betalen als du bro Duizenden legden weer bloemen aan de voeten van de vorstin AGENDA Pleegouders bespraken leemten in Adoptiewet SOLA Nederlandse weg door toekomstig Duits gebied „Schotmanbeker" voor St. Camillis AFWAS- MIDDEL Ook vele geschenken aangeboden tijdens défilé in paleistuin Tekort aan brood in Amsterdam Gedenkteken onthuld voor ir. J. W. Albarda Dr. Mansholt sprak op 1 mei-bijeenkomst Onstandvastig I DINSDAG 2 MEI 1961 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Gestolen Duitse auto's in Amsterdam verkocht Meubelplaat? Fineer? Plastic, board of leer? Lijm het zonder last met SNELFIX vast. Herbouwd Troelstra-Oord in Beekbergen geopend Resoluties van de ERO-conferentie HET JOURNAAL VAN UW LEVEN GA OOK SMALFILMEN Keukenhof sluit wellicht 7 mei Poging tot broedermoord om een 21-jarige vrouw WEERRAPPORTEN Sa I Zaterdagmiddag is de verkeersweg welke de Roerstreek met de mijnstreek verbindt, officieel voor het verkeer open gesteld. Van Roermond uit vormt deze weg een vluggere verbinding met de oostelijke mijnstreek. Deze weg zal in de toekomst een zeer bijzondere positie innemen in de verbindingen noord-zuid als het Zelfkant- gebied, het drostamt Tuddem, aan Duits land zal zijn teruggegeven. Dan zal de weg gedeeltelijk door Duits gebied lopen. Toch zal alle verkeer kunnen blijven gebruik maken van deze weg zonder te moeten vol doen aan alle grensformaliteiten. Door de aanleg van zeven grote tunnels in het tra ject door het drostamt is het onmogelijk de weg in Duits gebied te verlaten. Ne derlandse kantonniers van Rijkswaterstaat zullen belast blijven met het onderhoud van dit stuk weg dat dan in Duitsland ligt. Zaterdag werden in Haarlem E.H.B.O. wedstrijden gehouden, uitgeschreven door de kolonne Rode Kruis Korps, ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan. Het totaal aantal punten per ploeg te behalen, inclusief de puntenwaardering voor de leid(st)er bedroeg 480. De uit slagen waren: 1. St. Camillis te Vogelenzang 293 pnt 2. Kolonne Rode Kruis Korps afd. Haarlem 233 pnt. 3. de Barmhartige Samaritaan te Heemstede 231 pnt. 4. de Heemsteedse E.H B.O.-vereniging 224 pnt. 5. de Haarlemse Reddingsbrigade 221 pnt. 6. de E.H.B.O. vereniging Santpoort 204 pnt- 7. de R.-K. E.H.B.O.-vereniging „St. Bernardus" 200 pnt. 8. E.H.B.O.-vereniging „Snelverband 195 pnt. De leid(st)er kon totaal behalen 80 pun ten, waarvan: 1. St.Camillis te Vogelenzang 75 pnt. 2. E.H.B.O.-vereniging Santpoort 65 pnt. 3. de Barmhartige Samaritaan te Heemstede 60 pnt. 4. Rode Kruis Korps afd. Haarlem 55 pnt. 5. de Haarlemse Reddings brigade 53 pnt. 6. R.-K. E.H.B.O.-vereni- ging „St. Bernardus" 52 pnt. 7. E.H.B.O.- vereniging „Snelverband" 51 pnt. 8. E.H. B.O.-vereniging Heemstede 50 pnt. St. Camillis ontving tevens de „Schot manbeker" een wisselbeker ter beschik king gesteld door het bestuur van de Haar lemse Reddingsbrigade. Advertentie dubro O 0 'deooi »oor<jc f/|ne HET MODERNE IN DE GROENE KNIJPFLES Nederland heeft gisteren weer enthousiast de verjaardag van Koningin Juliana gevierd. Het hoogtepunt van deze feestelijke dag was ook nu weer het défilé voor het koninklijk gezin in de tuin van paleis Soestdijk, waarbij meer dan tien duizend mensen de jarige vorstin een kleurrijke bloemenhulde brachten. In tal van plaatsen hebben jong en oud opgewekt feest gevierd. Er waren weer auba des, wielerwedstrijden, ruiterdemonstraties, kleinkcunstprogramma's, rondtrek- cende muziekkorpsen, kermisattracties en al wat des Koninginnedags meer zij, met veelal een vuurwerk tot besluit. In Den Haag werd een unieke feestcavalcade gehouden, een bijna tien kilometer lange optocht met charmante majorettes en met muzikanten, die uit Zuid-Nederland en België kwamen. Een confetti-spui- tend kanon en het „Regiment d'Infanterie de Gosselies", gekleed in uniformen uit de dagen van Napoleon, waarvan er vele uit het museum van Waterloo af komstig waren, vormden de hoogtepunten van de stoet. In verscheidene steden werden militaire parades en defilé's gehouden. Rond tienduizend mensen hebben maan dagmorgen de vorstin op haar 52-ste ver jaardag hulde gebracht tijdens het tradi tionele défilé voor paleis Soestdijk. Een kleurrijk bloementapijt bedolf weldra de trappen van het bordes, waarop de Konin gin, de Prins en de Prinsessen Beatrix, Irene, Margriet en Marijke het défilé gadegeslagen. De Leidse studenten, onder aanvoering van A. H. D. Ingen Housz, hadden zoals ieder jaar de primeur van het défilé: zij kwamen in estafetteloop naar het paleis om de traditionele oorkonde aan te bieden aan koningin Juliana, die zovele goede herinneringen aan Leiden heeft. Bijna vijftig meisjes van de drumband Margaretha Sinclair" uit Den Burg op Texel waren 's morgens om vier uur al opgestaan om zich te steken in het kleuri ge uniform van hun band. Zij waren onge twijfeld de eersten die zich opmaakten om te gaan defileren voor de Koningin. Reeds om vijf uur 's morgens hadden zij zich ingescheept om van het Wadden eiland de tocht naar het verre Soestdijk te ondernemen. Maar ook elders in het land waren er matineuze feestgangers. Daaronder bevon den zich de 45 deputaties van de plaatsen die gelegen hebben of nog liggen aan de voormalige Zuiderzee. Het waren een kleine duizend vertegen woordigers van Zuiderzeedorpen, waarbij vele deelnemers in hun eigen dorpse dracht. Uit vele Zuiderzeestadjes en -dor pen werden geschenken aangeboden: boe renkaas, Enkhuizer bloemenzaad, bloemen uit Bovenkarspel, fruit uit Blokker, een pop uit Volendam, een speculaaspop uit Éunschöten, industrieprodukten, groenten vis en aardewerk. De Koningin toonde zich zeer verrast door deze hulde en stelde de geschenken op hoge prijs. Er werden haar nog meer poppen geschonken, namelijk drie poppen in kostuums van wijkverpleegster, kraam verzorgsters en gezinsverzorgsters van het Groene Kruis, die met hun grote groep aandacht vroegen voor het 60-jarig be staan van Het Groene Kruis. Doordat ook deze geüniformeerde Groe ne Kruis-medewerksters een plaatsje op het gazon kregen, kreeg de paleistuin een levendig en kleurrijk decor. Onder de dui zenden defilanten, waarvan de stoet werd geopend door de Harmonie uit Soest, be vonden zich als vanouds drumbands uit verschillende plaatsen van ons land, waar onder één van misdienaars uit Venlo, voorts de fietsclub „Juliana", de schutte rij, gymnastiekverenigingen, huisvrouwen groepen, scholen en voor het eerst een groep Nederlanders, die niet in ons land wonen, namelijk leden van de Nederland se Bond uit Keulen. Zij waren niet de eni gen van buiten ons land, die dit onge dwongen huiselijke feest met verbazing gadesloegen. Bij de defilerenden was ook een groep van vijftien Argentijnen, die c Concertgebouw: Vandaag 20.15 u.: con cert N. Ph. O, BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 13.30 en 19.30 u.: „Ben-Hur", a.l. (Donderdagavond ge sloten.) Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: Vandaag echter 20 u.: „Een avond aan het strand", 18 j (Donderdag gesloten) Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „From here to eternity". Luxor Theater: Dagelijks 14. 19 en 21.15 u.: „De verloren wereld". 14 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15 u.: „Mon Oncle". a.l. Woensdag 14.30 u.: „Teenager Melody", a.l. (Donderdag geslo ten.) Rembrandt Theater: Dagelijks 14. 18.45 en 21.15 u-: „Naar het middelpunt der aar de", 14 j. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 u. (behalve donderdag 19 u.): „Boris Mi- trov, Russisch spion", 14 j. Studio Theater: Dagelijks 14. 19 en 21.15 u.: „De dame met 't hondje". 14 j. (Don derdag gesloten.) Theater Mononole (Zandvoort): Vandaag en woensdag 20 u,: „Parachutisten-com mando". 14 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 juni expositie van teke ningen en grafiek van Frans Hollaardt. Dagelijks 10—22 u. Kunstzaal De Ark (N- Heiligland 13): Tot 6 mei expositie van schilderijen, teke ningen en sculptuur van Renaat Ramon uit Brugge Dappliiks 917 u„ tevens ma„ wo en vr. 1820 u. Museum Het Huls Van Looy (Kamper laan): Tot 22 mei expositie van aanwinsten van moderne kunst der gemeente Haarlem Dagelijks 1012.30 en 13.3017 u„ zondags 1417 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 28 april.) DINSDAG 2 MEI City Theater, 20 u.: „Het begon in Napels". WOENSDAG 3 APRIL City Theater, 20 u.: „Het begon Napels". Rex Theater. 20 u.: „Van liefde bezeten in DINSDAG 2 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Van liefde bezeten". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „De 1000 ogen van dr. Mabuse". WOENSDAG 3 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Van liefde bezeten". Luxor Theater, 19 én 21.15 u.: „Hiroshi ma mon amour". Verdacht van heling van gestolen auto's is aangehouden een 43-jarige Amsterdam se autohandelaar. De douane-recherche schat het aantal ontvreemde wagens, dat door hem zou zijn verhandeld op vijftien. De auto's zijn alle afkomstig uit Duitsland maar zijn door de Amsterdammer op le gale wijze van België uit naar ons land in gevoerd. De aangehoudene heeft verklaard de auto's, die alle van geldige papieren waren voorzien, te hebben gekocht van een Belg. Nasporingen in België hebben echter niet tot enig resultaat geleid. De re cherche houdt rekening met de mogelijk heid dat deze Belg niet bestaat en dat de Amsterdamse autohandelaar deel uit maakt van of nauwe relaties onderhoudt met een internationaal complot van auto dieven dat Duitse auto's in naburige lan den in de handel brengt. Advertentie Een groep vissers trekt voorbij het bordes, waarop Koningin Juliana met haar familie maandag het défilé afnam. op studiereis in Nederland vertoeven en dit défilé meemaakten. Hun gelukwens kon Koningin Juliana niet verstaan, maar Prins Bernhard fungeerde als tolk en on derhield zich met de deputatie in het Spaans. Later dan enig jaar tevoren was het feest ten einde. Tegen half een nam de konigin de gelukwensen van de voorzitter van Het Groene Kruis in ontvangst, waar na spontaan twee coupletten van het Wil helmus door de velen op het gazon werden gezongen. Een vertegenwoordigster van „Jonge Strijd" heeft met een stevige bijslag het in 1955 door brand verwoeste en thans herbouwde vormings- en recreatie centrum van de socialistische beweging, het „Troelstra-Oord" in Beekbergen, geopend. Door de bijslag begon op het dakterras van het vijf verdiepingen hoge hoofdgebouw een bel te luiden. De heer C. W. van Wingerden, voorzitter van de stichting „Troelstra-Oord", herinnerde in zijn openingsrede aan de leider van de vroegere S.D.A.P. Pieter Jelles Troel stra, wiens zoon bij deze plechtigheid aanwezig was. Hij gewaagde van het idealisme en de strijdbaarheid van het socialisme in Troelstra's dagen, een strijdbaarheid en idealisme, die zich la ter manifesteerden in de stichting van het „Troelstra-Oord". Het was als eer ste in een reeks van dergelijke tehui zen in 1927 geopend. Het „Troelstra-Oord" heeft nu, met inbegrip van de bij de grote brand ge spaarde vleugels, een capaciteit van 250 bedden. Bij de opening waren o.a. aan wezig de heer J. G. Suurhoff, voorzitter van de Partij van de Arbeid, en de heer D. Roemers, voorzitter van het N.V.V, Namens de gemeente Apeldoorn was wethouder J. Quast aanwezig. In Amersfoort is een conferentie gehou den van de Europese Regionale Organisa tie (ERO) van het Internationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen (I.V.V.V.), waarin o.m. een resolutie over de recente gebeurtenissen in Frankrijk en Algerije werd aangenomen. Daarin spreekt de ERO haar grote voldoening uit over het mislukken van de opstand van de gene raals in Algerije. In een resolutie over Spanje wordt o.m. gezegd, dat de ERO „de door de regering van Franco met financiële hulp van zeke re landen gevolgde bedriegelijke politiek, die voorgeeft de Spaanse economie te ver nieuwen en te ontwikkelen, verwerpt. In werkelijkheid heben 20 maanden van deze politiek geleid tot een verlamming van de economie, een toeneming van het aantal werklozen met één miljoen en een daling van het arbeidersinkomen met 35 pet ge leid. De ERO doet een beroep op alle vrije naties, die door de democratische gedach te verbonden zijn, de ondersteuning aan het dictatoriale regiem van Franco einde lijk stop te zetten en alle passende maatre gelen te treffen om het Spaanse volk te helpen zich van deze fascistische regering te bevrijden", zo wordt in de resolutie ge vraagd. Advertentie FILM ZELF DE FASCINERENDE HOBBY VAN MODERNE MENSEN Als gevolg van het vroege voorjaar zal, onvoorziene weersomstandigheden voorbe houden, de nationale bloemententoonstel ling Keukenhof in Lisse zondag 7 mei. 's avonds acht uur. haar poorten sluiten. Het is de gewoonte het park te sluiten voordat de bloemen ernstig gaan verwel ken. De sluiting zal dus waarschijnlijk enige weken eerder geschifeden dan nor maal het geval is. KERKELIJK NIEUWS Beroepen te Garderen: H. Goedhart te Rotterdam-Delfshaven: te Birdaard (Fr.) (toez.): H. J. de Jong te Tienhoven. Aan genomen het beroep van de Generale Sy node als predikant voor buitengewone werkzaamhedenvormingsleider vormings centrum Barchem): dr. M. de Jonge te Blija. Bedankt voor Huizen (N.H.): N. den Oudsten te Amersfoort. In Leeuwarden heeft de Nederlandse Vereniging van Pleegouders haar algeme ne ledenvergadering gehouden onder ovor- zitterschap van mr. A. Stempels uit Rot terdam. Deze zei dat de vereniging, on danks de totstandkoming van de Adoptie wet, nog alle reden van bestaan heeft. Die wet vertoont nog altijd bepaalde leemten. Mr. Stempels signaleerde een drietal moeilijkheden, die zich voordoen voordat een pleeggezin, ook naar de vorm, rijp wordt geacht voor adoptie. Ten eerste is er de onzekere toestand ten aanzien van de verkrijging van de wet telijk vereiste voorafgaande voogdij over het te adopteren pleegkind. De eis van voorafgaande voogdij achtte mr. Stempels niet zinloos, maar wel moet er naar zijn mening een einde komen aan de rechte loosheid van pleegouders, die pogingen wil len doen de voogdij over hun pleegkind te verkrijgen. Zij hebben nooit de bevoegd heid zich tot de rechter te wenden. In de tweede plaats zag mr. Stempels een taak weggelegd voor de N.V.P. om de feitelijke ontwikkeling in het pleeggezin door een goede voorlichting in juiste banen te lei den. Ook was hij van oordeel, dat het toe komstige pleeggezin ook in zekere mate rechteloos is voordat het een pleegkind krijgt toegewezen. Zolang de stroefheid er blijft, die adspirantpleegouders kunnen ont moeten voordat zij een pleegkind onder hun hoede hebben, zal het verschijnsel zich blijven voordoen, dat men pleegkinde ren uit het buitenland laat komen, waar mee men zich doorgaans veel moeilijkhe den op de hals haalt, aldus de voorzitter. Mr. H. Schootstra uit Leeuwarden hield een inleiding over de betekenis van de stichting „Naar het Gezin". Deze stich ting wil een systematisch en actief adop- tiebeleid en een zo verantwoord mogelijke plaatsing in de gezinnen bevorderen. Aan dat laatste mankeert het nog wel eens, juist doordat de plaatsing van een geadop teerd kind in een gezin nog maar al te vaak van toevallige omstandigheden af hangt. Vóór alles zal er een goede voor lichting van de adspirantpleegouders moe ten plaats hebben om latere teleurstellin gen te voorkomen en het juiste kind op de juiste plaats te krijgen. De bestaande in stellingen schieten wat dit betreft vaak te kort, ook omdat zij de handen vol hebben, aldus mr. Schootstra. In Alblasserdam heeft een 22-jarige jon geman getracht met messteken zijn 26- jarige broer van het leven te beroven. De dader had reeds geruime tijd een verhou ding met de 21-jarige vrouw van zijn broer. Samen hadden ze het plan opge vat deze uit de weg te ruimen. De jongste broer is, na zich moed te hebben ingedron ken, gewapend met een mes naar de wo ning van zijn broer gegaan. Hij bracht hem vier messteken toe. De gewonde moest in een ziekenhuis worden opgeno men. Zijn toestand is thans redelijk. De dader is gearresteerd. Voor vele honderden Amsterdamse ge zinnen is het een broodloze Koninginnedag geworden. Weliswaar waren de huisvrou wen over het algemeen bekend met het feit dat er maandag niet zou worden ge bakken, maar toen zij zaterdag probeer den om extra brood in huis te halen, bleek de broodvoorraad in de meeste bakkers winkels tegen het middaguur reeds te zijn uitverkocht. Menige bakker wilde niet het risico lopen brood over te houden en wilde de zekerheid hebben dat zijn winkel werd leeggekocht. De weinige levensmiddelenzaken die maandagochtend geopend waren, bereikten als gevolg van de broodschaarste een enor me omzet in beschuit, ontbijtkoek en ver pakt roggebrood. Voor de hotels heeft de bakloze maandag grote problemen veroor zaakt, omdat voor duizenden toeristen slechts oud brood van zaterdag beschik baar was. De grotere hotels hebben voor hun buitenlandse gasten zelf brood gebak ken. In het plantsoen op het Alberdingk Thijmplein in Den Haag is maandagmor gen een gedenkteken van de beeldhouwer Titus Leeser ter nagedachtenis aan de so cialistische voorman ir. J. W. Albarda (1877-1957) onthuld door zijn dochter, dr. Meia Albarda. De herdenkingsrede werd uitgesproken door dr. W. Drees, die ir. Al barda schetste als een bescheiden man, die evenwel grote verdiensten heeft gehad voor het Nederlandse volk en in het bij zonder voor het socialisme, waarvan hij één der pioniers was. Bij de plechtigheid was ook tegenwoor dig de speciaal voor deze gelegenheid uit Canada overgekomen Hans Albarda, klein zoon van wijlen ir. Albarda. De 14-jarige Hans had een week vakantie van zijn school in Toronto gekregen. Hij was alleen met het K.L.M.-lijntoe- stel van Montreal naar Schiphol gereisd. Hij had enige moeite met het Nederlands, want hij was 4 jaar oud toen zijn vader, de architect Jan Albarda, in 1951 met zijn gezin naar Canada emigreerde. Hans vliegt donderdag naar Canada terug. IRVING MOLE OVERLEDEN Irving Mole, bijgenaamd Miff, een van de grote jazzmusici, is na een langdurige ziekte overleden. Mole was trombonist en begon zijn muzikale loopbaan in het begin der twintiger jaren, maar ging later over op de klassieke muziek. Hij speelde in de dertiger en veertiger jaren met het N.B.C. symfonie-orkest onder Toscanini. Later ging hij terug naar ëe jazz en speelde in New York en Chicago. Hij werd 63 jaar. Advertentie In Amsterdam zijn gisteren een drietal 1-mei bijeenkomsten gehouden. Op die van de P.v.d.A. en het N.V.V. sprak oud-minis ter dr. S. L Mansholt. Het gewest Noord holland van de Pacifistisch Socialistische Partij kwam, na een demonstratieve mars in Marcanti bijeen. De C.P.N, had in de Apollohal een massameeting belegd, waar aan eveneens een tocht vooraf ging. Dr. Mansholt besprak in zijn rede de so cialistische meileuzen voor dit jaar: de maatschappij hervormen, volken en ras sen bevrijden, en de vrede dienen. Daarin zijn de begrippen samengevat, zei hij, die de socialisten in alle landen verbinden. Hij sprak over de samenwerking in de E.E.G. die tussen E.E.G. en de Afrikaanse volken en in de Atlantische Gemeenschap. De bij zondere taak van het democratisch socia lisme ligt volgens dr. Mansholt in het her vormen. „Er zijn talrijke maatschappij- vormen, die een beletsel voor de mens zijn voor een menswaardig bestaan. Niet alleen in onze samenleving, maar in die van de wereldomvattende samenleving". De bevrijding van de koloniale status is voor de volken, die zelfstandigheid hebben verkregen geen waarborg, aldus dr. Mans holt, dat zij die vrijheid zullen behouden. „De taak van het socialisme is dat wij heri moeten helpen met dat wat wij gekre gen hebben bij de hervorming van hun maatschappij en hun ontwikkeling. Het de mocratisch socialisme van het vrije wes ten heeft volgens dr. Mansholt in deze in ternationale solidariteit wel eens verstek laten gaan. „Voor hetgeen wij nationaal bereikt hebben hebben wij een prijs be taald, die bestaat uit een internationale verzwakking van het democratisch socia lisme". Met betrekking tot het dienen van de vrede merkte hij op dat als er één be letsel daarvoor is, het de grote ongelijk heid in het bestaan van de volken van Afri ka en West-Europa is. De volken achter het IJzeren Gordijn zullen volgens hem niets nalaten om de wereldvrede in gevaar te brengen. Speciaal van de jongeren wordt gevraagd om in het offensief te gaan en een einde te maken aan de mens onwaardige toestanden. Eigenlijk, aldus dr. Mansholt, is het democratisch socialisme van het defensief in het offensief overge gaan. illlllllillliiillllllllllllllilllllllllllllliillllllllllllllilliiiiiiiiiiiliiliiiiiiiini Het K.N.M.I. deelt mede: Het centrum van een tamelijk diepe oceaandepressie, halverwege IJsland en Ierland gelegen, verplaatst zich geleide lijk in de richting van Schotland. De wes telijke circulatie, die al enkele dagen op de oceaan aanwezig was, heeft zich sa menhangend daarmee naar West-Europa uitgebreid. Daardoor kreeg het weer op nieuw een onvast karakter. In de afgelopen nacht en ochtend trok een regengebied over ons land, waarna een daaropvolgen de zwakke rug van hoge luchtdruk aanlei ding gaf tot opklaringen. De depressie bij Schotland stuurt geleidelijk onstabielere lucht naar ons land, zodat er de komende 24 uur buien zullen voorkomen, die door opklaringen worden afgewisseld. De zuid westelijke wind neemt daarbij nu en dan toe tot krachtig. In de temperatuur komt maar weinig verandering. Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. d xn h Neerslag: laatste 24 uur. S'3 g V SC 2 Den Helder regen z 14 Ypenburg regen zw 15 2 Vlissingen onbewolkt zw 14 2 Eelde regen zzo 15 2 De Bilt regen zzo 16 3 Twente zwaar bew. z 16 0 Eindhoven regen zzw 17 3 Zd-Limburg regen zzw 16 3 Helsinki onbewolkt z 8 0 Stockholm zwaar bew. zw 11 0 Oslo licht bew. nnw 15 0 Kopenhagen half bew. o 14 0 Aberdeen half bew. zzo 13 Londen onbewolkt zzw 14 0.4 Amsterdam regen zzo 16 1 Brussel regen zzw 17 3 Luxemburg regen z 14 5 Parijs zwaar bew. w 15 6 Bordeaux zwaar bew. zzw 18 0.4 Grenoble zwaar bew. windst. 18 0 Nice zwaar bew. n 21 0 Berlijn zwaar bew. zw 16 9 Frankfort regen zzw 16 0.4 München onbewolkt wzw 12 Zürich regen ozo 14 0.2 Genève geheel bew windst. 16 0.1 Locarno zwaar bew. windst. 21 0 Wenen zwaar bew. wnw 15 1 Innsbruck licht bew. w 13 17 Belgrado gehee! bew w 16 1 Athene licht bew. windst. 22 0 Rome onbewolkt windst. 0 Ajaccio licht bew. o 19 0 Madrid zwaar bew. windst. 27 0 Mallorca zwaar bew. windst. 25 0 Lissabon zwaar bew. zw 22 0 Woensdag 3 mei Zon op 5.08 uur, onder 20.07 uur. Maan op 23.11 uur, onder 7.15 uur. Maanstanden 7 mei 14 mei 22 mei 30 mei 16.58 uur 17.55 uur 17.19 uur 5.38 uur Laatste kwartier Nieuwe maan. Eerste kwartier Volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 2 mei Hoog water 4.43 en 17.03 uur. Laag water 0.27 uur en 12.46 uur Woensdag 3 mei Hoog water 5.18 uur en 17.40 uur. Laag water 1.01 uur en 13.24 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is IC tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2