Opnieuw uitstel van de conferentie over Laos rsena Deense transportstaking bij een wet opgeheven Londen kan zijn troepen niet langer in Duitsland houden Weekeinde in Parijs en in Algiers kalm verlopen WERELDNIEUWS Prins Boen Oem's delegatie blijft halsstarrig Pathet Lao afwijzen Katwijkse advocaat geen tijdelijk voogd meer Brits studiecentrum van spionage beticht Werkgevers verwierpen het voorstel van de regeringsbemiddelaar Dr. Adenauer pleit voor kernbewapening Russische wapens s voor Angola raatótcel West-Samoa stemt voor onafhankelijkheid 0p de MAANDAG 15 MEI 1961 3 Dalende werkloosheid in Canada Kabinetswijziging in Irak De Oostenrijkse baby - - Wie Arsenal rookt, geeft blijk van een goede kijk. Die heeft het juiste merk gekozen! Geniet van het koninklijke formaat en de kostelijke melange. Overal, bovenal, Arsenal ff est-Duitsland moet meer Britse wapens afnemen Overstromingen kosten 25 Amerikanen het leven Extremisten plegen incidentele bomaanslagen Cri Stellweg Eerste Polynesische staat op 1 januari soeverein GENèVE, 15 met De Geneefse veer tien mogendheden conferentie over Laos wil nog steeds niet van de grond. Na een zon dagochtend van intens diplomatiek verkeer in een temperatuur die de hitte van het verscheurde jungle koninkrijk nabij kwam, hadden de gezamenlijke voorzitters, Lord Home en Andrei Gromyko eindelijk een compromis-formule uitgewerkt om de drie Laotische delegaties op een voor iedereen aanvaardbare manier de conferentiezaal binnen te krijgen. Zelfs de Amerikanen, die de communistische Pathet Lao geen afgevaardigden rol willen toekennen waren, zij het met tegenzin, akkoord. Maar hun Laotische vrienden, de Boen Oem Phoemi Nosavan-delegatie, manifesteerden plotseling een merkwaardigde onafhanke lijkheid van hun Amerikaanse broodheren en zeiden: „nee". Althans, daar kwam het op neer. De nog niet voltallige delegatie, die al eerder had aangevoerd dat de wapenstil stand in Laos nog niet volledig is en alleen door de plaatselijke militaire bevelhebbers maar nog niet door de politieke leiders is getekend, zei eerst op de aankomst van de delegatie-leider te willen wachten. Ver moedelijk is dat generaal Phoemi Nosa van zelf, maar geen mens weet waar de goede man momenteel uithangt. En niet alleen de Boen Oem-afgevaardigden, maar ook de nog onvoltallige delegaties van Thailand en Zuid-Vietnam wensten eerst hun regeringen te consulteren. Enigszins gefrusteerd door deze Azia tische traagheid belde Lord Home tenslotte gisteravond Gromyko op, deelde hem mede dat er onder deze omstandigheden niet veel kans op was dat de conferentie vandaag kon beginnen en sprak de hoop uit dat het dinsdag of waarschijnlijker nog woensdag beter zal gaan. Het BritsRus sische compromis-voorstel is nog niet open baar gemaakt, maar men veronderstelt dat het pro-Amerikaanse, neutralistische en communistische delegaties van Laos als adviseurs en waarnemers onder de vleugels van hun beschermheren de zaal wil binnenbrengen. Inmiddels zijn er nog wel andere compromis-voorstellen. De grote verzoener prins Norodom Sihanoek van Cambodja komt dinsdagavond in Ge- nève aan en het is de bedoeling hem de con ferentie te doen openen. En naar het schijnt wordt in Laos zelf tussen de drie partijen onderhandeld over een nationale verzoe ning. Als er eenmaal een coalitie-regering zal zijn, zal uiteraard het vormen van een eenheidsdelegatie geen problemen meer meebrengen. IJs-gekoeld Inmiddels gebruiken de Chinese en Lao tische delegaties de vertraging om zich aan de wereldpers voor te stellen. De Chi nezen in hun villa in de Chinese buiten wijk worden goed bezocht en tonen zich ongeveer zo soepel als gewapend beton. Met een ijs-gekoelde glimlach vegen zij de „imperialistische Amerikanen en de rebellenkliek van Boen Oem" op de poli tieke mestvaalt. Alleen de wettige neutra listische regering van Laos en de Pathet Lao hebben volgens Peking het recht om aan de conferentie-tafel te zitten. Maar Uit Canada wordt door de Nederlands- Canadese Kamer van Koophandel gemeld, dat de werkloosheid voor het eerst sedert vijf maanden verminderde. Het aantal werkzoekenden is nog onrustbarend groot 705.000 doch wanneer rekening wordt gehouden met seizoeninvloeden, aldus Ca nadese waarnemers, kan worden gezegd dat het dieptepunt thans is bereikt. Medio maart 1961 was 7,7 pet van de beroepsbe volking werkzoekend, vergeleken met 7,8 pet in februari 1961 en 7,9 pet in december 1960. BAGDAD (Reuter) Twee Iraaksè mi nisters, die van Justitie en die van Ge meenten, zijn volgens radio-Bagdad om gezondheidsredenen en op eigen verwoek van hun functie ontheven. De minister van Voorlichting heeft een functie gekre gen op het ministerie van Buitenlandse Zaken. de woordvoerder, vermoedelijk niet ge wend aan journalisten die ook vragen stel len, kreeg een benauwd kwartiertje toen men hem te lijf ging over het duidelijke onderscheid tussen het Chinese standpunt en dat van de Sovjets, die immers wel de drie delegaties willen toelaten. Na de Chinese ontvangst gaven achter eenvolgens de Laotische delegaties van Soevanna Phoema, Boen Oem en de Pathet Lao acte de presence. De twee eerste wek ten de indruk uit aardige, maar bijzonder onduidelijke mensen te bestaan, en de verwarring werd nog verhoogd door het feit dat zij zich beide koninklijke delega tie van Laos noemen en dat zij elkaar vol strekt niet als zodanig erkennen. Koning Savang Vatthana is, hoe de conferentie ook afloopt, in ieder geval gedekt. De eni ge competenten leken de jongelieden van de Pathet Lao, hoewel zij niet door oor spronkelijkheid schitterden. Maar een ding viel wel op: zij gebruikten de Sovjet-Russi sche en niet de Chinese terminologie. Dean Rusk, de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken kan in de bediening van ma rionetten nog heel wat van Gromyko le ren. De beschikking van de Leidse kanton rechter. waarbij de Katwijkse advocaat mr W. M. A. Kalkman benoemd werd tot tijdelijk voogd over de Oostenrijkse baby Adèle Paul, is door de Haagse rechtbank vernietigd. Mr. Kalkman is in cassatie gegaan van deze beschikking van de recht bank. Het voogdijschap over de Oostenrijkse baby, die dus nu zonder verblijfsvergun ning én zonder tijdelijke voogd in ons land vertoefd, berust bij het „Stadsjugentamt" in Klagenfurt. Voordat het echtpaar De Leeuw uit Oegstgeest. dat Adèie Paul (inmiddels elf maanden oud) meebracht uit Oostenrijk, een kort geding aanhangig maakte tegen de staat, werd mr. Kalkman tot tijdelijk voogd benoemd. De Raad voor de Kinder bescherming in Den Haag was in beroep gegaan tegen deze beschikking van de kantonrechter te Leiden. De rechtbank overwoog, dat het „Stadt.iugentamt" in Klagenfurt, een rechtspersoon-voogd, die zich 'n het buitenland bevindt en zich via de International Social Service en de Raad voor de Kinderbescherming op de hoogte laat houden van de omstandigheden, waar onder het kind in Nederland wordt ver zorgd. niet in de onmogelijkheid verkeert om zijn gezag uit te oefenen. Naar de mening van de rechtbank is er dan ook geen reden om in dit geval tot aanstelling van een tijdelijk voogd over het kind te besluiten. Advertentie -O*-™™' (Van onze correspondent) LONDEN De Sunday Telegraph ge waagt van een anti-Britse stap van pre sident Nasser van Egypte. Hij zou name lijk de spionage-affaire Blake hebben aan gegrepen om te trachten het centrum voor Arabische studies in Libanon, dat door het Britse departement van Buitenlandse Za ken wordt gedreven, te sluiten. De tot 42 jaar gevangenisstraf veroordeelde George BlaRe studeerde in dit centrum toen hij werd aangehouden. De premier van Liba non verklaarde zaterdag dat hij zijn ka binet had voorgesteld het centrum te slui ten. KOPENHAGEN (Reuter) Het Deense parlement heeft in een buitengewone zit ting, die de gehele afgelopen nacht heeft geduurd, een regeringsontwerp aanvaard, dat (en doel heeft een einde te maken aan de staking door veertigduizend havenar beiders, zeelieden en transportwerkers, die de bedrijvigheid in de Deense havens heeft verlamd, de uitvoer ernstig heeft bena deeld en sinds 10 april 2.400.000 arbeids dagen verloren heeft doen gaan. Het door een regeringsbemiddelaar op gestelde ontwerp voorziet in een loonsver hoging van tien ore per uur en een be paalde verbetering van de arbeidsvoor waarden der transportarbeiders. Het re geringsvoorstel werd zaterdag door de (Van onze correspondent) LONDEN Volgens de Daily Express heeft premier Macmillan de defensiechefs gewaarschuwd, dat de Britse financiële positie zo wankel is, dal Groot-Brittannië niet langer in staat is jaarlijks 650 miljoen gulden uit te geven voor de Britse troepen in West-Duitsland. Tenzij de Westduitsers bereid zijn het geld terug te betalen in de vorm van grote bestellingen voor Britse wapens, zal de regering volgens de Ex press gedwongen zijn de Britse troepen sterkte in de Bondsrepubliek te verminde ren, ongeacht de gevolgen voor de Noord- atlantische Verdragsorganisatie. Indien dit waar is, krijgt het bezoek, dat de Westduitse minister van Defensie Strauss, volgende week aan Londen zal brengen, een bijzondere betekenis. Strauss heeft vaak betoogd, dat hij als bewijs voor West-Duitslands vredelievendheid geen eigen wapenindustrie wenst op te bouwen. De Britten zullen hem waarschijnlijk hier aan herinneren en aanvoeren, dat het tijd stip thans is aangebroken om Strauss' theorie waar te maken door Britse wa- -\is te kopen. De Britse minister van De fensie, Watkinson, zou de verzekering van do regering-Kennedy hebben ontvangen, dat de Amerikanen niet zullen trachten ov-d?r de Britse duiven te schieten. De grootste naoorlogse Brits-Westduitse industriële samenwerking is zondag be kend gemaakt, namelijk tussen de Haw- ker-Siddeleygroep (militaire vliegtuigen en technische produkten, ook voor de kernin dustrie) en de Otto Wolffgroep in Keulen. Overzeese orders zullen voortaan tus sen beide concerns worden verdeeld. Hoofddoel van het samengaan schijnt te zijn het verkrijgen van meer NAVO- orders. NEURENBERG (UPI) Bondskanselier Adenauer heeft in Neurenberg gepleit voor bewapening van de Westduitse strijdkrach ten met kernwapens ten dienste van de Noordatlantische Verdragsorganisatie. Ade nauer sprak tot elfduizend mensen in Neurenberg in de verkiezingscampagne der christendemocraten. De uitrusting van het Westduitse leger met kernwapens was nodig, aldus Aden auer, omdat men zich anders niet effec tief zou kunnen verzetten tegen de agres sieve plannen van de Sovjet-Unie. De bondskanselier was korte tijd voor zijn rede in Neurenberg aangekomen van uit zijn vakantieoord aan het Comomeer in Italië. Adenauer zei dat zolang de Sovjet-Unie niet toestemde in gecontroleerde ontwape ning, de vrije wereld even sterk moest blijven als de Russen om het behoud van vrede en vrijheid te garanderen. werkgevers verworpen, maar door de vak bonden aanvaard. De oppositie heeft zich van stemming onthouden. Zij had een ontwerpresolutie ingediend, die voorzag in het doen beëin digen van de staking bij de wet en be slissing van het loongeschil door een scheidsrechterlijke uitspraak. Deze resolu tie werd echter verworpen. De minister van openbare werken, Kaj Bundvad, verklaarde dat de regering er in het algemeen de voorkeur aan geeft, dat de werkgevers en de vakbonden zelf tot een oplossing van hun geschillen ko men. In dit geval wil zij echter van dit beginsel afwijken, omdat het overleg on redelijk lang duurt en de staking, als zij nog langer duurt, de economie van het land ernstig benadeelt. Intussen zullen de 11.000 werknemers in de slachterijen, die tien dagen geleden in staking gingen, het werk vandaag hervat ten. De loonvoorstellen van de regering zijn met grote meerderheid zowel door hen als door de werkgevers aanvaard. LONDEN (Reuter) Volgens een bij zondere correspondent in de Nigeriaanse hoofdstad Lagos van het conservatieve Britse blad Sunday Telegraph, zouden Russische en Tsjechische wapens via Gha na aan de opstandelingen in Angola wor den verstrekt. De Sunday Telegraph deelt in dit ver band mee dat een deel van de in Ghana aangevoerde Russische wapens over zee Angola worden binnengesmokkeld. Er zijn ook onbevestigde berichten, dat Russische vliegtuigen van Ghanese vliegvelden op stijgen om wapens en munitie af te wer pen boven centra van de opstandelingen in Noord-Angola, bij de Kongolese grens. (Zoals wij zaterdag berichtten, heeft Nkroemah toegegeven wapenhulp uit de Sovjet-Unie te ontvangen. Red.) CHICAGO (AFP-UPI) Overstromin gen waardoor delen van de Amerikaan se staten Illinois. Indiana. Kentucky. Kan sas en Missouri zijn getroffen, hebben tot dusver aan 25 mensen het leven gekost. Naar schatting zijn 1.200 gezinnen dakloos geworden. De schade zou miljoenen dol lar bedragen. De nationale garde is gemo biliseerd om hulp aan de getroffenen te verlener (Van onze correspondent) PARIJS Het tiental plastic-bommen, dat de afgelopen dagen in verschillende steden van Frankrijk weer door de extre misten ten koste van een twaalftal meer of minder ernstig gewonden en duizenden guldens schade tot ontploffing zijn ge bracht, buiten beschouwing gelaten, is dit weekeinde, onder de actuele omstandighe den ei» verhoudingen toch nog onverwacht rustig verlopen. In elk geval is de tweede verjaardag van de dertiende mei 1958, toen in Algerije de eerste en geslaagde staats greep geschiedde, niet gepaard gegaan met de gewelddadigheden op grote schaal, waarop de militaire en burgerlijke autori teiten zich in Algiers hadden voorbereid. De bijzondere veiligheidsmaatregelen, die Algiers nu in staat van alarm hebben ge bracht. blijven intussen van kracht, ten minste tot het begin van de conferentie van Evian op 20 mei. In Parijs werden zaterdag vier plastic- bommen tot ontploffing gebracht, waarvan er een de burelen van het linkse week blad „France Observateur" voor een deel vernielde. Een Amerikaanse toeriste, die met de Michelingids in de hand de Parij- se krantenwijk verkende, werd door glas scherven zo ernstig aan het hoofd gewond, dat ze naar een ziekenhuis moest worden gebracht. De granaat werd zaterdagmor gen netjes verpakt bij de concierge afge geven met de boodschap dat het pakje een doos boenwas bevatte, die de administra teur van het weekblad had besteld. Be halve de bommen, die daadwerkelijk ont ploften, waren er ook weer verschillende explosieven, die slechts bij geruchte ble ken te bestaan. Driemaal moesten gisteren weer de grootste bioscopen van Parijs ont ruimd worden, nadat onbekenden de di recteur hadden gewaarschuwd dat er een plasticbom in de zaal zou zijn gedepo neerd. Vanmorgen is een bom ontploft voor een flatgebouw in een deftige buitenwijk bij het Bois de Boulogne. De ontploffing veroor zaakte een weinig schade. De concierge van het gebouw werd licht gewond. Vol gens de politie zou dit gebouw zijn uit gekozen, omdat een van de afgevaardig den uit de Franse Nationale Vergadering, de Gaullist Jean Lepidi, kamers heeft op de begane grond. De binnenlandse zenuwenoorlog heeft de regering in de personen van het staats hoofd generaal Charles De Gaulle en de premier Michel Debré, er gisteren niet van weerhouden het feest van de nationale maagd Jeanne d'Arc en van de wapenstil stand van 1945 te herdenken. Voor het eerst sedert de oorlog werden deze her denkingen dit keer echter niet begeleid met enigerlei militair machtsvertoon. De mili taire revue, die op 14 mei anders door de president der republiek bij het graf van de onbekende soldaat pleegt te worden af genomen, had men ditmaal discretelijk achterwege gelaten. Critiek op De Gaulle Ten slotte hebben zaterdag en zondag twee politieke partijen, de communisten en de rooms-katholieke Volksrepublikeinen congressen gehouden, waarbij in verschil lende toonaarden reserves werden geuit over de dictatoriale volmachten, die de president der republiek zich na de jongste gebeurtenissen in Algerije doormiddel van artikel 16 van de grondwet had toegekend. De Volksrepublikeinen, die met twee mi nisters in de regering vertegenwoordigd zijn, verklaarden zich opnieuw nadrukke lijk solidair met de liberale politiek in Al gerije van het staatshoofd, doch spraken zich tevens uit tegen een eventueel voor nemen van de president, de grondwet zelf te herzien. Van v'erschillendè1 zijden gaan de laatste dagen in politieke kringen trouwens stem men op om een uitspraak van het staats hoofd uit te lokken over de tijdsduur, wel ke hij aan zijn huidige bijzondere en prak tisch onbeperkte bevoegdheden denkt te verbinden. Tot dusver is de generaal het antwoord op die vragen echter schuldig ge bleven, en de algemene indruk in politie ke kringen is dan ook wel dat de normale constitutionele verhoudingen zeker niet zul len worden hersteld, zolang de oorlog in Algerije niet officieel tot een einde is ge bracht. Ook werd in Algerije een tiental bomaanslagen gepleegd. (Reuter-AFP-UPI) Gedurende de avond werden in Nice twee bommen ge worpen naar het kantoor van een com munistische krant. Hierbij werden vier mensen gewond. Het gebouw werd ernstig beschadigd. In Valence (Zuid-Frankrijk) werd het kantoor van een communistische vakbond getroffen en in Duinkerken ont plofte een bom bij het gemeentehuis. Nous, les amoureux Nous, les amoureux, wij dromen van on ze geliefde. Wij dromen van onze vakan tie. Onze oogjes verliezen zich steeds va ker in een afwezig en verheerlijkt staren naarmate de datum van onze afspraak met haar nadert. Vakantie, o vakantie... zo lang hebben we naar haar verlangd... Zo eindeloos lang is het geleden dat we haar het laatst zagen, zo ver de dag dat we voor het laatst hand in hand, verloren en vergeten voor alles uit het grauwe bestaan van alledag, samen dwaalden door een wonderland zonder plichten en vol verras singen. als echte verliefden leven wij toe naar die dag dat wij elkaar weer ont moeten. Wij spinnen onze fantasieën om die eerste ontmoeting heen. Was het zoomaar-iets, een ontmoeting als tedere andere, we zouden er niet zo intens mee bezig zijn. We zouden nuch- tertjes een paar dagen van tevoren een plaats van samenkomst vaststellen ter wijl we nu maanden tevoren al bezig zijn alles te regelen en voor te bereiden voor het aanstaande rendez-vous. Een heel bij zonder plaatsje moet het worden, een rus tig en toch ook een beetje levendig decor, een vrolijke onbezorgde sfeer die onze eigen luchthartigheid pas goed verklanken zal; een beetje een romantische entourage moet het worden, veel groen en bloemen en als het kan water... blauw, levend wa ter, een prachtige achtergrond voor de ro mantische gevoelens die ons nu al, na een lang jaar van hard werken, weldadig doorstromen. Warmte willen we, en blau we lucht en zonsop- en ondergangen in een weelde van kleuren. Als echte verliefden gaan we ook na hoe we het best en voordeligst onze geliefde onder de ogen kunnen komen. Speciale kleding schaffen we aan voor ons samen zijn met haar, waarin we jonger zullen schijnen, darteier en vrolijker. Helgekleur de combinaties nemen we mee, grappige hoeden en lichte sandalen. De asgrijze rok ken en pantalons, de verwassen sokken en vesten blijven thuis, ze horen bij een an der leven. Geld nemen we mee zoveel als we mis sen kunnen en méér, want zuinig zijn en verantwoord wezen, dat past ons niet nu. Tijdens het gebenedijde rendez-vous wil len we een totaal andere wezen: aantrek kelijker, zonniger en ook royaler en een beetje dwaas. Wij verwachten zoveel van het komende rendez-vous, wij verwachten misschien wel veel té veel! WELLINGTON (REUTER) De uitsla- gen van de volksstemming in West-Samoa, een reeks vulkanische eilanden in het wes telijke déél van de Stille Oceaan, tonen aan dat een grote meerderheid van de be volking voor onafhankelijkheid is. Bij dit referendum, dat onder toezicht van de UNO werd gehouden, stemde de bevolking voor het eerst volgens het beginsel van algemeen kiesrecht. Tot dusver kozen de families of clans elk een vertegenwoordi ger in het kiescollege, dat de volksverte genwoordiging samenstelde. Sinds het einde van de tweede wereldoor log heeft West-Samoa, dat een beheer- schapsgebied van Nieuw-Zeeland is, zich geleidelijk naar zelfbestuur ontwikkeld. West-Samoa zal de eerste volledig onaf hankelijke Polynesische staat worden. Het is de bedoeling, dat West-Samoa op 1 janu ari 1962 onafhankelijk wordt. De kiezers spraken zich met een meerderheid van zes tegen een uit voor onafhankelijkheid. De voorgestelde nieuwe grondwet werd met een meerderheid van zeven tegen een goedgekeurd. Ondermijnend. Een Portugese arts, de veertigjarige Orlando Lindim Ramos, en de 31-jarige mevrouw Candida Ventura zijn in Lissabon op beschuldiging van ondermijnende activiteit tot respectieve lijk vier en vijf jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Tevens werden zij voor vijf tien jaar van hun politieke rechten ver vallen verklaard. Radio-actief. Volgens dr. Boerge C. Chris- tensen, adviseur van het Deense depar tement van Gezondheid, is uit nieuwe proeven met muizen gebleken dat vroe gere opvattingen over de schadelijkheid van radio-activiteit niet houdbaar zijn. Men heeft niet kunnen bewijzen dat een te grote dosis radio-activiteit zonder meer tot erfelijk nadeel voor nakome lingen van aan die straling blootgestel de ouders heeft geleid. De uitwerking van straling zou afhangen van het tem po waarin zij wordt ondergaan. Zelfs een straling, waaraan de mensen bloot staan, zou geen uitwerking in dezelfde verhouding hebben. Moord Zondag is de moordafdeling van Scotland Yard te hulp geroepen om de gewelddadige dood te onderzoeken van een man en een vrouw wier door kogels getroffen en geranselde lichamen tijdens het weekeinde in een bungalow in de buurt van de Engelse plaats Ashford zijn gevonden. Volgens de eerste berichten was het vermoorde paar de familie Bux ton. Vanmorgen deelde men van de zij de der politie mee, dat de vrouw Ali ce Bateman heette, naar men aannam een Belgische van geboorte. Bosbrand in Hollywood. Vliegtuigen, die chemische blusbommen wierpen, zijn er zaterdag in geslaagd een eind te maken aan een grote bosbrand in de heuvels van Hollywood. Vierentwintig huizen wa ren reeds door het vuur vernield. Twaalf honderd are blakerde zwart. De gehele nacht waren de vlammen van de bos brand zichtbaar in 't gebied van Los An geles. Harde wind had de brand direct grote omvang doen aannemen, en pas te gen de ochtend konden de brandweer ploegen. dank zij de hulp van de vlieg tuigen, het vuur meester worden. Fanatiek. In Moskou is zaterdag meege deeld dat een Russisch gerechtshof de leider van een fanatieke religieuze sek te heeft veroordeeld tot tien jaar gevan genisstraf, omdat hij voor de eredienst het leven had gevraagd van de elfjarige dochter van een van zijn volgelingen. Rel. In Huancayo in Peru zijn zaterdag drie personen gedood en zeventig ge wond bij heftige relletjes tijdens een be zoek van generaal Manuel Odria, oud president van Peru. Amnestie. Koning Hoessein van Jordanië heeft zaterdag bij koninklijk decreet am nestie verleend aan 41 politieke gevan genen. De amnestie werd verleend in verband met het komende huwelijk van de vorst met het Engelse meisje Toni Gardiner. Onder de begunstigden bevin den zich een voormalige brigade-gene raal en twee kolonels die wegens samen zwering om het regime omver te wer pen in 1959 werden veroordeeld. Uitgeweken. De Westduitse minister voor Zaken geheel Duitsland betreffend, Ernst Lemmer, heeft meegedeeld dat in de eerste vier maanden van dit jaar zestig duizend Oostduitsers naar West-Berlijn en West-Duitsland zijn uitgeweken, in dezelfde periode van vorig jaar was dit aantal vijftigduizend. Wervelstorm. De wervelstorm die vorige week dinsdag Oost-Pakistan teisterde, heeft aan minstens 235 mensen het leven gekost. Ongeveer honderd mensen wor den nog vermist. Ben Goerion. In welingelichte kringen in Jeruzalem is vernomen, dat premier Da vid Ben Goerion van Israël wil pogen een ontmoeting te hebben met president Kennedy, als de eerste een bezoek heeft gebracht aan Canada aap het einde van deze maand. Toegang geweigerd. Aan de Belg dr. Deom, verbonden aan de F.A.O., de voedsel- en landbouworganisatie van de UNO, is zaterdag de toegang tot Accra, de hoofdstad van Ghana, geweigerd. Dr. Deom had in Kano een conferentie bij gewoond over vee-ziekten. Hij wilde het kantoor van de F.A.O. in Accra bezoe ken tijdens zijn rondreis langs Westafri- kaanse landen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3