Boudewijn maakt staatsbezoek zonder Koningin Fabiola af MOOI, MISS! Algerijnse omroeper van Franse staatsradio in Parijs vermoord f Kennedy vraagt 9,3 miljard dollar voor hulpverlening G Wereldnieuws r 1 PU ROL Van dag tot dag Oó k commentaar! Voor Nieuw-Guinea 97,6 miljoen geraamd Luchtvaartgesprek met Oostenrijk blijft geheim Lening aan achtergebleven gebieden „Over dertig jaar een neger als president" Succes van Britse handelsbeurs te Moskou raatótoel N (g) SCHOONSTE INT LAND BLIJ MET PLATENB0N 0p de hluidi jenezing schoonheid ZATERDAG 27 MEI 1961 3 Hohenzollern-kasteel ANNEMARIE BRINK was pas twee minuten Miss Holland 1961 en werd bedolven onder goede gaven: textiel en toiletterie, vliegreizen naar Parijs, Londen, Amerika „Het kan gewoon niet op", lachte de lieftallige mannequin van 19 lentes, „wie had dat gedacht in Den Haag werd ik slechts derde!" OVER PLATEN: „Verzamel pas kort, heb dus nog maar twee of drie LP's. DéArom ben ik zo reuze blij met die bon. Platen draaien is iets zaligs. Kan er niet meer buiten!" OVER LUISTEREN: „Houm'n oren Altijd open, ongeacht mijn stem ming. Ik word 't liefste wakker met Bach of Vivaldi vrolijke muziek, maakt je zo opgewekt. En 's avonds, als ik zit te tekenen, moderne jazz. Of Franse chan sons mmm!" Franse kolonisten maken oproer in Oran Geen parlementszitting in West-Berlijn Steekpartij op een Noors schip eist twee levens Robert Kennedy: Puistjes verdrogen door Purol poeder HUIDVERZORGINGSPREPARATEN Endocil vloeibare crème Endocil cleansing tonic Endocil dagcrème Endocil nachtcrème VAN ORGANO O s s Het proces Eichmann te Jerusalem wordt in heel veel landen door het publiek met aandacht en door de meesten ook met afschuw gevolgd en de commentaren erop getuigen in 't algemeen van intens medelijden met de miljoenen Joden die aan de beestachtige gruweldaden van de nazi-barbaren ten prooi zijn gevallen. Maar een commentaar van heel andere soort is erop geleverd in het Egypte van president Nasser en de Egyptische rege ring hecht blijkbaar zóveel belang aan dit commentaar dat het ons (en wellicht ook andere Nederlandse bladen) „met de com plimenten" van Nasser's consulaat-gene raal in Amsterdam is toegezonden. Het maandblaadje waarin dit commen taar, nog wel als hoofdartikel, voorkomt zal men gezien die „complimenten" en gezien ook de verdere inhoud ervan wel mogen beschouwen als een niet-officië- le spreekbuis van de Egyptische regering, en het bewuste hoofdartikel vertegenwoor digt dan ook ongetwijfeld de mening van de heren Nasser c.s. over het proces Eich mann. En waar komt die mening op neer? Hierop: dat het proces tegen Eichmann „een karikatuur van een proces" is, voort vloeiend uit een „heksenjacht" georgani seerd in verband met de „beweerde" zes miljoen Joodse nazi-slachtoffers, en dat Eichmann zelf niets anders is dan een „tamelijk zielige kleine nazi-bullebak". Met andere woorden: het proces is maar een farce, er wordt alleen gewerkt met beschuldigingen die op waandenkbeelden berusten, de telling van de zes miljoen slachtoffers is louter een „bewering", en die zielige kleine Eichmann hadden ze toch écht maar met rust moeten laten... Wat dit Egyptische commentaar nog af stotelijker maakt en tevens zó perfide alsof het uit Eichmann's eigen koker was gekomen is dat het zijn antisemitische strekking tracht te verbergen onder een dekmantel van quasi-sympathie met de vervolgde Joden. Er wordt gesproken van het „onethische" gedrag van de Duitsers in Hitler's tijd, van de „gruwelen" van Belsen en Auschwitz, en zelfs van „de wilde beestachtigheden van een Hitier." Ja, er wordt zowaar in betoogd dat de Arabieren zich ten aanzien van de Joden niets te verwijten hebben, „want zij (de Joden) hebben gewoonlijk heel gelukkig te midden van hen geleefd." Hoe gelukkig dat leven moet zijn geweest, kunnen alleen diegenen zich voorstellen die iets afweten van de verpeste ghetto's in Egypte en an dere Noordafrikaanse landen, en van de afschuwelijke holwoningen van de Joden van Lybië. Trouwens, hoe oprecht gemeend de Egyp tische veroordeling van de nazigruwelen is, blijkt wel als men leest dat Hitler's „wilde beestachtigheden" toch „in termen van de geest veredelende r" waren dan wat in het artikel brutaalweg de „hypocritische" Westerse belangstelling voor het lot van de Joden wordt genoemd. In het Egypte van Nasser kunnen blijkbaar ook beestachtig heden de geest veredelen! Die beschuldiging van Westerse „hypo crisie" ten aanzien van het lot der Joden wijst er overigens al op, dat dit misselijke commentaar op het proces tegen Eich mann niet alleen maar bedekt-antisemi- tisch is. Het is bovendien, maar eveneens bedekt, anti-christelijk. Er wordt on danks die ghetto's en holwoningen voor Joden in de Arabische landen telkens weer op gezinspeeld dat alleen de Weste lijke beschaving een voedingsbodem voor antisemitisme zou zijn. Het proces zou er volgens de schrijver toe moeten dienen, angst te kweken voor de mogelijkheid dat het lot van de zes miljoen slachtoffers der nazi's ook miljoenen andere Joden „in an dere delen van de Christelijke we reld" (maar dus niet in de Mohamme daanse wereld!) zou kunnen treffen. Tel kens weer zijn het Europa en Amerika, die in dit verband worden genoemd. Voor het gemak vergeet de schrijver maar, dat het geen Christenen maar Mohammedanen zijn, die nu al jarenlang telkens weer via de Egyptische radio en de Egyptische pers dreigen, de hele Joodse bevolking van Is raël de zee in te drijven zodra ze er de kans toe krijgen. Het is een walgelijk stukje propaganda, anti-Westerse propaganda gehuld in com mentaar op het proces tegen Eichmann dat wij „met de complimenten" van Nas ser's consulaat-generaal gestuurd hebben gekregen. We kunnen er alleen maar op antwoorden, dat het, ondanks alle huichel achtigheid, ondanks alle verdraaiing van de waarheid en ondanks alle perfidie, zó doorzichtig is dat geen enkele Nederlander met normale hersens er in zal lopen. En de complimenten terug. De begroting 1961 voor Nieuw-Guinea omvat aan totaaluitgaven f 97.633.000. waarvan 91.523.000.— als Nederlandse bijdrage. Voor het Papoea-vrijwilligerskorps is 2.977.000.geraamd, waarvan 1 miljoen door defensie is gevoteerd. Aan subsidie voor de stichting tot voorbereiding van agrarische bedrijven staat 1,4 miljoen op de begroting en voor de Stichting Agra risch Onderzoek f 1,5 miljoen. (Van onze correspondent) PARIJS. Gisteren, de voorlaatste dag van hun staatsbezoek aan Parijs, heeft Koningin Fabiola haar echtgenoot Koning Boudewijn tijdens officiële recepties, maal tijden en andere verplichtingen in de steek moeten laten. Een ongesteldheid, waarvoor verschillende redenen worden opgegeven, was er oorzaak van dat de jonge vorstin door de medici verboden werd, haar ka mer in het ministerie van Buitenlandse Zaken te verlaten. Vanmorgen hoopte men niettemin, dat de Koningin, die gisteren koorts had de reis terug per vliegtuig naar het paleis in Laeken vandaag wel zou kun nen ondernemen. Donderdagavond viel het ook ons, in de Opéra, waar een grote gala-balletvoorstel ling werd gegeven, al op, dat de vorstin er wat bleek en vermoeid uitzag. Bij de binnenkomst van het koninklijk paar, had Boudewijn zelfs een lichte inbreuk op het protocol gemaakt. In plaats van de brede marmeren trappen te bestijgen naast zijn gastheer en mede-staatshoofd, generaal Charles De Gaulle, had hij Fabiola terstond een arm gegeven en haar even later ook ondersteund, toen ze over haar lange rok ken dreigde te struikelen. De Franse pre sident en mevrouw De Gaulle vingen deze kleine afwijking der protocollaire voor schriften onmiddellijk op, door ieder aan een zijde van het paar en tussen de hagen der republikeinss gardisten de brede trap pen te beklimmen. Even later deed trou wens ook de generaal een letterlijke mis stap en werd eveneens door de jonge ko ning met tegenwoordigheid van geest, bij tijds ondersteund. In de pauze, toen de hele zaal zich naar de uitbundig met ro zen en gladiolen versierde koninklijke loge had gekeerd, duurde het enige tijd, alvo rens het hoge gezelschap besloot een lucht je in de foyer te gaan scheppen. En al weer overtrad Fabiola de etiquette toen ze, terwijl de solisten van het ballet aan haar zouden worden voorgesteld een stoel vroeg en vervolgens de dansers en danse ressen zittend te woord stond. De bezorg de blikken, die koning Boudewijn voort durend op zijn jonge echtgenote wierp, konden de omstanders evenmin ontgaan. Door die verschillende tekenen en om- standighederi werd gisteren opnieuw het gerucht nieuw leven ingeblazen, dat konin gin Fabiola in blijde verwachting zou verkeren. Neen, zeggen de leden van het gevolg, ze heeft alleen een kou opgelopen. Een Spaanse is zo'n plotselinge afkoeling in dit jaargetijde niet gewend en ze zou daardoor een angina hebben opgelopen. In dien de koningin inderdaad op een blijde Dit is het kasteel van de Hohen- zollerns in Sigmaringen, waar dins dag het kerkelijk huwelijk zal wor den gesloten tussen Prinses Birgitta van Zweden en prins Johann Georg von Hohenzollern Sigmaringen, die donderdag in Stockholm voor de wet zijn getrouwd. gebeurtenis zou mogen hopen, dan had ik, aldus de chef van het Belgische protocol, geen professor in de algemene medicijnen van de Sorbonne geroepen, doch een gynae coloog. Wat de reden van het huisarrest, dat Fabiola door de medici moest worden op gelegd, dan ook moge wezen, het was Bou dewijn in elk geval duidelijk aan te zien, dat hij haar aan zijn zijde maar moeilijk missen kon. Nadat de eerste dagen van het koninklijk bezoek de belangstelling van het Franse publiek zich grotendeels op de jonge vorstin had geconcentreerd, waren alle blikken gisteren uitsluitend op Bou- dewijn-alleen gericht. Op een man, die voor zo'n centrale hoofdrol misschien wel letterlijk, maar zeker niet figuurlijk in de wieg is gelegd, doch die in zijn houding van verlegenheid soms bijna hulpbehoe vend leek, en daardoor de sympathie der Fransen nog spontaner en algemener wist te winnen. Het paleis te Versailles zette vrijdag avond de klok 150 jaar terug voor een galadiner doch een eregast, koningin Fa biola, moest zich er mee tevreden stel len naar die bijzondere gebeurtenis via te lelevisie te kijken. Het paleis glansde in het licht der schijnwerpers. Ook de tiental len fonteinen in het grote park waren ge ïllumineerd. Een dubbele rij manschappen van de republikeinse garde, met gouden helmen op, stond stram in de houding op het voor plein en bereden gardisten hadden in de motregen de wacht betrokken bij de poort. Ondanks het slechte weer, was veel publiek langs de route in en buiten Parijs en Ver sailles welke werd genomen door de auto's die de Belgische koning en vele andere genodigden naar het galabanket brachten. Advertentie Toen kreeg zij van Willem O.Duys de Pluim-Platenbon, omdat be scheidenheid nóg belangrijker is dan schoonheid. En in de feeste lijke drukte vertelde zij Publicatie van de C. C. G. O. OVER PLATENBON„Fijnste ca deau van allemaal. Meen ik echt. Bijzonder origineel. Waar ik hem voor inruil ?Drei Groschen Oper, zalig! Of een fijne Franse LP. 't Is zo leuk om op je gemak te kunnen kiezen. Of ik er nu zélf ook eens een cadeau doe? Nou en of, wat dacht U dan?!" (Van onze correspondent) PARIJS Gisteren is een omroeper van de Franse radio, die de uitzendingen naar de Arabische landen verzorgt, op een der drukste avenues van Parijs, vlak bij de Champs Elysées, het slachtoffer van een aanslag geworden. Twee Noordafrika nen losten verschillende schoten op de om roeper, die strompelend nog net een café kon bereiken. „Ze hebben me dan toch te pakken gekregen," waren zijn laatste woorden voor hij stervend in elkaar zeeg. Mohammed Chibane, die 38 jaar geleden in Algerije geboren werd, had al verschei dene dreigbrieven ontvangen van het F.L.N. en hij was daarom al enige malen van adres veranderd. Beide Algerijnse ter roristen hebben kans gezien in de drukte te ontkomen, ofschoon een vrij nauwkeu rig signalement van hen zou zijn opgege ven. Een dame had ze met rokende re- volvers de benen zien nemen, doch nie mand was blijkbaar op het idee gekomen hen te achtervolgen. Deze aanslag bevestigt intussen de in druk dat het F.L.N., in tegenstelling tot Frankrijk, de wapens niet wil neerleggen, zolang een politiek akkoord in Evian niet is bereikt. Om hun verzet tegen de Franse onderhandelingstaktiek te manifesteren zouden ze, zo wordt in Parijs gevreesd, hun agressiviteit de komende dagen zelfs eerder kunnen verhogen. Het F.L.N. wenst niet te worden geplaatst voor het voldon gen feit van een wapenstilstand, die in zijn ogen niet het uitgangspunt voor, doch het resultaat van onderhandelingen over de toekomst van Algerije dient te wezen. Een gedragslijn, waarvan omroeper Chi bane in ieder geval als nieuw slachtoffer gevallen is. Onrustig Algerije (Reuter-AFP) Algerijnse nationalisten hebben gisteravond in noordoost-Parijs een politie-auto onder vuur genomen. Twee agenten werden gewond, een der aanval lers sneuvelde. In Bordeaux is een plas tic bom ontploft voor een drukkerij. Nie mand werd gewond. De materiële schade is aanzienlijk. ALGIERS (Reuter) Bij Bougie in Oost-Algerije is een Frans verkennings vliegtuig door opstandelingen neergescho ten. De piloot en de waarnemer verloren het leven. Het vliegtuig vloog laag over een gebied, waar een Franse militaire eenheid door opstandelingen werd be stookt. Voor de vierde achtereenvolgende dag hebben enkele honderden voorstanders van een Frans Algerije gisteravond in Oran ongeregeldheden veroorzaakt. Zij bekogel den de politie met stenen en Molotov cocktails en molesteerden de prefect, die poogde de menigte te bedaren. De demon stranten plunderden twee Algerijnse win kels. Een winkelier werd gedood. In Chiffalo, ten westen van Algiers, wer den twee Algerijnen gedood en zeven per sonen, onder wie een Europeaan, gewond toen onbekenden handgranaten in een caf- wierpen. Te Mascara, in West-Algerije, werd een Europeaan gedood en een ge wond door Algerijnen. Voorts werd een bomaanslag gepleegd op een bakkerij die eigendom is van een Europeaan. Het Al gerijnse weekblad „Democratie 60" is te Algiers in beslag genomen wegens publi- katie v m de tekst van een vlugschrift van de verboden Organisatie van het geheime leger. Hierin kwamen uitlatingen voor, die krenkend worden geacht voor de Franse opperbevelhebber in Algerije, generaal Gambiez. Na twee dagen besprekingen in ons land gevoerd te hebben Is de Oostenrijkse lucht vaartdelegatie gisteren van Schiphol naar Wenen teruggekeerd. Het resultaat dezer besprekingen blijft althans voorlopig geheim. De heer P. Adriani, waarnemend hoofd van de afdeling politieke, juridi sche en economische zaken van de Rijks- luchvaartdienst, die samen met de heer C. J. M..Nass, onderdirecteur der KLM, en de heer T. Fels, KLM-vertegenwoordi- ger te Wenen, voor Nederland aan de besprekingen heeft deelgenomen, verklaar de op Schiphol, dat er over de besprekin gen niets kon wroden onthuld. Dit lag aanvankelijk niet in de bedoe ling. Dinsdagavond verklaarde de heer Adriani namelijk, dat de beide delegaties na afloop van de conferentie aan de pers een communiqué zouden verstrekken. Hiervan heeft men, naar hij gisteren zei, echter afgezien. Er zou overleg gepleegd zijn over de reeds jaren oude luchtvaar overeenkomst tussen Oostenrijk en Neder land, „die op enkele punten dient te wor den herzien." WASHINGTON (UPI) President Ken nedy heeft het Amerikaanse congres goed keuring gevraagd voor een nieuw plan waarbij de hulp aan het buitenland door een enkel bureau wordt geadministreerd en het de regering wordt toegestaan 7,3 miljard dollar met een looptijd van vijf jaar te lenen, voor leningen aan onder ontwikkelde landen. Kennedy diende een wetsvoorstel in, getiteld Act for interna tional development of 1961 (de wet voor internationale ontwikkeling van 1961), te zamen met een uiteenzetting van de ver schillende facetten van het plan. De president vraagt negenhonderd mil joen dollar voor het begrotingsjaar 1962, dat op 1 juli aanstaande begint, en 1,6 miljard dollar voor elk der volgende vier jaren. Verder zouden de terugbetalingen van ongeveer driehonderd miljoen dollar per jaar op vroeger toegekende leningen beschikbaar worden gesteld voor ontwik kelingsleningen. Een deel van de te verlenen hulp zal volgens de president gevormd worden door Amerikaanse landbouwprodukten. De di recteur van het „voedsel-voor-vrede"-pro- gramma, George McGovern, zal worden belast met het geven van advies voor een constructief gebruik van de Amerikaanse landbouwoverschotten. Senaat Te Washington heeft de senaat met 41 tegen 26 stemmen president Kennedy's hulpverleningsprogramma van vijfhonderd miljoen dollar voor Zuid-Amerika goedge keurd. Bovendien werd een wetsontwerp goedgekeurd dat voorziet in een rehabili tatieprogramma voor Chili, ten bedrage van honderd miljoen dollar. BONN (UPI) De Westduitse Bonds raad (Eerste Kamer) heeft bij monde van de officiële woordvoerder ontkend, dat men van plan is geweest op 16 juni in West-Berlijn te vergaderen, zoals door de Oostduitse communisten is beweerd. Het officiële Oostduitse dagblad „Neues Deutschland" had Bonn gewaarschuwd tegen een dergelijke zitting. In de afgelopen jaren hebben de beide huizen van het Westduitse parlement, de Bondsdag en de Bondsraad, eenmaal per jaar in West-Berlijn een zitting gehouden om de verbondenheid met de eenzame stad te verzinnebeelden. Na de conferentie over Berlijn van 1959 te Genève zijn geen vergaderingen meer in de verdeelde stad gehouden, om de communisten geen argu menten in handen te spelen om de druk op de geïsoleerde stad te vergroten. OSAKA (Japan) (UPI) De eerste machinist en een Chinese kajuitsjongen van het in Osaka liggende vrachtschip j.Anna Prethus" zijn om het leven ge komen en de eerste stuurman werd ernstig gewond, .toen eeh veertigjarige machinist aan boord amok maakte. Het vrachtschip, dat onder Noorse vlag vaart, lag gereed voor vertrek naar Australië. De afvaart is uitgesteld en de bemanning mag het schip niet verlaten. Onder de tien officieren aan boord is één Nederlander, de anderen zijn Noren. De equipage, dertig man in totaal, bestaat uit Chinezen. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Justitie Robert Ken nedy, heeft vrijdag in een radiorede via de Stem van Amerika verklaard, dat de ras senvooroordelen in de Verenigde Staten uit de weg worden geruimd en dat het over dertig tot veertig jaar mogelijk zal zijn, dat een neger tot president wordt gekozen. De minister herinnerde in zijn rede, die naar zestig landen werd uitgezonden en in 37 talen werd vertaald, er aan dat slechts een halve eeuw geleden zijn grootvader als rooms-katholiek immigrant uit Ierland in Boston was aangekomen, toen Ieren daar ongewenst waren. Thans is echter zijn broer, een rooms-katholiek van Ierse af komst, president van de Verenigde Staten. De 27 „vrijheidsreizigers", die woensdag in Jackson, Mississippi, werden gearres teerd, zijn wegens orderverstoring ieder tot tweehonderd dollar boete en zestig da gen voorwaardelijk veroordeeld. Twee van hen zijn blanken, de overigen negers. De rechtbank van Montgomery heeft vijf blan ken, die vorige week zaterdag „vrijheids reizigers" hadden aangevallen, veroordeeld tot boeten van honderd dollar. Een be klaagde, die bovendien een journalist had mishandeld, kreeg een maand gevangenis straf. (Van onze correspondent) LONDEN Het eerste grote succes van de Britse handelsbeurs in Moskou vormt een order voor Vickers-Armstrong voor de bouw van een volledige spinnerij voor ny lonweefsels bestemd voor auto- en trans portbanden. De fabriek zal vier miljoen pond kosten, jaarlijks 6.000 ton nylon pro- duren en in 1964 gereed komen. Het pro ject zal samen met het Duitse filiaal van Vickers, Hanz Zimmer in Frankfurt, wor den uitgevoerd, maar de Britse firma zal 93 pet. van het materiaal leveren. De Rus sen betalen contant in ponden en hebben niet om krediet gevraagd. De tentoonstel ling, welke een week open is, heeft reeds meer dan een half miljoen bezoekers ge trokken. In totaal duurt zij twee weken. fa Slaap Gisteravond nam ik twee kleine witte tabletjes, en ik sliep van elf uur tot ach ten. Ik ben nu uitgeslapen. Ik heb al een brief getikt, de planten begoten, mijn bed opgemaakt, mijzelf gewassen, geborsteld, gekamd en gepoetst. Ik zie de wereld aan met helder er blik en rustiger geest en de melkboer zei, dat ik er goed uitzag. Ge zond. Uitgeslapen. Slaap is een heerlijke vlucht uit de wer kelijkheid. De opiumrokers, de hennep- kauwers, de cocaïne-snuivers, de heroïne- prikkers, geen hunner beleeft die vlucht zo schoon als de slaper. Het leven met zijn angsten en zorgen vervluchtigt, dringen de plichten vernevelen, verdriet verdoe zelt, ambities wieken weg als de soezeli- ge slaap ons omvat en verheft en weg voert naar Elyseese velden van bewuste loosheid en vergetelheid. En dan als de slaap wijkt komt de nieuwe dag. Vandaag al om vijf uur. Maar ik sliep weer in tot achten en ontwaakte fris en monter. Mijn vingers tikken krach tiger, mijn brein denkt pittiger, mijn ener gie bruist onstuimiger. Napoleon deed het met vier uur slaap; Hitler met negen. De Russen zeggen, dat ze de slaap overbodig kunnen maken. Sinds wij geleerd hebben onze wereld des nachts te verlichten met kaarsen, gas en elektriciteit wordt de duur van onze schoon- heidsslaap niet meer absoluut door zons opgang en zonsondergang bepaald. Maar dat is een recente ontwikkeling van de laatste honderdvijftigduizend jaar. En voor de heren die in cabines om de aarde heen cirkelen duren dag en nacht telkens maar omtrent een halfuur. Als de mens de vorderingen van tech niek en wetenschap overleeft, zal ook zijn slaaphabitus wel grondig veranderen. Zijn lichaam zal op andere manieren gere genereerd en van zijn gifstoffen ontdaan worden. Maar dat hoop ik. niet meer mee te maken. Want ik houd van slapen, lang, zacht, en vergetelheid brengend. Ik ben nu heerlijk uitgeslapen, ontspannen en opge wekt. En daar wilde ik u in mee laten de len. Vandaar dit uitgeslapen stukje. Lees het, en val erbij in slaap, als het zo ge vallen mocht. H. B. Fortuin Advertentie luidzuiverh eid - Huidgezondheid X-15. Het Amerikaanse experimentele ra ketvliegtuig X-15 heeft dezer dagen een record-snelheid bereikt van 5.392 kilome ter per uur. Het toestel haalde een hoog te van 37 kilometer. Opblaasbaar. Robert W. Richardson, de vice-president van de Goodyear Air craft Corporation, heeft vrijdag meege deeld, dat Amerika over ongeveer drie jaar een opblaasbaar bemand ruimte station in de ruimte zal kunnen bren gen. Het ruimteschip zou een doorsne de kunnen krijgen van tien tot dertig me ter en het zou plaats kunnen bieden aan een of meer personen. De duurzaamheid zou vrij groot zijn. Spoorwegarbeiders gedood. Drie arbeiders die op het stationsemplacement van Me- rano in Italië bezig waren met herstel werkzaamheden, zijn door een op hen inrijdende trein om het leven gekomen. Het drietal behoorde tot een groep die de trein niet had horen naderen. Twee waren op slag dood, de derde overleed na aankomst in het ziekenhuis. Zeven doden. Zes middelbare scholieren zijn donderdagavond in de Amerikaanse staat Arizona om het leven gekomen, toen de auto waarmee zij terugkeerden van een eindexamenfeest in botsing met een andere auto kwam. De chauffeur van deze auto verloor ook het leven. Miss Europa. Uit zeventien nationale schoonheidskoninginnen, onder wie Miss Holland, zal op 6 juni in Beiroet een Miss Europa worden gekozen. Schoon heidskoninginnen uit Oostenrijk, België, Denemarken, Engeland, Finland, Frank rijk, Duitsland, Griekenland, Nederland, IJsland, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Spanje, Zweden, Zwitserland en Turkije nemen aan deze show deel. Polio. In Noordrijn-Westfalen zijn tussen 1 januari en 20 mei van dit jaar acht per sonen aan kinderverlamming gestorven. Er zijn 148 ziektegevallen geregistreerd, een ongewoon hoog getal. Ontnomen. Zes Franse generaals en vier kolonels die na de putsch van vorige maand van hun rang vervallen werden verklaard is de onderscheiding van het Legioen van Eer ontnomen, aldus blijkt uit een mededeling in de Franse staats courant. Twee hunner, Challe en Zeiler, zullen maandag voor een speciaal tribu naal terechtstaan. Tunnel ingestort. Een deel van een in aan bouw zijnd project voor de ondergrond se van Toronto is gisteravond ingestort. Twee arbeiders werden ingesloten door vijftig ton steen en wegdek. Honderden brandweerlieden en bouwvakarbeiders zijn aan het werk om de twee arbeiders te bevrijden. Er is niets over hen be kend. Slangen. De Britse politie heeft een waar schuwing gegeven aan toeristen om vooral goed uit te kijken voor slangen. In de laatste paar dagen zijn vier men sen door een adder gebeten. Een van de slachtoffers, een meisje, overleed tenge volge van de vergiftiging. Het grote aan tal slangen is een gevolg van de natte zomer van verleden jaar, aldus menen deskundigen. Advertentie

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3