Scheveningers demonstreerden voor havenverbetering I Kreymborg en bondig) 8 0 Q w Voorzitter stelt de regering produktieplan voor AGENDA 3 IN DEZE WEEK VAN DE FOTOGRAFIE ZOMER FOTOBOEK CADEAU u MZ£ WOMSMG-T/P MIES BOUWMAN'S CETAFLE Op het Binnenhof bood actiecomité minister Korthals een resolutie aan Kleuterjack Nieuwe psalmberijming komt 14 juni Kortere werkweek in de bouw per 5 juni Waarom Nederland in de V.N. tegen resolutie van India stemde Morgen meer wind Gezaghebber Gorsira in Nederland Hoger loon en korter werken voor hoveniers wast! wonder taktvolle twee-takt rijders gebruiken Esso 2-T motor oil i! I! DINSDAG 16 MEI 1961 3 jaar nu HIIPIIMIP JAARVERGADERING P.C. WERKGEVERS Haarlem V eisen,'! Jmuiden Thans officieel: Beverwijk VERF VERF was- Vraag erom bij uw fotohandelaar van Ceta-Bever Waterproduktie op Curacao Stockholm moet verhoogd worden Gereformeerde predikant uit ambt ontheven i «Wij zijn het wachten moe en „Moderne schepen, moderne havens" waren de leuzen, waarmee gistermiddag enkele honderden Scheveningse vissers, reders en handelaren in vis optrokken naar het Binnenhof in Den Haag. Daar aan- fekomen dromden ze samen voor de ingang naar het werkvertrek van minister orthals. Terwijl het Scheveningse Vrouwenkoor liederen zong, keek de minister nieuwsgierig uit een der ramen van de Statenzaal naar de verzamelde menigte. Even later werd hem in deze zaal door de heer C. P. Damme, lid van het actie comité tot verbetering van de Scheveningse haven, een resolutie aangeboden. Hierin wordt de minister herinnerd aan de slechte toestand van de haven, aan de door de opeenvolgende ministers van Verkeer en Waterstaat gedane beloften, en aan de ernstige teleurstelling bij de Scheveningse bevolking over het uit- blijven van een definitieve beslissing. In de resolutie wordt verder een dringend beroep gedaan op de minister, voor 1962 gelden beschikbaar te stellen betering van de Scheveningse buitenhaven. Advertentie voor ver- alleen geldig woensdag 17 mei a.s. sterke poplin met fantasie- voering in beleg en capuchon. Diverse kleuren kl. st p. m. At/CM/^ÓO^jr j Grote Markt 1-7 Haarlem De bewindsman zei na de overhandiging: „U zult zich uit de woorden die ik eer der heb gesproken herinneren, dat ik be loofd heb bij de ko mende begroting op de meest ernstige wijze te bezien of er iets voor Scheve- ningen gedaan kan worden". Hij wees echter op de grote lasten die onder an dere de Deltawerken op het budget uit oefenen. Hij herhaal de echter zijn be lofte, maar zei er bij: „Dit is geen vaste toezegging, want dat doe ik nooit voor ik zeker weet wat ik kan doen". Nadat de heer Damme het ant woord van de minis ter door het raam aan de verzamelde me nigte had medege deeld, trokken de vis sers naar huis. Aan de protestmars ging een vergadering in in het gebouw Amici- tia in de binnenstad vooraf. Daar spraken de heren R. van der Zwan namens reders 2n haringexporteurs, J. Vooys namens de vishandel, P. Bal voor de schippers en C. P. Damme namens de werknemers. Zij wezen er allen op dat er wèl veel geld wordt uitgegeven voor de Deltawerken en voor de havens van Delf zijl en IJmuiden, maar niet voor hun haven. De heer Van der Zwan zei: „Schevenin- gen is onze grote haringaanvoerplaats en heeft daarom recht op een goede toekomst voor de visserij. Het heeft recht op een haven, die niet langer een bedreiging vormt voor het leven van onze vissers,, recht op een haven die een geregelde aan voer kan garanderen". De heer Jacques Vooys zei: „Wat heeft het voor zin dat de hele wereld van de noodzakelijkheid van de verbetering over tuigd is als de minister deze mening niet deelt? Het is een schande dat de ontwikke ling van het visserijbedrijf grotere sche pen en sterkere motoren wordt ge negeerd. De minister heeft onlangs gezegd dat de zaak zijn volle belangstelling heeft, maar dat hebben zo vele ministers gezegd". Vooral het geld dat aan de haven van IJ muiden wordt besteed zat de heer Vooys dwars. „Moet Scheveningen soms kunst matig klein gehouden worden?", riep hij uit. De heer P. Bal vroeg of er nog meer mensenoffers gebracht moesten worden. „Beseft de minister wel hoe zwaar de ver antwoording voor de schippers weegt? Wij zijn hier niet als oproerkraaiers of als bedelaars, maar wij zijn hier om het be lang van de verbetering te onderstrepen", zei hij. Intussen was een aantal jongeren rumoe rig geworden en de laatste spreker, de heer C. P. Damme, zei tot de herriemakers dat zij de ernst van de zaak niet begrepen hoe- In de vanmorgen in het Kurhaus te Scheveningen begonnen jaarvergadering van het Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers in Nederland heeft de voor zitter, de heer A. Borst Pzn, in zjjn jaarrede onder meer er voor gepleit dat de re gering, in overleg met de Sociaal-Economische Raad en op basis van een Centraal Economisch Plan, komt tot vaststelling van de mate waarmee in een bepaald tijdvak de Nederlandse nationale produktie zou moeten toenemen. Nagegaan zou moeten worden onder welke voorwaarden, voor wat de belangrijkste elementen van het economische beleid betreft, dit streven het beste zou kunnen worden bereikt. De heer Borst dacht in dit opzicht aan de ontwikkeling der investeringen, der lonen en prijzen, der overheidsuitgaven. Een actief beleid zal van een en ander dan het noodzakelijke complement moeten vormen. Scheveningers Binnenhof. wel toch ook hun leven met deze haven gevaar loopt. „Het is heel erg dat jullie niet beseffen waar het om gaat, namelijk juist om jullie toekomst!" De heer Damme herinnerde eraan dat reeds twee schepen zijn vergaan, de SCH 21 vorig jaar en de SCH 102 in 1938. Hierbij hebben vier men sen het leven verloren. In de beide wereld oorlogen hebben de Scheveningse vissers hun plicht gedaan om de voedselvoorzie ning in stand te houden. „Honderden vis- 'kWinen gorden geboden om aan het reali sers hebben hierbij het leven verloren.. seren. van de gestelde doelen hun mede- Laat de regering nu haar plicht doen", riep werking te, verlenen. hij uit. Dit overeengekomen plan zou a I raam moeten dienen waarnaar het be drijfsleven zich in het betreffende tijdva1 zal hebben te richten. De Sociaal-Econo mische Raad zal actief de ontwikkeling moeten volgen en het georganiseerde be drijfsleven attent moeten maken op be langrijke afwijkingen van het raam, Naar de mening van de heer Borst za de regering de gelegenheid moeten heb ben het beraad tussentijds te openen, in dien zich niet te dulden discrepanties voordoen, of als er belangrijke wijzi gingen in de omstandigheden optreden De heer Borst is van oordeel dat als er in de door hem aangegeven richting zou kunnen worden gewerkt, voor het econo mische en sociale beleid van Nederland I een concreet gemeenschappelijk uitgangs punt zou kunnen worden gesteld. Dit zou een eenheid van optreden mogelijk maken die nu veelszins ontbreekt. Op basis van dit uitgangspunt zou aan de deelgenoten I in het bedrijfsleven een grotere vrijheid Hierna werd de petitie aangenomen en begaven de ruim 700 Scheveningers, waar onder het Scheveningse Vrouwenkoor in klederdracht, en een aantal vrachtwagens met leuzen, zich naar het Binnenhof, om de petitie aan minister Korthals aan te bieden. De nieuwe berijming van de psalmen die in een bundel voorzien van muziek- notering zal worden uitgegeven en welke is voorbereid door de Interkerkelijke Stichting voor de Psalmberijming zal op woensdag 14 juni in het jeugdcentrum „De heuvel" in Rotterdam officieel aan de af gevaardigden van de in de stichting ver tegenwoordigde kerken worden aange boden. Deze kerken zijn de Nederlandse Hervormde kerk, de Gereformeerde Ker ken, de Evangelisch Lutherse kerk, de Doopsgezinde Broederschap en de Remon strantse Broederschap. c Concertgebouw: Vandaag 20.15 u: con cert N.Ph.O. Woensdag 19.30 (tuinzaal): leerlingenuitvoering Haarlems Muziekinsti tuut. BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „De vechtjas", 14 j. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., echter vandaag 20 u.: „Paspoort voor de hel", 18 j. Lido Theater: Dagelijks 14, 18.45 en 21.15 u: „La Frangaise et l'amour", 18 j. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 u.:„Zij was een van hen", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Ca naille", 18 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15 u.. „The third man", 14 j„ woensdag en donderdag 20.15 u: „Wir Wunderkinder", a.l. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., „Winden waaien om de rot sen", 14 j. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 u.: „De slavinnen van Bagdad", 18 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u.: „La grande illusion", 14 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 u.: „De prijs der zonde", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 juni expositie van teke ningen en grafiek van Frans Hollaardt. Dagelijks 10 tot 22 u. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 22 mei expositie van aanwins ten van moderne kunst der gemeente Haarlem. Dagelijks 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u., zondag 14 tot 17 u. Kunstcentrum De Ark (N. Heiligland 1-3): Tot 3 juni expositie van schilderijen en penseeltekeningen van C. A. Feldmann Dagelijks 9-17 u., tevens ma., wo. en vr. 18-20 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" 12 mei). van DINSDAG 16 MEI City Theater, PO u.: „Het begon met een kus". WOENSDAG 17 MEI City Theater, 20 u.: „Het begon met een kus". Rex Theater, 20 u-: „Heuvel 24 ant woordt niet". Gem. Tentoonstellingszaal, Heidestraat, IJmuiden, 19.30 u.: Opening expositie „Velsens jeugd ziet de zee". De tentoon stelling is geopend tot 22 uur. Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 u. en 14—16.30 u. Korter werken De heer Borst zei over de verkorte werk week en de vrije zaterdag onder andere dat natuurlijk eventueel zulk een maatre gel met overleg en de nodige voorzichtig heid zal moeten worden toegepast. Het be wijs is, zo merkte hij op, in de praktijk reeds geleverd dat met minder werkuren, zelfs met minder mankracht, sterk ver hoogde produktiviteit tot uitdrukking kon komen. Het gaat dus, zo zei hij, bovenal om kennis en uitdragen van verantwoorde lijkheid. Worden die gemist, dan helpt lan ger werken ook niet. De heer Borst achtte het niet voor be twisting vatbaar dat er in het algemeen redenen tot voldoening was over de resul taten van het gevoerde beleid. Sedert 1959 zijn de permanente gedragsregels op het gebied van lonen en prijzen driemaal aan gevuld. Dit brengt onzekerheid in het be leid en stelt dientengevolge de partijen in de bedrijfstakken en ondernemingen voor ongedachte moeilijkheden. Naar de me ning van de heer Borst, zouden de be denkelijke elementen uit het huidige be leid en de onwezenlijke toestanden die de praktijk te zien geeft moeten worden weg genomen. Leiding en leden Eén van de sleutels voor de oplossing van de moeilijkheden die het huidige be leid vertoont is, naar zijn mening, de op lossing van het vraagstuk van de verhou ding tussen leiding en leden bij de or ganisaties. Het besef van de verantwoor delijkheid van allen die bij een onderne ming zijn betrokken leeft wel bij de orga- nisaties, maar nog onvoldoende bij de le den. De heer Borst beyal aan dat de rege- Advertentie (Van onze correspondent) Na ontvangst van het bericht van in trekking van de Algemene Aanwijzing van 8 april betreffende bekorting van arbeids tijd, heeft het College van Rijksbemidde laars in zjjn vergadering van gistermorgen zich akkoord verklaard met de voorstellen tot arbeidstijdverkorting in het bouwbe drijf met ingang van 5 juni aanstaande. De betrokken rijksbemiddelaar zal in de loop van deze week nog een gesprek met partijen houden, waarin aandacht zal wor den geschonken aan de aspecten, die ver bonden zijn aan de voorstellen van partijen ter vermijding van het produktieverlies en aan de voorwaarde, dat de inwilliging der Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Pssstl.I voorstellen niet tot prijsverhoging mag Mijn dochter weet er meer van". I leiden. „Lok- DINSDAG 16 MEI Kennemer Theater. 19 en 21.15 u-: kende verten". Luxor Theater, 19 en 21.15 u,: „Pssstl Mijn dochter weet er meer van". WOENSDAG 17 MEI Kennemer Theater. 19 en 21.15 u-: „Lok kende verten". Advertentie terwijl U met i oOJTR osO«fïlevfl«fïlC/9 OOtlf0zOlliyCJv0,UUlO>0 Vraag Uw drogistl pakje ring samen met de centrale organisaties de moeilijkheden onder het oog ziet en bovendien nagaat welke mogelijkheden voor een oplossing de uitvoering van het beleid biedt. Uitdaging De heer Borst zei de wedkamp met het oosten en de hulp aan de ontwikkelings landen te beschouwen als een uitdaging aan onze ondernemers en arbeiders; „als een opgave die kan en moet en zal leiden tot grotere inspanningen en prestaties;" die, als wij haar kansen grijpen, een ver dere 'opgang van ons economisch leven in uitzicht stelt. Een nieuw en concreet pers pectief als dit zal. naar zijn mening, ons economisch streven nieuwe impulsen ge ven. „Wij zullen ons dus bewust moeten instellen op vergroting van onze produk tie en zouden er goed aan doen jaarlijks een bepaald nationaal groeipercentage als streefcijfer te stellen" Het lijkt de heer Borst verstandig het niet alleen nationaal te doen, maar ook in het verband van de E.E.G. en van het Atlantisch verbond tot een dergelijke gedragslijn te komen. Advertentie Mr. Luns antwoordt Kamerleden „De Nederlandse delegatie fer vergade ring van de Verenigde Naties heeft des tijds tegen de resolutie van India c.s. ge stemd, waarin onder meer werd aange drongen op het terugtrekken van vreemde niet V.N.-militairen uit Kongo, omdat in deze resolutie België op onbillijke wijze verantwoordelijk werd gesteld voor de ernstige situatie in Kongo op dat ogen blik" Dit heeft de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, geantwoord op vragen van de Tweede Kamerleden dr. C. L. Pa- tij n en G. J. N. M. Ruygers (beiden (P.v.d.A.). Slechts vier landen stemden met Neder land tegen deze resolutie, te weten Bel gië, Portugal, Zuid-Afrika en Uruguay. De meeste NAVO-partners onthielden zich van stemming of stemden voor. Mr. Luns verklaart dat de regering zich van een eenzijdige voorstelling van zaken heeft willen distantiëren. De Belgische de legatie had het dringend verzoek gedaan tegen te stemmen. „Dat verzoek werd op gronden van goede nabuurschap gaarne ingewilligd", aldus minister Luns. Met deze tegenstem heeft de regering uiter aard niet willen aangeven, gekant te zijn tegen de verwijdering van militairen, ad viseurs en huurtroepen uit Kongo. Het tegendeel is het geval. Op de vraag of tevoren overleg is ge pleegd met Suriname en de Nederlandse Antillen, verklaart de minister dat het be leid van de Nederlandse delegatie is ge baseerd op instructies, welke zijn vastge steld door de rijksministerraad. Daarin zijn de regeringen van Suriname en de Nederlandse Antillen vertegenwoordigd. Voorts is voor elk dezer rijksdelen steeds een plaats beschikbaar in de delegatie. Over de stem, die door de delegatie is uit gebracht op de resolutie van India, heeft geen overleg met Suriname en de Neder; landse Antillen kunnen plaatshebben, om dat de snelle loop der gebeurtenissen in New York geen tijd meer liet voor een dergelijk overleg. Het optreden van Nederland zal naar de mening van de minister niet van ongunsti ge invloed zijn op de meningsvorming om trent de ernst van de herhaalde Neder landse verzekeringen, dat wij in Nieuw- Guinea aanwezigheid van de Verenigde Naties op hoge prijs zouden stellen. Mr. Luns verklaart tenslotte dat hij in Villabrand. De kapitale villa van een steenfabrikant aan de Oisterwijkseweg in Moergestel is in de nacht van zaterdag op zondag grotendeels in vlammen opgegaan. Een groot deel van de kostbare inboedel kon in veiligheid worden gebracht- De bewoners waren op het tijdstip van het uitbreken van de brand afwezig. Burgemeester. Tot burgemeester van Nieuwenhagen is genoemd mr. H. Th. Vrouenraets, die sedert 28 mei 1954 burge- meester van Margraten is geweest. Hij is 39 jaar en lid van de K V.P. Vruchtbomen sterven. Als gevolg van de abnormaal grote regenval in de afge lopen winter sterven op het ogenblik in de westhoek van Schouwen-Duiveland vele vruchtbomen, voornamelijk appels en peren. De wortels van deze bomen zijn door het teveel aan water voor een groot deel verrot en nu het grondwater weer het normale peil heeft bereikt kunnen de nog gezonde wortels dit niet meer bereiken. Op sommige bedrijven zijn meer dan zes honderd bomen verloren gegaan. In net gehele gebied zijn duizenden bomen ver loren gegaan. „Dierenvriend". „Een ware dieren vriend voedert niet", staat op borden die op talloze punten in diergaarde Blij dorp te Rotterdam zijn geplaatst Maar toen dezer dagen de gehele kudde Indische antilopen opeens ernstig ziek bleek te zijn, consta teerde men dat de oorzaak hiervan voed selvergiftiging was, waarschijnlijk als ge volg van het voeren met suikerwerk. Er is één slachtoffer gevallen, of liever twee: een antilopen'wijfje met haar nog onge boren kalfje. Het heeft meer dan een week geduurd voor de andere dieren van de kudde genezen waren. Advertentie 'tiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiinuiuiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in Nederland staat nu geheel onder invloed van een gebied van hoge druk, dat zijn centrum ten noorden van Schotland heeft en nog voortdurènd in be- - tekenis toeneemt. Om het hogedrukgebied zijn beleid tijdens de gehele duur van de heen stroomt polaire lucht, waarin weinig Kongo-kwestie er in de V.N. geen twijfel bewolking voorkomt. In verband hiermee over heeft laten bestaan, dat Nederland positief staat tegenover het optreden van de V.N. in Kongo en dat hij dit optreden ziet als een zeer waardevolle bijdrage tot een vreedzame oplossing van de moeilijk heden Zelfmengend Beperkt slijtage tot minimum Voorkomt lagercorrosie Ideaal voor alle typen 2-takt motoren Verkrijgbaar in bussen van en 1 liter Advertentie Lijm koud alle hout met is het nachtvorstgevaar nog niet geweken. Op de oceaan beweegt een tweetal storin gen in de richting van de Golf van Bis- caye. Deze zullen binnenkort de barome ters in Frankrijk doen dalen. De lucht- drukverschillen in onze omgeving worden dientengevolge groter, zodat er morgen iets meer wind zal zijn dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum -temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag, laatste M uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. zwaar bew mist zwaar bew mist nno nno nno n nno no nno o tiet klaargemaakte produkt van :SSO benzine en 2-T Motor Oil MET ESSO BENT U BETER UIT! Op de vergadering van de bondsraac van de Nederlandsche Katholieke Landar- beidersbond „Sint Deusdedit" in Den Bosch heeft de voorzitter, de heer C. van der Ploeg meegedeeld, dat de lonen van de hoveniers per 1 juli met vijf percent en per 1 april 1962 nog eens met vijf per cent zullen worden verhoogd en dat hen 35 vrije zaterdagen per jaar worden toege kend. Over de lonen van de zuivelarbei- ders wordt het overleg morgen hervat. De bondsraad heeft een resolutie aange nomen die ter kennis van het Landbouw schap en van de werkgeversorganisaties zal worden gebracht. In de resolutie wordt aangedrongen op een verdere verkorting van de arbeidstijd, met name op uitbrei- ding van het aantal vrije zaterdagen. Dezel klaard bezwaren te hebben tegen debêlij uitbreiding acht de bondsraad mogelijk denis, met name tegen de kinderdoop. Hij door planning in het bedrijf, gebruikma- is een aanhanger van de Pinksterbeweging, king van de ter beschikking staande be- Ds. Kruyswijk, die pas tien maanden pre- drijfsmiddelen en toepassing van moderne dikant is, werd in juli 1960 in Schildwolde arbeidsmethoden. in zijn eerste gemeente bevestigd. Samen met de gedeputeerde voor de wa- tervoorzieningsdienst, de heer F. J. Pij pers, is de gezaghebber van Curacao, de heer M. P. Gorsira, op Schiphol aangeko men. Zij zullen tijdens hun verblijf in Ne derland beslissen aan wie de uitbreidings werkzaamheden van de waterfabriek bij Munde Nobel zullen worden gegund en daarvoor de definitieve contracten afslui ten. Enkele maanden geleden waren de heren Gorsira en Pijpers ook reeds hier, toen om de financiering van dit project te bespreken. De heer Gorsira deelde mee dat de totale kosten op 24 miljoen gulden worden geschat (12 miljoen Curagaose gul dens). Voor de lening van dit bedrag heeft de Nederlandse regering een garantie ge geven. Er zou in 1963 een ernstig water tekort op Curagao ontstaan indien de wa terproduktie niet snel verhoogd wordt. ,-Tot dusverre produceert de fabriek 6000 ton per dag. Na de uitbreiding zal het 18.000 ton zijn. Dat is voorlopig teveel, maar het surplus van 6000 ton wordt door de Shell afgenomen, zodat de fabriek ter stond op volle capaciteit kan gaan draaien als hij klaar is. Op Curagao wordt het water gedistilleerd uit zout zeewater. De classis Appingedam van de Gerefor- I meerde Kerken heeft ds. P. N. Kruyswijk in Schildwolde op zijn verzoek uit zijn ambt ontheven. Ds- Kruyswijk heeft ver- Oslo Kopenhagen berdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Herlijn Frankfort München '{inch Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt nno licht bew. n zwaar bew. windst. regen n zwaar bew windst. licht bew. nno licht bew. nno geheel bew ono onbewolkt no onbewolkt no zwaar bew. no zwaar bew windst. geheel bew n zwaar bew wnw onbewolkt regen regen onbewolkt onbewolkt regen regen regen onweer nw zwaar bew. zzo licht bew. o licht bew. wzw geheel bew zzo half bew. w 12 13 14 13 14 14 15 14 14 14 17 13 12 14 14 15 16 17 23 25 19 13 no 18 wnw 15 o 18 windst. 22 windst. 24 windst 16 verand. 13 ono 20 26 23 33 27 23 0 0 0 0 0 3 0 0,1 0 0 0 0,4 0 0 0 0 0 0,1 0 0 0 0,1 0 18 3 0 3 0,1 13 0 0 0 0 0 Woensdag 17 mei Zon op 4.44 uur, onder 20.29 uur. Maan op 7.03 uur, onder 23.03 uur. Maanstanden 22 mei 17.19 uur Eerste kwartier. 30 mei 5.38 uur Volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 16 mei Hoog water 4.41 en 17.07 uur. Laag water 0.25 en 12.46 uur. Woensdag 17 mei Hoog water 5.20 en 17.44 uur. Laag water 1.02 en 13.24 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuide

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2