Leerlingen van Prof. Gunningschool met zeeslepers naar zee t(julytéa*uj[ „Bejaarden" van vijftig jaar en ouder bevolken torenflat Sportkrabbels SP OR T IN DE IJMOND iLn^éI Velsen gaat onteigenen voor reinigingsdienst Velsens jeugd ziet de zee Thans reeds meer dan 900.000 televisietoestellen Koelhuisboter gaat voorlopig verdwijnen KARPETTEN Havenberichten Medische verzorging tijdens het weekeinde V.. VRIJDAG 19 MEI 1961 4 Vier jaar voor geweldpleging TE HOOG GEGREPEN IN BEVERWIJK WISKER WISKER Schoolkorfbalwedstrijden tijdens pinkstervacantie VOOI moaemc V© ICoTUTQ van 238.000 gevraagd voor het leggen Brievenbus op strand Vinata Vermouth a 3.95 1 grote pot Abrikozen van 1.50 voor75 cenl FRANS VAN ROOD Burgerlijke Stand van Beverwijk Heren- en Jongensbroeken Kolen uit de automaat Om 506 centiaren grond Voetbal COR v. d. MEER MEER DAN ZESTIG leerlingen van de Prof. J. H. Gunningschool aan de Hunze- straat te IJmuiden zijn donderdag met twee zeesleepboten de Noordzee op geweest. De gehele middag waren zij de gast van de zeesleepvaart- en bergingsmaatschappij n.v. Bureau Wijsmuller, die deze excursie als eerste prijs had aangeboden voor de winnende schoolklas in de werkstukken wedstrijd van de Zeevaartcommissie IJmond. Aan het werkstuk van de Prof. Gunningschool hadden meer klassen meegewerkt, zodat er ook twee zeeslepers, voorzien van extra reddingmiddelen, nodig waren om een kijkje op de Noordzee te nemen. Het hoofd van de school, de heer L. R. Lambeck, en zijn leerlingen keerden die middag omstreeks half zes enthousiast van zee terug. Een driewerf-hoera op de steiger aan het Sluisplein voor de bemanningen van de zeesleepboten was het besluit van voor de jongens en meisjes prettige uren. Omstreeks kwart voor twee in de mid dag kwamen de leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klasse van de Gunning school in het speciale filmlokaal van de school bijeen. De heer Lambeck wees er nog eens op, dat de leerlingen deze middag zelf hadden verdiend. Overigens een zeer leerzame middag omdat zij in contact zou den komen met de Nederlandse zeevaart en vooral met die tak, die zeesleepvaart heet. Alle leerlingen van de drie klassen werk ten aan het werkstuk, dat op de expositie „Velsens jeugd ziet de zee" achter in de zaal is te zien. Van crêpe-papier vervaar digden zij een enorm mozaiek van de be- loodsing van een zeeschip bij de uiterton; zij richtten verder een gehele stand in met een eigenhandig geschreven en samenge steld boek over de scheepvaart en een maquette van IJmuiden. Gedurende het eerste uur in de school heeft de chef voorlichting van Wijsmuller, de heer W. J. Neehus, veel verteld over de havenassistentie in IJmuiden, over de zee sleepreizen, de bergingen en hulpverlenin- Noordelijke richting op de Noordzee, zo dat het water buiten de pieren niet al te rumoerig was en besloten kon worden de leerlingen ook vooral iets van het zoute water te laten proeven. Volle kracht draaiend ging het de havenmond uit en daarna kalm aan, halve kracht draaiend in de richting van de loodsboot „Bellatrix die buitengaats op station lag. Daar, op enige afstand uit de kust, meldden zich ook de eerste zeezieken, maar de sleepboot bemanningen stonden overal klaar om te helpen. De loodsboot gaf de overwinnaar in de werkstukken wedstrijd een loeiende groet. Driemaal ging de fluit van de „Bel latrix" en beleefd groetten de „Titan" en „Simson" terug. De terugreis naar de steigers aan het Sluisplein kon beginnen. Het ging weer in de richting van de kust. Een flesje met een frisse drank bracht allen weer tot extra activiteit. Vooral nu gunden de jon geren zich de rust om de machinekamer, de radiohut, de verblijven en meer van dien aard te bezichtigen. Half zes was het gen. Hij deed dit aan de hand van een serie toen beide sleepboten weer aan de steiger zwart-wit en kleurendia's. Tot besluit werd een film vertoond, die een beeld gaf van de bergingen van de „Harpalion" in de Haaksgronden, van de kotter HD 79 op Texel, van de „Navis" in IJmuiden en van de „Helemar H" in Ierland De jongeren hadden de smaak te pak ken. Op de fiets gingen de leerlingen in de richting van de haven, waar de chef van Wijsmullers werkplaats al klaar stond om de jongens en meisjes rond te leiden. Vol ontzag werden duikerpakken, duikerhel men, nylontrossen, bergingspompen en de enorme voorraden in de magazijnen be keken. En splitser G. Hoek werd dicht op de handen gekeken hoe hij een bijna niet I treft hier de grond in het uitbreidingsplan afmeerden. De heer Lambeck, hoofd van de school, sprak een dankwoord en de leer lingen sloten zich daar met een driewerf hoera bij aan. De gemeenteraad van Velsen wordt voorgesteld te besluiten tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting van ruim vijf hectare grond, gelegen ten zui den van de Amsterdamse weg. Het be te tillen oog -in een nylon-tros splitste. En tegen half vier was toen in feite het grootste moment van deze middag aan gebroken. Naar zee! De namen van de zeesleepboten, die beschikbaar waren voor deze tocht, werden bekend: de „Titan" en de „Simson", respectievelijk onder bevel van kapitein D. van Dorp en kapitein A. Broek. De groep, die met de „Titan" naar zee trok, ging verder onder leiding van de chef havendienst van Wijsmuller, de heer P. v. d. Merwe. Een iets kleine groep leer lingen zorgde er voor dat de „Simson' zwaar werd bemand. Motoren sloegen aan, radarinstallaties werden bijgezet, trossen gingen los. Een tocht van ruim anderhalf uur door de IJmuidense haven en op zee was begon nen. Via het kanaal naar de Noordersluis ging het naar de Hoogovenhaven en van daar naar de Vissers- en Haringhaven. Luidkeels praaiden de Gunningschool- leerlingen elkaar, wanneer de „Simson" en „Titan" elkaar tegenkwamen in het haven gebied. Er stond een stevige bries uit In het Gemeentelijk Expositielokaal aan de Heidestraat in IJmuiden-Oost is woens dagavond een tentoonstelling geopend waarop men een idee kan krijgen van de belangstelling die Velsens jeugd heeft voor de haven, scheepvaart en visserij in de stad waarin zij woont. Die belangstelling blijkt groter dan men in het algemeen wel denkt. Verreweg de meeste scholen in deze gemeente hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van de „Zeevaartcommissie IJmond" (die vorig jaar werd opgericht op initiatief van de Koninklijke Nederlandse Redersvereniging) om in klassikaal ver band mee te doen aan een wedstrijd waar in zou worden uitgemaakt wie het beste project, het beste werkstuk en de beste tekening vervaardigd heeft met betrekking tot de scheepvaart in het algemeen, de vis serij, de haven. De resultaten nu, kan men zien in genoemde expositiezaal, elke avond van zeven tot tien uur en op zon- en feest dagen van 15-17 uur; de tentoonstelling duurt tot en met woensdag 24 mei. Reeds eerder hebben wij in deze krant de uitslag van deze wedstrijd gepubliceerd. Niet al leen de vele prijswinnende stukken zijn tentoongesteld, zodat men een betere in druk kan krijgen van de interesse en de prestaties van de jongelui. De expositie in de eenvoudige kleine zaal is smaakvol in gericht, waardoor het tentoongestelde goed tot z'n recht komt. De heer W. Neehus, secretaris der com missie, leidde wethouder A. de Jong, die de tentoonstelling opende, in. De heer De Jong zei, dat de tegenwoordige jeugd van Velsen blijk gegeven heeft beslist niet min der belangstelling te hebben voor de zee voor dit gebied, waar onder andere de reinigings- en ontsmettingsdienst van de gemeente wordt gehuisvest. Enkele agra riërs hebben bezwaar tegen het bestem mingsplan aangetekend en aangevoerd dat het onteigeningsplan in strijd is met het streekplan voor Zuid-Kennemerland Het gemeentebestuur verklaart in zijn pre-advies aan de raad, dat het noodza kelijk is dat genoemde diensten aldaar worden gevestigd, omdat de huidige huis vesting veel moeilijkheden oplevert. Het terrein aan de Amsterdamse weg is het meest geschikt als plaats van vestiging van de genoemde diensten Het gemeentebestuur is voorts van me ning dat het uitbreidingsplan niet in strijd is met het streekplan; in het bezwaar schrift wordt dat ook niet getoond. De bij het streekplan behorende voor?chrif tén bepalen, dat bij een -gemeentelijk plan in bijzondere gevallen beperkte deien van voor agrarische doeleinden bestemde gron den, kunnen worden aangewezen voor het bouwen van gebouwen van algemeen nut. De adressanten hebben in hun bezwaar schrift verwezen naar een andere plaats van vestiging van het reinigings- en ont- smettingsbedrijf van de gemeente. Maar B. en W. zeggen dat een composterings bedrijf dat ook wordt bijgebouwd niet in een bebouwde kom kan worden ge situeerd. Naar de mening van het gemeen tebestuur kan aan het ingediende bezwaar niet tegemoet worden gekomen. Het gerechtshof in Amsterdam heeft vanochtend de 36-jarige Velsenaar, ver dacht van diefstal met geweldpleging op de 76-jarige weduwe I- Levasier-Onderde- linden in haar woning in IJmuiden in de nacht van 28 op 29 juni 1960, veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek. Tegen de ontkennende verdachte was bevestiging van het vonnis van de Haarlemse rechtbank gevraagd: eveneens vier jaar met aftrek. De man zou de bejaarde vrouw tijdens een nachtelijke overval tweemaal bij de keel hebben ge grepen en geld van haar hebben geëist. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Jacobus Wilhelmus Maria, z. van J. J. van der Meer en J. M. Jansen; Johannes Nicolaas Maria, z. van C. Bijman en M. E. Hopman; Anna Maria, d. van C. L. Beentjes en W. C. Smit; Maria Gerarda Francisca, d. van J. G. S. Schermer en A. C. Pepping; Robertus Johannes, z. van A. Zonneveld en M. Lute; Tim, z. van A. Kapr en J. M. W. van der Meij. ONDERTROUWD: B. W. Prins en G. J. Smit; C. H. Glorie en M. A. C. Litjes. GETROUWD: A. Hageman en M. J. A. Kaandorp; P. W. Baltus en A. J. Wiendels; en alles wat er bij hoort dan de jeugd waar S Op 10 mei is bij de dienst Kijkgelden het 900.000 televisietoestel geregistreerd. Het 800.000ste werd op 28 december van het vorig jaar ingeschreven. In de maand april steeg het aantal tele visie-ontvangers van 878.419 tot 894.335 (t-m. 17 mei 1961: 903.708). Het aantal aangegeven radiotoestellen bedroeg op 1 mei 2.646.537 tegen 2.648.537 op 1 april 1961. Op 1 mei waren er 480.009 aangeslo tenen op het draadomroepnet tegen 480.188 op 1 april j.l. De minister van Landbouw en Visserij heeft, op advies van het Produktschap voor Zuivel, besloten de afgifte van koel huisboter uit de voorraden van het voed- sel-voorzienings in- en verkoopbureau stop te zetten. Dat betekent dat over enige tijd geen goedkope koelhuisboter meer in de winkels te krijgen zal zijn. De nu bij het V.I.B. aanwezige voorraad van ongeveer 4.500 ton zal daar blijven tot in het herfst- De prijs van verse boter ligt op het ogen blik op het inleveringsniveau, dat wil zeg gen een groothandelsprijs van 3,65 per kg. Advertentie modern ot klassiek Kiest uit onze grote collectie MARKTPLEIN 29 Donderdag kwam enin IJmuiden aan: Urizk van Antwerpen; Wolanda, Teignemouth; Anne- lis Christophersen, Antwerpen; Cuxhaven, Ant werpen; Zaanstroom, Dagenham; Swift, Londen; Marie Flore, Antwerpen; Lingestroom, Londen; Araton, Gefle, erts voor Hoogovens; Vermeersin gel, Londen; Hestia, Hamburg; Grebbestroom, Huil; Herman Buisman, Londen; Statenlaan, Fo- wey; Nordkyn, Las Palmas; Delta, Swansea, IJmuiden; Adler, Rotterdam; Marineri, Marma- goa; Heriot, Leith; Clio, Rotterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Gouwe- stroom van Le Havre; City of Dublin, Antwer pen; La Mara, Leningrad. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Brou wersgracht naar Rotterdam; Borealis, Napels; Streefkerk, Noordzee, proefvaart; Sylt, Granha; Mascot, Antwerpen, van Zaandam; Peter S., Lü- beck; Karachi, Londen; Woltersum, Bremen; El ke Frese, Halmstad; Bomma, Delfzijl; Tulse Hill, Montreal van Hoogovens; Arenshoop, Stettin, van Hoogovens; Neptunus, Hull; Transvaal, Hamburg; Delfinus, Flekkefjord; H. L. Lorentzen," Hamp ton Roads; Descubridor, Bilhao, van Hoogovens; Urizk, Hamburg; Flowergat, Rotterdam; Anda- lien, Liverpool; Taras, Hamburg; Illstein, Ham burg; Cd. de Cucuta, Le Havre; Baarn, Madeira; Freshfield, Antwerpen; Hunzestroom, Londen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Peregrine naar Harlingen; Swift, Harlingen; Daje Böhmer, Rotterdam; Delta, Antwerpen, van Hoogovens; Araton, Nordenham, van Hoogovens; Sandaa, Frëétown. findien achter de scheepsnaam en, de haVen van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De gemeenteraad van Beverwijk heeft zich gisteravond bezig gehouden met de bewoning van de Humanitas-torenflat voor bejaarden aan de Warande. Verscheidene raadsleden waren van mening, dat men het doel huisvesting voor bejaarden dus is voorbijgeschoten, daar er merendeels mensen in komen te wonen, die pas vijftig jaar of iets ouder zjjn. Bovendien blijkt nu, dat de meeste toekomstige bewoners de flat wordt in juni in gebruik genomen niet in Beverwijk woonachtig zijn, maar elders. Destijds was de wens van de raad dat 50 percent van de woningen voor eigen ingezetenen bestemd zou worden. Verscheidene raadsleden hebben het Voorzitter W. Vessies loco-burgemees- woord gevoerd over het voorstel de ge- ter deelde mede. dat van de woningen meentelijke garantie voor de bouw van de er 22 bestemd zijn voor ingezetenen, er zes torenflat aan de stichting „Humanitas" te verhogen met een bedrag van 150.000. De heer W. Alberda (P.v.d.A.) wilde weten hoe net stond met de belangstelling voor deze torenflat voor bejaarden. Ook de heer D. Koger (Prot Chr.) infor meerde hiernaar. Hij vroeg hoe groot het I aantal Beverwijkse bejaarden is, dat in de torenflat gaat wonen. De spreker zag in de torenflat geen wezenlijke oplossing van de woningnood in Beverwijk. Zijn fractie had dit al eerder betoogd. Hij betreurde het, dat hier bouwvolume is besteed gro tendeels voor niet-Beverwijkse ingezetenen maar voor bejaarden uit een groter rayon. Hij wilde zijn stem aan het voorstel ont houden. Mevrouw Allan-Schil thuis (V.V-D.) merkte op, dat veel bejaarden niet in staat zijn zo duur te wonen. En als zij het wèl zouden kunnen betalen, nemen zij liever hun intrek in een eigen huisje, dat alleen staat. Zij zei bij geruchte vernomen te hebben, dat vele bejaarden-gegadigden zich hebben teruggetrokken. Dat met instem ming van het college besloten is een cen trale verwarming aan te brengen, achtte woningen voor bejaarden uit andere IJmofld-gemeenten bestemd zijn en 53 be woners uit plaatsen buiten de IJmond hun intrek zullen nemen in de flat. Doel voorbij De heer Koger bleef op zijn standpunt staan, dat het niet juist is dat renteniers uit andere plaatsen hier gaan wonen in een bejaardentehuis. De eigen bewoners dienen geholpen te worden. „Voor de be jaarden hier is het onbetaalbaar", zo riep hij uit. Aan de opzet is niet voldaan, ach ter „bejaardenflat" moet men een groot vraagteken plaatsen. Hij zou zijn stem niet aan het voorstel geven. De heer Alberda viel het tegen, dat er zo weinig bejaarden afkomstig uit de IJmond in de torenflat komen te wonen Ook hij vond het jammer, dat alles zo gelopen is. De heer M. A. de Ruyter (Prot.Chr.) merkte op, dat de torenflat geen tehuis voor bejaarden zal worden, immers ge gadigden van vijftig jaar en ouder kunnen er wonen. Er zijn bezwaren, doch hij wilde bi cnc vei waiimut: aan bc kJicut.cu, acuuc i zij buiten het boekje van het gemeente- ^em wel aan het voorstel geven. Het bestuur te gaan. De meerdere kosten daar- n°U vf m eL ln?mers ab van bedroegen ruim 87.500. e ®er Luypen zei, dat over zij had geen vertrouwen in de financiële wogen chent te worden of hoogbouw voor opzet van de torenflat en zij vond het f ,w 'u e we® ls; be tekenend. dat Velsen de bouw van een meentebestuur zal een en ander toch moe- Humanitas-bejaardenhuis in die gemeente bestuderen, vooral daar er een plan is niet zo zou willen zien gefinancierd als in I voor de bouw van no« een torenflat voor Beverwijk. Wethouder E. Gerritse zei, dat de één en twee-kamerwoningen alle bezet zullen zijn. De drie-kamerwoningen zijn op een paar na, al toegewezen. Hij kon geen antwoord geven op de vraag of de toeloop van Bever- wijkers voldoende is. Na verloop van tijd zal zeker vijftig percent van de 72 wonin gen door Beverwijkse ingezetenen bezet zijn. Wat de huren betreft, merkte de wet houder op, dat die vrij hoog zijn en dat men daardoor misschien het doel voorbij is geschoten. „Humanitas" overweegt om later een verzorgingstehuis voor bejaarden te realiseren. De torenflat aan de Wa rande is geen verzorgingshuis, hetgeen ook niet in de opzet heeft gelegen. bejaarden In tweede instantie merkte de wethouder op, dat het onvermijdelijk is dat bejaar den van elders in de bejaardenflat trekken De Humanitas-flat. zo betoogde hij, zal als de gemeentelijke plannen vastere vorm krijgen, zeker passen in het raam van de algemene verzorging van bejaarden in Beverwijk. (Zoals men weet, bestaat het plan om in plan „Oosterwijk" een verzor gingstehuis voor beiaarden te bouwen in hoogbouw 12 verdiepingen). Tegenstemmers Advertentie GROTE KEUZE VOOR ELK INTERIEUR marktplein TELEFOON 4262 toe hij tientallen jaren geleden behoorde. Dit is hartverwarmend. Want ondanks de zich uitbreidende industrie in deze gemeen te, spelen de zee, de scheepvaart en de I visserij nog altijd een zeer belangrijke rol voor Velsen. Mr. J. Prins, die namens de K.N.R.V. het woord voerde, zei zeer verrast te zijn j over het resultaat dat de oproep had opge leverd. Het had ook hem goed gedaan, dat I hier het bewijs is geleverd, hoe ook heden de jongelui bepaald niet lauw staan tegen over de zee en alles wat er mee van doen heeft. Gedurende de pinkstervakantie worden weer de jaarlijkse schoolkorfbalwedstrij den gehouden georganiseerd door de Haarl. Korfbalbond. In Haarlem vinden deze wed strijden plaats op dinsdag 23 mei en op zaterdag 27 mei en wel op de sportterrei nen aan de Mr. Jan Gerritslaan. Voor Haarlem hebben ingeschreven 22 twaalf tallen. Voor Velsen Zuid hebben ingeschreven 18 twaalftallen. De wedstrijden worden hier gehouden op de bijvelden van „Schoo- nenberg" en vinden plaats vrijdag 19 mei na schooltijd, zaterdag 20 mei in de och tenduren, en dinsdag 23 mei, eveneens in de ochtenduren. De heer Gerritse merkte op, dat de stich ting .Humanitas" er waarschijnlijk beter aan had gedaan de benedenverdieping te bestemmen als verzorgingsruimte voor de bejaarden, inplaats van de ruimte te ver huren aan een garagebedrijf. Het voorstel werd tenslotte aangenomen. Alleen mevrouw Allan en de heer Koger hebben tegengestemd, jI De /aad werd vervolgens een krediet van een gastransportleiding in de Spoor singel naar de plannen Oosterwijk en Mee restein. Daartegen had de raad geen be zwaar. Vierduizend gulden werd gevraagd voor het maken van een statistiek over het èastenbezoek aan Wijk aan Zee. De heer I. Nieuwenweg vroeg of dit onderzoek met het oog op de toekomst van de badplaats, niet wat laat komt, temeer daar er al een uitbreidingsplan voor de badplaats is op gesteld- Wethouder Gerritse antwoordde, dat het voor een gemeentebestuur belangrijk is te weten wie er in een badplaats komen, en waarvandaan men komt. De vereniging van Nederlandse Gemeenten, die het on derzoek leidt, is al enige tijd geleden be gonnen met de verzameling der gegevens in andere badplaatsen. Vlot behandelde de raad voorstellen in- zake medewerking ingevolge diverse on derwijswetten aan enkele schoolbesturen. Mevrouw Allan speet het. dat er cursussen aan de r.k. L.T.S. verbonden worden voor één bepaalde richting. Wethouder A. J. Hermes (K.V.P.) ant woordde daarop, dat aan de L.T.S. te Vel sen bedoelde cursussen ook verbonden zijn. De raad ging akkoord met een voorstel tot het aangaan van een lening van 1.500.000 tegen een rente van 4% percent. Dit voorstel had de raad op het laatste nippertje bereikt- De brievenbus van de P.T.T. is nu op het strand geplaatst. Hij heeft een plaats ge kregen bij de toko van Cor van der Meer. Voor de Middlesex Wanderers in het gisteren wel de „hel van Schoonenberg" geweest. Wat feitelijk in deze wedstrijd vol komen ontbrak, de interlandsfeer, kwam ineens een kwartier voor tijd toch met ge weld naar boven, toen de Nederlanders hun voorhoede wijzigden en na een eerste treffer ineens in een bui kwamen waarin alles lukte. Het daverde van de tribunes, er werd geschreeuwd en gejoeld en het was begrij pelijk dat de Engelsen onder dit geweld in de verdediging hun hoofd kwijtraakten en zo strijdend ten onder gingen. Het was hartverwarmend om te zien hoe na afloop de Velsense jeugd van vier kan ten het veld instormde om de spelers te huldigen, waarbij ze streekgenoot Mole naar in triomf op de schouders namen. De Engelsen stonden er wat verloren bij, maar in het gedrang wisten ze toch nog keurig hun groet te brengen, waarna ze, toegejuicht door een publiek dat grote waardering had voor hun spel, het veld als eervolle verliezers verlieten. Een ware interlandsfeer, dat was het op Schoonenberg in dat laatste kwartier. Al werden er dan geen volksliederen gespeeld, al hadden de Nederlanders geen oranje hemden, en al wist men de namen niet eens omdat er geen programma's werden ver kocht. Waarbij moet worden gezegd, dat de IJmuider Harmonie zich voor de wedstrijd en in de rust heeft beijverd om het ge beuren tot een feest te maken. Advertentie SPECIALE PINKSTERAANBIEDING Bij aankoop van 1 liter SLIJTERIJ-WIJNHANDEL Willemsbeekwee 90 - Teleforn 5619 GEBOREN: Anthonie P., z. v. W. F. Bezemer en C. M. Gooijen; Johanna G., d. H. M. van Egmond en J. C. M. de Wit; Johannes B., z. v. J. van Eeken en G. M. Ruijgrok; Cornelia A. M„ d. v. C. T. War- menhoven en A. M. Konijn; Robert J., z. v. B. Siks en J. B. van Beek; Huib J., z. v. J. J. van Arcken en M. P. Welsch; Robertus H. H.. z. v. H. de Weers en T. Pompert; Rob T., z. v. J. Zijlstra en M. S. B. Gielen; Marie L., d. v. A. G. Knake en L. Mantje; Anneke, d. v. A. Vesper K. van der Mei; Martje A., d. v. K. Penninga en K. Frankes; Petra, M. L., d. v. H. J. Len- sen en H. M. A. Bakkenhoven; Maud, d. W. H. Koot en J. E. Oudhoff; Cornelis C. G., z. v. J. H. M. Brockhus en M. C. M. E. de Jong; Elisabeth, d. v. H. Koop man en C- G. Wester; Ronald, z. v. D. de Gier en H. Faas. ONDERTROUWD: H. Koster en C. J. Duin; H. G Molenkamp en G. de Ruyter; J. J. van Jelgerhuis en G. W. Schille- mans; S. G. Dekker en J. M. Schoorl; L. Bakker en E. F. Kooiman; I. D. Leutscher en C. J. Gooijer; H. O. Meijer en R. A. Akkerman; L. Metselaar en C. van Breugel. GETROUWD: H. L. v. d. Nooij en J. C. de Boer; J. M. Weststrate en H. S. Muijs; F. den Hartog en S. Hilberts; J. C. Rosier en H. van der Wal; C. J. J. Korten en J. W. M. Lauwers; J. H. Langendijk en J. A. M. van Huijssteden; L. Holshuijsen en M. Belfroid. OVERLEDEN: T. Verdwaald, oud 52 jaren; M. C. Schrama oud 80 jaren, geh. met: C. Beentjes; E. Dijkstra, oud 7 mnd. Advertentie Oi Hedenavond in alle maten, kleuren en prijzen. In iedere prijsklasse brengen wij het beste, wat te koop is. BREESTRAAT 17 BEVERWIJK tot 10 uur geopend IJMUIDEN Artsen: P. Brouwer. Kon. Wilhelmina- kade 79, tel. 4507; W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Beide artsen ook op maan dag; voor noodzakelijke spreekuurgeval- len houden zij op eerste Pinksterdag spreekuur tussen 13 en 13 30 uur. Apotheek: 21 en 22 mei Apotheek Pleyler Planetenweg 52. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijn straat 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuf frouw E. W. Engelhart, Moerbergplant- soen 143, tel. 7949. SANTPOORT Artsen: 21 mei, M. M. C- Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort-Station, tel. 8410; 22 mei Ph. J. Haselager, Hoofd straat 135. Santpoort-Dorp, tel. 8570. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-zuid, tel. 02560-8249. VELSEN Wijkverpleging, 21 en 22 mei: Zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, IJmuiden, tel. 02550-4378, IJmuiden- IJmuiden-Oost; zuster C. E. Th. Man, IJsselstraat 23. IJmuiden, tel. 02550-8028, IJmu-iden-IJmuiden-Oost; zuster D. Spiers, Geelvinkstraat 27, Velsen-Noord, tel. 02510-3936, Velsen-Noord, Velsen- Zuid, Driehuis; zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18. Santpoort, tel. 02560- 8756, Santpoqrt-Noord, Santpoort-Zuid. VELSEN-NOORD-BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot tweede Pinksterdag 9 uur: A. Verburg, Prinsesselaan 5, tel. 5551; van 1ste Pink sterdag 9 uur tot 24 uur: Harmsen-v. d. Beek, Lessestraat 1-3, tel. 5365; tweede Pinksterdag: G. K. Fierstra, Wijker- straatweg 194. Velsen-Noord. tel. 02510- 4937. Apotheek: Beide Pinksterdagen: apotheek v. d Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820 HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Beide Pinksterdagen: G. H. Smeets. Middelweg 9, Uitgeest, tel. 02512 212. Apotheek: Beide Pinksterdagen: Heems- kerkse Apotheek Maerelaan 46, tel. 2490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk: Wijkverpleging: zuster Luyting, Prin sesselaan 3. Beverwijk, tel. 4324, Kraamverzorging: zuster Dijkstra. Van Oldenborghweg 33, Wijk aan Zee, tel. 02517-343. De Britse brandstoffenhandelaren wil len hun bedrijf moderniseren. Zij zijn van plan om overal „kolenautomaten" te plaatsen, welke na inworp van een munt een zakje brandstof afleveren. Hoe gemakkelijk dat allemaal is werd door de voorzitter van de Britse Nationale Kolenraad, de heer Alfred Robens gedemonstreerd. De automaten worden onder Franse licentie ge bouwd. Voor de aflevering wordt ieder zakje nog eens afzonderlijk gewogen. Aangezien het de gemeente Velsen niet is gelukt langs minnelijke weg de eigen- dom te verwerven van 506 centiaren grond I zodat hij meteen de functie van voorzitter Op de jaarvergadering van de voetbal-door verloren vereniging „Kinheim", donderdagavond in het Gemeentelijk Wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat te Velsen-Noord, zijn belangrijke beslissingen genomen. Uit het jaarverslag blijkt dat er in 1960 360 leden waren, maar thans zijn er slechts 309 leden, van wie 118 senioren voor de zondag- en 61 voor de zaterdag competitie en dertig junioren, 51 aspiran ten en 49 pupillen. Het speelterrein Tus- senwijk, dat van de firma Van Gelder Zonen n.v. in leenpacht werd genomen droeg bij tot een verruiming van de speelgelegenheid, waarmede ook Wijk aan Zee geholpen was. De velden vragen ech ter dringend om verbetering. De training werd in het algemeen slecht bezocht. De vorig jaar in gebruik genomen en zelf ontworpen „soos" aan de Schulpweg voor ziet in een behoefte. Het jeugdwerk heeft uitstekend voldaan. Dank zij het gemeen telijk subsidie en de ontvangsten uit de toto is er een batig saldo. De heer W. Louwman had de wens te kennen gegeven na twee jaar af te treden. Na schriftelijke stemming kreeg de heer A. Prinssen een overgrote meerderheid, aan de Van Dalenlaan te Santpoort, zulks op grond van de onteigeningswet wordt de raad voorgesteld thans reeds maatregelen te nemen om zo nodig de onteigeningspro cedure voort te zetten. Overigens zijn de I overnam. De heer D. Dubbis werd offi cieel als penningmeester geïnstalleerd. Van het bestuur kwam een meerder- heidsvoorstel ter tafel om voor afzonder lijke secties zondag- en zaterdagvoetbal onderhandelingen met de eigenaar nog in tweemaal vijf bestuursleden voor elk aan volle gang. Het stukje grond is nodig om te trekken met daarboven een algemeen de doortrekking van de Van Dalenlaan voorzitter. naar de Bloemendaalsestraatweg mogelijk Uit de vergadering werd de vrees ge- te maken. I Uit, dat de hechtheid van Kinheim hier- zou gaan. Het bestuurs voorstel werd verworpen. Voor de af tredende heren W. Louwman en W. Groeneveld werden in het bestuur ge kozen de heren W. Mol en G. Brouwer; de heer J. Vlaming werd herkozen. Het bestuur deelde mede, dat de heer P. Hooydonk, de oefenmeester die al eer der Kinheim trainde, opnieuw als trainer is aangetrokken. Op de bijvelden van het Sportpark Schoonenberg zal tweede pinksterdag het jaarlijkse „Waterleiding-voetbaltoernooi" gehouden worden, dat georganiseerd wordt door het Gemeente Waterbedrijf te Vel sen. Deelnemende verenigingen zijn: Wa terleiding Amsterdam, Provinciale Water leiding Noord-Holland, Waterleiding De venter, Waterleiding Oost-Brabant, Wa terleiding West-Brabant, Waterleiding Rotterdam, Utrechtse Waterleiding Maat schappij, Waterleiding Velsen. De ochtendwedstrijden vangen aan om 10.30 uur; om 17 uur is de prijsuitreiking. De verenigingen brengen alle veeli sup porters mee. Na afloop van de wedstrijden en de prijsuitreiking wordt een rondrit door de gemeertte, onder andere langs Je gepavoiseerde vloet gemaakt. Advertentie REFORM VNR-artlkelen Zoutarme en suikervrije dleet-artikelen KENNEMERLAAN 131 - TELEFOON 5386 Het bekende adres, ook voor Helderse Taai

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4