Kreymborg EDO-ers bleven bovenaan in de Fraser-league Kampioen in lichtgewichtmode 1961 De Ronde Stolker grote animator in de vijfde etappe Ronde van Italië in cijfers Benauwde zege Engels team BMHC (cricket) wordt opgeheven Italiaanse dubbel verslagen Slotoffensief is begonnen in de Ronde Nederland Handbalteams voor Heemstede Ruime nederlaag tegen Amerikanen DONDERDAG 25 MEI 1961 15 BMHC (hockey) stelt geen veld meer beschikbaar Duits amateurteam te sterk voor Middlesex Rumoerige voetbalmatch in Montreal Alkmaar speelde gelijk tegen Swindon Town Nederlands herenteam tegen Frankrijk Visser opnieuw snelste renner in de Ronde van Krommenie Dames van DWT met 5-3 door HZPG verslagen Van Ierland gehuldigd garderobe is kompleet zonder zo'n modern Waarborg lichtgewicht kol- bert. Kreymborg is er kampioen in Kampioen in modieuze kleuren, in perfect blijvende pasvorm en... in milde prijzen. AQ 75 Reeds vanaf ^3» Grote Markt 1-7 - Haarlem De uitslag van het eerste deel van de woensdag verreden negende etappe van de Ronde van Nederland, een ploegen tijdrit van Zundert naar Steenbergen over een afstand van 47.3 km luidt: I. ploeg Middeiink) (De Roo, Gelder mans, Post) 3 uur 1 min, 9 sec. 2. ploeg Buchly (Van Hees. Steenvoorden, Van der Ven) 3.02.51, 3. ploeg Lakeman (De Haan. Verstraete Westdorp) 3.07.45. 4. ploeg Jansen (Zilverberg, Kersten, Cap tain) 3.13.03, 5. ploeg Heil (Roks, Aan raad, G. Post) 3.20.18. Het algemeen ploegenklassement luidt na deze rit: 1. ploeg Buchly, 94 uur 5 min. 49 sec. 2. ploeg Middeiink 94.29.52, 3. ploeg Jansen 94.30.17, 4. ploeg Lake man 94.31.43, 5. ploeg Heil 96.15.50. Het algemeen klassement na de ploe gentijdrit: 1. Enthoven (ploeg Midde iink) 36.00.23, 2. Zilverberg (ploeg Jan sen) 36.12.47, 3. Captein (ploeg Jansen) 36.13.38, 4. Westdorp (ploeg Lakeman) 36.15.53, 5. Post (ploeg Middeiink) 36.16.03, 6. Steencoorden (ploeg Buch ly) 36.16.34, 7. Van der Ven (ploeg Buchly) 36.16.52, 8. De Groot (ploeg Middeiink) 36.17.32, 9. Snijder (ploeg Buchly) 36.17.32, 10. Van Est (ploeg Buchly) 36.19.15. De uitslag van het tweede gedeelte van de woensdag verreden negende etappe, een criterium door de straten van Steenbergen over 35 ronden van 2300 meter (in totaaal 80,5 km) luidt: 1. Kersten (ploeg Jansen) met bonifi catie 1.58.18, 2. Van der Klundert (ploeg Middeiink) met bonificatie 1.58.48, 3 Verstraete (ploeg Lakeman) 1.59.18, 4. Troche (ploeg Duitsland) z t. 5. Van Eg- mond (ploeg Buchly) z.t. 7. Van der Putten (ploeg Buchïy) z.t. 8. De Roo (ploeg Middeiink! z.t. 10. Steenvoorden (ploeg Buchly) z.t. 11. Van der Steen (ploeg Lakeman) z.t. 12. Geldermans (ploeg Middeiink) zt., 13. Zilverberg (ploeg Jansen) 14. Van Est (ploeg Buchly), 15.Westdorp (ploeg Lakeman), 16. Captein (ploeg Jansen), 17. Sluis (ploeg Middeiink), 18. Borghardt (Did 19. Denijs (ploeg Lakeman), 20. Roks (ploeg Heil). 21. Van der Ven (ploeg Buchly). 22. Pos (ploeg Heil), 23 Jos Anraad (ploeg Heil), 24. Peter Post (ploeg Middeiink), 25. Lotz (ploeg Mid deiink), 26. Enthoven (ploeg Middeiink) 27. Van Hees (ploeg Buchly) allen in dezelfde tijd als Verstraete (1 59.18), 28 De Haan (ploeg Lakeman) 2.02.42. Het algemeen klassement luidt na de voorlaatste etappe: 1. Enthoven (ploeg Middeiink) 37.59.41, 2. Zilverberg (ploeg Jansen) 38 12.05. 3. Captein (ploeg Jansen) 38.12.56, 4. Westdorp (ploeg Lakeman) 38.15.11, 5 Post (ploeg Middeiink) 38.15.21, 6 Steenvoorden (ploeg Buchly) 38.15.52. 7. Van der Ven (ploeg Buchly) 38.16.10 8. De Groot (ploeg Middeiink) 38.16.30 9. Snijder (ploeg Buchly) 38.16.50, 10 Van Est (ploeg Buchly) 38.18.33, 11 Kersten (ploeg Jansen) 38.20.47, 12. Sluis (ploeg Middeiink) 38.21.03. 13. De Haan (ploeg Lakeman) 38.23.57, 14. Van Eg- mond (ploeg Buchly) 38.26.40, 15. Geurt Pos (ploeg Heil) 38.27.02, 16. Van der Klundert (ploeg Middeiink) 38.28.29, 17. Van der Steen (ploeg Lakeman)38.29.28. 18. De Roo (ploeg Middeiink) 38.32.41, 19. Geldermans (ploeg Middeiink) 38.34.39, 20. Verstraete (ploeg Lakeman) 38.36.57, 21. Van der Putten (ploeg Buchly) 38.42.17, 22. Van Hees (ploeg Buchly) 38.44.54, 23. Troche (Did.) 38 46.12, 24. Roks (ploeg Heil) 38 53.52. 25. Nijs (ploeg Lakeman) 38.54.15, 26 Borghardt (Did.) 38.54.59, 27. Lotz (ploeg Middeiink) 38.58.38; 28. Anraad (ploeg Heil) 39.16.05. Het Engels voetbalelftal heeft gistermid dag in het Olympisch stadion in Rome een benauwde 3-2 zege op de Italianen behaald. Bij de rust was de stand 1-1. De Britse overwinning was gelukkig en nauwelijks verdiend. Een voorname oor zaak van de Italiaanse nederlaag was het uitvallen van Lorenzo Buffon, de voortref felijke Italiaanse doelman. Negen minu ten na de rust raakte Buffon geblesseerd toen hij zich voor de aanstormende En gelse aanvaller Haynes wierp. De Italiaan se goalie moest van het veld worden ge dragen. Op dat moment was de score 1-1. Twee fouten van de invaller-doelman Vavassori maakten dat de overwinning toch nog naar Engeland ging, dat zodoende het record, nog nooit door de Italianen verslagen te zijn, behield. Van de gastheren speelden vooral rechts buiten Maro en linksbinnen Sivori een bij zonder goede wedstrijd. De Italianen had den echter de pech dat Ron Springett, de Engelse doelman, in goede vorm was. In de 38ste minuut van de eerste helft opende middenvoor Hitchens de score (0-1). Vijf minuten later bracht Sivori met een welgericht schot de balans weer in evenwicht. Een kwartier na de hervat ting kreeg Brighenti, de Italiaanse mid denvoor, de kans van zijn leven. Hij Het Duitse amateur-team, dat 1 juni in Oberhausen tegen het Nederlandse ama teurelftal zal spelen, heeft woensdag in Hagen voor 5000 toeschouwers met 1-0 gewonnen van Middlesex Wanderers (G.B.) Het beslissende doelpunt werd in de 17de minuut van de tweede helft door midden voor Zettelmeier gescoord- schoot echter hoog over. Even daarna miste hij opnieuw een goede kans, toen hij hard tegen de lat schoot. Toch was het Brighenti die Italië de leiding gaf. Een kwartier voor het einde bracht hij de stand op 2-1. Fouten van de Italiaanse reserve-doel man maakten dat de zege toch naar Enge land ging. Eerst was het Hitchens die in de 33ste minuut bij verrassing scoorde. Vijf minuten voor het einde zorgde Grea ves, de Britse rechtsbinnen, voor het win nende doelpunt. De Engelse eerste divisieclub Everton heeft in het internationale voetbaltoernooi in Montreal met 1-0 gewonnen van Con cordia (Montreal) in een veelbewogen wedstrijd, waarin twee spelers door de scheidsrechter uit het veld werden ge stuurd en een Canadese speler gewond van het veld moest worden gedragen. Halverwege de eerste helft werd Billv Bingham (Everton). de Ierse international, naar de kleedkamer verwezen en vijf mi nuten voor het einde onderging Concor dia's achterspeler Hector Lopez hetzelfde lot. Twintig minuten na de rust verliet op een draagbaar Concordia's rechtsbuiten Dadderio met een ernstige enkelblessure het veld. De eredivisieclub Alkmaar heeft woens dagavond op eigen terrein met 0-0 gelijk gespeeld tegen het Engelse eerste-divisie- team Swindon Town, dat dinsdag met 3-0 van DHC heeft gewonnen. Ongeveer 2500 toeschouwers woonden deze wedstrijd bij. In de eerste helft beheerste het Engelse team voornamelijk de wedstrijd; na de rust was Alkmaar sterker- 7 fimii Woensdag is in Parijs het toernooi om de internationale Franse tennistitels voort gezet. Er vielen geen grote verrassingen te noteren, of het moest de nederlaag van het Italiaanse Davis Cup-dubbel Nicola Pietrangeli-Orlando Sirola zijn, dat in de kwartfinales met 6-4, 0-6, 1-6, 2-6 door de Australiërs Ilowe en Mark werd verslagen. De kwarteindstrijd van het gemengde dubbelspel verliep voor Roy Emerson en Margaret Smith (beiden Australië) al heel gemakkelijk. Hun Zuidafrikaanse tegen standers Gaertner en René Schuurman trokken zich ter elfder ure terug, zodat de Australiërs zonder enige strijd gevoerd te hebben zeker zijn van een plaats in de halve finales. Maria Esther Bueno (Brazilië) en Dar- lene Hard (V.S.), die beiden in de voor ronden van het damesenkelspel werden uitgeschakeld, deden het in het dubbel beter. De titelhoudsters wonnen met 6-1, 6-1 van de combinatie Hunt-Hutchings (Zuid-Afrika) in een ontmoeting die telde voor de kwartfinales. Het heren volleybalteam, dat zaterdag 3 juni in Le Havre tegen de nationale Fran se ploeg uitkomt, bestaat uit de volgende spelers: Hans en Rudi van Wijnen (SOS) Hans Jansen, Gert Goedhals en Hans Maas (allen REVA). Joop Tinkhof. Jurrie Koo ien en Nico Zimmerman (aanvoerder) (al len DES). Rob Groenhuysen (Libanon). Dinco van der Stoep (Sportcentrum) Coacnes: C. J. van Zweeden en L. van Hal Voor de tweede achtereenvolgende keer is de Santpoorter Coen Visser erin geslaagd om de Ronde van Krommenie op zijn naam te brengen. Hij zegevierde ditmaal in de eindsprint over zijn medevluchters Cor Schuuring en Theo Greuter. Zij waren met succes uit het peloton ontsnafpt en kwamen dit in de slotfase van de strijd nog heel dicht op de hielen. Visser toonde zich van hen tenslotte de sterkste sprinter. In deze wielerronde van Krommenie lag het tempo al in het eerste uur van de strijd flink hoog en zodoende waren alle uitloop- pogipgen bij voorbaat tot mislukken ge doemd. Pas in de tweede helft van de koers, toen bij velen de vermoeidheid een woordje mee ging spreken, kwam er meer tekening in de strijd en probeerden Van Dok en Zwienenberg hun geluk met een ontsnapping, maar toen ook Timmer zich met die aanval ging bemoeien, gooiden de favorieten Schuuring Visser. Wesseling, Van Dijk etc. er een schepje op en kwam alles weer bijeen. In de eindfase kon Schuuring zich uit de greep van het peloton losmaken en wisten ook Visser en Greuter nog bij hem te komen. Deze drie renners gingen hard door en werden niet meer „gepakt". De uitslag luidde: 1. C. Visser (Sant poort) de 100 km in 2 uur 34 min 52 sec.; 2- C. Schuuring (Amsterdam), 3. Th. Greu ter (Edam) 4. J. Timmer (Velsen-Noord), 5 G. Wesseling (Halfweg), 6. P. van Dijk (Wormerveer), 7. K. Kalis (Stompetoren) 8 H. Peters (Heemstede), 9. R. van Zwol (Amsterdam), 10 K. Zomer (Halfweg) 12 W Vleesman (Uitgeest), 14. H. Schouten (Badhoevedorp). 15. G- Krabbenbos (Haar lem). 16. A. Lute (Castricum). Nieuwelingen - 1. J. van Amsterdam (Lei derdorp) de 50 km in 1 uur 17 min en 13 sec.. 2. H Ottenbros 'Alkmaar), Advertentie Geen zomer- De ploeg Middeiink heeft woensdag de ploegenrit van Zundert naar Steenbergen over 47,3 km gewonnen. De winnende ploeg tijdens de rit: Van rechts naar links: Enthoven, Sluis, Geldermans, Post. Daarachter De Roo, De Groot en v. d. Klundert. Een foto uit de Ronde van Italië, die wordt begunstigd door bijzonder fraai zomerweer. Het Peloton, aange voerd door de leider van het alge meen klassement, de Spanjaard Mi guel Poblet (links) kruipt nog snel onder een al neerkomende spoorboom door. Op de voorlaatste dag van de Ronde van Nederland is het slotoffensief op de posi ties van de gedecimeerde ploeg van Sjef- ke Jansen begonnen. In de ploegen-tijd- rit, die op een zeer bochtig, maar goed gekozen parkoers tussen Zundert en Steen bergen werd gereden, rukten de zwarte coureurs van Middeiink op naar de twee de plaats in het algemene ploegenklasse ment, die in het bezit was van de drie renners van Jansen. Bovendien schoof Peter Post in het algemeen individueel klassement één plaats op door een tijdwinst van bijna v ier minuten op Zilverberg en Captein. De verwachting is dat in de 245 km lange slotetappe naar Utrecht wel eens meer strijd geleverd zou kunnen worden dan aanvankelijk verwacht werd. Joop Middeiink wil namelijk alles op alles zet ten om voor Peter Post de ereplaats ach ter Dick Enthoven te veroveren. Een klei ne troost voor Jansen en zijn ploegje was de zege in het criterium in Steenbergen van bjjna vier minuten op Zilverberg en schuld in de etappe naar Emmen de winst had zien ontgaan. Wielrennen In tegenstelling tot een jaar geleden, toen het in Steenbergen onder de renners en officials tot een handgemeen kwam, verliep het avondcriterium in dit West brabantse stadje nu vlekkeloos. Men had een parkoers van 2300 meter gekozen aan de rand van de gemeente, waar duizen den Brabantse wieler-enthousiasten een o windende strijd zagen. Toon van der Steen, Jo de Roo en Piet Steenvoorden staken in de derde ronde de lont aan. Zij veroverden een voorsprong van één minuut 20 sec, die langzaam door het peloton teniet werd gedaan. De aan sluiting kwam in de negentiende ronde. Zoals zo vaak was dit het moment voor een nieuwe aanval, nu van Piet van Hees. De Brabander leek alleen meer succes te hebben dan zijn drie voorgangers, maar een paar ronden voor het einde moest ook hij weer de vlag strijken voor de jagende meute. In de voorlaatste omloop tenslotte ver overden zes renners een kleine voorsprong Voor de dames- en heren handbalinter- land wedstrijden NederlandOostenrijk op zondag 28 mei in Heemstede zijn de Neder landse teams als volgt samengesteld: Dames: Gien v. Maanen (Atleta, Utrecht); achter: Tiny Hoogerhuis (Zeeburg) en Jeanne Overbrugge (WLC); midden: Ria Lunshof (Actief, Paterswolde), Marjolein Das (Hygiea) en Alie Kanne (Zeeburg); voor: Tiny de Maare (Zeeburg), Nel van Hooff (WLC), Tjitst de Groot (Sparta, Groningen), Carla Oldenburg (Hygiea) en Annie Kusters (VMC, Gel een); wissel- keepster: Lidy Jansen (Athene); reserve: Lidy Hoven (Actief, Paterswolde). Heren: doel: Ab Mastenbroek (Olympia, Hengelo); achter: Ton de Fouw (Hellas) en Wim Meyers (Olympia H); midden: Dick Scheffer (Dynamo), Jan Punselie (Opera tie '55) en Jan Bijlmakers (Swift, Hel mond); voor: Rinus Botterman (Operatie '55, Steef Wittekoek (Hellas), Robbie Hof land (Hellas), Jo Maas (Sittardia) en Jan Koelemans (PSV); wisselkeeper: Dick Smid (PSV); wisselspeler: Peter van Duursen (Hellas); reserves: Jan Groenhof (Niloc) en Harry Spoormaker (Swift, Helmond). Waterpolo In de eerste wedstrijd voor de zomer- waterpolocompetitie speelde DWT woens dagavond in het zwembad aan de Klever laan in Haarlem tegen HZPC en verloor met 5-3. De Haagse dames boekten al spoedig succes, waarna Francisca Feis een fout in de DWT-verdediging afstrafte. Dini Smol-Sabelis bracht de stand op 0-3, maar nog voor de rust kon Marjolein Bernink de achterstand verkleinen. In de tweede helft scoorde Erica Terpstra 1-4, Marjolein Ber nink 2-4, Dini Smol-Sabelis 2-5 en Marjo lein Bernink 3-5. De wedstrijd DWT 3ZIAN 2 ging niet door daar de scheidsrechter was medege deeld dat de match was afgelast. DWR behoefde niet naar Alkmaar, daar daar het water te koud was. Judo Jan van Ierland, die in Milaan de Euro pese titel der tweede dans veroverde, is woensdag in Tilburg uitbundig gehuldigd. In een open landauer gezeten, begeleid door een jazzband en een korps jeugdige doedelzakblazers, werd hij van het sta dion naar het stadhuis gereden, alwaar Van Ierland door burgemeester mr. C. J. G. Becht werd ontvangen. Na afloop trok de stoet door de stad naar de woning van Van Ierland, terwijl een geestdriftige menigte hem toejuichte. De receptie in Tilburg werd druk be zocht. De Utrechtse judoka Anton Geesink en Coach Gé Koning deelden in de hulde. Advertentie HARDUR-STIFT Voor êi-tcr-rne-tert jc£ri/£/ IMP. JADE DORTMOND-UTRECHT waaruit Jaap Kersten zijn etappezege op bouwde voor Van der Klundert, Verstrae te, de Duitser Troche, van Egmond en Snijder. De cricketvereniging BMHC wordt op geheven- Aldus heeft het bestuur in een brief aan de leden en donateurs bericht. „Tot onze teleurstelling", aldus deze brief, „ontvingen wij het bericht, dat het bestuur van BMHC-hockey besloten heeft het veld niet langer beschikbaar te stellen voor degenen, die binnen het raam van ÈMHC de cricketsport willen beoefenen. Aange zien BMHC de bezitter van het veld is, en er elders in de gemeente Bloemendaal geen terrein beschikbaar is, betekent zulks dat wij niet langer de gelegenheid hebben onze sport te beoefenen, weshalve het bestuur van BMHC-cricket afgezien van moei lijkheden van het wegvallen van een aan tal oudere spelers door verhuizing enz. gemeend heeft dat er geen andere weg bestaat dan het opheffen van onze vereni ging. Het hockey-bestuur is van oordeel dat de belangstelling van de BMHC- hockeyers om in BMHC-verband te cricketen onvoldoende is". EDO heeft in de Fraser League de lei ding behouden. Met Piet de Nieuwe als pitcher bevochten de Rockets in Amster dam tegen OVVO een gelijkspel: 5-5. De eersteklasser Ajax haalde opnieuw een stout stukje uit, want na een vlotte wed strijd werd EHS met 2-1 verslagen. EDO ging in de eerste innings uitste kend van start, want nadat Jan Molle- man en Jules de Pierre door fouten op de honken waren gekomen, gaf eerst Dolf de Zwart een honkslag en daarna joeg Jan Kops de bal voor twee honken langs de verblufte fielders. Twee klappen, die drie runs opleverden. De OVVO Cats hadden echter hun antwoord klaar. Na 4x4-wijd kwam Heuny de Lugt met een hit, waar door het 3-2 werd. Kops in 5 innings 3-1-4 en Reggie Smith in 4 innings 8-3-2. Martin Jole was met 3 uit 3 voor een gemiddelde van 1, de bes te hitter. Nol Houtkamp nam met 500 de twee andere honkslagen van EHS voor zijn rekening. EDO 5-9, EHS 5-6, Schoten 4-4, Ajax 5-4, UW 5-4, OVVO 5-3. Basketbal Michel Stolker is woensdag in de vijfde etappe van de Ronde van Italië, een rit over 144 km. naar Palermo, de grote ani mator geweest. Want van start tot finish was hij het, die in een lange ontvluch tingspoging heeft geprobeerd de rose trui van de schouders van de Spanjaard Miguel Poblet te rukken. Met acht man, onder wie Proost en Molenaers, bedroeg zijn voorsprong na 45 km. een minuut, en na 65 km. 2 min. 15 sec. en was hij op dat moment drager van de rose trui. Steedssnel'er draaiden de Hénen van de vluchtelingen en na 85 km. was het zelfs 3 min. 15 sec. Daarna ging het pe loton met groten als Anquetil, Gaul, Ba- hamontes en Van Looy in de aanval en de voorsprong slonk gestadig. Helemaal bij kwam de groep niet, want toen Louis Proost de sprint van de zeven renners won was de achterstand van het grote peloton 26 seconden. Een uitstekende prestatie van Michel Stolker, die nu van de 13e naar de achtste plaats oprukte. Piet van Est staat op de 99ste plaats in het algemeen klassement. Vandaag is er een rustdag. De Belg Louis Proost zegevierde dus woensdag in de vijfde etappe over 144 km. van Marsala naar Palermo in 3 uur 53 min. 0.6 sec. (gemiddelde 37.065 km. per uur), 2. Willy Schroeders (Belg) z.t. 3. Giuseppe Tonucci (It.) z.t., 4. Raymond Impanis (Belg) z.t., 5. Jesus Galdeano (Sp.) z.t., 6. Jean Stablinski (Fr.) z.t., 7. Michel Stolker (Ned.)'zt., 8. Van Geneug- deri'r(Belg.) 353.32, 9 Benedetti (It.) z.t., 10. Zamboni (It.) z.t. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Miguel Poblet (Spanje) 17.33.49, 2. Fischerkeller (Did.) op 25 sec., 3. Balmanion (Italië) op 48 sec., 4. Pam- bianco (Italië) op 55 sec., 5. Ciampi (Ita lië) op 1.19, 6. Liviero (Italië) z.t., 7. Col- letto (Italië) z.t., 8. Stolker (Nederland) op 1.37, 9. Bruni (Italië) op 1.40, 10. Elliott (Ierland) z.t. Honkbal Drie innings hielden de defensies de overhand, maar Ton Terneuzen bezorgde EDO een 4-2 voorsprong na een honkslag en een wilde aangooi van Le Cuivre. Han Urbanus inspireerde toen zijn teamgeno ten met een prachtige homerun, die ge volgd werd door tweehonkslagen van Ro- zenkrantz en Meyer, voor 4-4. De Pierre en Feenstra begonnen de 6e innings met 4-wijd, waarna Van der Smissen met een hit de Rockets opnieuw de leiding gaf. De gelijkmakende run kwam echter prompt, toen Bruning op een tweehonk- slag van De Lugt kon scoren. De cijfers van De Nieuwe waren 4-6-5. Een fel Ajax heeft zich door de EHS Bulldogs niet laten imponeren. Voor het eerst konden in een a vond wedstrijd de ne gen innings vol gemaakt worden, want het duel was in ruim anderhalf uur bekeken. Het zat de Bulldogs niet mee, want veer tien hitters werden de dupe van dikwijls uitstekende vangballen van hun tegenstan ders. Ajax nam in de derde innings de leiding door Mossing Holsteyn, doordat catcher Wim \an Dusschoten met het der de honk bezet hoog over het tweede gooi de. Een doorgeschoten bal betekende in de zesde innings de tweede Amsterdamse run. EHS kon alleen in de achtste innings scoren na honkslagen van Martin Jole en Nol Houtkamp en een korte slag van Gé Oosterbaan. Herre Kok was de winnende pitcher met 2-2-5. Voor de Bulldogs noteerde Leo Advertentie Woensdag is in Istanbul de strijd om het internationale militaire basketbalkam pioenschap voortgezet. De resultaten wa ren: halve finale-poule: Turkije-België 80- 57 (33-20). Ver. Staten-Nederland 91-33 (42)14). Om de drie laatste plaatsen: Luxemburg-Irak 64-52 (32-29). Ook zijn tweede wedstrijd in de halve finale-poule heeft het Nederlandse team dus verloren. Gingen onze landgenoten dinsdag met 63-48 tegen België ten onder woensdag werd een zware nederlaag (33-91) tegen de Amerikanen geleden. In het Ame rikaanse team stonden slechts reserves op gesteld, maar desondanks was de overwin ning van deze ploeg van het begin af aan zeker. Zelfs het goede spel van de Neder landers Bruin en Boot kon daar niet veel aan veranderen. Na 10 minuten hadden de Amerikanen al een 20-8 voorsprong. Een opleving in het Nederlandse kamp verkleinde de achter stand (14-24), maar daar bleef het bij. Te genover de 18 doelpunten van de Ameri kanen konden onze landgenoten geen enkele treffer plaatsen, en de 42-14 ruststand in het voordeel van de VS was dan ook meer dan gerechtvaardigd. Ook na de rust paste de Nederlandse ploeg de zoneverdediging toe, hetgeen voor de tegenstanders echter geen beletsel bleef, want hun verre schoten troffen meestal doel. De Nederlanders zelf konden niet eens n de buurt van de Amerikaanse baskeet ko men. Het gehele team was in de verdedi ging. Na enige mislukte schoten van Ne derlandse zijde en vele goede Amerikaan se aanvallen kwam het einde met een 91-33 overwinning voor Amerika.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 15