Scholte blijft vlak achter de leiders Wensdroom van Hamburg niet in vervulling: Barcelona in finale Europa Cup Fantini bij valpartij in Trier levensgevaarlijk gewond Skogh leidt in Tulpenrallye fc DWSA speelde 1-1 tegen Sheffield Winststelling van Botwinnik in de achttiende partij Tan leidt na de vierde ronde Zilverberg op de tiende plaats in Ronde van Spanje Klassementsproef en twee speciale etappes vervallen na tijdfouten Polen beheersten tweede etappe DONDERDAG 4 MEI 1961 19 Schotland versloeg de Ierse Vrijstaat met 4-1 Protest 't Gooi afgewezen Zaal leeg Twee Europese records voor Jane Cederquist De schaaktweekamp De Harlem Globetrotters komen weer wedstrijden spelen in Nederland Liston vraagt priester zijn zaken voortaan te behartigen DE RONDE VAN DUITSLAND Ronde van Spanje Warschau-Praag Vijf amateurs naar de Europese titelstrijd Parry O'Brien gaat discuswerpen De Duitse wensdroom: HSV Hamburg in de finale van het toernooi om de Europese beker is niet vervuld. Woensdagmiddag in het met 60.000 kijkers volkomen uitver kochte Heyselstation in Brussel zegevier de FC Barcelona met 1-0; verdiend, nadat de beide wedstrijden in Barcelona in (1-0) en in Hamburg in (2-1) waren geëindigd. Het doelpunt dat Barcelona in de finale bracht werd in de 42ste minuut gescoord door Evaristo, die, nadat doelman Schnoor een prachtige combinatie van Cibor en Kocsis met een soort spagaat had afge weerd, in volle ren de bal in het verlaten doel schoot. Het was het beslissende mo ment in deze strijd, die door het Belgische koningspaar werd bijgewoond, want daar na hebben de Spanjaarden voortdurend het beste spel getoond. Overigens was deze strijd psychologisch gezien reeds een verloren partij voor de Duitsers, aangezien een week geleden het Duitse team met nog tien seconden te spe len de zo kostbare 2-0 voorsprong teniet zag gaan toen Kocsis met een prachtige Voetbal kopbal de stand op 2-1 bracht. Daardoor moest voor de derde keer een wedstrijd gespeeld worden en woensdag in Brussel was het Duitse team geen schaduw meer van de ploeg die een week eerder de Span jaarden onder de voet liep. De gevoelige knock-down die de Duitsers toen in die laatste seconden opliepen, had zijn sporen nagelaten. Want ondanks de 15.000 „Schlachten- bummler", die met een „Uwe, Uwe" als het ware om doelpunten smeekten, slaag den Seeler c.s. hier niet in, omdat de Spaanse verdediging een bijzonder sterke greep had op het Duitse aanvalsspel. Voor al voor rust slaagden de verdedigers van Barcelona erin de hoge voorzetten door hun goede koptechniek uit de gevaarlijke zone te werken en ook na de pauze hadden de Hamburgers, die Uwe Seeler teveel de aanvallen liet opbouwen, geen kans. De Spanjaarden beheersten het spelbeeld en vooral de aanvalslinie met als uitblin kers, de zwervende Kubala, Evaristo, Sua- rez en Kocsis zorgden voor het nodige vuurwerk. De harde en stugge Duitse ver dediging kon steeds weer redden en vooral doelman Schnoor speelde een goede wed- De enige er. dus beslissende treffer komt. tot stand. strijd. Aan het doelpunt had hij geen schuld. Pech had Hamburg ongetwijfeld toen in de eindfase van de strijd linksbinnen Stur- mer een prachtig aangegeven bal van rechtsbuiten Neisner keihard buiten bereik van doelman Ramallets tegen de lat kop te. Het bleef echter bij dat ene doelpunt van de Spanjaarden en de beste ploeg treedt voor de finale tegen Benfica of het Oostenrijkse Rapid aan. De elftallen speelden in de volgende op stellingen: Barcelona: Ramallets; Foncho en Garcia; Verges, Gensana, Segarra; Ku bala, Kocsis, Evaristo, Suarez en Czibor. Hamburg: Schnoor; Krug en Kurbjuhn; Werner, Meinke, en Dehn; Neisner, Seeler, Wulf, Sturmer en Dörfel. De kreet „Arie, Arie.." heeft woensdag avond niet tevergeefs geklonken tijdens het duel tussen de eredivisieclub DWS-A en de pas naar de eerste divisie van de En gelse competitie gepromoveerde profclub Sheffield United. Want in de 76ste minuut van deze wedstrijd profiteerde middenvoor Arie de Oude van een misverstand in de Engelse achterhoede en gaf met een dia gonaal schot via de binnenkant van de verste paal zijn ploeg de leiding (1-0). De Engelse profs, die tot dat ogenblik in vakantiestemming hadden verkeerd (in de eerste helft had linksbuiten Simpson zelfs uit een penalty keihard naast ge schoten waardoor de ruststand 0-0 bleef) gingen de zaken toen wat beter aanpak ken. En vier minuten later was het 1-1. Simpson had zijn fout goed gemaakt door uit een vrije trap van zeker 25 meter over het muurtje van Amsterdamse spe lers de gelijkmaker te scoren. Doelrijpe kansen waren er in deze aan trekkelijke, door ongeveer 5000 toeschou wers bijgewoonde wedstrijd te over ge weest, maar steeds hadden paal, lat of de uitstekende keepers doelpunten in de weg gestaan. De 4-1 overwinning van het Schotse na tionale elftal voor de voorronden (groep 9) van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal, woensdagavond in Glasgow tegen de Ierse Vrijstaat, heeft het geschok te vertrouwen, na de 9-3 nederlaag tegen Engeland, enigszins hersteld. Bij de rust was de stand 2-0 in het voordeel van de Schotten door doelpunten van linksbinnen Ralph Brand. Na de pauze was het linksbuiten Joe Haverty, die het enige Ierse doelpunt scoorde, maar nog geen zes minuten later trof Dave Herd voor de derde maal de roos. Even voor het einde was het opnieuw Herd, die de Ierse doelman Hoel Dwyer voor een onoplosbaar probleem stelde. Het Schotse team speelt zondag de twee de wedstrijd tegen de Ierse Vrijstaat in Dublin en een week later in Bratislava tegen Tsjechoslowakije. Woensdag is in Utrecht een vergadering gehouden van de protestcommissie van de KNVB waarbij het protest van 't Gooi naar aanleiding van de ontmoeting 't Gooi-Ex- celsior werd afgewezen. Deze eerste divi sie-wedstrijd werd op tweede paasdag ge speeld en eindigde in een gelijkspel (1-1). 't Gooi tekende protest aan tegen het niet- toekennen van een strafschop. De Westduitse parlementsleden heb ben tóch de wedstrijd Hamburger SV —FC Barcelona op de televisie gezien. Ze bleven gewoon weg uit de vergade ring die woensdag tijdens de voetbal ontmoeting werd gehouden. „De zaal is leeg", kon de waarnemend president Carlo Schmidt slechts constateren. „Er schijnen daar in Brussel grote dingen te gebeuren Voorzitter Eugen Gerstenmaier had dinsdag geweigerd de zitting van het parlement tijdens de wedstrijd te onderbreken en alle bereikbare tele visietoestellen uit laten schakelen. Zijn maatregelen blijken de parlementsleden niet verhinderd te hebben, de wedstrijd toch te gaan zien. Zwemmen Tijdens de Hapoel-wedstrijden in Tel Aviv heeft het Zweedse zwemstertje Jane Cederquist woensdag twee Europese zwem- records verbeterd. Met een tijd van 4 mi nuten 46,9 sec. bleef zij op de 400 meter vrije slag precies 5,5 seconde beneden net record dat de Nederlandse zwemster Cor- rie Schimmel twee jaar geleden in Appel scha op 4 min. 52,4 sec. bracht. Op de 200 meter noteerde Jane Cederquist een tijd van 2 min. 20,2 sec., waarmee zij Heda Frost van de lijst van Europese record houdsters verdrong. Het Franse meisje was sinds 12 juli van 't vorig jaar record- houdster met 2.21.3. Uitdager Botwinnik, die in de 18de partij van de tweekamp om de wereldtitel met zwart speelde heeft na 41 zetten een vrij wel gewonnen stelling bereikt. Het waar schijnlijk, dat Tal van verder spelen zal afzien. In dat geval is de stand IIVj-61/! voor Botwinnik. De oud-wereldkampioen is dan nog één punt (uit 6 partijen) verwijderd van het heroveren van de hoogste waardigheid in Caissa's rijk. Eventueel wordt vanavond verder gespeeld. Vrijdag, als de 19de ont moeting plaats heeft, zit Botwinnik achter de witte stukken. De 18de partij was opnieuw een Caro- Kann-verdediging doorschuifvariant) waarin Botwinnig terugkeerde tot 4.H6. Tal bleek omstreeks de 8ste zet met een nieuw systeem te willen experimenteren. Aan te nemen valt, dat deze spectaculair gebleken planning, mede gebaseerd was op het „er op of er onder" ingegeven door de grote achterstand. Maar Ta'l's opzet bleek toen Botwinnik op scherpzinnige wijze van het loperpaar afstand deed in het geheel niet steekhoudend. Reeds te gen de 15de zet tekenden zich schaduwen voor wit af. Door vroegtijdige dameruil kon de uit dager vrijwel alle (directe) aanvallen voorkomen en een positioneel offensief in luiden. Het witte loperpaar beschikte in deze fase over geen enkele diagonaal van betekenis. De afwikkeling van het eindspel was technisch niet al te moeilijk. Tegen het verstrijken van de speeltijd boette de wereldkampioen een tweede pion in. De stelling biedt geen (remise) aanknopings punten meer. De partij verliep als volgt: wit (Tal) zwart (Botwinnik): 1. e2-e4 c7-c6, 2. d2-d4 d7-d5, 3. e4-e5 Lc8-f5, 4. h2-h4 h7-h6, 5. g2-g4 Lf5-d7, 6. c2-c3 c6-c5, 7. Lfl-g2 e7-e6. 8. Pgl-e2 Ld7- b5, 9. Pbl-a3 Lb5xe2, 10. Ddlxe2 c5xd4, 11. c3xd4 Lf8xa3. 12. b2xa3 Pb8-c6, 13. Lcl-e3 Dd8-a5 schaak, 14. Kel-fl Pg8-e7, 15. Tal- bl Ta8-b8, 16. Lg2-h3 Da5-a4, 17. Tbl-dl Da4xa3, 18 Kfl-g2 Da3-a6, 19. De2xa6 b7x Da6, 20. h4-h5 Ke8-d7, 21. Tdl-bl Tb8-b6, 22. Kg2-g3 Pc6-a5. 23. f2-f4 Pa5-c4, 24. Tblxb6 a7xb6, 25. Le3-cl Pe7-c6, 26. Thl- dl Pc6-b4, 27. a2-a3 Pb4-a2, 28. f4-f5 Pa2x cl, 29. Tdlxcl b6-b5. 30. Tcl-al Kd7-e7, 31. Kg3-f4 Th8-c8, 32. g4-g5 h6xg5 schaak, 33. Kf4xg5 e6xf5, 34. Lh3xf5 Tc8-c6, 35. Kg5-f4 Tc6-n6, 36. Lf5-g4 Th6-c6, 37. Tal-cl f7-f6, 38. Lg4-f5 f6xe5 schaak, 39. d4xe5 Pc4xe5, 40. Tcl-dl Ke7-d6, 41. Lf5-e4. Botwinnik gaf zijn 41ste zet af onder couvert- In Den Haag zijn woensdag de partijen uit de vierde ronde van het toernooi om het persoonlijk schaakkampioenschap van Nederland gespeeld. De resultaten waren: ir. Van Donk—mr. Spanjaard 10, De Rooi;Jongsma 10, TanRoessel 10, Dönnerir. Van de Pol 10, Branicki Jonkman 10, LangewegVan den Berg 1-0. De stand na vier ronden luidt: 1. Tan 31/2 punt; 2. ir. Van Donk 3 punten; 3./4./5. ir. Van de Pol, Branicki en Donner, elk 2% punt. 6./7./8J9. Van den Berg, Lange weg, De Rooi en mr. Spanjaard, elk 2 punten; 10. Roessel lv2 punt; 11. Jonkman V2 punt; 12. Jongsma 0 pnt. Sport in het kort VOETBAL. Het Griekse nationale elftal heeft in Athene met 2-1 gewonnen van Noord-Ierland, na bij de rust met 1-0 de leiding gehad te hebben. Voor Griekenland werden beide goals gescoord door rechts binnen Papemanuel. de Ierse treffer kwam van de voet van rechtsbinnen Mcllroy. Advertentie Basketbal Na een onderbreking van drie jaar zul len de gefaamde Harlem Globetrotters dit jaar Nederland weer opnemen in hun we reldtournee. In de tweede helft van juli zullen de Amerikaanse basketbaltovenaars wedstrijden spelen in Eindhoven, Rotter dam, Amsterdam en Alkmaar. Hun tegenstanders zijn gerecruteerd uit de nieuwe professional American Basket ball League, die door „mr. basketball" Abe Saperstein is gecreëerd. Saperstein heeft basketbal nieuw leven willen inblazen. Hij heeft een aantal regels gewijzigd voor zijn league, die voor het eerst tijdens de toer van de Globetrotters beproefd zullen wor den. Onder meer zal volgens deze regels een afstandsschot niet meer met twee maar met drie punten beloond worden. Dat de Globetrotters niet onverslaan baar zijn is onlangs nog bewezen in een serie wedstrijden, die zij tegen een selec tie van de beste Amerikaanse college-bas ketballers hebben gespeeld. Van de twin tig wedstrijden werden er veertien door de Globetrotters gewonnen, zij verloren er echter zes. De Amerikaanse zivaargewichtbokser, Sonny Liston valt van het ene uiterste in het andere. Onlangs heeft hij op verzoek van wereldkampioen Floyd Patterson te gen een schadeloosstelling van 75.000 dol lar het contract met zijn manager „Pep" Baronè verbroken, omdat deze nauwe re laties onderhield met enkele personen uit de onderwereld. Slechts als Liston een an dere manager zou nemen, wilde Patterson tegen hem uitkomen. Liston zat dus zonder manager en in zijn streven om een volkomen bona fide plaats vervanger voor Barone te vinden, is hij zover gegaan, dat hij priester Murphy ver zocht heeft voortaan zijn belangen te be hartigen. Het is nog niet bekend of de sportieve priester Liston ontmoette hem voor het eerst tijdens een gevecht tegen Zora Fol- ley het aanbod zal accepteren. De zesde etappe van de Ronde van Duitsland had een weinig interessant ver loop, maar een dramatisch einde. Toen de finishlijn in Trier in zicht kwam spurtten de geduchte sprinters Fantini en Jarosce- wicz naar voren om elkaar de etappe-zege te betwisten. Ze kwamen ongeveer twee meter voor op de o-'erige renners. Op het moment dat Fantini zag dat Jaroscewicz niet meer te houden was, stuurde hij plot seling scherp naar rechts, waardoor beiden in volle sprint ten val kwamen. Als door een wonder konden vrijwel alle overige renners het op de grond liggende tweetal ontwijken. Alleen Fischerkeller en Günther Tiiller waren niet zo gelukkig. De drager van de gele trui ging over de kop en sloeg even over de eindstreep met zijn hoofd tegen de straatstenen. Hij (iep er een oogblessure bij op. Fantini was er heel wat erger aan toe. Hij werd met een schedelbasis-fractuur naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. W ielrennen De etappe, die ging over 225 km van Landau naar Trier, werd gewonnen door Horst Oldenburg, die hiermee zijn tweede rit-zege behaalde. In de algemene rang schikking kwamen geen wijzigingen van betekenis voor. De uitslag luidde: 1. Oldenburg (Did.) 25 km in 6.18.30; 2. Renz (Did.); 3. Schroe- ders (Belg); 4. Van Geneugten (Belg); 5. Van Tongerloo (Belg); 6. Fischerkeller (Did.); 7. Wim van Est (Ned.); 8. Van der Borgh (Ned.); 9. Junkermann (Did.); 10. Jaroscewicz (Did.); 12. Rentmeester (Ned.), 13. Wagtmans (Ned.); 16. Geldermans (Ned.); 21. Kersten (Ned.); 22. Van der Steen (Ned.). Het algemeen klassement ziet er als Piet Nortier stelde het met spijt vast. ,.Er zijn fouten gemaakt bij het opnemen van de tijden van enkele deelnemers, dus gebiedt de eerlijkheid ons wel die trajecten te laten vervallen". Een lo gisch, maar ook een triest besluit voor de bekwame wedstrijdleider van de Tulpenrallye 1961, want de klassements proef en de twee speciale etappes die zullen moeten vervallen zijn uitge- Het zonovergoten strand, de roulette- en baccarat-tafels en de dancings genie ten meer belangstelling dan de sterkste Iibre-spelers van Europa, die elkaar in de door verborgen t.l.-buizen spookachtig verlichte feestzaal van het casino in Lis sabon het leven zuur maken. De weinige toeschouwers zijn niet in staat om 'n sfeer te scheppen, waarin de deelnemers als vanzelf goed gaan spelen. Nu moet alles komen van de inspiratie, zoals het geval was met Scholte, toen deze na vijf brok kelige beurten tegen Pinto ineens in een extatische score-drift geraakte. Ongevoelig voor de omgeving en zich van niets anders bewust dan van de drie ballen en zijn keu-top, wandelde de Eind- hovenaar in een wel keurig afgemikt tem po rond het biljart. Tachtig caramboles langs een lange en veertig langs een korte band. Nadat hij twee hoeken moeiteloos was gepasseerd, kreeg hij op de helft van een korte band wat moeilijkheden, die na vier caramboles echter al weer waren op gelost. Het trosje lag toen meteen gereed voor een vijf langs een lange band en niets wees er op, dat Scholte tóch in moeilijk- Biljarten heden zou komen. Dat gebeurde toen hij de 423ste carambole wat te scherp trok en op 428 kwam het einde. Pinto bleek ge heel machteloos en hoewel Scholte's oude score-drift verloren scheen te zijn, bereikte hij in de zevende beurt met 62 de 500. Cesely toonde zich weer een sterk libre- speler, door in zeven beurten met een slot- serie van 406 te winnen van de Zwitser Raval, de enige deelnemer die niet „le vensgevaarlijk" voor de anderen schijnt te kunnen zijn. De laatste partijen van de derde ronde hadden een voor Scholte gunstig verloop, omdat zij beide in remise eindigden. Ver- vest en Spielmann raakten een kostbaar punt kwijt, toen respectievelijk Ortivelez (met 176) en Schrauwen (met 477) in de nabeurt remise forceerden. Nadat Spielmann in zijn nachtelijke par tij tegen Ortivelez de beginstoot had ge mist en de Spanjaard via wat knoeiwerk 21 caramboles had verzameld, kreeg de flegmatieke Duitser dat marionet-achtige Henk Scholte over zich, in welke toestand hij zo uiterst produktief is. Houterig bewegend voerde hij het trosje ballen enkele malen rond de tafel,, en maakte pas op 481 een foutje. Ortivelez antwoordde met 24, waarop Spiel mann met 19 de 500 vol maakte. In de nabeurt kwam de Spanjaard nog op 224. Toen in de eerste acht beurten van Schol te's partij tegen Cesely de ballen 5 maal hadden vastgelegen en de Eindhovenaar weer enkele malen had geketst, was vrou we fortuna weliswaar niet op zijn hand, maar het noodlot sloeg in elk geval nog niet toe. Scholte stond dank zij een reeks van 259 in de achtste beurt op 321 en de 32-jarige Oostenrijker pas op.16. Maar na een nul aan beide kanten moest Scholte toezien, hoe Cesely een uitstekende serie opbouw de. Een serie van 484, die naast door prima kwaliteit werd gekenmerkt door een dosis geluk, maar die Cesely niettemin een verdiende zege bezorgde. Geluk en ongeluk zijn twee factoren, die in dit toernooi een grote rol zullen spelen. Met ivoren ballen is het meestal de schuld van de speler zelf, als de ballen komen vast te liggen, maar met dit kunst-ivoor is het anders. Soms kantelen de ballen meer dan een centimeter naar elkaar toe en daarom kon het Jos Vervest ook niet kwalijk worden genomen, dat zijn aan- vangsserie van 176 tegen de Zwitser Raval afbrak omdat de „magnetische" ballen voor de derde maal aan elkaar kleefden. Het stootbeeld dat Raval daarna voor hem ach ter liet, kon de Belg niet oplossen, maar de derde beurt reeds bracht Vervest aan de finish. Iets ruimer spelend en daardoor het ri sico van vastliggen zoveel mogelijk vermij dend, scoorde de titelhouder vlot 324 ca ramboles en plaatste zich aan het einde van de eerste dag met grote overmacht aan het hoofd van de ranglijst, gevolgd door Spielmann en Pinto, die in een slechte par tij van 14 beurten de meerdere bleef van de tweede Belg Schrauwen. De uitslagen waren: Raval (Zwitserland) 46 7 40 6.57 Cesely (Oostenrijk) 500 7 406 71.42 Pinto (Portugal) 26 7 14 3.71 Scholte (Nederland) 500 7 428 71.42 Vervest (België) 500 5 481 100.00 Ortivelez (Spanje) 500 5 213 100.00 Spielmann (West-Dld.) 500 5 471 100.00 Schrauwen (België) 500 5 477 100.00 Schrauwen 500 4 178 125,00 Ortivelez 14 4 12 3,50 Scholte 500 5 250 100,00 Raval 100 5 53 20,00 Spielmann 500 12 205 41,66 Cesely 68 12 33 5,66 Pinto 500 3 190 166,66 Vervest 1 3 1 0,33 De stand luidt na de vierde ronde als volgt: 1. Spielmann 7 2000 31 481 64.51 2. Scholte 6 1827 17 488 67.66 3. Pinto 6 1526 28 442 54.50 4. Vervest 5 1501 13 500 115.46 5. Vesely 4 1245 33 484 37.72 6. Schrauwen 3 1389 25 477 55.56 7. Ortivelez 1 750 17 224 44.11 8. Raval 0 282 26 78 10.84 rekend alle splinternieuw. De klasse mentsproef van de Ballon d'Alsace bij Belfort, de vlak daarbij gel.egen speciale etappe van Lac de la Lauch en die van Trevignin bij Chambéry een van Norliers pronkstukjes nog wel zullen dus niet meetellen voor de be paling van de klassementen. Inmiddels is bet rallyleger in Monte Carlo aangekomen. De helft van de rit is volbracht en mens en machine hebben de zeventien uren rust die wedstrijd leider Nortier zijn mannen genadiglijk toestaat, hard en hard nodig. Het officiële algemene klassement van de etappe NoordwijkMonte Carlo van de Tulpenrallye week sterk af van de offi cieuze rangschikking, waarbij geen reke ning was gehouden met de klassements proef in Monte Carlo zelf en met de om standigheid, dat het organisatiecomité één klassementsproef en twee speciale etappes heeft laten vervallen. Hierdoor is niet de Porsche-equipe Wal terStock (West-Duitsland) winnaar ge worden van de Coupe Mediterranee een prijs uitgereikt door de automobielclub Monaco voor de beste prestatie in de etappe NoordwijkMonte Carlo doch de Zweedse Saab-rijders Skogh en Skogh. Het klassement luidt als volgt: 1. Skogh en Skogh (Zweden) met Saab 96. percentage 94,13. 2. WalterStock (Duitsland) met Por sche Carrera, percentage 94,21. 3. Boehringer en Socher (Duitsland) met Mercedes 220 SE, percentage 95.67. 4. MabbsGriffiths (Engeland) met Triumph Herald, percentage 95,33. 5. SchöttlerSackel (Duitsland) Alfa Romeo Giullti. percentage 95,99. 6. ThranaSamsing (Noorwegen) Auto Union 1000, percentage 97,17. 7. ReyBurggraf (Frankrijk) met Alfa Romeo Giullti, percentage 97,57. 8. Patt MossAnn Wisdom (Engeland) met Austin Healey 3000. percentage 97,91 (eerste in klassement coupe des dames). 9. BengtssonLindström (Zweden) met Porsche S90. percentage 98,53. 10. WadhamWadham (Engeland) met Jaguar 3,8. percentage 98,54. 11. SeigleMorrisElford (Engeland) met Morris Minor, percentage 98,99. 12. Gold-Hughes(Engeland) met Austin Healey Sprite, percentage 99.30. 21. Monica KjerstadiusHenny Ehringe (Zweden) met Saab 96, percentage 100,88 (tweede in klassement coupe des dames). 26. Tak-Lijmer (Nederland) met Mer cedes 300 SL, percentage 102,15 (beste Nederlandse equipe) In de nationale rallye was het klasse ment van de etappe NoordwijkMonte Carlo als volgt: 1. MeijerKluck met Fia 500 Bianchina percentage 88,47; 2. MartiniDe Jager met Saab 96, percentage 92,97; 3. Huisman Bessem met Volvo 544. percentage 93,00; 4. Geesinkmevrouw Van DansikKelder man met Renault Dauphine Gordinl, per centage 93,91; 5. NieropZeeman met Re nault Dauphine Gordini, percentage 94,44. met met volgt uit: 1. Fischerkeller (Did.) 33.52.24; 2. Junkermann (Did.) 33.54.59; 3. Rent meester (Ned.) 33.55.49; 4. Impanis (Belg) 33.55.55; 5. Renz (Did.) 33,56.56; 6. Rudi Al- tig (Did.) 34.03.47; 7. Schroeders (Belg) 34.03.52; 8. Desmet (Belg) 34.04.23; 9. Proost (Belg) 34.05.15; 10. Kersten (Ned.) 34.05.32; 14. Wim van Est (Ned.) 34.11.12; 17. Wagt mans (Ned.) 34.19.47; Van der Borgh (Ned.) 34.27.46; 20. Geldermans (Ned.) 34.27.49; 22. Van der Steen (Ned.) 34.36.49. De achtste etappe van de Ronde van Spanje werd woensdag gewonnen door de Spanjaard Perez Frances. Hij lggde de 211 km van Benidorm naar Albacete af in 5 uur 48 min. 41 sec. De Belg Seynaeve be hield de eerste plaats in het algemeen klassement. De uitslag was: 1. Perez Frances (Span je) 5.48.41 (met bon. 5.47.41); 2. Gomez del Moral (Sp.) z.t. (met bon. 5.48.11); 3. Mo reno (Sp.) z.t.; 4. Guardiola (Sp.) z.t.; 5. Herman (Sp.) 5.48.43; 6. Pinera (Sp.) 5.52.35; 7. Manzaneque (Sp.) z.t.; 8. Zilverberg (Ned.) z.t.; 9. Tinarelli (It.) z.t.; 10. Gal- deano (Sp.) z.t.; 15. Snijders (Ned.) 5.52.54; 29. Damen (Ned.) 5.52.54; 35. Lahaye (Ned.) z.t.; 73. Van der Sluis (Ned.) 6.20.02; 75. Enthoven (Ned.) z.t.; 76. Van der Ven (Ned.) z.t. Algemeen klassement na dé achtste etappe: 1. Seynaeve (Belg) 37.43.38; 2. Le Dissez (Frankr.) 37.49.40; 3. Soler (Spanje) 37.50.44; 4. Van Meenen (Belg.) 37.51.17; 5. Del Moral (Spanje) 37.53.-; 6. Perez (Sp.) 37.53.02; 7. Messelis (Belg) 37.53.57; 8. Mahé (Fr.) 37.54.23; 9. Damen (Ned.) 37.54.38; 10. Zilverberg (Ned.) 37.54.53; 18. Lahaye (Ned.) 37.56.50; 45. Van Egmond (Ned.) 38.16.22; 66. Snijders (Ned.) 38.45.28; 70. Van der Sluis (Ned.) 38.49.12; 72. Enthovsn (Ned.) 38.50.32; 74. Van der Ven (Ned.) 39.05.55. Met twintig meter voorsprong op de wereldkampioen der amateurs, de Oost duitser Bernard Eckstein, zegevierde woensdag in de tweede etappe van de wegwedstrijd WarschauBerlijnPraag de 23-jarige Rus Juri Melichow in Olsztyn na een rit van 206 km in 4 uur en 39 sec. De Rus kwam door deze overwinning in het bezit van de leiderstrui, terwijl de Polen door prachtige ereplaatsen van o.a. twee jonge debutanten Beker en Jarzebski de eerste plaats in het landenklassement innemen. Het zijn trouwens de Polen geweest die deze etappe hebben beheerst. Want bij elke ontsnappingspoging was tenminste één Pool betrokken. De Nederlanders heb ben over het algemeen een zeer bescheiden rol gespeeld en alleen Lute kon zich in het algemeen klassement onder de beste twin tig rangschikken. De tweede etappe is dus gewonnen door de Rus Melichow in 4 uur en 40 min. 2. Eckstein (O.Did 4.40.32, 3. Piechaczek (Polen) 4.41.02, 4. Jarzebski (Polen) 4.41.05, 5. Goeransson (Zweden) 4.31.34, 6. Tsche- repowitsch (Rusl.) 4.41.43, 7. Schur(O.Dld 4.41.43, 8. Beker (Polen) 4.41.52, 9. Moskwin (Rusl.) 4.42.05, 10. Pecina (Tsjech.) 4.42.10. Het algemeen klassement: 1. Melichov (Rusl.) 7.55.55, 2. Eckstein (O.Dld.) 7.56.27, 3. Piechaczek (Polen) 7.56-57, 4. Goeransson (Zweden) 7.57.29, 5. Tscherepowitsch (Rusl.) 7.57.38, 6. Schur (O.Dld.) 7.57.38, 7. Beker (Polen) 7.57.47, 8. Moskiwn (Rusl.) 7.58, 9. Adamsson (Zweden) 7.58.05, 10. Milenkovic (Joegosl.) 7.58.05. De klasseringen van de Nederlanders in de tweede etappe waren: 15. Lute 4.42.42, 29. Coehorst 4.46 03. 61. Stevens 4.47, 69. Paul 4.47.34. 84. Rol 5.01.50. 85. Biemans 5.01.50. In het algemeen klassement: 12. Lute 7.58.32, 51. Stevens 8 02.55. 58. Paul 8.03.29, 81. Rol 8.17.45, 82. Biemans 8.17.45, 84. Coe horst 8.25.12. Vijf amateurs zijn aangewezen om Ne derland te vertegenwoordigen op de Europese bokskampioenschappen, die van 310 juni in Belgrado worden gehouden. Het zijn de lichtgewicht Wim Gerlach (Groningen), de lichtweltergewicht Henk Baars (Amsterdam), de weltergewicht Frits Wolters (Den Haagj, de middenge wicht Jan Mommerts (Maastricht) en de halfzwaargewicht Tonny van Lieshout (Maastricht). De heren Kneppers en Onrust zullen respectievelijk als instructeur en als leider de reis meemaken. Parry O'Brien, langjarige wereldrecord houder kogelstoten en zilveren medaille winnaar op hetzelfde nummer van de Olympische Spelen in Rome, heeft de kogel voor het komende seizoen ter zijde gelegd en de discus opgenomen. Het doel van de Amerikaanse atleet is met de dis cus een afstand van bijna 58 meter te be reiken. Het wereldrecord staat met 59,91 meter op naam van de Pool Piatkowski. O'Brien heeft reeds eerder met de dis cus geworpen, maar heeft zich toen om bepaalde redenen op het kogelstoten toe gelegd. De Amerikaan behaalde met het kogelstoten zeventien nationale titels.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19