Diploma's tuinbouwschool aan dertig jongens uitgereikt IJmondploegen krijgen het lastig Duitsers bestuderen vangsten bij New Foundland COLFSPEL IN WIJK AAN ZEE ZILVER VOOR ARIE HERTENKAMP a m Voor autorijles Loek Anderson I DANK U! JAZZ-BAL VAN WIE? BALDADIGHEDEN Vismeel als voedsel voor mensen Groots visserijfeest in Bremerhaven Tottenham Hotspur - Leicester City Uw pasfoto's in t dag gereed DONDERDAG 4 MEI 1961 o A. J. v. LENT's Automobielbedrijven APART! comfortabele ROTAN-fauteuil ƒ63.50 KUNSTHANDEL C7^"^J*UIDEN fJ KENNEMEQLAAN 55 Besteding huishoudgeld SPORT IN DE IJMOND TELEVISIE! Neemt u maar plaats op het schap Is dat niet knap foto hobby (OP ZEE) Èmmm SB EHBO-ers nemen deel aan districtswedstrijden Sociologisch onderzoek onder de schippers Aanstaande bijeenkomsten Kennemer Kruimels 1 In tegenwoordigheid van de voltallige I kop en schouders boven de anderen uit commissie van toezicht van de Lagere zien steken. tuinbouwschool te Beverwijk zijn woens-I Tot slot sprak de heer Van der Pol nog dagmiddag in de KSA aan 30 leerlingen een enkel woord waarbij hij het een en an- van de tuinbouwschool de diploma's uit- der vertelde over het nieuwe leerprogram- gereikt. In een openbare les werden de ma dat met ingang van 1 september inge- jongens, voordat ze hun diploma kregen voerd zal worden. Nieuwe leerkrachten nog. even aan de tand gevoeld. zullen worden aangetrokken. In zijn hoedanigheid van voorzitter der De diploma's werden uitgereikt aan de commissie van toezicht heeft burgemees- volgende leerlingen: P. Bakker, Limmen, ter J. G. S. Bruinsma er op gewezen dat N. van Buggenum, Hillegom; J. Burger, een dertigtal jonge tuinders weer met een Egmond aan de Hoef; G. Duineveld, diploma in de zak het leven ingaat. „Is Heemskerk; C. Floris, Santpoort; Jac men er nu werkelijk met een dergelijk di- Groot, Heiloo; G. Hageman, Limmen; J. ploma of is dit de eerste stap om verder Jordens, Heemskerk; C. Kaandorp, Lim- te gaan?" vroeg hij zich af. „In de rand- men; G. Kraakman, Bakkum; C. Limmen, stad Holland kan men heel goed geschool- Heemskerk; C. Niessen, Heemskerk; L. de agrariërs gebruiken, want het is wel van Noort, Heemskerk; J. Pepping, Aker- eèn eigenaardig verschijnsel dat nu men sloot; C. Schavenmaker, Uitgeest; W. de cultuurgronden ziet wegvallen ten dien- Schoone, Assendelft; Jac Schuit, Heems- ste van de stadsuitbreiding, de omzetcij- kerk; J. Sinnege, Heemskerk; J. Sprenke- fers aan de Beverwijkse veilingen groter ling, Limmen; C. Stam, Velsen noord; G. gaan wbrden". Twaalfhoven, Akersloot; P. Veldt, Castri- Nog altijd is men wachtende op de nieu-lcum; C. Verduin, Heemskerk; Jac de Vrie we tuinbouwschool die zeker haar plaats I Alkmaar; P. de Vries Heemskerk; C. J. waard zal zijn in dit oude tuinbouwgebied. Winter, Heemskerk; Jac Wokke, Alkmaar Met ingang van 1 september zal men in af- J. Wulp, Bakkum; A. van Wijngaarden, wachting van de bouw der nieuwe school Beverwijk; P. Zomerdijk, Bakkum. Er al met de nieuwe vorm van onderwijs werd een leerling afgewezen gaan beginnen. Het is niet onmogelijk dat de leerlingen van de tuinbouwschool ook I iets mee zullen krijgen van de leerstof der LTS, want de mechanisatie gaat ook in de tuinbouw voort. De burgemeester reikte de diploma's daarna uit. Kapelaan van der Voort wees er op, dat juist in deze streek waar de tuinder steeds meer wordt terug gedrongen de levenshouding van de altijd I eenvoudig blijvende tuinder het stempel op de streek drukt. Namens de leerlingen sprak C. Niessen, hij bracht dank aan de heer Van der Pol en zijn medewerkers onder aanbieding van een attentie. De heer Verkleij verheugde er zich over dat er weer 30 geslaagde tuin ders bij zijn gekomen. De rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst geeft voorlichting, maar wat geeft die voorlichting als de be trokkenen niet weten wat de ondergrond van alles is? Hij wees nog op de tuinbouw- vakschool die men eigenlijk moet zien als I de bovenbouw op een huis. Sinds 1947 is deze tuinbouwvakschool in de streek Ken- nemerland en haar vruchten kan men nu al heel goed bespeuren, want in deze tijd Advertentie Wijk aan Zerërweg 107 - IJmaiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwlik Tel 3223 - 5052 (02510) Advertentie Zeer exclusieve en bijzonder Bekleed en met kussen (dobbystof) KOMT U EVEN KIJKEN Een groot aantal leden van de N.V.V.- vrouwenbond en een aantal leden van de Algemene Bouwarbeiderbond waren woensdagavond bijeen in gebouw „Grapy" te Beverwijk, waar onder leiding van de heer Th. Rentenaar de meningen werden gepolst over de besteding van het huis houdgeld, in verband met het verschil in prijzen en kwaliteit der goederen. Men vond het onlogisch, dat voor bepaalde pro ducten verschillende prijzen zouden wor den betaald, naar gelang de omtrek in welke men woonachtig is. In deze geval len zouden de hogere prijzen alleen het ge volg zijn van het feit dat de winkeliers door middel van „het met elkander eens zijn", bedoelde prijzen hoger stelden, wat met voorbeelden werd duidelijk gemaakt. Ook werd het een en ander gezegd over de zgn. inkoopverenigingen die meestal van bedrijven uitgaan. Voor de leden van bedoelde bedrijven zou er misschien een mooie kant aan zitten, anderzijds vond men het niet juist als een bepaalde groep kan profiteren van lagere prijzen. Indien de prijzen van artikelen verlaagd kunnen worden of lager gesteld, dan dient ieder een daarvan te kunnen profiteren, zo meende men. De beide eerste teams van de handbalvereniging „IJmond", die zondag uit kan men de geschoolde ondernemers met wedstrijden moeten spelen, zullen hun uiterste best moeten doen om de opmars naar het hoogst bereikbare aantel punten vol te houden. Voor de dames van het eerste elftal is er de derby met de IEV 1-dames op „Rooswijk". De dames van IJmond 1 hebben zich al verzekerd van het spelen van promotiewedstrijden uit de eerste klasse afdeling Haarlem; zij bereikten de tweede plaats. Mooier zal het zijn wanneer zij de nog komende vier wedstrijden alle weten te winnen en dan net nog boven Concordia—Haarlem weten te komen. IEV is echter een sterke tegenstander, die voor een verrassing kan zorgen, ondanks de negen punten uit twaalf. Advertentie DE ENGELSE CUP-FINAL Deze wedstrQd mag u niet missen Wij zorgen voor tijdige en le klas plaatsing Velserdulnweg 173 - Telefoon 4402 ERRES - GRAETZ - PHILIPS - SABA Betaling in overleg. Voor de IJmond-heren wordt de gang naar Aalsmeer 2, dat met 8 uit 13 de voorlaatste plaats bezet, nog moeilijker. IJmond kan met Rapiditas, indien deze ploeg verliest, net gelijk komen als ten minste IJmond van Aalsmeer wint. Maar Sport Vereent (Utrecht) zal mogelijk met nog twee wedstrijden precies één punt hoger kunnen komen. Voor IJmond is een gelijkspel tegen Aalsmeer 2 overigens vol doende om in elk geval derde te worden waarna automatisch promotie naar de overgangsklasse, die dit jaar wordt inge voerd, volgt De dames van IJmond 2 (8 uit 11) spelen in Heemskerk tegen kampioen ADO 2 (19 uit 10) bij voorbaat een verloren strijd. Het jeugdprogramma vermeldt: meis jes-junioren: TYBBIJmond; THB IJmond 3; meisjes-aspiranten: ADO 2 In vele landen neemt men momenteel umond 5. proeven met het geschikt maken van vis- De opstellingen zijn: dames IJmond: meel voor menselijke voeding. Op de FAO- w schoorl; D. Bonekamp en J. Siebers; conferentie in Rome is dit wel duidelijk R Uitenhuis, L. Blom en M. de Vries; T. aan het licht gekomen. Men heeft kunnen VoSj G slatman, D. Marckelbach, W. van constateren, dat landen als Peru en Ma- der Kujj en A Wolters. rokko al zeer ver zijn. Men gebruikt daarj Heren ijmond: J. Böhm; B. Beentjes en het vismeel als een waardevolle eiwitaan vulling. Zo verwerken de biscuitfabrieken van Marokko vismeel door hun voor in lands gebruik bestemde produkten. Peru verwerkt het vismeel in brood. De grote moeilijkheid blijkt te zijn, dat men vis meel voor de consument niet gemakkelijk aanvaardbaar maakt. J. Wolters; C. de Vries, H. Boom en A. Visser; L. Wassenaar, G. Noomen, E. Sauer, K. Klesser en H. Louwman. Op Hemelvaartsdag gaan de IJmond- heren naar Oudesluis om deel te nemen aan een toernooi, waarin zij uitkomen tegen De Blinkert uit Haarlem en twee In Zweden gebruikt men al vismeel voor Duitse teams, het bereiden van pap en brood. Amerika jjet een meisjesjuniorenteam, twee bestudeert plannen om na het verstrijken I meisjesaspirantenteams, een jongensaspi- van de experimentele periode fabrieken te I ranténteam en een welpenteam meisjes stichten voor het goedkoop bereiden van wordt d00r um0nd op 11 mei ook deel- vismeel voor menselijke consumptie. genomen aan het Unitas-jeugdtoernooi in Men kwam wel tot de conclusie dat een Amsterdam, andere toepassing van vismeel dan uit- Het eerste IJmond-jongensjuniorenteam sluitend als veevoer dwingend noodzake- I js uitgenodigd om op 11 mei deel te nemen lijk is. Alleen zo kan men de sterke stij- I aan jjet in 's-Hertogenbosch te houden ging van de produktie van vismeel opvan- districts-jeugdtoemooi. £en- Tenslotte zullen op 21 mei (eerste Pink- Dan zouden de prijzen ook weer zoda- I sterdag) een meisjesjuniorenteam en vier nig worden, dat het voor alle vissers op mejsjesaspirantenteams uitkomen in een de wereld lonend wordt de mdustrievisse- I door aVA te Alkmaar te houden inter- rij uit te oefenen. j nati0naal veldhandbgltoernooi. Motorsport De Kennemer Motorclub heeft de goede gewoonte om elk jaar omstreeks de be vrijdingsdag een K.N.A.C.-toertocht te organiseren, waaraan leden en niet-leden Van 23 tot en met 25 juni viert men in Bremerhaven de dag van de diepzeevis sers met alle daaraan verbonden feeste lijkheden die zich over drie dagen uitstrek ken. Tegelijkertijd wordt ook het 75-jarig bestaan van de Duitse zeevisserij her dacht. De plechtigheden beginnen op de avond van 23 juni met een kranslegging ter ere van de op zee gebleven vissers in Bremer haven, Cuxhaven, Hamburg en Kiel. Dit is de opmaak tot de feesten, die de 24ste beginnen met een kerkelijke feestdienst. Onder de aanwezigen verwacht men dan onder meer de landsbisschop dr. Lilje. In de middag zullen tal van verdienstelijke persoonlijkheden Bondskruizen van ver dienste krijgen. Dezelfde dag wordt het traditionele „vissers-eten" genuttigd, en wel in de ruimen van de „Columbusbahn hof". Radio Bremen organiseert zaterdag avond een bonte avond in het stadstheater van Bremerhaven en zendt op zondagmor gen een havenconcert uit hal 15 van de Bremerhavense visserijhaven uit. Kapellen van Amerikaanse en Duitse strijdkrachten zullen tijdens de feesten concerten geven, er zal een „vliegende" reuzenbaars worden opgelaten, er zal een reuzenroodbaars worden opgelaten, er zal een reuzenvisbraadplan worden opgesteld. Verder zijn er sportwedstrijden, model- bouwwedstrijden voor van afstand geleide schepen, etalagewedstrijden en natuurlijk het diepzeevissersbal. Talrijke schepen van de diepzeevloot zullen een vlootschouw geven bij deze in trede in een nieuwe periode, die van va rende visfabrieken en verre visserij. geheel gratis kunnen deelnemen, met hun eventuele huisgenoten. Ook nu zal op 7 mei, dus zondag, weer zulk een tocht worden gehouden, weers omstandigheden in acht genomen. Verzameling op de Meerstraat vóór het veilinggebouw; vertrek negen uur voor de route: BuitenhuisSchipholOuderkerk a/d AmstelVinkeveenBreukelenKor- tenhoef naar het Spaanderswoud, waar tijdens een lange rust 'de deelnemers met verschillende spelen zullen worden bezjg gehouden, ^fa afloop daarvan - gaat de terugtocht via het Gein en Haarlemmer meer naar Beverwijk, waar men te negen tien uur denkt te arriveren. De gehele tocht is plm. 160 km lang, de te rijden snelheid is gesteld op plm. 50 km per uur, zodat dit veilig kan geschieden. Streek genoten automobilisten, motor- en scooter berijders zijn van harte welkom. Wielrennen Woensdagavond heeft de Beverwijkse Rennersclub onderlinge wedstrijden voor de zomercompetitie gehouden. De uit slagen luiden: A-klasse, 65 km: 1. C. Dullemans, 1 uur 30 min. 15 sec.; 2. W. Zonneveld; 3. J. Tim mer; 4. J. Groot; 5. Fr. van Tongeren. B-klasse, 65 km: 1. B. Weda, zelfde tijd; 2. D. Dullemans; 3. H. Wentink; 4. J. Ser- penti. Aspiranten, 25 km: 1. Serpenti; 2. P. v. d. Bos; 3. J. van Egmond; 4. H. Slote- maker; 5. J. van Egmond; 6. H. Keyzer. Advertentie KENNEMERLAAN 87 - TELEF. 5962 - 4809 Het Duitse visserijfabrieksschip „Sagitta" is teruggekeerd van een onderzoekings- reis, waarmee het onderzoekingsprogramma van de Duitse diepzeevisserij voor 1961 is begonnen. De moderne trawler heeft een vaart in de wateren van Newfoundland achter zich. Al twee jaren vissen Duitse trawlers in de wateren voor de Noordameri- kaanse kust. Toch staat men hier nog voor veel geheimen om een rationele visserij te kunnen opbouwen. Men heeft ditmaal een onderzoek inge steld naar kabeljauwscholen, die voor de produktie van zoutevis in aanmerking ko men. De gezouten kabeljauw is name lijk een zeer begeerd export-artikel en ze worden in Afrika en de landen om de Mid dellandse Zee met grote voorliefde gegeten. De „Sagitta" had haast. Het seizoen duurt daar van februari tot april. Sinds jaren vissen hier behalve de Duitse traw lers ook de grote schepen van de Spaan se, Franse en Portugese vissersvloten, die evenzeer vissen inzouten. De trawlers sto men steeds achter de scholen aan en trek ken zo in de loop van het voorjaar om een deel van New Foundland. Daarna trekt men naar West-Groenland, waar in de vroege zomer grote scholen aanwezig zijn. De reis van de „Sagitta" is de tweede poging de verhoudingen op de vanggrond speciaal in verband met de vangst van zoutevis te bestuderen. Verleden jaar deed men een poging met de trawler „Regens' burg". Het schip kwam echter te laat op de vanggrond aan. Het seizoen was reeds ten einde, maar dat kon men pas weten na deze eerste po ging en zo heeft men ook uit de „Regens burg"-onderzoekingen geleerd. De bemanning van het schip leerde trou wens veel bijzonderheden over de bodem gesteldheid van de gronden, die de „Sa gitta" van pas zijn gekomen. In Duitsland slaat men de pogingtn in deze wateren nauwlettend gade. Want men heeft groot belang bij een gestage aan voer van vis uit deze gebieden. SPAREN BIJ RIJKSPOSTSPAARBANK In april van dit jaar werd bij de RijkS' postspaarbank te IJmuiden in totaal 404.006,34 ingelegd. In dezelfde maand werd uitbetaald 314.010,49. In Wijk aan Zee is een midget-golfbaan geopend. ,,'t Paasdal" heet deze at tractie voor jong en oud. Er zijn achttien banen, waarop ge, het witte balletje moet voortbewegen met een zwaar in de hand liggende golfstok. De baantjes zijn niet alle even gemakkelijk. Keien in het midget-golfspel klaren het om met één welgeplaat ste slag het balletje in het gaatje te krijgen. De meeste mensen zijn echter uren aan het modderen, maar zij ver velen zich geen ogenblik. Het is een alleraardigst spel. Mevrouw Schrama uit Ber gen heeft het initiatief ge nomen tot de aanleg van deze golfbaan in de bad plaats. Zij is een knappe verschijning met geblon deerd haar. Haar zoontje be ijvert zich de gehele dag met het „nemen van een moei lijk baantje", waar het bal letje een hoogte opmoet en dan in 't gaatje moet vallen. De meeste mensen geven net na tien slagen op, maar liet zoontje van mevrouw Schra ma zet door. Zijzelf geeft service aan de klanten door hen precies (e vertellen hoe het spel in zijn werk dient te gaan. Zij heeft een juffrouw in dienst genomen een Oostenrijkse die er plezier in heeft u te begeleiden en de gemaak te punten te noteren. Zij spreekt vijf talen. Mevrouw Schrama is reuze in ha-r schik met haar. „Ze is zo maar op een dag komen aan waaien", vertelt ze. De golfbaan heeft men in acht weken aangelegd. „Waanzinnig kort", com mentarieert mevrouw Schra - ma, die een knaapje een vrij kaart geeft, omdat hij 47 punten heeft behaald, ter wijl men er volgens be rekening 45 moet halen om de beste te zijn. De midget-golfbaan is al leen des zomers geopend. Juist met het oog op 't bad seizoen! Ex-president Eisen hower komt men op dit knusse golf baant je niet tegen want hij golft op veel gro tere schaal. De foto geeft een indruk van de gezellige ligging van de golfbaan in de badplaats. Op de voorgrond de char mante assistent van mevrouw Schrama (zelf bescheiden op de achtergrond), de twintig jarige Oostenrijkse Sieg- linde Jaretz. De bewoners van het W. F. Visserhuis in IJmuiden heb ben ons een bedankje ge stuurd, niet voor hun abon nement op de IJmuider Cou rant en ook niet. om ons ergens speciaal voor te be danken, maar om de Chris telijke gymnastiekvereniging „IJmuiden" is het te doen. De bejaarden hebben ken nelijk zeer genoten van de uitvoering van deze gymnas tiekvereniging op Koning innedag, vlak voor het be jaardentehuis. De bepaarden konden van achter hun ra men alles prachtig zien. „En zij waren zeer enthousiast", schrijft ons de directrice. De leden van de gymnastiek vereniging en die van nun drumkorps hebben nagenoeg het gehele programma opge voerd als eerder op de mid dag op het IJmuidense Marktplein. Voor leden en niet-leden houdt de Velser Jazz Club aanstaande vrijdagavond in „Du Commerce" aan het Marktplein te IJmuiden een jazz-bal. At the Jazzband Ball dus. Op pittige muziek van „The Dixie Mixers" uit Zaandijk en op de wat inge togener tonen van de mo derne combo van Jan Schaap (uit IJmuiden) zal er de ge hele avond gedanst kunnen worden. Bij de Velsense politie is aangifte gedaan van de vol gende gevonden voorwerpen: 2 autosleuteltjes, kindervest, 1 pr. zwarte regenpijpen, dolkmes, Angorakat, spaal, tas met inhoud, zwembroek met handdoek, Witte dames handschoen, pauw, porte monnee, koperen gewicht, studieboek, kinder-overall, 1 pr. witte gym. schoenen, kin derpopje, 1 pr. wollen da meshandschoenen, ball point, witte bal, els of priem, sportbroekje, baby-schoentje, jongenspet, kinderportemon nee, bos sleutels, glacé da- ..meshandschoen, schooltas in houdende boeken, kinder fietsje, rood/wit-portemon- nee met rits-klos ijzergaren, autoped, 1 pr. voetbalschoe nen, rode bal, wit fietshand- pompje, kinderjasje, ring met 2 sleutels en een dames horloge. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn te verkrij gen, dagelijks aan het hoofd bureau van politie te IJmui- den-Oost. De gedeponeerde voorwerpen kunnen elke dinsdag van 17.00 tot J8.00 uur en elke zaterdag van De Velsense jeugd heeft tijdens de afgelopen feeste lijke dagen bewezen, dat zij zich zeer goed kan gedragen, Hoe georganiseerd zijn de feestelijkheden door nij vere verenigingsbestuurders op touw gezet niet ver lopen? Houden zo! Dit dan tot de jongetjes van Velsen gericht. Want helaas bewij zen velen van hen, dat zij zich niet altijd zö goed ge dragen. Er worden in deze gemeen te zij is geen uitzonde ring nog steeds ontelbaar vele baldadigheden gepleegd. Onder baldadigheden ver staan wij dan het vernielen van andermans eigendom men zonder dat daartoe enige aanleiding bestaat, knapen gooien ruiten van bushaltes kapot. Dat bij voorbeeld is de vorige week weer eens gebeurd nabij de Velser ponten. Gelukkig zag een man het en hij bracht de knapen naar 't politiebureau. 12.00 tot 13.00 uur aan het hoofdbureau worden afge haald. Niet om de stoere meneer uit te hangen, maar omdat het gesmij t hem mateloos erger de. De ruiten waren inmid dels al kapot.. Het waren jongens van tien en elf jaar. Het is maar een voorbeeld. Een ander is deze: een op zichter van een bouwwerk alarmeerde de politie, omdat jongens op een pas gestorte Eveneens een volslagen zin loze bezigheid. Daarbij blijft het niet. Er zijn jongens die er aardig heid in hebben in jonge bomen te klimmen en dan te gaan zwiepen met het gevolg dat takken afbreken en de boom eigenlijk wel kan wor den weggehaald. Goed, boompjeklimmen is jongens werk, dat deden wij vroeger ook, maar is het nu geen zaak ertegen te waken dat jong groen op deze manier vernield wordt? In Santpoort waren enkele jongens met stenen op een elektriciteitskast aan het gooien. De schade is groot. En zo kunnen wij wel door gaan. De politie van Velsen waakt, maar zij kan niet alles voorkomen. Ook de ouders wordt verzocht zo veel mogelijk toe te zien dat hun kind of kinderen zich niet te buiten gaat of gaan ,aan baldadigheden. De politie van Velsen is voornemens krachtiger op te treden tegen jongelui die het oudere mensen lastig maken. De laatste tijd worden vooral klachten gehoord van men sen, die in de Kennemerlaan wandelen. Het betreft veelal jongelieden, die in portieken hangen. De politie verzeker de ons dat tegen hen krach tiger zal worden opgetreden. Vrijdag morgen dus opent de burgemeester van Beverwijk officieel de her tenkamp aan de Velserweg. De herten, ezels, geiten, gan zen, eenden enzovoort lopen hier op het keurig geknipte gras echter al langer dan een jaar rond. Waarom de offi ciële opening zo lang na het gereedkomen van het geheel pas nu plaats gaat vinden, is velen een raadsel. Maar die velen zijn er in ieder geval niet minder blij om. Het is een keurig dierenparkje, waarop Beverwijk zeker trots mag zijn. Eigenlijk l'gt de hertenkamp niet geheel en al op Beverwijks grond gebied, maar dat mag de pret aanstaande vrijdagmid dag niet bederven. Als de grenswijziging tussen Bever wijk en Velsen inderdaad zo zal worden uitgevoerd als in het wetsontwerp is voorge steld, zal dit dierenparkje geheel op Beverwijks grond gebied liggen. Overigens trekken de herten en al die andere dieren zich niets aan van de gemeentegrens, die dwars door domein loopt, r>et gras staat in Beverwijk net zo hoog als in Velsen.... Arie de Vroome is ko ninklijk onderscheiden met de zilveren eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hijzelf was er zaterdag niet, zoals men in onze krant van dinsdag al heeft kunnen lezen. Maar zijn vrouw heeft het zilveren kleinood in ontvangst ge nomen in Velsens raadhuis. Burgemeester mr. J. C. Bührmann heeft echter Arie de Vroome opgebeld, toen hij zich aan boord van de IJM 35 „Postboy" bevond. De bur gemeester ging daartoe om tien minuten over half elf met mevrouw De Vroome naar de burgemeesterskamer. Scheveningen Radio zou op dat tijdstip de verbinding met de IJmuidense trawler tot stand brengen. En aldus geschiedde. Burgemeester Bührmann liet onmiddellijk blijken dat hij van het voeren van tele foongesprekken met schepen op zee geen kaas had ge geten. En dat is hem uiter aard niet euvel te duiden. Na 't „oh, moet ik over zeggen" en „Is daar De Vroome", was daar gelukkig in de burge meesterskamer walschipper Korbee van de rederij v./h. Pronk aanwezig om het ge sprek over te nemen. Na enig wachten kwam De Vroome aan de lijn. De bur gemeester nam toen weer over en vertelde hem dat hij een goed bericht voor nem had, n.l. dat hij konink lijk was onderscheiden. „Het is mij een bijzonder ge noegen u dit op deze wijze mede te delen", aldus de neer Bührmann. Toen viel er weer doodse stilte in, want het „over" bleef uit. Ineens was hij weer aan de lijn. Mevrouw De Vroome voerde het woord, feliciteer de Arie met zijn onderschei ding en vroeg meteen hoe 't ermee ging. De burgemees ter -etireerde inmiddels be- scheiden uit zijn vertrek „Hij nam het nogal kalm op", vertelde hij. Best mogelijk, dachten wij, Arie de Vroome had mis schien na veertig jaar trou we dienst, eens moeilijk heden met de machine of 't kon ook zijn dat er stort zeeën waren Zaterdag worden in de recreatiezaal van de Verkade-fabrieken te Zaandam de dis trictswedstrijden gehoden van de Konink lijke Nederlandse Vereniging E.H.B.O. Aan deze wedstrijden zal worden deel genomen door de afdeling Beverwijk- Hoogoven-Combinatie. Wegens het inmid dels gevorderd seizoen is woensdag in het paviljoen Watervliet de laatste oefenavond gehouden. Er zal een sociologisch onderzoek van de schippersbevolking in geheel West-Eur pa worden ingesteld door de kerkelijke or ganen voor protestantse schippersarbeid in België, Duitsland, Frankrijk, Nederland en Zwitserland. Door dit onderzoek hoopt men gegevens te verkrijgen ten behoeve van kerkelijke arbeid onder de schippers. Dit is besloten tijdens een conferentie van deze organen in Amsterdam. Het onderzoek zal zich allereerst richten op de sociaal-culturele arbeid, waarbij de De stichting katholieke culturele samen werking te Heemskerk organiseert op vrij dag 19 mei een filmavond in het Mar quette-theater. Vertoond wordt de rolprent „Het dagboek van Anne Frank". integratie van de schippers onder elkaar en ten opzichte van maatschappij en kerk zal worden bestudeerd. De voorbereidingen voor het sociologisch onderzoek zijn in Ne derland al begonnen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5