Veel spannende nummers op Suomi-nieuwelingendag Kijk Uit mist promotieboot na veelbelovend begin Nederlands Amateur Elftal speelt tegen Middlesex Wanderers SPOR T IN DE IJMOND Iedere stand betaalt kolen contant Tal van promoties het gevolg Met Pinksteren internationaal hockeytoernooi bij Strawberries Jong Hercules ook TYBB te sterk Baarn vrijwel zeker van winst IJmond-dames superieur aan Full Speed IJmondverenigingen vandaag en morgen Beverwijk weer tweede in gemeente-toernooi Yelsen heeft grote kans op promotie Hardnekkig IEV verraste Velsen Sportkrabbels MAANDAG 15 MEI 1961 lij NATUURPERMANENT JAN SUYK STOFZUIGERS Zaterdagvoetbal Woensdag op Schoonenberg DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL Op het sportpark „Watervliet" hebben ongeveer tweehonderdvijftig atleten van de afdeling Kennemerland van de Konink Hjke Nederlandse Atletiek Unie zondagmid dag deelgenomen aan de geslaagde nieu welingendag, die opnieuw door de Ken- nemerstaten Atletiekvereniging „Suomi' tot een sluitend geheel werd gemaakt. Het koude weer maakte het behalen van goede prestaties zeer moeilijk. Ondanks de noordenwing werden er goede resultaten behaald, die voor vele, vooral jeugdige atleten een promotie naar een hogere klas se inhielden. Wellicht juist door de weersomstandig heden ontstond er op verschillende nunv mers felle strijd, zodat het voor de jury speciaal op de sprintnummers, vaak een moeilijke taak was om de juiste beslissing te nemen. Op de lange afstand zorgde A. van Dijk (Haarlem) voor een verrassing door met groot verschil als eerste te eindigen op de 1500 m heren D. De 3000 meter heren D. bracht voor de OSV'er C. de Dood, die voortdurend de leiding had gehad, een ge makkelijke zege. Het slotnummer, de Olympische estafet te (800-400-200-200 meter), was vooral op de 800 meter-loop enerverend. De jeugdi ge Suomiman Ton Blok slaagde er in om geroutineerde lopers van AAC, Lycurgus en Zaanland voor te blijven en met een halve meter voorsprong op Zaanland, te finishen. Hans Keizer verloor op de 400 m terrein, evenals de 200 m-man A. Langen- doen. De laatste Suomiloper, K. Lieuwen, kon deze achterstand niet meer inhalen, Desondanks een verdienstelijke prestatie van de militairen Keizer, Langendoen en Lieuwen. Door de plaatselijke verenigingen DEM en Suomi konden evenzeer enige goede prestaties worden geboekt; op de techni sche nummers werden enige eerste plaat sen bezet. De uitslagen werden: Kogelstoten dames B/C: 1. Wagenaar, Sa- gitta. 9,80; 2. R. Hoebe, Lycurgus, 9,64; 3. L. Saaibrink, VIF, 9.05; 4. L. Adelaar-Hurkmans, Suomi. 9.03; Dames D: 1. J. Riteco, DEM, 10.33; 2. Y. Vink, Hollandia, 8,95; 3. P. G. M. Piek, Holl. H. 7.70; 800 m. Heren C: 1. Jb Kools, Lyc., 2.02,7; 2. J. Hogenkamp, Lyc. ,2.04,4 3. J. Keizer, Atletika, 2.06,5; HEREN B: 1. A de Boer, Lyc., 2.06,6; 2. J. Kievit, Haarlem, 2.03,2; 3. F. Feeke, AVA, 2.06,3. Hoogspringen heren D: 1. D. Waterhout, AVB, 1,67; 2. J. Nieuwenh. AVB, 1,57;3. B. Cos- ter, AV 23, 1,57; Heren C: 1. J. Kan, Haarlem, I,55; 2. G. Jong, Lyc., 1,55; 3. C. v. d. Koelen, Hollandia, 1,55. Discuswerpen heren D: 1. S. van Rookhui- zen, DEM, 32,58; 2. J. v. d. Klein, Pro Patria, 32,24 3. J. de Waal, OSV, 31,25; Heren C: 1 W. v. d. Schoor, Pro Patria, 34,47; 2. T. Hop man, Doves, 32,06; 3. J. v. d. Velden, Holl. H. 30,39. Verspringen dames D: 1. M. Laan, Nea Volh 4,52; 2. J. Rolvink, DEM, 4,52; 3. A. Wobben, Lyc., 4,38; Dames C: 1. M. Thomas, DEM, 4,66: 2. B. van Polen, Atmodes, 4,65; 3. P. G. M. Piek, Holl. H., 4,56; Meisjes A: 1. C. Jansen, Sag., 5.06; 2. F. Ittman, Sag., 4,79; 3. L. Jon ker, Lyc., 4,88; Jongens A: 1. D. Vorst, Zaanl. 5,99; 2. H. Bonsel, GAC, 5,85; 3. A. Goubitz, GAC, 5,70. Kogelstoten meisjes A: 1. I. Gaal. Lyc., 12,27; 2. R. Bruijns, DEM, 11,33; 3. J. Riteco, DEM, II,23; Heren D: 1. L. Stokman, AAC, 10,95; 2. -J. v. d. Klein, Pro Patria, 10,63; 3. W. Hoogma. Estafette, 10,42; Heren C: 1. J. de Waal. OSV, 11,47; 2. H. Gnodde, Suomi, 10,29; 3. E. van Bree, Haarlem, 10,12; Heren B: 1. W. Thissen, AAC. 12,18 m. Hoogspringen dames D: 1. E. Zoet, MSV, 1.35; 2. E. Boot, Nea Volh., 1,20; Dames C: 1. M. v. d. Raadt, Holl. H., 1,45; 2. T. Potma, DEM, 1,35; 3. M. P. Piek, Holl. H. 1,20. Discuswerpen dames D: 1. R. Cornelissen, Suomi, 26,78; 2. A. Wobben, Lyc., 24,20; 3. A. v. d. Zwan, Holl. H., 21,77; Dames C: 1. J. Koe- ten-Bleeker, Suomi, 29,57; 2. A. Dekker, Lyc., 29,46; 3. M. v. Straten, Holl. H„ 28,25 m. Speerwerpen dames D: 1. A. v. d. Zwan, Holl. H„ 32,36; 2. E. Haremaker, AVB, 29,84; 3. L. Nijman, Sag., 28,89; Dames C: 1. J. v. d. Ment, Sag., 29,25 2. D. Houwerzijl, Sag., 26,35; 3. L. Saaibrink, VIF, 25,64 m; Jongens A: 1. F. de Geus, Pro Patria, 57,70; 2. J. v. d. Klein, Pro Patria, 45,41; 3. H. Bonsel. GAC, 45.01 m. Hinkstapsprong heren D: 1. D. Vorst, Zaank. Advertentie Heeft U ook al zo'n prettige moderne gehad? bij Dameskapsalon Wijkerstraatweg 259, Velsen-Noord. Tel. 3585 Ofschoon het reeds weer enige weken geleden is dat zij voor het laatst in dit seizoen de stick hanteerden, zullen de hoc keyers van enige verenigingen uit Kenne merland en de IJmond met Pinksteren nog één keer de stick kruisen. Dat zal dan geschieden in het internationale toernooi dat Strawberries houdt op zijn velden in het sportpark Schoonenberg aan de Zee weg. De meeste sportverenigingen hebben het na een jaar of tien niet langer kunnen op brengen om de na de bezettingsjaren be gonnen jaarlijkse sportuitwisseling tussen Velsen en Edmonton, een voorstad van Londen, voort te zetten. De Kennemer hoc keyclub Strawberries bleef echter in de uitwisseling volharden. Dit betekent dat de ene keer de hockeyers uit Velsen over de Noordzee gaan en het andere jaar en dat is nu weer het geval de leden van de Edmonton Latymer hockeyclub (dames) en die van de Enfield hockeyclub (heren) naar Velsen komen als gast van Strawberries. Vrijdag worden de Engelsen op Schiphol verwacht. Vandaar gaan zij naar het club huis in Velsen en worden dan bij de le den van Strawberries ingekwartierd. Eerste Pinksterdag begint het toernooi na de officiële opening om elf uur. Des avonds is er feest in het Kennemer Thea ter. Tweede Pinksterdag wordt het toer nooi voortgezet, waarna aansluitend in de theeschenkerij Velserend de prijsuitreiking plaats heeft. Voor woensdag staat een autobustocht op het programma. Woensdag en vrijdag worden de officiële dames- en herenwed strijden gespeeld, beide des avonds. Zater dag volgen des middags de returnwedstrij den, des avonds gevolgd door een af scheidsbijeenkomst. Zondagavond aanvaar den de Engelsen op Schiphol de terugreis. 13,01; 2. K. Oudewortel, AV 23, 12,60 3. H. Steeman, DEM, 12,50; Heren C: 1. A. Langen doen, Suomi, 12,34; 2. H. Gons, Zaanl., 12,14; 3. H. Gnodde, Suomi, 11,92; 4. A. Koet, Suomi, 11,92 m.; Heren B: 1. B. Huisman, Zaanl., 13.00; 2. K. van Dijk, EDam, 12,14 m. 400 m. heren C: 1. J. Woud, Lyc., 51,9; 2. J. Kan, Haarlem, 52,1; 3. K. Piet, Lyc., 52,9; 100 m. heren B: 1. P. v. Splunter, OSV, 11,2; 2. M. Faber, V en L. 11,5; 3. W. Thissen, AAV, 11,8; Meisjes A: 1. M. C. van Slooten, Tempo, 12,7; 2. I. Jonker, Lyc., 12,8; 3. L. Jonker, Lyc., 12,9; Meisjes D: 1. A. Freeriks, Sag., 13,6; 2. M. Laan. Nea Volh., 13,6; 3. E. Zoet, MSV, 14., JONGENS A: 1. L. v. d. Wulp, Lyc., 11,2; 2. Lippitz, Hollandia, 11,5; Dames C: 1. Hessel, LAT, 13,3; 2. B. v. Polen, Atmodes, 13,5; 3. W. Verpoorten, ADA, 13,6; Heren C: 1. R. Frie, AAC, 11,3; 2. K. Oudewortel, AV 23, 11,5; 3. H. Bloemers, AAC, 11,8; 4. K. Lieuwen, Suomi, 11,8. 1500 m. jongens A: 1. J. Mulder, Atletika, 4.18,3: 2. J. Storms, DEM, 4.32.1; 3. Jos Ooms. Lyc., 4.32.5; Heren D: 1. A. van Dijk, Haar lem, 4.21,1; 2. S. Koster, Holl. H., 4.28,3; 3. F. van Westen, Lyc., 4.30,4. 300 m. Jongens A: 1. G. Gras, Zaanl., 36,1; 2. R. Kat, Zaanl., 36,6; 3. L. v. d. Laan, Lyc., 37,3. 3000 m. heren C: 1. C. de Dood, OSV, 9.21,2; 2. A. v. d. Berge, Lyc., 9.28,-; 3. J. v. Willi- genburg, Hellas, 9.37,2; 4. T. Hopman, Doves, 9.48,2; Heren D: 1. J. Majoor, Tempo, 9,44,6; 2. B. Klos, AAC, 10.00,4; 3. J. Mars, Doves, 10.26,-. 4 x 100 m. dames: 1. Lycurgus, Krommenie, 52,3; 2. DEM, Beverwijk, 52,5; 3. Holland II, Haarlem, 55,2; 4. Holland I, Haarlem, 55,7 sec. 4 x x 100 m. jongens: 1. DEM, Beverwijk, 47,9 sec. Olympische estafette ,100-400-200-200 m.) 1. Lycurgus I, Krommenie, 3.42,-; 2. Zaanland, Zaandam, 3.44,2; 3. Suomi, Velsen, 3 min. 48,4. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres. Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERD LINWEG 173 TELEFOON 4402 TYBB heeft tegen Jong Hercules hard gevochten om van de onderste plaats te komen, maar het vond bij de met enige in vallers uitkomende Wijkers geen genade. Uit een goede pass van De Bree opende Van der Kolk de score en dezelfde speler gaf kort hierna Jong Hercules een 20 voorsprong. Toen waren de Haarlemmers aan de beurt en zij kwamen enige keren dicht bij het doel van de thuisclub, waar keeper Berghuis moeite had met een paar hoge ballen. Kort voor rust werd het 21. In de tweede helft werd het nog span nender. De bezoekers wisten gelijk te ko men, maar dat werd Jong Hercules toch te bont. De Wijkers verhoogden het tempo en door Snippe, De Bree en v. d. Kolk was het al spoedig 52. Toen vond de thuisclub het welletjes en kort voor het einde liep TYBB nog in tot 53. Als dense gevolg van een paar diepe inzinkingen van enkele spelers heeft de IJmui- schaakclub Kijk Uit zaterdagavond in Baarn een unieke gelegenheid voor bij laten gaan om zich onmiddellijk in de tweede klasse van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond te spelen. Zelden zullen de papieren tijdens een wed strijd zo gunstig hebben gestaan als zaterdag toen men elkaar reeds min of meer stond geluk te wensen over het op handen zijnde succes. De huid werd al ver kocht, maar de beer was nog niet geschoten. Misschien aangeschoten maar het dodelijke salvo bleef uit toen enkele spelers verkeerd aanlegden Nu werd het onverwacht 4-3 in het voor deel van de gastheren waarbij deze een goede kans maken het duel met 5V1-41/» in hun voordeel te beslissen. In dat geval zal Kijk Uit op 27 mei in eigen huis moeten winnen van V.V.G.A.2 (A'dam), dat Baarn reeds met 8-2 overspeelde. Geen hoopvolle vooruitzichten meer. De strijd in Baarn begon bemoedigend voor de Kijk-Uiters. Aan het tiende bord bouwde G. Maas in een Italiaanse partij een overweldigende stelling op. Zijn rivaal kwam er in feite niet aan te pas. het aanstormend geweld vah Maas Wïis dan ook na goed drie uur spelen dé Baarn-man te machtig. (0-1). Een zeer merkwaardige wedstrijd speel de A. Kistemaker. In een aangenomen koningsgambiet kreeg hij een niet malse aanval op zijn heiligdom op te vangen. Niemand die er nog enig perspectief in zag. Behalve dan Kistemaker zelf. Hij offerde een stuk tegen twee pionnen, ont worstelde zich vervolgens aan de druk en toog zelf ten aanval. Sterk combinerend wist hij allerlei verraderlijkheden in de stelling te weven zoals penningen en af trekschaak. Hij maakte een stuk buit en toen verder verlies van materiaal moest volgen, streek Baarn ook hier de vlag 0-2. Deze weelderige voorsprong verloor iets van haar glans als gevolg van een neder laag aan het bord van C. J. Gordijn. Deze was kennelijk niet geheel in zijn zo ge vreesde vechtstemming. In elk geval kreeg hij al spoedig een verzwakte ko ningsstelling waaruit materiaalwinst voor Baarn resulteerde. Met de moed der wan hoop trachtte Gordijn zich op de been te houden maar eenmaal in de vaste greep van een goed spelende tegenstander hielp er geen lieve moeder meer aan voor de in zware tijdnood verkerende Gordijn 1-2. Intussen worstelde J. L. Wijdoogen zich moeizaam door een Nimzo-indische ope ning heen waarvan hij kennelijk niet alle finesses kende. Het vervolg was er dan ook naar. Met tomeloos geweld zette de Baarn-man zijn pionnen-formatie in bewe ging hetgeen funest scheen te worden. Lis tig wist Wijdoogen evenwel driemaal de zelfde stand op het bord te brengen waar mee hij een reglementaire remise kon op eisen. Hetgeen hij dan ook prompt deed. lVa-21/». Fraaie kansen Op dat moment waren de vooruizichten hoopvol. J. Blok stond gewonnen; P. Lan- ser scheen eveneens op de zege af te gaan. W. Mees en F. J. Walda stonden overwe gend. Slechts K. Steijn en Tj. de Jong ston den positioneel iets minder. Toen échter begon de malaise. Aan het bord van Blok schenen twee gezonde vrijpionnen op de damevleugel de Kijk Uit-man naar een overtuigende zege te voeren. Toen ieder het punt in feite al telde (temeer daar de Baam-speler in tijdnood kwam), kreeg Blok de ene onzalige inval na de andere. In een ommezien wijzigde zich het beeld. De Baam-speler strafte met kinderlijk ge mak de fouten van een plotseling falende Blok af die kennelijk een beste tik van de hamer kreeg. Teleurgesteld moest Blok zich zelfs nog de halve winst laten ontnemen door dat de handig profiterende Baarn-speler ontstui- mig doorging, 2i/t-2i/z. Nog scheen niets verlocen. P. Lanser had een overwegende stelling maar kon geen winstgang vinden. Met het verstrijken van de speelduur begon ook hier de ver moeidheid een woordje mee te spreken. De Kijk Uiter verloor een pion maar had zich nog veilig kunnen stellen middels een een voudig eeuwig schaak. Lanser zag 'in zijn visioen echter meer maar dat kwam er niét uit. Toen besliste het materiele na deel. 3i/ï-21/s. Walda stond voortdurend beter maar kwam ook niet tot een fatale slag voor zijn tegenstander. Deze verdedigde zich be kwaam. Toen Walda, in hevige tijdnood gekomen, de plank missloeg kostte het hem zelfs een pion. Het toreneindspel bleek evenwel nog remise te houden. 4-3. Van de afgebroken partijen biedt het werkstuk van W. Mees vermoedelijk niet veel uitzicht meer. Hij zal hiermee dan A. Kistemaker geen loon naar werken ontvangen. Want van meet f aan heeft hij zijn rivaal in de macht gehad. Met een ijzersterke omklem ming dreigde hij zijn rivaal te vermorze len. Mees verloochende zijn combinatie-voor- keur niet en smeet er een stuk tegen aan. Het was een jammerlijke misrekening. Het offer werd weerlegd en het stuk was ver dwenen. Met grote vindingrijkheid wist Mees het spel levendig te houden maar de afgebroken positie biedt Baarn wellicht toch nog goede winstkansen. Taaie verdediging Een zeker punt zit voor de IJmuidena- ren in elk geval in de partij van Tj. de Jong. Lange tijd had deze speler het min dere spel maar zijn taaie verdediging bleek geen enkel houvast te bieden voor Baarn. De Jong wist het loperpaar lam te leggen waartegenover de eigen cavalerie springlevend opereerde. Er ontstond een toreneindspel waarin de IJmuidenaar dui delijk sterker bleek. Hij won een pion om vervolgens een pionnenformatie op te bou wen waarin de winst zonder meer vast staat! Aan het eerste bord leverde K. Steijn een moeizaam gevecht waarbij het initia tief toch wel aan de Baarn-kant lag. Toch slaagde de Noordhollandse kampioen erin met allerlei taktische middelen voldoende tegenkansen te behouden. Weliswaar liep de Gooise vertegenwoordiger ver door met een vrijpion maar Steijn kwam en passant een pion voor. Hetgeen nu wel eens zeer belangrijk zou kunnen zijn omdat daarmee de mogelijkheid voor Steijn op een per soonlijke zege aanwezig blijft en voor het gehele team daarmee de kans op een ge lijkspel. De volledige uitslag luidt: Baarn-Kijk Uit. 1. Bosscha (wit)-Steijn (zwart) afg. 2. Tanmens-Walda remise; 3. Andriessen- de Jong afg.; 4. Spakman-Blok 1-0; 5. Wieske-Lanser 1-0; 6. van Daal-Mees afg.; 7. Henny-Kistemaker 0-1; 8. Wüstefeld- Wijdoogen remise; 9. Goedhart-Gordijn 1-0; 10 Broers-Maas 0-1; totaal 4-3 voorl. Van 15 tot 24 mei maken de Middlesex Wanderers een trip door Nederland. Eén van de aantrekkelijkste ontmoetingen tus sen deze Engelse voetballers en een Ne derlands team wordt woensdagavond op het hoofdterrein van het sportpark „Schoo nenberg" gespeeld, want dan zal als te genpartij van Albions zonen optreden het Nederlandse Amateur Elftal. De Engelsen zijn met 17 spelers de Noordzee over gestoken. Over het geheel zijn zij zo om de 22 jaar oud, alleen ach terspeler Toylor en rechtsbuiten Groves een broer van Vic. Groves, die voor Arse nal uitkomt zijn de drie kruisjes al ge passeerd. Tal van spelers kwamen voor vertegen woordigende nationale amateur-teams uit. Kanthalf Charlie Townsend en links buiten Brian Harvey speelden nog dit jaar met Engeland tegen Frankrijk, ach terspeler William Neil kwam voor Enge land op de laatste Olympische Spelen uit, middenvoor Peter Buchanan en kanthalf Douglas Grant zijn Schotse internationals, Vivian Evans, amateur-internationaal van Wales, maakt het niet uit of hij links- of rechtsbuiten speelt en Robert Thursby H andbalover zicht Het wedstrijdprogramma van de hand balvereniging „IJmond", dat toch al zeer beperkt was, werd op verzoek van de Haarlemse club Concordia 3, die tegen de IJmond 4-heren moest spelen, ingekrom pen tot de seniorenwedstrijd tussen de eer ste damesploegen van IJmond en Full Speed. De IJmond-dames hebben op „Water vliet" in de derby tegen de IJmuidense speelsters weinig moeite gehad. De kansen op promotie zijn nu wel heel goed gewor den met nog twee wedstrijden voor de boeg. De IJmond-dames begonnen deze wed strijd als favorieten. Dit demonstreerde D. Marckelbach al na vier minuten met een eerste doelpunt (1—0) en toen vijf minuten later M. de VriesKlesser en T. Vos op nieuw succes hadden (30) leek de strijd al beslist. Met de weinige uitvallen van Full Speed kon de IJmond-achterhoede het best kla ren, daarbij steunend op de voortreffelijke doelverdedigster W. Schoorl. Hierdoor kon IJmond volledig het initiatief nemen. Na een kwartier scoorde G. Slatman (40) en nog voor de rust had dezelfde speelster opnieuw succes (50). Na de hervatting deed de IJmond-aanval het wat kalmer aan, maar niettemin wa ren het D. Marckelbach (tweemaal) en R. Uitentuis, die voor een 80 voorsprong zorgden. Eerst vlak voor het einde konden de dames van Full Speed de eer redden (8—1). De overige uitslagen zijn: Meisjesjunioren: IJmond bConcordia b 25; IJmond cDSO a 24; Meisjesaspi ranten: IJmond bDe Blinkert b 58; IJmond cDe Blinkert c 10; IJmond d De Blinkert d 63; IJmond gRapiditas b 61; (IJmond g kampioen). Jongensaspiranten: IJmond bTHB a 99; IJmond eIJmond c 38; Rapiditas bIJmond d 37. MAANDAG 15 MEI Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Gesloten ogen" door K.D.O. DINDSDAG 16 MEi Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden to neelvereniging De Plankeniers, 20 u.: „Pechvogels". vertegenwoordigde Engeland ondanks zijn jeugdige leeftijd hij is 23 jaar niet minder dan twaalf keer op een kanthalf- plaats. Ook de overige deelnemers aan de trip kwamen meermalen uit in vertegenwoor digende elftallen van de Athenian League, London F.A., Middlesex County, Surrey, County F.A. en de Isthmian League. Verwacht mag dus worden, dat het Ne derlandse Amateur Elftal een sterke te genstander krijgt te bekampen en het pu bliek een aantrekkelijke wedstrijd krijgt te zien. Zaterdagmorgen zijn in het voetbal toernooi voor gemeentepersoneel in Bever- de laatste wedstrijden gespeeld. De grootste belangstelling ging uit naar de eindstrijd in de A-groep, waar Emmen en Beverwijk de finaleplaatsen hadden be reikt De Beverwijkers speelden een goed par tijtje voetbal, maar konden evenals Em men het doel niet vinden, zodat men na afloop ieder drie strafschoppen had te nemen. Emmen schoot er twee in, terwijl de doelman er een stopte, de Beverwijkers schoten er twee naast, zodat Emmen win naar van dit toernooi werd en Beverwijk evenals vorig jaar in Arnhem op de twee de plaats eindigde. Het elftal van de ge meente Velsen, dat vorig jaar winnaar werd, eindigde nu op de vijfde plaats. De uitslagen luiden: Afdeling A: 1. Emmen; 2. Beverwijk; 3. Leiden; 4. Rot terdam; 5. Velsen; 6. Nijmegen; 7. Amers foort; 8. Hoofddorp; 9. Heemstede; 10. Delft. Afdeling B: 1. Brunssum; 2. Heemskerk; 3. Schiedam; 4. Haarlem (NG); 5. Ensche de; 6. Emmen 2; 7. Purmerend; 8. Arn hem. Afdeling C: 1. Vlaardingen; 2. Arnhem 2; 3. Haarlem (sec.); 4. Bergen (L.); 5. Al melo; 6. Beverwijk 2; 7. Culemborg^ 8. Voorschoten. Teneinde op een plaats in de tweede klasse aanspraak te kunnen maken mocht Velsen eerst nog een zestal promo tie-wed strijden spelen. De tegenstanders van de Santpoorters zijn Amsvorde, NFC en SDW. De kans op promotie is heel groot, want van de vier clubs promoveren er niet min der dan drie. Hedenavond komen de be sturen bijeen teneinde een programma op te stellen. Kampioenschap van Velsen In de strijd om het kampioenschap van Velsen kwamen zondag Velsen en IEV te genover elkaar te staan. Velsen, dat niet zijn sterkste ploeg in het veld bracht, vond in IEV een hardnekkige tegenstander. De doelen kwan.m beurtelings in gevaar, maar tot de rust werd er niet gescoord. IEV, blijkbaar aangemoedigd door het feit dat het niet bij kampioen Velsen ach ter was komen te staan, hervatte de strijd fanatiek. Na vier minuten al opende Bos de score. In de tiende minuut maakte Kor- ver er zelfs 02 van. Ook in de resterende tijd gaf IEV de toon aan, maar doelpunten kwamen er niet meer en ook Velsen kon het doel niet vinden. Er zijn weinig dingen die zo moeilijk zijn als het winnen van 'n gewonnen wedstrijd. Dat blijkt telkens weer in de sport. Voor beelden van verloren gegane voorspron gen kan men op elk terrein vinden, en dat is niet verwonderlijk, want het is zo ver klaarbaar. Men is geneigd bij een gewon nen positie in te dommelen en dit kan fa tale gevolgen hebben. Maar het komt ook voor, dal men juist door de voorsprong zenuwachtig wordt en ook dan loopt het vaak fout. Duidelijke voorbeelden hiervan zijn er voor twee IJmuider verenigingen in het afgelopen weekeinde aanwezig geweest. Het begon zaterdag met Kijk Uit, de schaakclub, die voor de tweede maal in drie jaar tijds aan de poort van de KNSB klopte. Men kreeg een fraaie voorsprong en toen deed het bovengenoemde verschijn sel zich voor. Men zag een speler die „straal" gewonnen stond en zich hier heel goed van bewust was, wat overmoedig werd met fataal gevolg. Nog zat er een gelijkspel in, maar toen zag men de an dere kant van het verschijnsel. Een IJ muidenaar, die eveneens goede kansen had, werd zenuwachtig, dat zijn voordeel er niet snel genoeg uitkwam. Hij verloor zijn voorsprong, en raakte daardoor zo in de war, dat hij de remise-voortzetting, die hij wel zag, toch verzuimde in de verwach ting nog wel op winst te kunnen spelen. Zuur voor Kijk Uit, dat twee jaar gele den ook op het laatste nippertje strandde, maar dat is nu eenmaal met schaken een gebruikelijk verschijnsel. Het spel vraagt veel van de zenuwen, zelfbeheersing is een belangrijk element. In het zicht van de haven stranden deed ook de honkbalclub Terrasvogels. De blauwen begonnen uitstekend. De slag- ploeg legde er flink het hout op, en toen Wim Rijke men halverwege was wees de score 3 aan. Daarbij waren twee fraaie homeruns geweest, waarvan de IJviuidense op naam van de vervaarlijke hitter Wim Rijke kwam. Toen kwam weer het probleem in ge wonnen positie te winnen. De slagploeg kwam echter niet verder meer en elke keer kreeg werper Nico Disselkötter het moeilijker. Het werd 64 en in de aller laatste innings werd het toch nog 66. Ge volg van enkele kleine fouten, die men naarmate de strijd vorderde ging maken. Zoals het door een tegenstander laten ste len van het derde honk tengevolge van slecht aangooien. De Terrasvogels boften overigens nog dat een tegenstander zich niet kon beheer sen en van de derde naar de thuisplaat probeerde te komen, toen hij had kunnen zien, dat dit volstrekt onmogelijk was. Zo dat ook voor de tegenstander gold: zelfbe heersing, juist in gewonnen positie! Dammen In de maand mei organiseert de damclub IJmuiden speciaal voor de jeugd het „Kerst de Jongtoernooi". Vier kwartetten van de Zaanstreek, Amsterdam, Haarlem en IJ muiden treden dan.na voorwedstrijden met elkaar in de eindstrijd. De eerste wed strijden werden zaterdagmiddag in hotel Kennemerhof gespeeld. De uitslagen luid den als volgt: DCIJZaanstreek: MorseldHolstvoogd 02, DuivenbodeJonkert 20, Pippel De Boer 20, MolemanFilmen 11. To taal 53 voor DCIJ. AmsterdamHaarlem: WesterlooDe Groot 20, JanssenMesman 11, Hessel- manElteling 20, SprijtKruyver 11. Totaal 62 voor Amsterdam. Een keurige overwinning voor het DCIJ- kwartet, omdat de Nederlandse jeugdkam pioen Eddie Holstvoogd op prachtige ma nier van Varno Morseld won. Zaterdag wordt er opnieuw gespeeld. De fraaie wisselprijs en een aandenken voor de deelnemers worden door de ere voorzitter van DCIJ, de heer K. de Jong, beschikbaar gesteld. De onderlinge damcompetitie van dam club Santpoort, die met dertig spelers in september is aangevangen, is op enkele partijen na beëindigd. Evenals vorig jaar slaagde de ex-DCIJ'er Teun Hoek er in de kampioenstitel van Santpoort te behalen voor Bakhuys. De heer Hoek zal in het komend dam- seizoen het eerste bord van het eerste tien tal van damclub Santpoort bezetten. Tafeltennis Ook deze week hebben de Fusia-dames de volle winst binnengehaald in de beker competitie. Ditmaal was VGZ-B het slacht offer (5—4). Alleen mejuffrouw Schipper van VGZ kon tot winst komen tegen me vrouw Schmidt (2118, 2321). Alle an dere partijen waren voor het Fusia-duo. Het ziet er echter naar uit dat dit het laatste winstpunt voor Fusia is in deze bekercompetitie. De volgende wedstrijd moet namelijk gespeeld worden tegen het pas naar de tweede klasse gepromoveerde VTC. Die opgave zal dus wel te zwaar blijken De huid zal echter duur verkocht worden. Zwemen Onder het wakend oog van de examina toren en een zeer groot publiek zijn zon dagmiddag de diploma's A, B en C afge nomen bij de Watervrienden in het Velser- bad. De geslaagden zijn: Diploma A: Margaretha v. d. Pijl, Trie- neke Dijk, Rennie Kliphuis, Johanna Hart man, Sisca Beers, Emma Plug, Ingrid Jor- daan, Joke v. Tiel, Geke Robertus, Hennie Schriever, Ineke v. d. Wiele, Pia Koning, Cornelia Rijs, Willie Alvenaar, Leonie v. Laar, Yvonne Wort, Ria Zwart, Jaap Hel der, Bram Vellema, Jan Zegel, Herman Schuit, Cornelis de Heer, Jacob de Rooy, Pieter Bakker, Cor Donkersloot, Jan Visser, Petrus Stangenberger, Piet v. Burgel, Mw. Kerman en Mw. Klinkhamer. Afgewezen één kandidaat. Diploma B: Dia Hietbrink, Nellie Bart, Erna Riedeman, Willie Snijders, Marijke Balk, Gerry de Niet, Elizabeth Gerber, Ineke Schellevis, Tineke Biskanter, Elisa- Advertentie beth Luiken, Greetje Peereboom, Corrie Schipper, Willem Verschoor, Wim Zwem mer, Peter Pijlman, Etjo Dik, Harry Non hebei, Simon Rijs, Gerard v. d. Steen, Jan Vrijhof, Teunis Glas, Leendert Voet. Ar nold Lendfers, Henk Bakker. Afgewezen één kandidaat. Diploma C: Ansje Geus, Femmie Veld kamp, Helena Eriks, Elisabeth de Rooy, Yvonne Böhm, Jan Drijver, Peter Groene- veld, Joop Komdeur, Arnold Vlegels. Af gewezen negen kandidaten. Bij deze groepen behaalden eveneens 34 kandidaten uit Beverwijk hun diploma A en B. Volleybal Voor het zesde achtereenvolgende jaar gaat de Castricumse volleybalvereniging The Smash weer met de Pinksteren een groot toernooi organiseren. Ook nu wordt dit gehouden op de CSV-terreinen aan de Zeeweg te Bakkum. Deelneming is reeds thans zeker van 48 teams, waaronder vele prominente ploegen. Vooral bij de dames zal het toernooi dit jaar sterk bezet zijn. De wedstrijden beginnen op tweede pink sterdag om elf uur. Tennis Ook zondag was het voor de teams van de tennisclub Bakkum geen on fortuinlijke dag, omdat vijf van de acht teams, die in het veld kwamen, een flinke zege bevochten. DEM I ging met 6—2 ten onder tegen Bakkum I en het tweede ver sloeg met groot machtsvertoon DEM IV. De uitslagen waren: Bakkum I—DEM I 6—2; Bakkum II—DEM IV 7—1; Bakkum III—Marquette II 7—1; Bakkum IV—SET II 7—1. Zaterdagmiddagcompetitie heren: Bak kum I—De Ruyter I 4—0; Bakkum II—De Ruyter II 22. Jeugdafdeling: Bakkum IBLTC I 2—4- Bakkum II—BLTC II 2—4. ATLETIEK. Tijdens atletiekwedstrijden in Hamburg kwam de 22-jarige Duitse at lete Renate Garisch bij het kogelstoten tot 16,71 meter. Zij verbeterde daarmee het Duitse record, dat met 16,70 meter op naam stond van Johanna Luetge, met één centi meter.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 10