Deur van Veersche Gat is dicht Plaatsing laatste caisson ging van leien dakje w&womtmw Kreymborg m AGENDA Kort en bondig Lord Mayor bezocht huizen van voorouders in Amersfoort Niet spannend, maar wel boeiend Minister Klompé prijst zomerzegelactie aan Gemeenteraad van Arnhem over „Theater" Kostbare hond werd voor vivisectie gebruikt Weer regen Oude liefde Jongenspyama 4 jaar nü 4»^® Zes maanden geëist tegen buschauffeur Haarlem VeisendJ muiden Beverwijk VERJONGD ALS ALLES BUITEN OPTICIEN WEBER koningin Juliana: Onregelmatigheden zijn niet te voorkomen TOG AL TOG AL TOG AL TOG AL TOG AL TOG AL TOG AL HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT o- r (Van onze reportageredacteur) Het Veersche Gat is dicht. Maandag middag om drie minuten over vier weer klonk het gebruikelijke fluitconcert van tientallen schepen en kranen onder de heldere hoge hemel van Zeeland, ten teken dat de zevende en laatste caisson in de dam tussen Walcheren en Noord Beveland keurig op zijn plaats was ge zet. Tegelijkertijd gingen onder het hoerageroep van de 25.000 kijkers op het strand van Vrouwenpolder en op de reeds voltooide dijkgedeelten de hoeden omhoog van de drie burgemeesters wier gemeenten voortaan hecht met el kaar verbonden zijn, en die elkaar op de zojuist geplaatste caisson de hanc reikten. Jhr. I. F. den Beer Poortugael van Veere, de man die zeker de meeste moei te heeft gehad met de gedachte dat de verdamming van zijn domein de Zeeuwse beslotenheid voorgoed zal openbreken, toonde zich op dit historische moment ze ker niet minder geestdriftig dan zijn ambt genoten van Vrouwenpolder en Wisseker- ke. Twaalfhonderd schoolkinderen ter weerszijden van het getemde water hieven op het sein van meester Joziasse gelijktij dig het Wilhelmus en daarna het Zeeuwse volkslied aan. Hun gezang ging in de wij de ruimte van het thans geschapen Veerse meer, waarop een staalkaart van schepen en scheepjes laveerde, vrijwel verloren. Ook de fiere blazers van „Veeres genoe gen" moesten het afleggen tegen de caco- fonie van tjoekende en stampende scheeps motoren, ratelende machines en ronkende vliegtuigen. Voor de Zeeuwen gold dit vreugdebe toon overigens niet uitsluitend de dichting van de eerste zeearm als bijdrage tot hun toekomstige veiligheid, doch zeker niet minder het bezoek van de Koningin die op het sloependek van de hagelwitte „Piet Hein" de verrichtingen van de Nederland se waterbouwkundigen volgde. Het vorste lijke jacht had om half drie zijn ligplaats in het front van het sluitgat ingenomen. Daarop kwam de hele vloot van dienst en pleziervaartuigen tot stilstand, zelfs een drietal snelboten die als vuurpijlen tussen de krioelende schepen doorschoten. Alleen het radarscheepje van de Deltadienst bleef onafgebroken zijn pirouettes dansen, ter wijl de kittige „Afrika" en de stoere „Europa" de 5.000 ton metende deur, die aan de zeezijde door de „Chili", de „Aus tralië" en de „Azië" in bedwang werd ge houden, heel voorzichtig achter zich toe trokken. Dit was dus het historische ogenblik waar Nederland jarenlang in toenemende belangstelling naar had uitgezien. Maar hoe moeilijk was het dit te beseffen. Het ging allemaal zo glad, zo-schijnbaar ge makkelijk en van een leien dakje. De so nore fluitstoten, waarmee de slepers op de per mobilofoon gegeven aanwijzingen van de kapitein op de wal reageerden, symbo liseerden echter een bijna magisch ritueel, dat uitsluitend voor ingewijden was te vol gen. De leek kon alleen maar constateren dat binnen het halve uur het eerste deel van de sluitingsceremonie was afgehan deld. Toen lag de caisson nagenoeg op zijn plaats. De afwerking kostte wat meer tijd. De zes meter speling tussen de reeds aan wezige caissons moest natuurlijk netjes tussen beide kanten worden verdeeld, daarna moest het betonnen bakbeest door het inladen van water op de drempel van het sluitgat tot rust worden gebracht. Het duurde even tot men boven op de 20 meter hoge caisson de bedieningsman schappen aan de afsluiters zag draaien. Langzaam, aanvankelijk nauwelijks waar neembaar, begon de caisson te zakken. Al had ir. Dibbets dan al 's morgens onthuld dat men bij de voorafgaande cais sons de compartimenten bij wijze van proef reeds gedeeltelijk had gevuld, waar door de plaatsing zeer stabiel en fraai zou verlopen, toch helde de kolos voor het le- kenoog gevaarlijk over de nietige „Afri ka". Maar een rappe dialoog der stoom fluiten maakte dat het gevaarte keurig horizontaal neerging. Het gehele proces van het op de plaats rust brengen van de caisson had zich in zeven minuten afge speeld. Reeds hapten de grijpers onvervaard in de bergen steen om de caisson nog vaster op zijn plaats te verankeren. De aandacht van de drommen richtte zich al weer op de reclame-vliegtuigen boven de beweeg lijke vlootschouw. Overigens krijgt de Delta-dienst donder dag nog een gelegenheid voor een hoogte punt. Dan immers gaat de rij roestkleuri ge schuiven, die nu een sombere barrière tussen zee en land vormt, onherroepelijk neer. Toekomstige methode is nog onzeker Over de in de toekomst te bezigen me thode voor de afsluiting der zeearmen staat nog niets vast. Het is niet uitgesloten dat de noordzijde van de Grevelingendam, waar de getijverschillen onschuldig zijn, De 74-jarige John (vroeger Jan) Wisse is niet alleen de oudste, maar waarschijnlijk ook de gelukkigste toe schouwer die het invaren van het ze vende en la<atste caisson in de dam van het Veersche Gat heeft bijgewoond. Wij ontmoetten hem eerst op de 13 meter hoge dijk, die geweldig oprijst boven het groene Walcherse land. Een uur later wilde hij op de dagelijkse pers conferentie van ir. H. M. C. Dibbets weten hoe men er in geslaagd was zo'n vlakke drempel tien meter beneden de waterspiegel te leggen. De heren van Rijkswaterstaat keken nogal onthutst bij een dergelijke tijdrovende vraag, maar zij ontdooiden, toen de man zich bekend maakte als metsela'ar, hetgeen nogal wat hilariteit teweeg bracht te midden van de hele meute van verslag gevers, fotografen en cameralieden. Al spoedig bleek dat deze belangstellende een vijftig jaar geleden geëmigreerde Zeeuw was die heeimaal uit New Jersey was overgekomen om het grootse ogen blik van de sluiting van het gat bij te wonen. proefobject wordt voor een geleidelijke af sluiting door middel van steenstorting langs kabelbanen. Deze methode is aan trekkelijk, omdat de tientallen caissons bij de Oosterschelde zelfs 72 niet in één periode tussen spring- en doodtij zijn te plaatsen. Advertentie alleen geldig woensdag 26 april a.s. in uni poplin, met kraag en manchetten in contrasterende kleur. Gebiesd, <x7 et/axz/zóey^r Grote Markt 17 Haarlem Vierduizend paardekrachten hebben maandagmiddag de deur van het Veer sche Gat dichtgetrokken. Walcheren en Noord-Beveland zijn met elkaar verbonden. De plaatsing van de zevende en laatste doorlaatcaisson in het nog maar 50 meter brede sluitgat verliep rustig en soepel. m W De officier van justitie bij de rechtbank te Maastricht heeft zes maanden gevan genisstraf en twee jaar ontzegging uit de rijbevoegdheid geëist tegen een 24-jarige chauffeur uit Brunssum. De bus welke hij bestuurde op 9 juni van het vorige jaar was in Heerlen tegen een tegemoetkomende bus van de Lim burgse Tramwegmaatschappij gebotst. Daarbij werden twee mijnwerkers, die in zijn bus zaten, zo ernstig gewond, dat ze aan de gevolgen zijn overleden. Een vijf tal inzittenden van de L.T.M.-bus en van de mijnwerkersbus werd zwaar gewond. Dertig andere inzittenden van beide bus sen liepen minder ernstig letsel op. Een in de bus aangebrachte tachograaf, die alle rijmanipulaties registreerde wees uit dat de verdachte vlak voor de botsing met een snelheid van tachtig kilometer reed. welke snelheid in verband met de gladheid van het wegdek, onverantwoord werd geacht. c Concertgebouw (Tuinzaal): Vandaag 20 u.: Concert Die Haerlemsche Musyckcamer. Woensdag 20 u.: Concert Haarlems Ge mengd Koor Minerva Theater: Vandaag 20.15 u.: Con cert N.Ph.O. Stadsschouwburg: Woensdag 20 u.: Haag se Comedie met „Marius". BIOSCOPEN. Cinema Palace: Dagelijks 13.30 en 19.30 u.: „Ben-Hur", a.l. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., echter vandaag 20 u.: „Een avond aan het strand", 18 j. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „De 1000 ogen van dr. Mabuse", 18 j. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „De jacht op Adolf Eichmann", 14 j. Minerva Theater: Woensdag 14.30 u.: „Door dik en dun", a.l. Woensdag en don derdag 20.15 u.: „Bonjour tristesse", 18 j. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „De dictatoren", 14 j. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zedenpolitie grijpt in", 14 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u.: „De dame met 't hondje", 14 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag besloten voorstelling. Woensdag en don derdag 20 u.: „Doorbraak bij Scapa-Flow", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 mei expositie van teke ningen van Peter Vos. Dagelijks 10—22 u. Kunstzaal De Ark (N. Heiligland 13): Tot 6 mei expositie van schilderijen, teke ningen en sculptuur van Renaat Ramon uit Brugge. Dagelijks 917 u., tevens ma., wo. en vr 1820 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van vrijdag 21 april). DINSDAG 25 APRIL City Theater, 20 u.: „De kinderlokker". WOENSDAG 26 APIL City Theater, 20 u.: „De kinderlokker". Rex Theater, 20 u.: „Het mes". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 u en 14—16.30 u. DINSDAG 25 APIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Kamers te huur". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Animeer- meisjes". WOENSDAG 26 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Kamers te huur". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Animeer- meisjes". Advertentie Nieuw en fris is de natuur, nieuw en fris uw gezicht, met een modern brilmontuur van Er is een menigte modieuse modellen, er is goede raad en de passpiegel heeft het laat ste woord ENIG I Gr. Houtstraat 1éé - bij de Houtbrug „Niet spannend, maar boeiend". Deze kernachtige uitspraak over de plaatsing van de laatste caisson in het Veersche Gat deed Koningin Juliana maandagmiddag aan boord van de „Piet Hein" tegenover de vier topfiguren van de Deltawerken, ir. A. G. Maris, directeur-generaal van Rijks waterstaat: prof. ir. Ph. Jansen, hoofd ingenieur-directeur van de Deltadienst; ir. H. A. M. C. Dibbets. hoofdingenieur-direc teur van de zuidelijke Deltawerken en ir W. C. Bischoff van Heemskerck van de waterloopkundige afdeling van de Delta dienst. De Koningin heeft zich door deze water bouwkundigen tot in details laten voor lichten over de samenstelling van de drem pel en de stroomsnelheden in het sluitgat en over de werking van de caissons. Nadat de Koningin in Noord-Beveland aan land was gegaan, waar burgemeester J. van Halst van Wissekerke haar een hoe veelheid „lamsoor" (een op de schorren in de Schelde verbouwde groente) en het eerste deel van het boekwerk „Tussen afsluitdammen en dijken" had aangeboden, stond zij erop alle caissons tot en met het zojuist geplaatste af te lopen, hoewel deze ten dele nog moeilijk bereik- en begaan baar waren. Zij zag daarbij het konink lijke, van leuningen voorziene laddertje over het hoofd en beklom zonder bedenken een weinig comfortabele steile werktrap. Nadat gisteren aan de oever van het Naardermeer de eerste zomerpostzegels aan twee opzichters van dit natuurreser vaat waren verkocht, heeft de minister voor Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, tijdens een bijeenkomst in het Muiderslot verklaard deze verkoopac tie bijzonder toe te juichen omdat alle groepen en gezindten van ons volk hierin samenwerken. Zij noemde het een sympa thieke actie, waarvan het geld ten goede komt aan instellingen, die het geld zo goed kunnen gebruiken en voor wie het moeilijk is een aparte actie te voeren welk het publiek aanspreekt. In onze wel vaartsstaat is het volgens de minister een gevaar van de toto en loterijen dat dege nen, die er aan deelnemen, zich niet meer voldoende bewust zijn waarvoor zij het doen. Ieder, die echter zomerzegels koopt, wordt gedwongen zich af te vragen waar voor men het doet. Mej. Klompé sprak de wens uit, dat de actie een vlucht zal ne men zo hoog als de vogels die op de zo merzegels staan afgebeeld. Naast de zo merzegels geeft het comité ook nog een se rie van vijf in kleuren uitgevoerde vogel- kaarten uit, met afbeeldingen van dezelfde vogels als op de zegels staan, eveneens ontworpen .door Dirk van Gelder. De voorzitter der stichting „Comité voor de Zomerpostzegels," mr. H. W. Bloe- mers, deelde mede dat in 1960 de actie 268.000 heeft opgebracht. Voor dit jaar wordt een opbrengst vap drie ton ver wacht. In de maandag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Arnhem heeft mr. Sorgdrager enkele vragen gesteld over de onlangs geïnstalleerde commissie voor goede diensten in het conflict „Thea ter". Hij betreurt het, dat deze commissie nodig is. „Houdt dit nu ook in", zo zei mr. Sorgdrager „dat de zaak „Theater" op de lange baan wordt geschoven?" De loco-burgemeester, wethouder Bronk- horst, merkte op, dat niemand in Arnhem hoopt, dat „Theater" vercfwijnt. De com missie van goede diensten zal, zo meent hij, de verhoudingen zonder twijfel duide lijke in het licht stellen. Men streeft naar een spoedige oplossing van het conflict. De artisten van „Theater" moeten voor 1 februari 1962 weten hoe de situatie is. De directie blijft tot september 1962. De heer Klamer (prot. chr. groep) heeft gesproken over brieven die naar dagbladen zijn gestuurd. „In deze brieven vergiet men krokodillentranen over een eventueel ver trek van „Theater". Ze zeggen mij niets,' zei de heer Klamer. Een vergunningenstelsel of ander con trolesysteem op de beoefening van de vi visectie houdt in, dat de vraag naar proefdieren toch blijft bestaan en derhalve ook de handel daarin, waarbij het voorko men van onregelmatigheden niet is uit te sluiten. Dit deelt de minister van justitie mede namens de minister van Sociale Za ken, mee in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Querido (P.v.d.A.) over het gebruiken voor proef nemingen van een gestolen patrijshond in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De ministers menen, dat een cpntrolesysv teem, zoals bepleit is bij de behandeling van de Dierenbeschermingswet in de Tweede Kamer, geen zin heeft. Intussen kunnen door de betrokkenen strafbare fei ten zijn gepleegd, waarbij behalve aan diefstal of verduistering en heling of schuldheling te denken, valt aan overtre ding van het Koninklijk Besluit van 12 december 1952 betreffende de kleinhandel in huisdieren. De officier van Justitie te s Gravenhage zal daarnaar een gerechte lijk vooronderzoek instellen. Minister Beerman beschikt niet over aanwijzingen, dat personeel van het labo ratorium enig verwijt treft. De bewinds lieden kunnen niet onderschrijven, dat dit ene, overigens betreurenswaardige geval erop zou wijzen dat vivisectie onder de tegenwoordige omstandigheden tot ontoe laatbare praktijken leidt. Geconstateerd kan slechts worden, dat de toepassing van vivisectie invloed heeft op de vraag naar bepaalde dieren, doch er als zodanig niet toe behoeft te leiden, dat bij de handel in deze dieren onregelmatigheden voorval len. (De heer Querido had zijn vragen ge steld naar aanleiding van het feit dat een kostbare patrijshond, die door de eigenaar was vermist, door een dierenhandelaar voor 15- was verkocht van het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. Toen dit ont dekt werd had men het dier daar reeds voor proefnemingen gebruikt). Voor Italianen. In Almelo is een huis voor Italiaanse arbeiders geopend in het voormalige ziekenhuis, dat door de direc tie van Nijverdal-Ten Cate van het ge meentebestuur is gehuurd. Er zijn 25 Ita lianen in gehuisvest, maar er is plaats voor ongeveer 200. Bij het bedrijf zijn 65 Italianen en 20 Spanjaarden werkzaam. Drie inbraken. In één nacht zijn in Den Haag drie inbraken gepleegd. Drie mannen drongen een sigarettenfabriek bin nen, waar zij 70.000 sigaretten stalen. Zij zijn gestoord door de nachtwaker, want vijf dozen werden nog op de stoep terug gevonden. De politie wist de daders nog dezelfde nacht aan te houden. In een kantoor aan de Benoordenhoutse- weg werd een brandkast opengescheurd, waaruit 2.500,- werd gestolen. Ook drongen inbrekers een kledingma- gezijn aan de Grote Marktstraat binnen. In de directiekamer braken ze alle bu reau's open en een muurkluisje. Daaruit namen ze een kistje mee met 115 gouden munten en penningen uit de periode 1750 tot 1900, ter waarde van 5.000,-. Vandalisme. In het park Rozenburg in Rotterdam zijn alle 200 heesters, die de afgelopen winter geplant waren, uit de grond gerukt en her en der neergesmeten. Ook de perken zijn over een oppervlakte van 50 bij 30 meter geruïneerd. De politie zoekt naar de daders. Langdurig zieken. Er zijn plannen voor de bouw van een inrichting ter ver pleging van langdurig zieken in Meppel. Dit gebouw zal in de nabijheid van het bestaande grote Diaconessenhuis worden opgetrokken. De kosten zullen ongeveer drieëneenhalf miljoen gulden bedragen. De capaciteit van deze inrichting, welke tevens voor revalidatie zal worden bestemd, zal honderdtwintig bedden bedragen. ilillllllllllllllllillUlllllllUlllllllllllllllllllllllllliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiii Het K.N.M.I. deelt mede: In de afge lopen nacht bevond ons land zich onder een rug van hogedruk, waarin opklaringen voorkwamen bij weinig wind, zodat plaat selijk dichte mist ontstond. De rug van hoge druk wordt aangetast door een actieve depressie, die vanmorgen bij Zuidwest- Engeland was aangekomen. Deze depressie zal waarschijnlijk over de Ierse Zee naar het noorden trekken, terwijl het fronten- systeem tot ons land zal doordringen, vergezeld van enige regen- De wind zal bij het passeren van het front van zuidoost naar zuidwest draaien. Achter het front zal onstabiele lucht binnenstromen, waarin enkele buien tot ontwikkeling kunnen komen. De temperaturen zullen in de komende nacht op de meeste plaatsen hoger zijn dan de afgelopen nacht maar morgenmiddag zullen ze over het algemeen iets lager zijn dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag, laatste 24 uur. Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit Advertentie De Lord Mayor van Londen, sir Bern- hard Waley-Cohen, heeft gistermiddag een kort bezoek gebracht aan Amersfoort om met Lady Waley-Cohen de huizen te bezichtigen waar ongeveer driehonderd jaar geleden zijn voorouders in Amers foort woonden. Het eerste bezoek gold het stadhuis van Amersfoort, dat Abraham Cohen in 1780 liet bouwen. Daar sprak de burgemeester van Amersfoort, mr. J. de Widt, over de bijzonder betekenis die de tabakshandelaren Cohen voor Amersfoort en het land hebben gehad. Hij memoreer de, dat Benjamin Cohen, toen in 1787 Prins Willem de Vijfde Amersfoort als wijkplaats koos, onmiddellijk zijn huis af stond en later ook in zijn functie van ban kier de prins voorzag van geld voor zijn troepen. De prins honoreerde deze trouw aan het Oranjehuis met de schenking van zijn door de hofschilder Bolomey geschil derd portret, dat door de familie Cohen Stuart in 1866 aan de gemeente Amers foort werd afgestaan. De Lord Mayor dankte voor de bijzonder hartelijke ont vangst en de mogelijkheid die hem was geboden om de huizen van zijn voorouders en de synagoge, gesticht in 1727 door Ezechiël Cohen, te betreden. De portretten van Benjamin Cohen en zijn vrouw waren voor het bezoek terbeschikking gesteld door mr. M. B. Cohen uit Overveen, ook een afstammeling van de Amersfoortse Cohens. De Lord Mayor en zijn echtgenote te kenden als eersten het onlangs voor Amersfoort ingestelde gulden boek. De huizen, die het gezelschap bezocht, zijn in Amersfoort bekend als het Secretaris huis, eens bewoond door Samuel Cohen, en het „Huis met de Blauwe Ruitjes" van de Zusters Onze Lieve Vrouw, waar eens Benjamin Cohen, kleinzoon van de grond vester Ezechiël Cohen, woonde. In het Secretaris-huis begroette de bewoonster, mevrouw Halbertsma, de Lord Mayor en diens echtgenote. Zij bood twee tegels aan van het voorportaal. Van het gemeentebestuur van Amers foort kreeg de Lord Mayor foto's van de Cohen-huizen, een fotoboekje van het stad huis, een foto van het portret van Willem de Vijfde en een linoleumsnede van het Secretaris-huisje van de hand van de kunstenaar Dirk Boode. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven 7.d-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Nopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg 'arijs Bordeaux renoble Vice Berlijn Frankfort Viünchen Zurich Genève Locarno Wenen Tnnsbruck Athene lome Ajaccio Hadrid Lissabon mist mist onbewolkt zwaar bew mist zwaar bew onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt Be' onbewolkt zwaai oew mist onbewolkt half bew. licht bew. zwaar hf-'w licht bew. licht bew. onbewolkt geheel r motregen mist onbewolkt onbewolkt zwaar beu zwaar bev zwaar h v onbewolkt licht bew. zwaar bew geheel bew wind richting temp. neerslag in mm. ZZO 13 0 verand. 14 0 zo 13 0 windst. 15 0 windst. 15 0.2 windst. 14 2 windst. 15 0 10 15 0.3 zw 15 windst. 19 0 windst. 21 0 zo 16 6 windst. 16 O 16 0 zo 15 0 zoz 15 0 n 12 0.5 O 17 0 ozo 17 01. windst. 14 1 n 20 0 m O 22 0 k windst. 12 0 d zw 9 0.2 r wzw 8 11 h windst. 12 1 d windst. 22 0 d nnw 17 0 ozo 13 1 w no 17 5 O 17 3 a zzw 15 0 i zzw 11 0 De Lord Mayor van Londen heeft gisteren in Amersfoort de huizen van zijn voorouders bezocht. Tevoren waren hij en zijn echtgenote officieel ontvangen in het stadhuis van Am sterdam. Op de binnenplaats wuifde Sir Bernard Waley-Cohen in zijn fraai ambtsgewaad naar het stadhuispersoneel. Woensdag 26 april Zon op 5.21 uur, onder 19.55 uur. Maan op 15.03, onder 3.56 uur. Maanstanden 30 april 19 41 uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 25 april Hoog water 12.09 uur. Laag water 7 06 uur en 20 05 uur. Woensdag 26 april Hoog water 0.48 uur en 13.14 uur Laag water 8.23 uur en 21.09 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2