Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. I m mmm Voor flinke jongens, die hun diploma L.T.S. in hun zak hebben bestaat de mogelijkheid om bij één van de onder houdsdiensten een plaats te verwerven. Om het machtige machinepark feilloos draaiende te houden komen alleen mensen met een sterk ontwikkeld ver antwoordelijkheidsgevoel in aanmerking. Zij worden in de gelegenheid gesteld tijdens de werktijden een verdere vakopleiding in het kader van de erkende leerlingenstelsels te volgen. (Bemetel, V.E.V., Stich ting Vakopleiding Bouwbedrijven, V.A.M.) Ook het aanvullende theoretische onderwijs wordt over dag gegeven. Bij de beloning wordt uitgegaan van de gunstige jeugdregeling van de CAO voor de papierindustrie. 15 jaar ca. f 27.- 21 jaar ca. f 73.- 16 jaar ca. f 30.- 22 jaar ca. f 77.- 17 jaar ca. f 40.- 23 jaar ca. f 85.- 18 jaar ca. f 48.- 25 jaar ca. f 86.- in verband met te be talen pensioenpremie. 19 jaar ca. f 56.- 20 jaar ca. f 64.- Voor jonge technici ligt hier een weg naar succes volle ontwikkeling in een boeiende industrie. Kom eens praten! Je behoeft niet te wachten tot je het L.T.S. diploma behaald hebt. Reeds nu ben je welkom op de afd. Personeelzaken van ons bedrijf te Velsen Noord. Natuurlijk stellen wij het op prijs als je ouders mee kunnen komen. papier voor organisatie en administratie papier voor verpakking en reclame papier als drager van het nieuws papier waarop alle belangrijke resultaten van het menselijk denken en handelen worden vastgelegd. Dat papier levert Van Gelder Zonen in steeds grotere hoe veelheden om aan de steeds groeiende behoefte in binnen- en buitenland te kunnen voldoen. Maar om in de fabrieken tot een steeds groeiende produktie te kunnen komen, zijn elke dag meer vakmensen nodig. Jonge mannen die het vak in hun vingers hebben en die de machtige machines feilloos weten te bedienen. Jonge mannen die zich thuis voelen in een werkkring waarin ieder een eigen taak heeft en ieder eigen verantwoordelijkheid draagt. Eén van de wegen naar dit werk is de Papiervakschool te Velsen Noord. Deze door de overheid erkende Technische School, met zijn 3-jarige cursus geeft aan jongens, die minstens 11 jaar zijn en die 6 klassen van de lagere school hebben doorlopen, de gelegenheid een goede vakopleiding voor de papierindustrie te volgen. Naast de praktische en theoretische scholing in het papiervak krijgen de leerlingen een lesprogramma waarin algemene ontwikkeling en sport een belang rijke plaats innemen. Vanaf de aanvang van de cursus ontvangen de leerlingen zakgeld en spaargeld: eerste jaar f 12.- per week normale schoolvakanties tweede jaar f 14.- per week zomerkampen en excursies derde jaar f 16.- per week zaterdags vrij. Voor hen die reeds vervolgonderwijs hebben doorlopen is plaatsing in de tweede klas mogelijk. Aanmelden persoonlijk aan de Papiervakschool te Velsen Noord (zaterdag gesloten) of per brief; Papiervakschool, Postbus 54, Beverwijk. Bruto lonen per weeks Ongeschoolde arbeidskrachten die prijs stellen op een vaste werkkring en die bereid zijn hun werk met ijver en toewijding te verrichten kunnen regelrecht een plaats vinden in de 3-ploegendienst op onze fabriek te Velsen. De gemiddelde wekelijkse werktijd bedraagt 45 uur. De gunstige lonen op basis van de CAO voor de papierindustrie worden vermeld in nevenstaand lijstje. Indien U belangstelling hebt zal de afd. Personeelzaken van Van Gelder Zonen Velsen U gaarne alle gewenste inlichtingen verstrekken. 18 jaar ca. f 58.- 21 jaar ca. f 88.- 18|jaar ca. f 64.- 22 jaar ca. f 93.- 19 jaar ca. f 68.- 23 jaar ca. f 102.- 19^jaar ca. f 73.- 24 jaar ca. f 102.- 20 jaar ca. f 78.- 25 jaar ca. f 104.- (in verband met te be talen pensioenpremie) 20|jaar ca. f 83.- L Ai bij Van Gelder Zonen leiden vele wegen naar een toekomst f

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 16