam. De op richting van deze maatschappij is te dan ken aan een conflict dat in 1891 ontstond toen de Koninklinke Paketvaart Mij. in Indië haar diensten opende. Dit was niet naar de zin van de rederij Alfred Holt Co. De Deli-tabak die door Paketboten naar Batavia vervoerd en per Mij Neder land en de Rotterdamsche Lloyd verder naar Nederland ging. bracht een concur rentiestrijd. Holt, die reeds voor de acti viteiten van de Koninklijke Paketvaart Mij deze „oorlog" had voorzien, richt te de Nederlandse Stoomvaart Mij. Oceaan op, om van Amsterdam uit de Mij. Neder land te bestrijden. Gdurende enige tijd was er een felle strijd tussen de Neder landse en Engelse lijnen van Amsterdam naar het voormalige Nederlands Oost-In- dië. Belangrijke verlagingen van vracht en passagetarieven waren er het gevolg van. Deze toestand duurde tot februari 1892. Toen werd een overeenkomst tussen de concurrerende lijnen gesloten. Het eerste stoomschip van Alfred Holt Co, de „Agamemnon" heeft nog enke le jaren onder Nederlandse vlag gevaren voor de Mij Oceaan en wel van 1897 tot 1899. In dat jaar werd het schip van de vloot afgevoerd. Het schip op de foto is het in 1931 ge bouwde motorschip „Memnon", groot 7505 reg.ton bruto, lang 140,20 m. breed 18,08 m en diep 8,89 m. Dit is de derde „Mem non" geweest, die Holt in de vaart bracht. Op 11 maart van het jaar 1941 werd dit fraaie schip met zijn forse schoorsteen bij de Kaap Verdische eilanden door de Duifse onderzeeër U.106 in de grond geschoten Een in de oorlog gebouwd vrachtschip van het Victory-type, de „Philips Victory" kwam er voor in de plaats, het schip werd in 1946 aan de vloot van Alfred Holt toe gevoegd. Ruim 10 jaar is dit schip als Advertentie D/J KENNEMERLAAN M f w W TEL 5271 ERKEND GAS- EN WATERFITTF Tot nu toe hebben zich bijna honderd deelnemers opgegeven voor het op 29 april 6, 13 en 20 mei aanstaande te Beverwijk te houden zesde concours uitgaande van Jeugd en Muziek. Dit aantal, dat vermoe delijk nog hoger zal worden, overtreft dat in alle voorgaande jaren. Circa veertig deelnemers zijn afkomstig uit Beverwijk, de overigen uit de andere IJmond-gemeenten. Het concert wordt ge houden in het Hervormd verenigingsge bouw aan De Schans te Beverwijk. De eerste drie avonden van het concours zijn selectieavonden. De vijftien deelne mers die op deze avonden samen het hoog ste aantal punter behalen, treden nog maals op op de laatste avond, 20 mei. Voor de ere-afdeling zijn drie prijzen be schikbaar gesteld, te weten de zilveren Toonkunst-wisselbeker, de zilveren Jeugd en muziek-beker en een zilveren harp. De ze prijzen zullen worden uitgereikt door de wethouder van onderwijszaken, de heer A. J. Hermes. De meeste deelnemers, die zich reeds hebben opgegeven, zijn pianist. Voorts heeft een groot aantal ingeschreven voor viool, cello, gitaar, accordeon, blaasin strumenten en zang. Het onvermoeibare bestuur van het Koningin Wilhelminafonds (KWF) van de afdeling Velsen-Noord, zal zaterdagmiddag op het vijfhonderd meter lange parcours aan het Meerweidenplantsoen in samenwerking met de B.R.C. „Kennemerland" de wielerronde van Velsen-Noord in ere herstellen. De baten van deze spectaculaire wedstrijd zullen geheel ten goede komen aan het KWF voor de kankerbestrijding. Er zijn zeventig inschrijvers. „„v.,* - - f***»- Advertentie Het gemeentebestuur van Beverwijk heeft een nieuw bestemmingsplan voor het gebied tussen de Hoflanderweg en de Plesmanweg en ten oosten van de Alkmaarse- weg doen maken door de afdeling stadsontwikkeling van Openbare Werken. In dit gebied zullen geleidelijk aan 235 woningen moeten worden gesaneerd, om plaats te maken voor woonblokken met een totaal van 242 woningen. Er zijn in het bestem mingsplan gronden gereserveerd voor enkele plaatselijke bedrijven, zoals de n.v. Berghaus, die een nieuw confectie-atelier gaat bouwen. In het plan zal zich mettertijd ook vestigen het bakkerijbedrijf van de firma Winkel uit Velsen-Noord. Voorts komen er enige winkels met een garagebedrijf en wordt het te grote en te kale Kuenenplein kleiner gemaakt. In dit plan komen ook de r.-k. huishoudschool en de -k. middelbare school, het Pius X-college. EDELSTAAL KENNEMERLAAN 50 Zie onze GERO etalage 36 300 ton vis en 8400 ton garnaal zijn in 1960 in Nederland tot vismeel verwerkt. Daarvan waren 1200 ton vis, bestemd voor de vismeelindustrie 11.800 ton overtollige vis, verwerkt tot vismeel en 23.300 ton afvalvis, verwerkt tot vismeel. Voor menselijk gebruik was er in I960 194.300 ton vis. waar echter de 11.800 ton overtollige vis afgingen Deze cijfers zijn afkomstig van de F.A.O. In de hoeveelheid tot vismeel verwerkte afvalvis komt weinig verandering Tegen 23.300 ton nu stonden 21.900 ton in 1959 en 22.600 ton in 1958. De overtollige vis ver toont een daling, namelijk van 20.000 ton in 1959 tot 18.100 ton in 1959 en 11.800 ton in 1960. De industrievis, die dus speciaal voor de industrie wordt gevangen, stond in 1955 nog niet in de belangstelling: 2100 ton. In 1959 wel: 14.400 ton, maar in 1960 was het door de Peru-prijzen weer ge beurd: 1200 ton. Uit de prijzen blijkt dit ook wel, want in 1955 was de prijs 6,5 cent per kilo. in 1959 10,3 cent, in 1960 4,5 cent. Hoewel er in Nederland nog steeds meer vismeel wordt ingevoerd dan geproduceerd is de invoer toch veel geringer dan vijf jaar geleden. In 1955 werd nog 58 100 ton geïmporteerd, in 1959 99.900 ton. Bij vlees meel waren de cijfers 30.000 ton en 32.200 ton. De nationale produktie was in 1955 9700 ton, in 1959 15.700 ton. Bij vleesmeel 20.100 ton en 27.600 ton. De uitvoer van vismeel uit Nederland is gestegen van 5300 tot 8400 ton. Bij vlees meel was er vrijwel geen stijging: 2000 ton en 2100 ton. Het nationale verbruik van vismeel is overigens sterk toegenomen Tegen 62.500 ton in 1945 staan 107.200 ton in 1959 Dat blijkt overigens ook al uit het voorgaande. Nederland beschikt volgens het F.A.O.- rapport over vier vismeelfabrieken, die men van een zeker belang acht. De invoer van vismeel is hoofdzakelijk afkomstig uit Angola, Denemarken. Noorwegen. Peru en Zuid-Afrika. De uitvoer gaat voornamelijk naar West-Duitsland. Van het vismeel wordt 55 percent ge bruikt voor pluimveevoeding en 45 percent voor varkensvoeding. Op het einde van 1955. 1959 en 1960 be droegen de voorraden in de fabrieken res pectievelijk 7000. 5000 en 3000 ton. Het plan „Hofland" moet, volgens in Be verwijk geldende opvattingen, aangepast worden aan het nieuwe stadscentrum, of „city". Het wordt daarom wenselijk ge acht met het treffen van stedebouwkundi- ge maatregelen voor het zuidelijke deel van het plan te wachten tot er meer con crete gegevens over het nieuwe stadscen trum bekend zijn. Dit geldt voor het noordelijke deel van het bestemmingsplan niet in die mate. Vandaar dat men het thans ter visie ge legd heeft in het stadhuis van Beverwijk. Iedereen kan gedurende vier weken het plan ter inzage krijgen en eventuele be zwaren indienen binnen zes maanden na de tervisielegging. Pas nadien zal het plan ter behandeling aan de raad kunnen wor den voorgelegd. Ander plein In hoofdzaak biedt het plan plaats aan een aantal openbare gebouwen, bedrijfsge bouwen en een aantal woongebouwen. Voorts is de mogelijkheid geschapen een deel van het Kuenenplein, dat stedebouw kundig niet voldoet, te bebouwen. Een deel van het plein zal bestemd worden als speelplaats voor de jeugd en dus als zodanig blijven voortbestaan. Het andere deel, dat het dichtst bij de Regina Caelikerk ligt, wordt met winkels bebouwd. Er is reeds een winkelgalerij maar die zal nog belangrijk worden uit gebreid. Voorts komt in de buurt van de ze kerk een vestiging van een zelfbedie ningszaak van de firma D. Kat uit Vel sen-Noord. Er ontstaat op die manier althans volgens het plan een aardig centrum plein, omgeven door winkels en een kerk. Oostelijk van de Alkmaarseweg komt, zo- als eerder gemeld, het nieuwe schoolge bouw van het Pius X-college. Er is ook ruimte gereserveerd voor enkele sportvel den. In deze omgeving komt ook de nieu we r.k. huishoudschool te staan, waarvoor reeds bouwvolume is' verleend. Het plan biedt voorts de mogelijkheid tot afronding van het bedrijfscomplex van de Ceta Bever. Voorts zijn er nog moge lijkheden tot het bouwen van een aantal kleinere openbare gebouwen, zoals een wijkgebouw, een bibliotheek enzovoort Een groot deel van het plan is bestemd voor bedrijfsbebouwing. Hierbij zij opge merkt, dat het gemeentebestuur van Be verwijk denkt aan bedrijven, die geen overlast bezorgen aan omwonenden. De woonbebouwing is hoofdzakelijk ge projecteerd langs de Alkmaarseweg. De verwachting is dat deze weg, na het ge reedkomen van andere geprojecteerde ver keerswegen (met name de zeer belangrij ke verbinding tussen Beverwijk en de aan sluiting op de Coentunnelweg), belangrijk in betekenis zal afnemen. Er dienen, willen de plannen gereali seerd kunnen worden, 235 woningen te wor den gesaneerd. Hierna kunnen er 242 nieuwe woningen worden gebouwd, gro tendeels uit te voeren in étagebouw (drie verdiepingen). Het plan „Hofland" brengt dus geen grote verruiming van de woning voorraad met zich mee. JAARVERGADERING PLAATWELLERS De leden van de personeelsvereniging De Plaatwellerij" hebben maandagavond in het gemeentelijk ontspannigsgebouw in Velsen-Noord hun jaarvergadering gehou den. De heer C. Luttik, die al vele jaren voorzitter is, is in die functie herkozen, doch de heer H. Kremer, tweede penning meester stelde zich niet herkiesbaar. Op voorstel van het bestuur werd de heer M, van Duijn in zijn plaats gekozen. Dank zij „Kennemerland", die de orga nisatie van deze wielerronde in handen heeft, zal de wielersportliefhebber enige uren kunnen genieten, temeer aangezien het parcours zich voor een overzichtelijke strijd uitstekend leent. Er zullen ruim zeventig deelnemers aan de start verschijnen, waarbij, naar het be stuur van het KWF in Velsen-Noord hoopt, burgemeester mr. J. C. Bührmann bereid zal worden gevonden het startschot te lossen. Van dit aantal renners zullen er dertig uitkomen onder de aspiranten, van wie er ook uit verafgelegen plaatsen starten en onder wie zich de Beyerwijkse renners De Goede, Slotemaker en Serpenti zullen be vinden. Zij moeten 25 kilometer afleggen en beginnen hun course om precies half drie. Vijfenveertig nieuwelingen (amateurs) hebben ingeschreven voor de „grote" ron de van zestig kilometer. Onder de nieuwe lingen bevinden zich de bekende renners Bert Weda, Jan Ras, Jan Ottenbros, Nico Lute en vele andere landelijk bekenden. Weda won dit seizoen reeds tweemaal en Lute zorgde afgelopen zondag in Limmen voor een grandioze zege. Verwacht wordt dat deze ronde opnieuw een succes zal worden. In de straten rond om het parcours zijn kassa-ingangen aan de Geelvinckstraat, Meerweidenlaan en Heirweg. Voor de renners worden premies be schikbaar gesteld. Gewichtheffen Aan de revanche-wedstrijden om de kampioenschappen van Nederland ge wichtheffen in Den Haag heeft ook de IJmuidenaar P. Uitendaal deelgenomen. Uitendaal die in het zwaarmidden-gewicht uitkwam, heeft een goede prestatie ge leverd door op deze wedstrijd een gewicht van 270 kilogram te totaliseren, hetgeen ook de Hagenaar Smit wist te behalen, Slechts een gering verschil in lichaams gewicht maakte uit dat de laatste de derde prijs toegekend werd. Het „Hercules'Mid komt steeds meer naar voren en Uitendaal die op deze wed strijd 90 kg drukte, 75 kg trok en 105 kg stootte, wordt op de verschillende wed strijden een geduchte tegenstander. In het kader van de feestweek ter ge tegenheid van het koperen bestaansfeest van het Buurthuis „Kennemerstaten" aan de Noorderlaan te Velsen-Noord zijn dins dagavond de jongens die deelnamen aan de judo-oefeningen gegradueerd. De heer M. Faassen hield vooraf een korte inleiding over de judosport. Met grote belangstelling hebben de aan wezigen de vaardigheid van de jongens ge volgd. De aanval- en verdedigingstechniek ble ken de kandidaten goed te beheersen De jongens zijn aangesloten bij de NAJA wat inhoudt dat zij medisch geschikt zijn verklaard voor deze sport. Na enige uren van inspannend werken overigens in zeer rustige sfeer, aangezien bij deze sport rust een belangrijk onder deel is, veroverden de heren M. Faassen en B. van Oyen in de derde kyu de groene band. De oranje band (vierde kyu) viel ten deel aan Hans Kimmijzer en Ignat v. d. Sluis. Voor de vijfde kyu (gele band) slaagden Jef Hagen, Rob de Jong, Schelte Hamersma, Rob Kimmijzer, Ronald Kes- sens, Klaas Kooistra, Rob Grapendaal, Rens de Jong, Henny Tuinenbreyer en André van Uitert. Voor Frans Peperkamp, Rob Acker, Roy v. d. Hoff, Ab Berrevoets, John Dekker, Geert van Wielink, Ad Tromp, Kees Beumer en Bert Douma was in de zesde kyu de witte band weggelegd. Al met al een goed sportevenement tijdens de feesten, die voor vanmiddag een gezellig samenzijn voor de jeugd inhouden en voor donderdagavond een dansfeest voor de oudere jeugd. KONINGSPLEIN 10 Advertentie .Imuiden Wjjk aan Zeeërweg 107 Tel. 4300 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel 3223 - 5052 (02510) Als het bestuur van het produktschap voor vis en visprodukten het eens is met een suggestie van het dagelijks bestuur zal de nieuwe mosseladviescommsisie er als volgt uitzien: 9 vertegenwoordigers van kwekerszijde, 6 vertegenwoordigers van de zijde van de handel in verse mosselen, vertegenwoordigers van de mosselinlegge rijen en 3 vertegenwoordigers van werk nemerszijde. De oude samenstelling was: kwekers 9 handel 3, inleggers 1, werknemers 3. Advertentie TELEFOON 4886 De Beverwijker Kees Pels, die vorig jaar in september een voetreis naar Afri ka is begonnen, heeft die thans volbracht. En met succes. De ondernemende jonge man, stammend uit een gezin van avontu riers, is in de hoofdstad van Kenya aan gekomen. Daar in Nairobi heeft hij op april aan de burgemeester van die stad, de heer Eric Wilson een brief overhandigd, afgegeven door het gemeentebestuur van Beverwijk. In die brief groeten B. en W„ de raad en de bevolking van Beverwijk de bevol king van Nairobi. „Wij geven uitdrukking aan onze goodwill en vriendschap voor de bevolking van Nairobi, in het bewustzijn van de taak die de Europese volkeren heb ben in de ontwikkeling en ontplooiing van Afrika", aldus de brief. Verder wordt ge zegd. dat de bevolking van Beverwijk die van Kenya als broeders en zusters be schouwt en hen aanvaardt als een gelijk waardig lid van de gehele wereldorgani satie der volkeren. Reeds de volgende dag schreef Nairobi's burgemeester E. Wilson een antwoord te rug aan de burgemeester van Beverwijk In deze brief toont de verre burgemeester zich verheugd over de aan hem en zijn bevolking gerichte Beverwijkse boodschap De burgemeester dankt voor de vele goe de wensen en weHst-xle Beverwijkse be volking zeer veel goeds toe. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Chiquita van Delfzijl; Congokust, Antwerpen; Notos, Go thenburg; Libelle. Kaskö; Balong, Antwerpen; Vikaren, Dakar; Tilly, Skoghall, hout voor Zaan dam; Arbon, Londen, ledig Hoogovens; Schip- persgracht, Soernaes; Louise Schupp, Dordrecht; Telfa, Delfzijl; Peregrine, Londen; Lucas M, Cux- haven; Stavos, Rotterdam; Vilja, Rotterdam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Rodenbek van Rotterdam; Jutland, Hernosand. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Groningen naar Basse Indre, walsmateriaal van IJmuiden; Diana V, Felixtowe, ledig van Buitenhuizen; Mi chel Swenden, Pasajes; Harrogate, Goole; Aen- goue, Rouen; Makkum, Rotterdam; Metropole, Rotterdam; Abel Tasman, Delfzijl, ledig van Zaan dam; Chiquita, Rotterdam; Fjordaas, Mena Al Ahmadi; Clangula, Rotterdam; Biri, Oslo; Gerd, Londen; Sirius, Londen; John M, Felixtowe; Ja son, Rotterdam Gouwestroom, Huil; Visugis, Le Treport; Dinkelstroom, Vlissingen; Eemstroom, Leith; Borgund, Grimsby; Adriaantje Elisabeth, Bremen, 'edig van Zaandam; Lingeborg, Delfzijl; Tarzan, Londen; Minerva Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Confid naar Scheveningen,ledig van Deventer; Rijn stroom, Londen; Asmidiske, Hampton Roads; Amazonas, Antwerpen; Hoechst, Port Said; An- golakust, Rotterdam; Noorderlicht, Antwerpen. De Velser Jazz Club zet de bijeenkom stenreeks voor leden en belangstellenden in de jazzmuziek voort met een avond, waarop bandopnamen te horen zullen zijn van enkele nachtconcerten te Amsterdam. Er zijn opnamen gemaakt van blueszan geres Mahalia Jackson, het optreden van het kwartet van pianist Dave Brubeck, van trompettist Miles Davis en trompettist Louis Armstrong. De bijeenkomst vindt plaats in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden-Oost op vrijdag aanstaande. De aanvang is om acht uur en de toe gang is vrij. Met de kustvaarder „Schippersgracht" arriveerden in Amsterdam de stoffelijke overschotten van de vijf bij de brand aan boord van de kustvaarder „Bloemgracht" in Finland om het leven gekomen beman ningsleden. Drie hunner, w.o. een Span jaard, vonden de dood tijdens de brand op 3 februari, toen het schip in de haven van Turku in Zuid-West Finland lag. Twee werden zwaar gewond naar een ziekenhuis overgebracht, waar zij later aan hun ver wondingen zijn bezweken. Het stoffelijk overschot van de Spaanse zeeman zal met de „Flevo" van de K-N.S.M. naar Spanje worden overgebracht. De stoffelijke over schotten van de vier Nederlanders zullen in hun woonplaatsen ter aarde worden besteld. De „Bloemgracht" arriveerde vandaag in Rotterdam. Het aandeel van de Urker vissersvloot in de aanvoer van vis te IJmuiden is sterk gestegen. In 1938 voerden 75 Urker vaar tuigen voor een waarde van 205.380 aan. Dat was 2,7 percent van de totale aanvoer. In 1948 zorgden 80 vaartuigen al voor 1.085.970, hetgeen 4,9 percent uitmaakte. Daarna begon de stijging pas goed. In 1958 voerden 82 schepen voor 5.010.173 aan, hetgeen 11,1 percent is en in 1960 zorgden 93 vaartuigen zelfs voor 13,3 per cent met f 7.561.224. voc;* Nigeriaanse militairen van de UNO- strydmachtj hebben in Leopoldstad aan hun Kongolese collega's een demon stratie gegeven hoe men het beste demonstranten kan verspreiden zonder gebruik te maken van vuurwapens. De demonstranten waren voor deze gelegenheid kinderen. De Kongolese jongetjes hadden een onvergetelijke dag. Advertentie PLEIN 1945 IJMUIDEN Neg een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar f 1.(incl. koffie m. gebak) bij WALA en bij NEDERLAND - Marktplein 29 Geheel buiten verwachting is het met de spinazie op de Beverwijkse groenteveiling mis gelopen, na een uitstekend begin. De veiling Kennemerland stond dinsdag voor het feit dat er geen kopers waren voor 1800 kisten van deze vroege bladgroente. Dat wil dan zeggen, dat de spinazie de mini mumprijs van %lA cent per kilo niet kon opbrengen. Als gevolg van het groeizame weer in de laatste dagen is de spinazie-aanvoer niet alleen in deze streek zeer groot, maar ook elders in het land, zodat men zich nu weer overal kan bevoorraden. De doorgedraaide spinazie werd vernie tigd. want ook de fabriek had er geen belangstelling voor. ZILVEREN KLOOSTERJUBILEUM Op donderdag 20 april zal de eerwaarde zuster Manetta (in de wereld mejuffrouw M. Nauta) in het Mariaklooster te Heems kerk. haar zilveren professiefeest vieren. De zuster die nog slechts korte tijd in genoemd klooster vertoeft, is vakonder wijzeres aan de V.G.L.O.-schooI. WOENSDAG 19 APRIL KSA-gebouw, Beverwijk. 19.30 u.: „De fee van de Bron", kinderoperette voor „Kindergeluk". Café Sport, Beverrwijk, 19.30 u. Leden vergadering, DONDERDAG 20 APRIL City Theater. IJmuiden, 9.45 u.: Onder- wijsdag 1961. Hotel Royal, IJmuiden, 14 u.: Lezing dr. A. J. van Leusen voor Ned. Huisvrouwen vereniging over: „Ouder worden". De Uylenboom, Santpoort, 20 u.: Tuin bouw Studieclub „Velsen". Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Huldiging van vijf „zilveren jubilarissen" bij Hoogovens.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9