Arnhemse raad krijgt opening van zaken over „Theater" r Ans Bouter en Miep van Luin met moderne muziek voor twee piano's in ui imsm Chefarine ,4 KEIP-OPTIEK BOSCH Het Muiderslot weer tot volle gastvrijheid in staat Jaarverslag der Stichting Het Huis Van Looy P. C. Hooftprijs voor Van Vriesland Geslaagde veiling tuinornamenten HHiillli i Uw bril spreekt mee Krachtige bestrijding van pijn of griep DINSDAG 16 MEI 1961 9 WAAR IS DE KOP VAN JUT?" Jeugdfestival Rotterdam gaat niet door Een medaille voor komiek Bob Hope Elin Wagnerbeurs Elastisch rijden Thermo el ast/C Expositie van werk van Bob Buys Filmweek Beeldschermer Moskou ziet Londen De radio geeft woensdag T elevisieprogramma Elisabeth Eybers gaat in Amsterdam wonen OM ZES UUR MAANDAGAVOND, terwijl de gemeenteraad van Arnhem al vier uur had gepraat over allerlei voorstellen en over talrijke vragen van raadsleden, kwamen vragen van mr. Sorgdrager (V.V.D.) over de kwestie-Theater aan de orde. Wethouder Bronkhorst (P.v.d.A.) zei er geen zin in te hebben en er ook geen mogelijk heid in te zien, om de zaak nu in haar totaliteit al naar voren te brengen. „Als voor zitter van de schouwburgcommissie, aldus de spreker, heb ik nimmer enige belemme ring in de weg gelegd wat betreft het leggen van contacten. De raad heeft de plicht te weten wat de schouwburgcommissie doet. Als men de schouwburgcommissie dingen verwijt, moet men die verwijten richten tot de raad, die kennis heeft genomen van de rekeningen, van verslagen etc. Onder de raadsverantwoordelijkheid hebben we gewerkt". „Ik ontken hardnekkig zei spreker, dat waar twee kijven, ook twee schuld heb ben". „Er is niet gekijfd. De schouwburg commissie heeft zich tot het bestuur van theater gewend, naar aanleiding van een schrijven van Rob de Vries, volgens het welk de schouwburgcommissie geen kli maat schiep voor onderhandelingen. Wij hebben als schouwburgcommissie heel za kelijk met het bestuur van Theater op 20 oktober 1958 gesproken-Toen kregen we een nota. En terwijl we nog aan de uitvoe ring van de zaak bezig waren, bleek ach teraf dat eert afschrift van deze nota was gestuurd naar de Provinciale Staten en naar B. en W. Dat is niet correct. Op 15 december 1958 kregen we een stuk van 25 pagina's in handen. Erg veel haast had men er bij het bestuur van Theater niet mee. In oktober 1959 is er een bevredigend gesprek geweest van de schouwburgcom missie met het bestuur van Theater. De notulen van deze bijeenkomst hebben we nooit gezien. Op 26 februari 1960 bleken de opvattingen geheel anders te liggen. Dan blijkt het optreden van een man te genover ons personeel gelaakt te worden. Theater, zo is toen vastgesteld, kon meer voorstellingen krijgen, mits voor eigen rekening. Maar in Amersfoort sprak Rob de Vries op een vergadering critiek uit en vroeg het bestuur van Theater en B. en W. opheldering. Wij kregen van het be stuur geen antwoord. Er zou gesproken worden met B. en W. Ik wens hier uitdruk kelijk in de raad te verklaren, aldus de spreker, dat van een systematische actie tegen Theater door de schouwburgcom missie geen sprake is. Dit alles dient al leen maar om eigen aftocht van de direc tie te bemantelen. De schouwburgcommissie aldus de wethouder heeft er recht op dat de stuk ken op tafel worden gelegd. Ik krijg ook buiten de raa'd nog wel eens gelegenheid met mensen te spreken, zei de heer Bronk horst. De actie, onlangs op touw gezet door de jeugd, heeft 4000 handtekeningen op gebracht. Zijn er dan maar 4000 mensen in Arnhem, die Theater willen behouden? Ik ben zeer geïnteresseerd in de vraag, of het idealisme was om mensen om half twee uit bed te bellen. En wie heeft de reclame gevoerd, die onlangs een stel jongens op touw hebben gezet? Betaalden zij dat soms van hun magere zondagscenten? Ik vrees het oordeel niet, aldus spreker. Ik aan vaard het recht en de plicht, dat wanneer men het nodig oordeelt, men ons de woes tijn kan insturen. Ook-de heer Vermeulen (K.V.P.) ont- schnuwburgcommissie de besprekingen kende enige schuld van de zijde van de schouwburgcommissie. De schuld ligt bij de directie van Theater, die in al die ja ren haar taak niet juist heeft vervuld en bij het bestuur, dat de directie van de to- Advertentie Een pittig gezichtje juist door haar bril Luchtig en sportief als haar kapsel is haar bril! Een juiste keuze, dit lichte montuur: het geeft haar ge zicht een pittig accent. Laat Keip Optiek u vertellen welke bril bij uw persoonlijkheid past. Keip biedt keus uit de modernste mode-monturen, die nu in Parijs en Wenen gedragen worden. ALLE BRILLEN ZDN GEPRI3SD EN TWEE 3AAR GEGARANDEERD. Haarlem Gr. Houtstr. 157 - tel. 11540 Beverwijk Breestraat 118 Het kunstfestival voor werkende jonge ren, dat de volgende maand In Rotterdam gehouden zou worden, kan niet doorgaan. Toen de termijn van inschrijving ver streken was, moest men constateren, dat het aantal aanmeldingen dit eerste festival geen voldoende kans op succes bood. Het gemeentebestuur van Rotterdam had al een krediet beschikbaar gesteld. In de kringen van jeugdorganisaties en vormingsinstituten was het initiatief met grote instemming ontvangen. Men is hier van oordeel, dat de kansen voor gen wel slagen volgend jaar veel gunstiger liggen, wanneer de plannen vroegtijdiger bekend gemaakt worden. Het comité van voorbe reiding zal in elk geval stappen doen om in 1962 wel een festival te kunnen houden. De burgemeester van Arnhem, de heer Chr. Matser. neelgroep zijn gang heeft laten gaan. Zelfs toen Rob de Vries zei dat hij geen gesprek met de schouwburgcommissie wilde. Er is in de schouwburgcommissie nooit enige sprake van geweest, dat Theater zal ver dwijnen. Dat de directie van Theater ver dwijnt, moge een slag zijrt voor velen, maar ik ben blij dat ze verdwenen is, want dan kan er schoon schip worden gemaakt. Wij zwegen, omdat we ons aan dit zwijgen ge bonden achtten. Er is geen sprake van een kwestie Thea ter, aldus begon de heer Lukkes (Pv.d.A.) zijn verweer. Er is een kwestie ten opzich te van de directie van Theater. De directie heeft een goed heenkomen gezocht. Het moge haar in Rotterdam goed bekomen. Het is beslist onjuist te zeggen, dat de heeft vertraagd. Wij hebben nooit tegen gewerkt. Wij hebben op 23 februari 1960 gezegd dat de kwestie van de uitbouw van meerdere voorstellingen door Theater een kwestie is van de raad. Er is nooit een adres aan de raad gericht, maar wel vond men het nodig om op een politieke verga dering de knuppel in het hoenderhok te gooien. De schouwburgcommissie is alleen maar de kop van Jut. Ten opzichte van hoor en wederhoor, hebben tal van intellectuelen en academici in deze zaak, deze stelling rriet toegepast, aldus de heer Lukkes. „Uw hou ding, aldus spreker tot de burgemeester, om ontslag te nemen uit het bestuur, is volkomen juist geweest. Jammer dat u het niet eerder hebt gedaan. Als secreta ris van het bestuur, heeft u ook nooit ge zegd: de sfeer deugt niet en de verhoudin gen zijn niet goed. Hebben wij gefaald, dan willen wij als commissie de conclusie er uit trekken De heer Van Beek (V.V.D.) vulde het vertoog van zijn fractie-genoot Sorgdrager aan door onder andere op te merken, dat de raad zich van de kwestie Theater niet op de hoogte kon stellen, omdat de raad nim mer een nota heeft gezien". Laten wij el kaar niet met rapporten te lijf gaan. Als wij nu nog moeten nagaan of de schouw burgcommissie gelijk heeft, dan is dat niet goed voor de gehele zaak. De schouw burgcommissie zou de gemeente een dienst bewijzen door haar mandaat disponibel te stellen. Met de vragen van mr. Sorgdrager is geen diskwalificatie van de schouwburg commissie bedoeld. Laat de raad een com missie ad hoe instellen, die advies kan geven. De heer Klamer (prot. christ. groep) maakte nog deze opmerking: „de grond oorzaak van het gehele conflict ligt hier in, dat de vestiging van Theater als ex periment in het oosten des lands is mis lukt. Wij moeten Theater behouden, doch dan in een andere vorm". De voorzitter beloofde de raad zo snel mogelijk een pre advies te zullen sturen. WASHINGTON (UPI) Zeven en ne gentig Amerikaanse senatoren hebben een voorstel gesteund om 'n gouden eremedaille te verstrekken aan de komiek Bob Hope voor diens „menselijke arbeid". Sena tor Stuart W. Symington (democraat) beschreef Bob Hope als „een van de grootste menselijke figuren van onze tijd" Hij zei: „Niemand heeft ooit meer tijd en energie gegeven aan reizen door de gehele wereld om de Amerikaanse soldaten ont spanning te bieden. Hij heeft 18 kerstfees ten gevierd met onze troepen overzee Voorts heeft hij in vrijwel alle Amerikaan se staten gewerkt voor liefdadige instellin gen, philantropische verenigingen en der gelijke en heef^ hij meegewerkt aan de in stelling van fondsen en stichtingen ten dienste van mensen, die minder gelukkig waren dan hij". De Deense mevrouw Tove Rasmussen en de Nederlandse Wilhelmina Thoden van VelzenVan Wetering, hebben de jaarlijk se Zweedse „Elin Wagnerbeurs" gekregen voor een onderzoek naar de geschiedenis van de vrouw. De dames Rasmussen en Thoden van VelzenVan Wetering werden gekozen uit zevenendertig mannelijke en vrouwelijke kandidaten uit dertien landen De Elin Wagnerbeurs is vijfduizend Zweedse kronen groot. Advertentie BOUGIES afgestemd op het hedendaagse verkeer Alieenvert. N.V. Willem van Ri}n Amsterdam-W. - Postbus 8005 Dat de westertoren van het Muiderslot gesticht door Floris V en de best gecon serveerde 'burcht in ons land wat scheef staat, dat de grachten droog staan en er met man en macht gewerkt moet worden om de funderingen van het zeven eeuwen oude slot te versterken, het baart de drost Ton Koot, minder zorgen dan de moeilijk heid om nde-eeuwse stoelen te bemachti gen. Hij wil het slot geheel in Hooftse stijl inrichten. Met moeite heeft hij kans ge zien om er vorig jaar vier te bemachtigen. Er zijn er natuurlijk wel meer, maar daar worden kapitale sommen voor gevraagd. Ton Koot is nu dertien jaar aan het be wind in het oude slot. „De sluizen zijn nu in orde zo zegt hij ter toelichting op wat in 1960 werd bereikt maar met de toe gangswegen tot het slot zit het nog hele maal fout. De Heerengracht is te smal, het verkeer loopt daar op spitsdagen aanhou dend vast- We zouden een parallelweg moe ten hebben en éénrichtingsverkeer". Sinds de zeven eeuwen dat het slot be staat ondergaat het zijn tweede grote res tauratie; namelijk het storten van beton nen wanden rond de fundering. „We heb ben voorlopig weer vaste grond onder ons" zegt Koot. De kelder, waar nu de taverne is ondergebracht, is opgeknapt, alle mu ren daar zijn waterdicht en gestukadoord De kerkerkelder is een fraaie keuken ge worden en is geheel verbeterd. De krui dentuin is een juweeltje geworden. De heer Bootsma, thans hortulanus, zegt er zelfs van dat het de enige kruidentuin in Nederland is, waarvan beweerd mag wor den dat hij in stand zal worden gehouden. Zeventiende-eeuws natuurlijk. Daar groeit het calmuskruid, het middel voor het op wekken van de eetlust, daar bloeit de ca mille, dé medicijn bij uitstek tegen migrai ne en het beste haarmiddel ter wereld. Daar bloeit nog de kweepeer, een specia liteit van het slot. De bezoekers kunnen weer komen. „Vol op, zegt Ton Koot we hadden er het vorig jaar 76.150, geen record, maar toch een indrukwekkend aantal, want het zat ons dat jaar niet mee, daar de restauratie het bezoek afremde. Dit jaar kan het weer volop". De grabbelton der inspiratie. De Oost- duitse componist Paul Dessau is voor nemens een compositie te maken over de Amerikaanse evangelist, Billy Graham, om het „clericale fascisme" te illustreren, aldus het Oostduitse persbureau ADN. Hij wil ook werken componeren over wijlen Pa trice Loemoemba, de Moskouse oproep tot vrede en de vlucht van Algerijnse kinderen naar Tunis. Expositie van tekeningen van Jacobus van Looy en tijdgenoten De Stichting Het Huis Van Looy te Haar lem, die tot taak heeft de nagedachtenis aan de schilder-schrijver Jacobus van Looy levend te houden en zijn nagelaten werken te beheren, heeft blijkens haar jongste jaarverslag de verzameling schil derijen, tekeningen en boekwerken in de afgelopen twaalf maanden belangrijk kun nen uitbreiden. Zo ontving de stichting als schenking van mevrouw Struik Dalen-Van der Stad te Nijmegen een schilderij uit Van Looy's studie-jaren: een kopie van een der koppen van de Schuttersmaaltijd van Frans Hals. Mevrouw T. Bruynzeel-Verkade te Stellen- bosch (Zuid-Afrika) schonk de stichting een voorstudie in olieverf voor „Hein de tuinman" en een schilderij uit Van Looy's latere jaren, „Brugje". De bibliotheek werd door schenkingen en aankopen verrijkt met verscheidene wer ken, waaronder een exemplaar van het eerste litteraire werk van Van Looy dat in druk verscheen: zijn vertaling van Alfred de Musset's „De Meinacht" uit 1892. De nagelaten correspondentie van Van Looy werd op voorbeeldige wijze door het Nederlands Letterkundig Museum en Do cumentatiecentrum in Den Haag geordend en gecatalogiseerd. De brieven bevinden zich nu weer met andere documenten en handschriften in het archief van de stichting. De adjunct-directeur van het Frans Hals Museum, tevens adviseur van de stich ting, de heer D. Schwagermann, heeft de inrichting op zich genomen van een ten toonstelling „Tekeningen van Jacobus van Looy en zijn tijdgenoten." Deze tentoon stelling zal van 5 augustus tot 15 september a.s. in het Museum Het Huis Van Looy worden gehouden. In de kunstzaal van „De Paardenburg" te Ouderkerk aan de Amstel wordt van 20 mei tot en met 24 juni een expositie ge houden van schilderijen en aquarellen van Bob Buys. De tentoonstelling wordt zater dag 20 mei om 17 uur geopend door de heer Eduard Messer. De staatsprijs voor letterkunde, de P. C. Hooftprijs, is voor 1960 toegekend aan dr. Victor E. van Vriesland te Amster dam. Deze prijs wordt hem toegekend voor zijn gehele letterkundig oeuvre, in het bijzonder, aldus het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, ter be kroning van zijn verzameld critisch en es sayistisch proza, in 1958 uitgegeven onder de titel „Onderzoek en Vertoog." Het eerste deel van deze verzameling opent met een beschouwing geschreven in 1915, het tweede deel besluit met een op stel uit 1957. In de ruim veertig jaren, die hier tussen verliepen, begeleidde de dich ter Van Vriesland zijn gedichten, zijn nauwgezette vertalingen van buitenlandse poëzie- en prozawerk en zijn bloemlezin gen met esthetische beschouwingen over letterkunde waarin hij rekenschap aflegt over de taak en betekenis van letterkun dige arbeid. De jury die Victor van Vries land voor de hoogste letterkundige prijs in Nederland heeft voorgedragen bestond uit prof. dr. W. Asselbergs, lid en voorzitter, prof. dr. N. A. Donkersloot, prof. dr. P. Geyl, A. Kossmann en prof. dr. P. Min- deraa, leden; H J. Michael was secreta ris. De uitreiking van de prijs zal plaats hebben in het Muiderslot op dinsdag 30 mei a.s. VOOR DE AFDELING HAARLEM van de Vereniging voor Hedendaagse Muziek gaf in de Tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw het duo Ans Bouter-Miep van Luin een recital op twee vleugels. Het programma vermeldde in feite slechts één werk (van de Duitser B. A. Zimmermann) dat tot de categorie hedendaagse muziek gerekend kan worden, de andere( werken waren tien tot vijfentwintig jaar oud hetgeen nogmaals illustreerde aan welke drastische omwentelingen de muziek juist in het afgelopen decennium onderhevig is geweest, en nog steeds is. De heer R. du Bois gaf een inleiding op het programma die echter wegens haar beknoptheid niet veel tot beter begrip kon bijdragen. En het is de vraag of men de hoge sonore speculaties van de na-Webernse richting voor de gemiddelde liefhebber veel kan verduidelijken door haar theoretische vooronderstellingen te belichten. Het be grijpen (een verkeerd woord) van muziek, in casu hedendaagse muziek, blijft voor de meeste luisteraars toch generzijds van wat men met woorden en technische uit eenzettingen ervan „grijpen" kan. DE SONATE voor 2 piano's van Ton de Leeuw is betrekkelijk een jeugdwerk van deze componist, in 1950 op 24-jarige leeftijd geschreven. Het getuigt van een ernstige occupatie met de gedachte een compositie Op het landgoed „Terra Nova" in Loe nen aan de Vecht is gisteren een unieke verzameling antieke en nog net niet an tieke tuinbeelden en andere tuinornamen ten geveild. Het meeste geld bracht een origineel Amsterdams grachtentuinhuis in Louis Quinze-stijl op, dat voor f 65000, van eigenaar verwisselde. Onder de aan wezigen bespeurden wij ook de heer Godfried Bomans uit Bloemendaal. Mr. dr. R. H. Erdman, een Nederlandse planter in Indië, liet vijftig jaar geleden het landgoed bouwen. Een van zijn hobbies was t verzamelen van beelden en andere beeldhouwwerken. Vorig jaar is de heer Erdman overleden. Zijn weduwe liet de collectie veilen. Kenners waren van mening, dat er gis teren buitengewoon hoog werd geboden. Veilingmeester Nienhuis staande op een handkar liet voor het grachten tuinhuis, compleet met damastbehang, de hamer vallen bij 65000,Een Chinees zinken tuinfonteintje uit de 18de eeuw leverde 2600,op. Vier zandstenen tuinbeelden gingen voor 1650.naar het Groninger museum. In vroeger dagen sierden zij de tuinen van het landgoed Lellens in het hoge noorden van Gronin gen óf van het huis Wychgelshem te Schild- wolde. De veiling had een omzet van om en nabij 50 000. Te Loenen zijn maandag tuinhuisjes en tuinbeelden geveild. Een idyllisch plekje met een herinnering aan de prieeltjes van de Tuilerieën. organisch te ontwikkelen uit één kiemcel; tevens draagt het harmonisch gewaad dui delijk Het stempel van Pijper en Badings de symmetrische verdeling van het octaaf in vier groepen van telkens een hele en een halve secunde (octotoniek). Het stuk is niet „moderner" dan de uit 1935 date rende Sonate van Pijper, die door de con certgeefsters aan het eind van de avond in haar geheel herhaald werd. De uitvoe ring van deze Sonate was trouwens enigs zins onduidelijk, het zeer ranke maar te vens gecompliceerde contrapunt met zijn polytonale verstrengelingen vereist een; subtieler afwegen van hoofd- en bijzaken/ De melodische gevoeligheid die Onder de schijnbare kortaangebondenheid schuilgaat kwam nu niet voldoende tot haar recht. OP VASTERE GROND kwam het duo na de pauze met de Sonate voor 1 piano vierhandig van Hindemith, een werk dat zich in de vaste banen van een persoon lijke syntaxis beweegt; het stelt nu nie mand meer voor verrassingen capabele muziek die in de finale „ruhig bewegt" zelfs een zekere beminnelijkheid uitstraalt. „PERSPEKTIVEN" (I) van Bern Alois Zimmermann is in de seriële techniek gecomponeerd, een samenstel van die klankpunten, -vegen, -blokken, -vlekken die thans aan de orde van de dag zijn. Een onheilige vrees zich belachelijk te maken in de ogen van het nageslacht zou ertoe kunnen leiden dat men zich hierbij neer legt. Titels als „Perspektieven", „Mozaïe ken", „Pentagrammen", „Kaleidoscoop", „Structuren", etc. bewijzen eens te meer dat alle dynamische (beweging-scheppen- de) functies van de muziek thans zijn ge stold in de veelzijdige bespiegeling van een gegeven orde: een volslagen immobilisme. Het duo Bouter-Van Luin bleek goed ver trouwd met deze, door geen enkele waar neembare samenhang gebonden muziek; hun spel maakte, voorzover men daarover een oordeel kan hebben, een zeer trefze kere indruk. Alles bijeen had het niet zeer talrijke publiek aan Ans Bouter en Miep van Luin een aantal met zorg voorberei de uitvoeringen te danken van werken die men niet iedere dag in de concertzalen horen kan. Sas Bunge AA nKOHDIGIHGEM snBE5CHOUW//1GEH In de presentatie van de K.R.O. ver schenen gisteravond op het beeldscherm de directeur van de Nederlandse Bioscoop bond, de heer J. G. Y. Bosman en lector A. van Domburg om te praten over de komende filmweek in Arnhem. De heer Bosman benadrukte in dit gesprek de aparte plaats van deze filmweek temidden van de festivals. De Arnhemse filmweek wil een momentopname zijn van de stand van zaken in de filmcultuur op dit ogen blik. Dat betekent dat in Arnhem goede, maar ook wel eens minder opvallende films zullen draaien. Het Nederlandse aan bod, vooral in de documentaire setcor, is ruim en goed. De speelfilm van Van Gas teren „De spartelnaakten" zal er haar première beleven. Zowel de heer Bosman als de heer Van Domburg legde er nog eens de nadruk op, dat men Arnhem als een serieuze zaak moet beschouwen. Het buitenland doet dat ook. Daarom neemt de filmweek in Arnhem toch een opvallende plaats in temidden van de festivals, waar de belangstelling minder vaak op de as pecten van de film en de goede film dan wel op „het buitengebeuren" valt. Een fragment uit Sluizers „De lage lan den" viel een beetje ongelukkig midden in dit gesprek. Een kleine toelichting ware niet overbodig geweest. (Van onze correspondent) LONDEN. De vaandelparade van de bontgemutste gardetroepen op 10 juni voor koningin Elizabeth zal ditmaal per televi sie naar de Sovjet Unie worden uitgezon den als tegenprestatie voor de uitzending van de Moskouse 1 mei-parade rtaar Enge land. De Russen lieten hun keus op konin gin Elizabeth en de vaandelceremonie val len. De B.B.C. zal ervoor zorgen, dat de Russen bij deze gelegenheid ook het een en ander van Londen en de Londenaars zul len te zien krijgen. Advertentie zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk in de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het is een ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. tf BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet, dat U met plezier Uw werk kunt doenKokera 20 tabletten f 0.80. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10^3ram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.00 Rep. Algem. ver gadering der Christelijk-Historische Unie. 12.00 Gram. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Meisjeskoor en instrum. ens. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Blaasorkest. 13.45 Gram. 14.00 Rep. Vergadering van de Bond van Man- nenver. op Geref. grondslag. 14.45 Gram. 15.30 Volksliederen. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Staatsiebezoek. 17.40 Beursber. 17.45 Het Spectrum, lezingen. 18.00 Kerkconc. 18.30 Radio volksuniversiteit Civiele gezondheidstechniek, le zing door prof. W. F. J. M. Krul. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Mu ziek van het Leger des Heils. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muziek. 20.10 Radio-filharm.ork. en solist. 20.55 De Kerk en de Pinksterbeweging, lezing. 21.15 Gram. 21.30 Zangrecital. 22.00 Tot ziens in Jeruzalem, bijbelse quiz. 22.30 Nieuws en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platen- nieuws. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO.v 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U.: Filmkeuring, door mevr. H. W. Boersma-Smit. 11.30 Lichte muziek. 12.00 Hammondorgelspel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 12.50 Staatsiebezoek bondspresident van Oosten rijk. 13.00 Nieuws en tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Gram. 15.00 De bescherming van onze bossen, lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Hammondorgelspel. 17.15 Dansorkest en sol. 17.50 Regeringsuitz.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Instr. kwint. 18.50 VARA- Varia. 18.55 Ronde van Nederland. 19.00 Voor de kinderen. 10.10 Joods progr. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Metropole orkest. 20.40 Gezworen kameraden, hoorsp. 21.30 Gram. 21.40 Tussen mens en nevelvlek, praatje. 21.55 Kamermuz. 22.20 Staatsiebeziek bondspre sident van Oostenrijk. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte muziek. 23.10 Gram. 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL 324 meter 12.00 Nws. 12.02 Gram 12.15 Lichte muziek. (12.3012.35 Weerber.) 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 14.45 Gram. 15.00 Operamuz 16.00 Koersen. 15.05 Engelse les. 16.21 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.15 Kamerork. en sol. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en -filo sofie. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws 19.30 Lezing. 19.40 Schoohvedstr. 20.00 Akademie des Diskofielen. 21.30 Gram. 22.00 Nws 22.15 Godsd. Israëlische uitz. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Voor de Zeelieden. VOOR DINSDAG NTS 20 00 Joum. 20.20 Filmdocumentaire. 20.40 —22.15 Speelfilm. VOOR WOENSDAG KRO: 17.0017.30 Schoolzangwedstr. NTS: 20.00 Joum. en weeroverz. VARA: 20.20 Act. 20.30 Rei zen door Nederland. 20.50 TV-film. 21.15 Docu mentair progr. Daarna: NTS: Staatsiebez. bonds president van Oostenrijk. Daarna: Ronde van Nederland. Elisabeth Eybers. een van de belang rijkste dichteressen uit de hedendaag se Nederlandstalige litteratuur, zal volgen de maand uit Zuid-Afrika naar Nederland emigreren. De dichteres zal in Amsterdam gaan wonen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9