Avros CAMERA INRUIL ACTIE leder® stand betaalt kolen contant ZANGER ACHTER TAPKAST .T1' VVV KANTOORTJE Paatjes-archief Schoo,korfba, IN IJMUIDEN SOCIALE ORDENING Voor autorijles bromfietsen COR OLY bij COR OLY 3 JUNI a r t i stiek Wandel- succesje Brand in werkplaats van juwelier IJmondverenigingen vandaag en morgen Havenberichten oto DONDERDAG 25 MEI 1961 5 St. Augustinus vereniging in het goud A. 3. v. LENT's Automobielbedrijven Faillissementen Nog enkele overjarige van ƒ50tot ƒ150. goedkoper de mooiste bromscooter Breestr. 108 - Beverwijk Gouden huwelijksfeest in Heemskerk Overdracht „Simonskerk" Burgerlijke Stand van Beverwijk Twaalf leden van EZZC haalden vliegbewijs W. Ghr. Suwerink gaat met pensioen ■se Uw fotohandelaar DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL R.-k. Velsen-Noord haalt priesterzoon in Marktbericht Beverwijk BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. Talentenjacht Stop-orgaan Coed orgelprogramma in Beverwijk De afdeling Beverwijk van de St. Augus- tinusvereniging bestaat momenteel vijftig jaar en het aantal personen dat zich ge drongen voelde aanwezig te zijn op de gehouden receptie in de technische school St. Eloy was heel groot. Deken B. G. Hosman prees het werk van het onderwijzend personeel en teken de hen als apostolische mensen, die hun kennis overdragen op de kinderen. De Deken zei de tolk te zijn van de bisschop, die het zeer op prijs zou stellen als de vereniging zou blijven zorgen voor het geestelijk welzijn van de kinderen. De oud-directeur van de Bisschoppelijke Kweekschool, de heer J. van Lent, wist heel wat te vertellen over de begintijd van de vereniging en gaf als zijn mening dat de tegenwoordige voorzitter, de heer J. Poncin, wel de meest geschikte persoon blijkt te zijn om alles in goede banen te leiden. De inspecteur van het Rijksschooltoe- zicht in het district Zaandam, de heer Th. Knippe, wees op de betere rechtspositie van het personeel. Wethouder A. J. Her mes bracht de beste wensen over van het gemeentebestuur van Beverwijk en ging uitvoerig in op de nog bestaande moei lijkheden bij het onderwijs, speciaal wat de ruimte betreft. Ook wethouder C. J. Maas uit Velsen gaf zijn kijk op de nog bestaande problemen. De heer J. van Bree uit Rotterdam sprak namens het hoofdbestuur waarde rende woorden, de heer R. Zomerdijk deed hetzelfde voor de afdeling Alkmaar en de directeur van de Bisschoppelijke Kweekschool sprak waarderend over de sterke banden tussen deze school en de St. Augustinusvereniging. De laatste spreker was pastoor R. van Ginkel, die de medewerking van de voor zitter, de heer J. Poncin, zeer op prijs stelde. Voor het vele dat deze reeds deed voor de vereniging spelde de pastoor de heer Poncin de gouden speld op de borst van de Orde van de H. Gregorius, waar op een langdurig applaus volgde. Advertentie Wijk a. Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel. 3223 - 5052 (02510) De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard P. Laan Czn., houder van een cafetaria. Zee straat 6, Beverwijk Rechter-commissaris is mr. J. P. Petersen en curator mr. A. A M. Leesberg. Vondellaan 20, Beverwijk. Wegens gebrek aan actief werden opge heven de faillissementen van: de vennoot schap onder firma „De Beyer en, Wesse- ling". vishandel. Vlamingstraat*1^ rd.,' Haarlem, (uitgesproken 21 september 1948) en van E. H. Strootman jr, fabrikant in houtwerk, Lange Wijngaardstraat 31zw„ Haarlem (uitgesproken 11 april 1961). Bij beschikking van de rechtbank is in het faillissement van C. Tauber, te Haar lem. (uitgesproken bij vonnis van 27 de cember 1960) in de plaats van mr. P. Estié tot curatrice benoemd mr. S. Boekman. Nieuwe Gracht 51. Haarlem en in dat van J. Terpstra, te Bloemendaal (uitgesproken op 9 mei 1961) in de plaats van mr. J C Smithuysen, mr. H Luijken, Gedempte Oude Gracht 65, Haarlem. Advertentie BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK Advertentie Het Heemskerkse echtpaar H. Dekker G. Berlee heeft woensdag zijn gouden hu welijksfeest gevierd. De belangstelling was zeer groot en tijdens de receptie gaf ook de r.-k. geestelijkheid blijk van medeleven. De bruidegom is een geboren Heemsker ker en de bruid zag het levenslicht in Be verwijk. Elf kinderen en vierentwintig kleinkinderen vierden het feest mee. De scheepswerf van P. Smit jr. n.v. te Rotterdam heeft het motorvrachtschip „Si monskerk" overgedragen aan de rederij, de Verenigde Nederlandse Scheepvaart maatschappij te 's-Gravenhage. Dit schip is het tweede van een serie schepen, waar van P. Smit er vijf zal bouwen, 4 in op dracht van de V.N.S. en 1 in opdracht van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij te Amsterdam. Dit schip is van dezelfde serie als de in december opgeleverde „Se- rooskerk". In volle zee werd de „Simons kerk" door ir. E. Struyk, directeur van P. Smit jr. n.v., na een korte rede overge dragen aan de heer H. Harinck van de V.N.S. te Den Haag. GEBOREN: Hans, z. v. H. H. Stil en F. de Bruin; Winfred R., z. v. J. van Vlieten W. Schreuder; Geert, z. v. N. Post Uiter- weer en H. Dolfing; Hendrika 'C., z. v. H. C. Stevens en M. Luit; Hans, z. v. J. Hoene- veld en J. Visscher; Shirley D., d. v. K. Gorter en J. van Leemput; Erik A., z. v. J. H. Haartman en M. Dekker; Marisa M., d. v. J. L. Koolbergen en G. E. Hageman; Cornelis J., z. v. H. van Harten en S. Blom; Marcel A., z. v. H. van der Wel en A. Ultee; Judy L., d. v. P. D. Reyneke en A. H. Bonimbie; Roy S., z. v. E. L. Arriëns en M. L. Davans; Robert S., z. v. J. Ooster- vink en H. Smit; Albert, z. v. A. A. Vink en A. J. Noordeman. ONDERTROUWD: W. J. van Dijk en A. G. Hoogewerf; D. J. Evers en I. Tik; H. F. Pronk en M. M. Appelman; B. P. Los en J. Kerker. GETROUWD; F. C. de Roos en C. E. E. Thomas; C. A. van Opdorp en E. R. Marckelbach; L. Szekula en C. H. M. Hoogeland; A. Eenhoorn en M. Winter; J. M. N. Mosk en M. A. van der Kolk; trends, en U yap der Gaas;' P. oeger en M. van Blvstl W...Baantjes en M. Heite; G. Winter erfc J. M. Warmen- hoven; J. Keur en J. M. Alders. OVERLEDEN: C. van der Kolk, oud 71 jaren, wed. van J. Mul; W. van Lunzen, oud 74 jaren, geh. met: W. W. van der Wagt; J. de Vos, oud 87 jaren, wed. van A. van Strien; A. Beukema, oud 73 jaren, geh. met W. Nieuwenhuizen. Het zweefvliegterrein van de Eerste Zaanse Zweefvliegclub. in de duinterreinen te Castricum, heeft dit jaar al heel wat drukte beleefd. Ondanks de weinige goede vliegdagen gingen de leden van de E.Z.Z.C. meer dan 500 maal de lucht in. Twaalf leden behaalden het zweefvlieg- bewijs, waaronder dr. Reynders, een nieuw bestuurslid van de vereniging. De heer Slot, uit Noord Scharwoude presteer de het om de eerste eis voor het behalen van het zilveren C brevet met goed gevolg te volbrengen. Zijn vlucht van Teriet naar Beek bij Maastricht was ruim voldoende om aan deze eis te voldoen. De hoogste vlucht van dit jaar werd on der bijzonder gunstige weersomstandighe den een week voor Pinksteren gemaakt. Er werd een hoogte van 1800 meter be reikt. Terwijl de heer Derks en zijn vrouw beneden naar de televisie zaten te kijken, liep de kat in de werkplaats van juwelier Derks boven een brandend gaspitje omver. Uiteraard ontstond er brand. Maar de heer en mevrouw Derks, Baanstraat 40, te Be verwijk hadden dit niet meteen in de ga ten. Pas toen de vlammen al door de ra men van de bovenverdieping sloegen waarbij tevens veel rook ontstond, werd de knop van het televisietoestel omge draaid. De brandweer werd gealarmeerd en weinige minuten later het was om streeks kwart over negen gisteravond - waren er twee brandweerauto's ter plaat se. Om zo weinig mogelijk waterschade te veroorzaken, gebruikte de brandweer de nevelspuit. Het nablussen heeft echter toch nog wat waterschade doen ontstaan. De werkplaats van de juwelier werd door de brand nagenoeg geheel verwoest. De schade is groot, want er lagen tal van horloges en zelfs een paar antieke klokken ter reparatie, die door het vuur nagenoeg geheel werden vernield. De heer Derks is echter tegen brand verzekerd. De heer W. Chr. Suwerink heeft in ver band met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd ontslag verzocht en verkregen als administrateur ter secreta rie van de gemeente Velsen. Hij heeft eveneens ontslag verzocht als bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand met ingang van 1 juni 1961, zulks onder gelijk tijdige benoejning in onbezoldigd dienst verband. B. en W. hebben de raad voorgesteld aan deze verzoeken te voldoen. DONDERDAG 25 MEI 't Centrum, Beverwijk, 20 u.: Frysk Selskip „Us Memmetael": jiergearkomste. VRIJDAG 26 MEI Cultureel Gebouw, 20 u.: Oprichtingsver gadering korfbalvereniging Neptunus. Advertentie HU., 9b(W"r 100t9i9T H9Sj KENNEMERLAAN 5 (bij de brug) BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN. BEVALLEN: H. K. GroenTromp, d., Stratingplantsoen 27, Velsen-Noord; J. Le- vasierHazelhoff, d., Van der Zwaagstr. 20, IJmuiden-Oost; P. H. IngwersenVis ser, z., Wenckebachstraat 136, Velsen- Noord1; C. DemmersLips, z„ Heerenduin- wag 77, IJmuiden-Oost; I. J. H. Breder- veldMulder, d., Orionweg 92, IJmuiden; W. de LannoyZweerts, d., Spaarnestr. 39, IJmuiden; M. J. HorsmanVan Vliet, d., Moerbergplantsoen 27, IJmuiden; L. Adriaansede Groot, z„ Planetenweg 17, IJmuiden; M. KoelemijHollenberg, d., de Ruijterstraat 110, IJmuiden-Oost; E. G. G. Paleari—Henneke, d„ Pegasusstraat 50, IJmuiden. OVERLEDEN: R. Kooger, 85 j., weduw naar van A. Kloek, IJmuiderstraatweg 63, IJmuiden-Oost; J. M. Lipplaa. 82 j., wedu we van A. de Visser, Velserbroekstraat 10 Santpoort. Advertentie Voor de r.k. parochie van St. Jozef te Velsen-Noord zal het komende weekeinde een feestelijk karakter hebben aangezien dan de priesterzoon, J. Stam, die zaterdag uit handen van de bisschop van Haarlem in de kathedrale kerk de priesterwijding zal ontvangen, wordt ingehaald. 'De jonge priester arriveert des avonds om 18.06 uur per trein in Beverwijk, waar hem door het kerkbestuur een ontvangst wordt bereid. Daarna wordt gereden naar het beginpunt van de Wijkerstraatweg, waar een groot aantal verenigingen waar onder de r.k. harmonie „St. Caecilia" een stoet formeren om de priesterzoon met feestelijk geleide in te halen. De stoet begeeft zich dan naar de paro chiekerk, waarin de neomist wordt binnen geleid, vervolgens wordt een welkomst lof gecelebreerd, dat voorafgegaan wordt door de begroeting door pastoor A. G. de Boer. Zondagmorgen om kwart over negen zal de neomist zijn eerste plechtige H. Mis opdragen, die 's middags gevolgd wordt door een receptie in het Jozefhuis aan de Banjaertstraat van 14.45 uur tot 15.30. De feestelijkheden worden besloten met een plechtig danklof te vier uur. Er is op de Beverwijkse groenteveiling momenteel veel vraag naar bospeen en sla voor export. Het is met name België dat belangstelling koestert voor de pro- dukten uit Kennemerland. De prijzen lie pen daardoor vrij hoog op.. De prijzen waren: aardbeien 3477, bloemkool 2873, sla 1226, spinazie 18— 52, bospeen 6177, rabarber 1220, poste lein 4451, radijs 917, asperge 95220. GEBOREN: Regina A. R., d., J. C. v. d. Horst en G. de Roos; Johannes W. G. M., z. v. G. M. Beentjes en C. C. Stengs; Fer- dinandus K., z. v. K. Wijkhuizen en P. J. Kroone; Johannes J., z. v. M. Mous en H. Ursem; Yvonne C., d. v. B. Bras en C. Riet dijk te Beverwijk; Catharina H. M., d. v. J. Adema en C. Lensen te Beverwijk; Ro bertas J. A., z. v. G. N. M. Smit en W. M. van Vugt te Beverwijk; Johannes N. K., z. v. J. J. Molenaar en G. T. P. Kruyshaar te Uitgeest; Jenny F., d. v. T. de Boer en K. Krotje. GHUWD: P. J. Weder te Amsterdam en C. G. Kluft; P. J. Klotz te Eilendohf (Duits land) en H. A. Porties; J. Stam te Egmond aan Zee en B. de Wit; H. Meyers te Alphen aan de .Rijn en E. J. v. d. Ploeg. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Johann Schulte van Lulea: Schippersgracht, Iskas; Twee Gebroeders, Sevilla; Leiderkerk, Londen; Midas, Genua; Florence Holt, Antwerpen; Eemsborg, Gefle; Noorderlicht, Norrsundet; Driebergen, Mantyluoto; Jans, Londen; Bosworth, Londen, ledig Hoogovens; Ferocia Domsjö, hout v. Zaan dam; Wedlooper, Hamina; Ruby, Grangemouth, ledig IJmuiden; Draco, Rotterdam; Marathon, Rotterdam; Peperkust, Antwerpen; Ostrabotnia, Haukipudas, cellulose voor Velsen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Labotos van Rotterdam; Bolt,Delfzijl; Duiveland, Stettin; Jan Kreumer, Vlaardingen, ledig IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Julia Mary naar Londen: Niobe, Ventspils; Havelland, Bre men; Suzanne Fritzen, Anchorage; Rosshill, Lon den; Martha Russ, Archangel; Borlind, Antwer pen; Spirit, Londen; Ladon, Bremen; Walma, Rotterdam, ledig Velsen; Atlantic, Londen, wals- materiaal; Magas, Benghazi; Salomo, Aalborg; Dotterel, Rotterdam; Eemland, Recife; Belgia, Antwerpen; Herroe. Hamburg: Salta, New York; Earsfield, Newcastle; Prins der Nederlanden. Hamburg; Gerd, Londen: Wexford, Boston, stijf sel van Zaandam; Harrogate, Goole: Imke, Rot terdam; Trito, Rotterdam; Cawi, Bremen; Atlas, Rotterdam; Hontestroom, Plymouth; Nestor, Hamburg; World Crusader, Hampton Roads; Na- vidad, Rotterdam, ledig van Hoogovens; Linge- borg, Delfzijl. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Progress naar Karlshamn, walsmateriaal; Merweborg, Delf zijl; Balticborg, Delfzijl: Rilda, Oslo; Morbihan, Duinkerken; Ivoorkust, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst ot bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). „Het is meer een hobby. Ik doe er nu weinig meer aan". Dit zegt de 26-jarige eigenaar van het Santpoortse café „d'Uilenboom", Jan Westerhoven, over zijn zang verrichtingen. Bier tappen en zingen„Het is begon nen toen we met zo'n clubje jongens wel eens samenkwa men in een uitspanning bij de Kennemerduinen. Daar zongen we wel eens wat. Ket was in die tijd dat het liedje „Jazzebel" populair was. En later in m'n werk hebben 2 e ontdekt dat ik een goede stem had. In Treslong was dat. Daar heb ik heel wat gezongen. Met radio-arties ten, met de Skymasters en ook wel met Willeke Alberti bij een dineetje. Ze gaven me de raad om er mee door te gaan. Je kunt wat berei ken, zeiden ze. Maar dit hier geeft meer houvast". De heer Westerhoven („ik ben hier alleen maar bekend als Jan") kijkt van achter de tafel, waar hij de bonnen van de leveranciers doorbla dert, het café eens rond. Een café-restaurant-hotel is net en sinds mei is hij er de eigenaar van. Zijn vader, in de harddraverijwereld een bekende figuur, kocht liet vlak na de oorlog toen hij inzag dat de bakkerij die hij bezat niet meer zo rendabel als vroeger zou worden. Na vele jaren achter de „tap" te hebben gestaan heeft hij de zaak tenslotte overgedaan aan zijn zoon. Een oud café, die Uilen boom. In 1680 moet er op de zelfde plaats reeds een uit spanning hebben gestaan, die de „Groene Valk" heette. In de bomen, die voor het café stonden, gingen in de loop der jaren enige uilen nestelen en de huidige naam laat zich hierdoor verklaren. In het oude café zit nu de jonge Jan. Met bonnen, met bier en met een stem die hij nog wel eens op partijen laat horen. Hij kan zich de tijd bij Treslong en later bij Duin en Kruidberg nog heel goei herinneren. Zingen bij kerst diners, waarbij de branden de plumpudding werd bin nengedragen, zingen bij de vleugel van Tom Erich en zingen voor de radiomicro foon. „Ja, dat heb ik ook neg gedaan met" het Cascade-or kest van Johnny Ombach. In maart laat es kijken, dat was in '56. Op de duur krijg je daardoor een naam". Maar na een opleiding ann de Amsterdamse hotelvak school en na enige jaren di rectie-assistent te zijn ge weest in het hotel „Duin tn Kruidberg" ga je het klap pen van de zweep wel ken nen en dan probeer je liever naam te krijgen als eigenaar Jan Westerhoven achter de uilen op de pomp. van het enige hotel in Sant poort-dorp. En dat lukt best. De stamgasten komen 's avonds een klaver jasje leggen en nu, in het seizoen, eten er vele buitenlandse gasten in het eethoekje dat de nieuwe eigenaar een oud- Hollands „tintje" heeft ge geven. „M'n vrouw en ik zijn gek op antiek", vertelt hij. En wijzend op twee oude lantaarns: „Die heeft een Amerikaan al eens willen meenemen. Voor veel geld. Maar we hebben het niet ge daan''. Maar veel gasten of wei nig gasten, zo af en toe vindt de heer Westerhoven nog tijd om te zingen, in 't zaal tje dat achter het hotel is gebouwd. Twee Castricumse kinde ren, Jos en Hans Schuma cher hebben een invitatie gekregen om hun postzegel verzameling tijdelijk af te staan voor de in september aanstaande te Budapest te houden wereldtentoonstelling van postzegels. Voor deze twee Castricumse jongens is dit uiteraard een hele eer en zij zijn dan ook niet weinig trots op hun boeiende ver zameling zegels. Zij hebben vooral postzegels met afbeel dingen van vogels en sport- figuren. De beide jongens hebben kortgeleden tesamen met hun plaatsgenoten Nicolette Breetveld en Ronald Saar- lcos, inzendingen gedaan voor de expositie van post zegels in Wuppertal, Duits land. Het betrof hier een ex positie van inzendingen van jeugdige postzegelverzame laars. De postzegels waren uitgekozen door de Stichting Landelijk Jeugdwerk. De vier Castricummers zagen kans met hun mooie exem plaren vier van de twintig prijzen in de wacht te slepen. Twee van hen mogen hun postzegels nu naar Budapest zenden voor de wereldten toonstelling. Uit Nederland zullen in totaal zeven perso nen hiervoor inzenden. Of Hans en Jos Schumacher zelf ook naar Budapest gaan? Waarschijnlijk niet, het zal wel bij een briefwis seling blijvenmaar ook dit is erg interessant. Bij de jongstleden zaterdag gehouden elfde wandelmars in Amsterdam boekten de leerlingen van de zesde klas se van de Pieter Vermeulen- school in IJmuiden-Oost een succesje. In de afdeling scho len behaalde de wandelende klasse namelijk de eerste prijs. Dit is dan IJmuidens V.V.V.-kantoor. Het hou ten gebouwtje op het Marktplein is in een dag overeind gezet. En dat lukt met stenen niet. Liever, veel liever had de gemeente er een waardig permanent V. V. V.-gebouw geplaatst. Maar dat mocht niet van Den Haag. IJmuiden zal net moeten stellen met een oude directiekeet. In de nieuwe wijk-in-wor- ding in Beverwijk, Ooster- wijk, is sedert enkele jaren een actieve vereniging werk zaam, die reeds vele leden heeft. Het bestuur ijvert naar een zo rijk mogelijk geschakeerd verenigings leven. Er zijn al diverse clubs, zoals kaartclubs, een zangkoortje, knutselclub en zovoort. De ontspanning van de in deze wijk wonende mens is hoofddoel. Het be stuur heeft thans de plannen gereedliggen voor een zoge naamde talentenjacht. Dit is dan een bijeenkomst waarop iedereen, die meent talent te hebben, op het podium gaat staan om daar iets te ver tonen of ten gehore te bren gen. Ongeveer veertig Oos- terwijkers hebben zich op gegeven voor deze talenten jacht, die op zaterdag aan staande in het gemeentelijke verenigingsgebouw aan de Dommelsingel wordt gehou den. Een jury van drie per sonen zal de prestaties be oordelen en de beste met een beker belonen. Er is een nieuw maandblad uitgekomen. „Stop" heet r»et orgaan, dat uitgaat van bet N.V.V.-jongerenwerk in de IJmond. De redactie schrijft in haar inleiding, dat zij zelf nog niet weet of er wel be- Van vele kanten komen in Beverwijk thans historische foto's 't stadhuis Scheybeeck binnen. Scheybeeck, een his torisch gebouw, waarvan ge lukkig vele afbeeldingen be staan, ook uit vorige eeuwen. Maar van vele plekjes m deze oude stad op de noor- lelijke oever van 't Noordzee kanaal zijn weinig afbeel dingen in het stadhuis aan wezig. Het gemis aan een plaatjes-archief deed zich eerst kortgeleden gevoelen, waarschijnlijk een gevolg van de enorme stadsuitbrei ding, waardoor veel-van- vroeger moet verdwijnen. De krant publiceerde een oproep om oude foto's van Bever wijk. En het resultaat? Zar bevredigend, want in korte tijd bereikten het gemeente bestuur meer dan honderd vijftig oude prenten meest ansichtkaarten, maar daar om niet minder waardevol. Ten stadhuize is men nu druk doende de plaatjes te archiveren. Zodat we over vijftig jaar nog eens kunnen bladeren en aan elkaar /ra gen: weet je nog wel, van toen? hoefte is aan dit periodiek. Het blaadje ziet er nog dilet tantistisch uit, maar wel licht komt daarin verbete ring. De redactie heeft met een al een wedstrijd uitge schreven voor een originele omslag. Wij wensen de redactie heel veel sterkte toe. De schoolkorfbalcompetitie onder auspiciën van de Haarlemse Korfbalbond zal ook dit jaar weer op het ge meentelijk sportterrein aan de Grote Hout- of Konings weg te Velsen-Noord door de korfbalvereniging Water vliet worden gehouden. De lagere scholen spelen hun wedstrijden op zaterdag, 27 mei, te beginnen om kwart over twee, en de ove rige scholen zullen op zater dag 3 juni te twee uur de vastgestelde wedstrijden hebben. Ook zal zaterdag op het terrein van Sport Vereent te Santpoort de wedstrijd tussen het Haarlems twaalf tal en het Nederlands twaalf tal worden gespeeld. In deze wedstrijd, die om vier uur begint, zullen de Watervliet- spelers D. en J. van Lade- steijn voor het Haarlemse team uitkomen. Voor de komende zomer heeft de Beverwijkse orga nist, de heer G. J. Moed, een reeks concerten op stapel gezet. Elke veertien dagen, te beginnen met 13 juni, zullen in de Grote Kerk de minnaars van orgelklanken h n hart kunnen ophalen. De eerste twee en de laatste twee concerten worden door de heer Moed zelf gegeven, de middelste twee vallen in het kader van het Holland Festival. De beroemde orga- niste Marie Claire Alain uit Frankrijk komt spelen op 11 juli. Op 25 juli concerteren de docenten en/of de leer lingen van de Haarlemse Orgelacademie. De omvang en gecompli ceerdheid van het maat schappelijk werk in de IJmond roept de noodzaak op van enige ordening. Daar mee heeft zich de sociale sectie van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad enige maanden achtereen bezig ge houden, Er zijn hier tal "an organisaties, instellingen tn verenigingen werkzaam op het terrein van sociale tn maatschappelijke zorg. Tot voor kort wist men dikwijls niet precies welke die instel lingen en verenigingen wa ren en ook niet op welk ge specialiseerd gebied van de sociaal-maatschappelijk sec tor zij werkzaam zijn. Het is ondoenlijk op deze plaats een opsomming te geven van de instellingen, wij kunnen slechts volstaan met de over koepelende lichamen te ver melden. Behalve de diaco nieën van de verschillende kerkgenootschappen, heeft men de stichting Interparo chieel Sociaal Charitatief Centrum (r.-k.), de stichting Humanitas, de Kruisvereni gingen, EHBO-verenfgingen, Tuberculosebestrijding en de Drankbestrijding; vele in stellingen werkzaam op net terrein van de geestelijke gezondheidszorg (12 organen), organisaties van maatschap pelijk werk (7), organisaties voor kinderzorg (13), organi saties voor gezinszorg (3), reclasseringsverenigingen (J), vereniging voor vreemdelin gen en vluchtelingenzorg (3), vereniging voor bejaarden zorg (6) en verenigingen voor sociale hulpverlening (14). Men ziet, het is een respec tabel aantal. De maatschappelijk werk sters en -werkers in de IJmond hebben in Beverwijk regelmatig contact met el kaar. Er worden diverse pro blemen besproken, onder meer over het maatschappe lijk werk onder de Italianen of over de problematiek rond het revalidatieproces in net sanatorium Heliomare te Wijk aan Zee. Op 26 mei ko men de werkers en werk sters bijeen ter bespreking van het in het leven roepen van een IJmond- en wel- zijnsorgaan. De bijeenkomst vindt plaats in 't Statenhuis aan de Velserweg te Bever wijk.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5