Haarlem behaalde verrassende overwinning op Alkmaar HLTC liet zich niet door Groningse LTB imponeren Nederland miste klasse tegen de Hongaren Nu in de achtste finale tegen Ajax Jimmy Greaves is geschorst Greaves ging op de schouders Dertig Limburgse voetballers geschorst Een deelnemer met veertien punten DOS bereikte 2-2 tegen Arsenal Zaterdagteam won van Fransen Spel van Hongarije een verrassing Verdienstelijke zege van HLTC reserves op Thor R W-ers Van Nispen gaat naar vierde klas T otalisator-omzet op Mereveld van ruim 160.000 DINSDAG 2 MEI 1961 19 Bekercompetitie op Koninginnedag 1 Voetbal Enschedese combinatie verloor van Sheffield Blanchflower en Haynes deze zomer naar Canada Reeds 330 spelers beboet De sporttoto „Nepsport": Elftal van Belgische oud-internationals Heer en meester V oorbeelden Vergeef s Foefje Wachten E. Koning De 3-2 overwinning die Haarlem op de ere-divisie club Alkmaar behaalde in de eerste ronde om de KNVB beker mag als een verrassende prestatie worden aange merkt. Nadat de roodbroeken de leiding hadden genomen kreeg Alkmaar een 2-1 voorsprong, maar een enthousiast werkend Haarlem-team zorgde voor een pakkend slot en sleepte zowaar een 3-2 zege uit het vuur. Alkmaar speelde met invaller-doelman Van Hilten, maar deze werd na de rust vervangen door de eigenlijke doelman Houtkooper omdat van Hilten voor de rust een lichte hersenschudding opliep. En het was aan een fout van doelman Houtkooper te danken dat de zege van Haarlem als 't ware werd ingeluid. Voor de rust was het een volkomen ge- lijkopgaande strijd, waarin Haarlem zich helemaal niet liet intimideren maar zich zelfs de beste kansen wist te scheppen. Na een kwartier omspeelde Doornbos de wat trage Peggeman en schoot daarna laag en zuiver in, (1-0). Een hard schot van Veen beukte daarna de lat en kort voor de rust moest doelman Van 't Kruys zwichten voor een goed schot van de ijve rige Alkmaarse midvoor Engelsma, zodat de thee met gelijke (1-1) stand werd ge nuttigd. Het had er aanvankelijk alle schijn van dat Alkmaar met de overwinning schoot zou gaan. Reeds vijf minuten na de her vatting scoorde Engelsma, na goed voor bereidend werk van linksbinnen Smit, het tweede Alkmaarse doelpunt en de 2-1 voor sprong scheen de bezoekers tot grootse da den te inspireren. Zij waren geruime tijd duidelijk de beter spelende ploeg en Haar lem kon slechts moeilijk het hoge tempo volgen. Met kunst en vliegwerk hield Haarlemechter stand totdat na 23 minuten doelman Houtkooper bij een afgeslagen Haarlemse aanval de doelschop zo slecht nam dat de bal voor de voeten van Doorn- Drie hoofden en een vuist rond de wed strijdbal bij HaarlemAlkmaar. De Alkmaarse keeper stompt het leer weg boven het hoofd van een ploeggenoot en een Haarlem-speler in de gisteren gespeelde bekerwedstrijd. De actie van de doelman wbrdt overigens bijzonder goed beschermd door drie verdedigers. bos belandde. En de Haarlem midvoor profiteerde prompt van deze unieke kans door het leder hard in de Alkmaarse tou wen te schieten (2-2). Dit doelpunt bracht Alkmaar volkomen van streek terwijl Haarlem er juist de moed uit putte om een fel slotoffensief te lanceren. En toen zeven minuten voor het einde De Ridder na een worstelling voor de Alkmaarse ves te zijn kans schoon zag, schoot hij onder groot enthousiasme van de vijfduizend toeschouwers het winnende doelpunt ach ter Houtkooper (3-2). Haarlem komt nu in de achtste finale tegen Ajax! Een Enschedese combinatie bestaande uit spelers van SC Enschede en Ensche dese Boys, heeft maandagavond in het stadion Diekman in Enschede met 5-1 ver loren van Sheffield United. De ruststand was 1-2. Er waren 9000 toeschouwers. De Engelsen toonden zich over alle li nies sterker. De Enschedese spelers, die het spel te kort hielden, schoten in tech nisch opzicht veel tekort. Vooral de En gelse rechtsbuiten Allchurch bezorgde de Nederlandse achterhoede veel last. Voor de rust scoorden de Engelsen twee maal. De eerste maal door linksbuiten Simpson en de tweede keer door Allchurch Rahn zórgde vlak voor rust voor een tegen- punt. Na de rust doelpuntte Allchurch opnieuw, een kwartier later had middenvoor Pace met een schot van vrij grote afstand suc ces en acht minuten voor tijd bracht rechtsbinnen Shields na een fraaie solo ren de eindstand op 5-1. Voetbal in Engeland Jimmy Greaves, de rechtsbuiten van Chelsea en het Engelse nationale team, die voor de Italiaanse club Milano gaat spelen wanneer de ban om geen buitenlandse spelers aan te trekken is verdwenen, is ge schorst van 1 tot en met 14 mei. Dat kan betekenen dat Jimmy Greaves niet zal spelen tegen Mexico op 10 mei. De reden waarom Greaves werd geschorst ligt in het feit dat hij heeft geweigerd om deel te nemen aan de tournee van Chelsea door Israel. Met tranen in de ogen heeft Jimmy Greaves, de „golden boy" van het Engelse voetbal, afscheid genomen van zijn grote supporterschare. Hij speelde zijn laatste wedstrijd voor Chelsea op Stamford Bridge en het werd een grandioze finale. Greaves scoorde alle vier doelpunten en had daar mee verreweg het grootste aandeel in de overwinning van de Londenaren op Not tingham Forest 4-3. Na het laatste fluitsignaal bestormden honderden het veld, namen Jimmy Grea ves op de schouders en droegen hem in triomf naar de kleedkamer. Veel zal er op dat moment in de jonge Greaves, die het volgende seizoen zijn geluk bij Milaan zal gaan beproeven, zijn omgegaan. De be slissing om naar Italië te gaan zal hem gemakkelijker zijn gevallen dan dit af scheid. Twee Britse voetbalsterren, Danny Blanchflower en Johnny Haynes, zullen deze zomer voor Toronto City uitkomen in de Canadese voetbalcompetitie. Reeds eer der contracteerde Toronto City Stanley Matthews. Een woordvoerder van Toronto City deelde mee, dat de spelers per week 100 dollar (360 gulden) zullen ontvangen. De Canadese zomercompetitie begint op 20 mei en loopt tot augustus. Blanchflower en Haynes keren dan weer terug naar hun Engelse clubs, respectievelijk Tottenham Hotspur en Fulham. De strafcommissie van de afdeling Lim burg van de KNVB heeft andermaal een bijzonder groot aantal spelers moeten be straffen wegens wanordelijk gedrag op de sportvelden. Dertig spelers werden ge schorst voor perioden, variërend van een week tot vijf jaar. Ook moesten een vijf tig voetballers worden beboet, omdat zij niet hadden voldaan aan de medische keuringseisen van de KNVB. Alleen al dertig hunner waren van een voetbalver eniging uit Klimmen (L). Het totaal aantal spelers dat dit seizoen om deze reden door de strafcommissie is beboet, bedraagt niet minder dan 330. De heer J. H. Schólten uit Almelo is tot nu toe de enige, die in de toto van zondag 14 punten verzamelde en als zich ver der niemand meer met hetzelfde aantal punten meldt is hij 50.000 gulden rijker. De eerste prijs bedraagt in totaal 84.454 gulden. Van de 459.691 deelnemers, die gezamen lijk voor een inleg van 563.028 gulden zorgden, kwamen zeven tot een totaal van 13 punten. Juist ingevuld moet uw for mulier er als volgt uitzien: 2-1-2-3-3-1-1 1-3-2-2-2-1-1-1. De wedstrijd Nederland BHongarije B werd, zoals wij reeds eerder meldden, van het formulier afgevoerd. Hiervoor in de plaats kwam CharltonLeeds United. In een uitverkocht stadion in Utrecht behaalde maandag de ere-divisie club DOS een verdienstelijk (2-2) gelijkspel tegen de Engelse eerste divisieclub Arsenal. Bij de rust was de stand 2-1 voor de Utrechte naren. De Engelsen die een bijzonder goed positiespel lieten zien speelden echter een soort vakantievoetbal. Reeds in de derde minuut van de strijd was het Theunissen die een prachtige pass van Hanek uit buitte en doelman Kelsey het nakijken gaf. Ondanks een zich hevig teweer stellend Arsenal, dat in stopper Charles een excel lerende speler had, was het in de dertigste minuut Van der Linden die DOS naar een comfortabele 2-0 voorsprong schoot. Daar na was Arsenal duidelijk sterker en het was dan ook niet verwonderlijk dat rechts binnen Griffith na een bijzonder goede aanval langs doelman De Munck schoot (2-1). Na de rust zag men een steeds maar aanvallend Arsenal en een stug verdedi gend DOS, dat in de beide backs, maar vooral in Kraay en in laatste instantie de in topvorm verkerende De Munck een enorm struikelblok voor de Engelsen be zat. De score bleef beperkt door nog een Engels doelpunt van Armwell, zodat de eindstand met 2-2 kwam, hetgeen de ver houding ongetwijfeld goed weer gaf. Zaterdagvoetbal Het Nederlands zaterdagelftal heeft de eerste wedstrijd van het drielandentoer- nooi om de Challenge Fernand Canelle, waaraan verder deelnemen Frankrijk en België, gewonnen. Onze landgenoten ver sloegen in het stadion Leo Langrange te Vincennes Frankrijk met 2-1. Bij de rust leidde Nederland met 1-0. Ofschoon de Nederlanders verdiend heb ben gewonnen, was hun zege toch niet zo overtuigend als het vorige jaar, toen de score 4-0 in hun voordeel was. Aanval lend mochten de Nederlanders hun tegen standers de baas zijn. De Fransen lieten zich toch niet zonder meer naar het „schavot" leiden. De Fransen trachtten echter hun doel te bereiken met kort spel, maar zij voerden dit zover door, dat het hun geen winst opleverde. VOETBAL. In een wedstrijd voor groep 13 van de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1962 heeft Columbia in Bogota met 10 ge wonen van Peru. Het enige doelpunt werd in de eerste helft gescoord. VOETBAL. Een Nederlands bondama- eurvoetbalelftal heeft in Rotterdam met 32 verloren van de eerste klasse club CVV. Bij de'rust stond CVV met 21 voor. In de maandageditie van het toonaan gevende Hongaarse sportblad „Nepsport" wordt uitdrukking gegeven aan de tevre denheid over de zege, die Hongarije zon dag in Rotterdam op Nederland behaalde. Het blad geeft het volgende commentaar: „De Hongaarse overwinning is toe te schrijven aan het spel van de ploeg als ge heel en aan enkele individuele prestaties. Het voetbal, dat Hongarije vooral in de eerste helft demonstreerde, was zelfs voor de Hongaarse insiders een verrassing, hoewel men reeds lang op een vormverbe tering had gerekend. Vooral de uitstekende samenwerking tus sen de verschillende linies in de ploeg viel op. Het Hongaarse team draaide voor de rust zeer gemakkelijk, ondanks de goede internationale reputatie van de Nederlan ders. Na de hervatting zakte het spelpeil, maar de Hongaren behielden tot het einde het initiatief. Nederland zetten eveneens een aantal gevaarlijke aanvallen op, doch de verdediging van de Magyaren toonde zich ongenaakbaar". Wat de Nederlandse spelers betreft is „Nepsport" van mening, dat doelman Pie- ters Graafland alles gestopt heeft wat er te stoppen viel en dat van de verdedigers spil Van der Hart en rechtsback Wiersma de beste waren. Kuys daarentegen moest het vaak volkomen afleggen tegen Sandor. Van de kanthalfs wordt Muller geroemd om zijn goede spel. De beste speler in de aanval vond men Wilkes. Het blad merk te voorts op, dat de binnenspelers ondanks veelvuldig switchen er niet in slaagden doorbraken te forceren. Het spel van de vleugelspelers tenslotte vond men zeer onevenwichtig. Aan het eind van het artikel citeerde „Nepsport" de Nederlandse scheidsrech ter Leo Horn, die heeft verklaard dat Hon garije in de eerste helft even goed speel de als in de historische wedstrijd tegen Engeland op Wembley, die met 6-3 werd gewonnen. De tennisclubs uit Haarlem en omgeving weren zich in de competitie uitstekend en tot nog toe bleven van de standaardteams alleen Bloemendaal en Alliance nog zon der punten. Met de helft van het program ma in zicht hebben Brederode, Heemste de en WOC de leiding in hun afdeling. Groenendaal, het Kennemerlyceum en HBC bleven ongeslagen. Bijzonder fraai mag men de 9-2 zege van de Haarlemse LTC op de Groningse LTB noemen en verdienstelijk de 5-4 overwinning van de HLTC 2 in de overgangsklasse A op Thor RW 4. De HLTC'ers vertoefden drie dagen in Groningen en lieten zich zondag in het ge heel niet imponeren door de kracht van de Gron. LTB. De Groningers bezitten in de dames Anga Lepoutre gekozen voor de jeugdtrip naar Amerika en Groen man, speelsters van formaat. Kea Okker moest dan ook capituleren voor Anga Lepoutre en ook het dubbelspel moesten de Haarlemse dames uit handen geven, maar Yvonne Harms daarentegen won haar single en beperkte het aantal verlo ren partijen hierdoor tot twee. Want de overige partijen eindigden in Haarlemse winst, de single van Tom Okker tegen de geroutineerde, oud-rangljjstspeler Adema van Scheltema, incluis. T ennis De zege die de HLTC 2 aan de Span jaardslaan op Thor RW 4 behaalde, mag men vrijwel volledig toeschrijven aan het spel van de dames Randag en Van Rap- pard. Als debutante in de overgangsklas se A. gaf mej. Van Rappard geen partij uit handen. Verloren gingen de singles van de heren Schlattman, Van Welie en Van Noppen alsmede het herendubbelspel. In de overgangsklasse B. bleef Bredero de door een 5-3 zege op Dash 3 zonder verlies. De beide herensingles en het twee de gemengddubbelspel eindigden in winst voor de gasten. Nederkoorn overleefde vijf maal matchpoint voor hij zijn partij uit handen gaf. Heemstede bleef Het Spieghel 2 met liefst 7-1 de baas. Voor Bloemen daal wonnen Cees Nieland en mevr. Gaus hun enkelspelen en mej. Schouten en Ver hoef hun dubbelspel, maar dit was onvol doende om het bezoekende Hoogerheide met lege handen huiswaarts te zenden. Gelet op de zege van Joy 2 op Hooger heide, ziet het er voor de Bloemendalers somber uit. Het elftal van de Belgische oud-inter nationals, dat op 13 mei in Maastricht tegen de Nederlandse oud-gedienden speelt, is als volgt samengesteld: doel: Daemen (Tilleur)( achter: Diricx (Union St Gilloise) en Matthijs (Anderlecht); mid den: Van Steenlant (St Niklaas), Carré (Luik) en Bollen (Waterschei); voor: Lem- berechts (Mechelen), Van den Bosch (An derlecht), Chaves, (Gantoise), Anoul (Luik) en De Helrdt (Berchem Sport). Reserves: Seghers (Gantoise), Aernoudts (Berchem Sport), De Vos (Beerschot) en Van Pottelberghe (Daring). De 8-0 zege van WOC op Inside 2 voor de tweede klasse spreekt voor zich zelf. Fred Neelissen die in Utrecht voor een studententeam uitkomt, werd tot nog toe niet gemist. Groenendaal omzeilde een lastige klip en deelde op bezoek bij DDV 5 de punten, 4-4. Yvonne Verheek en Mar jan Ocenasek behoedden de Heemstedena ren voor een nederlaag. Zandvoort behaal de een fikse 7-1 overwinning op KZTV. Al leen Brandse moest de eer aan zijn tegen standers laten. Jatiloo bleek tegen Unicum niet opgewassen (1-7). Op het goede pad bleven in de tweede klasse Groenendaal 2 door een 6-2 zege op Kennemerland 2, Heemstede 2 met een 7-1 overwinning op Bosheim en Brederode 2, dat met 6-2 Joy 4 klopte. In dit team spelen Cockie v.d. Broek en Ankie Tolle naar (13 jaar) een voorname rol. In de derde klasse liet het Kennemerlyceum zich door Paraat 2 niet van de leiding verdringen (4-4), moest Velsen met 6-2 buigen voor Inside 4 en herstelde Bastio- ne zich met een 5-3 zege op Score. Bas- tione vond tegenover zich mej. Wolfs, een van de sterkste Amsterdamse A-speelsters, die niet thuishoort in dit milieu en onge slagen bleef. In de vierde klasse smaakten de Duin- lustveteranen het zoet der overwinning met een 7-1 zege op KZTV 3, HBC deel de de winst met het twaalfde team van Thor RW (4-4). Alliance is nog niet ge acclimatiseerd en verloor van WOC 6 met 5-3. Gelijk met de zondagcompetitie is de districtszaterdagmiddagcompetitie van start gegaan. De belangstelling is slechts gering en de deelnemers zijn: Heemstede, Velserbeek, Velsen, de Gieteling en Bloe mendaal. De jeugdcompetitie die 26 april begon, geniet meer belangstelling en hier kon men zelfs uitbreiden tot drie groepen. Hier nemen deel met twee teams de HLTC. Brederode, WOC, Groenendaal, Zandvoort en Alliance. HV B-voetbal Het pleit is beslecht. Van Nispen. de kranige club uit De Zilk, is kampioen geworden in de eerste klasse A vafn de H\'B en promoveert dus naar de vierde klasse van de KNVB. Dit was het resultaat van een klein, maar belangrijk HVB- programma dat over twee speeldagen was verdeeld. IEV had zondag nog een wanhopige po- daan om de kans voor het kampioenschap veilig te stellen en wist door een 3-1 zege op BSM inderdaad gelijk te komen met Van Nispen. Maar deze laatste speelde maandag de laatste wedstrijd tegen DSOV en had reeds aan een gelijkspel genoeg. Het werd een royale 6-2 zege voor Van Nispen. dat reeds bij de rust met 4-0 leidde. De doelpunten werden gescoord door Van Maris Lzn (2 x), Vermin en v. d. Linden en na de rust scoorden Van Maris Lzn. en Van Maris Thzn. nog eens voor de thuisclub. Daarna kon De Klerk met twee doelpunten de eindscore tot 6-2 terugbren gen. DCO won van Spaarndam met 4-2, ter wijl DSS met 2-1 de meerdere bleef over DSK. De stand is: (Van onze sportredacteur) We hebben het gezien en geweten: voor het Nederlands voetbalelftal geen reis naar Chili, waar de eindronden ge houden worden van het wereldkam pioenschap voetbal. Trouwens, dat is maar het beste ook. Want als er zon dag in het stadion Feijenoord in Rot terdam iets duidelijk is geworden, dan is dat het faillissement van het Neder landse voetbal. Begrijpt u wel, het fail lissement van het Nederlandse top voetbal. Wij hebben in deze kolommen meer dan eens gepleit en dat was dan na hoopgevende resultaten voor wedstrij den tegen sterker te achten tegenstan ders. Tegenstanders die Europees ge zien geen tweedeklasser zijn zoals wij, maar eersteklasser. Dat was na wedstrijden tegen Noorwegen, België of Zwitserland matches waarin wij op permachtig waren en die vroegen om een echte krachtproef. Tot die krachtproef kwam het Neder- W4S Hongarije reikte hoger in de match tegen Nederland. Ook tijdens dit moment, waarop Sipos de bal voor het hoofd van Van der Kuil wegtrapt. Een duidelijke overtreding overigens van de Hongaar (gevaarlijk spelwaarvoor evenwel niet gefloten werd. lands elftal slechts zelden. Het Oranje team speelde wel eens een enkele maal hoopgevend tegen Bulgaren of Turken, maar daar bleef het dan ook bij. Kansen op wedstrijden tegen Fransen, Italianen en dergelijken bleven tot de vrome wen sen behoren. Die wilden niet. Want wat betekende per slot van rekening Neder land in de Europese voetbalgemeen schap? Ter gelegenheid van het wereldkam pioenschap de voorronden althans móest het wel. Een van de opponenten was Hongarije de ploeg die een pe riode van grote roem achter zich had en die de weg naar de top weer pro beerde te bereiken. Die weg dat heb ben wij zondag in Rotterdam kunnen zien is niet zo heel ver meer weg, maar ook zonder voetbal van werkelijk topklas se was Hongarije heer er# meester van het veld. Zaterdag nog konden wij om diverse redenen schrijven dat Nederland alleen een kansje had met „eigen spel" met direct op zijn doel gericht zeer verrassend voetbal. Wel, de Hongaren hebben de Nederlandse voetballers daar niet eens de kans toe gegeven.... Men weet het het werd 3-0 en geen chauvinistische ziel op de tribunes die on tevreden over die uitslag mocht zijn. Want zonder ook maar een moment in gevaar te zijn geweest bleef Hongarije heer en meester en effende zo de weg naar Chili. Want laten wij andermaal duidelijk stellen wij deden dat reeds in onze voorbeschouwing dat er na de nederlaag van zondag geen enkel perspectief is op ook maar een minis- cuul klein kansje op een plaats in het eindtoernooi. Ook al zou Nederland dan twee keer van Oost-Duitsland winnen. Wij zeiden het reeds zondag is het Nederlandse topvoetbal failliet gegaan. Enkele voorbeelden. Kuys is een rede lijke achterspeler tegen België, maar komt er tegen Hongaren (Sandor) niet aan tepas. Niet in snelheid, niet in in zicht. Swart is een nuttige speler tegen derderangs landenploegen, maar heeft tegen een verdediger van enige klasse maar dan ook niet het geringste in te brengen. Zijn clubgenoot Henk Groot niet minder. En dan Van der Kuil, aar dige jongen, aardige voetballer, maar uitgeschakeld voor de eerste rang. Voor Bergholtz de debutant in de Neder landse ploeg willen wij erbarmen heb ben, maar aan de klasse van Moulijn kan hij niet tippen niet na vijf jaar. En wel vooral in snelheid en spelinzicht. Hongarije speelde machinaal, het zij toe gegeven, maar geef ons nog zulk een machine als vertegenwoordiger van het Nederlandse voetbal! Hongarije leek zes tien spelers in het veld te hebben en dan behoeven wij niets meer te zeggen. En dan dat foefje van de beginperiode- Men wist het uiteraard. Nederland zou „geladen" in het veld komen. De stukken zouden eraf vliegen in die eerste periode. Wij zouden wel eens even laten zien wat een klein (voetbal)land vermocht te pres teren tegen het grote Hongarije. Maar wat deden die Hongaren: blussen.... Niets anders dan de zaak traineren dood maken die vechtlust: heel rustig scho ven zij het leer van man naar man zon der dat tijd een factor van betekenis was. Slimme jongens die Hongaren, die weten wat ze willen, maar vooral: die weten wat ze kunnen En dan als de duvel zo gauw drie doel punten maken (Sandor, Venyvesi en Ti- chy) die de wedstrijd beslissen. En geen lieve deugd die er wat aan kon doen. Geen Van der Hart, die zijn gebrek aan snelheid bijzonder aardig wist te ca moufleren, geen Kuys, die zichzelf in een wonderland verzeild achtte, en geen Wiersma, die nog de beste van de Ne derlandse verdediging mocht worden ge noemd. Drie goals binen dertien minu ten (de 22ste en 35ste minuut van de eerste helft) die de Hongaren „op satijn" brachten. Dat was slechts een greep, want ook als elftal faalde de Nederlandse ploeg. In onze voorbeschouwing hebben wij geschreven over zwakke plekken in het Hongaarse voetbal. Wel, die zwakke plek ken hebben de Nederlanders niet kunnen, aanwijzen. Daar miste men klasse voor. Slechts een voetballer als Wilkes had den wij er maar meer van die klasse vermocht de aandacht van de Hongaren op zich te vestigen. Maar wat begint een meester met vier leerlingen tegen een linie van meesters? En was het een won- wonder dat deze nog altijd (naar Neder landse maatstaven) grote meester na rust verviel in zijn oude kwaal: egocentrisch spel? Wat doet 99 percent van de voet ballers die steeds maar voorbereidt, maar nooit een bal terug krijgt? Volgende maand spelen we tegen Oost- Duitsland. Misschien wint het Nederlands elftal. Maar wat dai nog? Straks in Boe dapest in het najaar krijgen we weer een lesje en zal andermaal worden bewezen dat het Nederlandse voetbal nog in de verste verte niet tippen kan aan de topklasse. Misschien ook komt het Nederlands elftal wel op de tweede plaats van de poule (zonder recht overigens op Sandor (in het midden, met afgezakte kousen) is het middelpunt van de hulde betuigingen van zijn ploeggenoten nadat hij Hongarije's eerste goal heeft gemaakt een plaats in het eindtoernooi), maar ook dan zullen wij die afstraffing van de Hon garen niet vergeten. Gezien de kwaliteiten tegen een ploeg die de top weer gaat bereiken let wel gaat bereiken kunnen wij vooreerst niets anders zeggen dan dat wij voor redelijke resultaten uitnodigingen zullen moeten blijven richten aan Noorwegen Denemarken, Finland en Zwitserland. Ook een Benelux-tournooi zal ons een aardig succes kunnen opleveren. Voor topvoetbal moeten we maar weer een paar jaartjes wachten. Wil men jeugdige talenten vinden en verder „maken", dat zal er evenwel het een en ander moeten gebeuren bij de KNVB. Vindt men het plezierig in de toekomst weer mee te tellen in internationaal voetbal, dan zal het roer om moeten. En liefst zo snel mogelijk. In de tussentijd zullen we ons dan wel tevreden stellen met „feijemoor den" op België en zo. Somber? Och kom, straks wordt miS' schien wel Hongarije wereldkampioen, En dan kunnen wij ons nog op de borst slaan en zeggen dat het tegen ons maar 3-0 werd.... Van Nispen 20 33 BSM 19 18 I E V 20 31 V V H 19 15 DSOV 18 22 DSK 19 13 DSS 19 19 Waterloo 19 12 Spaarndam 20 19 Geel Wit 19 10 DCO 18 18 In de eerste klasse B werden de laatste wedstrijden gespeeld. HFC 3 won royaal van EDO 4 met 4-0, terwijl de ontmoeting Bloemendaal 2Hillegom 2 in een gelijk spel (1-1) eindigde. De eindstand luidt: Beverwijk 2 22 37 E D O 4 22 24 Stormvogels 4 22 24 H B C 3 22 22 Hillegom 2 22 22 Bloemend. 2 22 21 H F C 3 22 21 Terrasvog- 2 22 21 D E M 3 22 20 D I O 2 22 18 Schoten 3 22 18 Kennemers 3 22 16 De uitslagen van de maandag op Mereveld ge houden draverijen luiden: 'e-Gravenzandeprijs (2160 m.): 7. Y Dunst 1.31.7; 2. X Worthy: 3. Yakoo. Tot. winn. ƒ5.20; pl. 2.10, 3.50, 2.70; gek. 10.00; cov. 9.10. Hardinxveldprijs (1700 m.): 1. Zefa 1.26.2; 2. Zee; 3. Zombro Pluto. Tot. winn. 1.80; pl. 1.50, 1.50, 2.30; gek. 3.90; cov. 3.80. H I. Ambachtprijs (2160 m.): met autostart: 1. William Hanover K 1.27.5: 2. Wings; 3. Wish Yop Were Here. Tot. Winn. 2.20; pl. 1.50, 1.90, 1.40; gek. 8.50; cov. 6.50. Hillegomprijs (2200 m.): 1. X Hanover 1.27.1; 2. Vaurien; 3. Xema S. Tot. winn. 4.40; pl. 2.30, 2.20, 1.60; gek. 8.60; cov. 5.80. Krimpen a. d. Lekprijs (2100 m.): 1 Ybe van Papenhoef 1.27.4; 2. Yna van Barke; 3. Yellow- throat S. Tot. winn. 1.40; pl. 1.20, 1.40; gek. 2.60; cov. 2.60. Zwijndrechtprijs (2160 m l: 1. X Tello 1.26.4; 2. Urchin Hollandia; 3. Xalisko. Tot. winn. 3.70; pl. 2.00, 3.70, 3.10; gek. 5.20; cov. 11.10. Drukkerij Hoonteprijs (2200 m.): 1. Jour de Ja va 1.22.9; 2. Urma Norton; 3. Tabor. Tot. winn. 1.60; pl. 1.80, 2.80; gek. 7.40: cov. 4.30. Schiedamprijs (2160 m.): 1. Vita Kinley 1.25.6: 2. Tizian; 3. Humber. Tot. winn. 3.50; pl. 2.20, 8.10, 2.00; gek. 18.30: cov. 24.20. Totalisator-omzet 161.091.50. In Alkmaar De uitslagen van de zondag in Alkmaar gehou den draverijen zijn: Jaminprijs (1780 m.): 1. Zamboni 1.30.3; 2. Zip py Erebus; 3. Zilverreiger S. Tot. winn. 6.50; pl. 1.40, 1.40, 1.40; gek. 20.10; cov. 3.90. Hairos Il-prijs (2060 m.l: 1. Ureka 1.26.4; 2. X Straal W; 3. Xally. Tot. winn. 8.80; pl. 4.10, 3.00; gek. 25.90; cov. 3.80. Masimaprljs (2040 m.): 1. Victor van Oranje 1.26.7; 2. Sador B; 3. Willy's Lieveling. Tot. winn. 3.70; pl. 2.10, 1.90: gek. 5.40; cov. 3.70. Torneseprijs (2060 m.): 1. Zephyr 1.30.9; 2. Young Momenal; 3. Y Volann. Tot. winn. 2.20; pl. 1.70, 1.70, 5.30: gek. 4.50: cov. 4.70. Jariolainprljs (2700 m.)1. Unwaersfügel S 1.27.2: 2. Trabant; 3. Volann O. Tot. winn. 8.40; pl. 2.60, 3.70, 2.10; gek. 36.10; cov. 8.60. Gagnés sur Merprijs (2040 m.l: 1. X Nimble 1.28.2: 2. Xavier; 3 Xalisko. Tot. winn. 15.50; pl. 4.30, 1.90; gek. 29.50; cov. 4.20 Vincennesprijs (2380 m.): 1. Victor Emanuel 1.25.4: 2. William Z; 3. Toomel D. Tot. winn. 1.70; pl. 1.20, 1.30, 2.10; gek. 2.80; cov. 3.20. Enghienprijs (2340 m.): 1. Quicksilver S 1.21.6; 2. Vanadis: 3. Tarzan Hollandia G. Tot. winn. 1.80; pl. 1.10, 1.10; gek. 1.60; cov. 2.20. Totalisatoromzet 122.857.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19