Tussentijdse balans van Evian is niet ongunstig Hartelijke ontvangst in Parijs voor Belgisch koninklijk paar Steun voor prof. Schermerhorn in de Eerste Kamer i •sseS D. Roemers optimistisch over gevolgen van korter werken li m& En 02) i LEEUWENZEGEL MARGARINE Fransen worden ongeduldig omdat het eigenlijk overleg niet is begonnen Onzekerheid in regeringsbeleid Zutphense hoofdagent ging vijf jaar lang uit .stelen DONDERDAG 25 MEI 1961 9 zm m het stempel van de man Geruchten over een geheime generale repetitie Nederlandse zeeman mishandeld in Genua HET JOURNAAL. VAN UW LEVEN GA OOK SMALFILMEN Spoedige publikatie van documenten over de Indonesische kwestie gevraagd Hudig-medaille voor ir. C. van Traa Nuttige reportage De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma Legion of Merit voor vice-admiraal Fortuyn (Van onze reisredacteur en onze correspondent) GENèVE De Frans-Algerijnse onder handelingen hebben gisteren op de mo hammedaanse feestdag Aid El Kebir een rustdag gehad waarop beide partijen de balans hebben opgemaakt van twee dagen confereren. De Algerynen in Genève bly- ven bij een gematigd, zij hef nogal pas sief, optimisme. Zij zeggen dat men tot nu toe slechts bezig is geweest het terrein te effenen voor onderhandelingen over de werekelijke problemen. Bij de Fransen in Evian daarentegen heerste enige bezorgd heid, of liever enig ongeduld. Dat kwam niet, zoals men zou kunnen veronderstellen door het opvlammen van de F.L.N.-activiteiten in Algerije zelf. De Fransen tillen daar tenzij deze tendens zich voort zal zetten niet te zwaar aan en schrijven de aanslagen eerder toe aan slechte verbindingen tussen Tunis en de F.L.N.-guerrilla's of aan overijverig par ticulier initiatief van terroristen die het verwerpen van de eenzijdige wapenstil stand wat al te letterlijk opnemen. Wat de Fransen eerder zorg baart is dat zij nog niet aan daadwerkelijke onderhan delingen zijn toegekomen. Op alle voor zichtige openingen van de Franse minis ter voor Algerijnse Zaken Joxe herhalen de Algerijnen in alle toonaarden hun alge mene wensen tot zelfbeschikkingsrecht en onafhankelijkheid. Zij weigeren standvas tig zich bloot te geven. Ook het Franse aanbod om Ben Bella aan de besprekingen deel te laten nemen, in ruil voor het aan vaarden van de wapenstilstand stuitte op deze Algerijnse onbeweeglijkheid af. Bij gebrek aan diplomatieke souplesse en er varing klemmen de F.L.N.-afgevaardigden zich uit alle macht vast aan hun princi piële standpunten. De Fransen laten nu wel duidelijk mer ken dat het hun ernst is met de wil om via geven en nemen tot een oplossing te ko men. Ook zij schrijven de Algerijnse aar zelingen niet zozeer aan slechte wil, als wel aan overvoorzichtigheid toe. Minister Joxe zou vanochtend ernstig gaan probe ren de Algerijnen uit hun schulp te lok ken. Redelijk optimisme PARIJS Minister Joxe is gisteren uit Evian even naar Parijs overgewipt om tij dens een bijzondere zitting van de re gering het staatshoofd generaal De Gaulle en zijn collega's zijn eerste indrukken van de vredesconferentie mede te delen. Die indrukken werden hier samengevat in de omschrijving: redelijk en gematigd opti mistisch. De minister moet echter zijn collega's wel hebben gezegd dat hij denkt voorlopig nog in Evian te moeten blijven. De conferentie zal vermoedelijk wel heel wat langer duren dan deze maand, die men voor de eerste fase aanvankelijk had uitgetrokken. Een werkelijk debat, een vruchtbare uitwisseling van gedachten, is naar het uitzicht van Joxe, nog altijd niet begonnen. Na Joxe'S uitvoerige rede, was de Algerijnse 'delegatieleider Belkacem Krim even uitvoerig van wal gestoken. In plaats van een dialoog had men echter twee monologen te horen gekregen. Natuurlijk wordt het in Parijs ook be treurd dat de Algerijnen niets, of althans weinig constructiefs hebben weten te ant woorden op de twee of drie positieve ge baren die Frankrijk heeft gedaan, door een eenzijdig staakt het vuren af te kon digen, Ben Bella naar een villa over te brengen en zesduizend politieke gevange nen te bevrijden. Die teleurstelling neemt echter in Parijs zeker geen dramatische vormen aan en de woorden van Krim, die gisteren op een persconferentie verklaar de tot alle inspanningen bereid te zijn om de onderhandelingen te doen slagen, heb ben hier tot dat redelijke optimisme on getwijfeld bijgedragen. Een gunstig teken acht men het hier tenslotte ook dat de Algerijnen het Franse voorstel hebben aan vaard de besprekingen in Genève onder geheimhouding te voeren, een beslissing waardoor veel meer mogelijkheden ge opend kunnen worden. Advertentie «VS Drink Hero. Geniet van Hero. Gebottelde levensvreugde. Dorstlesser nr. 1. Tintelend, verfrissend, verkwikkend. En met de smaak voor elke smaak. Zo zuiver, zo heerlijk is Hero alleen Advertentie Reeds vroeger drukte de man zijn eigen per soonlijke stempel op brieven en documenten met... zijn zegelringl Nog steeds een zeer persoonlijk geschenk, écht iets voor mannen. tel. 20049 Gr. Houtstraat 49 het huls met hst carillon Haarlem De politie van Genua heeft woensdaga vond de 30-jarige Nederlandse zeeman E. Hooyman, afkomstig uit Rotterdam, ge wond op straat gevonden. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht en behandeld. Later is hij naar zijn schip, de „Ampenan" ge bracht. De zeeman lag bloedend op straat toen de politie hem vond. Uit het onderzoek bleek, dat hij in een café zich beklaagd had over de hem gepresenteerde rekening. Toen hij het café verliet, was hij opge wacht door twee mannen, die hem mishan delden. Volgens een arts die de zeeman behandeld heeft was de man er vrij ern stig aan toe. Advertentie FILM ZELF DE FASCINERENDE HOBBY VAN MODERNE MENSEN (Van onze parlementaire redacteur Het pleidooi van prof. Schermer horn (P.v.d.A.) in de Eerste Kamer om de documenten te publiceren omtrent de betrekkingen tussen Nederland en Indo nesië in de jaren 1945 tot 1950, heeft niet alleen de steun gekregen van de heer A 1 g r a (A.R.), maar ook van mr. Van Riel (V.V.D.). Minister Luns heeft tenslotte beloofd de zaak nog eens in de ministerraad te zul len bespreken. Het is een kwestie van rechtvaardig heid, had mr. Van Riel betoogd, dat het Nederlandse volk een zo waar moge lijk beeld krijgt van de geschiedenis van de Indonesische kwestie tussen 1945 en 1950. Het zal dan misschien eens uit zijn met het zielige gebazel over een land meter (bedoeld wordt dan prof. Scher merhorn), die Nederland van de kaart (Van onze correspondent) PARIJS Zonder laaiende geestdrift, maar toch zeker wel een gemeende har telijkheid heeft Parijs gisteren het Belgi sche koninklijke paar toegejuicht en ont vangen. Fabiola, een wit strooien hoedje op het gitzwarte haar en gekleed in een crème-grijze mantel leek bij haar aan komst op het vliegveld Orly wel even on der de indruk, nu zij in Parijs haar in ternationaal debuut als vorstin ging ma ken. De koning droeg de generaalsuni form van het Belgische leger en hij richt te zich in zijn volle lengte op om met een korte toespraak op de welkomstgroet van zijn Franse gastheer president-generaal Charles De Gaulle te antwoorden. Uwe majesteit bewijst door zijn aanwezigheid hier dat België en Frankrijk nog altijd slechts reden hebben elkander te respecte ren, te steunen en te beminnen, zo zei De Gaulle. In Boudewijns stem klonk even een lichte trilling van emotie door, toen hij in zijn antwoord een toespeling maakte op de zware problemen waarmee Frankrijk te worstelen heeft en .waarvan hij zei te ho pen dat ze zouden kunnen worden opge lost in de geest van evenwicht en recht vaardigheid „zijn verleden waardig en vruchtbaar voor de toekomst". Waar is de Koningin? Toen de beide staatshoofden 's middags kransen gingen leggen op het graf van de Onbekende Soldaat, hoorde men verschei dene stemmen in de menigte, die nu ook wel talrijker was geworden, „waar is de Advertentie Uw hartewens spelenderwijs vervuld Er zijn nog moor jillen, vraag1 100 Zrfolder hierUtf handelaar. I cf»He K, V. NA-h° -»7 STUDIO-PROF (L-70) inbouw-chassls op luxe sokkel f185,- f215,- SUPERIEUR (J-585-V4AS) compleet met versterker f 185,- jUNIOR (J-585-4A) inbouw-chsssis op sokkel in luxe koffer f70.. f80,- f90.- i In de rede waarmee hij als voorzitter de heden in Utrecht gehouden hoofdbesturen- vergadering van het N.V.V. heeft geopend, schonk de heer D. Roemers ruime aandacht aan een aantal actuele onderwerpen. Onder andere de adviesaanvrage van de regering omtrent de spelregels van de loonpolitiek. Hij hoopt dat in de betreffende commissie daarover overeenstemming zal worden bereikt. Merkwaardig noemde spreker het dat juist deze regering, die de grotere verantwoordelijkheid van het bedrijfsleven in haar vaandel heeft geschreven, bij voortduring demonstreert dat zU die betekenis volledig onderschat. „Het recht van de regering om algemene aanwyzingen te geven mag niet worden misbruikt om meningsverschillen over cijfermatige gegevens op te lossen. Dat riekt bedenkelijk naar machtsmisbruik", zo zei de heer Roemers. Met het overheidspersoneel is het in wezen niet veel anders gegaan dan in de bouw, zo voegde spreker daaraan toe. In dit verband zei de heer Roemers nog dat het hem niet duidelijk is waarom de ene gemeente wel tot invoering van arbeidstijdverkorting mocht overgaan en de andere niet. Een groot deel van de pers aldus de N.V.V.-voorzitter doet thans alsof Nederland zich ten aanzien van de ar beidstijdverkorting in een onbezonnen avontuur heeft gestort. Hij stelde daar te genover dat ons land op de weg naar ar beidstijdverkorting bepaald in de achter hoede loopt. Hij deelt niet het pessimis me omtrent de invloed daarvan op de pro- iuktie. De eerste cijfers in de bedrijfstak en waar zij werd ingevoerd rechtvaar ten dit pessimisme geenszins. Het is wei leel eenvoudig de gespannen conjuctuur nu plotseling te gaan toeschrijven aan de -u-beidstijdverkorting, maar dat verwijt is pas gerechtvaardigd indien de produktie dientengevolge aanmerkelijk zou teraglo- De conjuncturele situatie in Nederland is gespannen. Het aanbod op de arbeids markt blijft bij de vraag achter. De fun damentele oorzaak dezer tekorten is de on gelimiteerde vraag naar exportprodukten, die op haar beurt oorzaak vindt in het in verhouding tot de omliggende landen lage nominale loonpeil. Spreker vervolgde: „Wij hebben er nimmer twijfel over la ten bestaan lat wij de voorgestelde be lastingverlagingen toejuichten, omdat zij voor zover dit mogelijk was een verlich ting betekenden voor de soicaal zwakkere groepen. Wij hebben altijd wel enige twij fel gehad ten aanzien van de vraag of de ze belastingverlagingen op het conjunctu reel juiste moment kwamen. Dit kabinet vertoont zelfs bij een van zijn meest be kwame bewindslieden een onzekerheid die het pverheidsgezag geen goed doet. Een scherpe tegenstelling tot de vrees voor overspanning van de conjunctuur constateert spreker bij het woningbouwbe leid van de regering. Een kabinetscrisis ontstond omdat de regering niet kon toe staan dat de woningbouw zou uitstijgen boven een niveau van 82.500 woningen Enige maanden later komt van dezelfde minister een nieuw programma dat de 90.000 woningen waarschijnlijk zal doen passeren. Koningin" roepen. Fabiola had zich van het ministerie van Buitenlandse Zaken, waar ze met haar gemaal en gevolg lo geert, echter rechtstreeks naar het Elysée begeven. Haar afwezigheid bij de Are de Triomphe gaf intussen wel even nieuw voedsel aan het gerucht, dat de Belgische vorstin binnenkort een blijde gebeurtenis zou staan te wachten. Een gerucht, dat door een officiële woordvoerder van het Belgische hof echter onmiddellijk met klem is tegengesproken. Een ander gerucht is daarentegen niet tegengesproken en dat leek" door het ka rakter van de entree van het koninklijke paar aan waarschijnlijkheid te winnen. Een week geleden zouden Boudewijn en Fabiola al een soort generale repetitie voor de plechtigheid van deze dagen ter plaat se aan het Elysée hebben gehouden. Toen het Franse staatshoofd vernomen had, al dus de geruchten, dat de Belgische vorst en zijn vrouw toch wel heel erg opzagen tegen de beproevingen van ceremonies en ontmoetingen die zij tegemoet gingen, moet de oude staatsman de jonge Koning heb ben uitgenodigd dan eerst en privé maar eens te komen kennismaken. Door een discrete achterdeur zouden de Belgische soevereinen toen het Elysée zijn binnen geloodst, waar het ijs vervolgens kon wor den gebroken. Het geheim van het rendez vous zóu zelfs in de onmiddellijke entou rage van het Franse staatshoofd zo goed bewaard zijn gebleven, dat men ook in het Elysée aanvankelijk stellig meende dat de mysterieuze gast van de president die avond de Algerijnse premier Ferhat Ab bas was eweest. Het Belgische staatsbezoek zal drie dagen duren. Het is het eerste be zoek sedert ruim een halve eeuw dat een Belgische koning in zijn officiële waardigheid aan Frankrijk brengt. Het overbelaste programma dat Boudewijn en Fabiola, die haar buitenlands debuut als vorstin maakt, wordt aangeboden is in op zet vrijwel hetzelfde als Boudewijns groot ouders Albert I en Elisabeth in 1910 moch' ten aanschouwen, of zo men wil, moesten ondergaan. Gisteravond een diner met kaars' licht in 't Louvre Vandaag een gala voorstelling in de Opéra. Daarna een ont vangst op het stadhuis en bezoeken aan de kastelen van Fontainebleau en Versailles en aan hospitalen en studentenhuizen in Parijs. Zelfs de visite die koningin Fabio la graag aan de grote Parijse modehuizen had willen brengen, moest door de chefs van het protocol worden afgewezen. Koning Boudewijn en president De Gaul le inspecteerden gisteren op het vliegveld Orly, ten zuiden van Parijs, de erewacht (Telefoto) Het Belgische koninklijke paar heeft gisteravond het spreekwoord doen jokken, dat zegt dat stiptheid de beleefd heid der koningen is. Een half uur hebben ze vele honderden aanzienlijke gasten in het Louvre te Parijs doen wachten, waar voor hen het eerste galadiner was aan gericht. De verklaring voor deze inbreuk op het protocol verschoonde het jonge paar echter van alle schuld. De avondrobe, die Fabiola in Spanje had laten maken, was door de verkeersopstoppingen, die het ko ninklijke bezoek in en rond Parijs veroor zaakt had, niet "tijdig van het vliegveld in de Quay d'Orsay gekomen. Om het goede voorbeeld te geven heeft de Parijse gemeenteraad op de Place de la Concorde twee reusachtige vlag- gemasten van dertig meter hoogte op gericht, waaraan de hele week de beide driekleuren zullen wapperen en met nog vijfduizend andere Belgische vlaggen zijn alle openbare gebouwen en de Parijse autobussen deze dagen getooid. Als politieke achtergrond van het bezoek wijzen de Fransen op de Kongolese en de Algerijnse kwesties, waarin beide landen elkaar de laatste jaren altijd trouw heb ben gesteund. Voor politieke besprekingen tussen de beide staatshoofden en van de ministers van Buitenlandse Zaken Spaak en Couve de Murville schijnt in het pro gramma overigens niet zo heel veel tijd te zijn uitgetrokken. Tijdens een bijeenkomst van het Neder lands Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw in Rotterdam is aan ir. C. van Traa, directeur van de Dienst van Stads ontwikkeling en Wederopbouw te Rotter dam, de Hudig-medaille voor verdienste lijk werk op het gebied van de volkshuis vesting en stedebouw uitgereikt. De voorzitter van de Hudigstichting mr. J. Vink, zei dat ir. Van Traa heeft be grepen, dat het niet ging om restaura tie, maar om het scheppen van een nieuw hart voor Rotterdam. De taak om een stad een geheel nieuw aanzien te geven, was zon der precedent in Nederland. Men is erin geslaagd ruimte open te laten voor de vrije ontwikkeling van het particuliere initiatief. heeft gemeten. Als alle documenten op tafel komen, zullen er weinig mogelijkhe den blijken te zijn, om ze als een wapen in de binnenlandse politiek te gebruiken, omdat velen boter op hun hoofd hebben. De bezwaren van de regering tegen pu blikatie, omdat daardoor individuele Indo nesische personen in moeilijkheden zou den kunnen geraken, is begrijpelijk, maar men zou een selectie kunnen toepassen. In ieder geval ondersteunde mr. Van Riel het verzoek van prof. Schermerhorn en hij hoopte dat binnen vijf jaar het eerste boek, in groene band met gouden letters, met de betrokken documenten zal ver schijnen. Prof. Schermerhorn verklaarde hierna dat geen persoonlijke overwegin gen bij hem een rol hadden gespeeld om op publikatie van de documenten aan te dringen. Hij meent echter dat het Neder landse volk een recht wordt onthouden. Voorts wees hij erop dat alle documenten die betrekking hebben op Indonesiërs, reeds in handen zijn van Indonesië. Voor Nederland zijn vooral van belang de stuk ken die intern tussen Nederlanders zijn ge wisseld. Daar staan de Indonesiërs bui ten. De heer A 1 g r a (A.R.) vestigde er nog eens de aandacht op dat een groot deel van de documenten in Amerika wel kan geraadpleegd worden in de bibliotheek van een universiteit. Dat is te meer een reden om ook van Nederlandse zijde op korte termijn zo veel mogelijk documen ten vrij te geven of te publiceren. Algemeen werd het betreurd dat de par lementaire enquête-commissie van de Tweede Kamer haar onderzoek inzake de Indonesische kwestie niet tot een einde heeft gebracht. Jarenlang, heeft de ZJutfense politie ge zocht naar een ""dief^' die de ^recherche steeds te slim af was. Hij blijkt een hoofd agent van politie te zijn. Enkele dagen ge leden zag een rechercheur van politie in een winkel in Zutfen een molentje voor een werphengel voor veel te lage prijs aangeboden. Bij navraag ontdekte hij, dat de verkoper van het apparaat een hoofd agent was. Deze werd verhoord en beken de uiteindelij' de lang gezochte dief te zijn. Hij ging bijzonder geraffineerd te werk. Hij ging tijdens zijn nachtdiensten op roof uit. De recherche vond in het huis van de agent een voorraad goederen, waar op een goed bevoorrade winkel jaloers zou kunnen zijn. Er wordt nu een onderzoek ingesteld bij handelaren die tweede-hands goederen in goed vertrouwen hebben ge kocht van de politieman, die zij meenden te kunnen vertrouwen. De gearresteerde agent is opgesloten. De diefstallen strek ken zich uit over een periode van onge veer vijf iaar. Bij zijn nachtelijke opera ties voelde de hoofdagent zich volkomen veilig, omdat hij wist waar zijn collega's patrouilleerden. Ook was hij altijd op de hoogte van speciale maatregelen. Albert van Dalsum speelt de hoofd rol in „Spooksonate"vanavond in het AVRO-programma op het scherm. Advertentie WAAKT OVER UW GEZIN Iedereen roemt de ècht-lek- kere, natuurlijke smaak van Leeuwenzegel marga rine. Op het brood en in de warme maaltijd. En alléén Leeuwenzegel margarine bevat het natuurzuivere middel dat spatten voorkomt! Onthoud het als morgen uw melkhandelaar komt: Leeuwenzegel margarine! Leeuwenzegels hebben waarde. Vraag uw melkhandelaar een Leeuwenzegel- spaarmapje, BRINKERS' MARGARINE- FABRIEKEN ZOETERMEER Lbj MIIIM A A tl KONDIG INGEtl En BESCHOUW!MGEtl De kwaliteit van wat wij gisteren van het Zweedse koningsbal te zien kregen was voor een Eurovisiebeeld voorbeeldig. Heet van de naald paarde het commentaar van het echtpaar Kleywegt Hollandse nuchter heid aan de vereiste vorstelijke lyriek. De K.R.O. begon toen met een documen taire over het politiewezen. Het werd een vrij aardig en in ieder geval nuttig filmpje over de veelzijdigheid van de opleiding en de taak van Rijks- en Gemeentepolitie. Nuttig alleen al omdat een dergelijke re portage kan helpen de kloof minder wijd te maken die altijd nog politie en publiek gescheiden houdt, wat weer zijn ongunsti ge invloed heeft op de ook gisteren ter sprake gekomen onstellende onderbezet ting der korpsen. Ondanks een aantal goed gespeelde, zij het overduidelijk geënsce neerde filmpjes van diefstallen e.d. (waar om echte, door iedereen te herkennen ac teurs gebruikt?) werd het geheel toch wat te lang, zodat zelfs de politie onze aan dacht niet 40 minuten lang gevangen kon houden. In het programma botweg achter elkaar geplakte variété-nummers dat door Jos van der Valk „Piste" is genoemd, lijkt de naamgeving het enige duidelijke werkstuk van de producent. Verder komt zoiets neer op het huren van een aantal nummers, die gisteravond nogal geslaagd waren. Vele welgevormde, schaars beklede dames de den allerhande moeilijke dingen, waarvan ons speciaal Ariella een danseres aan een vertikaal koord, lang zal bij blijven. Bij zonder goed is eigenlijk de onopvallende maar geroutineerde manier waarop het or kest van Tony Vess hierbij zijn illustratie ve taak vervult. Het avondcollege Nederlands bracht be halve de verontschuldigingen van de do cent over fouten in de vorige uitzending, ditmaal weinig opvallends. Er was een grappig interview met een corrector, die verklaarde zo graag schoolmeester te wil len zijn, terwijl de aanwezige schoolmees ter de rest van de uitzending niets liever leek te doen dan spelfouten te corrigeren. Misschien kunnen ze oversteken. Des middags konden de voetballiefheb bers een prima reportage zien van de wed strijd ItaliëEngeland in Rome. Het com mentaar van Leo Pagano was dit keer zo als het behoort te zijn: rustig en zonder betweterige opmerkingen. Beeldschermer HILVERSUM L 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Dansmuz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Sopraan en piano en pianorecital. 14.50 Metropole-ork. en so list, 15.30 Voor de zieken. 16.30 Strijktrio. 17.00 Boekbespr. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Amateursprogr. 18.20 Brabants halfuur. 18.50 Re- geringsuitz.Het emigratiepraatje van H. A. van Luvk. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz.progr. voor de solda ten. 20.30 Avondcollege. 21.00 Zang en piano. 21.25 Wij zoeken een antwoord op duizenden vragen, documentaire. 21.55 Gram, met comm. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00- 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.30 Gram. VPRO: 10.00 Dit en het andere, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Cello en piano. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitzend.: Voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws, beursber. en meded. 13.30 Lichte muz. 14.00 Omr.ork. en solist. 14.45 Voordracht. 15.05 Zangrecital. 15.30 Lichte muz. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Gram. 17.15 Metropole-ork. 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notities. 18.20 Italiaanse muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 Voor de kinde ren. VPRO: 19.30 Vesper. 20.30 Nieuws. 20.35 Het platteland nu, lezing. 20.50 Bespreking. VARA: 21.00 Gram. 21.55 Poëzie anno nu, litterair progr. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Social, nieuws in Esperanto. 23.10 Muziekrevue. 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Omr.ork. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nieuws. 1315 Orgelreeital. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Beursber. 16.06 Gram. 16.30 Omr.ork. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Piano recital. 18.10 Boekbespr. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.40 Schoolwedstr. 20.00 Ork.conc. (In de pauze: Kunstkaleidoscoop) 21.40 Zangrecital. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR DONDERDAG NTS: Eurovisie: 11.00—13.00 Report. Stockholm van het huwelijk v. H.KH. Prinses Birgitta van Zweden en Z.K.H. Prins Johann Georg von Ho- henzollern NTS: 20 00 Journ. AVRO: 20.20 Act. 20.30 Documentaire film. 21.00—22.20 Spooksonate, TV-spel. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Weekjourn. en weeroverz. NCRV: 20.20 Waddeneiland, film. 21.00 Muzik progr. 21.30 Attentie. 21.55 Dagsluiting. De Amerikaanse ambassadeur in Den Haag, de heer Rice, heeft een hoge Ameri kaanse onderscheiding, het „Legion of Me rit" in de rang van officier, uitgereikt aan de gepensioneerde vice-admiraal G. B. For- tyun, oud-commandant zeemacht in Neder land. In de begeleidende oorkonde wordt ver meld, dat vice-admiraal Fortuyn met grote bekwaamheid doeltreffend heeft sa mengewerkt met vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en de Noordatlanti- sche Verdragsorganisatie bij de oplossing van problemen van wederzijds belang.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9