Overwinning lag binnen bereik, toch een gelijkspel in Leipzig Voorhoede als geheel faalde hopeloos i m Haarlem verdiende meer dan 2-0 zege op Rigtersblekers Teleurstelling over gelijke spel bij Nederlanders Schröter architect van Oostduitse ploeg mm Programma Nederland 1 Oost-Duitsland 1 Jongleurs Maar voorhoede was improduktief Oud-Oranje door Belgen verslagen XjM De toto-uitslagen Drie gewonden in kampioenswedstrijd MAANDAG 15 MEI 1961 11 mmmmmÊltÊl w «k. pi 6* Goed debuut Seeler weer topscorer Klaassens Naast Tweede helft Tsjechen versloegen Schotland met 4-0 Protesten van Rheden en VSV afgewezen De wedstrijden voor pinksterweekeinde Hans Erler werd omhelsd. Langdurig omhelsd zelfs. En daar was alle reden voor, want met een simpele schijnbe weging en een gericht schot had hij de Oostduitse ploeg, in schijnbaar geslagen positie tegen Nederland, ten minste nog een gelijk spel bezorgd. Het was triest, natuurlijk, zo'n tien minuten voor het einde toch nog een tegenpunt. Maar onverdiend was die gelijkmaker, waarmee zowel aan de dromen van de optimistische Oostduit sers als aan die van de Nederlanders over een reis naar het eindtoernooi van het wereldkampioenschap voetbal in Chili een einde kwam, stellig niet. Een elftal, waarvan de voorhoede op zo'n ontstellende manier faalt, ver dient de overwinning eenvoudig niet. Twee maal drie kwartier hebben wij er op zitten wachten, op die vloeiende combinatie, besloten met 'n gave tref fer. Het doelpunt hebben wij ge kregen, tot die vloeiende combinatie bleek Nederland echter niét in staat. Slechts uit een hoekschop kon de aan val van het Oranjeteam scoren, tot het opbouwen van combinaties is de voorhoede op deze mooie voorjaars dag in Leipzig niet gekomen. Sterker nog, op Van der Kuil na, die de Oost duitse defensie voor vele problemen heeft gesteld, heeft de voorhoede als geheel hopeloos gefaald. En natuurlijk, Elek Schwarz miste Mou- lijn, Kruiver en Swart. Natuurlijk is het begrijpelijk, dat met die handicap een voorhoede minder goed speelt, maar even natuurlijk is, dat zelfs de afwezig heid van drie spelers geen oorzaak mag zijn van een volledig falen. Tekenend,is dat de aanvallers nauwelijks hebben ge probeerd tot goede combinaties te ko men. Met de meest onbespeelbare bal len keihard of midden tussen een Ne derlander en een Oostduitser in ver- verrasten de Nederlandse voorhoedespe lers elkaar telkens weer. En kwam er dan eindelijk een Nederlander gevaar lijk dicht bij het doel van Spickenagel, dan bleken de overige voorhoedespelers niet te zijn meegekomen, of zij hadden zich geheel laten afdekken. Het enige lichtpunt in deze wedstrijd was, dat de Nederlandse defensie als geheel redelijk heeft voldaan, al hebben Veld hoen en Wiersma wel enkele keren heel wat van de zenuwen van het kleine Ne derlandse. legioen gevergd. Een gelijkspel dus, waarmee zowel Neder land als Oost-Duitsland tevreden kan zijn. Ook Oost-Duitsland beschikt niet over een werkelijk goede ploeg, al was het frappant wat de Oostduitsers met de bal kdnden doen, zolang het tempo maar niet al te hoog lag. Steeds, weer bouwden zij de aanvallen uit de middenlinie zorgvuldig op. En vooral in de eerste fase van de strijd, toen de Nederlandse defensie verrast werd door de snelheid "van de vleugel spelers, zag het er somber uit voor de mannen van Elek Schwartz. -s.e NtSWwfV- Wiersma in duel met de ver naar voren gekomen Oostduitser Skaba. Erg veel hebben de 60.000 toeschouwers in het fraaie en monumentale Zentral sta dion van Leipzig niet gehad aan het pro gramma voor Oost-Duitsland-Nederlana. Er moesten maar liefst veertien wijzigingen in worden aangebrachteen record. Van het Nederlandse elftal voor het gemak hadden de Oostduitsers maar de opstelling van het Nederlandse team ia de ontmoeting met België gepubliceerd stonden alleen Wiersma en Pieters Graafland „waarbij wij dan maar geen rekening houden met de omstandigheid, dat de Nederlandse doelman hardnekkig Graafland werd genoemd" op de juiste plaats. Bij de Oostduitsers was het iets beter. Bij hen bleek de opstelling op zes plaat sen juist. Het hadden er zelfs nog twee meer kunnen zijn, indien het bestuur van de Oostduitse Voetbalbond niet zaterdag nacht was gezwicht voor een heftige pers campagne, waarin werd geëist, dat vete raan Gunther Schröter en linkshalf Kaiser toch nog zouden worden opgesteld. De Duitse tweemanskeuzecommissie, bestaan de uit Gödicker en Krügel, had aan jongere spelers de voorkeur gegeven. Na rijp be raad greep het bondsbestuur in, waardoor ondermeer recordinternational Gunther Schröter, na een afwezigheid van ander half jaar, weer in de ploeg terug kwam Een benarde situatie voor het Neder landse doel, dat door de lat voor door boring werd behoed. Naast de doel paal: Pieters Graafland, geheel rechts in het doel met een Duitse midden speler op de rug Veldhoen. (Telefoto) Zoals gezegd, het was de wedstrijd van de falende voorhoede. Het was de wedstrijd waarin Wilkes het is triest om het te moeten vaststellen slechts twee of driemaal verraste door een handige schijnbeweging. De Fortuna-speler was zeer ongelukkig met zijn dribbels en steeds weer liep de aanval van de „vete- raan" dood op een Oostduitse verdedi ger. En dan had Wilkes nog het voor deel, dat hij de actieve en stellig beste voorhoedespeler Van der Kuil, naast zich had staan. Schuurman kwam al evenmin tot grootse daden. Alleen die ene keer, toen hij een dieptepass van Groot meteen inschoot, toonde de Hagenaar dat hij wel degelijk gevaarlijk kan zijn. Bergholz speelde al niet veel beter. Zijn speelwijze was te simpel voor de consequent dekkende Duitsers. Voor de ergste teleurstelling heeft echter Groot gezorgd. Tot tweemaal toe kreeg de Ajaxied een prachtige scoringskans, maar beide malen faalde de Amster dammer. Onbegrijpelijk was het, hoe hij, in de eerste helft, vrijstaande voor doelman Spickenagel, toch nog hard te gen de keeper opschoot in plaats van be heerst te scoren. Van der Kuil niet groots, maar dat kon ook moeilijk in deze voorhoede deed bet in de aanval nog het beste, zeker in het laatste half uur van de ontmoeting, toen hij zijn vleugel verliet om met snelle rushes verwarring in de Oostduitse de fensie te stichten. Gelukkig heeft deze slechte wedstrijd ook nog enkele positieve punten opgeleverd. Een van die punten is stellig het goede spel van de debuterende stopper Pronk. Vlekkeloos was het debuut stellig niet. daarvoor maakte de Ajaxied in hef beT gin nog tevfeel fouten wel meer dan vol doende. Rustig en bekwaam verrichtte de forse Amsterdammer zijn taak. Jam mer, dat zijn snelheid niet zijn sterkste wapen is. De middenlinie was het beste deel van de ploeg. Muller speelde een goede en rus tige wedstrijd en ook Van Wissen deed wat van hem verwacht werd. Van de verdediging vormden de backs het zwak ste deel. Vooral Veldhoen kwam veel in snelheid tekort tegen de rappe Roland Ducke. Door zijn goede opstellen wist hij echter veel onheil te voorkomen. Ook Wiersma trof het niet, dat zijn vleu gelspeler Wirth een bijzonder snelle start had. Pieters Graafland tenslotte heeft zijn doel bekwaam verdedigd. Bij het doelpunt van linksbinnen Erler was hij volkomen kansloos. Twee overwinningen op België, een gelijk spel tegen Oost-Duitsland en vier, veelal smadelijke, nederlagen, ziedaar de tries te balans van het voetbalseizoen 1960/1961. Zeker als men bedenkt, dat het eigenlijk niet juist is aan „Neder- land-België"-wedstrijden met zijn onbe rekenbare uitslagen veel waarde toe te kennen. Het is al vaak eerder gezegd, de weg naar beter voetbal is heel lang en heel moeilijk. Langer en moeilijker dan wij enkele jaren geleden dachten. In de pauze van het treffen in het Zentral-statiion kwam een aantal jonge voetballertjes de grasmat op, ieder een bal bij zich. En terwijl zij het leer op en op trapten, kopten of over het hoofd, knie of schouder lieten huppe len, vertelde de microfonist, dat dit het begin was van het „uur der bal jongleurs". Het wordt een wedstrijd waaraan iedere Oostduitser kan deel nemen. Er worden drie leeftijdgroepen gevormd van piepjong tot stokoud. Men gaat er een wedstrijd van maken, zelfs een toernooi. Elk district krijgt zo een kampioen en al deze kampioe nen komen tegen elkaar uit in een nationale finale. De winnaar mag aan zitten aan het banket na een inter landwedstrijd, krijgt een bal met de handtekeningen van alle internationals en gaat te zijner tijd met het elftal naar Hongarije, als het Oostduitse team er weer speelt. Uwe Seeler, de populaire midvoor van Hamburger SV is dit jaar voor de vierde maal topscorer van Duitsland. De Ham- burgse aanvalsleider maakte dit jaar, hoewel hij maar 24 competitiwedstrijden meespeelde, 29 doelpunten. Een ontstellend gebrek aan produktivi- teit was er de oorzaak van dat Haarlem zondag in Enschedé slechts met 2-0 won van Rigtersbleek en dat de overwinning pas vrij laat in de tweede helft zeker werd. Voor de rust was er wel sprake van een technisch Haarlems overwicht, maar men moest toen wel ernstig rekening houden met Enschedése kansen. Frans Olderiekerink was toen de gevaar lijkste voorhoedespeler van Rigtersbleek, maar zijn soloacties liepen altijd wel er gens dood en als hij eens tot een schot kwam, was er altijd nog doelman Van 't Kruis, die hem in de weg trad. Na een half uur passeerde Vreelink, de Enschedese rechtsbuiten, na een misser van Maas, Van 't'Kruis wel, maar toen kopte Sybrandi de bal uit het Haarlemse doel. Van der Haar, de Enschedese stop- perspil, moest hetzelfde doen, na een kop bal van Veen uit een voorzet van Vree ken. Vlak voor de rust viel Frans Olde riekerink uit en daarmee was alle gevaar uit de Enschedese aanval verdwenen. „Ze speelden wat onbenullig, wat onbe houwen", zei Faas Wilkes, „die linkshalf Kaiser duwde mij bijvoorbeeld weg, of ik nou een bal had of niet. Toen ik hem ver telde, dat dat geen voetballen was zei hij „Maar ik ben ook maar een amateur..". Dat was een vrolijke noot in een sombe re kleedkamer. Van der Kuil vertolkte aller gevoelens toen hij zei: „Een kleine overwinning vond ik echt wel verdiend. Nu is het onbevredigend, omdat je met de winst in handen toch nog gelijk speelt". Ze waren het er alle over eens: het was niet nodig geweest, dit gelijke spel. Ook Elek Schwartz, die van mening was, dat Oost-Duitsland beter speelde dan in de wedstrijd tegen Hongarije, zag het zo. „Er werd niet gecombineerd. Onze voor hoede liep steeds weer vast in de zes- mansverdediging. Dat is de voornaamste oorzaak geweest van dit gelijke spel. Over de verdediging als geheel ben ik tevreden, maar over de aanval, neen. die was zwak. En de kansen die we kregen werden, op één na, uitgebuit". Debutant Pronk stond uiteraard in het middelpunt der belangstelling. „Ja, er gaat wel wat in je om als je negentien jaar bent en dan zo'n eerste wedstrijd", zei hij op de toon van een oud-gediende. „Geluk kig dat het direct na het begin goed ging, dat is zo'n steun". Ze konden de teleurstelling geen van al len verbergen. „Ik dacht nog zo dat wordt een overwinning en dan toch nog zo'n te gendoelpunt", treurde Bergholtz na. 'Teïëurgestold was ook filèyenSerg. Niet alleen om' dat .gelijke spel. maar meer nog, omdat hij de strijd vanaf het reserve bankje had moeten volgen. „Neen, aan de kant zitten en alleen maar kijken en er niets aan kunnen doen, dat is ook niks", was zijn conclusie. Pieters Graafland bekeek het nog het meest optimistisch. „Het is natuurlijk niet leuk, maar ik heb er tenminste nog de wedstrijdbal aan over gehouden. Ik zag de scheidsrechter op zijn horloge kijken, Tot en met vrijdag had het in Leipzig een hele week achtereen geregend. En volgens de Leipziger Volkszeitun< had Jan Klaassens over het slechte weer geklaagd toen hij vrijdag uit het vliegtuig stapte: „Bij ons was het gis teren goed weer en vanmorgen toen we weggingen uit Holland was het ook heerlijk. En nu hier die kille regen." In het Nederlandse kamp drong zich hierdoor de vraag op wie het meest op Jan Klaassens lijkt, daar de lange Feijenoorder de reis niet had meege maakt en rustigf?) in zijn sigaren winkel in Venlo verbleef juist op het moment dat ik de bal wilde uittrappen, en toen dacht ik zo, even wachtenEn hij voegde er bijna verontschuldigend aan toe: „Jullie vinden het toch niet erg, jongens?" Hier bemoedigend en daar wat critise- rend stond de heer E. Landaal uit Apel doorn, lid van de technische commissie, met de spelers te oraten. „Van vier zeer goede kansen moesten er twee worden be nut. Dat is niet gebeurd en dat vind ik teleurstellend. En verder, ja, wat moet je er van zeggen als ie de indruk hebt, dat een stuk of vier spelers meer hadden kun nen doen dan ze hebben verzet?" Groot was zich stilletjes aan het kleden „Denk je na over de gemiste kansen?". „Ja. natuurlijk Maar het zat nu eenmaal niet mee. Had ik moeten proberen die keeper te passeren in plaats van te schie ten? Waarschijnlijk wel. maar het moet allemaal vlug gebeuren. En die ene keer haalde, verdraaid, die back de bal nog net voor de lijn weg. Ik zeg u, het moet je mee zitten en dat heeft het mij vanmiddag niet, trouwens Schuurman ook niet". Dat vond de middenvoor van ADO zelf ook .Kansen verknoeid? Och, Henk heeft geen geluk gehad. Ik vond het overigens maar een gekke wedstrijd. Die Duitsers spelen zo eigenaardig, zo raar. Er is geen lijn in te ontdekken En dan verder die sfeer in het stadion. Neen, ik vond het maar een gekke wedstrijd." Zaterdag is in het Geuselt-stadion in Maastricht een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de oud-internationals van Nederland en België. De Belgen wonnen deze ontmoe ting met 2-1. (Rruststand 1-0) nadat men aan beide zijden gul be-applaudiseerde staaltjes van nog niet verleerd meester' schap had laten zien. Abe Lenstra bleek nog niets van zijn populariteit te hebben verloren. Hij was trouwens ook de gangmaker van de Ne derlandse voorhoede en scoorde na 20 mi- ten het Nederlandse doelpunt (1-0). Doelman Stijger werd vier minuten na de hervatting verslagen door een ver schot van Chaves (1-1). De vroegere PSV-doel- man raakte later geblesseerd en werd ver vangen door de reserve-veldspeler Van Stoffelen van Ajax De Amsterdammer bleek niet opgewassen tegen een ver en hard schot van Lemberechts, die daarmee het tweede en beslissende Belgische doel punt scoorde (1-2). De vox populi heeft haar zin gekregen. Veteraan Gunther Schröter, 33 jaar oud en met zijn 27 interlands Oostduits record- nouder, kreeg dan zaterdagnacht toch nog z(jn plaats in het Oostduitse elftal. Spijt over deze beslissing behoeven de Oost duitse officials niet te hebben. Immers, het was Gunther Schröter, die de grote archi tect was in deze Oostduitse ploeg. Het begon al in de eerste minuut. Een sim pel tikje van Schröter naar rechtsbuiten Roland Ducke was voldoende om Veld hoen volkomen uit te schakelen. Gelukkig had Pieters Graafland het gevaar gezien. Nederland kreeg de eerste goede sco ringskans. Met een zuivere pass bracht rechtsbuiten Van der Kuil in de tiende minuut Wilkes in de vrije ruimte. De For tuna-speler tikte de bal evenwel een me ter te ver voor zien uit, zodat Spickenagel zich tijdig voor dé voeten van de toestor mende Wilkes kon werpen. Oost-Duitsland bleef de strijd beheer sen. Nu eens was het Peter Ducke, die ge vaarlijk bij Pieters Graafland kwam, dan weer waren het de razendsnelle vleugel spelers. Roland Ducke en Gunther Wirth. De eerste gevaarlijke Nederlandse aan val kwam pas in de dertiende minuut en weer zorgde Van der Kuil voor het inlei dende werk. Met een hoge voorzet bereikte hij Groot, wiens kopbal juist naast ging. Het werd al heel snel duidelijk, dat bij Oost-Duitsland het meeste gevaar van de geroutineerde Schröter en de bewegelijke Peter Ducke moest komen. Nauwelijks twintig minuten waren er gespeeld, toen Ducke bij de zijlijn een duel met Pronk won. De voorzet van de Duitse aanvals leider was echter te onbesuisd om gevaar lijk te kunnen worden. Na ruim een half uur kreeg Groot de kans, waarvan iedere voetballer jarenlang droomt. In een snelle ren passeerde hij de Het ontstaan van het Nederlandse doelpunt; doelman Spickenagel ligt gepasseerd op de knieën, geheel rechts Piet van der Kuil (in licht costuum). Rechts, op de rug gezien (no. 2) de Oost-Duitse rechtsback Skaba. De bal komt tegen de lat en zal worden ingekopt door Groot (niet op deze telefoto). laatste Duitse verdediger, die te verbou wereerd was om de Nederlander ook maar achterna te gaan. Spickenagel deed het enige wat hij nog kon doen: hij liep naar voren en verkleinde zijn doel. Dol en driest liep Groot door, onbesuisd was het schot dat volgde. Hard sprong de bal af op het lichaam van de Duitse doelman. Ook Wil kes kreeg kort voor de rust nog een reële kans, doch het harde schot stuitte af op rechtsachter Mühlbacher. Cornerspecialist Wirth zorgde direct na de hervatting voor een hachelijk moment. Ver buiten het bereik van Pieters Graaf land trof zijn „inswinger" de lat. Met een handig tikje poogde middenvoor Ducke de bal nog in te schieten, maar het was tever geefs. Schröter probeerde het even later met een verrassend afstandschot. Van ze ker 25 meter vuurde hij zijn schot af. Pie ters Graafland stopte het schot echter fraai. Achttien minuten was de tweede helft oud, toen eindelijk het eerste doelpunt viel. Een hoekschop van Bergholtz vormde de inleiding. Hard schoot Van der Kuil, die de bal op de rand van het strafschopgebied te pakken kreeg, in. De lat keerde welis waar het schot, maar Groot had daarna weinig moeite om de bal met het noofd toch nog in het doel te werken (01). Nederland putte moed uit dit onver wachte doelpunt. Vooral Van der Kuil stichtte verwarring in de Duitse gelederen. Opnieuw k- eeg Groot een prachtige kans. Na een pass van Bergholtz kwam hij ten tweede male vrij voor Spickenagel. Wel slaagde de Zaankanter er ditmaal in de Oostduitse doelman te passeren, doch op de doellijn kon linksback Krampe nog red ding brengen. Juist in die periode van Nederlands over wicht scoorde Erler de gelijkmaker. In de 33e minuut maakte hij de bal, na een scrimmage voor het Nederlandse doel, handig vrij. Van dichtbij gaf h(j Pieters Graafland geen schijn van kans: 11. Het enthousiasme van de duizenden op de tribunes kende haast geen grenzen. Ge steund door die toejuichingen poogden de Oostduitsers in de laatste tien minuten de beslissing alsnog te forceren. Sqhröter pro beerde het met een verraderlijk effectvol schot, Peter Ducke met een snelle en ge vaarlijke solo. Het lukte echter niet Meer dan een gelijkspel zat er voor geen van de ploegen in en eigenlijk had ieder daar vrede mee. Zeker Lajos Raroti en zijn Hongaarse voetballers, wie de trip naar Chili nu al eigenlijk niet meer kan ont gaan. De stand in de voorronde is thans: 1. Hongarije 2 2 0 0 4 50 2. Oost-Duitsland 2 0 111 13 3. Nederland 2 0 111 14 Haarlem kreeg na de hervatting een flinke meerderheid en het pleitte alleen niet voor de roodgebroekte schutters dat de voorsprong zo lang op zich liet wach ten. Na twintig minuten leverde een voor zet van Vreeken een verrassend en fel schot van midvoor Doornbos op, dat langs doelman Wigger in het net vloog. Vijf mi nuten later werd de Haarlemse zege zeker toen de goed spejende De Ridder, die vaak snel naar binnen kwam, een voorzet van Vreeken met een mooie kopbal besloot, welke de stand op 0-2 bracht. Rigtersbleek was onmachtig een tegenoffensief te ont ketenen, zodat de stand ongewijzigd bleef. Haarlem 31 19 8 4 46 75—35 Hilversum 30 15 10 5 40 7043 Baronie 30 17 5 8 39 62-34 NEC 30 16 6 8 38 71—48 Wilhelmina 30 16 6 8 38 72—54 Zwartemeer 31 11 12 8 34 6453 Roda Sport 30 15 3 12 33 63—16 Longa 30 14 4 12 32 72—67 Oldenzaal 30 13 6 11 32 48—51 Velox 31 12 8 11 32 60—61 Graafschap 30 11 8 11 30 5150 Zwolse Boys 32 8 12 12 28 31—43 OW 31 8 10 13 26 44—55 Rigtersbleek 31 11 2 18 24 53—71 PEC 30 9 5 16 23 51—70 Tubantia 30 8 6 16 22 55—67 Zeist 30 5 7 18 17 37—80 De Valk 31 5 4 22 14 42—93 De inzet in de sporttoto was belangrijk minder dan bij een toto met „Nederlandse" wedstrijden. In totaal werd 466.504 inge zet. Voor de eerste prijs van 69.995 komen twee deelnemers met 12 pupten in aan merking. Het maximum aantal punten is 13. De juiste resultaten van de toto waren Oost-Duitsland-Nederland 3; Troyes-Lens 2; Rennes-Lyon 1; R.C. Paris-Monaco 1; St. Etienne-Le Havre 1; Nice-Stad Fran cais 3; Limoges-Toulouse 3; Nimes- Angers 1; Forbach-Toulon 2; Strasbourg- Cherbourg 1; Besangon-ïtoubaix 3; Bou- logne-Bézier 3, C.A. Paris-Sochaux 1. De wedstrijden Sedan-Valenciennes, Rouen-Reims, Grenoble-Nancy en Lille- Marseille werden al zaterdag gespeeld en kwamen dus niet voor de pool in aan merking. Tijdens de in Castricum gespeelde be slissende vedstrijd om het kampioenschap van de vierde klasse KNVB distriet Am sterdam tussen Vlug en Vaardig uit de hoofdstad en Blauw Wit uit Wormerveer zijn twee spelers en een jeugdige toeschou wer gewond. Het feit dat scheidsrechter Kok van het begin af niet voldoend straf fe maatregelen tegen het vaak veel te har de spel „op de man" heeft genomen, mag wel de oorzaak van de incidenten worden genoemd. De wedstrijd was een kwartier oud, toen midvoor Mons van Vlug en Vaardig bij een botsing met egn tegenstander een sleu- telbeenhrak. Ongeveer een half uur in de .-tweede helft brak zijn -clubgenoot spil Hei ne, eveneens bij een botsing, een elle boog. Aan het eind van de wedstrijd was de stand 33 en in de tweede van de vier verlengingen van V/z minuut werd de Am sterdamse linksback Ringma kwaad op een Blauw-Wit-supporter, wiens zoontje een toeter en een spandoek bij zich had. De Vlug en Vaardigspeler schopte de jon gen, waarbij deze de stok van het span doek in een van zijn ogen kreeg. De jon gen werd vrij ernstig gewond. Tsjechoslowakije heeft zondag in Bratis lava met 4-0 gewonnen van Schotland in een wedstrijd voor groep 8 van de voor ronden van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal. Bij de rust leidden de Tsjechen reeds met 3-0. Het was de eerste nederlaag van de Schotten, die bei de wedstrijden tegen de Ierse Vrijstaat met respectievelijk 3-0 en 4-1 hadden ge wonnen. Zaterdag heeft de protestcommissie van de KNVB tijdens een vergadering in Utrecht drie protesten afgewezen. Het eer ste was een protest dat door Rheden was ingediend tegen een doelpunt in de wed strijd HFC-Rheden, dat ten onrechte aan de Haarlemmers zou zijn toegekend. De uitslag blijft 2-1 voor HFC. Het tweede protest was dat van VSV, eveneens tegen het toekennen van een doelpunt aan de tegenpartij en wel in de ontmoeting VSV-Heracles. Ook hier bleef de uitslag dus ongewijzigd: 2-1 voor Hera cles. VSV's tweede protest tegen het toe kennen van een doelpunt aan Sittardia in de ontmoeting Sittaria-VSV werd eveneens afgewezen. De uitslag blijft 2-1 in het voordeel van Sittardia. Voor zaterdag zijn vastgesteld in de eredivisie: NAC—Rapid; VVV—MVV; Feijenoord—NOAD; PSV—DOS; Ajax— DWS; Elinkwijk—GVAV; Willem II—Spar ta; FortunaADO; EnschedeAlkmaar. Op tweede pinksterdag worden gespeeld: MVV—Feijenoord; NOAD—PSV; DOS— Max; DWS—Elinkwijk; GVAV—Willem II; SpartaFortuna; ADO—Enschede; Alk maarNAC. Het programma in de eerste divisie A voor tweede pinksterdag luidt: Enschedese BoysVolendam; HelmondiaBW; DFC Veendam; KFCHVC; Volewijckers Stormvogels; LeeuwardenHermes DVS: Fortuna (VI.)—AGOVV; RBC—Limburgia: EDOVitesse. In I B zijn voor tweede pinksterdag vastgesteld: Heracles—RCH; Sittardia— Herenveen; SVV—Be Quick; VSV—Blauw Wit; Go AheadZFC; EindhovenEBOH; Excelsior—Helmond; 't Gooi—DHC; Wa peningenSHS. Voor de tweede divisie zijn voor maan dag vastgesteld: Tubantia—UVS; NEC— Veox; de Valk—Zeist; Wilhelmina—PEC; BaronieRoda Sport; GraafschapHilver sum; Longa—Oldenzaal. VOETBAL. Het Roemeense voetbalelftal heeft in Ankara een overwinning met 1—0, welke stand bij de rust reeds was bereikt, behaald op Turkije. 1

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11