A. van Nieuwkoop wordt maandag 80 jaar SÜ I -«aspr Hoe de duiven vlogen GLPS extra voordelige aanbiedingen CAMERA INRUIL ACTIE Moderne regenjassen Voor autorijles artistiek C\K Havenberichten Statistiek van badgasten IJmondverenigingen vandaag en morgen Voorschrift van de dokter Hét meót ue/dzockk ute/iA Ut Suftofxi Nederlands aardgas naar België? y« 3 JUNI WOENSDAG 17 MEI 1961 5 Oud-wielrenner is een actief verenigingsman vindt u bij A. J. v. LENT's Automobielbedrijven Prettige Pinksterdagen beginnen bij Uw garderobe Mantels en Costuums Japonnen Rokken en blouses Kindertoppers, jurkjes, rokjes enz. Ronde van Beverwijk met vele favorieten A mateurtoneel Directrice Rode Kruis ziekenhuis vertrekt Er gaat een gerucht, maarhet is niet waar Maar wel waar is.dat voor de Pinksteren heeft voor het hele gezin. Sinds Lange Nieuwstraat Marktplein Telefoon 5205 1902 IJmuiden Kort nieuws OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY oto Commies wordt ambtenaar voor de voorlichting in Hoogeveen Adrianus van Nieuwkoop, wonende aan de Kanaalstraat 29 in het oude gedeelte van IJmuiden, wordt tweede pinksterdag tachtig jaar. Van Nieuwkoop is een bekende man in IJmuiden, niet alleen omdat hij zoveel bemoeiingen heeft met de wielersport, maar ook omdat hij zich in het plaatselijke verenigingsleven nog steeds verdienstelijk maakt. Hij is dan ook een bijzonder vitale man, die men veel jonger dan tachtig jaar zal schatten. Eerst had hij er geen drukte van willen maken, maar hij verwacht wel heel wat goede clubvrienden op zijn verjaardag. En aangezien hij die thuis niet kan bergen, besloot hij maar een zaal te huren. Tweede Pinksterdag vanaf 10 uur 's mor gens is hij in de achterzaal van café Kraak aan het Marktplein. Van Nieuwkoop was mede-oprichter van de wielrennersvereniging „De Bataaf" in Halfweg. „Een beste club", zegt hij en om dat te bewijzen noemt hij de jaren waarin „De Bataaf" kampioen was van Nederland, namelijk in 1927, 1930, 1931 en 1932. Jaren heeft het geduurd voor zijn fa voriete club weer eens het nationaal club kampioenschap in de wacht sleepte. Dat was vorig jaar. Inmiddels zijn veel van zijn vroegere vrienden van die club overleden. Veertien dagen geleden ontsliep zijn oude vriend Buis, die eveneens oprichter van „De Bataaf" is geweest. De wielersport heeft nog steeds het hart van Van Nieuwkoop. Hij is er zelf zeer nauw bij betrokken geweest. Hij was veer tig jaar toen hij voor het eerst echt ging racen, niet op een speciaal karretje, maar op zijn gewone fiets. Als veteraan was hij spoedig een geducht rijder voor zijn col lega's. Op zijn veertigste verjaardag reed hij de eerste wedstrijd zijn vrouw had nog geprotesteerd voor De Germaan in Amsterdam. Hij eindigde als tweede in deze wedstrijd over 140 kilometer. En dat op een gewone fiets. Vele prijzen Van Nieuwkoop ging door. Hij kreeg een echte racefiets. „Ja niet zo een als ze tegenwoordig krijgen, dat zijn pasklaar ge maakte fauteuils". Hij maakte in Deven ter de snelste tijd in een rit over 140 kilo meter, het was de snelste tijd van alle categorieën renners. In de drie-provin ciën-rit van Olympia noteerde men voor Van Nieuwkoop andermaal de snelste tijd. Hij won voorts de zilveren jubileumbeker van de Nederlandse Wielrenners Bond. Zijn wielrensuccessen werden besloten met het winnen van de wegwedstrijd om het kampioenschap van Nederland. Thuis heeft hij een volle prijzenkast. Van Nieuwkoop had in deze rit met start en finish in Soesterberg bijzonder veel pech. De rem ging kapot en wat la ter sprong een band. Een amateur die het al had opgegeven leende toen zijn fiets aan Van Nieuwkoop, zulks met goedkeu ring van een officiële controleur van de Bond. Van Nieuwkoop reed wat hij kon en zag kans bij het peloton te komen, ja zelfs aan de kop. Hij won de wedstrijd. Maar er volgde protest van nummer twee, die het oneerlijk vond dat Van Nieuwkoop niet op zijn eigen fiets de wedstrijd had gewonnen. Dit was de aanleiding dat de IJmuidenaar definitief met rennen ophield. Toen hij negentien jaar was kon hij be roepsrenner worden voor een Amsterdam se fietsenfabriek. Hij weigerde, omdat hij vond dat je daarmee niet genoeg kon ver dienen. Van Nieuwkoop moest eerst veer- Advertentie Iju-wB Dames- en Mml Herenmodes Confectie M aatje leermakers diT«W Kennemerlaan 36 IJmuiden Tel. 4453 Dinsdag kwamen ln IJmuiden aan: Koserow van Antwerpen, ledig IJmuiden; Theano, Dieppe; Geschwisterliebe, Karlsham: Notos, Delfzijl; Lilo, Skoghall; Westerdok, Delfzijl; Robert Meyhoefer, Hamina; Theodora, Thottan; Olaf, Hamburg: Nep- tunus, Hull; Mascot, Skoghal. hout voor Zaan dam; Delfinus, Rotterdam; Dietert, Liverpool, Unitas, Karlstad, hout voor Zaandam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Adler van Belfast; Taras, Rotterdam; Transvaal, Rotterdam; Charis, Antwerpen; Clio, Kotka; Ute Parchmann, Iggesund; Jurjen de Vries, Workington, lossen IJmuiden; Inge Ursula, Workington, bijlegger IJmuiden; Cd. de Cucuta, Hamburg. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Libelle naar Rotterdam; Brandaris, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Tellus, Rotterdam, ledig Velsen; Peri cles, Curasao; Riet, Scheveningen; Groote Beer, Rotterdam; Sugar Importer, Vlissingen; Tarpen- bek Antwerpen; Martha Ahrens, Hamburg; Wil- po, Delfzijl, ledig van Zaandam; Wexford, Bos ton; Clangula, Rotterdam; Gerd, Londen: Wilri, Rostok, ledig Velsen; Simpele, Rouen: Biri, slo; \dmiralengracht, Antwerpen; Schmkelstroom, Huil; Warden, Aalborg; Hinde, Londen; Eem- «troom, I.eith; Julia Mary, Londen; Ciudad de Bucaramanga, Hamburg; Theodora, Londen; Hen- riette B.. Vlissingen; Martini, Capelle a.d. IJssel. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: IJstroom naar Londen; Asmidiske, Norfolk; Rugard, Oden- se, walsmateriaal van IJmuiden; Harrogate, Goo- le, walsmateriaal van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). tig jaar worden om op de racefiets te krui pen. Hij bekent dat hij later nog wel eens over het aanbod heeft nagedacht. De wielersport heeft hij nooit vaarwel gezegd. Hij bleef ten nauwste betrokken bij de verrichtingen van de leden van „zijn" club „De Bataaf". Hij is ere-voor- zitter van deze vereniging. Hij adviseerde tevens de oprichters van de Beverwijkse rennersclub Kennemerland en organiseer de ter gelegenheid van het vijf en zeventig jarig bestaan van IJmuiden een grote wie lerronde, die meer dan 25.00Q. bezoekers trok. Nu niet meer Van Nieuwkoop heeft ook de hand in de organisatie van de komende wielerronde in IJmuiden, op 17 juni. Er zijn al veel deelnemers, zoveel, dat de inschrijvingen zijn stopgezet. Van Nieuwkoop hoopt dat er veel belangstelling zal zijn voor de wed strijd. Hij zal het niet wagen zoals hij eerder deed een rondje mee te rijden. ,,'t Gaat mij te hard," zegt Van Nieuw koop. De IJmuidenaar, die in Haarlemmermeer werd geboren, zit overigens nog stevig in het fietszadel. Hij ziet er niet tegenop nog flinke afstanden te rijden. Stevig zit hij ook in het verenigings-„zadel". Hij is voorzitter sedert vorig jaar van de plaatselijke afdeling van de Bond van Ouden van Dagen, nog steeds lid van Stormvogels (vanaf de oprichting), be stuurslid van de supportersvereniging van de IJmuidense voetbalclub, lid van een bridgeclub en lid van een biljartvereniging. Van Nieuwkoop is een actief man. En dat wil hij graag blijven, óók na zijn tach tigste verjaardag. Advertentie wijk a. Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel. 3223 - 5052 (02510) De Vereniging van Nederlandse Gemeen ten heeft het verzamelen van gegevens over badgasten in circa twintig badplaat sen in ons land ter hand genomen met het oog op de toekomstige ontwikkeling- economisch en planologisch- van die plaat sen. Ook Wijk aan Zee is bij dit onderzoek betrokken, omdat deze badplaats een grote ontwikkeling wordt toegedacht. De kosten van dit onderzoek zijn geraamd op 4000,-, waarvoor de raad van Beverwijk een kre- Advertentie Juist in deze dagen wil iedere vrouw en ieder meisje graag iets nieuws. Speciaal voor de Pinksteren hebben wij nog enige grote zendingen binnengekre gen in SPECIAALZAAK DAMES- EN KINDERCONFECTIE Hoek Lange Nieuwstraat/Plein 1945 Telefoon 7541 Op het parcours ln het sportpark „Adrl- chem" houdt de rennersclub „Kennemer land" tweede pinksterdag (maandag 22 mei) weer een wielerronde van Beverwijk voor amateurs en onafhankelijken over honderd kilometer. Voorafgaande aan deze ronde, waarvoor vele bekende renners hebben ingeschreven, zal de ploeg van „KennemeTland" voor „Olympia's Toer" a<an het publiek worden voorgesteld. Onder de tachtig ingeschrevenen bevin den zich de streekfavorieten Cees Lute (Castricum), Jan Hofland (IJmuiden), Jan Groot, Cok Dullemans, Chris Duyker, Toon v. d Bos (allen Beverwijk), Jan Timmer Velsen-NoordWim Zonneveld (Uit geest), de Haarlemmers Wil Blommaert, Aad Straver, Eddy Sminia en Gé Fennis, de nationale achtervolgingskampioen Henk Nijdam uit Halfweg, de sterke Osdorper Gerard Wesseling. de Noordhollandse kam pioen Wim van Smirren uit Amsterdam, de Alkmaarder Jan Rol en vele anderen. De start is om kwart over drie. Vooraf rijden de aspiranten een rit over 25 kilometer (start 1 uur) en de nieuwe lingen een wedstrijd over zestig kilometer (start kwart voor twee). Onder de zeventig nieuwelingen bevinden zich de snelle Uif- geester Jan Rascn. de succesvolle Bever- wijker Bert Weeda; Nico Lute uit Castri cum. de Haarlemmers Jan v. d. Horst en Marcel Rutte; Wim Griffioen uit Halfweg, de Amsterdammer Rob Balvert, Harm Ottenbros uit Alkmaar etc. WOENSDAG 17 MEI Expositiezaal Heidestraat, IJmuiden, 19.30 u.: Opening tentoonstelling „Velsens jeugd ziet de zee". Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Revue „Alles is koek en ui", in het kader van het tienjarig bestaan der r.-k. Stich ting voor Mater Amabilis Scholen. Beverwijkse Boekhandel, Fototentoon stelling Amateur Fotografenvereniging. DONDERDAG 18 MEI Expositiezaal Heidestraat, IJmuiden, 19 —22 u.: Tentoonstelling „Velsens jeugd ziet de zee". Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. IJmuiden- West, 20 u.: In Herv Wijkgebouw, Radar straat, ledenvergadering; mevr. T. T. Smith spreekt over „Aan moeders hand naar schoolland". Statenhuis, Beverwijk, 20 u.: Kamer muziekavond voor leden van „De Giete- ling" Hoogovens, kantine Bessemerstraat, Vel sen-Noord. diploma-uitreiking aan 220 cursisten van de bedrijfsopleiding, aanvang 20 uur. Beverwijkse Boekhandel, Fototentoon stelling Amateur Fotografenvereniging. Geref. Kerk. Velsen-Noord, 20 u.: Chr. Jeugdkoor „De Zangvogels". De toneelvereniging „Jan van Domme len" uit Santpoort, heeft gemeend haar zilveren jubileumseizoen op een volkomen pretentieloze manier te moeten beëindigen. Dit voor de toneelliefhebber aanvecht bare besluit, heeft in zaal „Zomerlust" drie voorstellingen van „Voorschrift van de dokter" ten gevolge gehad. Een blij spel, dat volledig aan deze luchtige bedoe lingen bleek te kunnen beantwoorden. De in het programma niet met name genoem de auteur, heeft zijn vrolijk verhaal ge baseerd op de wederwaardigheden van de kordate Letty Madden, die op doktersad vies haar remmingen moet overwinnen door onmiddellijk aan alle en zelfs de meest zonderlinge impulsen toe te geven. Nu kan de familie haar een plotselinge geestdrift voor het rijden op rolschaatsen in de kel der nog wel vergeven, maar erger wordt het, wanneer zij borgstelling stort voor een door haar neef van diefstal verdachte secretaresse en het meisje bovendien in dezelfde functie bij zich in huis opneemt. Overigens blijkt deze neef al spoedig zelf een onbetrouwbare schurk te zijn en Let ty begint dus met de nodige voortvarend heid de strijd om de rehabilitatie van de beschuldigde Rita. Daarbij enthousiast ge assisteerd door een op het meisje verlief de advocaat en de bedrijfsleider van de firma, die Letty op haar beurt en met be hulp van diverse zwoele parfums, weer on der haar bekoring weet te brengen. Kortom de gebruikelijk komische verwikkelingen, welke via een aantal dwaze situaties naar de alleszins bevredigende oplossing lei den. Zoals reeds bij voorbaat kon worden vastgesteld, heeft een dergelijk licht blij spelletje een ensemble als „Jan van Dom melen" geen enkele moeilijkheid kunnen opleveren. Regisseur Bert Pijpers moet ditmaal dus wel een vrij eenvoudige taak hebben gehad, omdat de spelers gerouti neerd genoeg zijn om uit zichzelf het ver eiste blijspeltempo aan te voelen. Evenmin draaien zij de hand om voor de gewenste typeringen. Wat wij zagen wisten wij dus reeds lang. Namelijk dat mevrouw G. Ta- bernal zulk een mallotige aandeelhoud ster, met haar voorliefde voor extravagan te hoeden practisch even uit de mouwen schudt, evenals mevrouw C. van Wijngaar den nog altijd volledig capabel is voor een typering, als de onderdanige Agatha. Ook mevrouw M. Ruiter heeft reeds meerma len bewezen, de ideale ingénue te zijn. Nieuw was hier mevrouw C. van Dijk, die echter met haar kostelijke typering van de onverstoorbaar-brutale huishoudster, in dit knappe ensemble uitstekend op haar plaats bleek. En wat de heren betreft was J. Dortmundt een sympathieke hartenver overaar, met de louche Arthur Madden van H. Vening als het noodzakelijk con trast. Dezelfde waardering gold de overi ge rollen, gespeeld door G. B. van Gelder, E. van der Plas, F. Dortmundt en de da mes W. Kniep en J. van Norden. Hun col lectieve verrichtingen werden door het pu bliek met veel genoegen gadegeslagen, al zou men dan ook zijn geneigd het te be treuren, dat deze bekwame talenten niet voor een moeilijker opgave waren inge zet. Advertentie BOSCH koelkasten Alleenvert. N.V.Willem van Rijn, Amsterdam-W. - Postbus 8005 P.V „IJmuiden" Van de Postduivenhoudersvereniging P.V. „IJmuiden" te IJmuiden namen 174 duiven deel aan een wedvlucht van St. Chislain Homu af over een afstand van 230 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.30 uur. Een auif van de heer J. Exalto bereikte als eerste het hok om 10.49.39 uur; de laatste prijsduif om 11.20.24 uur. De uitslag was als volgt: J. Exalto 1 10; G. Struijk 2 13 16 21; J. Waal 3 9; J. de Waard 4 14 28 31 33; Hoekstra 5 30: J. Eelsing 6 17; W. Kaale 17 15 18 36 37; P Dongen 18; K. Inia 11 26 27 34 35; J. Oldendorp 12 24; W. Booy 20 23; Godde 22; P. Eelsing 19; J. Opbergen 29; Hoverkamp 25; Voet man 32. Het Atoom Van de postduivenhoudersvereniging Het Atoom te Velsen-Noord namen 214 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain af over een afstand van 232 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens oostenwind om 7.30 uur. Een duif van L. Veldt bereikte als eerste het hok om 10.50.30 uur, de laatste prijsduif om 11.16.38 uur. De eerste aankomende vogels hebben tijdens deze vlucht een gemiddelde uursnelheid van iets meer dan 70 km. kunnen aanhouden. De heer Veldt zit in deze vlucht zeer goed; van zijn vijftien vogels kwamen er niet minder dan tien in de prijzen. De uitslag was als volgt: L. Veldt 1 9 12 14 16 19 25 27 41 42; H. Winkel 2 13 24 29 37 39; Ph. F. Martinius 3 6 20 26 43; D. van der Linde 4 11 17; W. Schouten 5 23; A. Kat 7; M. Snijders 8; J. Stijman 10 38; P. van der Wiele 15; Ch. Bart 18; A de Bot jr. 21; K. Timmer 22; A. Roos 28; J. Schoo 30: W. Ulehake 31; W. Antonisse 32; F. Vos 33; M. van 't Hof 35; D. Stapper 36. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersvereniging Ons Ge noegen te Beverwijk namen 155 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Homu af over een afstand van 233 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van W. van Wijk bereikte als eerste het hok om 10.47 uur, de laatste prijsduif om 11.12 uur. De uitslag was als volgt: W. v. Wijk 1 8 19 22: A. Goderie 2; R. Zoontjes 3 10 12; Fr. Blommaerts 4 23; G. Weel 5; J. Scheffers 6 9 11 13 16 24 28; C. Baltus 7; Th. Kuyer 14; S. Berlee 15 28 31; B de Smet 17; A. v. Son 20 26 29 30; A. v. Leeuwen 21; J. v. Balen 25. De Vredesduif Van de postduivenhoudersvereniging De Vre desduif te Heemskerk namen 257 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislaan Hornu af over een afstand van 237 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van A. Bruins bereikte als eerste het hok om 10.52 uur, de laatste prijsduif om 11.19 uur. De uitslag was als volgt: A. Bruins 1 4 9 12 36; C. Limmen 2 7 35; Ch. Bey 3 14; G. Lotterman 5 16 47 51; J Winter 6 11 24; J. v. Vlaanderen 8 20; A. Cassee 10 29 39; P. Lotterman 13 27 48; G. Duin 15 19 21 33 50; M. de Kruif 17 23 26 37; J. Castricum 18 32; G. de Boer 22 49; H. Gooyer 25 46; G. Veldhuis 28 42 45; Th. Koper 30 31; J. Peekei 34 43; J.Ko- per 38; J. Pirovano 40; Th. Halff 41; J. Knap 44. De Reisduif Van de postduivenhoudersvereniging De Reis duif te Beverwijk namen 477 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af over een afstand van 235 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van D. Stiemer bereikte als eerste het hok om 10.44 uur, de laatste prijsduif om 11.08 uur. De uitslag was als volgt: D. Stiemer 1 2 22 31 53 80; G. v. d. Win den 3 69 71 79 90; D. Philippi 4 27 34 36; S. Zoet 5 62; J. Snijders 6; E. Verschuren 7 91; C. Castri cum 8 10 17 20 54 67 93; S. Teeling 9 45 46; H. Zillig 11 14 21 29 33 48; C. Smit 12 32 35 44 49 55 56; H. Beentjes 13 57 61 75; G. Grapendaal 15 39 63 89 95; C. Hoeks 16 88; P. v. d. Outenaar 18 25 38 76; S. v. d. Kolk 19 52 59 60 74; R. Westrate 23 24 77; Th. de Winter 26 37 58 82; A. Six 28 30 84 85; H. V. d. Kommer 40; M. Minneboo 41 50 66; J. Luntz 42 6R 78; C. Zoet 43: M, Goedhart 47; L. Kleyn 51; C. Westrate 64 87; L. Kneppers 65; B. v. Vuuren 70 92; T. Gravemaker 72; G. Visser 83; J. Schipper 86. Wederom het IJmond-rapport Uitgaande van de contactcommissie Vel sen-Noord van de Velser Gemeenschap wordt op dinsdag 23 mei aanstaande een bijeenkomst belegd, waarop de heer H. W. Radema zal spreken over heden en toe komst van Velsen-Noord, naar aanleiding van het rapport De IJmond- van streek tot stad van de stichting Noordholland van Maatschappelijk werk. De heer Radema is een van de medewerkers aan dit rapport. De gelegenheid wordt gegeven na de cau serie vragen te stellen. De bijeenkomst vindt plaats in het gemeentelijke verga derlokaal aan de Smidt van Gelderstraat. Voetbal Dit jaar zal de Castricumse voetbalver eniging Vitesse geen uitwisselingsprogram ma samenstellen voor haar seniorenelftal len. Toch echter zullen twee elftallen van haar naar Duitsland gaan om aldaar, in Stadtkyll, deel te nemen aan het door de N.K.S. te organiseren sportkamp. De ju nioren, 23 in getal zullen zondag 23 juli vertrekken in gezelschap van 2 leiders. Stadtkyll is een toeristenplaatsje gelegen in de Eifel dicht bij Blankenheim en Prüm en de junioren zullen daar een week blij ven om naast het spelen van enkele wed strijden ook van de prachtige omgeving te gaan genieten Zondag 13 augustus gaan 37 adspiranten naar het sportkamp te Berg en Dal bij Nijmegen. De directrice van het Roode Kruis Zie kenhuis te Beverwijk, zuster Tobi, zal haar functie, die zij sedert het einde van de tweede wereldoorlog vervulde, neerleg gen. Zij gaat van een welverdiende rust genieten. Op 31 mei aanstaande zal het af scheid plaats vinden in een bijeenkomst en receptie in het Statenhuis aan de Vel- serweg te Beverwijk. Mejuffrouw Tobi staat bekend als een zeer kundige vrouw. Zij zal Beverwijk verlaten en zich elders vestigen. HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 7 tot en met 13 mei zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 140 schepen (458.776 brt.) en vertrokken 133 schepen (405-305 brt.). Volgens berichten in Belgische kranten zijn besprekingen aan de gang tussen ver tegenwoordigers van de Antwerpse indus trie en Nederlandse autoriteiten over de levering van Nederlands aardgas. De twee voornaamste vraagstukken zouden hierbij zijn de consequenties van een dergelijk contract voor de Belgische kolenindustrie en het verschil in de belastingheffing op deze energiebron in Nederland en België. Ook zouden leveranties van Nederlandse aardolie aan de orde zijn gesteld. Het aardgas zou tegen een lagere prijs kunnen worden geleverd in Antwerpen dan het stadsgas en bovendien rijker zijn aan calorieën. Advertentie BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: N. M. Luit-den Dunnen, z., de Noostraat 125, IJmuiden-Oost; M. E. G. Berkouwer-Sommerhoff, z., Harddravers laan 2, Santpoort; A. H. Bolhuis-Drie sprong, d., Ladderbeekstraat 28, Velsen- Noord; M. J. J. Kloppenburg-Stein, z„ Jo- han Maurits van Nassaulaan 45, Santpoort; E. M. van der Valk-Krook, z„ Minahassa- straat 77, Haarlem; G. Kamink-van Rijsse, d„ Eenhoornstraat 57, IJmuiden; L. G. Ve- nema-Langbroek, z„ Eikenstraat 29, IJmui- den-Oost; C. M. van Waard-Bijnsdorp, z„ Vlierstraat 3, IJmuiden-Oost; J. Guijt- Snijders, z„ Lange Nieuwstraat 518, IJmui den-Oost; F. Harkmans-Iskes, d„ van Speijkstraat 43, IJmuiden-Oost; A. M. Rut- te-van Roode, d„ Torricellistraat 24, IJmui den; C. J. Swinkels-Brink, d„ Corvers- laan 68, Velsen-Noord; A. Christiaanse- Tervoort, z„ Ackersdijkstraat 103 b, Rotter dam; P. Verduijn-Rovers, d., President Steijnstraat 54 rood, IJmuiden; S. J. Hoff- mann-Mettler, d„ Rusburglaan 18, Sant poort; L. I. Smit-Voor de Wind, z„ Lier straat 38, IJmuiden; A. M. van Aalsburg- Pijpers, z„ Planetenweg 181, IJmuiden; H. Andriessen-Todt, Schulpweg 192, Velsen- Noord. OVERLEDEN: T. G. Dudink, 84 j„ echt genoot van B. J. J. Gielen, Bonairestr. 24, Santpoort. „W« komen". De Coöperatieve Raf- feisenbanken in Nederland, 700 in getal, zullen meedoen aan de actie van het natio nale spaar- en reisfonds „Wij komen" ten behoeve van emigrantenouders en -kin deren. Op de Rijkspostspaarbank is voor dit doel reeds ruim drie miljoen gulden ge spaard. Tot nu toe hebben achthonderd emigrantenouders een reis naar hun kin deren gemaakt. In vijftig noodgevallen heeft het fonds een bedrag van 70.000 hulp geboden. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 BROMFIETSER GEWOND IN BEVERWIJK Een bromfietser die niet goed oplette, is hedenmorgen vroeg tegen een stilstaande scooter en de bestuurder daarvan opge reden- Dit gebeurde op de kruising Schans en Breestraat te Beverwijk. De bromfiets- bestuurder, afkomstig uit Beverwijk, werd zodanig gewond, dat hij in het Roode Kruis Ziekenhuis moest worden opgenomen. De scöoterberijder liep lichte ontvellingen op. Advertentie KENNEMERLAAN 5 (bij de brug) De heer L. J. Bieringa, commies bij in terne zaken van de gemeente Beverwijk, is benoemd tot voorlichtingsambtenaar bij de gemeente Hoogeveen. Als zodanig zal de heer Bieringa, die op 18 augustus 1930 te Nijkerk werd geboren, in augustus wor den aangesteld. Hij is sedert anderhalf jaar bij de gemeente Beverwijk werk zaam. V:

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5