Werktij dverkorting van nadelige invloed? Duyvis VERLAAGT DE PRIJZEN VELOURS w LDYCKS meubelen fm PIKEUR Hervormden en gerefor meerden zoeken eenheid tS.it bp bfdpilpn tijb J In Brabant gevonden Romeins graf gaat naar Amersfoort frites saus /y r Dierenarts schiet hond dood Rode Kruis heeft meer geld nodig Prof. Bogaers hoopt geheimen van twintig eeuwen geleden te ontsluieren M. S. Vaz Dias officier Oranje Nassau Korter werken bij de N.S. Enschede is ongeschikt voor derde T.H., zegt Deventer rJuxaflex ƒ6.90 p. m. VRIJDAG 26 MEI 19 61 11 VISIE OP LOONBELEID EN HUREN TIJDELIJK SALATA SALATA LIVORNO 200 jaar geleden v. DUIVENBODEN Kerkelijk nieuws SPECIALE PARTII-AANBIEDING VAN DUIVENBODEN Aantal taken breidt zich nog steeds uit OPERATIE „TA Zomerzegels moesten worden bijgedrukt Landsmeer verliest proces over dienstwoningen Kort nieuws Rijksbemiddelaars en minister akkoord Wat let u óók de proef te nemen Ritmeester licht en geurig Man poogde zijn vrouw te doden t De tijd zal moeten leren of de natio nale economie niet tóch een nadelige invloed van de arbeidstijdverkorting heeft ondervonden, zo wordt opgemerkt in het jaarverslag 1960 van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond. Het CSWV acht zulks niet uitgesloten. Zo zullen wordt gemeend de maatregelen, die werden getroffen om een extra produk- tiviteitsstijging te bereiken „wellicht na verloop van tijd hun effect blijken te verliezen". Ook kan de prognose van partijen, omtrent de te verwachten pro- duktiviteitsstijging blijken te optimis tisch te zijn geweest. Voorts kunnen zich neveneffecten manifesteren, waardoor „de werktijdverkorting op langere ter mijn gezien toch met niet voorziene kostenverhogingen gepaard zal blijken te gaan". Tenslotte heeft het verbond de indruk, dat als gevolg van de zeer krappe arbeidsmarkt in sommige onder nemingen en bedrijfstakken tot werktijd verkorting is besloten in gevallen, waar in deze economisch niet was gemoti veerd. Wat de huren betreft, acht het CSWV het gewenst „dat de regering op korte ter mijn haar standpunt bepaalt". Het be drijfsleven moet hiervan tijdig op de hoog te worden gebracht met het oog op de con- tractsonderhandelingei* en andere loonpo litieke beslissingen in de komende perio de. Zoals bekend staat het verbond over eenkomstig het van werkgeverszijde in het SER-advies van 27 januari 1961 inge nomen standpunt een spoedige afschaf fing van de subsidies bij de woningbouw voor en in verband hiermee een aanpassing van de huur, waarbij de nodiggeachte huurverhoging van 30 a 40 pet dient te worden verdeeld over één verhoging in april 1962 en één in april 1964. Loonsverhoging van 20 percent Het verslag memoreert, dat de conjunc turele hausse in 1960 van invloed is ge weest op de loonontwikkeling. Ook in het eerste kwartaal van 1961 zette de opwaart se toonbeweging zich verder voort. Ver wacht wordt, dat de invloed van loonont wikkeling en arbeidstijdverkorting teza men van medio 1959 tot eind 1961 zeker zal neerkomen op een gemiddelde uur- loonstijging van omstreeks twintig per cent. Weinig verschil Het verbond betwijfelt, of er veel ver band moet worden gelegd tussen de ge middelde hoogte van de tijdens de eerste periode van de gewijzigde loonpolitiek be reikte loonstijging en het feit dat deze on der nieuwe spelregels is gerealiseerd. Zou den in die zelfde tijd uitsluitend qua uni forme loonmaatregelen „oude stijl" zijn genomen de huurbijslag van april 1960 was nog zo'n maatregel) „dan zou de ge middelde stijging waarschijnlijk niet veel anders zijn uitgevallen". Ook in het ver leden kwam het voor dat in één jaar tijd een aanmerkelijke loonsverhoging tot stand kwam. „Wél heeft zich thans een grotere differentiatie voorgedaan en een grotere spreiding in de tijd." Het verslag herinnert er voorts aan dat in de loop van 1960 de critiek is toegeno men op de grondslagen van het meer ge differentieerde toonbeleid. De voornaam ste critiek, een critiek die het CSWV ook tot de zijne maakt, richt zich tegen de han- Advertentie Oprechte Saturdagse Haerlemse Courant den 4 July 1761 VLAARDINGEN den eersten July. Heden ochtend tusschen zes en zeven Uuren arriveerde in den Mond der Maas en ten twaalf Uuren binnen de Haven deezer Stede de eerste Jager met 15 Tonnen Nieuwen Haring van de Neering; aangebracht door den Koopman Huyg van der Valk; door desselfs Boekhouder den Heer Oud-Bur gemeester Abraham van der Linde, in het publyk afgeslagen, en gemynd by den Heer Oud-Burgemeester Jacob Hoogstad, voor eene Som van 450, yder Ton, en had van den Vangst der eersten Nacht 10% en van die der tweede Tonnen, overgenomen. By het Arrivement en den Afslag dier eerstelingen van de groote Visschery was het hier ongemeen drok, zo door de toevloeying der inwoonders deezer, als der naastgelegene Steden ook heeft men dezelve met een frisch glas Wyn naar ouder gewoonte verwelkomt. tering van een produktiviteitskriterium per bedrijfstak of per onderneming als vrijwel enige maatstaf met toetsings norm voor de omvang van toon(kosten)- verhogingen. Aan een dergelijk gebruik kleven ernstige bezwaren. In sterke mate is zich dan ook de behoefte gaan mani festeren aan een systeem van loonpoli tiek dat minder gecompliceerd van opzet is, dat differentiatie toelaat en aan de on derhandelende partijen een wat grotere bewegingsvrijheid veroorlooft. Zonder in beschouwingen te treden over een nadere uitwerking van een opnieuw te wijzigen systeem van loonpolitiek staat voor het verbond toch wel vast dat daar bij een centrale plaats ingeruimd moet blijven aan de ontwikkeling van de na tionale produktiviteit. Zou in ons bedrijfs leven de ontwikkeling van de arbeidskos ten afwijken van de ontwikkeling van de arbeidsproduktiviteit, „dan betekent dat een aantasting van zowel de prijsstabili- satie-norm als de norm terzake van de ver deling van het nationale inkomen." Advertentie |aloexle«n De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 V Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bleskensgraaf T. Langerak te Vinkeveen te Middelburg (vac. I. J. van Houte) (als predikant voor bijzondere werkzaamheden) (toez.) A. Bongenaar te Groningen te Wezep E. J. Schimmel te Oud-Beijerland. Aangenomen naar Driesum M. Verwey te Arnemuiden naar Obdam M. B. Blom, vicaris te Oegstgeest naar Wolsum J. Bezemer, kand. te Waalwijk. Beroepen te Diever (toez.) D. Th. Rut gers, leraar te Leeuwarden, voorheen pre dikant te Diever. Beroepen te Elspeet (2e pred.pl., voor Uddel) G. M. v. Dieren te Ede. Bedankt voor Boven-Hardinxveld J. R. Cuperus te Waddinxveen. Advertentie in diverse moderne tinten, met kleine on zichtbare foutjes, van 14.50 voor Beperkte voorraad, slechts enkele dagen Tevens kleurechte DOBBY-STOFFEN, 120 cm breed f 2.25 p. m. GED. OUDE GRACHT 108 - 110 - HAARLEM - TELEFOON 17165 - 18657 j. S: M' ffiW- ww f MÉ XSsSSfaY Prof. dr. J. Waterink heeft wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd afscheid genomen «Is hoogleraar van de Vrije Universiteit. Op de zeer druk bezochte receptie kwam Prins Bern- hard, die 's morgens ook het af scheidscollege had bijgewoond, de scheidende hoogleraar de hand druk ken. Van links naar rechts prof. Waterink, dr. S. D. Fokkema en Prins Bernhard. Voor de tweede keer in korte tijd heeft de Apeldoornse politie proces-verbaal op gemaakt tegen een 43-jarige gewezen die renarts, die thans op een landgoed in Wie- sel bij Apeldoorn woont. De man schijnt een hartgrondige hekel aan honden te hebben. Enkele weken gele den vuurde hij een schot hagel op een hond, die op zijn terrein liep. Het dier werd gewond en de politie maakte proces verbaal op. Dezer dagen kwamen buren van de die renarts bij de politie vertellen, dat deze weer op een hond had geschoten. Dit keer gold het een kostbaar rashondje. De die renarts toste eerst een schot hagel op het dier, waarbij het ernstig werd gewond. Het kon niet meer weg kruipen toen de man op het dier toeliep. Een tweede schot hagel maakte vervolgens een einde aan het le ven van hondje. Opnieuw maakte de poliiie proces-ver baal op. De politie onderzoekt nog in hoe verre in beide gevallen de Dierenwet is overtreden. De nationale campagne van het Rode Kruis begint maandag. Tot 11 juni zal on der het bekende motto „Helpt het Rode Kruis helpen" in alle steden en dorpen waar afdelingen van deze organisatie zijn gevestigd de collectebus rammelen. Het resultaat van de campagne zal bepalend zijn voor het werk van het Rode Kruis in de komende twaalf maanden. Enkele jaren geleden passeerde het be drag van de jaarlijkse geldinzameling de 1,5 miljoen gulden. Sindsdien is die stij ging voortgegaan. Maar de Waardever mindering van de gulden en vooral de toe neming van het aantal taken stellen het hoofdbestuur ondanks de stijgende inkom sten ieder jaar voor grote problemen. Eén van de diensten die wegens snelle uitbreiding steeds meer geld verslindt is de Welfare, de sociale zorg voor langduri ge zieken. Dan is er het werk voor de in validen dat het afgelopen jaar is toege nomen en waarvoor vele plannen op uit voering wachten. Het hospitaalschip „Hen ry Dunant" dat verleden jaar 29 weken met in totaal 2000 patiënten door Neder land voer, is dit jaar voor het eerst naar het buitenland om de zieken iets van de Rijn te laten zien. Het Dunant-huis, bestemd voor invali den en chronisch zieken, zal binnenkort worden ingericht om ook patiënten met ziekten aan de luchtwegen te ontvangen Hiertoe moet °en ringleiding voor zuurstof worden aangelegd, een installatie die op nieuw een aanslag doet op de kas van het Rode Kruis. De lectuurdienst heeft het vorige jaar alle records geslagen. In de 360 kastjes die in het land staan opgesteld, werden 200.000 boeken en 800.000 kilo tijd schriften gedeponeerd, die hun weg von den naar het sanatorium in Davos, naar de Antillen en Suriname en zelfs naar emi granten in Australië en Canada. Het Rode-Kruiscorps dat bij rampen in actie komt telt op het ogenblik 12.000 vrij willigers. In de magazijnen staan 12.000 bedden met toebehoren bereed om in ge val van nood dienst te doen. De Bloedtransfusiedienst heeft het aan tal donors in de afgelopen tien jaar zien stijgen van 65.000 tot 160.000. De trombo- sedienst, die vijf jaar geleden werd opge richt, telt thans 14 plaatselijke diensten. Ook de Informatiedienst heeft nog altijd duizenden aanvragen per jaar te verwer ken. Het bijna 95 jaar bestaande Nederlandse Rode Kruis telde 10 jaar geleden 460.000 leden. Op 1 januari van dit jaar was men de 700.000 reeds gepasseerd. Mej. G. J. Veeger heeft onlangs voor het Rode Kruis een reis naar Nieuw-Gui- nea gemaakt om de mogelijkheden te on derzoeken de Papoeabevolking bij het Ro de Kruiswerk in te schakelen. Tal van Pa poea's hebben zich gemeld voor EHBO- cursussen. Vcorts is men begonnen met het vormen van transportcolonnes, waar bij oudere leden van de Papoea-padvinde rij worden ingeschakeld. (Van onze reportageredacteur) Zowel prof. dr. J. E. Bogaers van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodem onderzoek als de kolonel van de genie L. C. Dijkstra heeft opgelucht gekeken toen dezer dagen op de Kouterhoeve in het Brabantse dorpje Esch een vijftig- tons Centuriontank een 14 millimeter dikke stalen scheepsplaat als een bodem onder een grote in een ijzeren kooi ver pakte zandkoek schoof. Op de boven kant van de koek tekenden zich de lijnen van een vroegere, sinds lang vergane houten omwalling af en een paar donkere plekken in de hoek markeerden houts- koolresten. Om wat binnen die lijnen aan historische gegevens nu nog schuilgaat was deze hele operatie „Taartschep" be gonnen. Advertentie toastjes |°ïn snacKf i ^roro---- De verkoop van de Zomerpostzegels 1961 heeft alle verwachtingen tot dusverre overtroffen. Hoewel de P.T.T. rekening had gehouden met een grotere verkoop dan in 1960 bleek de voorraad niet vol doende te zijn en moesten de zegels van alle waarden, met uitzondering van de postzegels van dertig cent, worden bijge drukt. De door de stichting uitgegeven prent briefkaarten met de afbeeldingen van de zelfde vogels als op de postzegels (zilver meeuw, scholekster, wulp, kluut en kievit) waren reeds in de eerste weken van de op 24 april gestarte Zomerzegelactie uitver kocht- Steekproeven hebben aangetoond, dat de verwachting gewettigd is, dat de Zomer postzegels 1961 een resultaat zullen op leveren. dat vijftien percent zal liggen boven dat van 1960. De president van de Amsterdamse rechtbank heeft bepaald dat de vordering van twee huizen door de gemeente Lands meer van de N.D.S.M. nietig is en dat de gemeente ook in de toekomst deze huizen niet mag vorderen. Contractueel zijn de gemeente en de N.D.S.M. overeengekomen dat 178 huizen in Landsmeer permanent beschikbaar zullen zijn voor personeelsle den van de scheepsbouwmaatschappij. Na dat twee bewoners hun ontslag bij de N.D.S.M. hadden gekregen wenste de maatschappij de woningen aan andere per soneelsleden over te doen, maar de ge meente weigerde medewerking bij de ont ruiming en vorderde de woningen zelfs, teneinde ze voor de ontslagen personeels leden te behouden. De president achtte dit in strijd met het contract en heeft de woningen aan de N.D.S.M. toegewezen. Een dwangsom werd aan het vonnis niet verbonden, omdat er volgens de president op gerekend mag worden dat de gemeentelijke overheid aan een rechterlijke uitspraak zal voldoen. Voor het eerst zal namelijk een volledig graf uit de Romeinse tijd naar de labora toria van de Rijksdienst voor Oudheidkun dig Bodemonderzoek te Amersfoort wor den overgebracht om daar met alle tech nische middelen waarover de hedendaagse wetenschap beschikt te worden onderzocht. Daar is ook alle aanleiding toe, want de sinds tien jaar te Esch in Noord-Brabant aan het licht gekomen Romeinse graven behoren tof de merkwaardigste archeologi sche ontdekkingen van de laatste* tijd, niet alleen in Nederland, maar-in geheel Euro pa. Het gaat daarbij niet alleen om grafheu veis, die niet eerder werden aangetroffen, maar ook om zeer rijke graven. Zo vond men in sommige van de zeven tot nu toe ontdekte, uit de tweede eeuw daterende grafheuvels wel 40 "tot 50 bijgiften: ge schenken welke de Romeinen hun doden op hun laatste reis meegaven. De climax vormde wel het in het najaar van 1959 door palissaden omgeven graf „van de rijke dame", dat onder meer behalve glaswerk ook een kostbare barnstenen Bacchus bleek te bevatten. In de herfst van het vorige jaar vond men net als in alle vorige gevallen bij toeval een aan dit graf van „de rijke da me" grenzend ander graf, dat eveneens door palissaden omgeven bleek te zijn De veronderstelling lag voor de hand, dat men nu de laatste rustplaats van „de rijke heer" had gevonden. Om eventuele in scripties op houtresten en dergelijke te kun nen onderzoeken, welke bij het archeolo gisch veldwerk-gemakkelijk verloren gaan besloot men deze grafheuvel in zijn geheel naar Amersfoort te transporteren. Het vinden van die inscripties is brood nodig, want de herkomst van de Romein se bewoning in dat deel van Brabant, dat destijds militair en economisch van weinig betekenis kan zijn geweest, is de historici nog een raadsel. Ook is het merkwaardig, dat deze Romeinse grafheuvels zich bevin den op de plek van de urnvelden van een vroegere bevolking, zodat men zich af vraagt of in Brabant twee verschillende culturen elkaar onmiddellijk hebben opge volgd. Genie-aal werk Voor het uitgraven van het 2.80 bij 3.70 meter metende graf heeft de dienst mede werking van de genie gekregen. Eerst werd de plaatijzeren kooi gemaakt, die de zandklomp (men heeft uiteraard om het graf een flinke veiligheidsmarge genomen) bijelkaar houdt. Met de stalen scheeps plaat, die er ten aanschouwe van de pas toor en zijn Escher parochianen onder is geschoven, weegt de hele „zandtaart" zo'n slordige 24 ton. Voordat het zo ver was moesten nogal wat problemen op het ge bied van de bemaling en de grondmechani ca worden opgelost. Nachtelijk vervoer In de komende nacht heeft het transport plaats. Het gewicht vormt daaroij niet de grootste moeilijkheid. Het graf wordt door een kraan op een trailer met oplegger geplaatst. De lading overtreft echter de maximaal toegestane breedte met een meter. Er is dan ook ont heffing van de Wegenverkeerswet voor dit transport verleend op voorwaarde dat het 's nachts geschiedt en dat de marechaus see het zal begeleiden. Het graf zal op de trailer worden ingebed in zakken om de trillingen tijdens het vervoer te dempen. In de tweede helft van de volgende maand gaat prof. Bogaers met zijn medewerkers proberen de geheimen van dit bijna 20 eeuwen oude graf te ontsluieren. Hij hoopt vurig dat de uitkomsten van zijn onderzoek alle kosten en moeiten van dit experiment zullen rechtvaardigen. Ambassadeur In Hongarije. Binnen kort is de benoeming te verwachten van dr. J. H. Zeeman tot Nederlands ambassa deur te Boedapest. Dr. Zeeman was laat stelijk ambassadeur in Bangkok. De nestor van het Nederlandse pers bureauwezen, de heer M. S. Vaz Dias, die op tweede pinksterdag 80 jaar werd, is met zijn echtgenote in het Amstelhotel in Amsterdam op bijzondere wijze gehuldigd, onder meer door zijn bevordering tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau. Een grote vriendenschaar kreeg gelegenheid in die hulde bij te dragen tijdens een feeste lijke lunch, die de Buitenlandse Persver- eniging in Nederland aanbood en tijdens een daaropvolgende receptie, die een huldi gingscomité had gearrangeerd. Aan de lunch zaten onder meer aan mr. V. Scholten, staatssecretaris van O., K. en W., drs. A. A. V. Tummers, vice-voorzitter van de vereniging De Nederlandse Dag bladpers, mr. J. A. W. Burger, voorzitter van de Federatie van Omroepverenigingen, J. M. Matla, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Persbureaus, de heer J. M. Gorter van de Nederlandse Organisatie van Tijdschriftuitgevers, dr. G. J. Lammers, hoofd van de Rijksvoorlichtingsdienst, mr. M. C. Godschalk, directeur van het ANP en de heer L. A. P. M. van den Broeke, voorzitter van het seniorenconvent in de journalistiek. Tafelpresident was de heer Pal Balazs secretaris van de Buitenlandse Persvereni ging, die gelukwensen van collega's uit vele landen overbracht. Mr. Scholten huldigde de jubilaris als een der grondleggers van het Nederlandse persbureauwezen. „De jubilaris is de man geweest, die steeds het nieuws in het nieuws 'heeft gebracht. Dat begon met de stenografie. De een wqpdt daar minister president cfoor, de ander Vaz Dias", zei de staatssecretaris die mededeelde, dat de Koningin de heer Vaz Dias had bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Mr. Van Wijck huldigde hem „als voor treffelijk burger van Amsterdam", drs. Tummers zei namens De Nederlandse Dag bladpers, dat deze haar bloei voor een deel aan het werk van de heer Vaz Dias te danken heeft. Advertentie Kom in Kemp/ces' Meubeltoonzalen te Amsterdam, Oude Schans 73-75-77of te Waddinxveen de prachtige collectie Formule meubelen bekijken. Ubenter hartelijk welkom! FOR MU LE Op aanvrage zenden wij u graag een folder toe en een overzicht van onze voor- rr-dhoudende dealers in uw omgeving. De minister van Verkeer en Waterstaat en het College van Rijksbemiddelaars heb ben, naar het ANP verneemt, gisteren hun goedkeuring verleend aan de voorstellen die de directie van de Nederlandse Spoor wegen dinsdag heeft ingediend met be trekking tot de arbeidstijdverkorting voor het Spoorwegpersoneel. De drie erkende vakbonden hebben nog geen officieel be richt ontvangen van de beslissing van de minister en het College van Rijksbemid delaars. De vakbonden hebben zich dins dag, na het bekend worden van de voor stellen van de N.S.-directie, in een tele gram tot het College gewend met het ver zoek, antwoord te geven op de voorstellen die de bonden reeds op 4 maart hebben ingediend. Op dit telegram is nog geen ant woord binnen. Men spreekt in vakbonds kringen van een noodsituatie -voor het spoorwegpersoneel, nu het voor wat e werktijden betreft is achtergesteld bij de werknemers in de bedrijven en bij de ge meenten. Advertentie Het gemeentebestuur van Deventer heeft zich mét een nota tot de Tweede Kamer gericht naar aanleiding van de voorgeno men stichting van een derde technische hogeschool in Enschede. Daar de mogelijkheid wordt opengehou den om de derde technische hogeschool te doen uitgroeien tot een universiteit, is het gemeentebestuur van Deventer van me ning, dat hiermee reeds met de plaats keuze rekening dient te worden gehou den. Volgens B. en W. van Deventer ligt Enschede zeer ongunstig. „Met Enschede als middelpunt kan men in Nederland slechts een halve cirkel beschrijven. De zelfde cirkel met Deventer als middelpunt valt echter geheel binnen Nederland", al dus de nota. Voorts wordt erop gewezen, dat Gedepu teerde Staten van Gelderland als vesti gingsplaats voor de derde technische ho geschool, indien Arnhem niet in aanmer king komt, Deventer hebben verkozen bo ven Enschede. Naar de mening van B. en W. van De venter zal de derde technische hogeschool, wil zij tot bloei kunnen komen, niet in het excentrisch gelegen Enschede geves tigd moeten worden, maar in een plaats in de IJselstreek, welke daarvoor op grond van zijn centrale ligging en uit planologi sche overwegingen het meest aangewezen is. Een werkgroep van hervormden en gereformeerden heeft de volgende ver klaring uitgegeven ten aanzien van de gescheidenheid der kerken: De ondergetekenden, een werkgroep van hervormden en gereformeerden hebben op een bijeenkomst van 24 april 1961 unaniem als hun oordeel uitgespro ken dat de gescheidenheid van de her vormde en gereformeerde kerken niet langer geduld mag worden. Bewogen door de verwachting van 't Rijk Gods en de opdracht der Kerk in de wereld zijn zij êr gezamenlijk van overtuigd dat naar eenwording ge streefd moet worden. Zij hebben zich voorgenomen stappen te doen om deze eenwording krachtig te bevorderen. Daartoe benoemden zij uit hun midden een kleine werkgroep. Over enige tijd zullen verdere plannen bekend gemaakt worden. Reeds nu ech ter wordt toezending van adhesie-betui- gingen van hervormden en gereformeer den op hoge prijs gesteld. Men kan deze zenden aan ds. J. Monteban, Engweg 89, Driebergen of aan dr. J. M. Vlijm, Koningin Julianalaan 32, Voorburg. De oproep is ondertekend door ds. J. H. Baas, 's Gravenhage-West; dr. E. J. Beker, Utrecht; ds. W. van Boeijen, Amsterdam; Wika L. A. C. van Gin- kel, Driebergen; ds. M. Groenenberg, Utrecht; ds. I. J. van Houte, Middelburg ds. G. P. Klijn, Driebergen; ds. H. M. Kuitert, Amsterdam; ds. G. Lugtig- heid; Maam; dr. J. M. van Minnen, Utrecht; ds. J. Monteban, Driebergen; ds. T. Poot, Middelharnis; dr F J Pop, Driebergen; ds. E Pijlman, Rot terdam; dr. P. Schoonheim, Leiden; ds. J. H. Sillevis-Smit, 's Gravenhage; ds. G Toornvliet, Bloemendaal en dr. J. M. Vlijm, Voorburg. Een in Amsterdam wonende 56-jarige Engelsman heeft getracht zijn eveneens 56-jarige echtgenote van het leven te be roven. De vrouw is naar een ziekenhuis ver voerd. Haar toestand is redelijk. De da der woont reeds sedert 1929 in Nederland. Hi; is directeur van een fabriek, maar de zaken gingen de laatste tijd slecht Hii schijnt de bedoeling te hebben gehad ziin vrouw het leven te benemen en daarna de hand aan zichzelf te slaan.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11