Uitlooppogingen slaagden niet in vijfde etappe van „Giro" Sportprogramma voor het weekeinde Mary Kok traint „Zeist" Twee steunpilaren van de „Spurs 1 De opstellingen Defilippis won de eindsprint Felle strijd in het stayersnummer Veel uitvallers in gemakkelijke SLS-rit Greaves blijft Rik Coppens naar „Hilversum" ZATERDAG 27 MEI 1961 10 Pechvogels VOETBAL Het studententeam Albert weer terug in de Hongaarse voetbalploeg De kwartfinales voor de KNVB-beker AMATEUR VOETBAL 99 36 spelers Vrienden 1 Eenvoudig T elevisie HANDBAL CRICKET TENNIS PAARDESPORT KANOSPORT Strateeg Jan Dassen rwÊÊÊ Ondanks talrijke uitlooppogingen werd de 224 km lange vijfde etappe van de Ronde van Italië vrijdag betwist in een massale eindsprint, waaraan door welge teld 146 van de 159 nog in de koers zijnde renners werd deelgenomen. De Italiaan Defilippis zegevierde voor de Belgen Ar- rnand Desmet en Willy Vannitsen. Rik van Looy volgde achter Pizzoglio (It) op de vijfde plaarts. Het behoeft nauwelijks betoog, dat het algemeen klassement na deze etappe evenals na de twee voorgaande vrijwel ongewijzigd bleef. Miguel Poblet behoudt de rose leiderstrui. Michel Stolker steeg door het afstappen van enkele Belgen tot de achtste plaats. Wat het overige betreft bleef alles bij het oude, al heeft het er enkele malen naar uitgezien, dat een paar renners erin zouden slangen een belangrijke voorsprong te forceren. Wielrennen De eerste poging daartoe werd onder nomen door Taccone, Costalunga, Mas en Fabbri, die dertig kilometer lang op kop lagen, maar na 70 km naar de achterhoede verdwenen, toen Rik van Looy door een drietal ontsnappingspogingen het tempo van net peloton ver omhoog had gedreven. De Belgische wereldkampioen zelf slaagde er enkele kilometers verder in zich te bevrijden van zijn achtervolgers. Maar zijn vlucht alarmeerde de gehele meute en door Miguel Poblet, Fischerkeller en De filippis werd de Belg weer tot de orde geroepen. Vele andere pogingen volgden, o.a. van Battistini, Magni, Gaul en Fischer keiler, maar geen van deze had succes- Op vijftien kilometer van de finish ont snapten Bruni, Defilippis, Pizzoglio, Ar- mand Desmet en Fontana, even later ge volgd door Conterno. In de straten van Milazzo herstelden Van Looy, Vannitsen, Boni en Favero, die aan de kop van het peloton reden, de aansluiting, maar zij kregen geen kans meer zich in de eind sprint te doen gelden. De uitslag was: 1. Defilippis (Italië) 5 uur 27 min. 25 sec. (gem. 37,602 km/uur), 2. Armand Desmet (België), 3. Willy Vannit sen (België), 4. Ezio Pizzoglio (It.). 5. Rik van Looy (België), 6. Bruni (It.), 7. Fon tana (It.), 8- Favero (It.), 9. Bono (It.), 10. Velucchi (It.), 11 Piet van Est (Neder land). Stolker bevond zich in het grote peloton, dat ex aequo als 22ste werd geplaatst in dezelfde tijd als Defilippis. De Belgen Van Geneugden, De Coninck en Van Pollaert staakten de strijd. Er zijn nog 159 renners in de koers. Na de vijfde etappe luidt het algemeen klassement: 1. Miguel Poblet (Spanje) 23.31.14, 2. Fischerkeller (Did.) op 25 sec. 3- Balmanion (Italië) op 48 sec. 4. Pam- bianco (Italië) oo 55 sec. 5, 6 en 7. Ciampi (Italië), Liviero (Italië) en Colletto (Italië) allen op 1 min. 19 sec. 8. Stolker (Neder land) op 1.37. 9, 10 en 11. Bruni (Italië),' Elliótt (Ierland) en Fabbri (Italië) allen Koersen in Alkmaar Opnieuw staan dit weekeinde vier mee tings op het programma, hetgeen tot gevolg heeft dat de derde seizoenmeeting in Alk maar niet zo goed bezet is als gewoonlijk het geval is. Een gelukkige omstandigheid is nog, dat juist in de koersen voor de betere paarden de velden het aanzien meer dan waard zijn. Vooral het stayersnummer zal op deze kleine baan weer van begin tot het einde een enorme strijd te zien geven. De verwachting is dat de trouwe Vico BS, ondanks zijn niet geringe handi cap, aan het langste einde zal trekken. Troubadour zal de tweede plaats kunnen bezetten, daar de plaatselijke favoriet Vro lijke Frans zich op het Alkmaarse ovaal steeds maar onwennig toont. Outsider in dit fraaie en volkomen open nummer is Velduil S. Na een kleine inzinking is Nottelman thans weer heer en meester met zijn paar den. Met enig geluk zal hij zondag opnieuw de „hattrick" kunnen scoren. Vrij zeker zal hiertoe bijdragen Vanadis, die het internationale nummer moeilijk kan ont gaan, tenzij de soms zo verrassend uit haar slof schietende Urma Norton met een hard en hoog tempo Vanadis voortijdig kan ver moeien. Outsider in dit gezelschap is Wiebeline Wip. Xanno Hanover, die zijn seizoendebuut vierde met een goede overwinning en een belangrijke record-verbetering, kan op nieuw winnen, hoewel zijn taak heel wat moeilijker is. De goede Yvonne Heny zal de meeste tegenstand bieden, doch door haar beperkte uithouding zal zij in de eindstrijd blij mogen zijn met een tweede plaats. X Straal W heeft In de opkomende vorm, waarin hij loopt een verrassing in de benen. Een mogelijk outsider is Union. Nottelmans derde zege zal komen van Zypani, een veelbelovende driejarige. Zam besi, Zita Belwin en Zamboni zullen niet ver achter hem eindigen. De Korenbloemprijs brengt een groot en sterk veld aan de start. De snelle Xerophyt staat hierin zeer gunstig. Indien hij direct de kop kan veroveren zal hij zijn positie tot aan het einde toe kunnen verdedigen. Victory Queen en Victor Emanuël zullen met hun respectieve handicap van twintig en veertig meter deze favoriet niet kunnen verrassen. Outsider is X Pluto, die na een lange afwezigheid zijn heroptreden doet. In het amateursnummer gaat de voor keur naar Winifred Hollandia, die zich ech ter tijdig uit de voeten zal moeten maken van X Mieke Hollandia. Het derde kans- paard is Ylinotte. In de Anjerprijs kan Yeasty Hanover in zijn huidige vorm Yasmine wel de baas, evenals de goede Ylbode B, die echter aan de afstand meer dan genoeg heeft. Voor Ydolius is het bij een repetitie van zijn laatste verrichting zuiver een formele aan gelegenheid om het openingsnummer in te palmen. Yankee Doodle Day en Xanda- mour zullen belangrijke vorderingen heb ben moeten maken om dit paard zelfs ook maar te kunnen bedreigen. op 1.40. 13. o.a. Anquetil (Frankrijk) op 2.07. 17. o.a. Bahamontes (Spanje), Defil lippis (Italië), Gaul (Luxemburg), Van Looy (België) en Junkermann (Did.) allen op 2.18. A utomobilisme „Ik begrijp het niet", zei Rob Gorris, terwijl hij uit zijn puntgave rode Porsche stapte, „nu hebben we eens een gemakke lijke SLS-rit en toch heb ik de ongevallen niet kunnen tellen". „Ik begrijp het niet", zei ook Jan But ter. „Maar weet je wat ik geloof", ver volgde de joviale rij-instructeur uit Rot terdam, „het ging allemaal te langzaam. Ze zijn gewoon in slaap gesukkeld onder weg". Rob Gorris, Jan Butter, Albert Ilcken en al die andere cracks, ze waren het er over eens, de 10de Scheveningen-Luxem- burg-Scheveningen rit van het district Den Haag en omstreken van de RAC-West zal niet de geschiedenis ingaan als de rit-van- de-grote-moeilijkheden, wel als de rit met de vele uitvallers. Vrijdagmiddag al driekwart van de 24 uurs-rit was afgelegd hadden 28 van de 160 gestarte equipes de strijd gestaakt. Gezien de moeilijkheden die de rijders in de laatste fase van de strijd nog moesten overwinnen ziet het er wel naar uit dat tenminste zo'n veertig tal „coureurs" de rit niet zal hebben uit gereden. Pas zaterdagmorgen vroeg, als de accurate rekenkamer zijn werk gedaan heeft, zal dat aantal precies bekend zijn. Zoals gezegd, Jan Butter vond het alle maal maar heel makkelijk, „Ik moest 40 rijden", zei hij bijna verontwaardigd, „dat is toch geen snelheid. Neen, het was geen rit voor mij. Ik houd van dat harde werk, zo met het gas op de plank. En als het kan nog erger Jan Butter mocht het dan gemakkelijk vinden, toch zal niet iedere deelnemer aan deze jubileumSLS-rit die mening delen. Zeker bij de familie Englebert uit Den Haag zal men het daar niet mee eens zijn. Zowel Marijke Englebert, die met Anne- lies van Splunter in een Skoda Felicia reed als haar broer Carlo, die in een Austin Healy deelnam, hebben de finish niet ge haald. Ook de Van Splunters zijn weinig geluk kig geweest. Niet alleen viel Annelies uit, ook mevrouw A. Hulsker-Van Splunter, die met mevrouw A. D. de Jong-Timmer- secretaresse van de Eerste Vrou welijke Automobilisten-club een equipe vormde, had weinig succes. De Re nault Dauphine van de Rotterdamse com binatie raakte van de weg en werd daar door uitgeschakeld. Een pechvogel was ook Ir. Visser uit Amstelveen. Hij verloor even de macht over het stuur van zijn Peugeot, die slipte en tegén een boom tot stilstand kwam. Zelfs het kleine Belgische contingent leed verliezen. De elektrische installatie van de Alfa Romeo van de Antwerpenaar Re- mael raakte in de vroege ochtend onklaar, waarna de wagen geheel uitbrandde. Voor EDO bestaat er in de eerste divisie A nog steeds een kansje om van de een na onderste plaats te komen, maar het zal daartoe in de eerste plaats zondag moeten winnen van RBC, dat op de door EDO be geerde plaats staat, doch liefst vier pun ten meer heeft. Wij geven de Haarlemmers zondag een redelijke kans op de volle winst in het Noorder Sportpark- Storm vogels ontmoet KFC, dat grote waarde hecht aan een overwinning, maar naar het ons lijkt niet verder zal komen dan een gelijkspel in Velsen. De stand is: Volendam 31 45 Leeuwarden 31 28 Volewijckers 31 43 B V V 31 28 KFC 31 41 Stormvogels 31 28 Vitesse 32 40 Fortuna(Vl.) 31 27 Ensch. Boys 32 38 Veendam 31 27 H D V S 31 35 AGO V V 31 26 D F C 31 33 RBC 31 24 Limburgia 31 33 EDO 31 20 HVC 31 30 Helmondia 31 14 RCH's positie in de eerste divisie B is vrij hopeloos, maar als het zondag in Den Haag van SHS weet te winnen, dan is er nog een kansje. Vooralsnog geloven wij evenwel niet in een Racing-zege- VSV speelt uit tegen ZFC, dat heel wat hogei staat op de ranglijst, maar veel minder belang heeft bij het resultaat dan de Velsenaren, hetgeen men uit onderstaande De zwemster Mary Kok, die door de zwemclub „Zeist" in dienst genomen is als trainster, is vrijdagavond in functie getreden. Op de foto ziet men haar op deze eerste dag in het Natuurbad „Mooi Zeist" met haar leerlingen. De voetballer Greaves van Chelsea heeft vrijdagavond in een vraaggesprek met United Press International in Wenen ge zegd, dat zijn besluit vaststaat om in Enge land te blijven. Hij zei van gedachten veranderd te zijn en niet naar Italië te zullen vertrekken. De reden van de wijziging in zijn plannen wilde hij niet mededelen. Gevraagd naar zijn mening over de be richten, dat de voetbalclub „Milaan" hem wilde dwingen het contract na te komen, gaf hij ten antwoord: „Hierop heb ik geen commentaar. Ik maak me er niet druk om". Greaves zei, dat hij de gehele zaak had overgedragen aan zijn advocaat, die alle onderhandelingen met de leiding van de Italiaanse club zou voeren. Het Nederlands studentenvoetbalelftal, dat op woensdag 7 juni in Aken tegen de Duitse studentenploeg speelt, is als volgt samengesteld: doel: Vaandrager (HBS); achter: Jansen (Hercules)en..yan Steensel (Rdbur et Velocitas); midden: Boskamp (AFC), Van Tol (ADO) en Olderiekerfnk (Hercules); voor: Smits (Fortuna), Duis (AFC), Peper (RCH), Thole (HFC) en Lentz (Sparta). Reserves: Valstar (Naaldwijk), Verhage (HBS) en Disco (SC Emma). Florian Albert, de jeugdige midvoor van het nationaal Hongaarse elftal, is de gevol gen van zijn blessure weer helemaal te .bo ven. Hij zal de aanvalsleider zijn van de Hongaarse ploeg, die zondag in Boedapest tegen Wales in het veld komt. Zoals bekend kon Albert wegens zijn ver wonding niet uitkomen in de interland te gen Nederland voor de voorronden van het wereldkampioenschap, die 30 april j.l. in Rotterdam werd gespeeld en in 30 over winning voor de Magyaren eindigde. In vergelijking met het Hongaarse team dat in Rotterdam speelde, is de opstelling van Albert hij werd toen vervangen door Kuharszki de enige wijziging. De opstelling tegen Wales luidt dus: doel: Grosics; achter: Matrai en Dalnoki; mid den: Solymosi, Sipos en Kotasz; voor: San- dor, Göröcs, Albert, Tichy en Fenyvesi. In de kwartfinales van het. toernooi om dè KNVB-beker zullen de volgende wed strijden worden gespeeld: AjaxHeracles, ElinkwijkLeeuwarden, HVCVVV en RBCNAC. De wedstrijden zijn vastge steld op donderdagavond 1 juni. ranglijst kan opmaken. Blauw Wit 31 55 Wageningen 31 30 Heracles 31 47 Be Quick 31 29 D H C 31 46 Go Ahead 31 26 Sittardia 31 36 Eindhoven 31 26 Excelsior 31 35 VSV 31 23 SVV 31 33 SHS 31 22 ZFC 31 31 E B O H 31 21 't Gooi 31 31 Helmond 31 20 Heerenveen 31 30 RCH 31 17 In de tweede divisie is Hilversum— Haarlem dé wedstrijd. Men weet het: een gelijkspel is voldoende voor promotie naar de eerste divisie, bij een overwinning is de promotie plus het kampioenschap een feit. En het resultaat morgen? Het lijkt ons zo toe, dat de roodbroeken het zekere voor het onzekere zullen nemen en in ieder geval eën punt veilig zullen stellen. Bij dat alles aangenomen dat Wilhelmina uit van Roda Sport wint en daar zijn wij vooralsnog niet helemaal zeker van. De stand is op het ogenblik: Haarlem 31 46 Oldenzaal 31 32 Hilversum 31 42 Graafschap 31 30 Wilhelmina 31 40 Zwolse Boys 32 28 Baronie 31 39 U V S 32 26 NEC 31 38 Tubantia 31 24 Roda Sport 31 35 Rigtersbleek 31 24 Zwartemeer 31 34 P E C 31 23 LONGA 31 34 Zeist 31 17 Velox 32 34 De Valk 32 16 In de eerste klasse amateurs lijkt het vrij zeker dat HFC zondag de titel zal behalen. Daar is namelijk nog slechts één punt voor nodig en die zal dan morgen wel behaald worden in de laatste wedstrijd tegen ESCA in Arnhem. De stand is hier: HFC 23 34 Quick (N.) 23 21 D C G 23 32 Jonge Kracht 23 21 J O S 23 25 Rheden 23 20 Hollandia 23 24 U V V 23 20 De Spartaan 24 23 WVC 23 19 ESCA 23 22 V D Z 23 18 O S V 23 21 In de tweede klasse B staan voor Scho ten (thuis tegen HBC) en Ripperda (uit Uit een kleine plastic tas, waarin zijn voetbalschoenen, broekje, shirt en kou sen samengeperst zitten, pakt hij een flesje brillantine, loopt naar de spiegel in de kleedkamer en wrijft met beide handen het vet door zijn donkerblonde haren. Hij kijkt even opzij, knipoogt en zegt: „You never know. „Wilt u zo even blijven staan", roept plotseling een sportkarikaturist tegen hem. ,Naar hem starenHoe kan ik dan vrolijk kijken!", antwoordt hij en geeft me een plaagstoot tussen mijn ribben. Als ik probeer een bokshouding aan te nemen, zegt hij vlug: „Stop, niets terugdoen, anders stoor je de tekenaar!" Zo, met die verwarde haren, die vro lijke lichte ogen in dat open, jongens- ichtig gezicht en met dat haast tengere 'ichaam is het moeilijk in deze man de Britse voetballer van het jaar Danny Blanchflower te herkennen, de rechts- 'mlf en aanvoerder van het sterkste lubteam dat Engeland sedert tien- allen jaren heeft gekend: Tottenham Hotspur. Bill Nicholson: „Wij spelen eenvoudig voetbal." Als ik hem zeg, dat dit wachten op de tekenaar een mooie gelegenheid is mij te vertellen wat het geheim van de „Spurs" •is, antwoordt hij: „Dat is vlugger ge zegd, dan hij tekenen kan. Er is geen ge heim: Maar om je te vertellen waarom er geen geheim is, heb ik meer tijd nodig". In een restaurant vertelt de 35-jarige Ier een uurtje later: „Tottenham Hot spur heeft aan twee feiten te danken dat het zo'n succes heeft. Geen geheimen, naar tastbare, keiharde feiten. Het eer ste: de club heeft veel geld uitgegeven »n goed uitgegeven; het tweede is: Bill Nicholson." „Om met het eerste te beginnen. Twee jaar geleden bouwde Tottenham Hotspur een kern van 36 spelers op, die alle maal goed zijn om in de eerste divisie te spelen. Men kocht bijvoorbeeld voor bijna een millioen gulden zes spelers voor die kern, t.w. Leslie Allen, Bill Brown, Tony Marchi, Dave Mackay, Bob by Smith en Johnny White. A1 die 36 spelers zijn van bijna dezelfde kwaliteit. Dat biedt ten eerste het voordeel, dat alle spelers van het eerste team in elke wedstrijd vechten moeten voor hun plaats, omdat ze daar nooit zeker van zijn, en ten tweede dat bij veel blessures nooit een verzwakt elftal in het veld hoeft te komen." „Om een voorbeeld te geven: de back Mel Hopkins speelt regelmatig in het na tionale team van Wales, maar staat bij ons in de reserve-ploeg, omdat onze backs Peter Baker en Ron Henry elke zaterdag een goede partij spelen. Nicholson, onze manager-coach, trekt niemand voor, geeft geen van die 36 spe lers een speciale behandeling of beloning. We hebben in onze ploeg zes spelers, die international zijn: Billy Brown, Bobby Smith, Dave Mackay, Cliff Jones, Johnny White en ik. Die werken net zo hard als de anderen en hebben geen enkel privi lege." „Daarmee bereikte hij dat we een ploeg van vrienden zijn, waarin iedereen hard voor elkaar werkt. Captain van zo'n team te zijn is geen taak maar een gunst", zegt Danny Blanchflower, die ook aanvoerder is van het nationaal team van Noord-Ierland. „Het tweede feit is het bestaan van een man als Bill Nicholson, eens een van Engelands beste voetballers, nu ma nager-coach van de Spurs. Met geld kun je spelers kopen, maar geen winnend elftal maken. Daar heb je een man als Nicholson voor nodig. Die maakte ons vrienden, die coördineert alles, zorgt voor homogeniteit en bepaalt de juiste taktiek. Wat wij spelers zo enorm in hem waarderen is, dat alleen hij op zijn bu reau in High Road Tottenham manager is; dat alleen hij daar de baas is en listen gekozen tot voetballer van het jaar. Als ik hem vraag naar zijn toe komstplannen antwoordt hij: „Er zijn een heleboel mensen die me aanraden er nu mee op te houden. Als je op je 35ste de „doublé" hebt gehaald wordt het tijd aan een afscheid te denken, zeggen ze. Ik weet het niet, ik weet alleen zeker dat ik het volgend seizoen nog graag de wedstrijden om de Europa-cup wil mee maken Danny Blanchflower: „Aanvoerder zijn van zo'n team als Tottenham Hotspur is geen taak maar een gunst." ons betaalt. Op het veld is hij een coach, die met een bal tussen ons in loopt, die meetraint, het voordoet, de trainer mee helpt. Niet alleen wij, de Spurs-spelers, hebben een diepe bewondering voor hem, maar ik geloof heel voetbalminnend Engeland. Ons succes is in feite zijn suc ces", vertelt Danny Blanchflower vlot, makkelijk zijn zinnen vormend, gerouti neerd. Die routine kreeg hij grotendeels door zijn nevenfunctie als televisiespreker. Danny Blanchflower heeft een eigen t.v.- programma voor de B.B.C.-t.v. getiteld: „Sportsview". Als we hem naar zijn werk voor de camera's vragen zegt hij schouderophalend: „Och, ik introduceer alleen elke week een paar sportmensen voor de B.B.C.-tv". Enkele maanden geleden ontketende hij een grote rel onder de Britse televisie kijkers door te weigeren hoofdpersoon te zijn in een „Dit is uw leven"-uitzending. „Mijn privé-leven is iets wat geen ander mens aangaat", is nu zijn commentaar op deze gebeurtenis. Ik vraag u toch ook niets over uw privézaken. Ze hebben daar in Engeland een hoop lawaai over gemaakt, maar gelukkig zijn er een hele boel kijkers die me begrepen". In feite heeft deze weigering Danny nog populairder gemaakt dan hij al was. Voor de tweede keer werd hij enkele we ken geleden door de Britse sportjourna- 's Avonds laat, als de spelers al zijn vertrokken, raken we in gesprek met Bill Nicholson, manager-coach van Tot tenham Hotspur. „Er zijn bij ons geen mysterieuse Krachten aan het werk," zegt hij fel» ,We spelen eenvoudig voetbal, geen kei harde tackles, geen speciale taktiek of sen bijzonder systeem. Walter Winterbot- :om, leider van het Engelse nationale elftal, heeft eens gezegd: „Wij hebben geen behoefte onze speelwijze te veran deren. Het Engelse publiek komt voor een dribble van een goede speler of voor een man die hem op faire wijze met een tackle de bal kan ontfutselen. Wij hou den van directe acties zonder eindeloze combinaties". „Die woorden zijn ook helemaal van toepassing op de Spurs. Wij proberen niet, zoals tegenwoordig vele continenta le ploegen doen, de bal in bezit te houden en hem desnoods tot in de eigen verdedi ging terug te spelen onder het motto: zo lang je de bal in bezit hebt kan de tegen stander geen doelpunten maken. Wij spe len op de aanval, met dieptepasses of met korte combinaties. Wij schakelen geen vijf spelers in als het ook met twee kan. Dat spel past bij het karakter van ons volk. Karakters moet je niet pro beren te veranderen De clubs uit Haarlem en omgeving zijn voor de competitiewedstrijden van het betaalde voetbal voor morgen als volgt samengesteld: EDO (thuis tegen RBC): Punt; Petter- son en Vervoort; Nijman, Arnoldi en Berends; Koek, Duivenvoorden, Spiers Belfroid en Leonhardt. RCH (uit tegen SHS): Huyer; Schoonen- berg en Nanai; De Vries, Rooders en Liefhebber; Kroonsberg, Brouwer, Van der Lippe, Bekkers en Van Eg- mond. VSV (uit tegen ZFC): Vader; Schoon en Kort; Minks, Spaans en Brom; Faren- horst, Jager, Reynders, Heymans en Voet. Stormvogels (thuis tegen KFC): De Graaf; De Vries en Freriks; Van Woo ning, Janssen en Tol; Nat, Van der Lugt, Van der Waal, N.N. en Door- neveld. Haarlem (uit tegen Hilversum): Van 't Kruis; Maas en Sybrandi; Van der Berg, Berendregt en Duyster; Vree ken, Boom, Doornbos, Veen en De Ridder. De amateurs spelen in de volgende formatie: HFC (uit tegen ESCA): Van der Meulen; Dekker en Wijkhuizen; Molenaar, Mo- üjn en Drijver; Geerling, Bouwman, Jansen, Honnef en Koenders. Schoten (thuis tegen HBC): Kessens; Veen en Dinkelberg; De Looze, Boeke- laar en Van Elk, Kops, Van Elk, Wil- lemsen, Smit en Otte. tegen Zeeburgia) weer uiterst belangrijke wedstrijden op het programma. Beide clubs geven wij een redelijke kans op een gelijkspel. De stand luidt: AFC 23 37 Zeeburgia 22 19 O V V O 24 33 Schoten 22 18 Celeritudo 23 31 J S V 22 17 Aalsmeer 23 25 Ripperda 22 17 R K A V I C 22 21 D W V 22 16 Baarn 22 21 Hercules 22 16 HBC 23 21 In Heemstede op het terrein van HBC aan de Cruquiusweg spelen de Nederland se dames- en herenploeg tegen Oostenrijk. De Oostenrijkse dames bereikten in 1960 de finale van het wereldkampioenschap; de Oostenrijkse herenploeg werd nog nim mer door Nederland verslagen. De dames wedstrijd begint om twee uur, de heren ontmoeting volgt om drie uur. In de eerste klasse B van de cricketcom petitie heeft Haarlem, dat tot dusver twee keer won, een uitwedstrijd tegen Quick in Nijmegen en kan andermaal winnen. Rood en Wit heeft geen wedstrijd. In de tweede klasse zijp de wedstrijden Hermes DVS R. en W, III, Haarlem II—HBS II en CVHW LCC vastgesteld. Voor een overzicht van de stand van zaken en het programma voor morgen verwijzen wij naar de krant van gisteren. De Nederlendse ruiteréquipe (senioren" en junioren), komt zondag in Lisse tegen België uit. In de morgenuren hebben se lectiewedstrijden plaats, die zullen bepa len, welke combinaties in de landenwed- strijden zullen uitkomen. Bij de senioren komen voor België en Nederland elk zes combinaties uit. Bij de jeugd worden beide landen door elk vijf combinaties vertegen woordigd. De drie Haarlemse kanoverenigingen, Trekvogels, Spaarnevogels en Haarlemse Kanovereniging, houden zondag wedstrij den op het Spaame bij de Schalkwijker- weg (kanohaven). De wedstrijden, die om tien uur beginnen en omstreeks vier uur zijn afgelopen, hebben veel kanovaarders uit alle delen van het land getrokken. Zij komen uit op de lange baan (10.000, 3000, 2000 meter) of korte baan (500 meter). De finales zijn in de middaguren te zien. Als we hem naar een uitspraak over Danny Blanchflower vragen, zegt hij: „Danny is een fijne aanvoerder. Hij is een strateeg, die tijdens de wedstrijd zijn hele ploeg meekrijgt in het veran deren van een speelwijze. Als ik langs de kant Danny iets over een andere tak tiek kan toeschreeuwen, weet ik dat hij het overbrengt op de rest van de jon gens. Hij is een van de tengerste knapen van het team, maar ook een met het grootste uithoudingsvermogen. Zijn lon gen hebben ons al heel wat keren gered als het er in de slotfase van een wed strijd op aan kwam. Voor mij is Danny een van de beste aanvoerders en een van de beste halfspelers ter wereld", zegt Bill Nicholson op een toon, die geen te genspraak duldt. Rik Coppens, de 30-jarige ex-midden- voor van het Belgisch elftal, zal volgend seizoen voor de semiprofclub „Hilversum" uitkomen. De Beerschot-speler die tot de grote voetballers van het continent heeft behoord, zal donderdagmiddag in Ant werpen het contract met de Hilversumse club tekenen. Coppens zal zich in Hilversum gaan vestigen en ook heeft hij reeds een werk kring gevonden. De Antwerpse vishande laar zal bij het bedrijfschap voor detail handel in vis in diensttreden. De trans fersom zou rond de f 40.000,— liggen, doch wij kregen hiervan geen officiële be vestiging.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 10