IEV bereikt eindstreep door zege op Terrasvogels Voetbal in Kennemerland een verkoopster een GRIT ZONNEBRIL Voor autorijles Kennemerlaan 92 - Telefoon 5072 T entoonstelling „Vang die vis" in Leiden Strawberries en Enfield deelden de punten IJmondverenigingen vandaag en morgen s/tifipkmerr Mr. Hugenholtz treedt af als voorzitter van Dierenbescherming Geen zand meer uit Vinkeveen naar Amsterdam FILM EN FILMWERELD Wijsmuller gaat bolvormige opslagtank verslepen naar Pernis 4 5 I Luxaflex Aluminium Jaloezieën ook met dessins ZATERDAG 27 MEI 1961 snelle levering deskundige plaatsing MARKTPLEIN 29 „Palamedes" te water gelaten A. J. v. LENT's Automobielbedrijven DE RUYTER Fotografen in Beverwijk besluiten seizoen WEEKABONNEMENTEN Eerste peulen aan de markt Kerkelijk nieuws en een aank. verkoopster EEN WELDAAD VOOR UW OGEN. In IJmuiden gevestigd In de strijd om het voetbalkampioen schap van Velsen heeft IEV de eindstreep al bereikt. De ploeg won gisteren met 6-2 van Terrasvogels, en daardoor kan alleen VSV nog gelijk komen. Daarvoor moet VSV echter de wedstrijden tegen VVB en Terrasvogels winnen. In de andere afde ling deelden SVIJ en Waterloo na een slechte wedstrijd de punten. Bij IEV-Terrasvogels was er in de eer ste minuut al sensatie. De snelle Korver stoof met de bal naar binnen en liet een enorm hard schot los, dat nog juist door een verdediger over de lat kon worden gestompt. Weer een strafschop voor IEV dus, maar ditmaal belastte de bekwame technicus De Reus zich met de voltrek king van het vonnis. De bal ging onhoud baar in de hoek(O-l). Toch bleek daarna, dat Terrasvogels het best tegen IEV op kon nemen. De witten speelden fris van de lever en herhaalde malen bleek de defensie van IEV te wan kelen, doordat men misgreep op de snelle acties van de vogels. Toen er weer zo'n verwarde situatie ontstond kreeg linksbin nen Postma de bal ineens vrij. De IEV- doelman verzuimde uit te lopen en hij was toen kansloos tegen de harde schuiver in de hoek. De strijd ging daarna op en neer, waar bij Terrasvogels, dat de wind mee had, zelfs nog iets gevaarlijker was. Hoe lan ger de eerste helft vorderde, hoe duide lijker het echter werd, dat IEV de beste kans op de zege had. De Vogels begonnen wat te verslappen en vooral de oudere spelers moesten hun tegenstanders nogal eens laten gaan. Vooral linksbuiten Kor ver werd steeds gevaarlijker, maar zijn collega's misten nogal eens kansen. Het bleef tot rust 1—1, want keeper Dou- ma verrichtte wonderen in zijn doel, en de Terrasvogelsaanvallers bleven te slor dig in de afwerking. Na de hervatting was het snel gebeurd. IEV verhoogde het tempo, zette Terras vogels sterk onder druk en achtereen zorgden Kramer (2), Bos (2) en Korver voor de nodige doelpunten. Pas daarna kon Zwanenburg de eindstand op 2-6 be palen. SVIJ-Waterloo 2-2 In een matige wedstrijd hebben SVIJ en Waterloo de punten broederlijk gedeeld wat gezien het verloop van deze ontmoe ting, ongetwijfeld de juiste verhouding was. Het spel van beide teams is verre van best geweest, vooral het tempo was zeer laag, zuiver samenspel zag men hoogst zelden, mede door het rulle en on gelijke speelveld dat ook dringend een aantal verse graszoden nodig heeft. Waterloo kwam aanvankelijk even in de aanval, maar de voorhoede der roodwit gestreepten hield het spel te kort om de, overigens lang niet altijd sluitende, ver dediging van de „whites" te verrassen. SVIJ ontworstelde zich aan de druk en gooide het accent nu meer op open aan vallen, die de Waterlooverdediging handen vol werk gaven. Lange tijd kon deze linie onder aanvoe- Advertentie De directeur der Visserijen van het mi nisterie van Landbouw en Visserij, ir. G. J. Lienesch, heeft de visserijtentoonstel ling „Vang die vis" in het Rijksmuseum voor Volkenkunde in Leiden geopend, een expositie, die op beperkte schaal toch veel te zien geeft van de visserij, zoals die in verscheidene delen van de wereld wordt uitgeoefend. Veel lering heeft men getrok ken hit de proef tentoonstelling, die in 1954 in het museum werd gehouden. Het meest aantrekkelijke van deze expositie is, dat de bezoekers zelf een filmpje kunnen projec teren, dat een beeld geeft van de tonijnen visserij in Noord-Celebes en dat zij zelf een apparaat in werking kunnen stellen, waar door zij een indruk krijgen van geluiden, die vissen onder water maken. Er wordt voorts een demonstratie gegeven met een echolood, een toestel dat de visscholen „ontdekt". Het menselijke aspect van de visserij voert op deze expositie, die tot ok tober geopend zal zijn voor het publiek, de boventoon. Niet alleen treft men er een mo del aan van de Leidse peuëraar (met een fragment uit de Camera Obscura), maar ook krijgt men een indruk van het voor de binnenvisserij belangrijke „overstro mingsgebied" van een deel van Azië, dat politiek gezien thans in het middelpunt van de belangstelling staat: Achter-Indië. Een goede indruk van de aard van dit gebied geeft een aquarium met toebehoren. Naast vele afbeeldingen van de voor velen beken de vormen van de zeevisserij, zoals de drijfnet- en de sleepnetvisserij, kan men er een walvisharpoeninstallatie van de „Willem Barendsz' aantreffen. Ook.wordt iets te zien gegeven van de „spring-in-de- boot-visserij" en van de elektrische visse rij. Veel fraaie foto's uit alle delen van de wereld, enkele aardige scheepsmodellen en een grote verzameling fuiken complete ren de expositie. Ir. Lienesch noemde de tentoonstelling uniek en gaf een uitvoerige uiteenzetting van de visserij, die niet alleen maar broodwinning betekent, maar ook inspan ning en ontspanning voor beoefenaars. Hoewel de visserij een bij uitstek man nelijk beroep is, wilde hij toch ook de vrouwen van de vissers niet vergeten, die voor alles alleen staan wanneer hun man nen de zeeen bevaren. ring van de routinee Van der Klooster zich staande houden, totdat na vijf en twintig minuten speeltijd linksbinnen Van Hooff doorbrak en doelman Brilman listig passeerde. (1-0). Na halftime bleek dat Waterloo zich geenszins gewonnen wilde geven. Er kwa men nu kansen die echter door treuzelen of slecht schieten verloren gingen. Na een kwartier was het toch raak, toen Van der Kloos een penalty mocht nemen, door hands van rechtsback Akkerman, waarbij eerstgenoemde geen fout maakte. (1-1). Dat werd SVIJ iets te gortig, en na een periode -van groot overwicht scoorde mid- voor Spanjaard met een fraaie kopbal de tweede treffer voor zijn club. Minneboo brak ook nog een paar keer door, maar schoot of over het doel of tegen de goed uitlopende doelman Brilman op. In de laatste minuut van deze wedstrijd, kreeg midvoor Rademaker van Waterloo de bal vrij voor de voeten gespeeld, hij bedacht zich niet lang, zwaaide even het rechterbeen tegen de bal en joeg de bal oerhard langs de verbouwereerde doel man Brouwer, daarmee zijn team een ver diend gelijk spel bezorgend. Mevrouw E. van Hall-Nijhoff, echtgeno te van de Amsterdamse burgemeester, heeft in Krimpen aan de IJssel bij C. van der Giessen's scheepswerven het motor vrachtschip „Palamedes" te water gela ten, gebouwd voor de Koninklijke Neder landse Stoombootmaatschappij. Het zal het 88ste schip worden, dat in de vaart is van deze Amsterdamse rederij. Het behoort tot de 11 schepen van deze maatschappij, welke alle een tonnage van ruim 7000 ton hebben. Advertentie GARAGE l. v. d. LEDEN CLAESZENSTR 1 DAG en NACHT Zondag speelt Velsen op haar terrein aan de Kwekerslaan de tweede promotie wedstrijd. Zoals bekend mag heten, hebben de Santpoorters de promotie-competitie ingezet met een 12 overwinning op NFC en aangezien een goed begin altijd al het halve werk is en bij voetbal bovendien de eerste klap een daalder waard is, ligt het voor de hand, dat de stemming in het Velsen-kamp opperbest is. Zondag komt SDW op bezoek. Deze Am sterdamse vereniging zette 't seizoen min der goed in, want de hoofdstedelijke ploeg verloor op tweede Pinksterdag met 0—2 van Amsvorde. Het is dus alleszins begrij pelijk, dat de Amsterdammers zondag a.s. alles op alles zullen zetten, om de ontmoe ting tegen Velsen tot een goed einde te brengen, want wanneer ook deze ontmoe ting voor hen verloren zou gaan, dan zou den hun promotie-kansen een geduchte knoei krijgen. En aangezien van Velsen verwacht mag Na de officiële dameswedstrijd donder dagavond werd vrijdagavond op de vel den in het sportpark Schoonenberg de of ficiële heren wedstrijd tussen Strawberries I en het gastelftal van Enfield, uit een voorstad van Londen, gespeeld. Ruim hon derd Nederlandse en Engelse supportsters en supporters trotseerden de gure kille avonduren om getuigen te zijn van een snelle en spannende wedstrijd, waarbij de partijen tot een verdeling van de punten kwamen. Vóór de aanvang van de ontmoeting vond het traditionele uitwisseling van ge schenken plaats. Enfields aanvoerder John Cave bood aan'de spelers van Straw berries, de beide scheidsredhters J. J. Wensink en C. van Overeem en aan Strawberries' president D. de Haan een asbak met een sigarettendoos aan. Aan de spelers van Enfield werden briefopeners met het embleem van Strawberries aan geboden. Strawberries zette vrij snel na de aan vang een fel offensief in, dat slechts tot resultaat had dat enige keren de bal tegen de paal ging. Onder meer geschiedde dit met een keihard schot van Frans van der Ploeg (uit een korte hoekslag) en van Co Haleber. De aanvallen van Enfield waren minder gevaarlijk. Dat kon echter beslist niet worden gezegd van hun uitvallen, die meermalen in hoekslagen resulteerden. Hans Kolkman, de doelverdediger van de thuisclub, redde enige keren uitstekend, ook na de rust toen de gevaarlijke Engelse middenvoor John Ely eenmaal alleen voor hem kwam te staan. Deze John Ely gaf Enfield na onge veer een kwartier spelen in de eerste helft de leiding. Hij sloeg een korte hoekslag onhoudbaar in. Op dezelfde wijze waarop Enfield de leiding nam, een korte hoek slag, maakte Strawberries halverwege de tweede helft gelijk. Henk van de Made zorgde daarmee voor de verdiende gelijk maker. De dertiende uitwisseling van Velsen en Edmonton hockey(st)ers nadert het einde. Zondagavond gaan de ongeveer veertig Engelse gasten van Schiphol af huis waarts. Vandaag staan echter nog enkele activiteiten op het programma. Om half drie en om vier uur worden de return wedstrijden dames en heren gespeeld. Strawberries komt in deze wedstrijden in een minder sterke formatie uit dan bij de officiële wedstrijden het geval was. In hotel Velserend wordt vanavond de officiële afscheidsbijeenkomst gehouden. Advertentie Wfjk a. Zeeërweg 107 - 1.1 muiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel. 3223 - 5052 (02510) ZATERDAG 27 MEI Gijzenveltplantsoen, IJmuiden, 16 u.: aanvang Jeugddrumbandconcours van Sportbond IJmuiden Patronaatsgebouw. IJmuiden: Toneel voorstelling door Kunst en Vriendschap. Concordia, Velsen-Noord, Personeelsver eniging „De Plaatwellerij", toneeluitvoe ring .Het Collier". MAANDAG 29 MEI Ned. Huisvrouwenver., Santpoort, 14 u.: Algemene vergadering en lezing door me vrouw Van Oort-Van Lauwerecht over Rome. Kleuterschool „de Duinkrekels", IJmui den, Radarstraat: ouderavond met films en toelichting over „de kleuter ln het verkeer" worden, dat het alles in het werk zal stellen om op de ingeslagen (goede) weg voort te gaan, kan aan de Kwekerslaan een spannende strijd verwacht worden, die velen van het begin tot het einde in zijn boeien zal houden. Velsen kQmt in deze ontmoeting uit met: Duin; Van den Pieterman en Geuzenbroek; Spanjaard, Hijnen en Schoorl; Böhm, Weber. Graman, Hoogzaad en Van Schagen. Advertentie MARKTPLEIN Vrijdagavond zijn de leden van de Be- verwijkse Amateur Fotografen vereni ging voor de laatste maal in dit seizoen bijeen geweest om de uitslagen te verne men van de in het begin van deze maand gehouden auto-fotopuzzel tocht. In de A-klasse werd de heer G. Broer tjes winnaar met 149,5 p., tweede werd de heer G. J. Terpstra met 147,5 p. In de B klasse ging de eerste prijs naar de heer Molenaar met 148,5 p., terwijl mej. A. Zandvoort tweede werd met 146,5. De wisselbeker voor de auto-puzzeltocht was voor hgt team, bestaande uit de he-i ren Roóis, Loözen en Tabak met 45 straf- punten, tweede werd het team Tupker van de fotokring Velsen, met 58 strafpunten, derde team Dengerink 68 strafpunten, vier de team Vogelpoel 91 strafpunten, vijfde team Moester 94 strafpunten, zesde team van Zwieten 118 strafpunten. De poedel prijs was voor mejuffrouw E. Terpstra met 248 strafpunten. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Traditiegetrouw kwam ook dit jaar Ar nold Pekel uit Heemskerk met de eerste peulen aan de veiling in Beverwijk. De handel stelde deze primeur uit Heemskerk van de Wijker peulen heel erg op prijs en betaalde hier grif ƒ4,20 per kilo voor!! Er waren nog meer primeurs want ook de eerste sperziebonen werden aangevoerd. Deze gingen voor een prijs van 3,70 per kilo van de hand. In Den Helder heeft dr. mr. W. Hugen holtz de achtennegenstigste algemene jaar vergadering van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren geopend. De afdeling Den Helder bestaat veertig jaar. Dr. Hugenholtz zei o.m. dat door de goede zorgen van het stadsbestuur vele be palingen van dierenbeschermende aard in deze gemeente zijn uitgevaardigd, waaron der zelfs enige die nog niet eens in de nieuwe Dierenbeschermingswet zijn opge nomen. Reeds in 1893 werd in Den Helder het gebruik van honden als trekdier verbo den. De voorzitter gaf voorts een overzicht van de tientallen verbeteringen, die in de nieuwe wet tot stand zijn gekomen. „Deze wet," zei hij, „siert ons vader land, dat steeds vooraan heeft gestaan op het gebied van de menselijkheid en de hu maniteit. Men bedenke echter, dat het die renleed, ook in ons land, nog zeer groot is en dat nog dagelijks gemene mishandelin gen schering en inslag zijn." Aan het einde van zijn rede zeide dr. mr. Hugenholtz dat hij het nu langzamerhand tijd vond worden om vóór het einde van dit kalenderjaar het voorzitterschap van de vereniging neer te leggen. De zandwinningen uit de Vinkeveense- plassen, die een jaar lang een onafgebro ken zandstroom naar het inmiddels opge hoogde industrieterrein Amstel II in de hoofdstad heeft doen vloeien, is thans tot stilstand gekomen, omdat geen begin kan worden gemaakt met de ophoging van nieuwe woongebieden, zoals de Bijlmer meerpolder. In deze polder is een woon wijk voor rond 120.000 bewoners geprojec teerd. Men had gehoopt de vraag wie de ophoging en bebouwing van de Bijlmer meerpolder ter hand zou nemen voldoen de tijdig te zien beantwoord om de zand stroom zonder noemenswaardige onderbre king daarheen te kunnen leiden. Burgemeester Van Hall heeft maanden geleden reeds voor deze dreigende stop zetting gewaarschuwd. Uit de Vinkeveen- seplassen kan ongeveer 30 miljoen kubie ke meter zand worden gewonnen. In één jaar is thans ruim 5 miljoen kubieke me ter opgeleverd. De stopzetting moet, al dus de burgemeester, een groot verlies opleveren omdat de zandprijs hoger komt te liggen. De grote investeringen die dit project heeft gevergd, kunnen slechts een optimaal rendement afwerpen wanneer de maximale hoeveelheid zand kan worden gewonnen. Ned. Herv. Kerk Beroepen door de Provinciale Kerkver gadering van Gelderland voor Barneveld L. L. Blok te Huissen Geld.) te Blij a (toez.) B. van Blanken te Nieuwe Schabs. Geref. Kerken Beroepen te Bolnes W. L. Mulder te Nieuwolda (Gron.) te Weesp (vac.-W. G. Scheeres) W. van der Zwan te Nieuwè Pekela te Delft als als studentenpredi kant R. J. van der Veen, kand. te Delft. Advertentie Voor spoedige indiensttreding vragen wij voor onze zaak Plein 1945 Schriftelijke sollicitaties te richten aan Postbus 5 Winden waaien om de rotsen (City-theater, IJmuiden). De Bjarndal-trilogie van Gulbranssen is een veelgelezen boek. De verfilming van het eerste deel „En eeuwig zingen de bossen" is dan ook met grote vreugde begroet en overal bestond grote belangstelling voor de vertoning ervan. Het tweede deel zal het wel net zo gaan doen. De geschiedenis van de liefde van Adelheid en Dag, die de traditie van de Bjarndalers voortzetten, is boeiend verfilmd, met mooi camerawerk en uitstekende kleuren. Natuurlijk is de film anders opgezet dan het boek. De film mist de trage wiekslag, maar ook de karaktertekening. Toch is de weg, die de filmmakers gekozen hebben, wel de beste. Want de film op zich is een kleurig geheel geworden, waarnaar het goed kijken is. Het is allemaal erg som ber, maar dat zit in de aard van het boek. Voor de hoofdfilm is er een tekenfilmpje over de negen levens van een kat: „Sa tan's waiting". Zondagmiddag „De rode kaperkapitein", donderdag „Kat op een heet zinken dak". Morgen zijn zij volwassen In het IJmuidense Rex theater draait deze week de Franse film „Morgen zijn zijn volwassen" die opnieuw het „pro bleem" van de zich vervelende jeugd be handelt. Een jeugd die door deze verve ling gedreven wordt tot het plegen van al lerlei kleine misdaadjes welke handelin gen tenslotte onvermijdelijk uitlopen op de „grote slag", die dan meestal mislukt. Vele films hebben dit onderwerp reeds uit en te na behandeld, waaronder de be kende film „Les Tricheurs", en niets dat in deze film gebeurt kan de toeschouwer dus verrassen. Integendeel het is een op eenvolging van allerlei bekende gebeurte nissen die deze jongensbende, die vreemd genoeg geleid wordt door een meisje, mee maakt. Zij die nog eens willen genieten van ge. vechten, vrijpartijtjes en diefstalletjes, al lemaal door jongeren bedreven, dienen de ze film dus nog eens te gaan zien. Zon dagmiddag draait „Hopla Conny". Woens dag en donderdag draait „Trommelvuur op Monte Cassino". Beverwijk Kennemer Theater presenteert Brigitte Bardot als de spionne Babette, die op oor logspad gaat. Een geheel andere BB dan we gewend zijn. Zondag tot en met woens dag kan men weer eens de verwoesting van Pompei' zien. De „Laatste dagen van Pompei" zijn ditmaal verfilmd door Mario Bonnard. Zondagmiddag Bob Hope als de „Pan toffelheld". De „Arena der verschrikking" zal in Luxor de gemoederen wel danig in bewe ging brengen. Een luguber geval van een dokter, die mensen een nieuw gezicht geeft, maar ze ook tot slaven maakt. Van dinsdag tot en met donderdag Ma rio Lanza als Caruso. Zondagmiddag ziet men een tankbataljon in volle actie. „Het huis der dertien spoken" draait in het WB-theater. Een griezelige film over een spokende notaris. Zondag en maandag „De vijand was een generaal", zondag middag „De tyran van Californië". In het Marquette-theater te Heemskerk draait zaterdag en zondag „Munchhausen in Afrika". Advertentie Elke zonnebril wordt door onze opticien Individueel afgepast. ZWUNDRECHT%Jt-«OUMUMWDEN In het bezit van het FIDA-vakdiploma Hoorapparaten Zondag 28 mei IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u.: ds. G. van Doorn; 19 u.: ds. D. ter Steege, jeugddienst; 10 u.: jongerendienst in De Rank; Bethlehemkerk, 10 u.: ds, W. Leenman; 19 u.: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: drs. G. Homans; Pe- trakerk, 9.30 u.: drs. G. Homans; 17 u.: prof. dr. N. Ridderbos. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: leesdiensten. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. W. de Joode. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.: stille mis; Petruskerk, 7, 8, 11.30 en 17 u.: stille mis; 9.30 u.: hoogmis. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers; donderdag 7 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19.30 u.: vespers. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: Heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 u.: open bare samenkomst Edisonstr., o.l.v. Kapt. J. van Doorn. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: ds. J. Reiling; 11.15 u.: zondags school. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: bijeen komst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdlenst. Pinkstergemeente, Cult. Geb., 19.30 u.: G. R. Mik; dinsdag 20 u.: bijbellezing, bidstond. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Cult. Geb., 17 u.: dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 u.: da. E. FrankenLiefrinck. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. S. de Roest; 19 u.: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: prof. dr. N. Ridderbos; 17 u.: ds. W. Dieper sloot. Jehovah's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Ver. van Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 u.: ds. G. Spelberg. Vergad. v. Gelovigen, De Ruyterstr. 73, 10 u.:. verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk. H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg, heilige mis: 6, 8, 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; 18 u.: avond mis. Evang. ver. Elon, Elonkapel, 10 u.: en 19.30 u.: ds. J. A. Visser; 11.45 u.: kinder samenkomst. Lectorium Rosicrucianum, Stationsweg 95, 10.30 u.: spreker K. Peper. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: ds. J. Dickhout; 19 u.: ds. S. de Roest, jeugddienst. VÉLSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u. en 19 u.' ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 u.: ds. A. C. van Nood; 17 u.: ds. J. Knol. Vrije Evang. Emanuël, Gem. Onaspan ningslokaal, 10 u.: H. Baas. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis: 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: 18 u.: avondmis. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem., 9.35 u.: kerk dienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. J. Remijn; 19 u.: dr. H. van der Loos (jeugddienst); De Hoeksteen, 10 u.: ds. G. H. van Willenswaard; Adventskerk, 19 u.: ds. G. H. van Willenswaard (zieken- huisdienst). Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 9 u.: ds. J. C. Maris.15 u.: ds. J. P. Geels. Geref. Kerk, 9.30 en 19.30 u.: ds. M. W. J. C. de Kluis. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis 7, 8.15, 9.30 en 11.30. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7, 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; Regina Caeli, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 10 u.: (hoogmis). Vrije Evang. Gem., Koningstraat 117, 9 u.: ds. J. Moorland. Advertentie AUTOMOB I ELE N Hei. is alcJm mrmn voor een goede gebruikte wagen gaat men óok naar EZXUXQl INRUIL GARANTIE FINANCIERING A.J. van LENT's Automobielbedrijven Inl Verkoop tussen 8-18 uur - Beverwijk, Vondellaan 5, Teleloon025T0-32Z3>505-2L IJmüïden, Wijka. Zeëèrwegl 07, Tel .02550-4360-82 Inlicht Verkoop na 7 uur 's avonds 02510-5294 Dealer: OPFL CHEVROLET CORVAIR ONDER-BRANDMEESTER. De heer C. Bloedjes, onder-commandant van de plaatselijke brandweer te HeemS' kerk, behaalde in Amsterdam het diploma van onder-brandmeester. OPBRENGST SAKOR-COLLECTE. De collecte ten bate van de kinderbe- schermingsorganisatie heeft in Heemskerk ruim 430,opgebracht. GEEN SPREEKUUR. De wethouder van de gemeentebedrijven te Heemskerk, de heer C. J. A. de Ruyter, is op donderdag 1 juni verhinderd zijn spreekuur te houden. Evang. Lutherse Gem., 10.30 u.: kerk dienst. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. Krijger; 19.15 u.: ds. J. Borghardt, open deur dienst Irenekapel, 10 u.: vic. L. A. Nagtegaal; De Opgang, 10 u.: ds. G. van Schuppen; Oosterwijk-Meere- steyn, 10 u.: ds. N. Steenbeek; Jeugd- kapel „De Opgang", 10 u.: de heer H. Burghoorn. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. a. G. van Wijk uit Alkmaar. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. Joh. Knol uit Heemskerk; 17 u.: ds. A. C. van Nood uit Velsen. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. Vlietstra. Leger des Heils, Ja Alsweg 32, 10 u.: Heiligingsamenkomst; 12 u.: zondags school; 16.30 u.: kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. M. Wendte. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 9.30 u.: ds. J. A. Eekhof; 19.13 u.: vie. L. A. Nagte gaal, open deur dienst. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. C. Meyer uit Beverwijk. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 u.; Hoogmis 9.15 u.; Kindermis 11 u,: Avondmissen: 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen 8.15 en 10 uur. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 U. Ned. Herv. Gem., 11 u.: ds. P. Salm. Ger. Kerk, 9 en 17 u.: ds. IJ. van der 7pp BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8.45 en 10.45 u. Advertentie MARKTPLEIN IJMUIDEN ZEESTRAAT BEVERWIJK Zeesleepboten van n.v. Bureau Wijsmul ler zullen begin juni enige bijzondere sleeptransporten van IJmuiden naar Rot terdam uitvoeren. De IJmuidense zeesleep- vaartmaatschappij heeft namelijk opdracht gekregen enkele bolvormige opslagtanks, waarvan de eerste werd gebouwd door de Nederlandse Dok en Scheepvaart Maat schappij te Amsterdam en die bestemd zijn voor de tweede rubberfabriek van de Shell in Pernis, over zee te verslepen. Op een ponton van 30 meter lengte en 13 meter breedte zal eind van deze week of begin volgende week de eerste boldruk- tank in IJmuiden arriveren. Binnensleep- boten brengen het gevaarte naar IJmuiden, waarna een van de zeeslepers van Wijs muller het transport over zee naar de Nieuwe Waterweg verzorgt. De bolvormige tank heeft een gewicht van 170 ton, heeft een inhoud van 2200 kubieke meter, een lengte van 25 meter en een doorsnee van 11,5 meter. De NSDM bouwt de tanks in opdracht van Shell Ne derland Chemische Fabrieken n.v. Ver schillende Nederlandse bedrijven werken aan de totstandkoming van de boldruk- tanks, die aan zeer speciale eisen moeten voldoen, mee. Na de sleepreis met de eerste boldruk- tank over de Noordzee wordt het transport naar de tweede petroleumhaven in Pernis gedirigeerd. Daar zullen twee drijvende bokken gereed liggen om de tank cp vrachtauto's te tillen. EXCURSIE NAAR DUINEN. De afdeling Heemskerk van de maat schappij tot Nut van het Algemeen orga niseert op zondag 28 mei een excursie naar de P.W.N.-duinen. Bij voldoende deelname wil men voorts op zondag 11 juni een be zoek brengen aan het Zuiderzee-museum te Enkhuizen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5