Pardo Llada verliet zijn voormalige vriend president Fidel Castro Geheimzinnige bijeenkomst in Mexicaanse hoofdstad Exposities in Amsterdam Haarlems Dagblad UITGAAN IN HAARLEM I tJ'aPcoti f Telety piste Zoals ZWARE KLASSE IS UIT! Fa. W. ZWIER Ir. Ideeënbusbeheerders op de „Arosa Sun" „Ons Buiten" door A'dam aan terrein geholpen 'T SP0RTHUIS 'T SP0RTHUIS Adverteert in dit blad GRIND SPORT GRAND TOURISME Gerard van Praag VRIJDAG 28 APRIL 1961 Kentering Russische hulp Koninklijk zilver voor Van Gelder-jubilaris LEZEN EN LATEN LEZEN Beethovencyclus N.Ph.O. Inbraak in Beverwijk buit 1500 OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT TONEEL AMATEURTONEEL MUZIEK VOLKSUNIVERSITEIT Zaterdag 29 april, Café-restaurant Brink- mann, 20 uur. Bijeenkomst van de jon- gerenclub „De Twintigers". DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN HET WITTE KRUIS APARTE TAS wc HORLOGES v.a. 1.9S PAUL KRUGERSTR. 19 HAARLEM-N KAPTElN'S Demonstratie en folders op aanvraag bij BLOEMSTRAAT 33 - DMUIDEN-W. - TELEF. 4208 (Van een medewerkster MEXICO CITY. „De laatste keer dat ik Fidel Castro sprak ongeveer elf dagen geleden en midden in de nacht van drie tot zeven uur praatte hij aan een stuk door. Er was geen dialoog tussen ons, het kwam neer op een mono loog". Aldus vertelde José Pardci Llada, de populaire Cu baanse radiocommentator, die, na twee jaar lang de Cubaan se revolutie gepropageerd te hebben, nu met Castro heeft gebroken, aan een groep Mexicaanse en buitenlandse journa listen. De breuk van Pardo Llada met Fidel Castro, totnutoe diens sterkste propaganda-steun, baarde veel opzien in Mexico. Want ook hier, waar men met zoveel sympathie tegenover de Cubaanse revolutie stond en waar Fidel Castro zich met zijn getrouwen een jaar in guerillatactiek heeft ge traind, drong zich iedere dag sterker de vraag op: wat of nu precies de reden was, dat cle een na de andere beproefde medestrijder en medewerker van Fidel Castro hem in de steek begon te laten. Pardo Llada heeft op deze vraag een uitvoerig antwoord gegeven in een onderhoud met journa listen, dat twee uur duurde. Overigens hadden de onschul dige deelnemers aan de in die geheim opgezette persconfe rentie met Llada het gevoel in een samenzwering verwikkeld te worden, waar pistolen en bommen bij te pas konden komen. De plaats van Llada's verblijf in Mexico was uit angst voor de wraak van pro- of anti-Castro-aanhangers (die ook onder elkaar weer zeer verdeeld zijn) verborgen ge houden. Tien minuten voor de conferentie plaatsvond, wer den de journalisten telefonisch gewaarschuwd en gezegd naar welk hotel zij zich moesten begeven. Eenmaal daar, bleek uit voorzichtigheid niemand ingelicht te zijn over de kamer waar men Llada in levende lijve kon aanschouwen. Het hotelpersoneel was van niets op de hoogte. Tot plotse ling uit de diepte van de gangen een mysterieuze man op dook, die weer even snel daarin verdween na „kamer 608 tot de groep gefluisterd te hebben. Deze kamer bleek een slaap vertrekje te zijn, waar reporters zowel op als tussen als tegen de bedden zaten, badend in het zweet van hete tele visielampen, die zich op de robuuste figuur van de binnen komende Llada richtten. De gewezen vriend van Fidel Cas tro schudde een ieder de hand, ging in de enig aanwezige stoel achter een kofferbankje met een microfoon zitten en gaf daarna een samenhangend beeld van de gebeurtenissen, idie tot zijn breuk met Castro hadden geleid en die hier onder in grote lijn worden weergegeven. „Ik ben nog steeds vóór de Cubaanse revolutie", rei Pardo Llada. „En als ik in mijn radio-commentaren de indruk van anti-Amerikanisme heb gegeven, was dat niet tegen de Amerikanen als volk gericht, maar tegen het economisch imperialisme, waaronder Cuba door Amerika zo heeft geleden. Al jong was ik socialistisch gezind en ik werd nooit anti-communistisch. Dit maakt iemand echter nog niet pro-commu nistisch Ik mag radicaal denken, maar ik accepteer daarom nog niet automatisch de communistische doctrine. Toen ik onze minister van Industrie en president van de nationale bank van Cuba, Che Guevara, het vorige jaar op zijn reis naar Rusland begeleidde, heb ik daarna allerlei communistische maatregelen gecritiseerd, die onze regering toen begon te nemen, met name beperking van persvrijheid. Dit was voor mij het keerpuntwant pas het laatste halve jaar zijn de communisten op Cuba in een sterkere en meer controlerende positie gekomen". Het was opvallend dat Llada geen enke le maal vijandig over Fidel Castro sprak en wanneer hij iets over hem zei, veran derde zijn toon, alsof hij met hem was be gaan. In de korte samenvatting die Pardo Llada van de redenen van Castro's omme zwaai gaf, lag de hele tragiek van het oude Griekse drama besloten, het noodlot. Goed, Fidel was radicaal en links georiën teerd, maar hij was geen communist. Vrijheid van meningsuiting en discussie werden aangemoedigd en de pers was het eerste jaar na de revolutie vrij. Cuba wil de onafhankelijk zijn, zowel van het ene als van het andere machtsblok. Cuba wil de in de werkelijke zin van het woord sou- verein zijn. „Maar toen Amerika, dat er voor ver antwoordelijk is dat Cuba economisch vrij wel totaal afhankelijk van zijn suikeroogst is gebleven, ons via die suiker de nek wil de breken, moest Fidel uit puur econo misch zelfbehoud de Russen om hulp vra gen. Het olie-embargo had hetzelfde effect. Fidel is van die politiek het slachtoffer ge worden De snelle industrialisatie in Rus land, die Fidel ook voor Cuba wenst, bracht hem ertoe industrialisering op so cialistische basis op te zetten. Hij ziet pa rallellen tussen de Russische en Chinese revolutie en de Cubaanse. En nu is het dan zover, dat zelfs in onze dagbladen het communistische jargon wordt geimiteerd en dat, hoewel communisten bij ons in de minderheid zijn, zij overal in de leiding van arbeiders-syndicaten zijn gekomen, in sleutelposities van de regering en in de besturen van de vier organisaties die Cuba heeft: de populaire socialistische partij, de beweging van de 26e juli, de vereniging van jeugdrebellen en de federatie van Cu baanse vrouwen. Met dat al zijn er veel Cubanen, die met de revolutie sympathi seren en toch absoluut géén communisten zijn.." Tr Op zeer uiteenlopende vragen die wer den gesteld, gaf Pardo Llada nog de vol gende antwoorden. Over de katholieke kerk: „In Cuba neemt de kerk een zeer agressieve houding aan". Een verwijt van de Castro-aanhang tegen de katholieken is, dat hoewel in de steden op Cuba voldoen de kerken te vinden zijn, dit niet het geval is in de arme streken van het eiland, waar ook zeer weinig kerkelijke hulp is. Een an dere oude rancune geldt de gelukwens van een Cubaanse kardinaal aan Batista, toen een aanval der Castro-rebellen op de dic tator faalde. „Er heerst een sterke span ning op Cuba tussen de kerk en de rege ring", aldus Llada. Over de stemming op Cuba: „Na zeven tien jaar ervaring als radio-commentator weet ik iets van de reacties van het Cu baanse publiek. De laatste tijd is de stem ming niet goed meer, er zitten teleurstelling en ontevredenheid in de lucht. Fidel is nog wel erg populair, vooral onder de arbei ders en boeren, hoewel ook daar kentering in komt. De suikerarbeiders bijvoorbeeld, die vroeger vijf of zes pesos per dag ver dienden, krijgen nu nog maar twee pesos en zestig centavos (centen). Er heerst te leurstelling, want de arme Cubanen heb ben gedacht, dat zij zouden meedelen in hetgeen de rijken werd afgenomen en wat nu naar de staat gaat. Er heerst ook schaarste aan artikelen als broodroosters, ijskasten, strijkbouten (welke voorheen uit Amerika kwamen), want de Russen sturen ons die niet". Over de militaire toestand: „Gepraat over aanvallen op Cuba van contra-revolu Hedenmorgen heeft de wethouder van openbare werken, tevens loco-burgemees ter de heer W. Vessies ten huize van de jubilaris, aan de heer J. Metselaar een ko ninklijke onderscheiding uitgereikt. De heer Metselaar is heden veertig jaar in dienst als timmerman bij de papierfabriek Van Gelder en Zonen in Velsen-noord. Na mens koningin Juliana overhandigde de wethouder de jubilaris de zilveren ereme daille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. tionairen versterkt Fidels positie tegen over het volk. Momenteel zijn er dertig duizend militairen naar de Sierra van Es- cambray gezonden. Daar zijn geen Russen en Chinezen onder. Wél worden die voor militair onderricht gebruikt. Zoals er een groot aantal Russen, Tsjechen en Chinese technici de Cubaanse industrie helpt op bouwenCuba kan alleen vallen door een interne, een politieke crisis. Dat zal moge lijk dit jaar gebeuren, wanneer de ge beurtenissen zich zullen verhaasten." Over zijn eigen plannen: „President Quadros van Brazilië is een oude vriend van mij en heeft mij uitgenodigd. Maar ik ga nu een maand naar Spanje, waar ik het vorige jaar, tot ergernis van Che Guevara, ook Juan Peron bezocht, die eveneens een vriend van mij is. Van moe derskant ben ik Spaans. Daarna wil ik te rugkomen en in Mexico asiel vragen. Ik heb genoeg te vertellen om twee boeken te kunnen schrijven. En als men op Cuba zegt, dat ik mij aan de Yankees voor dol lars heb verkocht, is dat een leugen, want ik had het financieel best op Cuba met dui zend dollar per maand. Ik heb Fidel Cas tro trouwens een kwart miljoen dollars kunnen geven uit de opbrengst van een boek, dat ik over de landbouwhervorming heb geschreven. .Nee, ik ga niet naar Ame rika. Ik wil mij aansluiten bij het demo cratische revolutionaire front van gevluch te Cubanen. Ik geloof dat zich de beste Cu banen in deze organisatie bevinden. Of ik in lezingen en commentaren mij nu te gen Cuba ga richten?.N e e n, en beslist neen, senores Lijst van door de Stadsbibliotheek in Haarlem aangeschafte boeken: Romans: Greene, Als een slagveld; France, De misdaad van Sylvesttre Bonnard, - Dit was mijn vriend; van Gulik, Zes dagen voor rechter Tie; Hamsun, De koningin van Sheba; Otten, Das leere Haus (Prosa Jlidischer Dichter); Greene, A burnt-out case; Sabatier, La sainte farce. Ontwikkelingsboeken: Hijmans, Het gezonde huwelijk; Westermann, Duizend jaar en een dag, onze tijd hervonden in het oude testament; van Praag, Inleiding tot de sociale wetenschappen; Hugenholtz, Hoofdlijnen van het Nederlands bur gerlijk procesrecht, 8e druk; Hansen, Die Ent- wicklung des kindlichen Weltbildes; Koster, Bed- wateren en verwante toestanden; Carter, Inlei ding tot de kathodestraaloscilloskoop; Rombouts, Leerboek der zeevaartkunde, voor het diploma K.H.V. en het aanvullingsdiploma; van Onck en van Beurden, Zilver en goud uit plas en polder; Rilkes Leben und Werk im Bild; de Beauvoir La force de l'≥ Tsjechow, Verzamelde werken dl. 5, Verhalen; Redeker, De dagen der artistieke vertwijfeling; Kühn, Prehistorische kunst in Europa; Van der Boom, De kunst der glazeniers in Europa, 1100—1600; World ballet; Freytag, Das Contaflex-Buch; Panassié and Gautier, Dictiona ry of jazz; Synge, De ontdekking van de wereld; van der Post, Kalahari, een verloren wereld; Mühr, Diamanten; Nederlandsch-Indië onder Ja panse bezetting, 1942—1945. Het eerste concert van de Beethoven- cyclus van het Noordhollands Philhar- monisch Orkest zal -plaats hebben op dins dag 2 mei a.s. Het concert staat onder leiding van Henri Arends. Solistische medewerking wordt verleend door de pianist Hans Richter-Haaser. Het pro gramma vermeldt de Ouverture °n ballet muziek „Die Geschöpfe des Promotheus" de eerste symfonie en het vijfde piano concert. AAN HET AMSTERDAMSE ROKIN worden een paar exposities gehouden van werk van een aantal gerenommeerde schil ders. E. J. van Wisselingh Co. expo seert tot 24 juni werk van Franse meesters en tot 18 mei aquarellen en tekeningen van Van Gogh uit de periode 18811885, komend uit Nederlandse collecties. Aan de overkant op nummer 97 bij de nog kort daar bestaande Kunstzaal Monet worden tot 20 mei aquarellen, tekeningen en schil derijen vertoond van Bart van der Leek. Mag het aan goede namen dus niet ont breken, ik kan moeilijk onverdeeld enthou siast zijn over het vertoonde. Het schijnt toch dat goede kwaliteit een beetje uit verkocht raakt Onlangs zag ik in Parijs in enkele toch werkelijk belangrijke gale rijen ook zo een en ander dat me een ge voel van malaise gaf. Bij het uitverkocht raken van werk van kwaliteit van alge meen erkende meesters probeert men het daar thans met werk van wel bekende, maar al dan niet terecht tot nu toe minder als zodanig erkende „meesters". Een André Lhóte verdiende zijn sporen vooral door zijn beschouwingen over de ontwik keling der moderne kunst en zijn theo rieën over de bouw van het schilderij. Als schilder kwam hij niet zo erg aan de markt. Op het moment worden in Parijs drie tentoonstellingen van zijn werk ge houden. Ik zag er twee en vond dat ge noeg. Eén bevatte vooral oudere schilde rijen, hetgeen me verstandig leek gezien een andere expositie van veel recente gouaches en enkele oudere aquarellen en gouaches. Die recente gouaches zou men bier toch gauw voor kitsch verslijten. De meestal ook nog getoonde „stock" in be trokken zaken was ook niet zo gaaf van kwaliteit. HET BEHOEFT DAN OOK niet te ver wonderen dat de collectie Franse schil derijen bij Van Wisselingh me minder enthousiast maakte dan andere collecties dat voorheen deden. De liefhebber van de Franse kunst uit deze eeuw voor de laat ste wereldoorlog en uit de vorige eeuw mag echter deze expos;tie niet missen. Er is toch een prachtig schilderijtje van Dau- bigny (1817—1877), er is een mooi schilderij naar het echt Parijse onderwerp de Métro van Vuillard (1868—1940), werk van de bijna altijd plezierige Dufy (1877—19531, een voor mij uitzonderlijk helderkleurie doek van Laprade (18751932), een meestal met grijzen excellerende en poëtisch aan gelegde figuur, een pastel van Berthe Morizot (1841—1895), een om de gekke vrouwefiguurtjes wel amusante gouache van Utrillo (1883—1955), werk van Léger (1881—1955), van Marie Laurencin (1885 1956), Herbin (1882—1960), Gleizes (1881 1953), Derain (1880—1954) en Bernard (1868—1941). Het is niet alles even mooi, maar mogelijk toch waardevol als aan vulling in museum- of andere collecties. Beslist belangrijk is een doek van de in 1892 geboren Gromaire, een van de figuren, wiens werk terecht aan waar dering nog wint. In het oevre van Gro maire is deze „Music-Hall" bovendien een topstuk, mede door een grotere vrijheid van aanpak dan we van Gromaire gewend zijn. VAN GOGHS TEKENINGEN zqn dus die uit zijn toch nog pril te noemen be gin. Zeker is dat de grootheid zich in een en ander duidelijk aankondigt. Maar men moet toch kunnen bekennen dat een en ander er beslist naast is. Op deze expo sitie lijkt mij de tijd van Nuenen pas de duidelijkste voorspellingen te hebben op geleverd. Het geloof dat zovelen in Van der Leek verantwoord meenden, heb ik nooit kun nen delen. Ik zie zelfs een allerbelabberdst tekeningetje van een Noord-Afrikaan op een ezeltje niet eens als kunsthistorisch belangrijk, tenzij het mij gelijk zou moeten geven wat betreft mijn waardeschatting van Van der Leek. Een schilderij van een vrouw, kijkend naar een vliegtuig, ver beeld in de bekende driehoekjes, recht hoekjes, vierkantjes en in dit geval nog wat andere vormpjes is een kinderachtig, wat decoratief gedoe, dat we van kunst- nijveraars niet meer zouden pruimen. Een schilderij met op een groot wit vlak geschilderd vierkant op zijn punt, een gele rechthoek en een blauw balkje hangt, compositorisch gezien, hinderlijk scheef, en kan een vergelijking met een Mon driaan toch moeilijk doorstaan. Beneden vond ik oudere Mondriaans, die naast enigszins gelijksoortig werk uit de Haagse School toch slap aandoen, werk van ver scheidene andere bekende figuren, waar onder Kruyder. Voor ons Haarlems bezit zou een klein tekeningetje hier een prach tige aanvulling zijn. Bnh Bups Een groep van 128 ideeënbusbeheerders van 97 Nederlandse bedrijven en diensten, aangesloten bij het Ideeënbuscentrum van het Nederlands Instituut voor Efficiency heeft zijn kwartaalvergadering op het ho telschip „Arosa Sun" als gast van de Ko ninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. gehouden. De adjunct directeur van dit bedrijf, de heer F. W. E. Spies, gaf na de begroeting zijn visie op het ideeënbuswerk. Spreker was van mening dat dit soort activiteiten hij noemde ook de ongevallenbestrijding die niet tot de primaire bedrijfstaken ge rekend worden, juist daarom de voortdu rende steun van de directie behoeven. Voor een goed bedrijfsklimaat achtte hij de stimulering van het mededenken over vei ligheid en produktiviteit van zeer groot belang. Daarna werd een rondgang over het bedrijf gemaakt. In de middagverga dering voerden drs. B. J. IJssel de Schep per, docent in de bedrijfspsychologie aan de Universiteit van Leiden, en de heer J. G. Nolst Trenité van Hoogovens het woord over het onderwerp: „Hoe kunnen wij de mensen gericht leren denken om aldus de ideeënproduktie te bevorderen?" Over dit onderwerp werd vervolgens in kleiner groepsverband van gedachten gewisseld. In de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in het kantoor van een expe ditiebedrijf aan de Koningstraat te Bever wijk. Medegenomen werd een geldkistje, waarin voor een bedrag van 1500,- aan kontanten zat. Ook werd een portefeuille met diverse papieren van de onderneming meegenomen. Enkele balpennen worden eveneens vermist. De politie weet nog niet hoe men bin nen is gekomen. De voordeur van de zaak was niet op het nachtslot gedaan. Als men eenmaal binnen is kan men gemakkelijk in het kantoor komen. De politie stelt een onderzoek in. zoekt een aankomende of ervaren ter bediening van één van de acht teletype-perforators (vergelijkbaar met een bijzonder uitgevoerde, elektrische schrijfmachine) Op deze perforators wordt de tekst voor de krant in een band geponst, welke band vervolgens de zetmachines automatisch bestuurt Het is boeiend en verantwoordelijk werk, met als materiaal het dagelijks nieuws uit binnen- en buitenland. Een ruime algemene ontwikkeling met ondergrond van tenminste ULO opleiding, en grondige kennis van de Neder landse taal zijn vereist. Zij, die ervaring hebben met telex-apparatuur genieten voorkeur Een goede beloning, korte arbeidstijden, een prettige af deling, waar reeds zeven dames werken, behoren tot de voordelen. Sollicitaties aan de directie, Grote Houtstraat 93, Haarlem. De Amsterdamse kampeervereniging „Ons Buiten" die in verband met de ver lenging van de pieren het terrein in IJmui- den niet meer kan en mag gebruiken, krijgt vermoedelijk een nieuw stuk grond van de gemeente Amsterdam. De gemeen te overweegt de kampeerverèniging een terrein van ongeveer twee hectare in huur te geven in de gemeente Noordwijkerhout. Volgende week zal een desbetreffend voor. stel aan de gemeenteraad van Amsterdam worden gedaan. Slechts het gemeentebe stuur van Noordwijkerhout zou nog roet in het eten kunnen gooien. KONINKLIJKE IN ONDERSCHEIDINGEN VELSEN De burgemeester van Velsen, de heer mr. J. C. Bührmann, zal morgenochtend om tien uur een aantal koninklijke onder scheidingen uitreiken aan Velsenaren. Deze bijeenkomst vindt plaats in het raad huis van Velsen. Zaterdag 29 april. Stadsschouwburg, 20 u. De Nederlandse Comedie speelt „Inter mezzo" van Jean Giraudoux onder regie van Peter Oosthoek. Medewerkenden zijn onder anderen Ko van Dijk, Petra Laseur, Will van Seist, Allard van der Scheer, Joan Remmelts en Paul Meyer. Zondag 30 april. Stadsschouwburg, 20 uur. De Nederlandse Comedie speelt „De ge- tatoueerde roos" van Tennessee Wil liams, onder regie van Ko van Dijk. Me dewerking verlenen onder anderen Ank van der Moer, Paul Cammermans en Jacqueline Royaards-Sandberg. Woensdag 3 mei. Stadsschouwburg, 14 u. Toneelgroep „Puck" speelt „Korczak en de kinderen". (Voorstelling voor scholen). Vrijdag 28 april. Stadsschouwburg, 20 uur. Leerlingen van het Marnix Lyceum spe len „Liselott von der Pfalz", blijspel van Rudolf Presber en Leo Walther Stein. Maandag 1 mei. Stadsschouwburg, 19.45 u. De letterlievende vereniging J. J. Cre- mer speelt „De familie Kegge". Dinsdag 2 mei. Stadsschouwburg, 20 uur. De toneelgroepen „Ludamus" en „Alber- dingk Thijm" spelen „Het dievenbal". Woensdag 3 mei. Minerva theater, 20.15 u. Heemsteeds Amateur Toneel speelt „Zo maar een veearts". Vrijdag 28 april. Concertgebouw, 20 uur Concert door het symfonie-orkest „Haer- lem" onder leiding van Marinus Adam. De pianist Henk van Eeuwijk treedt op als solist in het programma waarin wer ken van Beethoven, Gade, Tartini en Debussy. Vrijdag 28 april. Tuinzaal concertgebouw, 20 uur. Recital door Carolien en Nor- bert Visser (viool) en Wiep Zijlstra (piano). Dinsdag 2 mei Concertgebouw, 20.15 uur Eerste concert in de Beethovencyclus door het N.Ph.O. onder leiding van Hen ri Arends. De pianist Hans Richter Haa- ser verleent medewerking aan dit con cert. Woensdag 3 mei. Hervormde kerk, Heem stede, 20 uur. Feike Asma bespeelt de beide gekoppelde orgels. Op het pro gramma staan werken van Zwart, Vi- valdi-Bach, J. S. Bach, Stanley en Franck. Vrijdag 28 april. Gebouw Irene, 20 uur. Ds. J. A. Tiemens spreekt over het atoomvraagstuk (Christen Vrouwen bond). Vrijdag 28 april. Café-restaurant Brink- mann, 20 uur. Bijeenkomst van de ver eniging tot bevordering van de Bijen teelt. Vrijdag 28 april. Verlosserkerk, 20 uur. Mevrouw M. Marijs-Visser spreekt over het boek „Exodus" van Leon Uris. Zaterdag 30 april. Concertgebouw, 14 uur. E.H.B.O.-wedstrijden van het Roode Kruis. Zondag 30 april, Concertgebouw, 20 uur. Openbare dansavond. Zondag 30 april. Concertgebouw, 20 uur. Cabaret-dansant van de afdeling Ken- nemerland van de C.P.N. Zondag 30 april. Frans Halstheater, 11 u. Openbare samenkomst van de werkge meenschap Jeugd en Evangelie. Mede werking verlenen de heer H. J. Timmer en „The Joy Shouters". Maandag 1 mei. Concertgebouw, 20 uur. Oranjebal. Woensdag 3 mei. Concertgebouw, 20 uur. Dorus-show met medewerking van on der anderen Joop van de Marei, Tineke van Leer en Marianne Berk. Donderdag 4 mei. Stadsschouwburg, 20.45 u. Jongerenavond onder auspciën van de Haarlemse Raad voor de Jeugd. Iedere zaterdag in het sportgebouw aan de Kleverlaan. Jongerensociëteit Haar lem. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge opend van 1017 uur: zondagen 1316 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse schooi van de 16de eeuw tot op heden. In april dagelijks geopend van 1017 uur, des zondags van 1317 uur. Tot 23 mei dagelijks van 20.3022.30 uur avondopenstelling. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy Kleine Houtweg 103: Op donderdagen ge opend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Op zondagen van 14-17 uur. Teylersmuseum, Spaarne 16. Tentoonstel ling uit eigen bezit Schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen, his- torisch-natuurkundige instrumenten, 31- toons Fokker-orgel. Dagelijks geopend (behalve op maandag) van 11-15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13- 15 uur. Kunstzaal 't Goede Uur. Nieuwe Kerks- plein. Gedurende de maand april ten toonstelling van tekeningen van Peter Vos. Dagelijks geopend van 1022 uur. Dagelijks van 2122 uur klassiek gram- mofoonplatenconcert. Gedurende de maand mei expositie van tekeningen en grafiek 'an Frans Hollaardt. Museum „Het Huis van Looy". Tot 22 mei tentoonstellingeh van aanwinsten van moderne kunst van de gemeente Haar lem. Dagelijks geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. Des zondags van 14 tot 17 uur. Gebouw Bloemenheuvel, Bloemendaaise- weg, O verveen: Tot 15 mei tentoonstel ling van werken, vervaardigd door Bloemendaalse beroeps-beeldende kun stenaars. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Des zondags en op Hemelvaarts dag van 14 tot 17 uur. men de man aan zijn kleren kent. kent men de zaak aan het blad. vaarln zij adverteert Afd. Velsen Op maandag 1 mei 1961 zal het magazijn voor verpleeg- artikelen, Kennemerlaan 143, geopend rijn van 9-10 uur voormiddags. U bent pas met een goed gekleed Onze nieuwe collectie is buitengewoon mooi, in alle modetinten en prijzen. Ook bijpass. Handschoenen al vanaf 3.95 KENNEMERLAAN 94 Telef. 4071 Zoekt U een fffOfOf* «n prima staat? Pracht collectie dafnes- en heren-pols horloges - wekkers en klokken. Uw horloge wordt bij ons GRATIS electronisch getest. Tel 63227 B. H. BOUWMAN, Rijksgedipl. horloger, v.h. Bloemhofstr. 7 50meer motorvermogen 100°/o snellere start 10 versnellingen (automatisch) SPEEDCONTROL i muurvaste ligging,-mes scherp bochtenwerk, 4 oliegedempte schok- - brekers 748 - voor groottoerisme met -duorijder' en zware be pakking; met beenschil- den enz 685- MOBYLETTE produkten Geknipt... voor de goedgeklede man! Wat voor een man U ook bent, U bent een man von smaak, die goed gekleed wil gaan. Uw keus van model en stof is een kwestie von persoonlijke voorkeur. Maar kies in ieder geval een Falcon I Uw voorkeur is er zéker in de nieuwe Falcon- herfstcollectie.die wij U in onze zaak gaarne tonen. Lef op hef zijden Falcon etiket en het verzegelde prijskaartje Kennemerlaan 100-106 Tel. 5.501 j

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9