VSV kan Blauw Wit niet van de titel afhouden Sportief Stormvogels liet zich tegen Volewijckers zege ontglippen Pinkstertoernooi van Strawberries door eigen elftallen gewonnen Gerard Karstens sneller dan de favorieten in Beverwijk VVB boekt overtuigende zege op Solingen-Wald Sportkrabbels Iedere stand betaalt kolen contant 1 s IJmondverenigingen vandaag en morgen Schoolkorfbal in Velsen-Zuid KARPETTEN Landentoernooi in Leipzig IJmond-handbal dfe'vildei? DINSDAG 23 MEI 1961 12 iillll Eerste promotiesucces voor Velsen HOCKEY IN DE IJMOND Engelse clubs zorgden voor internationaal tintje STOFZUIGERS Voor 20.000,- aan horloges gestolen Wasmachines - Centrifuges DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL Op alleszins verdiende wijze heeft Blauw Wit van VSV gewonnen. De IJmuidenaren werden vooral vóór de rust finaal over speeld. Geen moment konden zij het de Amsterdamse defensie lastig maken en toen Blauw Wit kort voor de rust de stand op 03 bracht, was het duidelijk dat er voor VSV geen ophalen meer aan was. In de tweede helft kwamen de roodwitten weliswaar wat beter voor de dag, doch dit was pas het geval, nadat Blauw Wit reeds een 04 voorsprong had. Na een kwartier spelen konden de Am sterdammers juichen. Toen zette Clement de bal keurig voor het doel en de snel naar binnen gekomen Doesselaar kopte de bal prachtig in de touwen (01). Dit doel punt bracht de VSV-verdediging, die daar vóór ook niet altijd een even betrouwbare indruk had gemaakt, nog meer van de kook en na 20 minuten spelen bracht Mul na een machtige solo-rush de stand op 02. Blauw Wit deed het nu even kalmer aan en daardoor kon VSV eveneens een paar aanvallen lanceren, waarbij echter al spoedig bleek, dat Hughes c.s. de VSV- aanval ,,in hun zak" hadden. Doelman Van der Voort werd dan ook nauwelijks in net spel gemengd. Vijf minuten vóór de vust was de strijd feitelijk beslist. Toen werkte de VSV-defensie na een corner de bal slecht weg en Bleyenberg profiteerde hier van (03). Direct na de hervatting zat Blauw Wit weer voor het VSV-doel. Twaalf minuten hielden Spaans c.s. stand, maar toen bracht Doesselaar, hoewel zwaar gehinderd, op fraaie wijze de stand op 04. Drie minuten later had VSV eindelijk eens een antwoord klaar: Na goed voorbereidend werk van JBrom en Heymans redde Reynders voor VSV de eer (14). VSV kwam nu ook even meer los en was er iets meer van „wed strijd" sprake, zodat de Amsterdamse backs Royé en Burkhardt en soms zelfs doelman Van der Voort in actie moesten komen. Laatstgenoemde werkte eens de bal na een hoofdbeweging van Heymans maar ternauwernood uit zijn doel en ook met een vliegend schot van Uniken had hij de grootste moeite. Drie minuten voor het einde scoorde Clement een schitterend doelpunt (15) en even later gingen de Blauw Wit-spelers op de schouders van hun enthousiaste supporters! Toen het eindsignaal van scheidsrechter Van der Veer weerklonk, werd het Schoo- nenberg-terrein aanstonds overstroomd door honderden Blauw Wit-supporters, die de kampioenen juichen en zingend op de schouders namen. Wie zich echter ook niet onbetuigd liet, Mul (links) maakt het tweede doel punt voor Blauw Wit in de wedstrijd tegen VSV. Doelman Vader is kansloos. was de IJmuider Harmonie, want nauwe lijks was de wedstrijd geëindigd, of de in prachtige uniformen gestoken musici lieten een welgemeend „Lang zullen ze leven" horen. Dit was de tweede sportieve geste van IJmuidense zijde. De eerste noteerden we drie minuten vóór het einde, direct nadat Clement met een schitterend schot doel man Vader voor de vijfde maal had ge passeerd. De VSV-rechtsback Schoon kwam hier van zo onder de indruk, dat hij „vier- voets" op de Amsterdammer afstevende om hem als eerste met dit prachtige doel punt te kunnen complimenteren. De eerste promotiewedstrijd van Vel sen is een verdiende overwinning gewor den, zij het dan dat men deze pas in de tweede helft kon bemachtigen. Er waren ruim 2000 bezoekers op het NFC-veld in Amstelveen toen de wed strijd een aanvang nam. De thuisclub herstelde zich hiervan het eerste. Na twintig minuten kon Brouwer de bal dan ook langs doelman Duin schie ten (1-0). Velsen kon voor rust niet de kracht opbrengen gelijk te maken al wer den enige kansen schromelijk gemist. Maar in de tweede helft kwam een her boren Velsen het veld in. De thuisclub werd al spoedig op eigen helft teruggedrongen en na 15 minuten spelen werd een vlotte combinatie tussen Schoorl, Graman en Böhm afgerond met een doelpunt van laatstgenoemde. Velsen had nu het beste van het spel in handen. In de 22ste minuut plaatste Gra man de bal naar Wittebrood, die hoog voor zette waardoor Hoogzaad de stand op 1-2 kon brengen. Van nu af kwam NFC een beetje al te fors naar voren. Het Velsen-doel kwam onder druk te staan, maar nu was doel man Duin op zijn post. Een onverwachts keihard schot wist hij prachtig te stoppen, terwijl hij steeds als overwinnaar uit de strijd kwam. Het werd een duur bevochten maar wel verdiende overwinning voor Vel sen. Na een kwartier spelen in de tweede helft van de wedstrijd tussen de Volewijc kers en Stormvogels leken de IJmuidena ren voor een verrassing te gaan zorgen, omdat zij er toen in slaagden de ruststand van 1-1 om te zetten in een 1-2 voorsprong. Wat de Volewijckers tot dat moment had laten zien, was weliswaar vrijwel voortdu rend een licht overwicht, maar de aanval len waren zó slordig van opzet en afwer king geweest dat een terugkeer uiterst moeilijk moest worden geacht. Toch lukte het de thuisclub deze wedstrijd in haar voordeel te beslissen, want nadat tegen het ingaan van het laatste kwartier de score op 2-2 was gebracht, kwam één minuut voor tijd zowaar het winnende doelpunt. Het was in deze vrij onaantrekkelijke ontmoeting merkbaar dat er voor Stormvo gels geen grote belangen meer op het spel stonden; dit in tegenstelling tot de Vole wijckers dat zeer hoopgevend van start ging. Reeds in de 6de minuut maakte midvoor Schaft er met een zacht schot 1-0 van, nadat Van Dijk en Looyen tevoren reeds met flinke schoten de bedoelingen van de thuisclub hadden onderstreept, de Vole wijckers bleef een licht overwicht houden, totdat na ruim een kwartier een (traditio neel) misverstand ontstond in de Amster damse achterhoede. Dit betekende een kans voor Walraven, die met een be heerste kopbal doelman Zurburg het nakij ken gaf (1-1). Zonder noemenswaardig krachtsverschil werd de strijd nu voortgezet, waarbij Stormvogels eenmaal zeer dicht bij het tweede doelpunt kwam. Van der Lugt sprintte de uitgelopen Zurburg voorbij, maar zijn schot belandde in het zijnet. Acht minuten vóór rust moest Schaft zich laten vervangen door Van Vegten, wat een extra handicap voor de thuisclub bete kende, omdat Kick en Boogaard door hun Het tweejaarlijkse pinksterhockeytoer- nooi van de Kennemer hockeyclub Straw berries is dit keer bij de dames en bij de heren gewonnen door elftallen van de organiserende vereniging. Door de deelne ming van de Latymer Hockeyclub (da mes) en de Enfield hockeyclub (heren) uit de voorsteden van Londen droeg het toer nooi als altijd een internationaal tintje. Op eerste pinksterdag werd het toernooi geopend door de heer D. de Haan, voor zitter van Strawberries, met enige toe passelijke woorden tot de Engelse en Ne derlandse deelneemsters en deelnemers Daarna werden de Engelse vlag en vader landse driekleur gehesen. Als intermezzo volgde zondagavond een feestelijke bijeenkomst in het Kennemer theater in Beverwijk. Maandagmiddag reikte de heer D. de Haan in de theeschen- kerij van Velserbeek de prijzen uit. Onder zeer gunstige weersomstandighe den hebben de zeven dameselftallen en de zes herenteams hun wedstrijden van twee maal twintig minuten gespeeld. Behalve de Engelse teams en de elftallen van de organiserende vereniging waren de vere nigingen Evei Swift, Zandvoort en Eech- trop met een dames- en herenelftal van de partij. Aan het einde der week bericht ten Delftse Studenten en de mixed hockey club HBS uit Bloemendaal dat zij afwezig zouden zijn, waardoor de toernooileiding, berustende bij de heren J. J. Wensink en W. van Offenbeek, de hele „toernooikalen- der" moest herzien. Reeds de eerste dag kwam er enige tekening in de sterkte der elftallen en op tweede pinksterdag bleken de verwachtingen van de vorige dag te worden bewaarheid. Strawberries A dames en Strawberries B heren waren de sterk ste teams van het toernooi. De aanvoerster en aanvoerder van deze elftallen, mej. Rietje Brunink en Emiel Brommer, kregen bij de prijsuitreiking een verzilverde schaal. De tweede prijs, een vaantje in de kleuren van Strawber ries, reikte voorzitter De Haan uit aan aan voerster mevr. I. Barnhoorn-Warmerdam van Ever Swift en aan Fred Beermann van de Beverwijkse vereniging Eechtrop. Mevrouw Lorna Hall, de aanvoerster van de Latymers, had de aardige geste om aan de aanvoersters van alle deelne mende dameselftallen een door haar club leden geborduurd blauw vaantje te over handigen. Het vervolg van het uitwisse lingsprogramma tussen Strawberries en Edmonton-Enfield vermeldt woensdag een bustocht. Donderdag- en vrijdagavond, steeds om half acht, worden de officiële dames- respectievelijk heren wedstrijden ge speeld. Zaterdag worden de „return" wed strijden gehouden, waarvoor voor de twee de keer wordt gestreden om de „In me- meriam Margaret Davie Trophy". De volledige uitslagenlj luiden: Eerste pinksterdag Dames: Strawberries A—Eechtrop 30; Laty merStrawberries B 12; ZandvoortEver Swift 0—0; Eechtrop—Latymer 11; ZandvoortLaty mer 2 2—1; Strawberries BStrawberries A 01; Latymer Zandvoort 41; Strawberries BEver Swift 11; Latymer 2Eechtrop 21; Zandvoort Strawberries B 01; Latymer IIStrawberries A 0—1; Ever SwiftLatymer 00. Heren Strawberries A Strawberries B 22; Enfield—Eechtrop 02; Zandvoort—Ever Swift 01; Strawberries AZandvoort 1—0; Eechtrop Ever Swift 20. Strawberries BEnfield 10; EechtropZandvoort 2—1; Strawberries AEn field 22; Strawberries B—Ever Swift 31. Tweede pinksterdag Dames: Strawberries B—Latymer 2 0—0; Ever SwiftEechtrop 30; Strawberries AZandvoort 1—0; Latymer 2—Ever Swift 04: Strawberries A Latymer 11; EechtropStrawberries B 03; Ever Swift—Strawberries A 00; Eechtrop Zandvoort 01; LatymerLatymer 2 0—0. Heren: Enfield—Ever Swift 31; Strawberries B—Zandvoort 3—0; Strawberries A—Eechtrop 10; Strawberries B Eechtrop 00: Strawber ries A—Ever Swift 00; EnfieldZandvoort 30. De eindstanden van de wedstrijden van beide pinksterdagen zijn: Dames: Strawberries A 10 pnt„ doelcijfers 71; 2. Ever Swift 8 pnt. 8—1; Strawberries B 8 pnt. 7—3; 4. Latymer 6 pnt. 75; S. Zandvoort 5 pnt. 47; 6. Latymer 2 4 pnt. 38; 7. Eechtrop 1 pnt. 1-13 Heren: 1. Strawberries B 8 pnt. 93; 2. Eech trop 7 pnt. 62; 3. Strawberries A 7 pnt 64 4. Enfield 5 pnt. 86. 5. Ever Swift 3 pnt. 3—8; 8. Zandvoort 0 pnt. 110. reis met het militaire elftal naar Turkije reeds ontbraken. In de tweede helft begon de Volewijckers met enige staaltjes van schotvaardigheid, waarbij Freriks eenmaal op de doellijn redding moest brengen. Het was voor de 3000 bezoekers dan ook een geduchte tegen valler, toen Visser na een misser van Van der Muts de score op 1-2 bracht. Dit ge beurde na een kwartier. Twaalf minuten moesten de Amsterdam se supporters nadien wachten, alvorens zij nieuwe hoop kregen. De Ruiter, Van 't Hek en De Vries bouwden vloeiende combina ties op, waaruit de laatste tenslotte raak schoot (2-2). Onder aanvoering van de goed op dreef zijnde Van Wooning leek Stormvogels zijn tegenstander geen succes meer te zullen toestaan, totdat de 44ste minuut aanbrak', het ogenblik waarop Polak volle winst be haalde uit een doelworsteling (3-2). DINSDAG 23 MEI Gem. Vergaderlokaal, Velsen-Noord, 20 u.: H. W. Radema spreekt over heden en toekomst van Velsen-Noord. WOENSDAG 24 MEI Herv. Jeugdgebouw, IJmuiden, 20 u.: Toneelver. Advendo, „Het hartelijke geluk wensen". V.V.V., Wjjk aan Zee, 19 uur bij bureau V.V.V., aanvang Avondduin-excursie. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDLINWEG 173 - TELEFOON 4402 Vrijdag en zaterdag werden te Velsen- Zuid de schoolkorfbal wedstrijden gehou den. Tot de finales drongen door Jan Ligt- hart 1, Theo Thijssen 1, Clara Stern 2 en Adolf v. Nassau 1. De uitslagen waren: Moerberg 1De Leeuw 2 41; Theo Thijssen 1Moerberg 1 20; Theo Thijssen 1Brederode 1 41; Brederode 1v. d. Leeuw 2 20; Theo Thijssen 1v. d. Leeuw 2 40; Moerberg 1Brederode 1 10; v. d. Leeuw 1Jan Ligthart 1 01; v. d. Leeuw 1Ossendorp 1 13; v. d. Leeuw 1Watervliet 1 0I; Jan Ligthart 1Watervliet 1 32; Jan Ligthart 1Ossendorp 1 00; Gunning 1 A. v. Nassau 1 00; Moerberg 2Theo Thijssen 2 06; Clara Stern 1Gunning 1 41; A. v. Nassau 2Clara Stern 01; Ossendorp 1Watervliet 1 02; Brederode 2A. v. Nassau 1 03; Clara Stem 1 A. v. Nassau 03; Clara Stern 1Brede rode 2 31; Gunning 1Brederode 2 22; Moerberg 2Brederode 3 40; A. v. Nas sau 2Watervliet 2 40; Theo Thijssen 2 Brederode 3 130; Clara Stern 2Water vliet 2 00; Theo Thijssen 2Clara Stern 2 1—2. In de pinksterronde van Beverwijk voor amateurs en onafhankelyken, die maandag middag door de rennersclub „Kennemer- land" op het parcours in het sportpark „Adrichem" werd gereden en waarvoor een flinke belangstelling bestond, heeft de jonge Gerard Karstens uit Leiden vorig jaar een succesvol nieuweling zijn eer ste overwinning behaald als amateur. Hij zegevierde in de eindsprint van deze span nende en aantrekkelijke ronde over de sterk rijdende Henk Nijdam en favorieten als Gerard Wesseling, Jan Timmer en Cees Lute. Met Piet Kooyman en Wim Zonne veld, die in deze sprint geen enkele rol speelden, waren de vijf sterke finishers een ronde uitgelopen. Er is in deze wielerronde van Beverwijk volop strijd geleverd. Al meteen na de start gingen Nijdam en Karstens in het offen sief en ondanks tegenaanvallen van Wes seling, Zonneveld, Schouten en Toon Lute bekroonden zij dit reeds na 22 ronden, de renners moesten negentig keer rond het sportpark, met het behalen van een ronde voorsprong. Vanaf dat moment gingen de twee aanvoerders het verloop van de strijd controleren en vooral Nijdam stond geen enkele ontsnapping meer toe. Een uitval van Wesseling en Fennis was zodoende al bij voorbaat tot mislukken ge doemd en ook Zonneveld, Kleppe, Hagman Kooyman, Cees Lute en Den Hartog kre gen geen kans om een afscheiding te for ceren. Het was steeds weer Nijdam die de aanvallers tot de orde riep of probeer de met hen in de slag te gaan, maar de slimme Karstens gaf zijn concurrent geen metertje vrij spel en bleef hem angstval lig schaduwen. De onderlinge rivaliteit tussen Nijdam en Karstens werd steeds scherper en op een gegeven moment streden zij zelfs tien- De grote Duitse sportvereniging „Solin- gen-Wald" is zaterdagmiddag met bijna vijftig voetballers en supporters in Velsen- Noord de gasten geweest van de voetbal vereniging VVB, die 's avonds in het Sta- tenhuis aan de Velserweg de gasten een hartelijke begroeting bereidde. Dit geschiedde in een stampvolle zaal, waar voorzitter W. Zand herinnerde aan het tot stand komen van de ontstane sport- uitwisseling. Drie jaar geleden werd het eerste contact in Duitsland gelegd door de VVB-junioren, direct daarop gevolgd door een uitwisseling van senioren. De gasten hadden gezorgd voor een geestige noot in de vorm van hun club-hu morist, die z'chzelf op gitaar en accordeon begeleidde en naast de band, die met mu ziek voor veel gezelligheid zorgde, een be langrijk aandeel had in het welslagen van deze bijeenkomst, die tot in de kleine uur tjes duurde. Op „Watervliet" speelden de elftallen van beide clubs zondagmiddag hun uitwis selingswedstrijden, waarbij eerst de twee de elftallen het veld betraden. Het tweede van VVB won met 51. Voordat de „grote strijd" tegen de Duit se derdeklasser begon overhandigde na mens Solingen-Wald de heer Fritz een fraaie tinnen bokaal aan aanvoerder R. Luitjes, die op zijn beurt evenzeer een be ker schonk. De gasten demonstreerden een soms op vallende techniek, die hun spel wel wat aan de korte kant hield, maar toch bereikten zij met vaak zeer snelle aanvallen vooral van de uiterst rappe midvoor vaak gevaar lijk de VVB-doelmond. VVB speelde met de harde wind mee en was van de aftrap af meteen »'eg, waarbij Hoogendijk uit een prachtige voorzet van Koppen op een haar na miste. Toch zou VVB succes boeken toen na 5 minuten de Duitse doelman on voldoende uittrapte, Van Vuuren de bal op ving en ineens in het nog verlaten doel schoot (1-0). De VVB-verdediging moest wegens de snelle uitvallen oppassen, vooral toen na een kwartier de midvoor uit moeilijke po sitie net langs schoot, wat Kooimans aan de andere kant herhaalde. De midvoor van Solingen was daarna spil Both, die bijna niet te passeren was, even te glad af, maar v.d. Boogaard kon uitlopend een doel punt voorkomen. Toch werd VVB sterker. Na 27 minuten plaatste A. Luitjes de bal voor en de links achter schoot toen in eigen doel (20). Drie minuten later struikelde dezelfde linksachter zodat A. Luitjes gemakkelijk kon voorzetten en Kooimans via de hand van doelman W. Küthe weer succes had (30). Een snelle doorbraak van de Solingen- rechtsbinnen bracht hem tussen twee VVB' ers. De strafschop werd keurig benut. (3—1). Ondanks het technisch vaak zeer goede spel van de Duitsers, dat echter te kort bleef om verrassingen op te leveren was het A. Luitjes, die uit een hoekschop vijf minuten voor de rust de bal tegen de doel man aanschoot. Deze stopte onvoldoende, waarna R. Luitjes de bal over de lijn bracht (41). Met de wind mee volhardden de gasten in hun wel mooie, maar te korte spel, zo dat de verwachting uitbleef nu van hun kant doelpunten te zien. Wel schoot de midvoor net naast tijdens het opdringen van Solingen, maar juist dit opdringen werd noodlottig door een flitsende uitval van VVB, die door Kooimans erd afgerond. (51). Een schuiver van dezelfde speler betekende het zesde VVB-doelpunt (61). De Duitse afwerking liet alles te wensen. Eerst nadat de midvoor net over fe lat had geschoten zorgde de linksbuiten na 18 minuten voor 62. Toen moest doelman Küthe wegens een gebroken vinger zijn plaats afstaan aan Kurt Broch. Maar ook hij kon een verdere opmars van VVB niet stuiten. Een prach tige kopbal van A. Luitjes uit een op maat gegeven voorzet van Kooimans leverde no. 7 op, waarna de Solingen-rechtsbinnen toch succes boekte (73). De strijd bleef ondanks de grote achter stand bijzonder aantrekkelijk door het mooie spel van de gasten, waartegen VVB geestdrift plaatste. Vijf minuten voor het einde scoorde Koppen uit een hoekschop 83 en even later bracht Kooimans de eindstand op 93. Zondagavond hebben gasten en VVB-fa- milie zich gezellig onderhouden in het Wa- tervliet-sportpaviljoen, waar maandagmid dag opnieuw een bijeenkomst was ter voor bereiding van het afscheid. Ook nu werden hartelijke woorden gewisseld, die nog eens de vriendschap benadrukten. Advertentie modern of klassiek Kiest uit onze grote collectie MARKTPIEIN 29 Een vertegenwoordiger uit Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan dat uit zijn voor zijn woning geparkeerde auto drie monsterkoffers met horloges ter waarde van twintigduizend gulden zijn ge stolen. Er waren veertig gouden horloges bij. De dieven hadden een der portierraam pjes van de auto geforceerd. tallen meters achter het peloton en liet koersanimator Nijdam de eer aan Karstens over om weer opnieuw aansluiting te krij gen. Door deze animositeit kreeg de wed strijd een pikant tintje en Wesseling, Tim mer en Kooyman profiteerden daarvan heel handig door aan een ontsnapping te beginnen. Al hun reserves gooiden de drie demar- ranten in de strijd en in de spannende slotfase kregen zij het „wandelende" pelo ton met Nijdam en Karstens te pakken. Het enthousiasme van de vele toeschou wers laaide nog hoger op, toen ook de streekfavorieten Cees Lute en Zonneveld zich nog bij de vijf aanvoerders voegden. Door deze verwikkelinggen bereikt de span ning een ongekend hoogtepunt en daarbij gooiden Timmer en Lute er nog een schep je op door om de beurt te demarreren. Maar Nijdam, die zeer sterk reed, Kar stens en Wesseling lieten zich door deze acties van de „Kennemerlanders" niet ver ontrusten en in de beslissende eindsprint trok de rappe Karstens tenslotte toch nog aan het langste eind. Dolgelukkig en met beide armen hoog geheven reed de jonge amateur nog een halve „toer" door. Hij kon zijn geluk niet op. De uitslag luidde; 1. G. Karstens, Lei den, de 100 kilometer in 2 uur 19 min. en 47 sec.; 2. H. Nijdam, Halfweg; 3. G. Wesseling, Halfweg; 4. J. Timmer, Vel sen-Noord; 5. C. Lute, Castricum; 6. P. Kooyman, Rijnsburg; 7. W. Zonneveld, Uitgeest; 8. F. Tel, Zaandam; 9. H. den Hartog, Utrecht; 10. H. Schouten, Badhoe vedorp; 11. W. Vleesman, Uitgeest; 12. A. Lute, Castricum; 13. C. Dullemans, Bever wijk; 14. W. van Smirren, Amsterdam; 15. A. Straver, Haarlem; 16. G. Fennis, Haar lem; 17.,J. v.d. Boogaard, Ter Aar; 18.. H. van Gent, Leiden; 19. T. Klepmvfrisp; 20. Jonker, Amsterdam. De prèstatiej-j prijs moest gedeeld worden door ^lë Stfèek- renners Jan Timmer, Cees Lute en Wim Zonneveld Verrassing In de voorwedstrijd der nieuwelingen, waarin ook veel strijd werd geleverd, wis ten Cornelisse, Ottenbros, Zonneveld en Stoots in de slotfase een kleine voorsprong te veroveren en die ondanks een felle jacht van Lute, Van der Horst, Schijff en Griffioen te behouden. In het beslissen de sprintje toonde Henk Cornelisse zich enigszins verrassend sneller dan de door velen als favoriet getipte Ottenbros. De uitslag luidde: 1. H. Cornelisse, Am sterdam, de 60 kilometer in 1 uur 25 min. en 24 sec.; 2. H. Ottenbros, Alkmaar; 3. L. Zonneveld. Uitgeest; 4. F. Stoots, Am sterdam; 5. N. Lute, Castricum; 6. J. v.d. Horst, Haarlem; 7. C. Schijff, Rijns burg; 8. W. Griffioen, Halfweg; 9. A. v.d. Lans, Lisse; 10. R. Balvert, Amsterdam. De wedstrijd voor aspiranten werd gewon nen door P. de Jong uit Roelofarendsveen vóór Serpenti uit Wijk aan Zee. Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN I Van 2 tot en met 4 juni wordt in Leipzig het eerste landenwaterpolotoernooi sedert de Olympische Spelen in Rome gehouden. De deelnemende ploegen zijn die van Oost-Duitsland, Italië, Joegoslavië, Hon garije er Nederland. Het programma van deze over drie dagen verdeelde halve competitie luidt: vrijdag 2 juni (avond): Joegoslavië Italië en Oost-DuitslandNederland; zaterdag 3 juni (ochtend): Oost-Duits landJoegoslavië en NederlandHonga rije; (avond) NederalndItalië en Oost- DuitslandHongarije; zondag 4 juni (ochtend): Joegoslavië Nederland en ItaliëHongarije; (avond) JoegoslaviëHongarije en Oost-Duitsland —Italië. Tweemaal hebben we gistermiddag een voetbalploeg juichend op zien springen na het eindsignaal, tweemaal hebben we het ,We zijn kampioen" gehoord. Maar welk een verschil: in het ene geval een ploeg, die promoveert naar de eredivisie, in het andere geval een ploeg, die de beste bleek van de waterleidingploegen in Nederland. Het contrast was groot. Blauw Wit had een groot aantal supporters op de been gebracht, die in vreemdsoortige kledij, De Terrasvogelswerper Nico Disselkötter met toeters, vlaggen en paraplu's, met tamboerijnen en accordeons al snel na het begin hun vreugde konden tonen. Ze had den een complete zebra bij zich en na af loop zagen we niet alleen dezelfde Am sterdammer, die de IJmuider Harmonie zo dapper had vergezeld, op een visauto de stad doorrijden in opperste triomf, maar we zagen dat zelfs een vliegtuig was ge charterd om het bekend te maken dat Blauw Wit eredivisie was. Bij de Utrechtse waterleidingmannen ging het veel eenvoudiger. Ze hadden hun vrouwen bij zich, wat collega's van het be drijf en na afloop kregen ze een beker. De beloning voor de Blauw-Witters zal wel groter zijn geweest, maar dat zijn dan ook geen amateurs. Eén gedachte drong zich toch wel sterk aan ons op, gistermiddag: was de strijd tegen Blauw Wit geen duidelijke aanwij zing hoe het VSV zou zijn vergaan als het was gepromoveerd? Als de kampioenen komen loopt het sei zoen ten einde. Dan is het hoog tijd om meer aandacht te besteden aan de zomer sporten en daarom is het verheugend, dat al heel wat gemeentenaren de weg naar het honkbalveld weten te vinden. Ze heb ben gisteren op de bijvelden van Schoonen- berg weer een spannende strijd kunnen zien, waarbij werper Nico Disselkötter en catcher Pellemans weer uitstekende din gen deden. Alleen rijst ook hier een vraag. Volgend seizoen zal het nieuwe complex in Santpoort wel bespeeld kunnen worden en de kans is dan al groot dat Terrasvogels ook daar gaat honkballen. Zodat dan de situatie ontstaatdat men in Velsen-Noord en Santpoort honkbal ziet, maar in IJmui den niet meer., Wordt het geen tijd, dat een IJmuider voetbalvereniging zich op honkbal gaat toeleggen? Het grote internationale toernooi van de handbalvereniging AVA, dat op eerste pinksterdag in het gemeentelijk sport park te Alkmaar is gespeeld, heeft de IJmond-ploegen flinke successen gebracht, aangezien van de zeven beschikbare eer ste prijzen er vijf door de Velsende hand baller werden veroverd. IJmond nam aan dit toernooi deel met een dames- en een herenelftal, die elk vier wedstrijden moesten spelen. De IJmond-dames aangevuld met enige ju niorenspeelsters kwamen in de eerste wed strijd uit tegen het Duitse Riederwald. De Velsense speelsters waren zeker niet de minderen, maar voor Riederwald was het voldoende om met één doelpunt te winnen. Tegen de AVA-dames waren de IJmond- sen meer succesvol. Zij wonnen met 2-1. Het Duitse Darmstadt, dat al drie over winningen had geboekt, was de derde ploeg waartegen IJmond het moest opne men. IJmond slaagde er in om nu met 3-1 te winnen. De kans op de eerste plaats in deze damespoule was aanwezig als ten minste een 4-0 zege behaald zou worden op AVA 2 teneinde door het betere doel- gemiddelde Darmstadt te overtreffen. Zo waar gelukte het de IJmond-dames om het zwakke AVA 2 zelfs met 7-0 te verslaan waardoor de prachtigste eerste plaats werd opgeëist. Voor de IJmond 1-heren lagen de zaken niet zo gunstig. Zij konden wegens gebrek aan schotvaardigheid nauwelijks tegen AVA een gelijk spel bemachtigen (2-2). Tegen de Riederwald 1- en 2-ploegen gin gen de IJmonders ook niet best van start. Zij verloren respectievelijk met 5-3 en 4-3. Door echter met 4-0 van Alkmaar te win nen konden zij net de vierde plaats be houden. De IJmond-jeugdteams behaalden een bijna volledig succes. De vier aspiran ten- en het junioren team in deze wedstrij den wisten het zelfs samen tot vier eer ste prijzen te brengen. De eindstanden waren: Dames: 1. IJmond 6 pnt.; 2. Darmstadt 6 pnt.; 3. AVA 4 pnt.; 4. Riederwald 4 pnt.; 5. AVA 2 0 punten. HEREN: 1. Riederwald 8 pnt.; 2. Rie- .derwald 2 5 pnt.; 3. AVA 4 pnt.; 4. IJmond 3 pnt.; 5. Alkmaar 0 punten. Meisjes junioren: 1. IJmond 6 pnt.; 2. Nieuwe Niedorp 3 pnt.; 3. Vrone 2 pnt.; 4. AVA 1 punt. Meisjesaspiranten A: 1. IJmond 7 pnt.; 2. AVA 4 pnt.; 3. Nieuwe Niedorp 1 pnt. Meisjesaspiranten B: 1. Vrone 6 pnt.; 2. IJmond 3 pnt.; 3. AVA 2 pnt.; 4. Nieuwe Niedorp 2 pnt. Meisjesaspiranten C: 1. IJmond 8 pnt.; 2. AVA 2 pnt.; 3. Vrone 2 punten. Meisjesaspiranten D: 1. IJmond 8 pnt.; 2. Vrone 2 pnt.; 3. AVA 2 punten. Advertentie

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 12