een mooi boek Velsen aanvaardt het nieuwe plan voor Zeebad aan IJmuider strand Supralux Boekhandel ERASMOS Verras haar FRANSE CHARME jupraiux verf en lak DE BOER In memoriam Adriaan Wiedemeijer Vijfdaagse werkweek voor gemeente Velsen Ghana bestelt zes Britse zeevisserijvaartuigen Havenberichten J. N. TROMP X? Voor Moeder een gouden geschenk VRIJDAG 12 MEI 1961 Woonhuizen verkocht in Kennemertheater Een keurig kapsel Dameskapsalon HAGEDOORN Tienduizendste schip in de Waterweg met een heerlijke TAART zuivere roomboter-, slagroom-, vruchten-, moccataarten enz. vanaf ƒ5. BANKETBAKKERIJ Planetenweg 4 - Telefoon 4008 Faillissementen voor de Hollandse vrouw Een apart streepdessin op originele wijze verwerkt tot een vlotte japon 27.50 Unie heeft ook in vele andere landen nieuwe modellen ge kocht, zéér exclusief. Ga ze eens passen. Marktplein - IJmuiden Australische vissers naar Nieuw-Guinea „Zwarte Zee" begon reis met „midbody" Medische verzorging tijdens het weekeinde J AN v. d. VLUGT «vs usr/uB, AMPEeeyrnAAT tso-' FaMuie'-hote!, f. •QrAURAW MmtERUWTS NIEUW STATION ^ENOUINWEtt VWAMTIEHmsm PARKEER TEMTENï Woensdagmiddag werden in het Kenne mertheater te Beverwijk twee woonhuizen verkocht. Het waren de percelen Noorder- wijkweg 8 en 10. het eerstgenoemde perceel was leeg te aanvaarden. Dit woonhuis bracht 21.000 op. Het tweede woonhuis was bewoond. Er werd voor dit huis opgeboden tot 14.700- Deze combinatie, staande op 35.700, werd door de heer J. Pranger gemijnd op 650, zodat beide percelen totaal 36.350 opbrachten. Advertentie Dan tijdig bespreken Reggestraat 86, hk. Rijnstr. - Tel. 4546 Midden in de Rivierenbuurt, bush. Scheldestraat. ALLE HAARBEHANDEL1NGEN Het ms „Harunasanmaru" uit Japan dat woensdag de Nieuwe Waterweg binnen voer, was het 10.000ste schip in het jaar 1961 dat de weg naar de haven van Rot terdam koos. Het schip was afkomstig uit Yokohama en kwam via Londen met stuk goederen. Het koos ligplaats in de Rijnha ven. Vorig jaar arriveerde het 10.000ste schip op 14 mei. Dat was toen het Duitse ms „Barbara". COLLECTE Volgende week wordt in Heemskerk een collecte gehouden ten bate van de vereni ging „Het Hoogeland". Advertentie EEN ALTIJD WELKOM GESCHENK? van IJMUIDEN Lange Nieuwsraat 243 Telefoon 6138 SANTPOORT Hoofdstraat 200 Telefoon 8371 Op Driehuis-Westerveld is hedenmiddag het stoffelijk overschot van de woensdag overleden heer Adriaan Wiedemeijer ter aarde besteld. De heer H. de Boer, wethouder voor on derwijs in de gemeente Velsen, schrijft bij het overlijden over de algemeen geachte en zeer gewaardeerde onderwijsman, aan wie zovelen zoveel te danken hebben het volgende. „Met gevoelens van deelneming gaan onze gedachten naar zijn vrouw, kinderen en familie, die wel het zwaarst werden getroffen. Ook wij voelen zijn heengaan als een smartelijk verlies. Te veel heeft deze grote pedagoog en sociale werker aan de jeugd, de school, de gemeenschap gegeven. Van juli 19141916 was hij werkzaam als onderwijzer aan de lagere school te Broek in Waterland en Aarlandersveen. Op 1 oktober 1916 begon hij met zijn werk in Velsen, als onderwijzer aan School A. Van 1920 tot 1940 was hij onderwijzer bij het ulo-onderwijs. De volgende achttien jaar was hij hoofd van de Willem de Zwijger ulo-school; van 1951 tot 1958 was hij te vens directeur van de middenstandscur sus. Sedert 1918 was hij ook werkzaam aan de handelsavondschool, waarvan van 19401958 als directeur. Hij was hoofd van de avond-ulo, ontstaan door zijn initia tief, van 2 maart 1947 tot 1958. Naast deze mooie doch zware taak had hij een werkzaam aandeel bij de ontwik keling van het ulo- en handelsonderwijs. Hij was steeds een gewaardeerd examina tor bij deze takken van onderwijs. Als lid van de commissie studiebeurzen gaf hij steeds waardevolle adviezen. Ondanks zijn zware taak, was zijn socia le inslag oorzaak, dat hij zijn taak niet als af beschouwde, nadat de leerlingen het begeerde diploma hadden behaald. Hij sjouwde, ploeterde, om er zorg voor te dragen, dat ze op die plaats kwamen, wel ke de beste voor hun toekomst was. Voor zijn collega's, voor zijn leerkrach ten was hij steeds een voorbeeld èn een vriend. Toen de raad der gemeente hem 22 april 1958 op de meest eervolle wijze ont slag verleende met ingang van 1 septem ber 1958, voelden wij ondanks de weten schap, dat hij te veel had gegeven, spijt over zijn vertrek. Wij hadden hem zo graag zien genieten van vele gelukkige jaren, met zijn vrouw en kinderen. Het heeft helaas niet mogen zijn. Hij is thans van ons heengegaan. Wij zijn blij, dat de gemeenteraad bij zijn vertrek, als bewijs van dankbaarheid, een gedenksteen ter plaatsing in de hal der Willem de Zwijgerschool, aanbood. Zo zal deze dierbare overledene zelfs voor de jeugd van de toekomst een voor beeld zijn, in de school, waar hij 't groot ste deel van zijn leven arbeidde. En wij, wij buigen 't hoofd, en zullen pogen zijn werk te doen voortzetten. Ook bij ons zal hij in dankbare herinnering blijven voort leven." Aan het einde van de gemeenteraads vergadering te Velsen op woensdag jongst leden heeft de wethouder de heer C. P. J. Maas een verklaring afgelegd, waaruit blijkt, dat ministeriële goedkeuring mag worden verwacht voor de invoering van een volledige vijfdaagse werkweek mot ingang van maandag 29 mei aanstaande, aangezien alle vereiste omstandigheden hiervoor in deze gemeente zich voordoen. De raad stelde zich volledig achter de wet houder, die ter zake in Den Haag is ge weest en gaf het college vrijheid hiernaar te handelen. ACCRA, (UPI) De Ghanese regering heeft een contract ondertekend met een Britse scheepswerf voor de bouw van zes vissersschepen geschikt voor de zeevisse rij. De Ghanese minister van Landbouw, mr. Joko Botsio zei, dat de scheepsbou wer had toegezegd, Ghanees personeel als bedienend personeel te willen opleiden, terwijl de schepen in aanbouw zijn. Advertentie De Haarlemse rechtbank heeft failliet verklaard: J. Klerk, enig beherend vennoot van c'e commanditaire vennootschap Aannemings bedrijf Jac. Klerk, gevestigd Ëuitenrust- laan 23 te Haarlem. Rechter-commissaris is mr. J. P. Petersen en Curator mr. F. A, Bijvoet, Ged. Oude Gracht 54. Haarlem, en J. Terpstra, vertegenwoordiger, Kastanje laan 41 te Bloemendaal. Rechter-commis saris is mr. J. P. Petersen en Curator mr. J. C. Smithuysen, Ged. Oude Gracht 65 te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst zijn geëindigd het faillissement van A. de Wilde, aannemer, Ladderbeekstraat 64 te Velsen (uitgespro ken 18 september 1956). Rechter-commis saris mr. N. Smits en Curator mr. A. J. Fibbe te Haarlem, en van M. J. M. van Ebbing, Zonnebloemlaan 18 te Aerdenhout, handelende onder de firmanaam Becker en Van Ebbing te Amsterdam, Prins Hendrik kade 161 (uitgesproken 4 november 1958). Rechter-commissaris is mr. N. Reeling Brouwer en Curator mr. H. Baron Collot d'Escury, Herengracht 286, Amsterdam. MvMN Ik TDSlib "ICCV GcAA JO |l In de nacht van woensdag op donderdag heeft de gemeenteraad van Velsen het nieuwe uitbreidingsplan in onderdelen „Zeebad" vastgesteld. Op de bezwaarschriften welke op het plan waren binnengekomen en die wij vorige week woensdag uitvoerig hebben gepubliceerd, heeft de raad eveneens overeenkomstig de zienswijze van B. en W. beslist. De raad heeft voorts de schadevergoedingsverordening welke voor deze gemeente geldt van toepassing verklaard op dit uitbreidingsplan. Alleen de heer J C. Kolkman (C.H.U.) heeft zijn stem niet willen geven, omdat naar zijn mening, onvoldoende rekening wordt gehouden met de toekomstige ontwikkeling van Velsens havengebied, die hjj als een belangrijke bestaansbron van deze gemeente ziet. De heer J. van Leeuwen (K.V.P.) zei niet overtuigd te zijn van het succes dat verwacht wordt en het belang van Velsen zou beter gediend zijn als het accent meer op zijn functie als haven- en industriegebied zou worden gelegd; hij gaf zijn stem omdat het plan beantwoordt aan de te vervullen taak volgens het streekplan. De heer Kolkman hield een uitvoerig pleidooi voor het adres van ir. F. Thiel te IJmuide. Deze had er bezwaar tegen ge maakt dat in het gebied, waarvoor het uit breidingsplan geldt, geen handelshaven was geprojecteerd; hij meent dat dit ge bied wegens zijn unieke ligging voor ha- venaanleg dient te worden gereserveerd en niet moet worden bestemd voor recrea tiedoeleinden. De eigen scheepvaart van Velsen is toegenomen en zal nog verder sterk toenemen, maar hiervoor ontbreekt elke accommodatie. De enige mogelijk heid om over een eigen, noodzakelijke handelshaven te beschikken is ten zuiden van de Semafoor. Daarom wordt in over weging gegeven het voorgestelde plan dui zend of vijftienhonderd meter zuidelijker te projecteren. De heer Kolkman maakte er bezwaar tegen, dat de zienswjze van ir. Thiel zonder meer is afgewimpeld, om dat de heer Thiel geen belanghebbende is. De wethouder van openbare werken, de heer R. Verbeek, bleef erbij, dat het door ir. Thiel en de heer Kolkman naar voren gebrachte In strijd is met het streekplan Zuid-Kennemerland. In dit streekplan is de bestemming „tweede basisindustrie", na veel strijd, weggelaten. Indien aan de ver langens van beide heren zou worden vol daan, zt i de weg weer geopend zijn voor een dergelijke ontwikkeling. De heer Kolkman zei niet te kunnen zien, hoe het betrekkelijk kleine stukje grond waar het om gaat van enig belang kon zijn voor „een tweede basisindustrie". Hij stelde de zaak ten slotte scherp door de volgende vraag; „Als vóór uitvoering van het plan-Zeebad blijkt, dat er ruimte voor haven(s) nodig is, zal dan de grens alsnog naar het zuiden kunnen worden verschoven?" Wethouder Verbeek: „Dit zal niet moge lijk zijn". De heer Kolkman deelde daarop mede dat hij zijn stem niet kon geven en te vre zen, dat hgt nageslacht met de gevolgen van de uitvoering van het plan zal worden geconfronteerd. De heer Kolkman was de enige die te gen stemde. De heer P. H. Westerop (K.V.P) be treurde het, dat er geen maquette was ge maakt, zodat men een beter idee zou kun nen krijgen van wat er gaat komen. Het gaat om een miljoenenproject en als men dit voor ogen houdt, dan gaat het alle maal wel erg vlug. Mevrouw A. S. H. Hoek-Feenstra (PSP) drong er op aan, dat ook als het beheer en de financiering niet via een stichting door de gemeente gecontroleerd worden, de gemeente toch nauwgezet op de exploita tie blijft toezien. Zij stelde, dat het niet mogelijk zal zijn het iedereen naar de zin te maken, terwijl er ook in het algemeen zekere wensen niet vervuld zullen worden. Maar zij hoopte, dat het eindresultaat zo danig zal zijn, dat binnen de gegeven mo gelijkheden het maximum strandgenot ge boden kan worden zonder dat men door een te groot aantal voorzieningen de zee niet meer kan zien. De heer J. van Os van de Abeelen (P. v.d.A.) wees er op, dat in deze raad al was aanvaard wat het streekplan Velsen oplegt. Met de heer Kolkman was hij het eens, dat de visie van de heer Thiel zeker aandacht heeft verdiend, al is het dan juist, dat ten aanzien van het al dan niet ontvankelijk verklaren bij bezwaarschrif ten de bestaande normen gelden. Geen mondain gedoe, maar een vrij strand voor iedereen, zonder buitensporige kosten, aldus vatte de heer G. Hoorn (CPN) zijn wensen samen. Hij deelde de bezwaren van „Het Kleine Strand" en „De Schelp", welke verenigingen ongerustheid te kennen hebben gegeven, dat in het plan geen ruimte is gereserveerd voor het plaatsen van strandhuisjes. Ir. N. van der Kolk (VVD) verklaarde, dat zijn fractie wel voor het plan was, maar het onjuist zou vinden om er op vooruit te lopen. Hij vroeg, of het niet ver standiger zou zijn de grens van Duin en Kruidberg te markeren en een deel als natuurreservaat te bewaren. Laat de be bouwing iets naar het noorden opschuiven, zo adviseerde hij. De heer J. Visser (AR) vroeg of het de bedoeling was, de strandhuisjes té doen verdwijnen. Van de noodzaak hiervan was hij niet overtuigd. Zijn deze strandhuisjes niet in te passen in het plan? Wethouder Verbeek had, naar nij bij de beantwoording van de verschillende spre kers zei, de gemaakte bezwaren niet ver wacht. Een jaar geleden kwam het strand- plan in de raad. Het was samengesteld op basis van een rapport. De raad nam het aan. Maar Waterstaat kwam met hezwa ren. Hiervoor moest alles wijken. Het plan werd teruggegeven en binnen een jaar moest een nieuw plan worden ingediend. Wanneer dit (nieuwe) strandplan wordt aangenomen, gaat het naar Gedeputeerde Staten. En dit zal dan net op tijd zijn. In dien de raad het plan niet aanvaardt, zal er een plan van G.S. komen. Het is toch altijd beter, dat Velsen deze belangrijke zaak in eigen hand houdt. Een dergelijk plan als waarom het hier gaat, is niet een voudig te maken. Gaat de raad akkoord dan gaan ook de gemaakte bezwaren on verkort naar G.S. Men heeft ook nog recht op beroep bij de Kroon. Aleer alles rond is bij G.S. zullen we wel weer een jaar of vier verder zijn. In die tussentijd zal er nog wel wat veranderen Daarom is het een elastisch plan Zodat straks aan momentale eisen tegemoet kan worden gekomen. Als over zes jaar een begin met de uitvoering wordt gemaakt moet er natuurlijk in elk geval al een plan zijn. Wat de strandhuisjes betreft, ze zijn niet in het plan opgenomen en zolang het plan niet wordt uitgevoerd, blijven ze. Omdat vergunningen niet worden verlengd en geen nieuwe vergunningen worden ver strekt. zullen ze op de duur wel verdwij nen. Het is onmogelijk op een stedebouw kundig verantwoorde wijze in de beperkte ruimte die beschikbaar is, een gedeelte van het duinterrein voor strandhuisjes aan te wijzen. Een maquette? Er was geen tijd voor. Bovendien zou zoiets een veel te positief karakter geven aan het plan. De tekening kan alleen als richtinggevend gezien worden. Als men wil bereiken wat gesugereerd wordt in die tekening, dan moet de ge meente inderdaad een behoorlijke vinger in de pap blijven hebben. Prijsopdrijving kan worden voorkomen door een stichting in het leven te roepen of door middel van voorschriften. Gaat alles te vlug? Naar de mening van de wethouder kan het niet te vlug gaan Thans biedt het strand geen enkele accom modatie. En of het nu vlug of langzaam gaat, het benodigde geld zal toch door Vel sen ter tafel moeten worden gebracht. On danks de grote investeringen, zal het toch rendabel blijken te zijn. Ook zonder exor bitante exploitatie. Al zal dan de exploita tie niet sluitend zjn, ze zal aanvaardbaar zijn. Wat de zienswijze van de heren Thiel en Kolkman betreft, zei de wethouder, dat het geenszins zo was, dat suggesties in dien zij nieuwe aanvaardbare gezichtspun ten inhouden, zonder meer worden afge wimpeld. Spreker heeft contact gehad met ir. Thiel. Het is helemaal niet onmogeijk. dat Waterstaat straks tegemoet komt aan zekere wensen en behoeften, maar het zou treurig zijn, als we maar rustig havens gingen aanleggen en geen recreatiemoge lijkheden zouden hebben, dit nog afgezien van de vraag, of hier wel een taak voor de gemeente ligt. De heer Verbeek wees nog eens op de elasticiteit van het plan. Wat er uiteinde lijk uit de bus zal komen, zal er heus wel anders uitzien, omdat het immers maar een plan is, een basisplan, iets anders dan een woningbouwplan. Het zal moeten pas sen in de omstandigheden, waarvan nie mand precies weet hoe die straks zullen zijn. We hebben in deze gemeente al veel geleerd, ook dat het gevaarlijk is een lang van tevoren gemaakt plan zonder meer door te zetten. Bij dit strandplan hebben we meer speling. Wat Duin en Kruidberg betreft, kon de wethouder de heer Kolkman in zoverre geruststellen, dat het desbetreffende stuk je strand „rustig" gehouden zal worden. Alle overige agendapunten leverden geen moeilijkheden op en werden door de raad aangenomen. Tot lid van de commissie voor georgani seerd overleg voor de ambtenaren werd benoemd de heer A. P. Derriks (KVP). De heer G. van Rooyen, hoofd der open bare lagere A. H. Gerhardschool Utrecht, is benoemd tot hoofd van o. Adolf van Nassauschool te Santpoort. Advertentie u n i c tuUc Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Nordhav van Londen; Sant Johann, Gent; Schie, Ponce; Kaap Falga, Rundvik; Atlas, Hamburg; Geeste- münde, Antwerpen; Corstream, Tyne; Schieborg, Boston, laden Staalhaven IJmuiden; Tellus, Kot- ka, cellulose lossen Velsen; Paris, Delfzijl; Pere grine, Londen; Nordvest, Le Havre; Pygmalion, Hamburg; Theron, Rotterdam; Vesta, Vaestervik; Pergo, Rochester, laden Staalhaven IJmuiden; Bolt, Delfzijl; Bele, Karskar; Jean E., Londen; World Challenger, Caldera (Chili); Bug, Chatham; laden Binnenhaven IJmuiden; Tim S., Farsund; Astra, Londen; Alk, Farsund; Pegasus, Par; Bre da, Antwerpen; Marie Both, Rotterd.; Braunsch weig, Antwerpen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Looiers gracht van Hamina; Kreon, Rotterdam; Thaletas, Rotterdam; Philetas, Rotterdam; Loke, Antwer pen; Grebbestroom, Hull; Emma Johanna, New port News; Naess Endaevour, Rotterdam; Car men, Norresundet, hout lossen Zaandam; Lizard, Rotterdam; Neleus, Antwerpen; Swift, Londen; Hathor, Rotterdam; Egret, Liverpool; Linge- stroom. Londen; Garoet, Rotterdam; Noordstad, Rotterdam; Zevenbergen, Hamburg; Spaarne- stroom, Londen; Heriot, Leith; Kaethe Hamn, Honfleur. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Hinde naar Londen; Borculo, Hamina; Helga Dehde, Duin kerken, bijlegger IJmuiden; Roelof Buisman, Rot terdam; Nordkyn, Gothenburg, walsmateriaal ge laden IJmuiden; Oranjefontein, Bremen; Herman Buisman, £.öhden; Staffjord, Haugesund; Londen Majesty, Tuapse; Hij na, New York; Artur a, Ham burg; Yewark. Newcastle; Barkenstein, Brake; Gaasterland, Santa Cruz, Teneriffe; Wedlooper, Hamina; Jttersum, Hamburg; Egda, Antwerpen; Hestia, Hamburg; Trito, Rotterdam; Doris, Ma deira; Hontestroom, Plymouth; Triton, La Guai- ra; Mobeka, Hamburg; Hodur, Lulea. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Spes naar Zeebrugge, ledig van IJmuiden naar Haringha ven; Amstelborg, Delfzijl; Thordis, Curagao; Sur- te. Frederiksvaerk, ruw ijzer geladen IJmuiden; Drente, Delfzijl; Ripon, Seven Islands, ledig van Buitenhaven IJmuiden; Trevelyan, Rotterdam; Kenyo Maru, Perzische Golf; Schie, Hamburg; Annie G, Kristinehamn, walsmateriaal geladen IJmuiden; 'Manto, Le Havre; Vesta, Rouaan; St. Louis, Duinkerken; Argos, RotterdamJ Flevo, Gdynia; Alcetas, Rotterdam; Grootekerk, Las Palmas; Vechtstroom, Manchester; Pygmalion, Rotterdam; Oostkerk, Bremen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Libelle van Swansea; Myra, Rotterdam; Stella Prima, Rotter dam; Hanna Henninga, Slottsbronn; Rondane, Londen; Pericles, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Kies een doel en spaar er voor STICHTING NUTSSPAARBANK tn de gemeente Velsen Het gouvernement van Nederlands Nieuw-Guinea heeft een overeenkomst ge sloten met de Australische „Pacific Dis tributing Company", waarbij ook een on derneming op Okinawa belangen heeft. Over enkele weken worden vier met radar utigeruste vissersvaartuigen verwacht, die in de wateren van Nieuw-Guinea zullen gaan vissen. Tevens zal in Hollandia een verwerkingsinstallatie voor de gevangen vis worden gesticht. Men wil voor de vis vangst buitengaats aasvis van de bevolking kopen. De sleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co. is woensdag begonnen aan de lange reis met de tweede „midbody", die voor Amerikaanse rekening werd gebouwd door het Verolme-concern. De sleep zal over een maand in Baltimore zijn. Het nieuwe tussenstuk, dat zal worden ingevoegd in een bestaande tanker van 15.000 bruto registerton, is een kolos van 127,71 meter lengte en 22,86 meter breed te. Het heeft dertig ladingtanks. Voor het zeetransport zijn aan het middenstuk een „valse" neus en verschillende voorzienin gen voor de runners aangebracht IJMUIDEN Artsen: J. J. Wuite, Röntgenstraal; 1, teL 4953; P. J. W. van der Toom, Fr. Naere- boutetraat 70, tel. 4084. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijn straat 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuf frouw E. W. Engelhart, Moerbergplant- soen 143, tel. no. 7949. SANTPOORT Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp, tel. 8310. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broék- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. VELSEN Wijkverpleging: Zuster M. v. Gelder, Lange Nieuwstraat 34, IJmuiden, tel. 02550-4378 IJmuidenIJmuiden-Oost; Zuster C. E. Th. Man, IJsselstraat 23, IJmuiden, tel. 02550-8028 IJmuidenIJ muiden-Oost; Zuster D. Spiers, Geel vinkstraat 27, Velsen—Noord, tel. 02510- 3936 Velsen-NoordVelsen-ZuidDrie huis; Zuster G. Lammerts, Curagao- straat 18, Santpoort, tel. 02560-8756 Sant poort-NoordSantpoort-Zuid. CASTRICUM Arts: H. van Nievelt, Burgemeester Lom- menstraat, 10, tel. 2354. Wijkverpleging: Zuster Van Beers, Mient 80, tel. 2967. Verloskundige: Mevrouw Scholten- Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: K. K. Visser, Zee straat 96, tel. 3450. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: G J. Vos, Arends- weg 124, tel. 3586. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Huisman, Wijkerstraatweg 164, Velsen-Noord, telefoon 025103883. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, Heemskerk, tel. 2266. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 46, telefoon 2490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Heemskerk en Beverwijk. Wijkverpleging: zuster Verstegeren, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, telef. no. 4409. Kraamverzorging: zuster De Ruyter, Laan van Kanaan 107. Beverwijk, telef. no. 4409. Advertentie is beter, kost minder... en elke streek strak! 'n Product vin BRINK, Qroot*Ammiri Voor SUPRA LUX naar WIJK AAN ZEEËRWEG 74 TELEFOON 7361 Advertentie JUWELIER KENNEMERLAAN 60-62 BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Joannes A. M., z. v. J. A. C. Harte en M. G. Nijman; Janny, d. v. S. van Dijk en A. v. Tellingen: Karolina, d. v. F. Sulyok en C. C. Brouwer te Beverwijk; Johanna M. I., d. v. J. J. Castien en E. I. Kunnen; Comelis J. M., z. v. J. P. de Wit en A. Duivenvoorde; Carolina M., d. v. H. v. Rijn en P. M. de Wit; Tanja E., d. v. P. Biere en A. van der Ben; Martinus C., z. v. M. R. Nielen en E. L. Cöckler te Uit geest; Jan, z. v. E. Vroonland en Th. M. D. van der Bor; Johannes, z. v. C Th. IJzer man en C. L. Pletting; Dirk R., z. v. R. Rozema en A. Landman; Karin. d. v. A. G. A. Spijker en C. E. van Heerden te Bever wijk; Johannes L., z. v. A. M Vervoort en R. Leyenaar te Castricum. ONDERTROUWD: P. J. Weder te Am sterdam en C. G. Kluft; H. P. Rutten en P. C. de Wit. GETROUWD; J. L. Sinnige en M. W. Sprengers. I

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7