Peek Polen getuigen in het proces tegen Eichmunn in Jeruzulem Tien doden in het verkeer Justin Bomboko is thans de sterke man in Kongo SHORTS Onverantwoordel ijk m honing Hoessein verloofd met Britse mohammedaanse elke woensdag jongensmarkt 4h Londense politie pakt 826 AAA-betogers op Tot aansluiting zou in principe zijn besloten Geen Brits besluit over aansluiting bij de EEG Hamburg-Barcelona weer op de t.v. Tsjombe - onder arrest - wacht op transport, wellicht naar Leopoldstad Mi! DINSDAG 2 MEI 1961 Gouverneur-generaal van Zuid-Afrika afgetreden Wrijving tussen staat en r.-k. kerk in Polen Examens Engeland en de EEG de politierechter i 826 'rre"an,cn bod™seen Kopieën van ondertekende executiebevelen getoond in een Brits clubgebouw Prijs voor proefschrift over de Gemeenschappen Vliegdienst voor forensen Washington-New ork vv Politie schiet op betogers in de Perzische hoofdstad VERF terwijl u 1 met WAST VERF I was wonder Zes mensen dakloos door boerderijbrand -nae» KLAROP - klinkklare, tandschone drop échte klare drop lekker en gezond! I Zweedse zeeman misdroeg zich in IJmuiden Ernstig gewonde bij Hoogovens Grote ravage aan Stationsweg Man beklemd tussen ketel en muur in fabriek e ICohlct. Als die Eichmann zich dadelijk na d geen gewetenswroeging (Deze, met rake zelfspot gelanceerde tekening is overgenomen uit de Frank furter Zeitung.) e oorlog had opgehangen, zouden we nu behoeven te hebben." Advertentie LONDEN (Reuter) Koning Hoessein van Jordanië heeft meegedeeld dat hij weer gaat trouwen. Zijn nieuwe echtgeno te zal Moena El Hoessein zijn, die volgens de Koning uit een „gewoon gezin" komt. De Koning zei tot zijn volk dat hij gene genheid voor zijn verloofde heeft opgevat wegens haar goede hoedanigheden. „Zij is vreemdelinge in ons land maar zij heeft haar liefde geopend voor de liefde van ons volk". De Koning deelde voorts mee dat zij „mohammedaanse maar geen arabische is. Naar verluidt is Koning Hoesseins ver loofde een Brits meisje, de dochter van luitenant-kolonel Gardener, een deskundi- van de genietroepen. De naam Moena El Hoessein is haar waarschijnlijk door de vorst gegeven: hij betekent „Hoesseins wens". Zijn eerste huwelijk in 1955 met prin ses Dina Abdel Hamid is vier jaar gele den door echtscheiding ontbonden. Uit dit huwelijk is een dochter geboren, prinses Alia. Prinses Dina docente in de Engelse litteratuur aan de universiteit van Cairo, keerde in 1956 na de geboorte van haar dochtertje terug naar Egypte. LONDEN, (UPI) De gouverneur ge neraal van Zuid-Afrika, Charles R. Swart heeft zijn functie neergelegd. Zijn verant woordelijkheden zullen worden overgeno men door Lucas Cornelius Steyn, opper rechter van de Unie. Volgens politieke solide katoenen cord, stoer kampmodel met 3 royale zakken Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 6 Jaar Kleine stijging per maat o.a. 12 Jaar 95 WARSCHAU, (UPI) De Poolse rooms- katholieke primaat kardinaal Wyszynski heeft opnieuw critiek geoefend op de priesters die werkzaam zijn in de door de communisten geleide liefdadigheidsorgani satie. „Voor bepaalde priesters, die hun plichten hebben verzaakt om wille van een klein pensioen, of een armzalige verzeke ring, is het noodzakelijk nog eens vast te stellen, dat de dienaren der kerk, in staat moeten zijn te tonen, dat zij in armoede kunnen leven, zonder goud, of pensioe nen of verzekeringen van staatswege", zei De preek van de kardinaal volgde binnen enige uren nadat de communistenleider Gomoelka tijdens een openbare bijeen komst had verklaard, dat de meerderheid der rooms-katholieke bisschoppen en an dere geestelijken zich tijdens de jongste algemene verkiezingen „hebben uitgespro ken voor een eensgezind samengaan met de Volksrepubliek", ondanks de onbere deneerde en individuele politieke uitbar stingen van de zijde van bepaalde hoog waardigheidsbekleders der kerk". De preek van kardinaal Wyszynski werd niet algemeen beschouwd als een recht streeks antwoord op de rede van Gomoel ka, alhoewel die indruk wel wordt gewekt. Amsterdam (V.U.). Geslaagd voor het doctoraal examen economie P. Breukelaar, Zandvoort. Leiden. Geslaagd voor het kandidaatsexamen klassieke taal- en letterknude mej. E. L. Hase- lager, Santpoort. rechter van de unie. voigens i waarnemers, wil Swart „vrij" burger zijn, Massale veroordeling dOOV als Zuid-Afrika op 31 mei een republiek ais £jum-niima wordt, en hij genoemd is als de eerste pre sident van de republiek. Swart is ook mi nister van justitie geweest. Hij werd op 12 januari 1960 gouverneur-generaal. LONDEN (Reuter) Volgens inlichtin gen uit diplomatieke bron te Londen, aldus meldt John Earle van het persbureau Reu ter. zou de Britse regering in beginsel be sloten hebben tot aansluiting bij de E.E.G. vooropgesteld dat onderhandeld wordt over bijzondere voorzieningen voor moeilijke kwesties zoals de landbouw en Gemene best-preferenties. Zoals gemeld heeft pre mier Macmillan dinsdag in antwoord op een vraag in het Lagerhuis gezegd dat dit een mogelijke benadering kon zijn van de kwestie, hieraan echter toevoegend dat het ogenblik voor spoedig handelen nog niet was aangebroken. Volgens de aangehaalde bron zou Mac millan van mening zijn, dat de bilaterale besprekingen die Engeland sedert de herfst met individuele leden van de gemeen schappelijke markt aan het voeren is, eerst voltooid moeten worden. Bij deze bespre kingen zou precies aan de dag treden wel ke de te overwinnen technische moeilijk heden zijn. Daarna zou Engeland aanslui ting bij het verdrag van Rome willen zoe ken op voorwaarde dat over bijzondere voorzieningen voor de moeilijke kwesties wordt onderhandeld. Volgens de aangehaalde bron zouden, bij een toetreden van Engeland tot de E.E.G., de vier neutrale leden van de Europese Vrijhandelszone Zweden, Oostenrijk, Zwitserland en het geassocieerde lid Fin land mogelijk moeten gaan denken over een afzonderlijke regeling met de gemeen schappelijke markt ten aanzien van tarief discriminatie. Finn Moe, voorzitter van de Noorse par lementscommissie voor buitenlandse aan gelegenheden, heeft in een gesprek met „Morgenposten" gezegd dat de Noren ver zoend moeten geraken met de gedachte dat hun land zich bij de E.E.G. aansluit. Dit zal afhangen van Engelands beslissing om al dan niet tot de gemeenschappelijke markt toe te treden. De Oostenrijkse regering heeft besloten een initiatief te nemen voor regeling van de problemen die bestaan tussen de ver schillende Europese economische organisa ties. Oostenrijk bevindt zich in een ge schikte positie daartoe, aangezien het bin nenkort het voorzitterschap krijgt van de ministerraad der Europese Vrijhandelsas sociatie (EVA) van de zeven, zo heeft kan selier Alfons Gorbach verklaard op de jaarbeurs van Graz. Oostenrijk meent dat de toestand in de wereld rijp is voor een oplossing van het brandende probleem van de „zes" en de „zeven", aldus de kanselier. (Van onze correspondent) LONDEN De Britse minister van Handel, Reginald Maudling, heeft zater dag op een bijeenkomst van jong-Conser- vatieven ontkend, dat Groot-Brittannië definitief besloten zou hebben zich bij de uropese Economische Gemeenschap aan te sluiten en op het punt zou staan onder handelingen te openen. De regering zoekt nog steeds naar een bevredigende grondslag voor onderhande lingen ter oplossing van het ingewikkelde vraagstuk. Voor Europa is het, zo zei hij, zulk een dwaasheid om verdeeld te blijven, dat een oplossing moet worden gevonden. De bijeenkomst nam een resolutie aan, waarin er bij de regering op wordt aange drongen om Groot-Brittannië op de nauwst mogelijke wijze met de gemeenschappelij ke markt te verbinden. Bernard Braine, onderminister voor Ge menebestzaken, verklaarde zondag op de vergadering van de Conservatieve raad voor het Gemenebest, dat, indien de Britse bèkommernis om de solidariteit van het Gemenebest een belemmering zou zijn voor de oplossing van het Europese han delsdilemma, dit tot een zodanige ver zwakking van Groot-Brittannië zou kunnen leiden, dat het Gemenebest zou uiteen val len. Het is duidelijk, dat wij de dingen niet langer op hun beloop kunnen laten, zo waarschuwde hij. (Van onze correspondent) LONDEN. Honderden, die zaterdag in het Londense regeringscentrum Whitehall zittende wilden betogen voor afschaffing van kernwapens, werden daar door driedui zend politiemannen opgewacht. De beto gers voerden hun voornemen uit en gin gen midden op de rijweg zitten. Meer dan achthonder hunner werden een voor een door tientallen politiemannen naar arres tantenwagens, reisbussen en andere voer tuigen gedragen. Het was de grootste mas sale arrestatie die Londen ooit gezien heeft. Alles ging echter zonder harde woorden of geweld en met typische Britse rust en u -„.„won waardigheid en vooral gemoedelijkheid in voortgezet „.„„„Hhoripn heschreven, „speciale behandeling (dood) van S lonende band iedere gearresteerde "etuigen. die de wreedheden beschreven die de nazi's kort na het uitbreken van de oorlog tegen de Oosteuropese Joden hebben begaan. Een van deze getuigen, de in Polen ge boren Zvi Pachter, verhaalde van een „dodenmars" van tweeduizend Joden uit Rubesjof naar Lublin, in Polen, een a- stand van 120 km. in december 1939 Op een vraag van de procureur-generaal hoe veel van de tweeduizend joden waren aan komen, antwoordde de getuige „misschien honderd". Een klein aantal van de over levenden, waaronder de getuige, wist uit eindelijk russisch gebied te bereiken, waar zij door de Joodse bevolking werden op genomen. Een tweede getuige vertelde over de on menselijke behandeling van de Joden in het ghetto van Sanok in Polen. Een derde getuige legde verklaringen at over de gruwelen tegen de Joodse be volking in een ghetto van het Poolse dis trict Ciechanow.. Tijdens deze getuigenverhoren verloor een der toehoorders op de publieke tribu ne zijn zelfbeheersing en schreeuwde naar Eichmann: „Bloedhond, moordenaar". Snikkend werd de man uit de zaal geleid. Van zijn 62 familieleden hebben er slechts vier de oorlog overleefd. De in Polen geboren Amerikaanse Jood dr. L. W. Wells heeft een uur lang getuigd. „speciale behandeling" (dood) van Sel man Lipski, Moses Bejman, David Cymer man en Abraham Itzkowicz in Ciechanow. Het andere was van 25 mei 1942 en ge- Het andere was van 25 mei 1942 en ge- 25Q mannen> 147 vr0uwen en elf kinderen, lastte de ophanging in het openbaar va Maandag stond de rest van de aangehoude- Szmerek Goldberg, Tasiemka Eliacz Ra-1 fael Braun, Mendel Roebinsztayn, Moszek Lewin, David Briyszkowski en David Za- miadzn in het ghetto van Neuhof. Ge vraagd werd om bevestiging van de uit voering der executies. Deze twee documen ten zijn tot nu toe de eerste die Eichmann rechtstreeks bij terechstellingen van Jo den betrokken hebben. Aanvankelijk had Eichmann gezegd, dat de orders tot het doden van Joden van de Gestapochef Himmler afkomstig waren. de lopende band iedere gearresteerde een boete van een pond sterling (tien gulden) oplegde. Voor de magistraat verschenen 250 mannen, 147 vrouwen en elf kinderen Maandag stond de rest van de aangehoude nen terecht. De demonstratie was georganiseerd door het comité dat onder leiding van de hoog bejaarde filosoof Bertrand Russell staat, die door ziekte was verhinderd aan de de monstratie deel te nemen. Zaterdag is een tentenkamp, dat door een groep tegenstanders van de Ameri kaanse Polaris-raketbasis aan de oever van Holy Loch in Schotland was opgezet, door een aantal jongelui geplunderd en UUUl V.v.11 - vervolgens in brand gestoken. De meeste j kampbewoners bevonden zich in Londen. Negentien doden bij brand De twee die waren achtergebleven, werden 6 T-. ii^i mishandeld. WASHINGTON (UPI) De Amerikaan se luchtvaartmaatschappij Eastern Airlines heeft een nieuwe dienst tussen Washing ton en New York geopend die het best vergeleken kan worden met een busdienst. Het experiment wordt met belangstelling door de luchtvaartindustrie gadegeslagen. Eastern laat elk uur zo'n „luchtbus" ver trekken. Men hoeft van tevoren geen pas sage te boeken. Kaartjes worden aan boord verkocht. Er zullen geen maaltijden of dranken worden geserveerd Het tarief be draagt veertien dollar voor een enkele reis. Eastern heeft voor dtt experiment een vloot van aan 95 passagiers plaats bieden de Constellations in gereedheid gebracht. Het is de eerste grote luchtvaartmaat schappij die een dergelijke goedkope dienst heeft ingesteld. Allegheny Airlines, een plaatselijke luchtvaartmaatschappij, heeft enige tijd geleden reeds een dergelijke „forensendienst" tussen Harrisburg en Pittsburgh geopend TEHERAN (UPI) Een menigte van ongeveer vierduizend personen heeft van daag in Teheran gedemonstreerd voor ho gere onderwijzerssalarissen. De politie opende het vuur. Volgens de eerste be richten zijn verscheidene mensen gewond, van wie een ernstig. Het Perzische parlement had een wets ontwerp in behandeling waarbij de ondei - wijzerssalarissen geregeld werden. Naai de mening van de Perzische onderwijzers waren de in deze wet vervatte verhogin gen te klein. Grote aantallen onderwijzers staakten en in Teheran trokken zij, met grote groepen scholieren, naar het parle mentsgebouw, ondanks een verbod van de politie. De politie gebruikte eerst brandslangen om de betogers weg te jagen, doch enkele slangen werden de politie afhandig ge maakt en door de betogers op de politie gericht. Er werden waarschuwingsschoten gelost, maar enkele betogers zouden zich van een BOLTON (Engeland) (Reuter) Een brand in het Engelse plaatsje Bolton in Lancashire heeft gisteravond aan negen tien mensen het leven gekost. De brand ontstond in een pakhuis, op de vierde verdieping waarvan de „Top Storey club" was gevestigd. De Penthouse Club hield daar een dansfeest. Vijftien per sonen werden door het vuur ingesloten en kwamen om. Vier stierven aan verwondin- gen nadat Ij in de 24 meter lager stromen- j de rivier de Croal waren gesprongen. Vier personen overleefden de sprong en zijn gewond in het ziekenhuis opgenor na twee en een half uur was de brandweer het vuur meester. Acht doden zijn vrou wen. BRUSSEL (ANP) De uitvoerende or ganen van de Europese Gemeenschappen (EEG, Euratoom en EGKS) hebben beslo ten dit jaar weer een prijs van 7.500 toe te kennen voor een proefschrift dat een originele bijdrage levert tot de studie van vraagstukken die betrekking hebben op de doelstellingen en eerste resultaten van de Gemeenschappen. In aanmerking komen proefschriften verdedigd aan de universi- Toen het hof gisteravond de zitting ver daasde was Wells nog niet gereed. Hij personen overleefden de sprong en zijn teiten van de zes Qemeenschapslanden en zal zijri getuigenis vandaag vervolgen. gewond in het ziekenhuis opgenomen.^ .Pas van Q.r00t-Brittannië, Oostenrijk en Zwit- SCHOLIER AANGEHOUDEN Een veertienjarige scholier uit IJmuiden- Oost is door de politie van Velsen aange houden op verdenking van diefstal van twee bromfietsen. van Groot-Brittannië, Oostenrijk en Zwit serland (die associatieovereenkomsten of overeenkomsten voor raadpleging met een van de gemeenscha poen hebben gesloten) De kandidaten moeten onderdaan zijn van deze negen landen. De prijs zal worden toegekend door een internationale jury onder leiding van dr. E. van Kleffens, am bassadeur van de E Gn. niSK oLndf bassadeur van de EGKS in Londen. Advertentie com <roD«f8T,csOJTn,Cya Vraag Uw drogistl De 25-jarige kok H. A. R. Schiiller uit Haarlem is tussen Rijswijk en Delft met zijn scooter onder een Duitse autobus ge raakt en zo zwaar gewond dat hij ter plaatse overleed. De scooterrijder moest naar links uitwijken, omdat een voor hem rijdende personenauto plotseling afremde voor een koppel eenden dat de weg over stak. De haarlemmer raakte aan het slin geren en kwam onder de hem achterop komende autobus. Op de rijksweg Tilburg-Breda, bij Pius- oord in de gemeente Tilburg zijn twee jongemannen bij een botsing tussen een motor en een bus om het leven gekomen. Zij reden per motor achter een auto in de richting Tilburg, toen zij onverwacht op de middelste baan van de driebaans- weg gingen rijden, waar juist een bus een aantal personenauto's passeerde. Er volg de een frontale botsing. De 21-jarige H. N. Hille uit Eindhoven was op slag dood. De 25-jarige H. Sterenberg, eveneens uit Eind hoven, overleed later in het ziekenhuis in Tilburg. Direct na het ongeval reed een automo bilist komende uit de richting Breda met een vaart van ongeveer 120 km. over de motor en vermoedelijk ook over de slacht offers heen. Dit incident liep voor de in zittenden van de auto goed af. De wagen kwam enkele tientallen meters verder op de weg met een geblokkeerde stuurinrich ting tot stilstand. Op de grens van Baarle-Nassau en Al phen is een auto-ongeluk gebeurd, waarbij één persoon is omgekomen, één ernstig ge wond werd en drie anderen lichtere ver wondingen opliepen. De bestuurder van een personenauto die in de richting Alphen reed, verloor de macht over het stuur en reed tegen een kilometerpaal, waarna de wagen aan de andere kant van de weg tegen een boom botste. De bestuurder, de 22-jarige onge huwde textielarbeider M. D. J. M. de Rooij uit Tilburg was op slag dood. Ernstig ge wond werd de 19-jarige A. van Gestel. Drie andere inzittenden, allen uit Tilburg werden licht gewond. Alle slachtoffers wer den naar het ziekenhuis in Tilburg over gebracht. De auto werd totaal vernield. Op de rijksstraatweg in Haren is de 28 jarige ongehuwde stucadoor K. F. Broek- veldt uit Groningen met zijn bromfiets in volle vaart onder een vrachtwagen gescho ten die, komende van een oprit, half op Advertentie het fietspad stond. De man was op slag dood. Bij een botsing op de rijksweg Roosen daal Breda is de 64-jarige Belgische me vrouw A. Gulaine om het leven gekomen. Haar zoon, die aan het stuur zat, ver leende met zijn auto geen voorrang aan een vrachtauto. Hij werd evenals de be stuurder van de vrachtwagen, niet noe menswaardig gewond. In het ziekenhuis in Tilburg is overleden de 71-jarige N. J. Zoontjes uit Tilburg, die op 13 april met zijn fiets onder een auto kwam en ernstig werd gewond. Onder Nijbeets (Fr.) is de vertegenwoor diger G. Faber uit Sneek dodelijk veron gelukt. Hij botste met zijn auto tegen de flank van een zware vrachtwagen. Hij liep ernstige hoofdwonden en zware inwendige kneuzingen op. Op weg naar het zieken huis in Drachten overleed hij. In Stolwijk (Z.H.) is de vierjarige Chris- tiaan Both verongelukt, toen hij met een buurman meereed op een tractor met aan hangwagen. Bij het passeren van een boogbruggetje viel het jongetje van de bok van de aanhangwagen en raakte onder een wiel. Zwaar gewond werd de kleuter naar het ziekenhuis in Gouda gebracht, waar hij kort na aankomst overleed. Onder Kollum is de 52-jarige heer P. Alssema uit Groningen met zijn bromfiets in het water gereden en verdronken. Ver moedelijk is hij in een vrij haakse bocht de macht over het stuur kwijt geraakt. Ook de beslissingswedstrijd tussen Hamburg S.V. en aBrcelona voor de halve finale van de Europa Cup komt op het t.v.-scherm. De uitzending van de wed strijd, die zoals men weet in Brussel wordt gespeeld, begint om vijf uur 's middags. De beslissingswedstrijd werd noodzake lijk nadat in Barcelona de Spanjaarden met 1-0 hadden gewonnen en verleden week woensdag in Hamburg de Duitsers met 2-1 in de meerderheid bleven. Een grote boerderij van de landbouwer Hutterd in de buurtschap Marie (gem. Hellendoorn) is vanmorgen in alle vroegte door brand geheel vernield, waardoor zes personen dakloos werden. Omstreeks kwart voor vier werden de bewoners uit hun slaap gewekt doordat het I achterhuis in lichterlaaie stond. Er viel niet aan te denken nog iets te redden. De gehele inboedel ging met het huis verloren. Fijn... FAAM... FantastischI COQUILHATSTAD (Kongo) (UPI) Vandaag zullen de politieke leiders van Kongo, met uitzondering van die van Katanga Tsjombe bljjkt na de stroom van geruchten van vorige week toch door de centrale regering te zjjn gearresteerd en naar Leopoldstad te zijn overgebracht - en van Stanleystad, in Coquilhatstad hun pogingen voortzetten, om hun land weer tot een eenheid te maken. De man, die hierin de leiding schijnt te hebben is Justin Bomboko, de minister van Buitenlandse Zaken in de centrale regering. Bomboko was niet aanwezig op de conferentie van Tananarive in Madagascar, waar besloten werd tot de oprichting van een confederatie van Kon golese staten. Het plan hiertoe was uitgegaan van Moise Tsjombe. Van Bomboko is bekend, dat hij fel ge kant is tegen iedere vorm van erkenning van Kongolese leiders, die hun gebied tot onafhankelijke staat uitroepen. Hij is dus tegen Tsjombe en Gizenga, de twee afwe zigen. Bomboko heeft het bovendien zover ge- maar enkele betogers zounen zien van c<=n kregen, dat de conferentie van Coquühat huurlingen en alle buitenlandse adviseurs te verlossen". ELISABETHSTAD (UPI) De minis terraad van Katanga is gisteren te Elisa- bethstad in spoedzitting bijeengekomen, ter bespreking van de gebeurtenissen in Coquilhatstad en de aangekondigde over brenging van de gevangen genomen Tsjombe naar Leopoldstad. Toen het bericht van Tsjombes over brenging ontvangen was, ontstond er on der de Katangese regeringsleden en -func- tionarissen een toestand die veel weg had van paniek. Er werden maatregelen ge troffen om een inval door het Kongolese leger tegen te gaan en men zoekt momen teel naar een opvolger van de in Coquil hatstad gevangengenomen president. Zowel de U.N.O als de Belgische zaken wereld in Katanga maken zich ernstige zorgen over de gevolgen van een mogelij ke vlucht van Europeanen uit Katanga. De U.N.O. heeft veertig Ghanese solda ten van Port Francqui in de provincie Ka- sai naar Loeloeaburg overgebracht. Zij zijn de overlevenden van het UNO-garni- zoen, dat vorige week door het Kongolese leger werd gevangen genomen en ontwa pend nadat een gevecht was ontstaan. In kringen van de Volkenorganisatie in de Kongolese hoofdstad verluidde, dat van het 61 man tellende garnizoen drie Ghane- zen werden gedood. Twee Britse officieren van het leger van Ghana en twee Zweedse officieren worden nog vermist; aangeno men wordt dat zij ook gedood zijn. Ook worden nog 14 Ghanese militairen vermist. Deze mannen zijn waarschijnlijk gevlucht. LEOPOLDSTAD (AFP) In een door het Kongolese ministerie van Buitenlandse Zaken uitgegeven communiqné is meege deeld, dat president Tspombe van Katanga zich nog steeds in Coquilhatstad bevindt en daar zal blijven tot aan het einde van de conferentie van Kongolese politieke leiders. Alle berichten als zou hij naar Leopold stad zijn overgebracht zijn volkomen on gegrond, aldus het communiqué. De politie van Velsen heeft zondagavond een Zweedse zeeman aangehouden, die kin deren in de Kanaalstraat lastig viel. De man is in het hoofdbureaui ngesloten. Hij is afkomstig van een Zweeds vaartuig dat in de buitenhaven van Hoogovens ligplaats heeft. De 43-jarige P. B. P. uit Haarlem is za terdag ernstig gewond toen hij in de Martin-staalfabriek bekneld raakte tussen een hekje en een gietkraan. Het ongeluk gebeurde in de giethal van de fabriek. De heer P. is in het Rode Kruis ziekenhuis in Beverwijk opgenomen. Een personenauto is gisteravond ge slipt op de Stationsweg in Velsen-zuid en tegen de hekken van twee percelen gere den. De stalen hekken, de drie steunmuur- tjes en twee houten hekjes sneuvelden. De schade aan de auto was eveneens groot. Een inwoner van Wormerveer is zater dagmorgen tijdens werkzaamheden in een fabriek aan de Pijpkade in Beverwijk be klemd geraakt tussen de muur en een ke tel. Werknemers waren bezig die ketel te verplaatsen, toen het gevaarte ineens ging i bewegen. De Wormeerveerder raakte tus sen de muur en de ketel. Hij klaagde over pijnen in de borst en is naar het Roode Kruis ziekenhuis overgebracht.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9