Theater der Naties in Parijs gaat zich aan folklore wat te buiten I t Socialisten nemen Erhard zijn lofzang op Portugal kwalijk Anarchistenleider geeft advies in Genève koelkasten m Twee Algerijnen in West- Duitsland vrijgelaten Tekort aan bemanningen; minder loggers naar zee IJmondverenigingen vandaag en morgen Hét mmt u&dzockte vnjyik/ Ui Sufaopo, Silvio Milazzo opnieuw premier van Nederlander behoudt zijn vonnis in België Doodslag tijdens staking in België berecht 6.95 V K IJ D A G 19 M ts1 19 61 ii w mm Premier Ben Goerion zou Kennedy ontmoeten Snoes van een, blouse! ijmuiden a Hoek Lange Nieuwstraaf Plein 1945 - Telefoon 7541 SPECIAALZAAK DAMES- EN KINDERCONFECTIE Een der vertrouwenswaardigste landen" zegt hij Nieuwe trawllogger Hoogoven-leerlingen kregen hun diploma Goa-week in India Onheilige alliantie" van extreem links en rechts Locoburgemeester van Gifhorn was ex-SS-er Lotto-exploitant tot een hoge boete veroordeeld Een jaar voorwaardelijk voor de dader Lerat (Van onze correspondent) PARIJS. Het heeft ook dit jaar weer niet zo heel lang geduurd of de folklore had bezit genomen van de planken van het Theater der Naties, dat vorige maand in Parijs zijn achtste festivalseizoen begonnen is. Na een aanloop via gezelschappen uit Berlijn en Moskou evenementen waarover ik hier al eerder mocht berichten zijn we dus weer pardoes en middenin het bad of de vijver van Afrikaanse, oriëntaalse en welke andere volkskunsten (of althans -uitingen) terecht gekomen. Er zijn voor die excursies en uitwijkingen in de richting en domeinen van vreemde of exotische volken of culturen natuurlijk niet zo moeilijk een paar beweegredenen op te sommen. De emancipatie of ontwaking der primitieve („politiek en economisch onderontwik kelde") volken heeft mede, vooral ook onder de drang van de wereldomvattende competitie tussen oost en west, de belangstelling voor het wezen van die rassen gestimuleerd en men mag zeggen bijna geforceerd. Er is ook de alge- menere en natuur lijke drang waardoor oudere culturen con- tacten zoeken met eigen of andere volks- kunsten en de voor- beelden zijn legio van vernieuwingsbe wegingen Debussy en het verre oosten, Diaghilev en de Europese balletre- naissance die hun oorsprong in zulke mtmoetingen vonden. En dan is er, niet te vergeten, de over vloed van „interna tionale" festivals, waaronder ons wes terse kunstleven se dert de laatste jaren bedolven wordt en waardoor uiteraard speciaal de taak niet licht moet zijn van een directeur, die een seizoen van vier maanden met zoveel nogelijk voltreffers sn revelaties vullen wil. De sectoren van ie „beschaafde kunst- produktie" zijn nu immers wel overal bekeken en weder zijds geëxploiteerd en men mag het daarom ïaast uitgesloten ach ten dat ergens in een •vestelijk cultuurcen trum nog een troep of een kunstenaar van méér dan lokale betekenis werkzaam zou zijn, waarvan de laam en de prestaties nog niet zouden zijn doorgedrongen tot de leidende kringen en comités waar de fes tivalprogramma's worden opgesteld. En men is geneigd in die laatste omstandig heid, de afgegraasde weiden onzer eigen kunstuitwisselingen, nog wel de voornaam ste oorzaak te zoeken van de massale im port van buiten-Europese folklore, waar door deze weken het Theater der Naties ietwat overwoekerd wordt. SUCCESSIEVELIJK HEBBEN in het Sa rah Bernhardt-theater de Cubanen, de Li- banez en de Nigerianen elkander nu op de voet gevolgd en, ofschoon de verschillen in karakter en prestaties uiteraard aan zienlijk waren, kan toch even zeker wor den vastgesteld, dat men van geen hunner avonden indrukken heeft meegenomen, die in de verte met zo'n openbaring te verge lijken waren als we indertijd van een Car men Amaya, een Katherina Dunham, een Pilar Lopez en bovenal van een Opera van Peking mochten beleven. De nationale troep van Cuba, die door de jongste invasie op het eiland zijn reis naar Parijs verscheidene malen uit had moeten stellen, was nog wel het scherpste ingeschoten op het doel, dat men zich bij een internationale theatermanifestatie toch wel stellen moet. Choreograaf Ramino Guerra, die in Amerika bij Martha Graham heeft gewerkt, is een man die het vak ver- Leden van het nationale Nigeriaanse gezelschap in Parijs. staat en zo wist hij, met behulp van ade quate aankleding, kostuums en belichting, in zijn ontwerpen beelden en taferelen uit het Cubaanse slaventijdperk, waaruit hij zijn inspiratie in het bijzonder putte, tot een gestyleerd leven te brengen, waarvan men ongetwijfeld een zekere plastische be koring kon ondergaan. DE LIBANEZEN bleven zelfs nog ver onder die (bescheiden) maat en hun pres taties bleken het peil van een schooluit- voering nog maar nauwelijks te boven. Voor een decor in scrupuleus-realistische stijl waardoor een Franciscaner klooster werd voorgesteld, omringd door olijfbomen en nevens een fontijn van bordpapier waaruit niettemin echt water stroomde, wijdden gesnorde mannen en gevoileerde vrouwen zich aan hun dagelijkse bezig houden, om van tijd tot tijd dan ook nog weer 's avonds een dansje te wagen of een liedeke aan te heffen. Allemaal qua inten tie goed bedoeld, maar als resultaat niette min volslagen ontoereikend door gebrek aan dynamisme, raffinement en elementair theaterinstinct, kwaliteiten waardoor een Dunham met overeenkomstig materiaal tenminste een eigen vorm van superieur variété wist te scheppen. FOLKLORE IN ZUIVERE bruto-staat gaven tenslotte de Nigerianen te aanschou wen: vrij onbehouwen en elementaire be wegingen van een zevental mannen of niet zeer gedifferentieerde passen en buigingen van heupen en zitdelen van enkele neger vrouwen, waarmee onze begrippen inzake dans of kunst al evenmin correspondeer den. Een omstandigheid waarvoor men nog geen traan zou hoeven te storten indien men langs andere weg dan maar door een spanning of emotie werd getroffen. De verlammende eentonigheid van hun tamtam bleek echter nauwelijks meer geëigend om zo'n sensatie op te wekken, dan de exalta ties van hun trancetoestanden waarbij springende Afrikanen zichzelf met bran dende fakkels op de blote borsten sloegen, doch waarvan het Parijse publiek overi gens koud noch warm wist te worden. Zo dat van deze drie eerste folkloristische voorstellingen de conclusie luiden moest, dat de zeden en gewoonten van verre en doorgaans onbekende volkeren toch wel minstens een lichte interventie of mani pulatie van een deskundig regisseur of choreograaf vereisen, alvorens een ganse avond een publiek te kunnen boeien, dat zich tenslotte dan ook niet primair uil etnologische motieven naar een theater begeeft. Libanese danseressen tijdens een nationale volksdans. BONN (DPA) Twee van de drie Al gerijnen, die op 20 april in de Westduitse Bondsrepubliek waren gearresteerd, zijn na een verhoor op vrije voeten gesteld. Over het resultaat van dit verhoor wer den geen mededelingen gedaan. Ook werd niet bekendgemaakt of de derde Algerijn in vrijheid is gesteld. Het drietal zat in verschillende plaatsen in de Bondsrepu bliek gevangen. De secretaris-generaal van de Arabische Liga, Abdel Khalem Hassoena heeft bij de Westduitse regering op hun vrijlating aangedrongen, nadat de „voorlopige Alge rijnse regering" begin mei tegen hun ar restatie had geprotesteerd. Een der ^p/ee vrijgelatenen is een zekere Malek, die als mogelijke diplomatieke vertegenwoordiger van een toekomstige Algerijnse regering in Bonn wordt geschouwd. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Justitie zei dat de kwestie van de arrestatie der Algerijnen binnen kort op bevredigende wijze kan worden opgelost. Ten tijde van hun arrestatie was gemeld, dat zij deel zouden hebben uitgemaakt van een door het Algerijnse Bevrijdingsfront in de Bondsrepubliek ge stichte organisatie, die in West-Duitsland wonende Algerijnen zou hebben geter roriseerd. De voorlopige Algerijnse rege ring heeft de Westduitse justitie beschul digd van samenwerking met de Franse ge heime dienst. De twee vrijgelatenen mogen West- Duitsland niet verlaten en moeten zich regelmatig melden bij de politie. WASHINGTON (UPI) In Washington is vernomen dat het niet onmogelijk is dat de Israëlische premier David Ben Goerion en president Kennedy elkaar op 30 mei in New York zullen ontmoeten. Ben Goerion komt op 24 mei voor een vierdaags bezoek aan Canada in Ottawa aan. Welingelichte kringen zeiden dat hij zowel op de heen- als op de terugreis naar Canada, de Verenigde Staten zou aandoen. Zij wezen erop dat reeds lang de moge lijkheid is geopperd van een tweegesprek tussen Kennedy en de Israëlische pre mier. Israel zou dit zo discreet mogelijk willen houden om de Arabische wereld niet voor het hoofd te stoten. Advertentie Nu ja, wij zouden eigen-' lijk iets moeten zeggen ols „smaakvolle creatie" of „zeer modieus import- model van veredelde poplin" - dat staat wat deftiger. Maar zodra U deze blouse bij ons past geeft U ons 100% gelijk^ Het is een snoes! BONN (DPA) De sociaal-democrati sche oppositie in West-Duitsland heeft cri- tiek geoefend op uitlatingen aan de vice kanselier en minister van Economische Zaken, professor Erhard, bij zijn bezoek aan Lissabon. Op een persconferentie in Bonn verklaarde het partijbestuurslid Bar- sig, dat wie thans Portugal „een der ver trouwenswaardigste landen" noemt, ken nelijk de voor de democratie geldende maatstaven heeft verloren en nog nooit in zijn leven de inleiding tot het NAVO-ver- drag heeft gelezen. Barsig zei zich af te vragen, of Erhard niet weet dat het be wind van Salazar de rest van de wetti ge oppositie ter zijde heeft geschoven en dat de koloniale politiek van Portugal in de Verenigde Naties met de stemmen van alle westelijke grote mogendheden is ver oordeeld. Erhard heeft in antwoord op de critiek verklaard dat Portugal tot de Noordatlantische Verdrags organisatie be hoort, financieel gezond en daarom kre dietwaardig is. „Wij moeten ons geen oor deel aanmatigen over de politiek van een ander land en ik ben niet van zins mij in de binnenlandse aangelegenheden van een ander land te mengen", aldus Erhard. Hij verklaarde dat ook vooraanstaande Westduitse socialisten zich na een bezoek aan Portugal „bijzonder positief" over dit land hebben uitgelaten. Hoewel er veel moeite is gedaan voor het aanwerven van de bemanningen, kan nu vrijwel zeker worden aangenomen, dat ongeveer zes Scheveningse schepen niet aan de haringrace zullen kunnen deel nemen. Het tekort aan bemanningsleden ligt tussen de 60 en 75. Het grote gebrek aan stuurlui en motordrijvers is voor bei de groepen tot ongeveer zes man geslon ken. In deze gevallen wordt met de Scheepvaartinspectie onderhandeld of het niet mogelijk is, dat matrozen met dispen satie als stuurman of motordrijver gaan varen. Het tekort aan deze mensen zou ertoe kunnen leiden dat een logger, die een voltallige bemanning heeft, maar geen stuurman of machinist, aan de wal zou moeten blijven. Daarom verleent de Scheepvaartinspectie alle mogelijke mede werking, hetgeen echter niet wil zeggen dat zij haar eisen niet stelt. In het begin van deze week waren er nog ruim 150 mensen voor de vloot nodig. De afgelopen dagen hebben echter velen, die een baan aan de vaste wal hadden, zich aangemeld. Op het ogenblik wordt nog steeds doorgemonsterd, zodat pas dins dagmorgen om zes uur, wanneer de log gers uitvaren, gezegd kan worden hoeveel er aan de wal zijn blijven liggen. In ieder geval gaan er minder loggers dan vorig jaar naar zee, omdat er een aantal trawlloggers is, dat blijft door- trawlen. Geschat wordt, dat ongeveer 65 schepen aan de haringrace zullen deel nemen. Totaal liggen zeventig schepen te wachten op hun bemanning. De rederij v/h N. Haasnoot te Katwijk heeft bij de sleephelling mij. Schevenin- gen een trawllogger besteld. Het schip wordt 37 meter lang, 7,20 m. breed en krijgt een holte van 3.80 meter. Het wordt uitgerust met een motor van 720 pk. en een elektrische winch. De accomodatie van de bemanning bestaat uit twee hutten voor respectievelijk 8 en 6 man. Verder zijn er hutten voor de eerste machinist, de tweede machinist en de stuurman samen. De schipper heeft een slaaphut en een dag verblijf, dat tevens radiokamer is. In het ruim, dat met een koelinstallatie op temperatuur gehouden wordt, kunnen 450 tonnen of twaalf tot vijftienhonderd kisten vis geborgen worden. Een bijzon derheid is, dat het stuurhuis naar voren overhelt, waardoor het uitzicht beter is. VRIJDAG 19 MEI Expositiezaal Heidestraat, IJmuiden, 19- 22 u.: Tentoonstelling „Velsens jeugd ziet de zee". Beverwijkse Boekhandel, Fototentoon stelling Amateur Fotografenvereniging. Herv. Jeugdgebouw, Heemskerk, 20 u.: Lezing over „Het leven in donker Den Haag", voor Ned. Chr. Vrouwenbond. ZATERDAG 20 MEI In IJmuiden „Vlaggetjesdag"! Herv. Jeugdgebouw, IJmuiden, 20 u.: Advendo, met het toneelstuk „Met harte lijke gelukwensen". Beverwijkse Boekhandel, Beverwijk, fo totentoonstelling amateur-fotografen. In de kantine van de leerlingenwer- plaats van Hoogovens aan de Bessemer- straat te Velsen-Noord zijn donderdag avond de diploma's uitgereikt aan hon derdeenendertig leerlingen van deze school. De heer N. Jonker, afdelingschef bij Breedband, verrichtte deze plechtig heid nadat hij er op had gewezen hoe de toestand op de grote bedrijven in de laat ste dertig a veertig jaar is gewijzigd. Maar sociale en economische verbete ringen hebben veel gewijzigd, aldus de heer Jonker. Het gevolg van het een en an der is dat velen een betere positie hebben verkregen. Nog steeds is er echter grote vraag naar goede arbeidskrachten, en ten slotte wees de heer Jonker er op, dat het wenselijk is dat de arbeiders elkaar leren verdragen. Nadat de diploma's met een toepasse lijk woord waren uitgereikt, getuigden een viertal leerlingen van hun dankbaarheid, waarna de heer J. J. de Reeper, directeur van de school, de geslaagden nog een paar wijze lessen meegaf en zei dat de le raren steeds bereid zouden zijn hen ver der te heipen. GENèVE (UPI) Volgens Pietro Ferrua is de problematiek van Laos niet van dien aard, dat wat anarchie er niet een geschikte oplossing voor zou scheppen. Fer rua, de leider van het internationaal centrum tot onderzoek van anarchie in Genève, bevindt zich doorgaans in zijn hoofdkwartier, een duister vertrek, stoffig en slecht onderhouden. Aan de wanden staan boekenplanken met „doe-het-zelf'-litteratuur over de fabrikage van bommen en andere anarchie-verwekkende toestellen. Op andere planken staan handige kleine tijdbommen en aanverwante helse machines. Ferrua zelf is een keurig persoon, ge kleed in een goed zittend blauw pak; hij rookt menthol-sigaretten (tipt de as af op het morsige rood-witte tafelkleed) en toont goed verzorgde handen. „Ik ben een paci fist", verkondigt hij tegenover bezoekers. „Dat gooien met bommen laat ik over aan meer strijdlustige anarchisten". Over de conferentie van de veertien lan den, ter bepaling van de toekomst van Laos zegt Ferrua: „Het zou misschien maar het beste zijn, als die delegaties be sloten hun regeringen naar huis te sturen, en de boel de boel te laten. Ik begrijp wel, dat ze dat toch niet zullen doen en daarom wens ik hen het beste". Mochten de delegatie-leden echter ge noeg van het gepraat krijgen, dan kunnen zij bij Ferrua terecht. Het internationaal centrum verstrekt gaarna alle inlichtingen over het waarom en het hoe van anarchie. Ferrua herinnert in dit verband aan de aanslag op het Spaanse consulaat in Ge nève. „Het waren leden van de beweging, maar natuurlijk had ik niets met ze te maken". Zijn blik glijdt langs de schoorsteenman tel, waarop vergeelde portretten staan van baardige anarchisten uit de negentiende eeuw. „Dat waren nog eens tijden", vindt Ferrua. „Wij zijn nu veel geringer in aan tal. In landen als Rusland en Cuba wor den anarchisten zelfs hard aangepakt, maar wij hebben veel leden in Zweden, de Verenigde Staten Polen en andere lan den. Genève is volgens Ferrua een „he mei voor anarchisten" omdat er altijd wel internationale conferenties aan de gang zijn. Ferrua vertelde dat hij naar Zwitserland is gekomen, nadat hij wegens dienstweige ring vijftien maanden in de gevangenis in zijn vaderland Italië had doorgebracht. In Zwitserland voert hij een fatsoenlijk bestaan als onderwijzer. Hij is getrouwd. Zijn internationaal centrum staat zelfs in het Geneefse telefoonboek, tussen het in ternationaal centrum voor protestanse zen ding. „Wie weet, glimlacht Ferrua, mis schien belt een delegatielid van de Laos- conferentie ons nog wel op". NIEUW DELHI (Reuter) In India zal de volgende maand, onder auspiciën van een kortgeleden ingestelde on-officiële propagandacommissie voor Goa, een Goa- week worden gehouden, die zal worden ge kenmerkt door tegen Portugal gerichte bij eenkomsten en demonstraties ten gunste van de nationalisten in dat gebied. De commissie wil in de komende drie maanden honderdduizend roepies bijeen brengen voor de financiering van onder grondse anti-Portugese activiteit in Goa. Voorzitter van de commissie is mevrouw Aruna Asaf Ali, oud-lid van het centraal comité van de Indische communistische partij. BOSCH Alleenvert. N.V.Willem van Rijn, Amsterdam-W. - Postbus 8002 Advertentie Het bestuur van de Westduitse socialis tische partij heeft in scherpe bewoordin gen gereageerd op een uitlating van Ade nauer als leider der Christen-Democrati sche Unie. Adenauer heeft zondag tijdens een jeugdcongres van de C.D.U. in Neu renberg het programma van de socialisti sche partij als „Goebbels-propaganda" ge brandmerkt,. Hij herhaalde wat hij vier jaar geleden heeft gezegd, dat een stem buszege van de socialisten de ondergang van Duitsland zou betekenen. Het bestuur van de socialistische partij noemt Adenauer een „man zonder eer", waaraan werd toegevoegd dat men van een man van Adenauer's leeftijd niet kan verwachten, dat hij na vier jaar wat nieuws zou vertellen. Adenauer kan de so cialistische partij beledigen noch uitdagen. Politici van zijn slag heeft Duitsland al meer meegemaakt. Toen zij aan het einde van hun politieke Latijn kwamen, was Duitsland een puinhoop", aldus de socialis tische Bondsdagafgevaardigde Max Seidel. PALERMO (Sicilië) (UPI) Een „on zalige alliantie" van linkse en rechtse ex tremisten op Sicilië heeft in Palermo beslo ten Silvio Milazzo te herkiezen als hoofd van de autonome provincie, welke functie hij vijftien maanden geleden verloren had door een omkoopschandaal en uittreden van medewerkers. De stemming in de re gionale volksvertegenwoordiging was de jongste ontwikkeling en niet noodzake lijk de laatste in een crisis die al elf weken duurt Milazzo leidde in 1959-1960 een regering van uiterst rechts en uiterst links maar zijn „christelijk-sociale partij" dreef ge leidelijk van de beide uitersten af en naar de centrumgroeperingen toe. Milazzo werd gekozen met 45 stemmen tegen de 42 voor de christendemocraat Natale di Napoli, en één onthouding. De stemmen voor Milazzo kwamen uit de hoek der communisten, socialisten en enkele uiterst rechtsen. De beslissende stemming was de achttiende sinds de neo-fascisten de crisis op 1 maart veroorzaakten door de onafhankelijke Benedetto Majorana della Nicchiara die in februari te langen leste een coalitie vormde tot aftreden te dwingen. Milazzo is een 58-jarige landeigenaar die in 1958 uit de christendemocratische par tij trad omdat „Rome" niet genoeg voor Sicilië zou hebben gedaan. GIFHORN (West-Duitsland) (UPI) Wilhelm Schepmann, gewezen chef-staf van de SS, is afgetreden als locoburgemees ter van het Noordduitse dorp Gifhom. Schepmann, twee weken geleden in zijn ambt herkozen, zei dat hij wegging omdat hij onafgebroken in de pers werd aange vallen. Hij heeft jarenlang volgehouden dat hij lid was van de anti-nazi ondergrond se en dat zijn functie in de nazipartij daar voor een dekmantel was. Schepmanns politieke tegenstanders heb ben dit geloofd en zijn recente politieke verleden legt van dit vertrouwen ge- ruigenis af. Schepmann werd in 1952 gekozen in de gemeenteraad van Gif horn en het parlement van de staat waar in het dorp ligt, als vertegenwoordiger van de Vluchtelingenpartij. Hij was voorts eer ste voorzitter van de Federatie van Vrij willige en Onvrijwillige Vluchtelingen. In 1956 werd Schepmann voor het eerst tot locoburgemeester gekozen. (Van onze correspondent) BRUSSEL De vijftiende kamer van het Hof van Appèl te Brussel heeft het vonnis van de Brusselse strafrechtbank, waarbij de Nederlander J. van S. op 14 december 1960 tot den boete van 400.000 Belgische frank (ongeveer 30.000 gulden) werd veroordeeld, bekrachtigd. Van S was veroordeeld omdaf hij een niet toegelaten loterij zou hebben georganiseerd en om dat" hij goederen tegen een hogere prijs dan de normale zou hebben verkocht. Een bijzonderheid is dat de inschrijvingsbil- jettten niet waardeloos worden, nadat de winnaar is aangewezen, doch dat zij voor het nominale bedrag kunnen dienen tot het doen van aankopen van huishoudelijke ar tikelen in de winkels, die de onderneming in Brussel, Brugge en in andere Belgische steden heeft. In november heeft van S. het plan ge had ook in ons land een dergelijk bedrijf op te richten. De deelnemers zouden dan hun oordeel moeten uitspreken over de po pulariteit van bepaalde sportfiguren of filmspelers. Na overleg met de justitie heeft hij toen op het laatste ogenblik van het plan afgezien. Het arrest van het Hof van Appèl pre ciseert dat de deelnemers aan de voetbal pool voor 106.258 mogelijkheden staan wanneer zij een deelnemingsbiljet van 5 frank kopen en voor 318.864 wanneer zij er een van 10 frank nemen. Hun eigen mogelijkheid tot inmengen, zegt het arrest nog, is zo beperkt, dat hun eventuele handigheid geen enkele invloed op de winst kan uitoefenen. Het lot alleen beslist en het arrest is van oordeel dat het dus om een loterij gaat. Van S. zal in cassa tie gaan tegen dit arrest. BRUSSEL Pierre Lerat, de man die tijdens de Belgische stakingen op 30 d cem- ber van het vorig jaar een schot loste, dat een demonstrant heeft gedood, is gisteren door de boetstraffelijke rechtbank van Brussel veroordeeld tot een jaar voorwaar delijke gevangenisstraf met een proeftijd tijd van vijf jaar. Voor het onwettig bij zich hebben van een vuurwapen werd hij daar enboven tot het betalen van duizend frank boete veroordeeld. Hij had namelijk wel het recht een vuurwapen te hebben, doch hij mocht het niet over straat vervoeren. In het vonnis wordt gezegd dat Pierre Lerat geen verwijt kan treffen voor het ge bruikmaken van zijn schietwapen. Alle omstandigheden wijzen er op dat de be dreigde rijkswachter werkelijk in doodsge vaar verkeerde. De rechtbank is echter van oordeel dat de toestand van wettige zelfverdediging niet kan worden aanvaard omdat Lerat op ondeskundige wijze ge bruik heeft gemaakt van zijn vuurwapen. De wettige zelfverdediging, zo motiveer de het vonnis, zou wel kunnen worden aan vaard wanneer de schoten gericht zouden zijn geweest op de personen, die de rijks veldwachter onmiddellijk bedreigden. Dat is niet zo geweest, want het schot 'heeft de dertigjarige schildersknecht Frans van der Trappen getroffen en van hem is niet bewe zen dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan daden van geweld tegenover de rijks wachter. Als verzachtende omstandigheden heeft de rechtbank aangenomen dat Lerat uit een edelmoedige impuls heeft gehan deld. De weduwe kreeg 80.000 Belgische frank schadevergoeding toegewezen. Zij kan verhoging aanvragen wanneer hei kind dat zij verwacht, ter wereld zal zijn geko men.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7