Kreymborg Nieuw monument voor Zutphen fiBMgjfc zoudl u betalen als du bro n I*' III KEIP-OPTiEK BOSCH BOSCH 0#Z£ WOMSMG-TtP ilrl Expositie van werk Frans Hollaardt Luchtvaartprijs voor Den Doolaard Platenindustrie van studenten De negen muzen Expositie van C. A. Feldmann in „de Ark" AFWAS- MIDDEL Uw bril spreekt mee! DINSDAG 9 MEI 1961 11 ft!! Den Haag koopt werk uit collectie-Thompson Bob Buys Burgemeester Matser uit bestuur van „Theater" FILM EN FILMWERELD Bouw van Eindhovense schouwburg begonnen Het A. Roland Holstfonds 2 lakt-bougies batterijen Jongens Texas-short 8 jaar nu 3»^® 04 Grote Markt 1-7 Haarlem Willem van Otterloo niet naar Noorwegen Limburgers krijgen nieuwe gironummers Bob Buys G. H. Crone overleden Jaar gevangenisstraf voor oneerlijke vertegenwoordiger Vaste rubrieken Beeldschermer De radio geeft woensdag T el evisie pro gramma «v„ „IN 'T GOEDE UUR" is deze maand werk te zien van Frans Hollaardt, die voor al als tekenaar excelleert. Wij ontmoetten al eerder werk van hem op de expositie van de Kring van Tekenaars in het Huis van Lloyd. Dat Nederland een respectabel aantal goede tekenaars bezit heb ik al meer mogen opmerken. Hollaardts exposi tie wijst er ook op dat er tegenwoordig van een eigen Nederlandse stijl sprake is. Denkt men bij zijn wat betreft hand schrift toch zeer eigen werk niet aan een Henk Broer, aan Th. Heynes, aan de illustrator Peter van Straaten en andere figuren, wier werk we „In 't Goede Uur" op de exposities van genoemde kring ont moetten? Het blijkt ook dat opleidingsscho len als de Amsterdamse kunstnijverheids school en de Haagse akademie mede een richting bepaald hebben. JAREN GELEDEN kwam ik op een ex positie van leerlingen van genoemde kunst nijverheidsschool tekeningen van vliegtui gen tegen als die van Hollaardt, die, naar men mij vertelde, op de Haagse akade mie is opgeleid. Het is een gezond open tekenen met het accent echt op de lijn. Perspectief blijkt niet alleen een middel om de illusie van de werkelijkheid te be vorderen, maar ook een echt expressie middel. Zowel bij Hollaardt als bij Heynes bij voorbeeld worden we in de wijdheid van het landschap betrokken en het is of hun tekenen ons het ademen vergemakke lijkt. Gelijk Broer schenkt ook Hollaardt zijn aandacht aan het dagelijkse leven langs de straat, dat soms kan ontroeren en meestal boeiend is voor wie weet te zien. Misschien dat Broer, die ouder is, wat meer van eigen voelen toevoegt dan Hollaardt. Hollaardt voelt die behoefte wel en trekt zijn figuren soms wat in het ka rikaturale, waardoor verscheidene tekenin gen dat illustratieve hebben, waardoor men aan Van Straatens werk herinnerd wordt. Het plezierige met dit soort knappe tekenen is dat men nog alle kanten op k.an. Wij worden niet bij de neus geno men door maniertjes en andermans ex pressiemiddelen worden niet vervalst. Als Hollaardts houtsneden van een even ande re vormgeving zijn dan zijn tekeningen, dan komt dat omdat de techniek hier een Advertentie Mannenharten kloppen sneller.... en zij draagt een bril Zij draagt een bril.... toch heeft zij die ondefinieerbare elegance, die mannenharten doet kloppen Let op haar brilmontuur.... het accentueert haar ogen, wenkbrau wen, haar Ook voor u is er een bril montuur dat het beste bij uw per soonlijkheid past. Laat Keip Optiek u dit bewijzen. ALLE BRILLEN ZI1N GEPRDSD EN TWEE ]AAR GEGARANDEERD. Haarlem Gr. Houtstr. 1S7 tel. 11640 Beverwijk Breestraat 118 De gemeente Den Haag kan een aantal belangrijke werken aankopen uit de collec tie-Thompson. Voor deze aankopen zullen geen optimale prijzen gelden, terwijl van particuliere zijde tot een belangrijk bedrag steun is te verwachten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. heeft de gemeen teraad thans besloten deze mogelijk heid tot uitbreiding van de gemeen telijke verzameling van moderne kunst aan te grijpen. Daavoor zal in het „fonds voor de verzamelingen van kunst en weten schap" een bedrag van 400.000.- worden gestort, aangezien de stand der middelen van dit fonds speciaal van het onder deel „bijzondere aankopen" deze aan kopen niet gedoogt. ander vormgeven bepaalt. In zijn gouaches gaat hij gewoon door op zijn tekenen. Nu wordt hij me met de gouache iets te han dig en daarin schuilt een zeker gevaar. Bij het stellen van de kleur krijgt men behoefte aan meer verdieping, aan een be wuster stellen van het eigene, aan een meer doorleefde kleur. Burgemeester Matser van Arnhem is uitgetreden uit het dagelijks bestuur van de Stichting Toneelgroep Theater, waarvan hij het secretariaat behartigde. Dit uittre den houdt verband met de situatie, ont staan door het vertrek (volgend jaar) van de zakelijke en artistieke leiding van Theater. Burgemeester Matser wil nu de handen vrij hebben ter wille van de pro blemen die zich voordoen bij het zoeken van een nieuwe directie voor de toneel groep Theater. Men verwacht dat in de raadsvergade ring van 15 mei aanstaande wel nadere mededelingen zullen worden gedaan, te meer daar ook in kringen van enkele Arn hemse raadsfracties de kwestie Theater al uitvoerig is besproken. Mededelingen daar over zijn niet verstrekt. Naar verluidt zou den reeds pogingen zijn gedaan om tot een nieuwe directiesamenstelling te komen. Er zijn evenwel nog geen namen genoemd. Ook is tot dusver nog niet bekend welke acteurs of actrices in de huidige samen stelling van de toneelgroep zich zullen scharen achter een nieuwe directie. J BEVERLEY Hills, (UPI) Het Ameri kaanse instituut van schone kunsten te Beverley Hills heeft zondag de instelling van een fonds bekendgemaakt, waaruit telkens voor de duur van een jaar een stu diebeurs zal worden gegeven aan een veelbelovend student aan de school. Dit geschiedt uit naam van de zieke filmster Gary Cooper. De romanschrijver en dagbladmedewer ker A. den Doolaard (midden) is de eer ste publicist, die is onderscheiden met de K.N.V.V.L.-prijs voor luchtvaart journalis tiek, een onderscheiding die vorig jaar op initiatief van de Waterstaats-voorlichtings functionaris B. W. Noordam ..werd inge steld. Den Doolaard heeft tussen 2 juli en 21 september van het vorig jdat een serie van dertien artikelen gepubliceerd in de Gelderlander Pers over „Het straaltijd- perk". De prijs die hij daarmee verwierf bestaat uit een gouden medaille en een vliegreis met bestemming naar keuze plus een tiendaags verblijf. De vice-voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart, de heer P. J. J. M. Cuypers, heeft de prijs in de clubsalon van de K.N.V.V.L. te Den Haag uitgereikt. De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. IJ. Schol ten, heeft de eerste van de 1.200 'palen, waarop straks de Eindhovense stads schouwburg zal rusten, in de grond ge heid. De staatssecretaris hield een toe spraak, waarin hij de hoop uitsprak dat de toneelgroep „Ensemble" haar belofte ge stand zal doen en zich straks ook inder daad in Eindhoven zal vestigen, wan neer de stadsschouwburg helemaal gereed is. Een leerlinge van het St. Catharina Ly ceum droeg voorts een voor deze gelegen heid geschreven gedicht voor van de in Eindhoven geboren Haarlemse dichteres Harriet Laurey. Het A. Roland Holst-fonds, waarvoor de dichter, wiens naam het draagt, de grond slag legde met een bijdrage van de nem op zijn zeventigste verjaardag geschonken 1000.is in nog geen drie jaren ge groeid tot een kapitaal van 18.000. Blijkens het jaarverslag van de stichting over 1960 steeg het aantal personen, die 100.in het fonds stortten en een gram mofoonplaat ontvingen, waarop men de stem van de dichter kan beluisteren, van 50 tot 160. Op die plaat draagt Roland Holst enkele van zijn gedichten voor in een muzikale omlijsting van drie korte pianowerken van Debussy, gespeeld door het bestuurslid van het fonds, de pianist componist Hans Henkemans. Onder de 160 „dragers" van het fonds bevinden zich velen, die al eerder donateur of contribuant van het fonds waren. Het aantal donateurs 10.steeg van 78 tot 85 en het aantal contribuanten 2.50) van 181 tot 195. Het belegd kapitaal steeg hier door tot 18.000.Het aantal bedoelde grammofoonplaten is echter nog toerei kend, om het kapitaal tot 25.000.te doen stijgen. Deze grammofoonplaat is niet in de handel. Dat het fonds zijn bestem ming bereikte blijkt uit het feit, dat aan zeven kunstenaars een bedrag van 781.11 a fonds perdu kon worden uitgekeerd en een bedrag van 2.635.aan kunstenaars als lening kon worden verstrekt Het fonds verstrekt materiële bijstand aan in Bergen wonende kunstenaars ook niet-leden van het Kunstenaars Centrum Bergen, alsook aan buiten Bergen wonende leden van het KCB. Veiling van tuinbeelden. Op 15 mei worden op het landgoed „Terra Nova" in Loenen aan de Vecht ten overstaan van notaris H. J. M. v. d. Wedden ongeveer honderd tuinbeelden, vazen enzovoorts openbaar geveild door de Amsterdamse kunsthandel S. J. Mak van Waay. Bijzondere lof sprak de jury uit voor het werk van J. Brouwer (links op de foto) luchtvaartredacteur van Het Vrije Volk, wie een oorkonde en een reis in Europa met vijfdaags verblijf werden toegekend. B. W. Maaskant (rechts) van het Alge meen Dagblad kreeg een eervolle vermel ding, eveneens vergezeld van een oorkon de. Advertentie W IJ Z IJ N HET EENS fftermo e/astiC m* afgestemd op hef hedendaagse verkeer en voor het storten als eerste kracht Alleenvert. N.V. Willem van Rijn Amsterdam.W. - Postbus 8005 Advertentie Alleen geldig woensdag 10 mei ijzersterke katoenen keper in Sanfor. Ritssluiting op voor- en achterzak. Op achterzak cowboy-figuur. In blauw en grijs. '4 De jongste grammofoonplatenmaat schappij in Nederland, de Studenten Grammofoonplaten Industrie, is een sa menwerking aangegaan met het oudste platenmerk ter wereld, „His Master's Voice". De S.G.I, werd twee jaar gelden opgericht met het doel artistieke prestaties van studenten op de plaat vast te leggen en in de handel te brengen. In totaal werden er tot op heden twintig platen uitgegeven; sommige zijn ook een commercieel succes gebleken, zoals de op name van de „Dreigroschenoper", ge speeld en gezongen door de Groningse stu denten, „Laat je zoon studeren" (uit Lei den afkomstig), en de plaatjes van de chansonnier Jaap Fischer. Technisch en commercieel was dit werk geheel in han den van studenten die uit de inkomsten ge heel of gedeeltelijk hun studie moesten be talen. Daar de S.G.I. echter een te kleine organisatie is om de noodzakelijke publici teit te voeren, heeft men de behartiging van het commerciële deel overgedragen aan de Nederlandse vertegenwoordigster van His Master's Voice, de n.v. Bovema, welker directeur, de heer G. Oord er de nadruk op legde dat de S.G.I. alle vrijheid behoudt in de keuze van repertoire en me dewerkers. De door de studenten vervaar digde platen zullen echter voortaan op rui mer schaal dan voorheen verspreid kun nen worden dankzij het verkoopapparaat waarover Bovema beschikt. Namens de S.G.I. deelde de heer F. W. van der Schaar mee dat de studenten bij zonder verheugd zijn over de nieuwe sa menwerking die het hen gemakkelijker zal maken zich tot de produktie te bepalen en de distributie van de platen doeltreffen der te doen verlopen. De heer L. Wijde- veld uit Delft, die in 1959 het initiatief nam om de prestaties van studenten als componist, tekstschrijver, chansonnier of cabaretier op de plaat vast te leggen, sloot zich bij deze woorden aan. Tenslotte wer den verschillende artistieke medewerkers van de S.G.I. aan de pers voorgesteld, on der wie Hans Swelheim, de regisseur vah het Delftse Studenten Cabaret dat op een pas uitgekomen 45-toeren plaatje een aan tal liedjes laat horen. De heer Van Otterloo gaat het Philhar- monisch Orkest van Oslo niet dirigeren. Naar aanleiding van veelvuldige vragen over het dirigeren van de heer Van Otter loo bij het Radio Philharmonisch Orkest, deelt het Residentie-Orkest mede, dat er in de werkzaamheden van de heer Van Otterloo bij het residentie orkest geen wij zigingen zijn gekomen. Namens de heer Van Otterloo wordt meegedeeld dat hij heeft laten weten aan het bestuur van het Philharmonisch Orkest van Oslo de uitno diging van dit orkest om als vaste dirigent te gaan optreden, niet te kunne aanne men. Rotterdams Kriterion. Burgemeester mr. G. E. van Walsum van Rotterdam zal op donderdag 18 mei 's middags de offi ciële opening verrichten van de nieuwe studenten-bioscoop Kriterion, de hoogst gelegen cinema van ons land. Kriterion krijgt namelijk een zeer unieke plaats: bovenop het dak van het Groothandels gebouw. De bezoekers krijgen vanaf hun zitplaatsen als extra-attractie een verras send uitzicht over het nieuwe centrum van de Maasstad. Het beeldscherm wordt aan de zijde van het Stationsplein aange bracht voor een grote glazen wand van tien bij viereneenhalve meter en het zal in het algemeen pas vlak voor de voor stelling op zijn plaats worden geschoven. De administratie van de postrekeningen van inwoners van Limburg zal geleidelijk worden overgebracht van het girokantoor 's-Gravenhage naar het girokantoor Am- hem. Deze rekeninghouders zullen een nieuw postrekeningnummer krijgen, dat ligt boven 800.000. Met de overbrenging van de rekeningen zal in augustus een be gin worden gemaakt; Tot 3 juni is bij „de Ark" een expositie van schilderijen en tekeningen van C. A. Feldmann te zien. Men kan zich voorstel len dat de bekende kunstbeschouwer Bremmer, mede verantwoordelijk voor de collectie Kröller- Muller en propagandist van werk als dat van Charlie Toorop, Fernhout, Van der Leek en nog een reeks andere figuren, zou hebben kunnen voelen voor het werk van Feldmann. Schilders zouden Feldmann direct situeren in wat zij noemen de „Bremmergroep". Zelf ben ik, opgegroeid in een tijd dat wel erg veel men de trap in de Ark opgekomen is. Het is een stilleven met een stuk brood, toe gewijd geschilderd als alles trouwens hier, en van een eenvoudig gamma. Later blijkt dat Feldmann het beste is waar hij zich tot een eenvoudig gamma beperkt. Kleur- tegenstelling is zijn zaak zeker niet. Het naar mijn smaak beste schilderijtje van deze expositie is een stilleven met kievits kruikjes. Het verwijst naar Feldmanns en anderer grote voorbeeld: Floris Verster, maar dan de Floris Verster van de stille dingen. De colorist Verster leidde anderen gewicht werd gehecht aan deze groep en dan de tot de Bremmergroep te rekenen Wlerzin.: fi§uren' In genoemdstilleven blijkt het Kenmerkend voor deze groep leek ons een zekere en in vele gevallen grote droogheid en weinig bewogenheid. Wat voor bewo genheid werd aangezien noemden we graag krdmp. Het blijkt dat de tijd ons gelegenheid schonk meer afstand te nemen, waarmee grotere objectiviteit bij ons waarderen mogelijk werd. En op Feldmanns expositie was voor mij direct sprake van ontroering. Nu trof ik het ook wel goed met het eer ste stilleven, waar het oog op valt als Begin juli zal bij de IJselbruggen in Zut phen aan de stads- zijde een acht meter hoog monument wor den onthuld van de beeldhouwer Titus Leeser. Het monu ment bestaat uit twee figuren: een 3Vi me ter hoge vrouwefi guur (zie foto) die de groei en ontwikke ling van Zutphen na de oorlog symboli seert. Het andere beeld (op de foto links zichtbaar) komt aan de voet van de betonnen sokkel waarop het eerste beeld is geplaatst. Dit tweede, statische, beeld verzinnebeeldt Zutphen, zoals het geschonden uit de oorlog kwam. Het monument wordt de stad aangeboden door de Stichting Zut phen, die ten doel heeft de verfraaiing van de stad. De Stichting verkrijgt haar middelen uit particuliere bijdragen (o.a. handel en indu strie) en gemeente subsidie van 1000 - per jaar. De foto is jenomen bij de brons- beeldgieterij Binder en Schmidt in Haarlem, waar thans de laatste hand aan de beelden wordt gelegd. onderwerp dan met alle aandacht bekeken, maar het schilderijtje stijgt uit boven de werkelijkheid door een doorwerking, waar bij het schilderij eigen wetten gaan gelden. Hoe reëel het afgebeelde ook aan ons kan voorkomen, het zijn de zuiver schilderkunstige waarden, die zijn gaan gelden. Er werd gestreefd naar abstrac tie. Het komt me voor dat Feldmann om der wille van zijn concentratie het beste deed binnenshuis te werken. Buiten, in het land schap wordt zijn werk een beetje dood. Een uitzondering is een havengezicht. Het fraaie kerkinterieur is toch ook weer bin nen geschilderd. Zijn tekeningen, meestal naar het landschap, zijn minder dan de schilderijen, die grotendeels naar stil levens ontstonden. Toch voelt men in vele tekeningen een gespannen aandacht en vermoedt men grotere mogelijkheden. Een respectabele tentoonstelling. Te Lage Vuursche is de teraardebestel ling geschied van het stoffelijk overschot van de heer Gottfried H. Crone, die op 76-jarige leeftijd te zijnen huize in Am sterdam is overleden. De thans overledene was firmant van de firma H. G. Th. Crone, die zich voor heen hoofdzakelijk belastte met de direc tievoering van cultuurondernemingen in het vroegere Nederlands Indië en met de verkoop van en de groothandel in produk ten. De heer Crone is ook jaren lid ge weest van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, waarvan hij van 1932-1940 voorzitter was. Hij is voorts commissaris geweest van de Rotterdam- sche Lloyd, de K.N.S.M., de Kasassocia- tie, de Amsterdamsche Bank en de Ne- derlandsche Bank. De rechtbank in Haarlem heeft een 52- jarige vertegenwoordiger uit Heemskerk vanmiddag conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar, waar van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezicht- stelling van de r.-k. reclassering. De ver tegenwoordiger heeft in de jaren 1958-1960 bedragen tot een totaal van bijna tiendui zend gulden verduisterd ten nadele van een chemische fabriek waar hij werkzaam was. AAnKOHD/G/NGE/l emBESCHOUW/NGEH De vaste rubrieken bestreken het VARA- programma op het beeldscherm maandag avond. Natuurlijk nam het forum „Welbe schouwd" de meeste tijd in beslag met diepgaande, maar weinig produktieve dis cussies over de eedsformule en de lintjes regen. Dit forum is een afspiegeling van een soort nationale deugd: principieel stel ling nemen, en een nationale ondeugd: pra ten op de barricades. Gelukkig is het vier tal, dat onder voorzitterschap van mr. Cammelbeeck zo fel van leer trekt, niet snel geneigd tot een compromis. Het vuur werk, dat zij ontsteken zit vol donder bussen en rode sterretjes, maar het is aan trekkelijk. „Achter het scherm" onthulde dat we van Beppie Nooy nog meer volks toneel op het scherm krijgen. De western was ditmaal spannend en origineel van opzet. Geen onaardige avond voor wie zijn verwachtingen niet zo hoog had gebouwd. Advertentie dubro O.0 HET MODERNE IN DE GROENE KNIJPFLES HILVERSUM I. 402 m. 7.00 -24.00 NCRV. NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Hier is de Navy, hoorsp. 12.25 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Meisjeskoor en instr. kwintet. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram. 14.55 Gram. 15.30 Wie luistert mee, les in het muziekbeiuisteren. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Het Spectrum, lezingen. 18.00 Koorzang met com mentaar. 18.20 Gram. 18.30 R.V.U.: Water- en luchtverontreiniging, door ir. S. E. Samson. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muziek. 20.20 Bij de gratie Gods, klankb. 21.50 Metropole orkest, klein koor en sol. 22.30 Nieuws en S.O.S.- ber. 22.40 Avondoverd. 22.55 Gram. 23.30 Platen- nieuws. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. en act. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. (herh.). 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws en tentoonstellingsagenda. 1320 Lichte muziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Blaastrio. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 De rechter en de sociale verzekering, lezing. 15.10 Voor de ieugd. 17.00 Hammond-trio. 17.20 Amus.- muz. 17.50 Regeringsuitz.; Jeugduitz.: Suriname in beeld, door M. D. Thijs. 18.00 Nieuws encom- mentaar. 18.20 Act. 18.30 Promenade-orkest. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Afscheid, toespraak. 19.20 VARA-varia en gram. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Cabaret. 20.40 Gram. 20.55 Open of dicht, discussie. 21.50 Strijkorkest. 22.20 Zestig jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte muz. 22.55 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.10 Kamerork. en solist. 23.55 24.00 Nieuws BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Gram. 12.15 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 14.45 Pianorecital. 15.00 Radio-schoolkoor. 1960. 15.30 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Re lais van de Deense radio. 17.00 Nieuws. 17.15Re- lais van de Deense radio. 17.50 Boekennieuws. 18.00 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 Voor de sol daten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.30 School- wedstr. Vlaamse radiozangertjes 1961. 19.50 Doe. 20.00 Akademie des Diskofielen. 21.30 Omr.orkest. 22.00 Nieuws. 22.15 Lezing. 22.25 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journ. 20.20 Filmrep. 20.35 Dieren film. 20.5521.55 Speelfilm. Eurovisie: 22.00—22 45 Concert. VOOR WOENSDAG VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17 30— 17.40 De verrekijker. 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Inleiding tot de dans (5). 20 50 Wat gebeurt met ons onderwijs?, discussie. 21.35 Ca- baretprogramma. 21.55 De oude draaidoos.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11