BRITS KONINKLIJK BEZOEK AAN ROME Getij in Labour verloopt gunstig voor Gaitskell Nieuwe apparatuur tegen raketaanvallen VOLVO lm. IwuluufU* BUISMAN Fa. B. ENGELENBERG J Italiaanse adel in verlegenheid door onbekendheid met gasten en etikette Winkelpersoneel tegen eenzijdige afschaffing van kernwapens Fabelachtige lonen op Amerikaanse raketbasis Antisemitisme in Wenen Afrikaans-Europese conferentie in Bonn Oplichter-met-de-dood voor Luikse rechtbank DONDERDAG 4 MEI 1961 11 VOOR KOFFIE OP Z'N BEST! (ook ah 't poederkoffie is) OFFICIeLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN .SPEEDY" VERFSPUITERS compleet ƒ335.- V, fll Explosie in Venezolaanse vuurwerkfabriek: 38 doden Kom de nieuwe Simca bekijken en keur de formidabele RUSH motor met 5-maal gelagerde krukas: belangrijk meer vermogen bij aanzienlijk minder verbruik. (Olie verversen om de 4.000 km!) Toffees van de Koningin Aanval van Daroel Islam kost 15 mensen het leven Radar Gevangenisstraffen tegen ex-SS-officieren geëist Bijzondere aanbieding Ismswool-pullovers 22.50 'n tip, rijdt topkwaliteit OVERVEEN TEL. K 2500 - 18997 - 55602 - 11123 Economische associatie onderwerp van gesprek Franse uitnodiging voor Russische ruimtevaarder Geraffineerde oplichterij met verzekeringen (Van onze correspondent) ROME. Er wordt in onze dagen zoveel gereisd door vorsten en regeringsleiders, dat wij het haast niet meer kunnen bij benen. Maar Rome is Rome en alles wat daar gebeurt heeft altijd een bijzonder tin tje, dus ook het bezoek van koningin Eli zabeth en haar gemaal aan de Italiaanse hoofdstad. Er blijken zoveel onverwachte en tendele grappige facetten te zijn aan dit hoog bezoek, dat we er toch een kolom metje aan moeten wijden. De kwestie is, dat Koningin Elizabeth reeds eenmaal in Rome is geweest en wel in 1951. Dat was tfjdens de huwelijksreis, iets heel anders dan een staatsbezoek en bovendien was Elizabeth toen nog geen Koningin. Het jeugdige vorstelijke paar was toen de gast van een sportclub waar mee prins Philip officieel te maken had. Die sportclub was niet zo goed bij kas en dus kwam er een grote receptie in de zalen van de „Open Gate Club". Er waren weinig genodigden en ook van die weinigen werd verwacht, dat zij in de kosten bijdroegen. Het gevolg was, dat de oude adel, die in de overtuiging leeft dat er in de wereld niets van belang gebeuren kan zonder hun aanwezigheid, zich gepas seerd voelde. De reactie is in zulke ge vallen heel eenvoudig: onze prinsessen, hertoginnen, gravinnen en wat dies meer zij verlaten Rome voor enkele dagen om in de toekomst waarheidsgetrouw te kun nen zeggen, dat zij niet aan prinses Eli zabeth zijn voorgesteld, daar ze juist uit- stedig waren. Ditmaal is het een andere zaak. Nu gaat het om een Koningin, de heerseres over een wereldrijk. Dit kan en mag men niet missen. Er zijn twee recepties, een op het Quirinaal, de ambtswoning van de president der Italiaanse republiek en daar voor zijn achtduizend uitnodigingen verzon den, hetgeen betekent, dat er tenslotte ze ker tienduizend personen zullen komen. De tweede receptie is in de Villa Wolkonsky, ambtswoning van de Britse ambassadeur. Die villa biedt geen plaats voor achtdui zend personen en dus heeft de ambassa- deur de uitnodigingen beperkt (met enkele uitzonderingen) tot de in Italië gevestig de Engelsen en burgers van een der lan den van het Getnenebest. Heel weinig le den van onze „society" zullen dus op de bewuste avond in de Villa Wolkonsky aan wezig zijn. Maar het onaangename is, dat ook op het Quirinaal niet zozeer onze toon aangevende adellijke dames zijn gevraagd als wel vooraanstaande personen uit de politieke, diplomatieke, industriële, sport en kunstkringen. Republikeinse traditie Dat heeft een oorzaak, die samenvalt met het ontstaan der republiek. Koning Vic tor Emanuel III ontving vrijwel nooit. De eerste maal, dat de president (toen was het president Einaudi) ontving werden po litici, Senatoren en Kamerleden, mannen van wetenschap, kunstenaars en dergelijke gevraagd en daarnaast ook diegenen, die voorkwamen op de oude adreslijsten van het koninklijk huis, voor zover zij zich niet al te erg met het fascisme hadden in ge laten. Een groot deel van die adellijke da mes en heren namen de uitnodiging echter niet aan, zij wilden van de republiek niets weten. Het gevolg was, dat zij van de lijsten werden geschrapt. Daar hebben zij nu wel spijt van, maar tenslotte is het bezit van een titel in het huidige Italië, dat zelfs geen adellijke titels erkent, niet iets dat de drager van die titel tot de gelijke maakt van personen wier verdien- Advertentie sten liggen op het gebied van kunst of wetenschap. Deze achtergrond kennende, zal men zich niet verwonderen over de mededeling, dat Rome in de afgelopen weken gonsde van geruchten en van kleine intriges. Voor de een ging het er om een uitnodiging machtig te worden, of althans aanwezig te zijn bij de galavoorstelling (Falstaff van Verdi) in de Opera of bij de twee paar denrennen. Hoe vreemd wij het mogen vin den: de Koningin en de prins zijn twee middagen in Rome en zij gaan de ene middag naar het „concours hippique" in Piazza Di Siena en de tweede middag naar de „Derby", de wedrennen op het veld van De Capinelle. Moeten mannen de Koningin de hand kussen? Buigt een dame bij de voorge schreven buiging door op haar linker- of op haar rechterknie? Heeft ook Philip, die geen Koning is, maar prins-gemaal, recht op die speciale buiging? Is het juist, dat men aan het Britse hof weinig gesteld is op „toilettes", die in hoofdzaak op zwart zijn afgestemd? Draagt men lange of korte handschoenen? En is het juist, dat die handschoenen beslist wit moeten zijn. Moeten de dames bij het tuinfeest in het Quirinaal en bij de sportmanifestaties hoeden dragen? Dat zijn de uiterst se rieuze vragen, waarover de „society" zich het hoofd heeft gebroken in de dagen toen de rest van de wereld meer aan Cuba en Algiers dacht. De meesten van de dames zullen de Koningin slechts heel even, en waarschijnlijk uit de verte, zien, maar zij moeten er bij zijn om verder hun leven lang zo van tijd tot tijd even te kunnen zeggen: „op die avond met Koningin Eli zabeth....". Maar de hofetikette is een in gewikkelde zaak en vooral die van het hof van Sint James. Zeer bijzondere ambassadeur Gelukkig heeft Groot-Brittannië te Ro me een zeer bijzondere ambassadeur, zo bijzonder, dat als men in Italië spreekt over „de ambassadeur" daarmee vanzelf sprekend Sir Ashley Clarke wordt bedoeld. Sir Ashley stelt, zeer on-engels, niet zo heel veel belang in paarden, maar hij is een groot kenner van zeventiende-eeuwse muziek, waarover hij van tijd tot tijd uiterst onderhoudende voordrachten houdt in de Academie van Santé Cecilia.., hij speelt daarbij piano en zo nodig zingt hij nog ook. Verder is hij een ballettomaan, Advertentie Doclstraat J9 - Haariem - Tel. 1J2J2 medewerker aan ballettijdschriften. Hij is ook zeer geïnteresseerd in oudheidkunde en laat opgravingen verrichten in het park van de Villa Wolkonsky. Dat hij daar naast waarschijnlijk de beste diplomaat van het Britse Gemenebest is, valt buiten het bestek van dit mondaine artikel. Van meer belang is het, dat Sir Ashley verle den jaar gescheiden is, omdat Lady Clar ke veel meer belang stelde in haar honden (ze had er een stuk of vijftien) dan in mu ziek of ballet. Er is dus geen Lady Clarke om de vele vragen van de society-dames te beantwoorden. Vertwijfeling Maar de ambassadeur heeft daarin voor zien. Zijn rechterhand op de ambassade is „minister" Raskey en diens jeugdige, beeldschone ega heeft zich ter beschikking gesteld van alle dames, die voorlichting wensen op het gebied der Britse etikette. Zij zal na het koninklijke bezoek wel in aanmerking komen voor een lange rust kuur. in Italië is dat alles namelijk uiterst ingewikkeld. Nooit zou een Italiaanse van adel ook maar een vraag op dat gebied stellen, zij wordt geacht die dingen met de moedermelk tot zich te hebben geno men en dus zijn het de arme mannen, die mevrouw Raskey op voorzichtige wij ze aan de tand moeten voelen over allerlei bijzonderheden. Die mannen doen dat ook op een uiterst omzichtige en verlegen ma nier, zodat de telefoongesprekken lang du ren en mevrouw Raskey een dagtaak heeft van tenminste vijftien uur. De grootste moeilijkheid blijft die harts tocht van prins Philip voor paarden. Wie hem kent, zegt dat zijn conversatie zich vrijwel tot dat ene onderwerp beperkt, maar van paarden weet hij dan ook let terlijk alles. Natuurlijk is er een oude en hechte band tussen paarden en aristo craten, maar het moet gezegd, dat onze adel niet zo erg hippisch is ingesteld. Er was een ogenblik van ware vertwij feling. Dat was toen de voorzitter van de Capanelle aan de „derby" een echt Brits karakter .wilde geven en voor alle heren een verplichte grijze hoge hoed wilde voor schrijven. Wie bezit er in Rome een grij ze hoge hoed? En hoe kan men er zo gauw een paar duizend laten maken? Ge lukkig heeft men daarvan afgezien. Het is al erg genoeg, dat er in heel de stad geen rokcostuum meer te huur is -V.v t y CARACAS (VENEZUELA) (AFP) (UPI) Door een ontploffing in een illegale vuur werkfabriek in het centrum van Caracas zijn woensdag 38 mensen om het leven gekomen en 46 gewond. De fabriek werd verwoest. Vier huizen in de omgeving vlo gen de lucht in. Alle bewoners kwamen om. Brokstukken werden gewonden op 800 meter afstand van de fabriek. Op 200 meter van de plaats van de ramp trof men het lijk aan van een dertienjarig meisje dat in een van de huizen woonde. Veertig huizen hebben zware schade opge lopen. Veertig auto's, die in straten of garages in de buurt stonden, werden ver nield of beschadigd. De fabriek zou geen vergunning gehad hebben om vuurwerk te maken. Deze ver gunning zou twee jaar geleden ingetrokken zijn tengevolge van een reeks kleine onge lukken. De ontploffing is volgens de poli tie te wijten aan slordigheid. De fabriek was gevestigd in een woonblok, waarin 25 gezinnen woonden. Advertentie SIMCA AMSTERDAM - N.V. Smelt - 020-947252 SIMCA AMSTERDAM - v. d. Gun's Autobedr. N.V. (Agent) - 020-722622 SIMCA BLOEMENDAAL - A. J. Rotteveel's Autom.bedr. - 02500-57500 SIMCA HEILOO - Alkmaar's Automobielbedrijf C. Rijke 02200-5364 (Van onze correspondent) LONDEN. In het diepe conflict over de defensiepolitiek, dat de Britse Labour- partjj dreigde te vernietigen, is thans eindelijk voor Hugh Gaitskell, wiens leiderschap aan een zijden draad hing, een gunstige wending gekomen. Dinsdag heeft namelijk de unie van winkelpersoneel zich bekeerd en de vorig jaar door deze bond gesteunde eenzijdige afschaffing door Groot-Brittannië van de kernwapens verworpen. Deze bond beschikt over 328.000 collectieve stemmen, welke voldoende zijn om op het volgende partijcongres het besluit van de Scarborough-conferentie van vorig jaar, welke zich voor eenzijdige kernontwapening uitsprak, ongedaan te maken. Het was de beslissing van Scarborough, welke een scheuring in de partij veroorzaakte, die deze moeilijk scheen te kunnen overleven. Thans ziet Labours toekomst er iets hoop voller uit. Het besluit van de bond viel in twee de len uiteen. Men sprak zich uit voor het volgen van de middenweg zoals aanbe volen door de twee Labourleiders Cross man en Padley namelijk om in de N.A.V.O. te blijven, maar te trachten de ze organisatie minder van kernwapens af hankelijk te maken. Indien zulks faalt, zal de bond Gaitskells politiek, trouw aan de N.A.V.O. maar zpnder door Engeland on afhankelijk te vervaardigen kernwapens, steunen. Stoomwals Zoals men weet brengen bij de grote be slissingen op de socialistische partijcon gressen in Groot-Brittannië de federatief bij de partij aangesloten vakbonden hun zogenaamde blokstemmen uit, één stem voor elk vakverenigingslid. Vandaar dat er met miljoenen stemmen wordt gere kend. Deze stoomwalsmethode, waardoor de grote bonden het heft in handen houden, is verre van democratisch, omdat met een minderheid in de vakbonden geen rekening wordt gehouden. Vorig jaar werd de defensiepolitiek wel ke de leiding aan het congres had voorge legd en die zich uitsprak tegen eenzijdige ontwapening, verworpen met 3,339.000 te gen 3.042.000 stemmen. De eenzijdige ont- wapenaars behaalden dus een meerder heid van 297.000 stemmen. Gaitskell kondigde in Scarborough op hartstochtelijke wijze aan, dat hij tegen de beslissing van het congres zou „vechten, vechten en nog eens vechten". Hij weiger de zich door het partijcongres in het La gerhuis te laten binden en de fractie, wel ke bovendien geen rekening en verant woording aan het congres schuldig is, steunde hem met grote meerderheid. Maar een tweede nederlaag op het con gres zou Gaitskells positie als partijleider waarschijnlijk onhoudbaar maken. Indien hij daarentegen dit jaar wint, zal zijn positie echter in hoge mate versterkt worden. Het defensieconflict heeft de laat ste jaren de partij verlamd, waardoor zij in het Lagerhuis nauwelijks meer als op positie kon functioneren. Dit vormde een bedreiging van de parlementaire demo cratie als zodanig, omdat deze het niet stellen kan zonder een partij, welke in be ginsel de regering zal moeten kunnen af lossen. Spoormannen Er zijn buiten dit alles nog andere teke nen van een ontwikkeling ten gunste van de partijleiding. Dinsdag besloot het be stuur van de nationale unie van spoorweg personeel met zestien tegen acht stem men Gaitskell te steunen. Vorig jaar sprak Koningin Elizabeth en prins Philip brengen een staatsbezoek aan Italië. Tijdens een bezoek aan een kinder paviljoen van het Rode Kruis in Rome deelde koningin Elizabeth toffees uit. (Telefoto) DJAKARTA (AFP) Bij een aanval van de „Daroel Islam" op verschillende dor pen bij Bandoeng zouden vijftien mensen zijn gedood en talloze huizen in brand zijn gestoken. De naar schatting vierhonderd opstandelingen plunderden voorts een aan tal huizen. Zij werden tenslotte door rege ringstroepen verdreven. WASHINGTON, (UPI) Een commis sie van onderzoek, op pad gestuurd door de Amerikaanse senaat, heeft rapport uit gebracht over de fabelachtige salarissen die worden geïncasseerd op de raketba sis Vandenberg in de staat Californië. Een groep metaalbewerkers verdient er 520 dollar per week dat is per man 40 dollar meer dan de ministervan Defensie krijgt. De negentig loodgieters en pijpfitters die op de basis werken, gaan naar huis met 365 dollar per week en soms zelfs nog meer, zodat zij betere inkomsten hebben dan generaal David Wade, die de gehele raketbasis commandeert voor een kleine 350 dollar per week. Er zijn handlangers die 287 dollar per week verdienen en hun voorman 434 dol lar dit is meer dan de minister voor de luchtmacht ontvangt. Twee liftbedienden en enkele magazijn knechten kwamen op een salaris waaraan een kolonel in het Amerikaanse leger, met een aantal dienstjaren en nog wat toesla gen, niet kon tippen. Overwerk en pres tatietoeslagen zijn ten dele de schuld van deze hoge salarissen, maar ook de basis- lonen liggen hoog. Zo hoog, dat de senaats commissie nu wil onderzoeken of de rege ring niet teveel betaalt aan de firma's en bedrijven die aan de Amerikaanse ruim tevaart deel hebben. (Van onze correspondent) LONDEN Volgens de Londense Sun day Express hebben Britse, Amerikaanse en Canadese wapentechnici een systeem uitgevonden om aanvallende geleide pro jectielen in hun vlucht te vernietigen of van koers te doen veranderen. Men zou thans in staat zijn een electronisch appa raat samen te stellen dat zo snel kan wer ken dat een defensieraket een vijandelijk projectiel kan raken nog voordat dit weer de atmosfeer van de aarde betreedt. Ook al wordt het projectiel gemist dan kan het uit zijn baan worden gedreven, waarna het als een meteoor zal opbranden. De technici van de drie landen werkten aanvankelijk onafhankelijk van elkaar aan dit project maar de resultaten worden thans samengebracht. Het zal echter ont zettend veel geld kosten om een systeem te bedenken dat niet slechts een enkele raket kan onderscheppen maar tevens een reeks projectielen welke van allerlei ver van elkaar verwijderde plaatsen wordt afgeschoten. Macmillan heeft volgens de Sunday Ex press het probleem met president Kenne dy en de Canadese premier Diefenbaker besproken. De gedachte stond daarbij op de voorgrond dat het westen met het oog op de wetenschap dat de Russen op het gebied van rakettenafweer mogelijk ver der zijn, bij de voortschrijding der wapen techniek de handen ineen dient te slaan in plaats van uit prestigeoverwegingen dubbel en onnodig werk te doen dat bo vendien voor elk land afzonderlijk onbe taalbaar wordt. (AFP) Het Amerikaanse leger heeft bekend gemaakt een nieuwe radarappa- ratuur te hebben ontworpen die zal wor den gebruikt bij de luchtverdediging met Nike-Hercules-raketten. Deze apparatuur zou de vijandelijke doelen met tienmaal grotere zekerheid opsporen als de bestaan de apparatuur, die een reikwijdte heeft van 120 kilometer. De reikwijdte van het nieuwe systeem is niet bekendgemaakt. TUBINGEN (West-Duitsland) (UPI) De officier van justitie in de Westduitse stad Tubingen heeft langdurige gevange nisstraffen geëist tegen twee voormalige S.S.-officieren die zijn beschuldigd van me deplichtigheid aan moord op honderden Li touwse Joden. De 58-jarige Richard Wie- cher en Bruno Schulz hebben volgens de aanklacht deel gehad aan de executie van respectievelijk duizend en vierhonderd Jo den. Tegen Wiecher eiste de officier zes jaar gevangenisstraf en verlies van de bur gerrechten voor de tijd van vijf jaar, tegen Schulz vier jaar gevangenisstraf en ver lies van de burgerrechten voor de tijd van drie jaar. het congres van de spoormannen zich, met slechfs één stem meerderheid, uit voor eenzijdige kernontwapening. Op het volgende congres in juli is er daarom alle kans, dat zich ook in deze bond een om mekeer voltrekt. In dat geval zullen er nog eens 294.000 stemmen in Gaitskells schaal worden geworpen en de eenzijdige ontwa- penaars definitief verbrijzeld. Verder heeft de aanvoerder van de een zijdige ontwapening, Frank Cousins, de secretaris-generaal van de transportarbei dersbond, een morele nederlaag in zijn eigen bond geleden doordat meer dan de helft van de resolutie op de congresagen da tegen eenzijdige afschaffing van de H-bom is. Donderdag zal de metaalbewerkersbond de op één na grootste vakbond in Enge- lnad, beslissen over de defensiepolitiek. Het is echter waarschijnlijk dat deze bond zijn besluit van vorig jaar om de eenzijdi ge kernontwapening te steunen zal herha len. De Oostenrijkse televisie-omroep heeft gisteren alle gebouwen en studio's in We nen door de politie laten doorzoeken, om dat volgens anonieme telefoonmelding, er twee tijdbommen waren geplaatst. Er werd niets gevonden. De politie acht deze „grap" een onderdeel van een reeks van antisemitissche intimidaties. De vorige week hebben onbekenden een poging ge daan brand te stichten in de studio's. De acties zijn ontketend door een groep, die eist, dat alle Joodse werknemers van de omroep zullen worden weggezonden naar Israël. De vorige week kreeg een be drijfsleider, Gerard Freund, evenals een Weens dagblad, dreigbrieven, gewik keld in een swastikavlag. Freund werd bedreigd met moord, als hij geen ontslag zou nemen. Advertentie Vélu Gr. Houtstraat 96 - Telefoon 12210 Massagraf in Polen WARSCHAU (Reuter) Door verzak king van de bodem op de plek in het Poolse district Swidnica, waar eens het concen tratiekamp van de nazi's Gross Rosen stond, heeft men een massagraf ontdekt, zo meldt het Poolse persbureau PAP. Men trof in het graf de geraamten aan van tien tallen mensen tussen de 18 en 45 jaar oud. Advertentie hoofd-agent rayon Haarlem (Van onze correspondent) BONN. Voor het Bundeshaus in Bonn wapperen sinds woensdag 22 vlaggen, waarvan enkele de meeste voorbijgangers en misschien - ook wel enkele kenners van nationale dundoeken vermoedelijk tamelijk onbekend zijn voorgekomen. Zes ervan behoorden aan de landen van de Europese Economische Gemeenschap de zestien overige aan Afrikaanse landen, welker onafhankelijkheid nog van betrek kelijk jonge datum is. De vlaggen waren uitgestoken ter gelegenheid van het bezoek van de parlementspresidenten uit de zes tien Afrikaanse en de zes EEG-landen, die in Bonn drie dagen confereren over de mogelijkheden van een economische asso ciatie tussen hun landen. Ook de presi dent van het Europese parlement in Straatsburg, de Westduitser dr. Fürler, neemt aan de besprekingen deel. Deze conferentie vormt een onderdeel van een serie besprekingen, die de komen de weken in Bonn wordt gehouden over de economische ontwikkeling van de ver schillende jonge onafhankelijke staten. De Westduitse minister van buitenlandse za ken, dr. von Brentano, heeft alle econo mische en handelsattachés van de West duitse ambassades en gezantschappen naar Bonn ontboden om over ontwikke lingshulp te spreken en vooral over de ma nier waarop deze het beste kan worden verleend. Tegelijk zijn ook alle culturele attaché's van de Westduitse diplomatieke vertegenwoordigingen in de ontwikkelings landen naar Bonn geroepen om over cul turele hulp te spreken. Voorts vertoeft nog in Bonn de secre taris-generaal van het Egyptische minis terie van Buitenlandse Zaken Hassoena voor een meerdaags bezoek, besprekin gen met Von Brentano en bondskanselier Adenauer (wannéér deze' van zijn hervat te vakantie in Cadenabbia terug komt) Hassoena zal ook bezoeken brengen aan Berlijn, Hamburg, München en Dussel- dorp. Op 15 mei komt dan tenslotte de presi dent van Togo (het vroegere Duitse kolo niale gebied Zuidwest Afrika), Olympio in Bonn aan. Hij brengt met zijn twee mi nisters een staatsbezoek en zal spreken over Westduitse hulp. (Van onze correspondent) PARIJS. Het is niet uitgesltoen dat de Parijzenaars Gagarin binnenkort zullen zien. De eerste ruimtevaarder is namelijk uitgenodigd voor de 24ste luchtvaartsaln, die eind mei op het Parijse vliegveld Le Bourget zal worden gehouden. De uitnodi ging is via de Russische ambassade in Pa rijs naar Moskou verzonden. Het antwoord moet nog binnenkomen. (Van onze correspondent) BRUSSEL Voor de rechtbank van Luik staat een wonderlijk héérschap te recht: Jacques Jeulin, makelaar in assu rantiën, bijgenaamd de oplichter met de dood. Met hem zijn nog tenminste twee dozijn anderen gedagvaard, familieleden van gestorvenen, die hebben geprofiteerd van Jeulins praktijken. Jeulin zit al lan ger dan een jaar in voorarrest en hij heeft in de loop van die tijd nogal vlot toege geven welke oplichterijen hij heeft ge pleegd. Hij ging bijna altijd eender tewerk. Wanneer hij vernam dat er iemand onge neeslijk ziek was, trachtte hij, zelf of via handlangers, met de familie van de onge lukkige in relatie te komen en op diens leven een grote verzekering af te sluiten. Dan vroeg hij het identiteitsbewijs van het slachtoffer ter inzage en daarvan verving hij de foto door een van zichzelf of van een van zijn hulpjes. Met de aldus ver valste kaart ging men zich medisch laten keuren en de verzekering kon dan door gaan. Stierf het slachtoffer dan werkte men met een vervalste of door behulpza me medici afgegeven verklaring dat de dood plotseling was ingetreden, en niet ge weten kon worden aan een reeds lang be staande kwaal. Hoeveel Jeulin met dit alles heeft ver diend weet men niet omdat een van zijn medeplichtigen die het onweer voelde op zetten, veel papieren heeft verbrand. Men schat echter dat hij ongeveer een half miljoen Nederlandse guldens met zijn on frisse praktijken in de wacht heeft ge sleept. Met hem staan niet alleen zijn handlangers terecht, maar ook de familie leden van de gestorvenen, die hebben ge profiteerd en de medici die uit onacht zaamheid of tegen betaling certificaten en dergelijke hebben gegeven.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11