IN DE VISHAL+EN OP ZEE IJmondgemeenten vierden het komnginnefeest Havenberichten IJmondverenigingen vandaag en morgen IJmuiden-West Velsen-Noord Santpoort zaaier aug schooi met de Bijbel werden de prijzen Heemskerk Vieringen eerste mei in Velsen en Beverwijk Castricum JAN SUYK Stuntbrommen liep slecht af POSITIE-KLEDING IN DE IJMONDGEMEENTEN is de verjaardag van onze Koningin op traditionele wjjze gevierd met kleurige optochten, begeleid door pittige marsmuziek, aubades, gvmnastiekdemonstraties, sportwedstrijden, cabaret- en revue-uitvoeringen en dan sen in zaal en in de openlucht. De Oranjeverenigingen hadden blonder veel werk gemaakt van hun programma's en dat alles nagenoeg „volgens plan" is verlopen is vooral te danken aan het feit dat het droog bleef, al dreigde het zo af en toe wel anders te worden. Bü sommige manifestaties had men de klok iets vóór gezet, in sommige gevallen wel een kwartier, uit angst dat de regen toch nog als spelbreker zou optreden, maar gelukkig is dit laatste niet gebeurd en zo zijn de tienduizenden feestmutsen, althans aan de buitenkant, kurkdroog gebleven en zullen de huis artsen minder griepjes te behandelen hebben dan in het algemeen gevreesd werd. Voor burgemeester mr. J. C. Bührmann van Velsen en zijn gezin was het maandag al vroeg dag. Te kwart voor zeven in de morgen verschenen, gevolgd door tam boers, drums en trompetters vier herauten te paard op het erf van Kriemhilde. Staan de voor zijn ambtswoning hoorde burge meester Bührmann, geflankeerd door zijn echtgenote en twee zoons, de proclamatie, voorgelezen door een der herauten aan. De drumband van de gymnastiekvereniging IJmuiden stond keurig aangetreden en gaf een pittig nummer weg. Het was een in drukwekkende plechtigheid, die slechts door weinigen werd bijgewoond (het pro grarnma gaf 7.15 uur aan). Burgemeester en mevrouw Bührmann complimenteerden de herauten, de kranige band en het comi té en na een korte inspectie van de tam' boers, drummers en trompetters werd af gemarcheerd. Velsens burgemeester was opnieuw pre sent, toen te kwart over acht op het Plein 1945 leerlingen van lagere scholen een aubade brachten. Overal in de stad trok ken in groepen de kinderen naar hun scho len om daar deel te nemen aan wedstrij den en spelen en later op de dag kreeg de verkeerspolitie het hoe langer hoe drukker wegens de feestelijke optochten in diverse gedeelten van de gemeente. Een grote op tocht startte omstreeks tien uur van het Raadhuisplein. Versierde fietsen, auto peds en andere voertuigen namen hieraan deel; voorafgegaan door de IJmuider Har monie, bereikte de kleurige stoet tenslotte het park Velserbeek, waar, onder luid ge juich, de prijswinnaars werden afgeroe- P Het was, zoals hierboven al gezegd, niet de enige optocht: vrijwel elk deel van de gemeente vertoonde hetzelfde beeld van kleinere of grotere groepen, soms wel zeer vreemd uitgedoste maar altijd blijde kin- deren. Het middagprogramma van de Komn- ginnedagviering in Velsen telde verschil lende hoogtepunten. Velen trokken dan ook naar de verschillende verzamelpunten, aangelokt door de muziek, die de feeste lijkheid onderstreepte. De jeugd van Vel- sen-Dorp vond in groten getale de weg naar het gymnasium, waar de avonturen van Spatje Spekvet een hartelijk onthaal vonden. En tegelijkertijd begon op Velser beek de ringstekerij, waarvoor zich liefst vijftig deelnemers hadden opgegeven. Dat waren er veel meer dan vorig jaar en het werd dan ook een spannende wedstrijd. Nadat de kinderen hun kunnen hadden la ten zien, mochten daarna de volwassenen tonen of ze de ringen vanaf de fiets kon den doorboren. Terwijl zo de inwoners van het oude dorp zich vermaakten werd er op het Gij- zenveltplantsoen hevig strijd geleverd. Liefst tweehonderd jongens en meisjes hielden zich daar bezig met het uitvechten van hevige gevechten op de rolschaats of achter de zeepkist. Vooral de zeepkisten races waren ondraaglijk spannend. Toen eindelijk de beslissende ritten tussen de beste van de zeventig „spannen' waren aangebroken moest men loten. Want de jongens waren toen al zo uitgeput, dat het Rode Kruis verder rijden achtte. Bij het rolschaatsen viel op, dat men over het algemeen veel beter zag rijden dan in vorige jaren Een paar honderd jongetjes ondernamen een run op de publieke tribune toen zij de leden van de Haarlemse Luchtvaart Club met hun toestelletjes het terrein zagen op komen. Zij werden echter door de politie teruggezonden en dat verliep bijna even snel. Oranjevereniging IJmuiden-Oost is za terdag ook al met de viering van de ver jaardag van H.M. de Koningin begonnen. De kinderen van de leden hebben in de gymnastiekzaal van het gymnasium Feli- senum genoten van het IJmond Cabaret. Des avonds om acht uur werd er een voor stelling gegeven voor de leden van de ver eniging. Het IJmond Cabaret verzorgde op knappe wijze de revue „Voor de dag met die lach". Duizenden inwoners van IJmuiden wa ren maandagmorgen op de been om de op tocht van de schooljeugd voorbij te zien gaan. In IJmuiden-West trokken meer dan dertienhonderd schoolkinderen door de straten, vergezeld door het drumkorps van de chr. gymnastiekvereniging IJmuiden en de chr. muziekvereniging „Wilhelmina". Een jury van twaalf personen had tot taak de dertien deelnemende scholen af te gaan en de deelnemers te beoordelen naar uitbeelding. Eenparig kwamen de juryle den tot de conclusie, dat de Insingerschool het beste voor de dag kwam, namelijk met een uitbeelding van de laatste honderd jaar geschiedenis. Per school werden ook individuele prijzen toegekend. Daar waren rattenvangers, zeerovers, vissers, elf kabouters, jongens op versierde fiet- bij jes sen en karren. De Calvijnschool kwam met Ook in Santpoort-Zuid werd 's ochtends een versierde kinderoptocht gehouden. De bewoners van de flats aan de Van Dalen laan konden daarna aan hun vensters ge zeten genieten van balspelen voor teams en 's middags van behendigheidswedstrij den voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar. Voor de kleintjes werd in „De Duinpan" poppenkast gegeven. Voor de avond stond een lampionoptocht op het programma en een voetbalwedstrijd tussen Santpoort- Noord en Santpoort-Zuid. Ook de inwoners van Velsen-Noord heb ben de verjaardag van koningin Juliana op grootse wijze gevierd met tal van festi viteiten, die van de vroege morgen af tot bijna tien uur 's avonds duurden. De dag begon met de traditionele optocht van Ruim vierduizend schoolkinderen uit Velsen-Noord hebben gisteren deel genomen aan een optocht. Hoezeer Velsen-Noord op de Koningin is ge steld, is gisteren weer eens gebleken. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Mondara van Saint Malo, ledig naar Hoogovens; Arbon, Swansea, walsmateriaal van Hoogovens; Gerry a, Delfzijl; Globe, Londen, naar Wormerveer; Bet ty Jean, Londen; Celebes, Ryeka; Gouwestroom, Huil; Tarzan, Whitestable; Twente, Plymouth; Nestor, Hamburg; Azgad, Noordzee, proefvaart, Carita, Noordzee, proefvaart; Armin, Hamburg, Lies, Hamburg; Hohenburchen, Norrsundet; Schinkelstroom, Dagenham; Unitas H, Utrecht, Karesuando, Gefle, erts voor Hoogovens. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Riouw varï Antwerpen; Jan Gerdes, Kalmar; Bargara, Ant- werpen; Phoenix, Fowey; IJstroom, Dagenham, Freshfield, Swansea; Nordmark, Vaestervik; Al- cetas, Antwerpen; Joseph Frering, Monrovia, erts voor Hoogovens; Franke Danz, Mantyluoto; Hai- cience, Delfzijl; Olympia, Fowey; Kreon, Para maribo; Theodora, Kopenhagen; Rhea, Helsinki, Kuurtanes, Kotka, cellulose voor Papierfabriek; Rhein, Hamburg; Bern, Par; Ubbergen, Klanpe- da; Angolakust, Hamburg; Stella Rask, Scarbo rough; Fran, Londen; Neth. Coast, Newcastle; Helice, Stockholm; Ingeborg 2, Swansea; Maine, Le Havre; Dinkelstroom, Shoreham; Oosterburgh, Vasteraas; Afiena, Oxelosund; Amstelstroom, Poole; Johann Herman, Hamburg; Voosi, Rouen; Vibeke Christensen, Otterbacken, erts voor Hoog ovens; Lobito Palm, Bremen; Zaanstroom, Gran gemouth; Oosterdiep, Korsaer, hout v. Zaandam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Statenlaan naar Rotterdam, ledig van Hoogovens;Ankobra River, Hamburg; Jucar, Tampa, ledig van Hoog ovens; Carita, Noordzee, proefvaart; Oduduwa, Rotterdam; Azgad, Noordzee, proefvaart; Wilana, Amoy; Fernvaley, Malmö; Ritornel, Londen; Lingestroom, Londen; Njord, Gothenburg; Nia~ gara, Kolberg; Atlantic, Londen, walsmateriaal voor Hoogovens; Jean E, Londen; Grangefield, Liverpool; Frey, Malmö; Corvux, Sta vanger; Thorwald, Bremen; Heriot, Leith; Nore, Stock holm; Aldersgate, Seven Islands, ledig van Hoog ovens; Hersilia, Sint Maarten; Grebbestroom, Huil; Margriet L, Londen, walsmateriaal van Hoogovens; Mondara, Basse Indre, walsmateriaal van Hoogovens; Zelos, Gefle, ledig v. Hoogovens. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Betty Jean naar Aberdeen; Wittelind, Stockholm, ^ïrn Flensburg; Lijnbaan, Guernsey; Bodenstein, Car tagena; Bawean, Port Said; Jacco, Cadiz, ledig van Koog aan de Zaan; Azgad, Las Palmas; CuX' haven, Bremen; Wiebold Böhmer, Hamburg. Maandag kwamen in IJmuiden aan: David van Fowey; Oscar Sinigaglia, Monrovia, erts voor Hoogovens; Groningen, Bergen; Ludo Gothen burg, cellulose voor Papierfabriek; Harrogate, Fenris, Norrköping; Christel, Kotka; Olan- goed bochtenwerk te genieten, en veelal vocht men tot de laatste centimeter om de onverantwoord een bloemenwagentje voor de dag, vooraf gegaan door ruim twintig kleurig geklede bloemenmeisjes. Tientallen vaders hadden hun fototoestel Er was soms van I meegenomen om hun kleine in dit langge rekte verband op de gevoelige plaat vast te leggen. eer. I p>e Oranjevereniging IJmuiden-West De burgemeester en zijn echtgenote be- j^ft voor kinderen van 12 tot en met 14 zochten vergezeld van de commissaris van r deg mlddags rolschaatswedstrijden en politie de wedstrijden. Ze kregen evenals zeepkistenraces gehouden. Deze trokken de deelnemers een versnapering. Mevrouw vgel beki-jks IJmuiden-West besloot zijn Bührmann bleek wel heel erg mee te leven oranjefeest met het optreden van het ge- toen ze ijverig mee hielp zoeken, toen een zelschap De Toverfluit", dat ln n jongen mankement aan zijn schaats kreeg en de onderdelen alle kanten op vlogen. Op het Marktplein hadden velen zich verzameld om te kijken naar de turnpres- taties van jongens en meisjes van de chris telijke gymnastiekvereniging. Er werd uit stekend werk geleverd en dat geld ook voor de drumband. De IJmuider Harmonie voerde weer enige manoeuvres uit, die veel bijval oogstten. Een kostbaar bezit voor IJmuiden, deze prachtig uitgedoste harmonie. 's Avonds was er voor Velsen-Dorp een grote variété-avond in het Gymnasium Talrijke bezoekers genoten volop van di cabaret-revue „Feestparade" onder pre sentatie van Pim Canté. De medewerkers ,De zeiscnap „uc l --- Rank" een persiflage leverde op het leven van W. A. Mozart en met een openluchtbal op het stationsplein van IJmuiden-West. Voor de Oranjevereniging Santpoort- Noord was de viering van Koninginnedag dit jaar dubbel feestelijk. Deze vereniging vierde namelijk gelijktijdig haar veertig- jarig bestaan, een feest dat burgemeester J. C. Bührmann van Velsen heeft doen be sluiten het ere-voorzitterschap van de ju bilerende oranjevereniging te aanvaarden Om half tien verzamelden zich op de Santpoortse schoolpleinen bijna vijftien waren Conny Ravel, Pim Canté, Mr. Sim- honderd prachtig uitgedoste kinderen met Haak van Overloop, Doppie en Jan versierde wagentjes, fietsen en autopeds om daar gekeurd te worden. Een uur later pel, Hendriks. De Toverfluit" verplichtte in de Rank velen aan zich door de kostelijke opvoe ring van „Mozart aan de wandel", waar in men het leven van Mozart voor de pau- werd de vlag gehesen, speelden de mu ziekkorpsen „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria" het Wilhelmus en vertrok de hon derden meters lange optocht met muziek Een beeld van de grote optocht, die gisteren te Beverwijk is gehouden in het kader van de landelijke actie tegen stadsvervuiling: „Opgeruimd Staat Netjes". ze wat ernstiger, na de pauze wat luchti- van de Burgemeester Enschedelaan voor eer muzikaal gestalte gaf. De aanwezigen een tocht d0Or het dorp die eindigde op de waren zeer enthousiast en ook met deze Frans Netscherlaan en door vele ouders avond bleek de Oranjevereniging West dus werd gadegeslagen. Om kwart voor elf na- een goede greep te hebben gedaan. De- derde er een dreigende, zware lucht uit zelfde vereniging bezorgde op het Sta-1 bet zuidwesten, maar het bleef géLu ïg tionsolein de jeugd weer een Oranjebal. b;j dreigen. Vanaf de Frans Netscherlaan tionsplein ae jeug j kinderen weer terug naar hun 7ntprdaël basis", de pleinen van hun scholen. Bi] meer dan tweeduizend kinderen van alle lagere scholen. Bij de optocht was een volledige spoor trein met wagon; Jacoba van Beieren met gevolg liepen in de stoet mee en het Hoogoven schaaktoernooi met zwarte en witte stukken was prima uitgebeeld. Zelfs marsmannetjes en een echte raket ontbra ken niet. Een prachtstuk was de sluiting van het Veersche gat (op een wagen) om ringd door Zeeuwse schonen. Voor deze op tocht met muziek van de complete Hoog- over Harmonie, De Eendracht, St. Caeci- lia en de steeds actieve drumband Schul- pen-Meerweiden was een enorme belang- telling. Jammer dat wegens omstandigheden de bewoners van De Gilden de stoet niet in hun buurtschap zagen. Zij kregen echter toch een deel te zien, toen de scholieren met de drumband voorop naar het Kenne mer Theater te Beverwijk trokken. Koste lijk hebben de kinderen zich hier ver maakt, evenals de kleinere leerlingen in het Hervormd Wijkhuis. De namiddag werd ingezet met buurt spelen in de verschillende wijken. De har monie „De Eendracht" gaf een populair concert op het Watervliet-schoolplein, dat evenzeer flinke belangstelling had. Daarna was het veld tussen de beide scholen het trekpunt voor enige duizenden mensen voor de gekostumeerde voetbalwedstrijd tussen een team van het PEN en van de Hoogoven-bedrijfsschool, die werd bijge woond door burgemeester Bührmann. De optocht „Opgeruimd Staat Netjes", in het kader van de landelijke actie tegen stadsvervuiling, had in Beverwijk gister middag zeer veel toeschouwers getrokken. De verwachtingen waren hoog gespannen. Een groot aantal verenigingen uit Bever wijk werkte mede aan deze optocht, waar in op diverse manieren gevarieerd werd op het thema van de vervuiling in ons land. Honderden leden van sport- en jeugdver enigingen liepen met de speciale „Opge ruimd staat netjes"-vlag mee. De Bever- wijkse Harmoniekapel, de Hoogovenhar- moniekapel, de Hoogovenharmonie, het drumkorps van de chr. sportvereniging 1 Hercules en de jeugddrumband Arendsweg waren present in deze ruim een kilometer lange optocht. Met eigen middelen hadden de vereni gingen een onderdeel van het onderwerp „vervuiling en verontreiniging" voor hun rekening genomen. Enkele bedrijven, zo als Hoogovens en de papierfabriek Van Gelder Zonen hadden voor uitstekend ver zorgde praalwagens gezorgd. Hoogovens kwam met een „schoon schip" voor de dag en de papierfabriek met een papierdraak. Het was een optocht, die ook de aan dacht had van de televisie, die er enkele meters film aan verschoot en die des avonds op het televisiescherm projecteer de. Polygoon maakte opnamen voor het komende filmweek-journaal. Het landelijke bestuur van het actieco mité „Opgeruimd Staat Netjes" was des middags, na de optocht, op sportpark Adri- chem aanwezig om daar een gevarieerd „stadionspel" te leiden. Duizenden men sen waren hierbij aanwezig. De twee har-, moniekorpsen de BHK en de Hoogoven harmonie gaven een staaltje van goede show te zien. Voorts was er een demon stratie in het prulballen, waarbij leden van de hockeyvereniging Eechtrop in- plaats van met hockeysticks, met bezems een bal voortbewogen. Ook was er een Ja pans vuurwerk. De viering van de verjaardag van H.M. de Koningin in Beverwijk was des mor gens begonnen met een aubade bij stad huis Scheybeeck en in de diverse zalen voortgezet met aantrekkelijke program ma's voor de schooljeugd. DINSDAG 2 MEI Hervormd jeugdgebouw, 20 u.: Toneel voorstelling door de Plankeniers. WOENSDAG 3 MEI Hervormd jeugdgebouw, 20 u.: Toneel voorstelling door de Plankeniers. Gymnasium Panilinum. Driehuis, eerste lustrum r.-k. Vrouwengilde. HUIS EN BANDRECORDER De gemeenteraad van Velsen wordt voor gesteld het pand Bloemstraat nummer 11 te IJmuiden te doen aankopen, zulks in het kader van het saneringsplan voor oud- IJmuiden. De woning dateert van vóór 1900 en verkeert in een vrij slechte toe stand. Het pand kan voor 5000 worden aangekocht. Ten behoeve van het onderwijs aan het gemeentelijk gymnasium Felisenum wordt de raad voorgesteld een krediet van 675 beschikbaar te willen stellen voor de aan schaffing van een bandrecorder. Zowel beneden als boven het Noordzee kanaal is de éerste mei enthousiast be groet door de socialistische beweging. De ouden van dagen in Velsen-IJmuiden gin gen met een autobus naar Amsterdam. Daar maakten zij een prachtige tocht door de grachten. De kinderen werden 's mid dags onthaald in het City-theater, 's Avonds werd een grote mei-bijeenkomst gehouden. De heer H. B. Engelsman uit Schiedam sprak de mei-rede uit, het X.IJ.-cabaret zorgde voor de ontspanning. In het veilinggebouw te Beverwijk sprak ds. Buskes de meirede uit. Hij ver telde waarom hij als dominee lid is gewor den van de S.D.A.P. en later van de P.v.d.A. „Zolang er nog honger bestaat n 1 Goole; Fenris, NorrKoping: c,nrisiei, BeVerWllR gula, Liverpool; Visborg, Stockholm; Anna Elisa- beth, walsmateriaal van Hoogovens; Marita, Ves- tervik; Anna Elisabeth, Swansea. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: KepwiCK- hall van Takoradi; Merweborg, Ranvik, hout voor Zaandam; Klaus Odendorff, Newport News, kolen V°Maandag°vertrokken uit IJmuiden: Helice naar I óp de wereld zal er geen echt socialisme Bergen; Barbara, Curagao; IJstroom, Dagenham; kunnen bestaan en evenmin ZOlang er nog Spaarnestroom, Londen; Neth. Coast, Rotterdam. Dinsdag vertrok uit IJmuiden: Labito Palm naar Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). geweld wordt gebruikt" zei hij. De dansgroep „Zo is er maar eentje" en een onderafdeling van „Ruimte", de pantominegroep „Monica" zorgden voor afwisseling. In Heemskerk bepaalde de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin zich hoofdzakelijk tot de jeugd, 's Morgens vond, voorafgegaan door het fanfarekorps „St. Caecilia", een optocht plaats, na af loop waarvan de kinderen werden toege sproken door burgemeester H. Nielen. Op de scholen werden de kinderen hier na gelracteerd. s Morgens en 's middags vonden in het Marquette-theater poppenkast- en film voorstellingen plaats. Koninginnedag werd vooral voor de Cas- tricumse jeugd een bijzonder mooie dag. Na een aubade voor het gemeentehuis werden de kinderen getracteerd op film, poppenkast en versnaperingen. Het Oran jecomité had er dit jaar bijzonder veel werk van gemaakt. In Castricum begon de feestviering om acht uur in de morgen en deze werd ingeluid door een reveille van de Castricumse fanfare. Om half tien volg de de aubade door 3000 kinderen voor het gemeentehuis, 's Avonds konden de oudere inwoners genieten van een toneelvoorstel ling in zaal Roozendaal. Op het Marktplein te IJmuiden was het optreden van gymnasten een lust voor het oog. Het was een onderdeel van de Oranjeviering van de ver eniging IJmuiden-Oost. uitgereikt. Het Kindercircus „Bas" begon het nieu we seizoen met een kindervoorstelling in het kader van de Santpoortse koninginne dagviering 's middags in Zaal Zomerlust. t t mpt knetterende moror- i Gezegd moet worden dat het circus het.er vliegtuig] hun opgeheven hoofden goed afbracht. Het programma ve™®^n p - na de circusvoorstelling nog de vertoning van enkele filmpjes. Veel spanning bracht het ringsteken op de fiets voor meisjes en jongens van 14 tot 18 jaar. Er werd gereden op de Terras- weg In Zaal Zomerlust was de verzorging van het avondprogramma in handen van het theaterbureau „Anova" De viering van Koninginnedag is zater dagmiddag al begonnen in IJmuidem De Oranjevereniging IJmuiden-West heeft d schooljeugd ruim 3500 kinderen^ gast op een demonstratie met miniatuur vliegtuigjes, die met knetterende motor- ties; hoog boven hun cirkelden in het sportpark Scho°nenberg Leden van de Haarlemse Luchtvaart Club gaven met een tiental eigengebouw e vliegtuigjes een interessante demonstra tie Er waren diverse modellen in de lucht, zelfs een vliegende schotel gemaaW van een verkeersbord. Door middel van een lijn, die aan het vliegtuigje vast zit, kan het worden bestuurd, echter in zover re dat het een bepaalde cirkel (afhanke lijk van de lengte van de lijn) blijft be schrijven. De IJmuidense jeugd heeft zich best ge amuseerd. Een paar jongetjes werden uit verkoren zo'n toestelletje ook eens te be sturen. Voor de aanvang van de demon stratie gaf het drumkorps van de chr. gymnastiekvereniging IJmuiden een per fecte show te zien. Maar die duurde lang. Heeft wat Advertentie U ook al zo'n prettige moderne NATUURPERMANENT gehad? bij Dameskapsalon Wijkerstraatweg 259, Velsen-Noord, Tel. 3585 Aanvoer van zaterdag Zaterdag bedroeg de aanvoer van vis in IJmuiden 5290 kisten, waarvan 1656 tong en tarbot, 3 heilbot, 2 tongschar en schar- tong, 995 schol, 45 schar, 604 haring, 274 makreel, 540 schelvis, 490 wijting, 372 ka beljauw en gul, 7 wolf, 56 poon, 10 kool- vis, 36 diversen. Prijzen van zaterdag Per kilo: heilbot 3.76-2., grote tong 3.60- 3.10, grootmiddel tong 2.90-2.60, kleinmid- del tong 2.50-2.30, kleine tong 1 2.60-2.30, kleine tong 2 1.60-1.34, tarbot 1 3-2.30, zalm 7. Per 50 kilo: tongschar 66-65, kleinmiddel schol 30, kleine schol 1 37-36, kleine schol 2 31-8, schar 18-8, verse haring 21.40-14, ma kreel 47-11, grote schelvis 41-33, groot middel schelvis 38-37, kleinmiddel schelvis 40-28, kleine schelvis 1 49-37, kleine schel vis 2 23-11, wijting 23-8, grote gul 43-31, middel gul 32-27, kleine gul 25-20, kleine wolf 36-7, poontjes 20-17, kleine rode poon 2 22-11. Per 125 kilo: grote kabeljauw 228-120, grote koolvis zwart 90, grote wolf 94. Besommingen van zaterdag HD 87 4760, KW 171 22.000, KW 76 4600, SCH 6 11.750, IJM 59 3050, IJM 60 2400, IJM 11 1810, KW 30 7420, KW 34 7580, KW 145 f 7450, KW 61 f 1590, KW 92 2010, KW 21 1520, KW 94 2990, KW 119 f 1410, MO 1 f 920, WR 58 8190, TX 51 1760, HD 125 3180. Aanvoer van dinsdag Er was dinsdagmorgen weer een grote aanvoer van vis voor de IJmuider vis afslag. Ook nu bleek het nieuwe los systeem weer goed te werken. Onmiddel lijk na de eerste grote schepen voor de eerste beurt werden wat kotters bij het lossen betrokken en daardoor werd het tempo ook nu weer sterk verhoogd, al blijkt toch nog steeds dat elke keer weer vele schepen moeten wachten tot de volgende dag. Een juiste spreiding van de aanvoer is nog steeds niet verkregen. Voor de eerste beurt losten dinsdagmor gen zes trawlers, tien loggers en 21 kotters 780 schelvis. 75 radio, 680 wijting. 204 gul kabeljauw. 40 koolvis, 455 haring, 365 klei ne haring, 2695 makreel. 520 diversen. 550 schol. 20 tarbot. 27.500 kilo tonge en 1500 stuks kabeljauw. Voor de tweede beurt zorgden 57 loggers en kotters van de kleine vaart voor 40 schelvis. 200 wijting. 100 gul en kabeljauw, 450 diversen, 1200 schol. 37.500 kilo tong. 500 stuks kabeljauw en 60 tarbot- De totale aanvoe*- was 9430 kisten vis. waarvan 820 schelvis. 75 radio. 880 wijting. 305 gul en kabeljauw. 40 koolvis. 455 ha ring 365 kleine haring, 2695 makreel, 1750 schol. 80 tarbot. 970 varia, 2000 stuks kabeljauw. 65.000 kilo tong. IJM 72 Beatrice (19 april): 910 kisten waarvan 50 schelvis 700 makreel. 120 wij ting. 40 gul en kabeljauw, 280 kleine haring en 180 stuks kabeljauw. KW 122 Arie Ouwehand (19 april): 900 kisten, waarvan 50 schelvis. 700 makreel 100 wijting. 25 gul en kabeljauw en 25 koolvis. Verder 340 stuks stijve kabeljauw KW 153 Francina (17 april): 770 kisten, waarvan 110 schelvis. 60 haring. 450 ma kreel. 90 wijting. 40 gul en kabeljauw. 20 varia. 185 stuks kabeljauw. SCH 261 Onderneming 1 (17 april): 1005 kisten, waarvan 185 schelvis. 340 haring 250 makreel. 150 wijting. 15 koolvis, 401 radio. 25 varia. 10 stuks kabeljauw. IJM 97 Toronto (19 april): 820 kisten, waarvan 80 schelvis. 55 haring. 460 makreel 125 wijting. 40 gul en kabeljauw, 35 radio. 25 varia. 165 stuks kabeljauw. KW 75 Doggersbank (18 aoril): 300 kis ten. waarvan 110 schelvis. 120 makreel. 70 varia. KW 82 Stadt Enekhuvsen (24 april): 80 kisten, waarvan 45 schelvis. 15 makreel 10 wijting en 10 gul en kabeljauw. Prijzen van dlnsdap Export: grote regels kabeljauw 104124. j kleine regels kabeljauw 5260, kisten grote kabeljauw 104—144. kisten kleine kabel jauw 104126, grote schelvis 3846, groot middel schelvis 3544. grootmiddel schol 2632, zetschol en schol 1 2633. grote tong 3.403.50, grootmiddel tong 2.702.90, kleinmiddel tong 2.302 50, tong 1 2.20 2.24. slips 1.351.40. grote tarbot 2.50— 2.60.' Binnenland: grote gul 3343, middel gul 28—37. torren 18—27, zwarte koolvis 94— 114. koolvis 1 en 2 38. witte koolvis 98126, lengen 8084, kleinmiddel schelvis 3444. pennen 3551, braad 1220, wijting 22 26. schol 2 23—31, schol 3 12—21, haring 17 21, bonken 3541, makreel 817. Besommingen van dinsdag KW 153 f 10.200, KW 75 8720, KW 46 f 3550 KW 114 f 2650, KW 82 1480. KW 122 f 13.200. KW 66 f 2300, KW 69 f 2510, KW 19 f 2340, KW 51 f 2250. KW 126 ƒ2550 KW 166 f 2480, KW 186 f 3750, KW 180 f 6480, KW 148 f 4150, KW 103 3890. KW 164 5420, IJM 73 3850. Op zee Er stond een bries om de Noord. De vangsten waren slecht, namelijk 80 tot 150 manden makreel, haring en koolvis per etmaal. De Delft deed een trek van twee pakjes, de Deining had een dagvangst van 130 manden hoops, de Golfstroom een dag vangst van 80 manden hoops, De Maria deed een trek van drie pakjes, De 's Gra- venhage eveneens. De loggers en kotters in de Sylt vingen 200 tot 400 kilo per nacht. De kabeljauwvangst was 80 tot 400 stuks. Er werden verder nog 20 tot 60 manden bijvis per etmaal gevangen. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was dinsdag 330 schelvis. 400 wijting. 30 gul en kabel jauw, 100 koolvis. 500 haring. 1400 makreel 400 platvis. 20.000 kilo tong en 900 stuks kabeljauw. Voor woensdag Al binnen zijn de volgende schepen: VL 84 Jan Senior: 1040 kisten, waarvan 40 schelvis, 30 haring. 860 makreel, 35 wijting. 60 gul en kabeljauw. 15 radio, 250 stuks kabeljauw. IJM 10 Maria van Hattem: 975 kisten. IJM 33 Thorina 1110 kisten. IJM 79 Job Gouda 1550 kisten, waarvan 60 schelvis. 50 haring. 1155 makreel. 200 wijting. 70 gul en kabeljauw. 15 varia. Blijven liggen zijn de volgende schepen: KW 74 Hette Margaretha 115 kisten, KW 40 103 kisten. WR 59 155 kisten. IJM 240 59 kisten. KW 52 155 kisten. KW 146 63 kisten, KW 141 54 kisten. KW 41 30 kisten, KW 49 890 kisten, waarvan 70 schelvis, 660 makreel. 50 wijting. 90 gul en kabeljauw en 20 koolvis, benevens 210 stijve kabel jauwen. KW 152 150 kisten en VL 85 135 kisten. Een Beverwijkse jongeman die zondag avond met zijn bromfiets op de Munniken- weide in Beverwijk aan het stuntrijden was, is tijdens de rit van het zadel ge tuimeld. Hij was op het zadel gaan staan. Door de val liep hij een hersenschudding op. Hij is naar het Roode Kruis ziekenhuis overgebracht. Advertentie Ook een a.s. moeder kan leuk gekleed gaan. Zie onze grote collectie PLEIN 194?

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5