Velsenaar gaf f 6.32 uit voor zijn ontspanning in vorig jaar Een minder onbevredigend jaar dan was verwacht I.00P OP 1.1:1:11 Feestprogramma voor Noord van Oranjevereniging is klaar Chefarine 4 E Goedkoop heeft eigen havencomplex JAARSTATISTIEK OVER 1960 Teruglopend toneelbezoek KARPETTEN Vroege kas-aardbeien Bezorgdheid over vlagdiscriminatie Havenberichten li IJmondverenigingen vandaag en morgen sus Krachtige bestrijding van pijn of griep DINSDAG 25 APRIL 1961 Cijfer-allerlei Sociaal programma voor koopvaardij Sluisroute Buurthuis Kennemer Staten besloot feestweek Jaarverslag Kon. Ned. Reedersvereeniging Wasmachines - Centrifuges Tijdelijk vijf dagen werken per week uw voeten moeten een leven lang mee! Jaav&4 Voorzitter van het NOG naar Athene POSITIE-KLEDING zonder de maag van streek te makent BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET De statistiek van de gemeente Velsen over het jaar 1960 biedt weer tal van interessante gegevens over het wel en wee van de gemeente. Jammer is dat de statistiek niet wat vroeger in het jaar verschijnt, doch het is begrijpelijk dat de verwerking van de duizenden cijfers in tabellen en grafieken veel tijd vergt. De statistiek is zorgvuldig samengesteld en zeer overzichtelijk. Interessant is zeker de tabel over de ontwikkeling en ontspanning van de Velsenaren in het vorige jaar. Hieruit leert men dat ondanks de concurrentie van de televisie voor tal van amusementsbedrijven, het bezoek van Velsenaren aan toneelvoorstel lingen, de bioscoop enzovoort, vergeleken met 1959 weer een stijgende lijn ver toont. Het aantal bezoeken van Velsenaren aan allerlei voorstellingen bedroeg 322.419 en zij besteedden daarvoor een bedrag van ruim vier ton. De cijfers tonen echter een duidelijke achteruitgang met die over 1958. Het be zoek aan toneelvoorstellingen bijvoorbeeld liep vergeleken met 1958 behoorlijk terug, namelijk van 1903 tot 1275. Opmerkelijk daarbij is echter dat de bestede bedragen hoger werden. Zo besteedden de toneel liefhebbers in Velsen in '58 2040,-, maar in het vorige jaar 2635,-. Het bezoek aan opera- en operettevoor stelling was vorig jaar bedroevend laag, namelijk 180. Het totaal bestede bedrag hiervoor bedroeg slechts negentig gulden. Een toenemende belangstelling viel te con stateren voor de concerten. Ruim 5000 mensen in Velsen woonden in 1960 een concert bij en besteedden daarvoor een bedrag van ruim 7000,-. De bioscopen in Velsen hebben in totaal ruim 121.000 men sen in de zalen gehad, waarvoor een om zet van f 161.752,- werd behaald. Over een aantal jaren gezien is het bioscoopbezoek afnemend, doch het bestede bedrag per bezoeker is hoger komen te liggen. Variété- en cabaretvoortsellingen wer den door ruim 30.000 Velsenaren bijge woond. Maar de sportwedstrijden trokken de grootste elangstelling. Vorig jaar woonden ruim 150.000 Velsenaren sport wedstrijden bij en telden daarvoor in to taal 188.129,- neer. Tentoonstellingen trokken in totaal bijna 10.000 mensen, die in totaal 8.367,- betaalden om binnen te komen. Tot slot zij vermeld, dat het gemiddelde bedrag dat de inwoner van Velsen be steedde aan ontwikkeling en ontspanning 6,32 bedroeg en dat het gemiddelde be drag per toegangsbewijs 1,26 heeft be dragen. Nog tal van andere gegevens verstrekt de jaarstatistiek van de gemeente. Zeer beknopt zullen wij hieronder de rubrieken vermelden. Bevolking: Velsen had eind vorig jaar 32.504 mannen en 32.300 vrouwen. Er wa ren twee mannen ouder dan 95 jaar. Ze ventien vrouwen waren tussen de negentig en vier en negentig jaar oud. Kerkgenootschap: Ruim 27 procent van de Velsense bevolking was vorig jaar niet aangesloten bij een kerkgenootschap. Ruim 29 pet. was rooms katholiek, ruim 26 pet. nederlands hervormd en bijna 17 pet. behoorde tot de overige kerkgenoot schappen. Vestiging en vertrek: In Velsen vestig den zich vorig jaar 2470 mensen, maar er vertrokken er 2816. Naar de redenen die ertoe hebben geleid dat inwoners zijn ver trokken, stelt het gemeentebestuur thans een enquête in. Bevolkingsdichtheid: Het aantal inwo ners per vierkante kilometer van de in de IJmond gelegen gemeenten per 31 decern ber vorig jaar bedroegen voor Velsen 1421,5 per km2, voor Beverwijk 1969,6 per km2 en voor Heemskerk 1253,4 per km2. Woningvoorraad: Het totaal aantal wo ningen in Velsen bedroeg einde vorig jaar 17.286, hetgeen neerkomt op een gemiddeld aantal bewoners van 3,75 per woning. Dit aantal was precies hetzelfde als in '59. In Velsen werd de woningvoorraad vermeer derd met 225 woningen. Er werden in de loop van vorig jaar 78 woningen afgebro ken. Aan het einde van het jaar waren 520 woningen in aanbouw. Woningzoekenden: Per 31 december wa ren bij het Huisvestingsbureau te Velsen 1920 personen ingeschreven als woningzoe kenden. De cijfers van de voorgaande ja ren zijn: 1956, 1968; 1957, 2142; 1958, 1607; 1959, 1577. Huisvesting: Van het aantal in de jaren 19561960 gehuwde paren hebben de meesten inwoning gevonden bij de familie, namelijk 194 paren. Van de 441 in het vo rig jaar gehuwde paren vestigden zich (omdat zij hier geen woning kunnen krij gen) 104 paren elders. Slechts 49 paren kregen in Velsen een woning. Dertig echt paren bleven gescheiden wonen. Volksgezondheid: Elf inwoners kregen tyfus en paratyfus, één inwoner kreeg dy senterie, tien anderen roodvonk, twintig inwoners rode hond en achttien leveront steking. Er werd een totaal van 62 geval len van besmettelijke ziekten geregis treerd. Het totaal aantal in alle Velsense badinrichtingen genomen baden bedroeg ruim 60.000. Verkeer: De enorme toeneming van het verkeer was ook in Velsen weer merk baar. Door de tunnels te Velsen reden vo rig jaar 5.700.000 voertuigen, via de ponten Advertentie modern of klassiek Kiest uit onze grote collectie. MARKTPLEIN 29 In Antwerpen is een vergadering ge houden van de sectie zeevarenden van het Internationaal Transport Comité (de in ternationale organisatie der christelijke transportarbeidersbonden). Op deze vergadering is een program voor de koopvaardij aangenomen. De sec tie is van mening, dat men met kracht moet streven naar een regeling van de arbeidstijd op grondslag van de 40-urige werkweek in 5 dagen. De verkorting van de arbeidstijd mag geen verlaging van het vaste inkomen ten gevolge hebben. Vrije dagen moeten zoveel mogelijk in het ge zin worden doorgebracht, omdat het werk nemers betreft, die door hun beroep voort durend buiten het verband van het nor male gezins- en sociale leven werken, zo vermeldt het program verder. Het af kopen van vrije dagen moet zoveel moge lijk worden tegengegaan. Overwerk moet hoger beloond worden en na afloop van de reis onmiddellijk worden uitbetaald. De sectie is van, mening, dat er na een verblijf van 8 maanden buitenslands of na een ononderbroken dienstverband van 8 maanden recht moeet bestaan op repa triëring om het jaarlijks verlof ter com pensatie van gezinsscheiding te genieten. De organisatie is voorstander van een loonpolitiek, die de zeevarenden niet al leen een consumptieloon geeft, maar ook reële mogelijkheden geeft tot bezits vorming. gingen er 112.000. En dat ook de sluisweg nog in de belangstelling staat bewijst het cijfer van 650.000 voertuigen die deze rou te vorig jaar hebben gereden. Ongevallen: In de gemeente hebben 789 verkeersongevallen plaats gevonden. Deze hebben in totaal 334 slachtoffers geëist. Eén hiervan vond de dood, ernstig ge wond 210 mensen. De meeste ongevallen waren vorig jaar te wijten aan het niet verlenen van voorrang (208) en het on voorzichtig rijden (176). De meeste onge vallen vonden plaats op Rijksweg nr. 9 (84), vervolgens in de Lange Nieuwstraat (40), Wijkerstraatweg (36), Amsterdamse weg (43), Hagelingerweg (21) Stationsweg (22), Zeeweg (17) en Wenckebachstraat (14). Politie: In Velsen heeft de politie vorig jaar te maken gehad met 785 gevallen van misdrijf. De meeste misdrijven waren eenvoudige diefstallen (275), dan volgen 118 seksuele misdrijven, 117 gekwalificeer de diefstallen, 26 gevallen van mishande ling, 24 van bedrog, 19 van vernieling. Misdrijven genoemd in de Wegenverkeers weg: Vijf en dertig gevallen wegens rijden onder de invloed kwamen ter kennis van de politie, dertig wegens doorrijden na een ongeval, een en veertig wegens dood of lichamelijk letsel door schuld, vier en veertig wegens joy-riding. Het totaal aan tal opgemaakte processen-verbaal bedroeg 6906. Bijna 6000 werden er opgemaakt we gens overtreding van de Wegenverkeers wet en het wegenverkeersreglement. Brandweer: Het totaal aantal branden bedroeg vorig jaar 101. Elf maal werd vals alarm gegeven of bestond het vermoeden van brand. De schade aan de objecten en als gevolg van persoonlijk letsel beliep vo rig jaar een bedrag van 34.460,-. Aan de veiling Kennemerland te Bever wijk zijn de eerste kasaardbeien aange voerd. Deze primeur werd aangeboden door de proeftuin. Men betaalde voor een doosje aardbeien, met 7 stuks erin 1,35, dus bjjna 20 cent per stuk. Het was maandag weer een slechte dag voor de spinazieafzet. De prijzen draaiden grotendeels rond de 10 cent per kilo. Maar voor een 3.000 kisten was er in het geheel geen koper te vinden en deze spinazie draaide dus door, voor de koeien De noteringen waren: spinazie 81/:16, sla 612, rabarber 614, waspeen 2348, prei 1017, bloemkool 1773, uien 1854. Een zeer drukke week voor het Buurt huis „Kennemerstaten" aan de Noorder laan te Velsen-Noord vond zaterdagavond in de grote zaal van het huis een gezellige afsluiting van de feestweek wegens het twaalfenhalfjarig bestaan plaats. De feestweek kenmerkte zich, zoals wij in de loop van vorige week reeds be richtten door een veelheid van activiteiten voor jeugd en ouderen, waarvan hoogte punten waren de judo-vaardigheidsproe- ven, tafeltenniswedstrijden, feestmiddag en films voor de jeugd en dansen voor ouderen. Zaterdag was het een extrafeest voor allen, die met een loterij in de voorgaande weken succes hadden en dat waren er nog al wat. Met dansen en spel spoedde deze avond zich verder al te vlug voort. In haar jaarverslag over 1960 stelt de Koninklijke Nederlandsche Reedersvereni- ging met bezorgdheid vast, dat in 1960 het aantal gevallen van vlagdiscriminatie in het algemeen is toegenomen. Vooral in de Verenigde Staten. Door de toenming van de sloop heeft het reeds begonnen aanpassingsproces in de scheepvaart voortgang kunnen vinden, waardoor binnen niet al te lange tijd een gunstiger verhouding tussen vraag en aanbod van scheepsruimte mag worden verwacht. Nederlandse koopvaardij Aan het einde van het verslagjaar be droeg het aantal Nederlandse koopvaar dijschepen 1514, met in totaal 4.655.172 brt. De bedcapaciteit van de passagiers schepen bedroeg in totaal 17.500. In totaal werden 19 schepen gesloopt, terwijl eind 1960 1 percent van de gehele Nederlandse koopvaardijvloot was opgelegd. Hoewel dit percentage lager ligt dan dat van de wereldvloot (3 percent) houdt dit toch geen gunstiger situatie voor de Nederland se scheepvaart in. Het grootste deel van de Nederlandse vloot wordt immers in lijn dienst geëxploiteerd en ook bij minder gunstige bedrijfsresultaten zo lang moge lijk in de vaart gelaten, om reeds ver worven posities in de verschillende trades te behouden. Onder andere door loonsver hogingen zijn de exploitatiekosten toege nomen, terwijl de voor 1961 vastgestelde verlaging van de investeringsaftrek van 16 tot 10 percent een ernstige aantasting van de concurrentiekracht zal inhouden. Voor de lijnvaart heeft het aan Neder landse schepen opgelegde verbod in Indo nesische havens te lossen of te laden na delige gevolgen gehad. Over het algemeen heeft de Nederland se lijnvaart zich evenwel in het verslag jaar weten te handhaven, hoewel in som mige vaargebieden als gevolg van vlagdis criminatie moeilijkheden optraden. De fi nanciële resultaten, met tanker- en tramp schepen behaald, zijn echter over het al gemeen niet bevredigend. Voor de trampvaart was graan weer verreweg het belangrijkste vervoerspro- dukt (ongeveer 6 a 7 miljoen ton per kwar taal). Ernstige concurrentie werd hierbij ondervonden van tankers, die een derde van alle graanafsluitingen voor hun reke ning namen. Hoewel voor de tankvaart moeilijk van een verbetering in de alge mene toestand kan worden gesproken, mag zo zegt het jaarverslag, niet worden ont kend, dat de bedrijvigheid in de loop van het jaar flink is toegenomen. De vraag naar tonnage van de zijde der grote in West-Europa gevestigde oliemaatschappijen die nog altijd van doorslaggevende bete kenis is voor de stemming op de markt, was aanzienlijk groter en regelmatiger. De aanwas van de tankervloot is echter nog steeds zo ontstellend groot, dat een gezond evenwicht ver verwijderd lijkt. Alles tezamen genomen, zo besluit het jaarverslag van de K.N.R.V., was 1960 een nogal moeilijk jaar, maar minder on bevredigend dan werd verwacht, en ein digend in gematigd optimisme. Communistische landen Hoewel in verhouding tot de wereldvloot nog gering in omvang, nemen de vloten der communistische landen snel in om vang toe. Treffend is bijvoorbeeld de ver gelijking tussen de stijging van de oost- blokvloot in de laatste 20 jaar en die van West-Europa. In die periode nam het aan tal Russische schepen toe met 160 percent, dat van de niet-communistische landen met slechts 50 percent. De omvang van de Sovjet-vloot, welke thans 3,4 miljoen brt. bedraagt, zal vol gens het Russische 7-jarenplan, in de pe riode 1960-1965 tot 5,6 miljoen brt. stijgen, De Poolse vloot hoopt men in de komende vijf jaar te verdubbelen. De scheepvaartpolitiek der communisti sche landen is duidelijk gericht op het in de hand houden van hun onderling zeetransport, doch ook op dat, voort vloeiend uit de handel met derde lan den. De hulpverleningsacties door de Sov jet-Unie vinden vaak geheel met Russi sche schepen plaats, voor andere trans acties wordt meestal gebruik gemaakt van schepen, behorend tot een ander oostblok land. Dat van de tankervloot van Rusland op vlagdiscriminatoir gebied minder ge vaar dreigt, vindt slechts zijn oorzaak in het voorshands nog bestaande russische tekort aan tankers. Maandag kwamen in LJmuiden aan: Arkadia van Bremerhaven; Muhlheim Ruhr, Norfolk, ko len voor Hoogovens; Vechtstroom, Manchester Warma, Kotka. cellulose voor Papierfabriek; Si- grid Reuter, Tuapse; Raunala, Narvik, erts voor Hoogovens; Herroe. Hamina; Wappu, Kotka; Zaanland, Buenos Aires; Rote, Antwerpen: Hor- da, New York; Ara, Gefle, erts voor Hoogovens- Jagona, Baltimore; Doris, Rotterdam; Bolt, Oslo Texaco South America, Philadelphia. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Dido van La Pallice; Calchas. Antwerpen; Liberiakust, Freetown; Argus. Kotka; Dicky, Hamina, hout voor Zaandam; Zaanborg, Plymouth, kunstmest laden Hoogovens; J. H. Jonas, Mantyluoto. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Pergo naar Kingslynn, kunstmest van Hoogovens; Pazifik, Bremen; Marie Both, Odda; Arkadia, Londen Schinkelstraam, Londen: Anna Elizabeth, Swan sea; Ciandra, Londen; Sirius, Londen; Fivelborg Karlskrona. kunstmest van IJmuiden; Oranjr Nassau, Hamburg; Belgia, Antwerpen; Helny, Lü beck; Claudia, Kiel River Afton, Pepel, ledig van Hoogovens: Corstrar, Newcastle; Start, Londen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Marwick Head naar Newcastle; Neth. Coast, Rotterdam; Sylt, Hamburg; Spes, Vlaardingen, ledig naar Kalkzandsteenfabriek. (Indien echter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan. Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN Voorstel B. en W. Beverwijk Het gemeentebestuur van Beverwijk stelt de raad voor te besluiten over te gaan tot de instelling van de vijfdaagse werk week voor het gemeentepersoneel met in gang van 1 mei aanstaande. De werktijden voor werklieden worden van maandag tot en met vrijdag gesteld op negen uur per dag of 45 uur per week en voor de overige ambtenaren op 4114 uur per week. Het gemeentebestuur van Beverwijk heeft over de invoering van de vijfdaagse werkweek besprekingen gevoerd met de commissie van overleg in ambtenaren zaken, welke commissie volkomen instemt met de voorgestelde regeling. De commissie heeft echter verzocht aan de thans vast te stellen verordeningen een beperkte duur te geven om in het najaar de gelegenheid te hebben tot nader over leg. Het gemeentebestuur van Beverwijk is van mening, dat de volledige invoering van de vijfdaagse werkweek noodzakelijk is omdat enkele bedrijven in de gemeente ook al hebben besloten tot de vijfdaagse arbeidsweek. Het aantal vrije zaterdagen voor dit jaar wil het gemeentebestuur echter beperken zulks om tegemoet te komen aan de richtlijnen van de minister tot alle zaterdagen in het tijdvak van 1 mei tot 1 oktober aanstaande. Advertentie de veelzijdige voeding óók voor de schoolgaande Bij het ontbijt, Jeu9d- onder het speeikwartiertje, als 4 uurtje de veelzijdige voeding. P.v.d.A.-vrouwen in Noord De leden van de afdeling Velsen-Noord van de Vrouwenbond van de P.v.d.A. waren maandagavond bijeen om te luiste ren naar wat mevrouw Van der Does uit Den Haag van de Nederlandse Vereniging tot bescherming der Voetgangers had te vertellen over de steeds toenemende ver keersproblemen voor de voetgangers. De vergadering werd geopend door me vrouw Van BurgelSluis, die van het vorige week gehouden congres van de Vrouwenbond nu al reeds een zeer uitge breid verslag ter tafel bracht, dat door een nadere beschouwing op verschillende punten werd gevolgd. Voorts werden aan de orde gesteld de 1-mei-viering, die zich geheel in IJmuiden zal afspelen; de af deling zal ook deelnemen aan het op 10 juni te houden défilé voor burgemeester mr. J. C. Bürhmann, echter in SAMVRO- verband. Mevrouw Van der Does adviseerde de vrouwenvereniging zich in verbinding te stellen met de gemeentelijke verkeers politie om op deze wijze door één of meer voorlichtingsavonden nog beter op de hoogte te komen van de problemen, die zich rond de voetganger op de weg voor doen. HERVORMDE BAZAAR. In de Geref. Morgensterkerk aan de Constantijn Huygensstraat te Heemskerk wordt op donderdag 27 en vrijdag 28 april een bazaar gehouden. De opbrengst zal worden aangewend voor verandering van het interieur van de kerk of voor de aan schaffing van een orgel in 'n nieuwe kerk te Oosterwijk-Meeresteyn. Advertentie Het bestuur van de Oranjevereniging Velsen" te Velsen-Noord heeft na enige maanden van intense voorbereidingen een uitgebreid programma voor de viering van Koninginnedag op maandag, 1 mei, gereed. Er moest rekening worden gehouden met het feit, dat de nog steeds heersende zalen- nood in het noordelijk deel van onze ge meente voor de eerste maal in het bestaan van de Oranjevereniging „Velsen" dwong tot samenwerking met de Vereniging „Ko ninginnedagviering" te Beverwijk, die ge lijktijdig van het Kennemer Theater al daar op de feestdag gebruik zal maken. Aangezien de grote zaal van het gebouw Concordia" van de papierfabriek Van Gelder Zonen n.v., welke altijd geheel be langeloos beschikbaar was, wegens de toe loop van het zeer grote aantal kinderen en 's avonds van de ouderen, ondanks her halingen van voorstellingen, te klein is geworden, moest naar andere wegen wor den uitgezien om het jeugdig en ouder publiek onder te brengen. Dit probleem is opgelost door een goede samenwerking met de Beverwijkse Oranjevereniging. 910 uur: optocht van ruim tweeduizend schoolkinderen van alle scholen in Velsen- Noord. Elke school is al wekenlang bezig om met prachtige uitbeeldingen en ver sieringen een goede beurt te maken. De stoet vertrekt van het Stratingplantsoen precies om negen uur. Wegens de moeilijk heden, die de beide spoorwegovergangen kunnen geven, blijft de optocht binnen het gebied tussen kanaal en spoorlijn met de volgende route: Stratingsplantsoerf. Born- straat, Smidt van Gelderstraat, Banjaert- straat, Heirweg, Geelvinckstraat, Meerwei- denlaan, Ladderbeekstraat, Wijkeroog- straat, Duinvlietstraat, Stratingplantsoen. Medewerking verlenen Hoogoven Harmo nie, Harmoniekapel „De Eendracht", r.k. Harmonie „St. Caecilia" en drumband Schulpen-Meerweiden". 10.15 uur: Poppekast-voorstelling voor Op de vergadering van het bestuur van het Internationaal Olympisch Comité met de afgevaardigden van de nationale Olym pische comité's, die op 17 juni tijdens het IOC-congres in Athene wordt gehouden, zal het NOC worden vertegenwoordigd door zijn voorzitter jhr. H. A. van Karne- beek. Als IOC-lid zal de oud-voorzitter van het NOC het congres in de Griekse hoofdstad bijwonen. KLEINDIERSPORT In zaal Dam te Heemskerk heeft de kleindiersportvereniging IJmond maan dagavond een ledenvergadering gehouden. De voorsittpr de heer C. M. Bos uit IJmui den deelde mede dat voor de vereniging nog een groot terrein braak ligt. Het leden tal van deze jonge vereniging is in kbrte tijd bijna verdubbeld en bedraagt thans 31 Men is thans aangesloten bij de raad van beheer op het gebied van pluimvee- en pelsdierenteelt, alsmede bij de Nederland se Bond van Konijnenfokkers. Voor de vogelliefhebbers van de vereni ging wil het bestuur zich aansluiten bij een landelijke bond op dit gebied. Op 9 sep tember zal een jonge dierendag worden gehouden in Heemskerk. Niet alleen de jonge konijnen zullen daar gekeurd worden door de heer A. M. van de Klink uit Stol wijk, maar de heer J. Hartland zal de voortgebrachte kuikens beoordelen. Als tatoueermeester van de vereniging is aangesteld de heer N. van Baar te Heemskerk. Deze avond werd besloten door de heer E. J. Kortenoever die een lezing hield over het provinciaal duin- terrein. alle eerste klassen in het Hervormd Wijk huis aan de Dijckmansstraat door Haak van Overloop. 11.30 uur: Poppekast-voorstelling voor alle tweede klassen in dezelfde zaal. 10.30 uur: Start van het Hervormd Wijk huis af voor de tocht van de derde en vierde klassen naar het Kennemer Theater te Beverwijk via Schulpweg, Beecksang- laan, Akerendamlaan, Prins Bernhardlaan, Prinsesselaan, naar Zeestraat, voorafge gaan door de drumband onder leiding van de heer S. Paap. 11 uur: Voorstelling voor de derde en vierde klassen in het Kennemer Theater door het gezelschap Frans Weber. 14 uur: Buurtspelen (per wijk) door de buurtbewoners zelf te organiseren. Prij zen worden door het bestuur beschikbaar gesteld. 14.00 uur: Populair concert op het Wa- tervliet-schoolplein door de Harmonie kapel „De Eendracht" onder directie van Jan Schaap. 15.15 uur: Gekostumeerde voetbalwed strijd op het terrein tussen Watervliet- school en Ontspanningsgebouw. De drum band luistert deze strijd op. 14.30 uur: Leerlingen van vijfde en zesde klassen trekken op eigen gelegenheid naar het Kennemer Theater te Beverwijk voor het bijwonen van de voorstelling door Frans Weber's gezelschap. 17 uur: Prijsuitreiking op het veld bij de Watervlietschool van buurtspelen en voet balwedstrijd. 18.30 uur en 21.15 uur: Cabaretvoorstel lingen in het Kennemer Theater met medewerking van onder anderen Fred. Wiegman (de Schele uit De Jantjes), Karin Larsen, de Wama's, Eddy Schuijer en Jacqueline, Les Albano's en het Trio Ria Verda. 21 uur: Grote taptoe op het Strating plantsoen te geven door de r.k. Harmonie St. Caecilia", Harmonie „De Eendracht" en de drumban „Schulpen-Meerweiden", het geheel onder leiding van de heer W. Brugstens. Advertentie Ook een a.s. moeder kan leuk gekleed gaan. Zie onze grote collectie PLEIN 1945 Advertentie leder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk atzonderlijk in de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen is Chetarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het is een ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. f/ Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet, dal U mei plezier Uw werk kunt doen! Kokera. 20 tabletten f 0.80. DINSDAG 25 APRIL Cultureel Centrum, IJmuiden, expositie commissie huishoudelijke- en gezinsvoor lichting Velsen. Tentoonstelling is open van 35 u. en van 7.309 u. WOENSDAG 26 APIL De Rank, IJmuiden, 20 u.: Jeugdorkest Wilhelmina, „De Sprookjesklok", zang uitvoering. Gem. vergaderlokaal, Velsen-Noord, 20 u.: Pa v. d. A.-vergadering en bespreking „IJmond van streek tot stad". LEKESPEL VAN DOOPSGEZINDE JONGEREN. De Doopsgezinds Jongerenkring geeft op woensdag 26 april in de kerk aan de Meer straat te Beverwijk een opvoering van het lekespel naar motieven van L. Tolstoi „Het spel van de drie vragen". WOENSDAG 26 APRIL zal de heer jhr. H. van Lennep, voorzitter van de vereni ging „De Amsterdamse Haven" de officiële opening verrichten van het nieuwe hafven- complex aan de Westerdoksdgk te Amster dam van de Reederij voorheen Gebroeders Goedkoop. De rederij vond na lange onderhande lingen met het Amsterdamse gemeente bestuur, een plaats waar zij naast een goede ligplaats voor haar sleepboten, ber gingsvaartuigen en drijvende bokken, tevens haar hoofdkantoor heeft gevestigd- Het oude gebouw aan de De Ruyterkade (gebouwd in 1912) bood geen verdere uit breidingsmogelijkheden, terwijl de sleep boten, die aanvankelijk „voor de deur" lagen, elders een ligplaats hadden ge kregen. Meer grond dan voor een eigen toegangs weg was niet beschikbaar, zodat besloten werd. het gehele complex boven het IJ- water te bouwen. De benodigde steigers van gewapend beton zijn gebouwd naar een ontwerp van De Kondor. Deze steigers bestaan uit een vast pla teau, 120 m lang en 20 m breed, dat langs de bestaande kademuur is geprojecteerd. Dit vaste plateau is op zeer zware lasten berekend. Tevens werd in dit plateau een plaats gespaard voor het hoofdgebouw; de bijgebouwen liggen op het plateau. Loodrecht op het vaste plateau lopen drie drijvende steigers van voorgespannen beton aan. Deze drie drijvende steigers hebben een lengte van 65 m, een breedte van 3,5 m en een hoogte van 2,2 m en bieden een ligplaats voor c.a. 25 boten. Eerder genoemde steigers liggen flexibel verankerd; aan één kant aan het vaste plateau, aan de andere kant aan het vaste hoofd in het IJ. Het havencomplex van de rederij bestaat in hoofdzaak uit een hoofdgebouw, dat geflankeerd wordt door twee lage bijge bouwen. Het hoofdgebouw heeft vijf ver diepingen en een dakterras.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5