Niesten deed het zware werk, Belg Baens won de zware tweede etappe Niet minder dan acht renners staakten onderweg de strijd De Ronde in cijfers Amsterdams elftal moest „Spurs 3-0 voordelige score toestaan Nederlands amateurelftal zette in laatste kwartier achterstand in voorsprong om tegen Middlesex W. EFFECTEN weten DE RONDE VAN NEDERLAND Grootmeester Vos overleden En dan speelde Engelse kampioen nog wel zonder 3 internationals Moulijn weer fit West-ploeg won van Oost met 4-2 Ploeg voor V.S. is nog niet bekend DONDERDAG 18 MEI 1961 27 Avontuur Den Bosch-Amsterdam gaat niet door Drie invallers Gedaan Lesje Militaire voetballers gaan naar Ankara f In eigen land wordt de 27-jarige Belgische Brabander Roger Baens gerekend tot de renners, die op hun retour zyn. Maar voor ons is Baens nog altijd rap genoeg om befaamde spurters als Jo de Roo, Jacques van der Klundert en Joop van der Putten achter zich te houden. De Belg bewees dit woensdagavond weer eens, na een moor dende etappe over maar liefst 262 kilometer, in de noordelijkste elfstedenstad Dok- kum, waar hij met groot gemak zqn acht makkers in de laatste en beslissende vlucht van de langste rit van de Ronde van Nederland zijn wil oplegde. Voor Jan Westdorp, Jo de Roo, Martin van der Borgh (hij was in de straten van Dokkum weer eens ver keerd gereden), Jaap Kersten, oranjetruidrager Jacques van der Klundert, Joop van der Putten, good-old Wim van Est en runner-up Huub Zilverberg, ja, zelfs enkele meters voor deze concurrenten snelde Baens in de Van Kleffensstraat als winnaar door de finish. Gaat de Belg opnieuw zo'n vooraanstaande rol spelen als het vorige jaar, toen hij in de eerste etappe in Heerenveen het oranje habijt aantrok en dat zes dagen lang droeg, tot hjj door Peter Post van de troon werd gestoten? Baens schoof door zjjn zege weliswaar ver naar voren in de algemene klassering van de 52ste naar de 10de plaats maar zjjn achterstand op leider Van der Klundert is nog altijd ruim viereneenhalve minuut. Meer nog dan door de zege van Baens zal de afmattende rit over de machtige scherprechter die Afsluitdijk heet en waar de renners altijd de wind op kop schijnen te moeten hebben, echter in de herinne ring blijven door de''gedurfde ontsnapping nog onder de rook van Amsterdam, van Coen Niesten, Piet Rentmeester, Theo Sijt- hoff en Piet Damen. Dit viertal trok langs de boorden van de Amstel de stoute schoe nen aan en begon aan een vlucht, die pas 200 kilometer verder, in de buurt van het Friese dorp Wommels, zou eindigen. Toen waren van de vier musketiers van deze dag alleen nog Coen Niesten en Piet Rentmeester overgebleven. Even tevoren was Theo Sijthoff onder de druk van het jagende peloton bezweken. Piet Damen echter was al voor Den Helder uit de kop groep verdwenen. Behalve Piet Rentmees ter, die koppig tot het einde volhield en met het peloton op 1 min 27 sec achter de winnaar binnenkwam, moesten de dries te vluchters een dure tol betalen voor hun inspanningen. Niesten verloor in de laat ste 50 kilometer ruim vijf minuten op de kopgroep, Damen bijna twaalf minuten en Sijthoff zelfs bijna achttien minuten. De ervaren volgers in de karavaan schudden het hoofd over zoveel dwaasheid, toen het viertal zijn gewaagde avontuur begon. Want een avontuur mocht het ge rust genoemd worden met nog bijna 260 kilometer voor de boeg. Bovendien wist het stoutmoedige kwartet, dat na 160 kilo meter de Afsluitdijk wachtte, die vele ren ners in de afgelopen nacht angstige dro men bezorgd moet hebben. Was het mis schien de drang van Niesten, die door zijn woonplaats Beverwijk moest komen, om zijn streekgenoten een huzarenstukje voor te schotelen? Zijn enthousiaste supporters, die met grote letters „hup Con" op de straten hadden gekalkt, kregen in ieder geval hun zin. Want het peloton had ternauwernood aandacht besteed aan deze ontsnapping en na de doortocht over de sluizen van IJmui- den hadden de vier leiders al een voor sprong van bijna vier minuten. Dat gaf hen moed. Onverdroten gingen zij door. De moed zonk echter in de schoenen toen Niesten en zijn makkers in Castricum de spoorbomen in de verte naar beneden zagen gaan. Zou de met zoveel moeite ver overde winst hier verloren gaan? De rem men werden al dichtgeknepen, maar de angst was overbodig geweest. Vlak voor de spoorbomen namelijk boog het parkoers naar links en zo omzeilden de renners deze klip. Voort ging het en de voorsprong groei de. Na 80 kilometer, in Alkmaar, was het zeven en een halve minuut en het was nog lang niet het einde. Vlak voor Den Helder, waar langs het marinekamp werd geravitailleerd kwam de eerste tegenslag Piet Damen kreeg last van zijn maag moest afhaken en verdween uit de kop Bij de ravitaillering had Sijthoff de pech dat hij zijn etenszakje miste en daarmee het broodnodige voedsel om op krachten te blijven. Maar zelfs aan het begin van de Afsluitdijk konden de drie overgeble ven kopmannen Piet Damen was in middels meer dan zeven minuten achter geraakt nog hoop koesteren. Want daar bedroeg de voorsprong nog altijd meer dan tien minuten. was meteen het sein voor een nieuwe vlucht, waarin de Amsterdamse zesdaag senrijder, Geldermans, Baens, Kersten en Rentmeester meekreeg. Zij werden weer achterhaald en toen kwam bij Menaldum (228 km) de beslissende ontsnapping, die Baens als winnaar van de ontluisterde ka ravaan over de streep bracht. Terwijl er goede strijd wordt geleverd gaat het toch slecht met de Nederlandse ronde. Het besluit om op de tweede dag zo'n lange en zware etappe te brengen, zal de organisatie nu wel betreuren. Niet min der dan acht renners, twee Italianen, vijf Duitsers en de Nederlander Bram van Sluys, staakten onderweg de strijd Van Sluys na een val. Voor de start hadden maar liefst vier Belgen besloten niet meer te vertrekken voor deze monsteretappe omdat hun ploeg niet over een mecanicien, een soigneur en reserve-materieel beschikte. Zij zullen la ter wel spijt van hun overhaaste besluit hebben gekregen. Want terwijl de karavaa net was vertrokken kwam hun Belgische sportbestuurder Willy Riem opdagen, die van plan was voor alles te zorgen. Maar toen was het te laat. Er zijn nu nog 47 ren ners in de strijd, maar de ronde moet nog acht dagen draaien De vier renners, die zich tijdens de tweede etappe bijzonder onderscheid den: (V.l.n.r.) Niesten, Sijthoff, Damen en Rentmeester. Toen begon de aftakeling. Het tempo van de drie vluchtelingen zakte tegen de noordooster in en achter hen begonnen de zwarte renners van het eskadron van ploegleider Middelink zich te roeren. Pe ter Post, Ab Geldermans, niet te vergeten Van der Klundert, die zijn oranjetrui in gevaar zag, Daan de Groot en Jo de Roo joegen het tempo van de meute steeds meer omhoog en het werd spoedig duide lijk, dat Niesten en zijn kameraden zou den moeten sneuvelen. Bij het betreden van het Friese grond gebied hadden zij ruim zeven minuten op de jagers moeten prijsgeven. Dat Niesten in Exmorra (201 km) een nieuw achterwiel moest steken, was eigenlijk niet meer van belang. Want op dat moment was het ver schil nog maar miniem. Nog dertien kilo meter hielden de koplopers het vol. De aansluiting, bewerkt door Peter Post, De officiële uitslag van de tweede etappe, Amsterdam—Dokkum (262 km) was: 1. Baens (België) 7 uur Odf min. 24 sec. (1 minuut bonificatie inbegrepen); 2. Westdorp (ploeg Lakeman) 7.00.55 (30 seconden bonificatie inbegrepen); 3. De Roo (ploeg Middelink) 7.01.25; 4. Van der Borgh (ploeg Jansen); 5. Kersten (ploeg Jansen); 6. Van der Klundert (ploeg Middelink); 7. Van der Putten (ploeg Buchly); 8. Wim van Est (ploeg Buchly); 9. Zilverberg (ploeg Jansen), allen in dezelfde tijd als De Roo: 7.00.25; 10. De Haan (ploeg Lakeman) 7.02.51; 11. Maliepaard (ploeg Jansen) 7.07.51; 12. Sluis (ploeg Middelink); 13. Peter Post (ploeg Middelink); 14. Rentmeester (ploeg Jansen); 15. Enthoven ploeg Mid delink); 16. Captein (ploeg Jansen); 17. Geldermans (ploeg Middelink); 18. Snij der (ploeg Buchly); 19. Steenvoorden (ploeg Buchly); 20. De Groot (ploeg Middelink); 21. Van der Ven (ploeg Buchly); 22 Groeneweg (ploeg Lake man), allen in 7.02.51; 23. Almavia (It.) 7.03.10; 24. Van Breenen (ploeg Heil) 7.06.44; 25. Van Immerseel (België) z.t.; 26. Coletto (It.) z.t.; 27. Niesten (ploeg Lakeman) z.t.; 29. Troche (Duitsland) 7.08.34; 30. Mori (Italië) z.t.; 34. Borg- hart (Duitsland) 7.15.40; 38. Nijs (België) z.t.; 39. Van Hole (België) 7.16.52; 42. Tomasin (Italië) 7.17.37. De Belgen Van der Taele, Leemans, Schmitz en Plas verschenen niet aan de start voor de tweede etappe. De Duit sers Schuier, Kuckelkorn, Farr, Thei- sen en Franssen, de Italianen Gattoni en Busso en de Nederlander Van Sluys (ploeg Heil) staakten de strijd. Het algemeen klassement ziet er na de tweede etappe als volgt uit: 1. Van der Klundert (ploeg Middelink) 10.57.46; 2. Zilverberg (ploeg Jansen) 10.58.16; 3. Van der Ven (ploeg Buchly) 11.00.13; 4. De Roo (ploeg Middelink) 11.01.28; 5. Westdorp (ploeg Lakeman) 11.01.30; 6. Van der Borgh (ploeg Jansen) 11.02.00; 7. Kersten (ploeg Jansen) z.t.; 8. Van der Putten (ploeg Buchly) zt..; 9. Van Est (ploeg Buchly) z.t.; 10. Baens (Bel gië) ploeg Lakeman) 11.02.18 11. Rent meester (ploeg Jansen) 11.02.26; 12. De Haan (ploeg Lakeman) 11.03.24; 13. Ma liepaard (ploeg Jansen) 11.03.26; 14. Sluis (ploeg Middelink) z.t.; 15. Post (ploeg Middelink) z.t.; 16. Enthoven (ploeg Middelink) z.t.; 17. Captein (ploeg Jansen) z.t.; 18. Geldermans (ploeg Middelink) z.t.; 19. Steenvoorden (ploeg Buchly) z.t.; 20. De Groot (ploeg Middelink) z.t.; 21. Groeneweg (ploeg Lakeman) z.t.; 22. Almaviva 'It.) 11.03.45; 23. Snijder (ploeg Buchly) 11.06.04; 24. Van Immerseel (België) 11.07.19; 25. Coletto (Italië) z.t.; 26. Nies ten (ploeg Lakeman) z.t.; 28. Troche (Did.) 11.08.46; 30. Mori (It.) 11.09.09; 34. Borghardt (Did.) 11.16.15; 38. Nijs (Bel gië) (ploeg Lakeman) 11.17.11; 40. Van Hole (België) 11.17.27; 42. Tomasin (It.) 11.18.12. Het ploegenklassement van de tweede etappe luidt: 1. ploeg Lakeman (Ver- straete, Westdorp, De Haan) 21.04.10; 2. ploeg Jansen (Van der Borgh, Kersten, Zilverberg) 21.04.15; 3. ploeg Middelink (De Roo, v. d. Klundert, Sluis) 21.05.tl; 4. ploeg Buchly (Van der Putten, Wim van Est, Snijder) 21.05.41; 5. Italië (Bus so, Almaviva, Mori 21.18.28; 6. ploeg Heil (Van Breenen, Roks, Marinus) 21.38.04. Het algemeen ploegenklassement na de tweede etappe: 1. ploeg Jansen 29.04.58; 2. ploeg Middelink 29.05.52; 3. ploeg Buchly 29.06.55; 4 ploeg Lake man 29.08.12; 5. Italië 29.22.55; 6. ploeg Heil 29.42.31. Daar van zowel de Belgische als de Duitse ploeg nog slechts twee renners over zijn, komen deze ploegen niet meer in de klassering voor. In de afgelopen nacht is na een lang durige ziekte op 66-jarige leeftijd in Am sterdam overleden de heer J. H. Vos, se dert 1920 meester en sedert 1948 groot meester dammen. De heer Vos was zes voudig kampioen van Nederland en heeft meermalen deelgenomen aan de strijd om de wereldtitel. Zijn stoffelijk overschot zal zaterdag om elf uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats ter aarde worden be steld. Het bestuur van de A.S.C. Olympia heeft zich genoodzaakt gezien de nieuw aan de kalender toegevoegde wegwedstrijd Den Bosch-Amsterdam op 27 mei af te gelas ten. Van de zijde van de Nederlandse pro fessionals bleek namelijk bijzonder weinig belangstelling te bestaan voor deze wed strijd. Arie de Oude, midvoor van DWS/A en gisteravond zelfs aanvalsleider van het Amsterdams voetbalelftal dat het in het Olympisch stadion in Amsterdam durfde op te nemen tegen de Engelse League kampioen en bekerwinnaar Tottenham Hotspur, heeft zich in de hoofdstad een populariteit verworven die schier geen grenzen kent. Iedereen weet het: hq is niet zo zeer een voetballer, maar een man die doelpunten kan maken. In die kwaliteit is hij zijn gewicht in goud waard in het Nederlandse voetbal. Let wel: in het Nederlandse voetbal, want zet men hem tegenover een echte voet baller laten we zeggen een spil als Norman van de „Spurs" dan is zelfs Arie nergens. Niet mét en niet zónder de steun van een belangrijk deel van het publiek, dat hem nu eenmaal om duis tere redenen als dé favoriet ziet in de wedstrijd. Voetbal Goed, Arie de Oude is een voetballer met middelmatige capaciteiten, maar inter nationals als Henk Groot en Muller kwamen er ook niet aan tepas gister avond tegen Tottenham Hotspur. Ze had den dan wel pas een interlandwedstrijd achter de rug en dachten misschien wel weer aan het zware pinksterprogramma, maar ze slaagden er dan ook geen mo- Moulijn is weer helemaal van zijn dij beenblessure hersteld. Hij speelt zaterdag met Feijenoord mee tegen NO AD. Niet Bouwmeester, maar Schouten zal naast hem linksbinnen zijn. Schouten heeft maan dagavond tegen Tottenham Hotspur zo goed op deze plaats gespeeld, dat men hem graag linksbinnen wil laten. Bouwmeester wordt nu rechtsbinnen. Feijenoords voor hoede bestaat dan uit Moulijn-Schouten-v. d. Gijp-Bouwmeester-Bennaers. ment in om hun reputatie waar te maken. Men zal, het begrijpen, degenen die zich de moeite en de kosten (en die waren niet gering) getroost hadden om de match tussen het stedelijk team van Amster dam en de Engelse topclub te zien dat waren er naar schatting ruim 25.000 hebben waar voor hun geld gekregen. Ze zagen weliswaar geen spannende match, maar toch zeker wel voortreffe lijk voetbal. Van de Engelsen wel te verstaan. De Engelse kampioen mag dan zo'n slor dige vijftig mille in de wacht slepen, maar ze speelde ervoor. Het werd 3—0 voor de „Spurs", die dan nog zonder drie internationals speelden: half speler Mac- kay van Schotland, Cliff Jones van Wales en Bobby Smith van Engeland. Maar niemand die er erg in had. Ware het niet dat de „Spurs" zo lang in de belangstel ling hadden gestaan en dat de beker finale op het t.v.-scherm was geweest, niemand zou gemerkt hebben dat er voor dit drietal vervangers waren opgesteld. Een speler bijvoorbeeld als Marchi, die inviel voor Mackay, zou naar Neder landse maatstaven zonder meer een plaats in het nationaal elftal voor zich opeisen en niet zonder reden. Maar laten we eerlijk zijn. De Britse ploeg bracht door en door getrainde professio nals in het veld met een gezamenlijke waarde van een paar miljoen en daar móest een Nederlands team van semi- profs het wel tegen afleggen. En laten we dan daarna meteen zeggen dat het de „Spurs" nog heel wat moeite kostte om met een 10 voordelige stand de rust in te gaan. Die voorsprong kwam pas vier minuten voor het einde van de eer ste helft tot stand door Allen, vlak nadat de wonderbaarlijk goede voetballer Dan ny Blachflower bij een schot van Von- hoff (DWS/A) op de doellijn een Amster damse treffer had kunnen voorkomen. Maar na die eerste helft was het dan ook gedaan. Toen stond Arie de Oude, die men kennelijk zo ver mogelijk weg wilde halen van Bleyenberg, die voor rust linksbinnen stond opgesteld maar in wezen de tweede midvoor was, rechts buiten en kwam toen helemaal niet meer in het stuk voor niet zonder en niet met de luide publieke bijvalsbetuigingen. Toen ook gingen de „adem" en de vaar digheid in het algemeen een geducht woordje meespreken. En geen wonder dan ook dat de parmantige linksbuiten Dyson en weer Allen de stand tot 03 konden opvoeren; ondanks Drieduizend bezoekers hebben gister avond in Velsen genoten van een buiten gewoon aantrekkelijke partij voetbal tus sen het Nederlands Amateur Elftal en de Middlesex Wanderers. De Engelsen demon streerden een ga*ve partij voetbal in een zeer hoog tempo. Hun positie-spel was uit stekend verzorgd en stuk voor stuk toon den de bezoekers een knappe bal- en lichaamstechniek. De Nederlanders, hoe wel in verschillende onderdelen de minde ren van de Engelsen, hebben echter kranig partij gegeven en wisten het ondanks een 2-0 achterstand zowaar in de laatste 15 minuten nog tot „een Hollands kwartiertje" te brengen, dat zo fel was, dat het de toch daarvóór zo oer-solide Engelse defensie a'an het wankelen bracht, met als resultaat drie Doelpunten. Direct na de aftrap ontspon zich een fris, levendig partijtje voetbal. Er werd in een vlot tempo gecombineerd, zodat beide de fensies zich tot het uiterste moesten in spannen teneinde onheil te voorkomen. Bij de Nederlandse amateurs vlotte het het best op de rechtervleugel, waar Rose- boom en Hainje elkaar soms aardig aan voelden. De aanvallen van de Wanderers bezorgden over het geheel de Nederlandse defensie door hun hoge tempo toch meer moeite, dan spil Bennett c.s. met de Neder landse aanvallen hadden. Vooral wanneer de kleine rechtsbuiten Groves de hand in de Engelse aanvallen had. In de 26ste minuut kregen de Engelsen loon naar wer ken. Toen gaf middenvoor Buchanan een fraaie throughpass aan Reynolds, die op geraffineerde wijze de uitstekende doel man Van Zanten passeerde (1-0). Tegen het einde der eerste helft werkten de Nederlanders zich weer wat los en kon doelman Shaw bij schoten van Brand (DCV), Hainje (Heerenveen) en Kerens (Sportclub Emma) tonen wat hij waard was. Direct na de hervatting werd de wed strijd weer in een vlot tempo voortgezet. Bij de Nederlanders was hef vooral Kui pers, die leiding aan de aanvallen gaf. Over het geheel echter bleven de Engelse aanvallen intelligenter en sneller van op zet. In de 9de minuut kopte Buchanan op magistrale wijze de bal langs Van Zanten (2-0). Ondanks deze achterstand bleef Neder land volhouden- Met nog 20 minuten te spelen veranderde In zoverre de situatie, dat de Nederlandse aanvallers nu ook Shaw een paar maal op de korrel namen en dertien minuten voor het einde moest hij zwichten voor een schot van Brand (2-1). Nederland zette in een gewijzigde voorhoede-opstelling nog eens alles op alles en het Engelse doel beleefde be nauwde ogenblikken. Zeven minuten voor het einde scoorde Kerens op fraaie wijze de gelijkmaker. De strijd om de leiding was enerverend. Vier minuten voor het einde kon dóelman Shaw de bal uit een voorzet van Kuipers niet klemvasf krijgen en Kerens bracht de stand op 3-2. Direct na de aftrap dachten we Minall gelijk te zien maken, maar de lat voorkwam dat. Het enthousiaste publiek, niet veel ge wend, bracht beide ploegen na afloop een ovatie. De elftallen waren: Nederl.-Amateurs: Van Zanten (ZAC); Quadackers (Hoensbroek) en Werdens (Sittardia), Potter (PSV). Molenaar (KFC) en Libregts (Excelsior); Roseboom (Ede), Hainje (Heerenveen), Kerens (Emma), Kuipers (Unitas) en Brand (DCV). Middlesex Wanderers: Shaw, Skilier en Neil; Townsend, Bennett en Thursby; Gro ves. Minall, Buchanan. Reynolds en Har vey- Een spannend moment voor het doel van de gasten, waar keeper Shaw de bal over de lat werkt. De vertegenwoordigende semi-profelf- tallen van West en Oost hebben woensdag avond op het terrein van AGOW in Apel doorn voor 5000 toeschouwers een wed strijd gespeeld, die door West met 4-2 werd gewonnen, na bij de rust met 2-1 te hebben geleid. Het scoreverloop was als volgt: 17 min De Vries (AGOVV) 1-0, 25 min. De Vries (Sparta) 1-1, 37 min. Verhoeven (Sparta) 1-2, rust; 46 min. Theunissen (DOS) 1-3 51 min. Boogaard (Volewijckers) 1-4, 87 min. Rahn (Enschede) 2-4. Het voorlopige noordelijke amateurelftal heeft woensdagavond voor 3000 toeschou wers in Drachten met 2-4 verloren van de semi-profclub Leeuwarden- Bij de rust leidde Leeuwarden met 1-4. Arie de Oude had in Norman, de spil van de Spur, zijn mannetje gevonden. Op de foto een situatie die veel voor kwam gisteravond. De Engelsman heeft de bal al weggewerkt en De Oude is nog bezig met schieten naar een bal die er niet meer is het moedige verweer van doelman Hoogerman van Ajax, die een niet ge ringe steun had in zijn clubgenoten Ouderland en Pronk en de DWA/A-spe- ler Boskamp. Neen, na de rust was er maar één ploeg die speelde en dat was Tottenham Hotspur. Doelman Brown, nog niet zo lang geleden doelman van het Schotse nationale elftal, die het in de eerste helft nog wel eens moeilijk kreeg, had het na rust al heel gemakke lijk toen niet alleen Arie de Oude, maar ook Bleyenberg, Vonhoff en Groot het af lieten weten door hun volslagen ge brek aan snelheid en vaardigheid. De wedstrijd van gisteravond, die als demonstratie van goed voetbal volledig geslaagd mocht heten, gaf aan het Ne derlandse voetbal in zijn geheel ook nog een lesje mee. Dat lesje was in het kort: als je iets doet, doe dat dan snel. Een actie, hoe goed doorzien ook, werpt geen enkel nut af als hij niet snel wordt uit gevoerd. Juist dat verschil in snelheid wierp voor de Engelse kampioen vruch ten af en wat dat betreft mocht het Am sterdams elftal de handen nog dicht knijpen met een 03 score op het bord Advertentie Zeventien Nederlandse militaire voetbal spelers zijn aangewezen om de trip naar de Turkse hoofdstad Ankara mee te ma ken, waar van 25 tot en met 31 mei de wedstrijden voor de tweede ronde van het toernooi om het internationale militaire voetbalkampioenschap worden gehouden. De geselecteerden zijn: Bergholtz (MVV), Boogaard (De Volewijckers), Bosveld (En schede) Euwes (Blauw Wit), Eykenbroek (Hermes DVS). Fafie (Feijenoord), Hey- nen (VVV), Kagcheland (Xerxes), Kick (De Volewijckers) Lazeroms (NAC), Meyers (Sparta). Pronk (Ajax). Seelen (Ajax), Senders (Willem II), Vesters Ajax), Van Vianen (ADO) en Visschers (NAC). Aanvankelijk zouden ook Groot (Hermes DVS), Jonker (Haarlem) en Van der Mer- we (NAC) van de partij zijn. Wegens bles sures moeten zij echter verstek laten gaan. Honkbal De voorzitter van de Koninklijke Neder landse Honkbalbond, dr. Posthuma, heeft de ploeg voor de toernee door de Verenig de Staten nog niet bekend kunnen ma ken, daar er uit Amerika nog steeds geen definitief bericht is gekomen, dat de toer nee inderdaad doorgang zal vinden. Op een in Amsterdam belegde bijeen komst kon dr. Posthuma wel het teken van het ere-lidmaatschap van de Honkbal- bond uitreiken aan de heer A. Balink. Bo vendien mocht de voorzitter nog iets ont vangen, namelijk een cheque van vijfdui zend gulden, hem aangeboden door de heer L. van der Kar, om het mogelijk te maken, dat het contract met bondstrainer Ron Fraser kan worden verlengd. PAARDESPORT. Op de Brusselse renbaan Boitsfort heeft de Nederlandse jockey Henk van der Kraats in een inter nationale race over 1900 meter opnieuw een overwinning behaald met de volbloed Deer Gallows, eigendom van stal De Bloe- mert uit Wassenaar.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 27