y halt dubbel lekker Schoten-ploeg bleef ongeslagen Tweede overwinning voor EDO-ers en de Bulldogs Team voor V.S. is samengesteld Onbegrijpelijk Rood en Wit (Onstein) had weinig moeite met battingside Quick Ongeluk met dodelijke afloop bij de motorraces in Tubbergen Gelijkspel van het zaterdagelftal Haarlem versloeg in IB debuterende R. en W. II met zeer ruim verschil Drie toeschouwers en een coureur gewond Duitse motorrenner dodelijk verongelukt Russische zwemploeg won van Groot Brittannië DINSDAG 23 MEI 1961 14 /- - Onsportief Scoreverloop Beidschat in vorm Werpersduel Eerste klasse Programma Fraser-league Antilliaans team speelde in Wassenaar W CARITASLOTTO Tweede zege C riek et De Belgische ploeg voor de Ronde van Frankrijk Advertentie DOBBELMANN (dubbel) LEKKER MAN! ml Voor de eerste keer in deze competitie is er stagnatie in het programma van de hoofdklassers en eersteklassers opgetreden. Zaterdagmiddag regende het in bepaalde delen van Amsterdam püpestelen, zodat de wedstrijd OVVOUW gestaakt moest worden. Ook de eersteklassers Volewjjckers en HCK moesten na vier innings van verder spelen afzien. In de hoofdklasse was het een succesvol weekeinde voor de Haarlemse teams. EDO won met 65 van Sparta, dat haar werper bij de stand 33 zag verdwijnen. Hjj was het niet eens met twee beslissingen van hoofdscheidsrechter Schotel en wandelde het veld af, om niet meer terug te keren. Zijn vervanger bleek een „opgooier", die voor de EDO-slagploeg geen moeilijkheden had. EHS boekte een 40 zege op VVGA door sterk werpen van Beidschat en uitstekend slaan van Hout kamp, die alle EHS-punten binnensloeg. Schoten tenslotte, bleef ongeslagen door een benauwde 21 zege op stadgenoot HHC. Nu de meeste hoofdklasse-teams op een echt honkbalveld spelen, is de term home run niet meer zo magisch als enkele ja ren geleden. Toen was het mogelijk, dat een geslagen bal, die 100 meter verder terechtkwam, niet gehonoreerd kon wor den met vier honken, omdat de bal onder een hek doorgegaan was of omdat een wel willende toeschouwer de bal aanraakte. Zo herinneren wij ons, dat de OVVO-speler Hennie Regeling eens een tik van zeker 120 meter gaf. Iedereen was ervan over tuigd, dat Regeling een zuivere homerun had geslagen, maar een behulpzame tui nier, die de bal uit zijn pas geharkte tuintje oppakte en terugwierp naar de hij gende verrevelder, die volkomen kans loos was geweest door dit slaggeweld, die tuinier was er de oorzaak van, dat Rege ling naar het tweede honk terug moest: spelregel. Nu is het zo, dat als de slagman de bal over het hek slaat het hek moet daarbij minstens 70 meter van de thuis plaat staan een homerun de beloning is. In dit seizoen zijn in de vijftien tot nu toe gespeelde hoofdklasse-wedstrij den niet minder dan zestien homeruns gesla gen. Dat wil echter niet zeggen, dat de slagmensen superieur zijn geworden. Zo speelden in de wedstrijd EDO-Sparta de werpers een grote rol. Voor Sparta-werper De Koning was die rol weinig eervol. In de zevende innings, het was toen nog 3-3, kwam De Zwart als eerste EDO-slagman aan de plaat. De eerste drie worpen van De Koning werden door hoofdscheidsrech ter Schotel, die goed leidde, als wijd be oordeeld. Inderdaad was er op een van die be slissingen wel iets aan te merken, maar als een scheidsrechter, die gemiddeld zo'n kleine 200 worpen krijgt te beoordelen, De honkbalcompetitie daarvan enkele niet goed beoordeelt, mag men hem dit niet kwalijk nemen. De Ko ning deed dit echter wel en verliet het veld. Een zeer onsportieve daad, waar nog bij komt, dat hij zijn ploeg dupeerde, want als relief-pitcher kwam Bouts (ex-RFC) op de plaat en hij kwam niet tot grootse ver richtingen. Nee, het eerste optreden van Sparta op het Haarlemse honkbalveld is geen succes geworden. Wij zagen tweemaal een Spar taan het thuishonk stelen, zonder dat daar toe ook maar een enkele aanleiding was. Beide malen sneuvelde de loper. De grote man van deze ontmoeting was EDO-wer- per Terneuzen, die de Sparta-slagploeg acht innings lang op drie runs wist te hou den en bovendien met een tweehonkslag in de achtste innings voor een belangrijke EDO-run zorgde. In de eerste innings nam EDO met 2-0 de leiding door Molleman en De Nieuwe, die scoorden op een schitterende stootslag van Hopman en een lage tik van Jan Kops. In de vierde innings werd het 2-1 door Bouts (4w), die profiteerde van een honkslag van Witstok. Honkslagen van Hendriks en Corpeleyn brachten de stand in de vijfde innings op 3-2 voor Sparta. Een innings later sloeg De Pierre een ho merun, waardoor het weer gelijk werd, maar Bouts wist de EDO-ers van de thuis plaat te houden. In de volgende slagbeurt was het echter raak. De Pierre kreeg 4w. en scoorde op een tweehonkslag van Ter- neuzen. Deze speler kwam door een door geschoten bal op het derde honk en scoor de na een hoge tik van De Nieuwe, die in het linksveld werd gemist. De Nieuwe zorgde voor 6-3, nadat De Zwart een in- field-hit had gegeven. Deze ruime EDO-voorsprong kwam in de laatste Sparta-slagbeurt nog in gevaar, toen het EDO-binnenveld na een tweehonk slag van Leentvaar en een honkslag van Witstok twee veldfouten maakte. Invaller catcher v.d. Tol probeerde met twee nul len echter het thuishonk te stelen, wat De Zwart uitstekend in vorm echter echter verhinderde. Werpersresultaten: Terneuzen (EDO): 12-4-6, De Koning-Bouts (Sparta) 7-7-8. EDO maakte vier fouten en Sparta vijf. De beste slagmensen wa ren Molleman en De Pierre met 6-6-7. EHS heeft gemakkelijk van VVGA ge wonnen, dank zij uitstekend werpen van Beidschat (10-0-1) en goed slaan van Houtkamp, die uit vijf beurten niet minder dan vier treffers plaatste. Onder deze hits was een homerun, die de bal over de bo men achter het rechtsveld deed verdwij nen. Bovendien was het Houtkamp, die al- te viar EHS-runs binnensloeg. VVGA-wer- W Houtkamp (EHS) per Okkes noteerde 1-7-7. Koene (VVGA) ontnam Beidschat een no-run, no-hit-zege. Het scoreverloop was: VVGA: 0-0-0-0-0-0-0-0-0 0 EHS: 0-0-1-0-1-0-0-0-2 4 De derby SchotenHHC is een werpers duel geworden tussen Ruud Zijlstra (Scho ten) en Ruud Jongeling (HHC). Zijlstra was aanvankelijk heer en meester. Na zes innings had slechts een HHC-er het twee de honk bereikt. Ook Jongeling kreeg wei nig tegenstanders op de honken, maar hij moest van Klooster (tweede innings) en De Groot (derde innings) homeruns incasse ren. In de zevende innings scoorde HHC een punt, maar dit kwam geheel op rekening van de Schoten-velders. Hendrikse kwam door een fout van tweedehonkman Klein op de honken, waarna een misgreep van nogmaals Klein twee honken bezet bracht. Jongeling sloeg met twee nullen de bal hoog in het binnenveld, maat catcher Joop Geurts miste de vangkans en Hendrikse zorgde voor 2-1. In de laatste innings werd HHC nog ge vaarlijker. Wim Vreenegoor en Hendrikse gaven beide honkslagen en met het twee de en eerste honk bezet en geen nullen leken de HHC-kansen groot. De tactiek, die daarna werd gevolgd, mislukte echter jammerlijk en Schoten- kortestop Hil v. Maren maakte met een strakke aangooi op het eerste honk een einde aan de HHC- hoop. Zijlstra noteerde 8-2-5, Jongeling 9-1-3. HHC maakte een veldfout, Schoten faalde vier keer. De stand is nu: Schoten 4 8 OVVO 3 6 EHS 44 Sparta 4 4 EDO HHC VVGA UW 4 4 4 2 4 2 3 0 In de eerste klasse heeft WVHEDW de wind in de zeilen. Na vier wedstrijden hebben de Amsterdammers reeds een voor sprong van vier punten. WVHEDW won met 4-2 van SC Haarlem, dat goed partij gaf, maar mentaal niet sterk genoeg was. Schoten 2 trof in ABC een slagvaardige tegenstander, die niet minder dan twaalf honkslagen zag resulteren in een 8-1 zege. Ajax won van Neptunus met 6-5. De stand is: WVHEDW 4 8 Volewijckers 3 3 ABC 44 Neptunus 4 3 Schoten 2 44HCK 42 Ajax 4 4 SC Haarlem 4 2 Voor de Fraser-League wordt woensdag avond op het Haarlemse honkbalveld ge speeld de wedstrijd EHSAjax. Het in deze afdeling nog ongeslagen EDO gaat dezelfde avond op bezoek bij OVVO. De reis van het Nederlandse honkbal negental naar Amerika gaat door. Zater dag kreeg de KNHB telefonisch dan einde lijk de bevestiging. De Nederlandse ploeg, die in negen dagen zeven wedstrijden moet spelen tegen de amateurkampioen van Amerika, The Grand Rapids, is als volgt samengesteld: werpers: Beidschat (EHS), Smidt (HHC), Brands (VVGA), Zijlstra (Schoten) en Echobardo (Storks). Achter vangers: Geurts (Schoten) en Crouwel (OVVO). Binnenvelders: Heemskerk (Scho ten), Regeling (OVVO), Keulemans (Scho ten), Kops (EHS), Leyssner (UW), Urbanus (OVVO). Buitenvelders: B. Tromp (EHS), Arindell (Sparta), De Groot (Schoten) en Schreuders (OVVO). De coaching-staff be staat uit Ron Fraser en Charles Urbanus. Het programma van de Amerikaanse reis is als volgt: 7 juni: aankomst in Grand Rapid; 9 juni: wedstrijd; 10 juni: wed strijd. Daarna wordt een busreis van 1300 km naar Wichita (Kansas) gemaakt. 12 juni: lichtwedstrijd; 13 juni: lichtwed- strijd; 14 juni: busreis naar Grand Rapid (wederom 1300 km), 15 juni: wedstrijd; 16 juni: wedstrijd in Holland; 17 juni: wedstrijd in Kalamazoo; 18 juni: terugreis naar Nederland. De samenstelling van het Nederlands honkbalteam dat naar Amerika gaat, be hoeft helaas kritiek. Met alle respect voor de kennis van honkbalzaken van Fraser, ditmaal zijn er onvergeeflijke blunders ge maakt. Zo is zonder meer een speler ver geten: Nol Houtkamp, de EHS-buitenvel- der. Deze sympathieke speler, die al vier jaar een van de beste Nederlandse honk ballers is, was dit seizoen in de eerste twee wedstrijden niet zo best op slag. In de derde wedstrijd revancheerde hij zich echter en had een algemeen slaggemiddel de van ruim .300; een gemiddelde, waarop weinige hoofdklassers konden bogen. Na dit weekeinde is Houtkamp de beste slagman van Nederland met acht honkslagen uit achttien beurten. In het veld maakte hij van het begin van dit seizoen een betrouw bare indruk. De reis naar Amerika zal hij echter niet meemaken. De OVVO-er Schreuders gaat voor hem in de plaats. Schreuders, die dit seizoen voor het eerst enigszins op de voorgrond trad, krijgt nu een reis naar Amerika aangeboden, die Houtkamp al enkele jaren verdiend had en ook nu ten volle waard was. Op de verkiezing van de catchers valt ook iets aan te merken. Crouwel (OVVO) verkreeg de voorkeur boven Nico Tromp en de op dit moment in uitstekende vorm zijnde Dolf de Zwart. Waaraan Crouwel zijn verkiezing te danken heeft is ons een raadsel. Als slagman is de jeugdige OVVO -er zwak, voor het overige belooft hij veel voor de toekomst. Op dit moment verdien de hij zijn reis echter nog niet. Tot slot verbaast ons de naam Brands op het lijstje van Amerika-reizigers. Deze VVGA-werper heeft nog geen enkele com petitiewedstrijd gespeeld en is pas uit het ziekenhuis ontslagen. Hoe men hem als ge schikt voor de zeven zware wedstrijden kan aanmerken, is ons een raadsel. Waar om dan niet Le Cuivre (OVVO), die het vorig jaar goed genoeg werd geacht om de Nederlandse kleuren in Barcelona te ver dedigen of de jeugdige Hoffmann, die ook in Barcelona van de partij was? We zullen het maar bij het constateren van de gemaakte fouten laten. Conclusies zullen we niet trekken, al zal daar in be paalde kringen wel neiging toe bestaan. Maar als er een honkballer benadeeld is, is dat de alles voor zijn sport over hebben de en zeer capabele Nol Houtkamp. In Wassenaar is tijdens de pinksterdagen een internationaal honkbaltoernooi gehou den, waaraan behalve een Haags selectie team en het Rotterdamse Sparta, ook werd deelgenomen door een Antilliaans team en Germania uit Mannheim. De An tilliaanse ploeg werd winnaar. Tweede was het Haagse team, terwijl de derde en de vierde plaats door Germania en Sparta ge deeld werd. Simon Arrindell onderscheid de zich in de wedstrijd Antilliaans team Germania door tweemaal een homerun te slaan. Zaterdagvoetbal Het voorlopig Nederlands zaterdagelftal heeft zaterdagmiddag in het gemeentelijk Sportpark in Zwolle 22 gespeeld tegen de Middlesex Wanderes. In het eerste half uur demonstreerden de Engelsen een over wicht, dat via een door stopperspil Neil ingeschoten penalty en een schot van mid denvoor Buchanan, leidde tot een 02 voorsprong. Het Nederlandse team, dat als ploeg en ook qua techniek de mindere was, kwam hierna door een grotere strijdlust in het offensief, wat vlak voor rust een tref fer van linksbinnen Verweel opleverde. In de tweede helft bleef het spel van het Nederlands zaterdagelftal van matige kwa liteit, maar het enthousiasme gaf tegenover het betere spel van de gasten de doorslag. Na een kwartier maakte Verweel gelijk, evenals bij de eerste goal uit een tactische voorzet van linksbuiten Slagboom. Aan beide kanten deden zich tot het eind signaal nog enkele fraaie kansen voor, maar het bleef 22, een resultaat waarmee de 2000 toeschouwers zich konden ver enigen. Het Nederlands zaterdagelftal, dat op 27 mei in Katwijk uitkomt tegen België, is als volgt samengesteld: doel: Woudsma (DES); achter: Koring (SHS) en Koelewijn (IJsselmeervogels) midden: Scherpenhuizen (Zwart Wit '28), Visser (Heerjansdam) en Van Duyn (Quick Boys); voor: Bout (Huizen), Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Van der Pols (Zwart Wit '28), Verweel (Spijkenisse) en Slagboom (De Zwerver). De reserves zijn Den Hollander (Quick Boys), Van Dalfzen (SC. Genemuiden), Verburg (CSCA) en Marijt (Noordwijk)- De ontmoeting wordt geleid door de Nederlandse scheidsrechter P. Roomer (Rotterdam). De cricketwedstrijd tussen Quick en Rood en Wit, die op eerste pinksterdag in Den Haag werd gespeeld, is door de Haar lemmers met 66 runs gewonnen. Hoewel Rood en Wit geen kans zag een hoog to taal te bereiken, vormde de score van de bezoekers voor de Haagse ploeg een te zware opgave. Voor een totaal van slechts 60 runs zat Quick aan de kant. Rood en Wit, dat met invallers aantrad voor Bouwman en Wijkhuizen, verkoos na een gewonnen toss te gaan batten. Het openingspaar Engelenberg (21) en Ter Haar (22) weerde zich verdienstelijk maar nadat Pliester (5) en Van Schouwenburg (12) vrij spoedig het veld hadden moeten ruimen, trok captain De Nijs zich met voorzichtig spel in de verdediging terug. Hij kreeg goede steun van Onstein, die na 16 runs te hebben bijgedragen, zijn wick et door Berkemeyer zag geveld. Bij een stand van 103 voor 6 leek het einde voor de Haarlemmers nog niet in zicht, maar achtereenvolgens verdwenen Randag en Van Son en met 8 wickets down voor een totaal van 114, was de uiterste voorzich tigheid geboden. Inmiddels had De Nijs kans gezien zijn wicket met zeer gedegen batten in tact te houden, waardoor hij zijn team voor een algehele ineenstorting had behoed. Na 90 minuten aan de wickets te hebben ver bleven kwam ten slotte aan zijn innings een einde toen Kramer hem op het bow len van Marseille ving. Met 30 bijzonder waardevolle runs was De Nijs topscorer geworden. Van 123 voor 9 werd het innings voor 126, een totaal dat de Rood en Witters in 2 uur en 50 minuten in de boeken had den gebracht. Bosman, die met de bal vr.ij matig was begonnen, toonde zich later een succesvol slowbowler. Hij nam 4 wickets- ten koste van 44 runs. De overige wickets gingen naar Berkemeyer 2-47, Van Herwaarden 1-11, Marseille 2-14. De battingside van Quick kwam daarna bijzonder zwak voor de dag. De Hagenaars misten kennelijk de durf öm de Haarlem se aanval teliif te gaan, en- ofschoon ge tracht werd met uiterst voorzichtig batten het totaal in goede banen te leiden, faalde deze opzet volkomen. Onstein, die met de wind mee snel loskwam, was bij Rood en Wit voortreffelijk op dreef. Hij veroverde 7 wickets voor slechts 21 runs, een pres tatie welke met ere mag worden genoemd. Vier batsmen van Quick gingen op Onstein clean bowled. Een ongelukkige run-out Voordat een nieuwe race kan begin nen (zie achtergrond) wordt de zwaar gewonde Duitser Heiner Butz met een brancard weggedragen. Het leek maandag een ideale racedag te gaan worden op het circuit van Tubbergen Het liep anders af, want in de vierde ron de van de race in de 250 cc klasse vloog de Duitser Heinz Butz uit de bocht en be landde zijn machine tussen de toeschou wers. De gevolgen waren verschikkelijk. Een elfjarige jongen vond bijna ogenblik kelijk de dood en drie andere toeschou wers moesten met beenbreuken naar het ziekenhuis in Almelo worden vervoerd. De Duitse coureur Butz liep een schedel- basisfractuur en een gebroken schouder op. De Nederlander Jan Huberts maakte tegelijk met de Duitser een val, maar voor Huberts bleef de schade tot zijn mo tor beperkt. Günter Beer (Duitsland profi teerde van de verwarring en ging onbe dreigd op de overwinning af. Onze landge noot Hoppezak zag geen kans de finish te bereiken, zodat Nederland het dit jaar zonder een nationale kampioen in deze klasse zal moeten stellen. In de 350 cc klasse leverden de Oostenrijker Thalhammer, de Nieuwzee- lander Anderson en de Duitser Hoppe tien ronden lang een verwoed gevecht om de leiding, waarbij de posities voortdurend wisselden. De Oostenrijker eiste tenslotte met miniem verschil de eerste plaats voor zich op. De Nederlandse kleuren werden op dit nummer hooggehouden door Joop Vogelzang, die als twaalfde finishte en daarmee nationaal kampioen werd. Jan Huberts, die zich na een slechte start knap herstelde, werd als veertiende afgevlagd. Tijdens de vierde ronde verbeterde An derson het ronderecord met een moyenne van 147,5 km, maar Thalhammer knabbel de er in de volgende ronde nog eens een volle seconde af. Diremaal is scheepsrecht moet Jan Hu berts gedacht hebben toen hij op zijn su persnelle Honda als eerste over de eind streep vloog in de 125cc klasse. Hoe de Duitser Peter Eser en de winnaar van het vorig jaar, Willi Scheidhauer (Duitsland), ook hun best deden, Huberts bleef hen van het begin tot het einde de baas. Achter dit drietal maakte Cas Swart zich meester van de vierde plaats. Niet minder enerverend was de race bij de halve liters. De Nieuwzeelanders An derson en Pawson hebben met de Oosten rijker Schneider van meet af aan de wed strijd beheerst. Schneider verpulverde in de derde ronde reeds het ronderecord met een tijd van 3 min 30 sec. Twee ronden later overtroffen de beide Nieuwzeelanders de ze prestatie met vijf seconden. In de strijd om de vierde plaats maakten de Engelse Findlay en Fitton elkaar het leven zuur. Opvallend was de prachtige eindrush van de Duitser Ernst Hiller op zijn nieuwe matchless. Anton Elbersen was de enige Nederlander, die niet door de winnaar werd gedubbeld. In de voorlaatste ronde verbeterde Schneider opnieuw het rondere cord met een gemiddelde van 156,279 km. De 23-jarige Duitse motorrenner Horst Leitze uit Mannheim is maandag tijdens grasbaanraces te Kaiserslautern veronge lukt. In een race voor zijspannen tot 750 cc Leitze had kort tevoren de 500 cc zij spanklasse gewonnen raakte hij de macht over het stuur kwijt en werd zo ern stig door zijn zware machine getroffen, dat hij in het ziekenhuis aan zijn verwon dingen overleed. Operatief ingrijpen moch niet meer baten. Zijn bijrijder, Helmut Obernick, bleef ongedeerd. Advertentie Dato: 21 mei 1961 De winnende getallen zfjn 8 - 13 - 21 - 25 - 27 - 4#. Iedereen die 6 - 5 - 4 of 3 goed heeft moet zich schriftelijk melden bij CARITAS, Postbus 85, Heerlen. Ingaande heden (met Caritaslotto dato 28/5/'61) vervalt de vierde prijs (3 goed) wegens te zeer grote versnippering, gezien het overgrote aantal winnaars. maakte een einde aan 't „leven" van Mar seille (11) toen deze volkomen ingespeeld was. Alleen Bosman kwam met een bij drage van 18 runs nog in de dubbele cij fers. De goed bowlende Bijleveld nam in 14 overs 2 voor 16. Venker had met de bal geen succes. Met 0 voor 16 kreeg hij evenwel geenszins loon naar werken. Op overtuigende wijze heeft Haarlem haar tweede wedstrijd weten te winnen. In feite was de match al in de ochtend uren beslist: een kwartier voor de lunch was het in de eerste klasse B debuterende Rood en Wit II uit voor 49 runs, een totaal waaraan eigenlijk alleen Corbeth met 18 had bijgedragen. De andere batsmen de den nog zeer onwennig op het uitstekende bowlen, vooral van Paul Maas die gevaar lijke outswingers gooide. Bovendien werd het bowlen gesteund door bepaald goed veldwerk, waarbij twee slipsvangen opvie- De Belgische ploeg voor de Ronde van Frankrijk staat voor drie-kwart reeds vast. De keuze-commissie van de koninklijke Belgische Wielerbond heeft, in overleg met ploegleider Georges Ronsse, de volgende negen renners aangewezen: Jean Adriaenssens, Frans Aerdenhoudts, Eddy Pauwels, Joseph Planckaert, Louis Proost, Michel van Aerde, René Vanderveken, Martin van Geneugden en Joseph Vloe- berghs. len: een zeer snelle van Van Dok waar door Meijers verdwijnen moest, en een duikvang van Slagter waarmee Pliester, die juist wat „set" raakte, zijn innings be ëindigd zag. In de 31 overs die nodig waren nam Max Maas 2-18, Paul 6-16 en Van Dok 1-11. Rood en Wit begon dapper aan dit ge vecht tegen de heuvel op, en zag op 26 het derde Haarlemse wicket vallen, toen P. Maas door een bijzonder mooie eenhandse vang van Corbeth moest wijken. Dat bracht evenwel Max Maas en W. Peschar op de mat; de eerste was van het begin af in vorm en de laatste raakte het na een wat „shaky" begin. Daarna waren batten en runnen van deze twee een lust voor het oog. Zij moesten vertrekken; Peschar voor 49, Maas voor 47. De score was toen 113 voor 5, en de Haarlemse cap tain gaf hi ttingorders, wat wel enige wick ets kostte, maar waarbij alleen P. Tho- den van Velsen met een vlotte 20 weg wist met de bowlery. Met de thee sloot Maas op 142 voor 9. Leyer vooral had dapper doorgestreden, en kon nog 6-47 boeken; verder van Zee land 1-51, Van Son 0-20, Pliester 0-13, C. v. Schouwenburg 1-5. Haarlem deed nog een poging op de tweede innings, die niet kansloos leek toen Max Maas kort na el kaar drie batsmen cleande, en Van Dok weer het wicket van Meijers nam, nu als bowler. Maar Corbeth (12 n.o.) en vooral Molenaar met een uitstekend gespeelde 40 not out wisten van geen wijken, zodat bij de stand 63 voor 4 Maas van verder spe len afzag. Max Maas had in 11 overs nog 3-18 veroverd. Overige resultaten Eerste klasse A: HBS—Hermes DVS. HBS won met 27 runs. HBS 133, Hermes DVS 106. HBS: Aintworth 69, Joshua 13. Noordijk 1 voor 17, Van Meurs 5 voor 48, Hille 4 voor 35. Hermes DVS: Stolk 17, Van Meurs 40 not out. Derogee 4 voor 29, Mul der 1 voor 23, Hageman 5 voor 21. HCC IIHCC I: Gewonnen door HCC I. HCC I 321, HCC II 315. Eerste dag: HCC I: Spekking 33, Arendsen de Wolf 12, Schuur 31, Gallois 24, Sillevis 11, Vriens 11. Van Staay 4 voor 37, v. d. Bosch 3 voor 43, Ver meulen 3 voor 25. Van Manen 1 voor 12. HCC II: Van Manen 33. Blaisse 10, Van Arkel 62, Naudin ten Cate 19, Van Staay 13, Van de Bosch 13 not out; Ernst Vriens 4 voor 53, Borgers 6 voor 63. Tweede dag: HCC I: Gallois 73, Wischof 21, Arendsen de Wolf 26, Ernst Vriens 22. Van Staay 5 voor 41, Rijkens 3 voor 34, Van de Bosch 2 voor 93. HCC II: Naudin ten Cate 34, Van Staay 19, Van Arkel 14, Samson 18 not out, Ver meulen 20 not out. Ernst Vriens 3 voor 45, Borgers 6 voor 74. VOCACC: Gewonnen door ACC met 62 runs. VOC 105, ACC 167. ACC: De Baere 12, H. J. van Weelde 13, Klinkhamer 57, Disselkoen 24. Meijer 12, Burger 12. W. van den Hurk 1 voor 14, H. J. van Weelde 5 voor 42, Klinkhamer 3 voor 29, De Bare 1 voor 13. VOC: Bakker 12, Wally van Weelde 28, Lindeboom 17, Grijseels 22. Trij zeiaar 2 voor 24, Terwiel 3 voor 30, Wally van Weelde 1 voor 36, Logman van Bennekom 2 voor 31. Eerste klasse B: P.W.Excelsior: Ge wonnen door P.W. met 25 runs. P.W. 59 runs, Excelsior 34 runs. P.W.: Stroinck 19, Nordbeck 17. Gouda 411, J. Oosterholt 317, Vet 35. Excelsior: G. Oosterholt 17. Baak 520, Scheffer 27, Stroinck 36. Lager cricket R. en W. V won ruim van HRCC, dat tot 91 runs kwam (Beets 730). R. en W. be reikte een totaal van 1187 (Elias 39, De Boer van der Ley 41). Rusland heeft verrassend de tweedaag se landenwedstrijd tegen Groot Brittannië in het 50 meter-bad van Moskou met één punt verschil (93 tegen 92 punten) gewon nen. Een verrassende zege, omdat verleden jaar de Engelsen met 106-75 punten zege vierden en zaterdag, na de eerste dag, met 58 tegen 51 punten een voorsprong hadden genomen. Het laatste nummer, de 4x200 meter vrije slag estafette, moest de beslissing brengen. Het Russische team bestaande uit Konoplev, Gulerinov, Niko- layev en Luzhkovsky zegevierde in 8 min 33.2 sec, terwijl voor de ploeg van Groot Brittannië 8 min 39.2 sec werd afgedrukt.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 14