Van der Klundert bleef Zilverberg net voor aan de finish in Amsterdam Rentmeester was de snelste in het avondcriterium Melichov en Kapitanov klasse apart in Warschau-Praag De Ronde in cijfers Softbalcompetitie begonnen DE RONDE VAN NEDERLAND IS BEGONNEN Vannitsen won de Waalse Pijl Bill Nieder k.o. Voetbalconflict in Engeland nadert oplossing Ploegbaas wordt rijk van toto Moeilijkheden voor V andenstock Otto Mayer: judo in plaats van voetbal op Spelen Wembley krijgt 150.000 plaatsen Hockeybeker is toch bij Venlo WOENSDAG 17 MEI 1961 19 Protest A vondcriterium Noorwegen en Mexico speelden gelijk Zes spelers van Standard Luik in Belgisch elftal Het Spaanse voetbalteam Akkoord „Geste" Twee wedstrijden in de Fraser League Winnaar bekend: andere deelnemers afvlaggen Amerikaanse bokser na knock out overleden Blinkert-dames faalden Vreeken (Haarlem) in het Westelijk elftal Swart speelt niet tegen de „Spurs" Het ging tussen Jacques van der Klundert en Huub Zilverberg. Deze twee sterke jonge kerels hadden kort voor de finish op de Nobelweg in de Amsterdamse Water graafsmeer hun streek- en lotgeloot Lambert van der Ven in de eerste geslaagde vlucht van de Ronde van Nederland afgeschud. Tot een meter voor de witte kalk- streep leek het nog of Huub Zilverberg de oranjetrui, die de rondewinnaar van het vorig jaar Peter Post, by de start in de Utrechtse Marijke Hal om de lendenen had gegord, van de Amsterdammer zou overnemen. Het verschil bedroeg echter slechts enkele centimeters en met een laatste forse ruk stootte Van der Klundert de rossige Zilverberg van de troon: De 22-jarige onafhankelijke Van der Klundert, die in het voorseizoen in diverse klassiekers geen opvallende rol had kunnen spelen, nam glun derend de overwlnningskus van de ronde-miss in ontvangst. Drie Brabanders, Van der Klundert uit De Heen, Huub Zil verberg uit Goirle en Lambert van der Ven uit Vlijmen, hadden aan deze eerste slechts 104 km lange rit van de Nederland se ronde meer kleur gegeven dan menige grote klassieker in het buitenland in het voorjaar had gekre gen. In de buurt van Amersfoort, na een rondrit door de prachtige dreven van Zeist en Austerlitz, hadden Zilverberg en Van der Ven het sein tot de aanval ge geven. Het was nog zo vroeg in de etappe dat de groten in de kleurige meute wei nig aandacht schon ken aan deze vlucht poging. Integen deel, de Nederlandse cracks hadden het te druk met elkaar te beloeren. Want het lijdt geen twijfel, dat de geschiedenis van de Ronde van Duin kerken, waarin Maliepaard, De Haan en Geldermans elkaar fel hadden bestreden met Geldermans als uiteindelijke triomfa tor, een vervolg op de Nederlandse wegen zal krijgen. Daarbij zullen zij dan boven dien nog rekening moeten houden met De Roo en Post, van wie de laatste er bijzon der op belust is om voor de tweede achter eenvolgende maal te triomferen, hetgeen voor hem alleen Wim van Est is gelukt. De twee vluchters kregen al spoedig ge zelschap van Van der'Klundert, die door ploegleider Middelink naar voren was ge stuurd om het evenwicht in het ploegen- klassement te herstellen. Bij het paleis W ielrennen Soestdijk vijf kilometer na het begin van de ontsnapping stond het vast dat de eerste etappe beslist was. Want in die korte tijd was de voorsprong van de drie leiders gegroeid tot 45 seconden. Zij hadden de zegen van het peloton. Alleen Niesten deed nog een vertwijfelde poging om zich bij de uitlopers te voegen, maar dit werd de „azen" te gortig en het duurde niet lang of Niesten liet zich gewillig weer door de jagende meute opslokken. Tussen de zon overgoten heidevelden rond Huizen, Bussum en Hilversum voeg den de leiders een volle minuut bij hun voorsprong en het zou daarbij niet blijven. Tussen de Loosdrechtse Plassen, waarbij de stevige noordooster kleine witte kopjes op de golven joeg, was het al bijna drie mi nuten en met Amsterdam in zicht kwam daarin geen verandering meer. In de slotfase liet het peloton ook nog de Belg Theo Nijs en de Duitser Ludwig Troche schieten. Zij legden beslag op de vierde en vijfde plaats op tien seconden gevolgd .door Peter Post, Van der Steen en Piet Rentmeester. Maar dit drietal had in Duivendrecht een stukje van het par cours afgesneden. Klaas Buchly kwam pro testeren en kreeg gelijk. Omdat de jury echter overtuigd was dat deze renners niet met opzet hadden gehandeld werden zij ex aequo in het grote peloton geplaatst en kregen geen grotere straf. Dit peloton was met een achterstand van ruim drie mi nuten op de winnaar over de Nobelweg ge stormd en had aan Jo de Haan de zesde plaats moeten afstaan. De strijd in de eerste etappe was een weldadige vergoeding voor de vrij onge lukkige start van deze ronde. Tot een kwar tier voor het eerste schot namelijk was de samenstelling van een aantal ploegen niet definitief. Er liepen in de Marijke Hal di- Van der Klundert gaat hier als eerste over de eindstreep (rechts), naast de voluit sprintende Huub Zilverberg. verse renners rond, die geen onderdak had den en het tenslotte ook niet kregen. Een van de slachtoffers was de Belg Fer- nand Tuytens, die maandagavond al in Utrecht was, maar geen emplooi vond. En dat terwijl de Italiaanse ploeg met slechts zes renners vertrok. De Azzuri's vonden het echter prettiger om zij het met een gehavend formatie onder elkaar te blij ven. Bovendien raakte de ronde in deze etap pe het Deense element kwijt; de Deen Ban- ..jjanjelijk gaf, tijdens, de ri| naar Am.- ftij wegens ziekte op. Waarschijnlijk is echter dat hij 21fch Sfë ërilgè scaridina- viër als een vreemde eend in deze bijt voelde. Pechvogels waren er ook al. In Oud-Loos- drecht kwamen de Belg Paul Borremans en dë Nederlander Theo Sythoff ten val. Borremans, die lelijk aan de linker elle boog was gewond, bleef eenzaam achter. Zijn achterwiel was gekreukeld en zijn ploegleider was in geen velden of wegen te bekennen. Klaas Buchly bood hier uit komst. Hij leende de onfortuinlijke Belg een oud wiel en toen stapte Borremans weer op. De Belg kwam in Amsterdam binnen maar had een achterstand van meer dan 13 minuten opgelopen. Het avondcriterium over 60 kilometer in Amsterdam bracht slechts geringe wijzi gingen in het klassement. Alle pogingen van Jo de Haan, Zilverberg, Van der Put ten en Nijs om op het 1000 meter lage cir cuit een ronde uit te lopen strandden op De Belg Willy Vannitsen heeft dinsdag de Waalse Pijl, het tweede onderdeel van het Ardennen-weekeinde, gewonnen. Hij legde de 195 kilometer van Luik naar Charleroi af in 4 uur 52 min. 43 sec., het geen neerkomt op een gemiddelde van 39.560 km per uur, een record voor deze wedstrijd. De uitslag was verder: 2. Jean Graczyk (Fr.); 3. Frans Aerenhouts (B.) 4. Maurice Meuleman (B.); 5. Rolf Wolfs- hohl (Did.); 6. Jacques Anquetil (Fr.); 7. Wille Vandenberghen (B.)8. Armand De smet (B.); 9. Heinz Junkermann (Did.), al len in dezelfde tijd als de winnaar. Armand Desmet legde beslag op de eerste plaats in het totaalklassement van het Ardennen- weekeinde. WarschauBerlijnPraag is geëindigd in een daverende overwinning voor de Russische staatsamateurs. De eerste en de tweede plaats in de algemene rangschik king waren respectievelijk voor Yuri Meli chov en de Olympische kampioen Viktor Kapitanov. Hoe sterk Melichov was, blijkt wel uit zijn totaal van vier etappe-over winningen. De Russische ploeg legde in to taal acht van de 13 etappen beslag op de ereplaats. De eerste plaats in het ploegen- klassement was dan ook ruimschoots voor de Russen; zij hadden bijna een half uur voorsprong op de ploeg van Oost-Duits- land. De Nederlanders kwamen dit jaar niet tot grote prestaties. Slechts twee landge noten, Coehorst en Stevens, reden de 2399 kilometer uit, in het eindklassement bezetten zij respectievelijk de 39ste en 43ste plaats. Van de 90 in Warschau gestarte renners haalden er 71 de finish in Praag. Ook de laatste etappe, van Brno naar Praag over 224 km, eindigde in een over winning voor Melichov. Hij reed de af stand in 6 uur 29 minuten en 3 seconden. De Roemeen Cosma legde beslag op de tweede plaats en Melichovs landgenoot Ka pitanov klasseerde zich als derde. Een Ne derlands succes was de zevende plaats van Leo Coehorst. De Russische ploeg werd winnaar in het ploegenklassement. De uitslag van de 13de en laatste etappe luidt: 1. Melichov (Rusl.) 6.29.3; 2. Cosma (Roem.) 6.29.58; 3. Kapitanov (Rusl.) 6.30.04; 4. Malten (Tsj.sl.) z.t.; 5. Tscherepowitsch (Rusl.) z.t.; 6. Krolak (Polen) z.t.; 7. Coe horst (Ned) z.t.; 8. Beker (Polen) z.t.; 9. Hitchen (Eng.) z.t.; 10. Höhne (O.-Did.) z.t. Leo Stevens bezette in de laatste etappe de 20ste plaats in dezelfde tijd als Kapita nov. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Melichov (Rusl.) 61.15.24; 2. Kapitanov (Rusl.) 61.26.29; 3. Eckstein (O.-Did.) 61.30.14; 4. Tscherepowitsch (Rusl.) 61.32.11; 5. Bangsborg (Den.) 61.32.22; 6. Goeransson (Zweden) 61.33.05; 7 Cosma (Roemenië) 61.34.06; 8. Schur (O.-Dld.) 61.36.12; 9. Ha gen (O.-Did.) 61.37.56; 10. Lullau (Noorw.) 61.39.39; 39 Coehorst (Ned.) 62.26.16; 43. Stevens (Ned.) 62.31.41. het hoge tempo. Een paar ronden voor het einde vormde zich een kopgroep van acht man, van wie de Zeeuw Piet Rentmeester de spurt won en de kostbare minuut boni ficatie veroverde. Hij maakte daardoor in het algemeen klassement een sprong van de 36ste naar de vierde plaats. Zijn streekgenoot Jo de Roo werd twee de in het criterium, kreeg dertig seconden bonificatie en ging twee plaatsen in de al gemene rangschikking omhoog: van de zevende naar de vijfde. Een tiental ren ners werd een of meerdere malen gelapt. Voor Mik Snijder, Hein van Breenen en Rober Baens kwam dat door een valpar tij, waarbij Snijder een bloedende hoofd wond opliep. De kroon werd echter ge spannen door de Italiaan Busso, die op zijn gemak zijn rondjes reed en niet minder dan negen toeren achterraakte. Floyd Patterson kan weer rustig slapen.. Hij behoeft Bill Nieder, wereldrecord houder en Olympisch kampioen kogelsto ten, niet te vrezen, want in zijn eerste gevecht als profbokser werd Bill Nieder in Philadelphia na twee minuten en tien seconden naar de kleedkamer geholpen. Een onbekende zwaargewicht, Jim Wiley, had slechts die tijd nodig om de enorme Nieder uit te slaan. Het debuut van de Olympische kampioen begon zo goed met rechtsen en linksen naar het hoofd van zijn tegenstander, maar een goed getimde linkse van Wiley was voldoende om Nieder voor acht naar het canvas te zenden. Even later stond hij weer recht maar een rechtse direkte bracht het einde. Bill Nieder kwam tus sen de touwen in het publiek terecht. Hij probeerde nog wel in de ring te komen, maar dat mislukte. Volkomen groggy werd hij naar de kleed kamer geleid. En dat voor 200 dollar per week die hij ontvangt volgens een contract afgesloten met een groep zakenmensen uit Hollywood. De uitslag van de eerste etappe van de Ronde van Nederland, van Utrecht naar Amsterdam over een afstand van 104 km luidt: 1. Van der Klundert (ploeg Midde link), 2.37.15 (bonificatie inbegrepen); 2. Zilverberg (ploeg Jansen) 2.37.45 (met bonificatie); 3. Van der Ven (ploeg Buchly) 2.38-16; 4. Nijs (België) (ploeg Lakeman) 2.41.06; 5. Troche (Duitsland) z.t.; 6. De Haan (ploeg Lakeman) 2.41.27; 7. De Roo (Middelink) z.t.; 8. Van der Putten (ploeg Buchly) 2.41.29; 9. Van der Borgh (ploeg Jansen) z.t.; 10. Van der Steen (ploeg Lageman) z.t.; 11. Marinus (ploeg Heil) z.t.; 12. Tomasin (Italië) z.t.; 13. Maliepaard (ploeg Jan sen) z.t-; 14. Almaviva (Italië) z.t.; 15. De Groot (ploeg Middelink) z.t. 16. Groeneweg (ploeg Lakeman); 17. Wim van Est (ploeg Buchly); 1849. ex aequo onder andere Peter Post, Ab Gel dermans, Dick Enthoven (allen ploeg Middelink). Coletto, Mori, Gattoni (al len Italië); Baens (België, ploeg Lake man), Schmitz. Plas, Leemans, Van Hole, Van Immerseel (allen België); Captein, Damen, Kersten, Rentmeester, Hugens (allen ploeg Jansen); Declercq (België), Berghardt, Kuckelkorn (allen Duitsland); allen in dezelfde tijd als Van der Putten: 2.41.29; 50. Farr (Did.) 2.41.29; 51. Van der Taele (België) z.t.; 54. Schuier (Did z.t.; 55. Thijssen (Did.) z-t.; 59. Busso (It.) z.t.; 61. Bor remans (België) 2.51.59. De Deen Baunsoe gaf op. Het ploegenklassement van de eerste etappe luidt: 1. Ploeg Middelink (Van der Klundert De Roo en De Groot) 8.00.11; 2. Ploeg Jansen (Zilverberg. Van der Borgh en Maliepaard) 800.43; 3. Ploeg Guchly (Van der Ven,Van der Putten en Steen voorden) 8.01.14; 4. Ploeg Lakeman (Nijs. De Haan en GroeneWeg) 8.04.02; -&■ Duitsland (Troche, Declercq (België) en Borghardt) 8.04.04; 6. Ploeg Heil (Marinus. Van Breen enen Geurt Post) 8.04.27; 7. Italië (Tomasin, Almaviva en Coletto) 8.04.27; 8. België (Schmitz, Plas en Leemans) 8 04.27; Het avondcriterium over 60 km, dat in Amsterdam werd gehouden, leverde een zege op voor Piet Rentmeester (ploeg Jansen), die de afstand aflegde in 1 uur 19 minuten 06 seconden (met bonificatie 1.18.06). De uitslag was verder: 2. De Roo (ploeg Middelink) 1.19.06 (met bonoficatie 1.18.36); 3. Van Hees (ploeg Buchly) 1.19-06; 4. Damen (ploeg Jansen); 5. Geldermans (ploeg Midde link); 6. Wim van Est (ploeg Buchly); 7. Kersten (ploeg Jansen); 8. De Haan (ploeg Lakeman); 9- Groeneweg (ploeg Lakeman); 10. Van der Klundert (ploeg Middelink); 11. Sluis (ploeg Middelink); 12. Sijthoff (ploeg Buchly); 13. Captein (ploeg Jansen); 14. Van der Putten (ploeg Buchly); 15. Post (ploeg Midde link); 16. Westdorp (ploeg Lakeman); 17. Zilverberg (ploeg Jansen), allen in dezelfde tijd als Van Hees: 1.19.06; 18. Van Egmond (ploeg Buchly); 19. Malie paard (ploeg Jansen); 20. Tomasin (Ita lië); 21. Van Immerseel (België); 22. ex aequo een groep renners, onder wie Al maviva, Mori (beiden Italië). Schmitz, Van Hole (beiden België), Van der Borgh (ploeg Jansen), Van der Ven ploeg Buchly). Berghardt, Schuier. Tro che en Theisen (allen Duitsland), allen in dezelfde tijd als Van Hees: 1.19.06; 45 Coletto (It.) z.t.; 47. Kuckelkorn (Did.) z.t.; 48. Van der Taele (België) z.t.; 49 Farr (Did.) z.t.; 50. Gattoni (It.) 1.20.25; 51. Baens (België) z.t.; 52. Nijs (België) z.t.; 53. Leemans (België) z.t.; 58. Plas (België) 1.21.44; 59. Busso (It.) 1.30.57. De Belgen Declercq en Borremans verschenen niet aan de start voor het avondcriterium. Na het avondcriterium luidt het alge meen klassement als volgt: 1. Van der Klundert (ploeg Midde link) 3.56.21; 2. Zilverberg (ploeg Jan sen) 3.56.51; 3. Van der Ven, ploeg Buch ly) 3.57.22; 4. Rentmeester ploeg Jan sen) 3.59.35; 5. De Roo (ploeg Midde link) 4.00.03; 6. Troche (Did.) 4.00.12; 7. De Haan (ploeg Lakeman) 4.00.33; 8. Van Hees (ploeg Buchly) 4.00-35; 9. Da men (ploeg Jansen); 10. Geldermans (ploeg Middelink); 11. Kersten (ploeg Jansen); 12. Groeneweg (ploeg Lake man); 13. Sluis (ploeg Middelink); 14. Captein (ploeg Jansen); 15. Van der Putten (ploeg Buchly); 16. Post (ploeg Middelink); 17. Westdorp (ploeg Lake man); 18. Van Est (ploeg Buchly); 19. Van Egmond (ploeg Buchly); 20. Malie paard (ploeg Jansen); 21 Tomasin (It.); 22. Van Immerseel (België); 23 Theisen (Did.); 24. Schuier (Did.); 25. Borghardt (Did.), allen in dezelfde tijd als Van Hees: 4.00.35. Voetbal Tijdens een vergadering op het minis terie van Arbeid in Londen is dinsdag de oplossing van 't conflict tussen 2500 Engel se profs en de 92 Leagueclubs, dat reeds ruim een jaar duurt, een stap naderbij ge komen. De moeilijkheden waren ontstaan toen de clubs niet wilden ingaan op eisen van de profs, die een hoger maximum sa laris wensten en vrijheid bij de keuze van club bij een transfer. In januari waren clubs en profs het reeds eens over een nieuwe regeling, maar op 't laatste moment wilden de club deze regeling wijzigen voor wat betreft de trans fer. Bij het oude systeem kon een speler niet naar een andere club overgaan zon der toestemming van de club, waarvoor hij tot dan toe was uitgekomen. De nieuwe overeenkomst geeft de spelers grotere vrij heid om van club te veranderen na beëin diging van hun contract. Bovendien zijn de clubs verplicht om wanneer de speler in onderhandeling is met een nieuwe ver eniging hem normaal zijn salaris uit te be talen. De nieuwe overeenkomst zal op 3 juni ter goedkeuring worden voorgelegd aan de algemene vergadering van de Football League. Voor ploegbaas Arnold Larsson is de gang naar het poolbureau van de Zweed se Voetbalbond in zijn woonplaats heel ge woon geworden. Zondag won de 53-jarige inwoner van het Noordzweedse dorpje Dynas namelijk voor de 250ste maal een prijs in de toto. Ditmaal had hij de uitslag van alle 12 pool-wedstrijden juist voor speld en kon hij een bedrag van ca. 20.000 gulden het zijne noemen. Alle andere 249 keren kwam hij niet hoger dan 500 k 600 gulden. Het Mexicaanse voetbalelftal heeft zijn Europese trip dinsdagavond besloten met een gelijk spel (11) tegen Noorwegen. Beide goals in de wedstrijd, die in Bergen werd gespeeld, kwamen voor rust op het scorebord. De man die een nationaal voetbalelftal moet samenstellen, verkeert zelden in een benijdenswaardige positie. In elk geval is de Belgische manager Constant Vanden- stock iemand wiens pad zelden over rozen gaat. De moeilijkheid waarmee Van den Stock momenteel worstelt, is het nationale kam pioenschap van de Luikse club Standard. Zaterdag moet het Belgisch elftal in Zwit serland tegen dat land aantreden en in de ploeg van 15 man zijn 6 spelers van Stan dard opgenomen. Nu is het echter zo dat de feeststem ming bij kampioen Standard maar niet wil wijken en boze tongen beweren dat het daaraan te wijten is dat Standard zondag op eigen veld met 2-4 door München 1860 werd verslagen. Om nu te bereiken dat de feestwijn tij dig uit de Standard-benen is, heeft Van- denstock besloten vandaag al met de ploeg naar Lausanne te vertrekken. Opvallend is dat Vandenstock de jeugdi ge middenvoor van Anderlecht, Paul van Himst, niet in de ploeg opnam. Van Himst wordt door velen als een van de beste aanvallers in het Belgisch voetbal be schouwd, maar bij Vandenstock heeft ken nelijk de ondoeltreffendheid van deze spe ler in de recente wedstrijd tegen Neder land in Rotterdam de doorslag gegeven. Bovendien was Van Himst in de laatste competitiewedstrijden niet bijzonder in vorm. Het Belgisch voetbalelftal, dat 20 mei in Lausanne tegen Zwitserland speelt voor de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap 1962, is als volgt samengesteld: doel: Delhasse (FC Luik); achter: Vliers (Standard Luik) en Thellin (Standard Luik); midden: Hanon (SC An derlecht), Lejeune (FC Luik) en Lippens (SC Anderlecht); voor: Semmeling (Stan dard Luik), Goyvaerts (FC Brugge), Claes- sen (Standard Luik), Houf (Standard Luik) en Paeschen (Standard Luik). Het Spaanse voetbalelftal, dat donderdag in Madrid voor de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal tegen Wales speelt, is als volgt samengesteld: doel: Ra- mallets; achter: Foncho en Calleja; mid den: Zoco, Santamaria en Gensana; voor: Aquirre, Del Sol, Di Stefano, Piero en Gento. De eerste wedstrijd wonnen de Span jaarden in Cardiff met 21. Otto Mayer, kanselier van het Internatio naal Olympisch Comité is van mening dat voetbal een van de sporten is, die heel goed van het Olympisch program ma geschrapt zouden kunnen worden om plaats te maken voor judo. Hij verklaarde dit naar aanleiding van de komst van vertegenwoordigers van het Japanse organisatie-comité voor de Spe len van 1964, die de in juni te houden vergadering van 't I.O.C. in Athene zul len bijwonen. Tijdens deze vergadering zal de definitieve beslissing inzake het Olympisch programma worden genomen. „Ik ben een voorstander van judo op de Spelen," aldus Otto Mayer. „Ten slotte is het een Olympische tak van sport en ik geloof dat we daarvoor best een sport als voetbal, dat in de grond van de zaak eigenlijk niet meer zuiver amateuris tisch is, kunnen laten vallen." Uit België en West-Duitsland zijn inmid dels reacties gekomen op het eventueel toevoegen van judo aan het Olympische programma. Een woordvoerder van het Belgisch Olympisch Comité verklaarde dat België er volkomen mee akkoord ging. De Belgen hebben zelf ook al meer dere keren aangedrongen op het opne men van deze sport in het programma van de Olympische Spelen. Men veron derstelde dat er echter op de IOC-ver- gadering in juni wel vele bezwaren te berde gebracht zouden worden, aange zien het aanbrengen van veranderingen in een vaststaand Olympisch program ma altijd een moeilijke zaak is geweest. Willy Daume, voorzitter van het Westduits Olympisch Comité, was van mening dat het een aardige geste ten opzichte van de Japanners zou zijn, omdat de gast heren dan op eigen grond enkele zekere overwinningen in de wacht zouden sle pen. „Aan de andere kant omvat het Olympisch programma al twee soorten worstelen grieks, romeins en vrij en ofschoon judo-enthousiasten mij na tuurlijk voor de voeten zullen werpen dat judo iets heel anders is dan worstelen, lijkt mij dat een derde sport van deze soort een beetje te veel van het goede is." Daume veronderstelde dat, indien judo in het programma zou worden opgenomen, dit als een hoffelijkheid ten opzichte van de Japanners moet worden gezien. Honkbal Voor de Fraser League worden deze week twee wedstrijden in Haarlem ge speeld. Vanavond speelt Schoten tegen UW, donderdagavond ontvangt EDO EHS. Automobilisme In een in Monte Carlo gehouden verga dering van de sportcommissie van de In ternationale automobiel Federatie (FIA) is onder meer besloten met ingang van 1962 een kampioenschap voor groot toeris me-wagens (merken) in het leven te roe pen. Voor dit kampioenschap zullen tien wedstrijden worden vastgesteld. Voorts werd een voorstel aangenomen, waarin de cylinder-inhoud van sportwa gens op een maximum van drie liter werd gesteld. De sportcommissie bepaalde verder dat, wanneer in een wedstrijd de winnaar door de finish is gegaan, alle andere deelne mers eveneens afgevlagd dienen te wor den. Ook is het een coureur niet meer toe gestaan een wedstrijd te beëindigen door zijn wagen duwend over de eindstreep te brengen. De Engelse commerciële televisie, die het vorig jaar het Wembley-stadion heeft overgenomen, is van plan dit tot een su per stadion te verbouwen waardoor het an derhalf maal zo groot zal worden als nu en 150.000 plaatsen zal bevatten. De be doeling is om van het stadion en het bij behorende zwemstadion de mooiste sport- arena ter wereld te maken. De terugkeer van zesdaagse wielerwedstrijden is niet uitgesloten. Wembley, waar in 1948 de Olympische Spelen zijn gehouden, ligt zo als men weet ten noorden van Londen. Ten zuiden van de stad verrijst thans op de heuvel van Crystal Palace een ander groot en modern sportcentrum. De jonge Amerikaanse bokser Harry Campbell, die na zijn knock-out nederlaag maandagavond in een ziekenhuis in San Francisco werd opgenomen, is dinsdag nacht na een operatie overleden aan een hersenbloeding. De 23-jarige Harry Campbell maakte deel uit van de Amerikaanse ploeg bij de Olympische Spelen 1960 in Rome. Handbal De damesploeg van De Blinkert werd in haar laatste competitiewedstrijd gister avond in Utrecht door Athleta met 2-1 geklopt. Dit heeft tot gevolg dat niet De Blinkert maar Athleta, de club van de nationale doelvrouwe Gien van Maanen, bij de eerste drie eindigde en over zal gaan naar de nieuw te vormen overgangs klasse, de overbrugging tussen districts- en hoofdklasse. De Haarlemse dames werden naar de vijfde plaats verwezen. De eind stand in de handbal eerste klasse luidt: Amstel 14-21. Athleta en Sagitta 14-18, Vriendschap 14-17. De Blinkert 14-16, Spi rit 14-11, AVA 13-8 en JHC 13-2. Hoewel de hockeyclyb Venlo tijdens de be slissende wedstrijd om het landskam pioenschap, die op Hemelvaartsdag in Laren (N.H.) werd gespeeld, de thuis club van die naam niet van het kam pioenschap kon afhouden, hebben de Venlose spelers toch de wisselbeker, waarop de naam van de Venlose Hoc keyclub reeds tweemaal staat ingegrift, nog een paar dagen in bezit gehad. Verwonderd vroegen de kampioen in La ren zich na de overwinningsroes af, zo meldden wij gisteren, waar de bokaal wel was gebleven, waarvoor zij zich zo hadden moeten geven om hem te be machtigen. Het laatst, zo wisten zij zich te herinneren, was hij gezien in de ar men van een Venlose schone die het feest van de Larense overwinnaars met de Venlose hockeyers meemaakte. De Venlonaren hadden de teleurstelling al gauw verwerkt en hadden spontaan aan het feest van de Larense kampioenen in het Larense hotel Hamdorf deelgeno men. De beker had dienst gedaan als een enorm bierglas waaruit gretig door verliezers en overwinnaars werd gedron ken. De reden waarom men de bokaal mee naar Venlo had genomen moet dan ook niet worden gezocht in de veronder stelling dat de Limburgers hun Larense sportvrienden het kampioenschap niet zouden gunnen. Integendeel, vertelde Theo Houwen, de Venlose aanvoerder. Het was een bijzonder faire strijd en het nog even lenen van de beker moet ge zien worden als een studentengrap. De bokaal was verduisterd achter de toon bank van de barkeeper. Het bestuur van de Venlose hockeyclub had men van de grap niets verteld en toen wij ons van morgen in verbinding stelden met het bestuurslid J. Nefkens, toonde deze zich zeer verbaasd te horen dat de bokaal was verdwenen. De spelers van Venlo bezinnen zich nu hoe de beker op ori ginele wijze weer in het bezit van Laren te doen komen. De softbalcompetitie is weer gestart. Er zijn zelfs al enkele oefenwedstrijden ge speeld door de kandidaten voor het Neder lands negental. Dit in verband met de komende trip naar Italië. Een Amerikaan se coach heeft de speelsters al onder han den gehad, zodoende kan men de trip met vertrouwen tegemoet zien. vooral ook om dat het vertoonde spel in de oefenwed strijden van goede kwa'liteit was. De indeling Ivoor deze competitie luidt: Eerste klasse: HCK HHC, OWO, Pin- guins. RCH, Rooswijk, TYBB en VVGA. Tweede klasse A: Bloemendaal. DCG, DSS, EDO 2, HCK 3. Meteoor. Pinguins 2 en THB. Tweede klasse B: Catchers, DIO, EDO. SC Haarlem. HCK 2. HHC 2. Lijnden en Schoten Derde klasse A: Bloemendaal 3. DSS 2. SC Haarlem 2. HCK 4, OG, Rooswijk 2 Shell en TYBB 2. Het westelijk semi-profteam, dat van daag in Apeldoorn uitkomt tegen het ooste lijk semi-profelftal, is als volgt samenge steld: Doel: Bals ('t Gooi). Achter: Haak (ADO) en H. Tijm (Alk maar). Midden: N.N., Schilder (Sparta) en Wa- gemakers (Alkmaar). Voor: Vreeken (Haarlem), Teunissen (DOS), De Oude (DWS/A), De Vries (Spar ta) en Herwig (SVV). Aangezien Swart, de rechtsbuiten van Ajax, wegens zijn blessure niet kan spelen, zal de voorhoede van het Amsterdamse elftal, dat vanavond tegen de Engelse kam pioen en bekerwinnaar Tottenham Hotspur uitkomt, als volgt zijn: Vonhoff, Groot, De Oude, Bleyenberg en Clement. Derde klasse B: Bloemendaal 2, EDO 3, EHS, HHC 3, Pinguins 3, RCH 2, Terras vogels en WGA 2. Vierde klasse A: Arsenal, Lijnden 2, Me teoor 2. OWO 2. OWO 3. TIW en VVGA 3. Vierde klasse B: DIO 2. HCK 5. OG 3, THB 2. TYBB 4 en Bloemendaal 4. Vierde klasse C: OG 2, OG 4. Pinguins 4 Terrasvogels 2. TYBB 3, SC Haarlem 3 en DSS 3. De uitslagen van de eerste competitie wedstrijden luiden: Eerste klasse: HCK—OWO 21-8, Pin guinsTYBB 6-15, RooswijkRCH 9-7. Tweede klasse A: MeteoorDCG 8-13, THBBloemendaal 8-10, Pinguins 2DSS 6-9. Tweede klasse B: DIO—EDO 13-8, HHC 2—SC Haarlem 9-8, HCK 2—Schoten 275. LijndenCatchers 4-5. Derde klasse A: SC Haarlem 2Shell 4-10, Bloemendaal 3—Rooswijk 2 16-6, HCK 4—TYBB 2 11-7, OGDSS 2 15-1. Derde klasse B: Terras vogels—RCH 2 22-2. HHC 3—VVGA 2 20-3. Het programma luidt: 18 mei: Eerste klasse: RCHHCK; twee de klasse: DSSEDO 2, Bloemendaal Meteoor; derde klasse: EHSHHC 3; vier de klasse: OWO 2—OWO 3. 19 mei: Eerste klasse: TYBB—WGA; tweede klasse: CatchersHCK 2. EDO HHC 2; derde klasse: Rooswijk 2SC Haarlem 2. Shell—OG, WGA 2—Terras vogels; vierde klasse: Lijnden 2Arsenal. 23 mei: Tweede klasse: DIO—HCK 2, HHC 2Catchers, SchotenEDO; derde klasse: DSS 2SC Haarlem 2, Terrasvogels Bloemendaal 2. 24 mei: Eerste klasse: PinguinsHHC; tweede klasse: HCK 3—DCG: derde klasse: Bloemendaal 3—TYBB 2, HHC 3—Pinguins 3; vierde klasse: HCK 5DIO 2. 25 mei: Tweede klasse: Bloemendaal Pinguins 2. DSS—THB; derde klasse: Rooswijk 2Shell, EDO 3—VVGA 2, RCH 2EHS; vierde klasse: Meteoor 2Arsenal. OWO 3Lijnden 2. 26 mei: Eerste klasse: Rooswijk—OWO. TYBBRCH. VVGAHCK; tweedeklasse: EDO 2Meteoor. LijndenSC Haarlem: derde klasse' OGHCK 4; vierde klasse: VVGA 3—TIW. OG 3—THB 2, TYBB 3— Terrasvogels 2.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19