op ndtrs hp! Morgen opnieuw staking bij de Franse overheidsbedrijven Frans van Cauwelaert, Belgisch minister van Staat, overleden WERELDNIEUWS 77lc TTl/ITan r Van dag tot dag Een les uit Kongo „Schoonmaak" in Perzië wordt voortgezet '^ra.a.tatoel Bourguiba officieel op bezoek in Londen Geen toegang voor UNO in Zuidwest-Afrika Pater Pire bouwt laatste ontheemdendorp Gizenga wil Kongolees parlement bijeenroepen Meer willekeur mogelijk in Zuid-Afrika WOENSDAG 17 MEI 1961 K-. &p de Regering is niet van plan meer dan 4 te geven Koningin Elizabeth bezoekt r.-k. instituut Leider der Vlaamse Beweging, promotor van Benelux Elias Stakingen in Denemarken zijn afgelopen Het wederom uitstellen van de zo vurig begeerde belastingverlaging tot een nog niet nader aangegeven datum zal voor tallozen een bittere teleurstelling zijn. Toch komt deze beslissing niet onverwacht; mi nister De Pous heeft immers kort geleden nog gewezen op de uiterst gespannen con juncturele situatie. Bij een verstandig en beheerst conjunctuurbeleid past geen be lastingverlaging als de. industrie op volle toeren en volbezet draait en er een schreeuwend tekort aan arbeidskrachten bestaat. Belastingverlaging stimuleert de consumptie, waarin niet voorzien kan wor den omdat het produktieapparaat niet meer opbrengen kan, en doet de invoer stijgen. De betalingsbalans kan daardoor uit haar evenwicht geraken. Overbeste- ding dreigt en daarop volgt onvermijde lijk een bestedingsbeperking, waarmee nie mand gebaat is. Het lijkt ons waarschijnlijk dat de snel le invoering van de werktijdverkorting die de schaarste op de arbeidsmarkt ten slotte nog verscherpt mede een rol ge speeld heeft bij de nu genomen beslissing. Men kan niet alles tegelijk hebben en dan toch nog menen dat er geen verstoringen zullen optreden. Dat is een onverantwoor delijke redenering. Wanneer kan men dan wel een belas tingverlaging tegemoet zien? In feite is de laagconjunctuur daarvoor bij uitstek ge schikt. Dan immers is het juist noodza kelijk het verbruik aan te moedigen. Van daar dat de regering meent vóór het ein de van het jaar een wetsontwerp te kun nen indienen, waarin een definitieve da tum zal worden opgegeven. Zij wil dus kennelijk het conjunctuurverloop nog wat aanzien, maar spreekt thans al de ver wachting uit dat we naar een zekere ont spanning toegaan. Zodra die enigermate is ingetreden acht zij de tijd rijp om de be lastingverlaging door te zetten. Een economisch juiste redenering. Maar toch zetten wij enige vraagtekens. Aan het einde van dit jaar zullen vele c.a.o.'s her zien worden en het lijkt er op, dat er weer een flinke loonstijging verwacht kan wor den. De recessie in de V.S. loopt ten einde en het ziet er niet naar uit dat hier te lan de de conjunctuur sterk zal ombuigen. Afgewacht moet dan ook nog worden of de situatie volgend jaar nu werkelijk zo veel gunstiger voor belastingverlaging zal zijn dan thans. Zou daarentegen de conjunc tuur dan nog gespannener zijn, dan is het huidig uitstel slechts een voorbode van af stel op langere termijn, tenzij de rege ring volgend jaar het politiek motief laat prevaleren. Tussen het vele nieuws van gisteren zal een heel klein berichtje (dat toch wel een heel grote betekenis had) misschien aan de aandacht van sommige lezers zijn ont snapt. Het vermeldde dat de troepen van de UNO, evenals de civiele personeelsle den van de wereldorganisatie, uit de Kon golese provincie Zuid-Kasai worden terug getrokken „in verband met de heersende onveiligheid als gevolg van gevechten tus sen de verschillende stammen onderling". Wat dit bericht zo belangrijk maakt is dat eruit blijkt welk een enorme omwen teling de opvattingen op militair gebied op het ogenblik doormaken. Tot dusver wa ren er op dat gebied twee met elkaar strij dige opvattingen: de militaristische, die inhield dat legers dienen om de veiligheid te verzekeren, en de pacifistische, die daarop neerkwam dat het bestaan van le gers de onveiligheid in de hand werkt Maar nu is er blijkbaar in alle stilte nog een derde opvatting ontstaan, namelijk het standpunt dat daar waar onveiligheid heerst de troepen maar zo gauw mogelijk moeten verdwijnen, want anders zouden ze óf die onveiligheid in gevaar kunnen brengen óf er zelf het slachtoffer van worden. In het berichtje uit Zuid-Kasai is dit gloednieuwe denkbeeld natuurlijk nog maar heel voorzichtig aangeduid; met der gelijke revolutionaire ideeën moet men de mensheid immers niet rauw op het lijf vallen. Maar het is het overdenken waard, want misschien zit er inderdaad wel iets in dat op grotere schaal met vrucht zou kunnen worden toegepast. In de hele we reld is het de laatste tijd immers zó on veilig geworden dat het wellicht maar het beste is, alle legers overal vandaan terug te trekken. De onveiligheid zou er beslist niet door toenemen en de gevaren van het soldatenleven zouden er aanzienlijk door worden beperkt. Dat is de les die Zuid- Kasai ons leert. Alleen is het wel jammer dat het nu juist het „leger" van de wereld-omvatten de volkenorganisatie moet zijn die dat lichtende voorbeeld geeft door het veld te ruimen voor met pijl en boog gewapende wilden. We hadden liever gezien dat van alle legers op aarde, juist het UNO-leger het langst zou standhouden en het laatst zou overblijven. TEHERAN (Reuter) Premier Amini van Perzië heeft meegedeeld, dat een aan tal hoge ambtenaren zal worden aange houden en voor het gerecht gebracht- Van officiële zijdf wordt in Teheran meege deeld, dat dinsdag 33 generaals en 270 kolonels uit de dienst zijn ontslagen en dat 30 hoge burgerlijke ambtenaren zijn aan gehouden. Bij het hooggerechtshof in Teheran zijn dossiers ingediend over oud- premier Eghbal en twee van zijn toen malige ministers. Zij worden verdacht van inmenging in verkiezingen. De nieuwe Perzische minister van Bin nenlandse Zaken Sadegh Aziszi heeft ver klaard dat in de nabije toekomst vier pro vinciale gouverneurs-generaal en een aan tal gouverneurs zullen worden vervangen. De nieuwe regering streeft ernaar belang rijke posten te doen vervullen door de per sonen, die daarvoor het geschiktst zijn. Een zegsman van het ministerie van Justitie heeft meegedeeld dat brigade-ge neraal Ahmad Ajoudani, gewezen direc teur van de elektriciteitsvoorziening van Teheran, is gedagvaard wegens financieel wanbeheer. De woordvoerder zei dat in Teheran meer dan honderd ambtenaren die betrokken waren geweest bij de orga nisatie van de jongste verkiezingen, zou den worden aangesproken en zonodig ver volgd. Premier Amini zei, dat er een nieuwe verkiezingswet zal komen „die beantwoordt aan de democratische beginselen". Nieuwe verkiezingen zullen in elk geval nog zes maanden op zich laten wachten. r^yyYxyvx>ooooooooooonocriorroooofxxr*^oooooooooc WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ooooocoooooooooocoooooxooooooooooooocoooooocoooocoooooo Advertentie 20 STUKS F1." (Van onze correspondent) PARIJS Van morgenochtend 4 uur af zullen in Frankrijk de voornaamste over heidsbedrijven weer staken. Gas en elek trisch licht zullen alleen in de ochtenduren verstek laten gaan, doch op de treinen, en vermoedelijk ook op de Parjjse Métro en de autobussen, zal het publiek gedurende dertig volle uren niet hoeven te rekenen. Ouder gewoonte hebben ook de doodgra vers en de vuilnismannen zich weer soli dair verklaard met de stakers. Het communistische vakverbond, de C.G.T., dat het initiatief tot de spoorweg stakingen had genomen, wilde aanvanke lijk alle treinen gedurende veertig volle uren tot stilstand brengen. De socialistische en de christelijke vakbonden vonden een tijdsduur van dertig uren, tot vrijdagmor gen 10 uur, echter voldoende om de rege ring, over de hoofden en ten koste van de Franse burgers, van hun verregaande on tevredenheid te doen blijken. Tot dusver heeft men echter niet de indruk, dat de regering bereid is veel verder te gaan in haar bescheiden voor stellen de ambtelijke salarissen met maxi maal vier percent te verhogen. Aangezien anderzijds duidelijk is. dat de vakbonden evenmin van zins zijn hun looneisen om politieke redenen, in verband met Algerije, te temperen, moet wel worden gevreesd, dat een nieuwe sociale krachtmeting in Frankrijk de komende weken moeilijk te vermijden zal zijn. (UP) De Franse arbeidersbeweging heeft het nog niet verwerkt dat De Gaulle in zijn jongste radiorede met geen woord heeft gerept over de paraatheid van de vakbonden, die gereed stonden tijdens de crisis van Algiers hun leden te laten be wapenen. Dat De Gaulle hier aan voorbij ging heeft kwaad bloed gezet en de onte vreden organisaties nieuwe strijdlust ge geven. (Van onze correspondent) LONDEN President Bourguiba van Tunesië is dinsdag in Londen aangekomen voor een driedaags officieel bezoek. Het is geen staatsbezoek, zodat een glorieuze verwelkoming door Koningin Elizabeth met een gebruikelijke intocht achterwege bleef. De president werd op het Victoria- station begroet door premier Macmillan met wie hij later op de dag een bespre king voerde. Bourguiba gebruikte de lunch bij koningin-moeder Elizabeth op Cla rence-House. Drie weken geleden was zij in Tunis de gast van de president. Dins dagavond dineerde de president met Ko ningin Elizabeth en prins Philip in Buck ingham Palace. President Bourguiba wordt in Londen als een van de belangrijkste leiders van het nieuwe Afrika beschouwd en zijn staatsmanschap wordt algemeen geprezen. Hij is dan ook bijzonder welkom. Vooral is het in goede aarde gevallen dat de ge matigde Bourguiba zich in het verleden goedkeurend heeft uitgelaten over de Brit se koloniale politiek. NEW YORK (Reuter) De Zuidafri kaanse regering heeft een verzoek van de UNO-commissie voor Zuidwest-Afrika om een bezoek te mogen brengen aan dit ge bied van de hand gewezen, aldus is in New York ve,nomen. Zij is echter wel be reid een andere UNO-vertegenwoordiger toe te laten. De commissie zou thans overwegen vluchtelingen uit Zuidwest-Afrika, die in andere Afrikaanse landen verblijven, te ondervragen over de toestanden in hun vaderland. LONDEN (UPI) Koningin Elizabeth, hoofd van de Anglicaanse kerk, heeft maandag haar eerste bezoek gebracht aan een rooms-katholiek kerkgebouw in Groot- Brittannië. De Koningin was op bezoek in het (Je zuïeten) College van Beaumont bij Wind sor, waar haar de kapel werd getoond. De deur van de gang die leidde naar het eigen lijke klooster van de communiteit, ver boden voor vrouwen, bleef ook voor Ko ningin Elizabeth gesloten. De Koningin eerde met haar bezoek het werk dat de Jezuïeten in de afgelopen hon derd jaar voor de intellectuele vorming van de rooms-katholieke intelligentsia van Engeland hebben gedaan. Zij luisterde in de sacristie naar een uiteenzetting van de pater-rector over het gebruik van de para menten en heilige vaten in de eredienst. (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische minister van Staat, Frans Van Cauwelaert is in de af gelopen nacht op 81-jarige leeftijd in een Antwerps ziekenhuis overleden. Hij is ja renlang een van de vooraanstaande leiders van de Vlaamse Beweging en van de Chris telijke Volkspartij geweest. Hij was ook een der promotors van de Benelux. Van 1939 tot 1954 was hij voorzitter van de Bel gische kamer. Tijdens de koningskwestie werd hij herhaaldelijk door de regent, Prins Karei, en door Koning Leopold ge raadpleegd. Hij heeft ook deel uit gemaakt van de Belgisch-Nederlandse bijzondere commissie voor de waterwegen en hij was lid van de parlementaire commissie voor de Benelux. Nog kort geleden heeft hij ter vervanging van de deken, Kamiel Huys- mans, de Kamer voorgezeten toen deze voor het eerst na de verkiezingen weer bijeen kwam. Enige dagen later werd hij ziek en zijn toestand liet zich al direct ernstig aanzien. Van Cauwelaert is op 10 januari 1880 te Lombeek geboren. Hij studeerde eerst me dicijnen in Leuven, maar ging over op wijsbegeerte en later op experimentele zielkunde. Hij voltooide zijn studie in Leip zig en München. Hij was drie jaar lang buitengewoon hoogleraar in de experimen tele zielkunde aan de universiteit te Frei burg (Zwitserland), alvorens naar België terug te keren, waar hij tenslotte nog pro moveerde in de rechten. Intussen was Van Cauwelaert in de poli tiek gegaan. In 1910 werd hij volksverte genwoordiger voor Antwerpen. Hij was een der leiders van de Vlaamse beweging, naast Huysmans en Louis Franck. Tijdens de eerste wereldoorlog week hij uit naar Nederland, waar hij met René de Clercq A. de Swarte en Anton Jacob „De Vlaam se Stem" redigeerde. Na de bevrijding van België hervatte hij de Vlaamse strijd en hij interpelleerde de regering ondermeer over de taaltoestanden in het leger. In 1921 brachten de gemeenteraadsver kiezingen te Antwerpen hem aan het be- „Binnenkort hoop ik het zevende dorp te openen voor ontheemden, in Duitsland. Het dorp zal de naam van de vlieger schrijver Saint-Exupery dragen. En dat wordt dan het laatste dorp voor ontheem den, dat ik in Europa zal inrichten. Ik ben van mening, dat er niet voldoende be hoefte meer is aan een achtste dorp." Dit heeft de Belgische Nobelprijswinnaar pa ter Pire gisteren gezegd tijdens een bij eenkomst in de woning van de Belgische ambassadeur in Den Haag. Pater Pire vertelde over 't enthousiasme van de jeugd, die bijzonder veel werk ver richt bij het opbouwen van zijn dorpen „De jeugd moet proberen oost en west dichter bij elkaar te brengen, in gesprek ken, in dialogen, die waarlijke tweespra ken zijn, geen uitwisseling van monologen, zodat de een toch nog gesloten blijft voor de argumenten van de ander." De Belgi sche geestelijke vertelde tot slot nog, dat hij in oktober begint met het inrichten van een reeds bestaand dorpje in Pakistan, waar de bevolking zal worden geleerd moderne hulpmiddelen toe te pas sen in de landbouw. De kosten van dit project, dat ook een verbetering van de hygiëne omvat en dat vijf jaar in beslag zal nemen, bedragen 500.000 dollar, zo vertelde pater Pire. LEOPOLDSTAD (Reuter A.F.P.) Antoine Gizenga, premier van de regering in Stanleystad, heeft 'n oproep tot het be leggen van een zitting van het Kongolese parlement doen uitgaan in brieven aan de voorzitters van beide kamers van het par lement en UNO-secretaris-generaal Dag Hammarskjoeld, met afschriften voor ne gentien landen. Het parlement zou in Ka- mina, een UNO-basis in Noord-Katanga, bijeen moeten komen. Rondom Kamina zou een neutrale zone met een straal van honderd kilometer moeten worden inge steld waar UNO-troepen, bestaande uit contingenten van Ghana, Soedan, Guinea, Togoland, India en de Verenigde Arabische Republiek, toezicht zouden houden. In de zone zouden alleen parlementariërs die nen te worden toegelaten. Gizenga zei nog dat hij als premier van de wettige Kongolese regering de verga dering van 't parlement uitschreef, in over eenstemming met de grondwet. (Gizenga was vice-premier in 't kabinet-Loemoem- ba). Waarnemers in Leopoldstad zijn van me ning dat Gizenga's verklaring volkomen onaanvaardbaar is voor de centrale rege ring en dat een akkoord met Stanleystad en een oplossing van de Kongolese crisis weer minder zeker zijn geworden. Gearresteerd Naar voorts gemeld wordt, zijn op last van Antoine Gizenga in Stanleystad drie ministers gearresteerd. Een woordvoerder van de Loemoemba-gezinde leider noemde hen als André Mandi, Gizenga's minister van Buitenlandse Zaken, Charles Badjoko, de minister van Landbouw van Oostpro vincie, en Etienne Guestan, de provinciale minister van Gezondheid. Mandi heeft de Afrikaans-Aziatische con ferentie te Casablanca in het begin van dit jaar bijgewoond en een reis door Euro pa gemaakt. wind van de stad en aan hem is o.m. de modernisering van de haven in die tijd te danken. Enkele jaren later werd hij lid van de re gering, waarbij hij achtereenvolgens het departement van Economische Zaken, dat van P.T.T., dat van Landbouw en dat van Openbare Werken beheerde. In 1931 werd hij minister van Staat en hij fungeerde ook als Belgisch afgevaardigde bij de Volken bond. Tijdens de tweede wereldoorlog werd Van Cauwelaert door de Belgische rege ring in Londen belast met opdrachten in Noord- en Zuid-Amerika. In 1940 werd hij Belgisch vertegenwoordiger in de Raad van Europa. Hij schreef verscheidene werken over economische vraagstukken en internationa le politiek, maar verwierf vooral naam als redenaar in vergaderingen. Een van zijn hoofdthema's was daarbij het recht van de kleine naties om zich te doen horen, zome de de noodzaak van een goede onderlinge verstandhouding. Hij vreesde 't overwicht van de Frans-Westduits verbond in Euro pa en zag de Europese eenheid niet zonder deelneming van Groot-Brittannië. In die geest was hij een van de vurigste voor standers van de Benelux en een der voor vechters van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie in België. Hij sprak even vlot Frans als Nederlands en kende uitste kend Engels en Duits. De overledene had negen kinderen, yan wie er nog zeven in leven zijn. KAAPSTAD (AFP) Het Zuidafrikaan- se parlement heeft vandaag een wetsont werp aanvaard, waarin de regering het recht wordt verleend op haar last gear resteerde personen gedurende twaalf da gen in preventieve hechtenis te houden zonder dat zij de verplichting heeft de ar restanten voordien voor de rechter te doen leiden. Tot nu toe konden arrestanten ge durende 48 uur worden vastgehouden waarna zij voor de rechter moesten wor den geleid. De regering wordt in hetzelfde wetsont werp gemachtigd „groepsarrestaties" te doen verrichten. Ik ben er weer! Daaris-ie dan weer. „Herstellende' heet dat met een vriendelijk, zachtmoedig woord. Een slap gedoe in een vreemde wereld. Veel geslaap en weinig wol. En in een geheel vorig leven niet zoveel kar nemelk en yoghurt en magere bouillon en zachte eieren als nu in enkele weken. Prettig weer bij u te zijn. Gezellig weer in de hoek te staan. Zij het op nog wel een beetje trillende benen. Ik zou u boeiende verhalen kunnen doen over wat de dokters deeën en zeeën en hoe het in het ziekenhuis was. Maar dat be waren wij liever voor de buurt: als de buurvrouwen gaan opscheppen over wat hun allemaal overkomen is en over de operaties die hun zijn aangedaan, dan staan wij in 't vervolg niet meer met de mond vol tanden. Men behoeft mij nu nooit meer het zwijgen op te leggen wan neer men gaattvertellen over uitzonderlij ke ingrepen in het ingewand en dat de dokter zélf heeft gezegd dat het een dub beltje op z'n kant was en „dat geval van (zeidie), dat geval van dat was een van de zeldzaamste gevallen uit m'n hele jarenlange praktijk en zoals u dat door staan hebt" (zeidie: Ik hoor het hem nog zeggen) „dat was een wonder van mense lijke beheersing en natuurlijke oerkracht, want dat was wat met die maagkleppen en die ulcers en dat middenrif, daar heb ik, bij u van binnen, van staan te kijken (zei dokter) dat was een heel bijzonder geval. Daar behoeven dé buren mij nu nooit meer het zwijgen mee op te leggen, want van nu af aan kan ik daar mijn woordje over meepraten. Ik behoef voor de hele straat niet meer onder te doen. En in het vervolg, in de wachtkamer van de dokter, behoef ik er niet meer voor Piet bij te zitten, wanneer de anderen hun vertelsels van heldhaftig doorstaan lichamelijk leed gaan houden. Ik zal mijn zegje weten te zeggen. Maar dit blijve dan tot de buren en de wachtkamer beperkt. Voor u, mijn lieve lezeressen en oergezonde, taaie rakkers van lezers, treed ik zij dit nog wat aarzelend en schroomvallig en voetje-voor voetje in het volle daglicht en het volle leven. Dat leven is, twee weken lang, langs mij gegaan, zonder dat ik er ook zelfs maar een flauwe blik aan heb besteed. Het heeft zich voltrokken buiten die éne kleine, stille kamer in het ziekenhuis, die al die dagen mijn wereld is geweest, wat er ook daar buiten is geschied. Overigens ben ik weer helemaal bij wat betreft de ruimterakkers, De Gaulle, Aartsen en Fidel. Dit is alleen om te zeggen, dat ik er weer ben. Daar zult u vannacht wel heerlijk rustig op slapen. Advertentie vraagt Uw Apotheker of Drogist Ontwapening. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, mevrouw Golda Meir, heeft gisteren tijdens een perscon ferentie in de Noorse hoofdstad gezegd, dat haar land bereid is met de Arabi sche nabuurlanden te onderhandelen over „plaatselijke ontwapening, onge acht de uitslag van de besprekingen over dit vraagstuk tussen de grote vier." Anti-Ethiopische betoging. Tweehonderd studenten uit Eritrea hebben gisteren 'n aanval gedaan op het gebouw van de Ethiopische ambassade in Cairo, na een woordenwisseling tussen de Ethiopische consul en een student. De archieven van de ambassade werden verbrand, de rui ten van het gebouw vernield. De politie, die te laat was om het incident te kun nen verhinderen, arresteerde vijf de monstranten. Zij werden beschuldigd van het opstoken van de rest. Het meu bilair van het gebouw werd beschadigd, de auto van de ambassadeur in brand gestoken. Pakistan. Als gevolg van de wervelstorm die 9 mei jl. Oost-Pakistan teisterde hebben ongeveer vierhonderd mensen de dood gevonden. Men vreest dat dit aan tal nog tot vijfhonderd zal stijgen. Advertentie Pindakaas wordt speciaal aan bevolen voor kinderen, zwak ken, herstellenden en mensen, die zwaar wer^ moeten ver richten. Koop echter de beste n.l. PINDAKAAS van KOPENHAGEN (Reuter) Na een staking van een maand door veertigdui zend havenarbeiders, zeelieden en. trans portarbeiders is het werk in de Deense havens maandag hervat, dank zij een in grijpen door regering en parlement. De situatie in de havens was vrijwel weer nor maal. De stakende zeelieden kregen per radio opdracht zich onmiddellijk bij hun plaatselijke organisaties te melden. Door deze staking, die op 10 april begon en tot algehele ontwrichting van industie en landbouw heeft geleid, zijn naar schatting 2.4000.000 werkdagen verloren gegaan. Zestien jaar. De Zwitserse minister van Buitenlandse Zaken, Max Petitpierre, heeft in Bern meegedeeld dat hij per 30 juni zijn ontslag zal nemen. In zijn ont slagbrief aan de Zwitserse federale raad schreef Petitpierre dat hij van mening is zich als ambteloos burger te mogen terugtrekken, na zestien jaar zonder on derbreking minister van buitenlandse Zaken te zijn geweest. Vedertooi. Paus Joannes heeft tijdens een audiëntie die hij verleende aan zes Ame rikaanse Indianen jongens uit Phoenix in Arizona, een Indiaanse hoofdtooi van ve ren ten geschenke gekregen. De jon gens, tussen de veertien en achttien jaar oud, zijn afkomstig van de Sint Jan's missiepost in Lavern bij Phoenix. Zij zijn in Italië als gasten van de rege ring in Rome. Botsing. Twee Italiaanse straaljagers, op leidingsversies van de F-84, zijn dinsdag nabij Foggia in de lucht tegen elkaar gebotst. De toestellen explodeerden en de drie inzittenden een instructeur en twee leerlingen vonden de dood. Duitse gevallenen. Voor achtduizend ge sneuvelde Duitsers, die tijdens de Twee de Wereldoorlog in Engeland zijn begra- van, zal buiten Cannock Chase, Staf fordshire, begin volgende maand een nieuwe begraafplaats worden aangelegd. Afgetreden. De Libanese regerign van pre mier Saeb Salam is afgetreden. Het uit achttien leden bestaande kabinet- Saeb Salam werd op 2 augustus vorig jaar na de eerste algemene verkiezingen onder president Sjehab gevormd.De vori ge week traden zes ministers af, om de premier gelegenheid te geven zijn kabi net te reorganiseren. In de afgelopen weken voerden pers en parlement een felle campagne tegen de regering, die van een ondoeltreffend beleid werd be schuldigd als gevolg van interne con flicten in het kabinet. Twintig doden. Een explosie van mazelen in een provinciaal huis voor geestelijke gestoorde kinderen in Magog, in de Ca nadese provincie Quebec, heeft in de af gelopen zes weken twintig doden geëist. In het tehuis werden 122 kinderen ver pleegd. Opgesloten. De 33-jarige mevrouw Eliza beth Blevins is gisteren door de Grand Jury van Peoria, in de Amerikaanse staat Illinois, van wreedheid beschul digd, omdat zij haar twee kinderen in 'n klein vertrek had opgesloten. De Kin deren werden zo nu en dan gevoed met hondenbrood. De politie vond de twee kinderen naakt en dicht tegen elkaar ge drukt. Zij waren erg ondervoed.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3